l/Vielertïjdrit onder junstige condities Kampioenschap voor Evelien Eelman en Annemarie van der Linden Edam te sterk voor Tevoko ware nederlaag Tetak 1 Vlug en Vaardig te sterk voor Shima Long distance-surfen bij harde wind Beatrixcollecte Softbalsters beperkten laatste nederlaag Aantrekkelijk handbal van Blinkert in sporthal TEXELSE COURANT jSDAG 2 OKTOBER 1984 PAGINA 7 zij 15—12 en 15—13 pakte Edam de winst. Traag Dames 1 deed de hele wedstrijd tegen LOS '82 twee stappen tekort. Alles duur de net even te lang om tot goed volley bal te komen. LOS '82 ging er slagvaar dig tegenaan en nam alleen in de derde set gas terug. In de vierde set strafte de ploeg uit Anna Paulowna definitief het trage Tevoko af. Dat verdedigen een zwak onderdeel is van het Tevoko spel bleek ook weer bij heren 3. Aangezien een goede pass de basis is voor een echte opbouw kwam ook bij de mannen de aanval slecht uit de verf. Een 15—1 setverlies ging het derde tegen Adelborsten toch te ver. Met veel inzet werd de derde set via 12—15 ,in winst om9ezet. Een sterk of fensief in de vierde set met goede smas hes van nieuwkomer Pieter-Jan Zijm stokte bij 13—12. Adelborsten maakte het karwei met 15-12 af. Dames 3 kwam te laat binnen en verloor de eerste set dus met 15—0. Danig onder de in druk van dit soort rigoureuze maatrege len wilde het spel ook niet vlotten en kon Noordkop verrassend tot een zege komen. de tijdrit passeert de finish ter hoogte van de PEN-centrale. Met stopwatch tijdwaarnemer Martin Visser van der Sloot uit Den Helder zaterdagmiddag winnaar gewor- n van de door de wielervereniging tel uitgeschreven tijdrit over 38 ki- meter. Hij liet een tijd noteren van iminuten en 22,77 seconden. Dat is ijgoed en het wijst op de gunstige mdities waaronder zaterdag werd •reden; het was vrijwel windstil. Ie tijden waren ongeveer twee mi lten beter dan bij de tijdrit van vo- jjaar. der Sloot is juist 40 geworden en »rt dus tot de veteranen. Tweede in te categorie werd Joop de Ruijter met ïuur, 0 minuten en 4 seconden. Der- werd Piet Roeper met 1.01.58,55, irde Dirk Eelman met 1.04.01,14 en Jan Huydink met 1.05.53,41. de heren onder de veertig was de ste tijd voor Jan Spoolder met 113.34; 2. Dirk Sleutel 56.26.66; 3. van Elk 56.28.77; 4. Coen Kraak 33.67; 5 Gerrit vd Berg 56.35.56; 6. ins Boks (Den Helder) 58.09.34. "ij de dames werd Marleen Terwindt Texel winnaar met 1.07.41,66; 2. Germy Lumpers 1.08.36,15; 3. Evelien van Arnhem 1.08.47,85; 4. Nel Bruining 1.09.05,92; 5. Marja Bouwens 1.09.44,54. Fout In organisatorisch opzicht verliep de tijdrit uitstekend en er waren geen onge lukken. Vijf renners heeft men echter uit de klassering moeten halen omdat zij hadden samengereden. Dit ,,stayeren" is strijdig met de regels. Bij een tijdrit waarbij de renners om de minuut star ten, moet onderling een afstand van minstens vijftig meter in acht worden genomen, tenzij men snel wil passeren. Na afloop werden de prijzen uitgereikt op het clubschip in de jachthaven. Ook de prijzen van het IBS-klassement (geld prijzen voor de eerste tien) werden hier gegeven. Geprikkeld door de late aankomst van Tevoko in sporthal De Seinpaal ging Edam er keihard tegenaan. Een snelle 15—3 zege was het resultaat. Tevoko kwam nog goed terug maar moest de 3—1 winst aan Edam laten. Dames 1 deed het niet beter. De ploeg speelde veel te statisch tegen het ent housiaste LOS '82: 3—1. In Den Helder moesten zowel dames als heren 3 met een nederlaag genoegen nemen. Het probeersel 1:5 systeem, vanwege het ontbreken van spelverdeler Hans van Slooten en de te korte warming up maakte Tevoko in de eerste set tot een willoos slachtoffer voor Edam. Met Pe ter de Hoogh in de tweede set als inval lend set-upper maakten twee opslag beurten veel goed. Via 6—15 maakten de Texelaars in sets gelijk. Edam bleek sterker, vooral omdat de Texelse veldver- dediging nogal eens verkeerd stond bij de zeer diagonale Edam-smashes. Dank- Tetak 1 speelde zaterdag in Boven- irspel tegen Treffers 8. De veron- sistelling was dat het een zware fliespartij zou worden en dat wam dan ook helemaal uit. De openingspartij leverde meteen een ifrassing op. Martin Janssen zag kans üak op een mooie 10 voorsprong te rongen. Er was weer hoop, maar die srd ook weer even snel de grond inge- ard. Bij deze ene overwinning bleef steken. Alle andere partijen werden isloos in twee sets verloren. Ook het Meispel verliep niet op rolletjes, zodat Mn Janssen en Ruud Koorn in twee i moesten capituleren: 10—21 en -21. Dit was dus een ware vuurproef or wat er nog te wachten staat, want Herdag a.s. moet Tetak 1 tegen DCS 2 ^die club moet nog sterker zijn. Bij Tetak 2 liep het net omgekeerd, let groot gemak liep men over de te- ?nstander Doko 4 uit 't Zand heen. Al- Lieuwe van der Veen moest een set tjsgeven, maar verder werden alle par- ènfraai in twee sets gewonnen. Lieu- van der Veen, Frans Room en Fred wonnen dus alles en zo keerde Te- *2 tevreden huiswaarts met een 10—0 brwinning. Het Tetak-jeugdteam heeft het zater- bgook fantastisch gedaan. Door winst ïverlies van resp. Alexander Bakker en "jam Gerritsen werd de stand tegen «lavo 1 uit Callantsoog weer gelijk, nl. Daarna liep de Texelse jeugd knap (naar 8—1. Zowel Alexander Bakker, Manie van der Kooi als Mirjam Gerrit- fn waren erg op dreef. Alleen in de al- daatste partij moest Mirjam nog één Hal het onderspit delven, zodat' de ndstand bepaald werd op 8—2 voor de Hak jeugd. Een goed herstel na de wat Stellende nederlaag van vorige •Hak- Alexander en Melanie wonnen al *n partijen, Mirjam kwam éénmaal tot Wst en eerstgenoemde twee spelers "nnen ook het dubbelspel. Zaterdag spelen alle teams van tafel- visvereniging Tetak weer een uit strijd. Tetak 1 speelt in Wieringer- JJtegen het sterke DCS 2. Aanvang MO uur, vertrek met de boot van 14.05 Tetak 2 gaat het.in Breezand opne- Fitegen Be Fair 4, aanvang 14.00 uur, boot 13.05 uur. Het Tetak jeugd- Vispoeelt a.s. zaterdag ook in Bree- JjJ en ook tegen Be Fair 4, aanvang '00 uur, vertrek boot 13.05 uur. Voor jeugdteam komen uit Alexander JMer, Hans Segers en Mirjam Gerrit- Reserve deze week is Melanie van HfKcoi. In een bijzonder sportief verlopen treffen tussen de judoclubs Vlug en Vaardig uit Slootdorp en de thuisspelende MST afdeling Shima bleken de gasten wat sterker dan de Texelse judoka's. Zij haalden in zeven van de tien poules een eerste plaats. Bijzonder veel indruk maakte de eerste gastjudoka Tommy Sommer- field die buiten mededinging deel nam aan de wedstrijden in de zwaarste gewichtsklasse. De Ier bleek in zijn eigen land op nati onaal niveau uit te komen. Weliswaar kon hij door een enkelblessure sinds fe bruari niet meer trainen maar de judoka's van de beide verenigingen bleken toch niet sterk genoeg voor hem. In totaal waren er ongeveer vijftig grote en kleine judoka's op de mat, de gewichten va rieerden vafi 24 tot en met 87 kilo. Vooral de wat oudere Slootdorpers lieten een betere wedstrijdroutine zien. Met name Arie Rustenburg, die uitkwam in de klas se van 64 tot en met 66 kilo, blonk uit. Een opmerkelijke prestatie leverde ook Menno Loning, die in de finale van zijn poule tegen Shima-genoot Jesse van der Meent met een houdgreep won. In de categorie van 54 tot en met 56 kilo werd de eerste plaats veroverd voor Shi ma door Rudi Endenburg. Bij de zwaar gewichten (72 kilo en meer) toonde Shima-lid Ferdinand' Tatenhove een ef fectief soort judo, waarin misschien iets te veel kracht werd gebruikt. Tatenhove bewees zijn groeiende vorm echter met een pouleoverwinning. Bij het tegenbezoek aan Vlug en Vaar dig op 1 december zullen wellicht wat meer sterkere Texelse judoka's aantre den, een aantal van hen kon nu niet meedoen. Het is echter de vraag of in de tussenliggende periode het krachtsver schil dat Vlug en Vaardig aantoonde overbrugd kan worden. Uitslagen: 24 t/m 29 kg.: Eerste serie: 1. Niels Herw; 2. Dennis Trouerbach, 3. Peter Visch. Tweede serie: 1. Eelco Haarsma, 2. Lu cas Honker, 3. Herco Monsma. 30 t/m 34 kg: 1, Jeroen Zuidhof, 2. Hans Kraay, 3, Fabian Smit. 35 - 36 kg: 1. Simon Bekkema, 2. Toon Moors, 3. Dunja Grose. 36 t/m 40 kg: 1. Stefan Tolhuis, 2. Shain During, 3. Bram Spitzer. Bij de windsurfclub Texel werd zondag de laatste wedstrijd van het seizoen gevaren. De wedstrijdcom missie had een long distance baan uitgelegd, wat bij de windkracht van zondag een goede keuze bleek te zijn. Er werd gestart door 15 surfers bij windkracht 5 die later toenam tot 7. Door de harde wind en hoge golven moesten enkele surfers door de begelei dingsboot naar de dijk gebracht wor- denb. Na twee manches, die door André v.d. Berg werden gewonnen, werd een pauze gehouden, waarin de surfers zich te goed deden aan warme soep en koffie. Nadat de baan i.v.m. de veiligheid bij de harde wind was ingekort werd gestart voor de volgende twee manches, die ook door André werden gewonnen. Na de wedstrijd werd de prijsuitreiking in de clubkar gehouden. Die was dan ook eivol. Dit is wel lekker warm maar verre van ideaal. De club hoopt dan ok dat volgend jaar haar activiteiten vanuit een ruimer clubhuis georganiseerd kun nen worden. Na de bekendmaking van de prijzen werd er een verloting gehou den waarbij er voor iedere surfer een prijs was. De uitslag van de long distan ce was: 1. André v.d. Berg, 2. Dirk Eel man, 3. Mark van Rijsselberghe, 4. Jan van der Vis, 5. Klaas Jan van der Vis. De collecte ten bate van het Prinses Beatrixfonds heeft op Texel 75313,50 op gebracht, gespecificeerd als volgt: Den Burg 72729,80; Oosterend 7739,55; De Cocksdorp 7234,50; Eierland 7247,90; Dennen 7174,40; Den Hoorn 7297,80; Oudeschild 7423,90; De Koog 7466,65. 41 t/m 44 kg: 1. Menno Loning, 2. Jesse v.d. Meent, 3. Uvo Kok/Jan Frank Loois. 47 t/m 54 kg: 1. Gabe Jan Haarsma, 2. Rien Monsma, 3. Mare Peter Bakker. 54 t/m 56 kg: 1. Rudi Endenburg, 2. Pie- ter Verstraten, 3. Erik Jan Rustenburg. 64 t/m 66 kg: 1. Arie Rustenburg, 2. Mare Riteco, 3. Edwin Schoon. Boven 72 kg: 1. Ferdinand van Tatenho ve, 2. Jacco Verbruggen; 3. Edqar Martijn. In de vriendschappelijke wedstrijd tegen Zuidvogels (Huizen) hebben de softbalsters van hsv Texla er blijk van gegeven snel te leren. De dames wisten de schade tot een keurige 1 9 nederlaag in vijf innings te beperken. Evenals de vorige week bij de heren honkballers zat het klasseverschil voor namelijk in het hardere pitchen van de werpster en de grotere slagkracht van de tegenstanders. Toch had werpster Irma Witte de wedstrijd redelijk goed onder controle. Na drie innings was de stand namelijk nog maar 1—3 in het voordeel van Zuidvogels. Daphne Oomens zorgde voor het Texelse tegenpunt, terwijl in de verdediging zowel Margo Witte en Hetty Westerink als Victorien Dros en Sheila Keijser een dubbelspel wisten af te ronden. In de vierde en vijfde inning was Zuid vogels kennelijk ingespeeld op het wer pen van Irma Witte. Er werden meer honkslagen geplaatst, terwijl de Texelse verdediging een enkele maal mistastte. In deze fase wisten alleen Hetty Weste rink en Miranda Bruin honkslagen tê plaatsen. Na het spelen van de officiële speeltijd was de stand 1—9. Er werd besloten de teams wat om te zetten en nog twee innings door te gaan. Texla wist in een ontspannen sfeer tot 10—12 terug te komen, maar enige conclusies mogen daaruit niet getrokken worden. Al met al kan wel gesteld worden dat het werk van de trainsters vruchten begint af te werpen. In de komende winterperiode moet nu de balans voor het volgende jaar opgemaakt worden. Hoe dan ook zal er voor gezorgd moeten worden dat de dames veel wedstrijden kunnen spe len. Zoals gebleken is, is dat de weg naar spelverbetering. De handbalvereniging Blinkert uit Haarlem huurde in het afge lopen weekend de sporthal voor zeven uur ten behoeve van een trainingskamp. Het meest op merkelijke feit van dit handbal weekend was echter een over winning van een inderhaast bij eengebracht meerendeels Texels team op het tweede van Blinkert. Een overwinning die wel enigs zins geflatteerd was omdat in het Texelse doel de goalie van Blinkert 1 had plaatsgenomen. Het team bestond verder uit Marc van der Ven, Peter de Hoogh, Jan ten Wol- de, Jan Hin, Frans Boer, Kees Duin en Ronald Souwer. Direct na de wedstrijd ontstonden geïnspireerde gesprekken over het opnieuw leven inblazen van het Texelse he renhandbal, maar gezien de moeite waarmee het team werd samen gesteld, lijkt dat een illusie. Van der Ven was een gast van de overkant, diverse andere spelers wisten zeker dat ze geen tijd zouden hebben. Zaterdag was de sporthal het to neel van een fraaie vriendschappelij ke wedstrijd tussen het eerste van Blinkert (2e divisie) en het eerste herenteam van Tonegido uit Wierin- gen dat in de eerste regioafdeling uitkomt. Het vriendschappelijke ka rakter uitte zich vooral in een ont spannen en daardoor kwalitatief goed spelbeeld. Blinkert won met het voor Tonegido flatterende kleine verschil van 16—13. Mensen die door dit weekend hun belangstelling voor de hand balsport (her)vonden hebben kun nen bellen: 02220-4583 of 4861. Het springconcours was een spectaculair onderdeel van de onderlinge wedstrijden. Wedstrijden Kleppertjes en Waddenruiters Ponyclub De Kleppertjes en de landelijke rijvereniging De Wadden- ruiters hielden zaterdag in de Den nen hun jaarlijkse onderlinge wedstrijd die uit drie delen bestond: dressuur, een wegparcours en sprin gen. De organisatie had geluk. Het bleef droog en mede daardoor werd het een geslaagde dag waarbij ou ders en andere toeschouwers in rui me mate van hun belangstelling blijk gaven. Clubkampioene bij de Kleppertjes werd Evelien Eelman (reservekampioen Tineke Kossen) en de clubkampioen paarden werd Annemarie van der Linden. De uitslagen: Dressuur rijbaan 1: 1. Mariëtte Witte met Sonja 131 punten; 2. Chloë Weel met Storm 127 punten; 3. Saskia Koopman met Wibo 122 punten. Ferdinand van Tatenhove lin het gedicht gezienprobeert hier een door Jacco Verbruggen IVIuo en Vaardigt innergtra men met een offerworp. Dat lukte niet, wel kon de Texelaar de oartii nn ziin naam - a 9' ingezette beentechniek over te ne- als scheidsrechter de part,J °P z,jn naam schr'Jven. Ane Rustenburg (IJ fungeerde bij deze wedstrijd Rijbaan 2: 1. Ellis van Egmond met Cin derella 116 punten; 2. Irma de Boer met Inske 115 punten; 3. Martina Jimmink met Sandy 114 punten. Rijbaan 3: 1. Evelien Eelman met Lindy 135 punten; 2. Frouke de Weijer met Moonlight 122 punten; 3. Andrea Keijzer met Duke 121 punten. Rijbaan 4: 1. Karen Bakker met Domi nant 112 punten; 2. Jacqueline Schoorl met Ceasar 110 punten; 3. Nancy Siebe- ling met Devil 106 punten. Rijbaan 4 paarden: 1. Carla Bakker met Sanita 127 punten; 2. Remco Vosjan met Pirouetta 126 punten; 3. Annemarie van der Linden met Vadim 122 punten. Springen beginners: 1. Annet Kossen met Yellow; 2. Sandra Bakker met Ro bin; 3. Annie Dijkshoorn met Heidy. B-springen: 1. Tineke Kossen met Mar tin, 2. Marieke Dros met Lucky, 3. An drea Keijzer met Duke. L-springen pony's: 1. Marit de Porto met Tornado; 2. Anneke Cleven met Loes; 3. Corrien Duin met Sophia. M-springen: 1. Anja van Exel met Fury. B-springen paarden: 1. Annemarie van der Linden met Vadim.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7