mi*»! ,,Don Camillo slaat door" Eerste winst JeSleboog Gewestelijke snertrit Blijde Rijders Einduitslag postduivenvluchten Annie Dogger wint herfstrit Geen kwijtschelding belasting ■4: Tevoko adspiranten behalen eerste zege Opnieuw verlies voor Tetak 1 PAGINA 6 TEXELSE COURANT „De Blijde Rijders" bij hun stop in Friese paarden meenamen. De jaarlijkse „snertrit" van de Blijde Rijders is dit jaar gewestelijk aangepakt. De vereniging is namelijk aangesloten bij de Nederlandse Bond voor het Aangespannen paard. Het district West van deze bond (Noord- en Zuidholland) bestaat naast de Blijde Rijders uit vier andere verenigingen, die allemaal werden uitgenodigd om mee te doen aan de snertrit. Alleen „Duin en Bollenstreek" uit Rijnsburg gaf gehoor aan deze uitnodiging maar daar stond tegenover dat deze vereniging met vijf zeer fraaie aanspanningen voor de dag kwam. Bij de start om 12.00 uur bood het parkeerterrein aan de Emmalaan de ongebruikelijke aanblik van in totaal 26 grote en kleine aanspanningen. Direct na de start deed zich een incident het bos. Links vooraan staat een tweespan Friezen van één van de Rijnburgse gasten, die opvallend vee! voor. Een tiental jeugdruiters reed mee op ponies. Het was de bedoeling dat deze achteraan zouden blijven, maar dat gebeurde niet. Van één van de achterste wagens raakten daarop de twee trekkende ponies door de ruiters zo nerveus dat zij op hol gingen en de wagen tegen een boom sleurden. Niemand raakte gewond, maar door schade aan de ponywagen moest deze combinatie uitvallen. De stoet reed een route door Den Burg die onder meer langs de bejaardentehuizen voerde en ging vervolgens langs de oude Kogerweg naar het einde van de Gerritslanderdijk. Daar werd door de commissie van voorbereiding, Tineke Spigt, Immy Daalder, Karin Brans en Wil Beers, warme worst rondgedeeld in plaats van de bij dergelijke stops gebruikelijke sherry. Het tweede deel voerde naar „Vrij en Blij" in de Westen, waar binnen zeer korte tijd 60 liter snert naar binnen ging. De Rijnsburgse delegatie (11 paarden, dertig mensen en 5 wagens, twee van de paarden trokken de Bart Plezier) verliet het eiland met de boot van 17.00 uur. Zij toonden zich zeer tevreden over de rit, die volgens een woordvoerder de kosten en de moeite meer dan waard was geweest. Van de oude duiven zijn twee categorieën vervlogen, de vitesse (0-300 km) en de midfond (300-500 km). Einduitslag: Vitesse: 1. G. van Lingen, 2. Sj. Feenstra, 3. K. Bruining. Midfond: 1. Sj. Feenstra, 2. G. van Lingen, 3. A. Keyzer. De beste van alle vluchten wordt generaal genoemd. Generaal oude duiven: 1. G. van Lingen, 2. Sj. Feenstra, 3. K. Bruining. Kampioen duif 1984: 81-1366200 5 prijzen, eigenaar G. van Lingen. De jonge duivenvluchten waren dit jaar ook goed verlopen al gaven veel Texelse duivelmelkers hun jonge duiven niet mee. Einduitslag jonge duiven: 1. H. Hoogerheide, 2. A. Ellen, 3. Sj. Feenstra. Kampioen „jonge duif" werd dit jaar de 84-1334442 van H. Hoogerheide. leder jaar wordt er ook een wisselbeker uitgegeven voor de eerste Generaal oud en jong van Texel. Hij is deze keer met voorsprong gewonnen door SJ. Feenstra uit De Waal. Generaal oud en jong: 1. Sj. Feenstra, De Waal; 2. G. van Lingen, De Koog; 3. H. Hoogerheide, De Koog. De navluchten zijn de duivenvluchten die nog na de gewone jonge en oude vluchten komen. Einduitslag: Oud: 1. Sj. Feenstra, 2. A. Ellen. Jong: 1. H. Hoogerheide, 2. Sj. Feenstra. De herfstrit van de MAB club Texel is gewonnen door Annie Dogger, gevolgd door Piet Standaart. De rit werd zaterdagavond verreden. Deze 50 km lange rit ging van Den Burg naar De Waal waar de eerste tijdcontrole stond. De afstand die toen verreden was moest zijn 13,8 km, wat overeenkomt met 23 minuten. Na deze controle ging men via de Pijpersdijk naar het Kogerveld waar twee keer een rondje werd gereden voordat men bij de tweede tijdcontrole aankwam. Bok Dat het venijn in de staart van de puzzelrit zat, bleek uit de route aanduiding „na afbeelding bok links". Deze afbeelding stond op de Limietweg. Dat deze bok uiers had mocht veel deelnemers er niet van weerhouden om linksaf te slaan in plaats van rechtdoor te rijden. Alle deelnemers haalden de finish in Oosterend, wat een pluim genoemd mag worden voor de uitzetters. De volgende MAB-puzzelrit is de snertrit op 3 november. B en W hebben van drie personen het verzoek gehad om afschrijving (kwijtschelding) van diverse plaatselijke belastingen omdat het voor hen buitengewoon bezwaarlijk is deze te betalen. B en W hebben daarop afwijzend beschikt. In het geval van rioolbelasting ligt de beslissings bevoegd ''oi'l Kil r)a rr>r%rl D ar-. V/\/ DINSDAG 9 OKTOBER i! hebben de raad voorgesteld jn tWee gevallen afwijzend te beschikken wegens het door de belastingplicht niet verstrekken van nadere informati die nodig is om de zaak te kunnen beoordelen. In het derde geval is We informatie verstrekt, maar toen deze gegevens werden getoets aan de doi de rijksbelastingdienst gehanteerde normen bleek dat ook hier geen aanleiding is om tot kwijtschelding over te gaan. tionele zaken voor zijn rekening nam Terence Hill heeft zijn Don Camillo naar deze tijd verplaatst. Hij rijdt nu op een snelle motor, draagt spijkerbroeken, gluurt naar de vrouwen, springt parachute en is omringd door een redelijke welvaart. Bijzonder geslaagd is de keuze van Colin Blakely als de burgemeester Peppone. De twee voetbalwedstrijden tussen de Duivels van de burge meester en de Engelen van de pastor zien er uit als een schitterend ballet. De rest van de film bestaat uit grappige incidenten waarbij de vuistei voor de nodige overtuigingskracht moeten zorgen. „Don Camillo slaat door" is te zien van donderdag tot er met maandag, toegang alle leeftijden. Met het overlijden van Fernandel in 1971 leek ook Don Camillo voorgoed afscheid genomen te hebben van het witte doek. De held uit de boeken van Giovanni Guareschi is echter weer tot leven gewekt door niemand minder dan Terence Hill. Eerder had de schavuit met de staalblauwe ogen in „Vier vuisten voor het geloof" een monnikspij gedragen en dat inspireerde kennelijk zo dat hij niet alleen de ondeugende dorpspastoor van een nieuw gezicht voorzag, maar bovendien de regie en de produc- Het eerste team van Jelleboog heeft de eerste overwinning te pakken. In de wedstrijd tegen Nissan 2 werd dankzij hard werken de broodnodige punten behaald. Citroën verloor voor het eerst dit seizoen van Gamma 3. Zowel Topido als Alkema leverden in de tweede klasse een prima preste Je door gelijk te spelen tegen een sterke tegenstander. In de derde klasse won Nioz alweer en deelden Jelleboog en Verenigde Schilders de punten. In de vierde klasse speelt Zaanderwijk zeer sterk, maar daar is Oosterend 7 zonder puntenverlies de nieuwe koploper. Bij de vrouwen verspeelde Gamma weer een punt tegen een onvolledig Rentenaar. Jelleboog trad aan tegen Nissan 2. De meeste Jelleboogspelers zijn afkomstig van Nissan zodat je een wedstrijd kon verwachten die geladen was. Dat bleek ook het geval want beide teams gingen er keihard in. Jelleboog scoorde het eerst, maar Nissan kon gelijk komen dankzij een stafschop. Jelleboog liep daarna via Dirk de Lugt uit tot 1—3. Nissan kwam nog terug maar weldra kon Jelleboog wederom scoren. Nissan had daarna het geluk niet aan zijn zijde want Jan van Bennekom trof nog tweemaal het houtwerk. Volgende week treft Jelleboog het eerste team van Nissan en dan zal het een stuk moeilijker worden. Texelse Boys en Casino speelden gelijk al stond Casino tot twee minuten voor tijd nog voor. Het was de goed spelende Bert Witte die de Boys op gelijke hoogte bracht. Oosterend speelde tegen A O in de wetenschap dat deze tegenstander al een punt van Gamma had afgesnoept. Oosterend had zich echter goed voorbereid en speelde een solide wedstrijd die werd bekroond met een verdiende overwinning. Bij Oosterend is keeper Marco Drijver steeds beter gaan spelen, evenals de spitsen Rien Brouwer en Martin Bootsma. Coach Aad Blom van de Texelse selectie, die zich al had neergelegd bij een selectie van louter Gamma-spelers, zou zich best eens kunnen gaan interesseren voor deze spelers. Bij Oosterend scoorden Joost en Rien Brouwer en bij A O Wallie van Beek. Het tweede team van Oosterend was technisch beter dan ZDH, maar ZDH dat vooral achter hard ingrijpt kon toch de winst pakken. Beide keepers, Rob Vonk en Erwin Koning, speelden een prima partij. Topper Citroën moest eindelijk zijn meerdere erkennen. Gamma 3 won overtuigend in deze topper in de eerste klasse. Gamma 3 moet toch beschouwd worden als kanshebber voor de titel maar Citroën kan als standaardteam waarschijnlijk aan het einde van het seizoen toch aanspraak maken op promotie naar de hoofdklasse. Nissan 3 brengt er in de eerste klasse weinig van terecht. Het team is lang niet compleet en weinig geïnspireerd. De nederlaag was deze keer groot en zal een volgende keer niet veel kleiner zijn als het zo doorgaat. In de tweede klasse herhaalde Alkema de stunt van Oosterend 5 door ook gelijk te spelen tegen het geroutineerde Mantje 2. Bij Mantje hebben Thijs Molenaar en Ab de Vey definitief gekozen voor het eerste team, nadat ze alle wedstrijden in beide teams tot nu toe hadden meegemaakt. Barend Staal is echter weer terug en hij scoorde ook nog. Ronald van de Wetering scoorde voor Alkema tweemaal en dat werd tijd. Illusie Topido speelde een zeer goede partij tegen PH. Topido kwam met twee doelpunten verschil op voorsprong en dacht de overwinning in de zak te hebben. Ben Witte maakte aan deze illusie een einde met twee schitterende doelpunten. De traptechniek van deze speler wekt bewondering. In de derde klasse deelden Jelleboog 2 en Ver. Schilders de beide punten. Beide teams zitten in de race om het kampioenschap evenals Nioz. Laatstgenoemde werd de lachende derde want Gempo werd vrij gemakkelijk aan de kant gezet. Oosterend 6 verloor van De Muy dat meer inzet toonde en Gamma 5 haalde fors uit tegen Casino 3. Texelse Boys 3 kwam in deze klasse niet aan spelen toe omdat tegenstander Nissan 4 uitkomend met vier spelers besloot om niet te spelen. Een dergelijke instelling is een blamage voor de vereniging Nissan waarbij de tuchtcommissie in Alkmaar het laatste woord zal hebben. In de vierde klasse is Oosterend 7 nu trotse koploper dankzij een nipte overwinning op Nioz 2. Concurrent Texelse Boys 4 verloor van het sterk opererende De Koog (Zaanderwijk) en ZDH 3 verspeelde een punt aan Rab 2. Topido 2 met Arie van der Veen speelde een goede partij en won afgetekend van Ver. Schilders 3. Bij Topido scoorde Wil van Rossum tweemaal en Ben Gerritsen. Conditie Bij de vrouwen slechts één wedstrijd maar wel een leuke. Gamma ontmoette Rentenaar en was favoriet. Dat pakte anders uit want Rentenaar kwam op voorsprong. Rentenaar was echter lang niet volledig en door conditiegebrek werd de voorsprong uit handen gegeven. Het gelijke spel dat overbleef was echter dik verdiend en daardoor raakt Gamma steeds meer achter bij Texels Lamsvlees en Texelse Boys. Bij Rentenaar was Carolien Wetenkamp weer de beste speelster en bij Gamma Lilian van Liere. In de eerste klasse van de junioren slechts één wedstrijd tussen de beide Gamma teams die door het eerste team slechts met één doelpunt verschil werd gewonnen. In de tweede klasse was Graaf Spujterij veel sterker dan SOS en won Zeeaas Veldman mety groot verschil van Texelse Boys 2. De beste speler van Zeeaas Veldman was Gert Jan Booy die driemaal scoorde. Deze speler (die door de coach van 't Cafeetje te licht was bevonden) speelde werkelijk een sublieme partij waarbij hij een redelijke techniek combineert met een goed schot. Nu het met 't Cafeetje wat minder gaat, mag de coach van dit team zich mogelijk toch eens gaan afvragen of hij wel goed gehandeld heeft. In de derde klasse won ZDH van Paracentrum al was een gelijkspel beter op zijn plaats geweest. De keeper van Paracentrum raakte in de laatste minuut in verwarring door een intrap die rechtstreeks op het doel werd geschoten. Hij raakte de bal aan en zodoende werd het een geldig doelpunt en de winnende treffer van ZDH. Meiden Texel won overtuigend van Gamma 4. De mannen van keeper Joop Veltkamp speelden een vlotte partij en scoorden er op los. NMS had echter erg veel moeite met de grote meiden van ZDH 2 maar in de slotfase kon een achterstand nog worden weggewerkt en had bij een beetje geluk zelfs de overwinning gegrepen kunnen worden. Volgende week zal Gamma waarschijnlijk wel winnen van Casino en speelt Jelleboog tegen het eerste van Nissan. Gamma 2 krijgt het zwaar tegen A O 2000. In de eerste klasse ontmoet Citroën een geladen Oosterend 3 dat beterschap heeft beloofd. In de derde klasse ontmoet Ver.Schilders het vierde team van Nissan als de spelers van dit team tenminste zin hebben. De vrouwencompetitie is de moeite waard want de beide koplopers Texels Lamsvlees en Texelse Boys ontmoeten elkaar donderdag. Gamma 2 gaat het weer proberen, nu tegen Topido en Texelse 2 kan zeker gelijk spelen tegen Nissan. Bij de junioren komende week twee leuke wedstrijden, die tussen Graaf Spuiterij en Kikkert Supermarkt en die tussen Zeeaas Veldman en Sluiters Offshore Service. Uitslagen Nissan 2-Jelleboog A O 2000-Oosterend Eerste klasse: Citroën-Gamma 3 Nissan 3-Casino 2 Gamma 4-Rab Tweede klasse: Zegel Modes-A O 2000 2 Mantje 2-Alkema Topido-PH Derde klasse: Jelleboog 2-Ver. Schilders Nioz-Gempo Oosterend 6-De Muy Gamma 5-Casino 3 Nissan 4-Tex.Boys Vierde klasse: Tex.Boys 4-Zaanderwijk Ver.Schilders 3-Topido 2 Rab 2-ZDH 3 Nioz 2-Oosterend 7 Vrouwen: Gamma-Rentenaar Junioren: Gamma-Gamma 2 Tex.Boys 2-ZA Veldman Graaf SprSOS Tex.Boys 4-Gamma 3 ZDH-Paracentrum Texel-gamma 4 ZDH 2-NMS 2-4 1-3 3-6 0-7 0-1 1-5 2-2 3-3 1-1 3-0 1-2 5-0 Nissan 4 n.o. 0-2 0-3 1-1 2-3 1-0 0-5 5-0 1-3 5-4 6-0 3-3 Programma Woensdag 10 oktober: 17.15 u. Tex.Boys 2-Zeven Prov. 17.45 u. Kikkert superm-graaf Spuiterij 18.15 u. Tex.Boys 3-Ratronics 18.45 u. Gamma 2-Topido 19.25 u. De Muy-Jelleboog 2 20.05 u. ZDH-Mantje 20.55 u. Tex.Boys 4-Rab 2 21.35 u. Nioz 2-ZDH 3 22.15 u. Oosterend 4-Tex.Boys 2 Zaaldienst: Casino Donderdag 11 oktober 17.15 u. Tex.Boys I-Vissers Bouwbedr. 17.45 u. Ver.Schilders-Cafeetje 18.15 u. Ver.Schilders 3-Oosterend 7 18.55 u. Pakhuus-A O 2000 2 19.35 u. Tex.Boys 2-Nissan 20.15 u. Texels Lamsvlees-Tex.Boys 1 20.55 u. ZDH 2-Texel 21.35 u. Rab-De Mok 22.15 u. Ver.Schilders-Nissan 4 Zaaldienst: Gamma Hoofdklasse: Oosterend 2-ZDH Tex. Boys-Casino 3-4 2-2 Vrijdag 12 oktober 17.05 u. ZA Veldman-SOS 17.35 u. Gamma 2-Nissan 18.10 u. Oosterend 3-Citroën 18.50 u. Gamma 2-A O 2000 19.40 u. Topido 2-Ver.Schilders 2 20.20 u. Jelleboog-Nissan 21.10 u. De Koog-Texel 2 21.50 u. Casino 2-Gamma 4 22.30 u. Gamma -Casino Zaaldienst: Tex.Boys De jongens adspiranten van Tevoko behaalden in de eerste wedstrijd van de competitie hun eerste zege sinds een jaar. Gedecideerd versloegen zij HCSC met 2—0. Andere overwinningen waren te noteren voor het derde damesteam, 3—1 tegen Noordkop 3 en mannen 3 dat tegen Juvoc 4 ditmaal het hoofd koel hield. Boemel 2 was te zwak om dames 2 in de problemen te brengen. Heren 1 verloor in een matige partij met 0 3 van Schorpioen, terwijl dames 1 van Tevoko slechts één set sterker was dan HCSC 2. Routine De routine van Gerie Commijs hielp Tevoko 3 net op tijd over de streep naar de volledige drie punten winst. Met een paar gedegen opslagen maakte ze een eind aan de vierde set van de Texelse dames tegen Noordkop 3, dat een achterstand van negen punten in een 13—13 evenwicht wist te brengen. Daarmee kwam een einde aan een onverklaarbare terugval van de Texelse dames, die de eerste sets fris aanvallend ruime setzeges behaalden. Een zege was er eindelijk ook voor het derde mannenteam, dat met een kleine positiewijziging veel beter bleek te kunnen verdedigen. Daarbij wisten ze Juvoc 4 met scherpe opslagen het opbouwen moeilijk te maken. In Julianadorp werd het dankzij 6—15, 8—15 en 10—15 een 3—0 Texelse zege. Te lief Hoewel de Texelse aanvalsters van het tweede het de Boemel niet moeilijk leken te willen maken, de te zacht ingeslagen smashes waren geen probleem voor de verdediging van de ploeg uit Tuitjenhorn, klopte het aanvallend ook niet best bij de Boemel. Het Texelse penetratiesysteem leverde aardige variaties op en samen met een goede opslag ook de benodigde punten voor een 3 0 zege. Toen Tevoko 1 in de derde set goed uitgespeelde aanvallen over het net bracht bleek het blokkeren van de HCSC dames slecht verzorgd. De Texelse dames kwamen echter maar één set tot een gedegen opbouw en beperkten zich verder tot het met kunst en vliegwerk verdedigen van de HCSC aanval. Dat leverde weinig punten en een 1—3 nederlaag op. Twee sets bleken de dames van Tevoko 4 en HCSC 4 volledig aan elkaar gewaagd (17—15 en 16—18). Hoewel alles er nog inzat, kwam er niets meer van terecht. HCSC scoorde via 1—15 en 9—15 drie winstpunten. Matig Mannen-1 deed weinig aan klantenbinding in de eerste wedstrijd op Texel. Na een uur stonden de supporters weer buiten na een matige vertoning van hun favorieten. De normaal sterkste kant van het Tevoko spel, de aanval, kwam door matig spelverdelen niet uit de verf en zeker niet langs het sterke blok van Schorpioen. Tevoko kwam te laat op het idee om het met geplaatste balier te proberen, terwijl routinier Rein de Wit van de ploeg uit Bovenkarspel hiermee de nodige punten scoorde. Verdedigend is het gebruikelijk niet best, maar het niet benutten van de sterkste aanvallers brak Tevoko duidelijk op. De Schorpioen zege voltrok zich in drie sets 7—15, 3-15 en 14-16. Tevoko 2 stond tevergeefs op de vloei in Ons Genoegen. Tegenstander Harpoen werd de dupe van een organisatiefout en kwam te laat. Het nieuwe junioren meisjesteam moest ervaren dat tegenstander HCSC al jaren samenspeelt. Even wennen was er niet bij: 0—3. Het eerste team van tafeltennisvereniging Tetak heeft het de laatste weken zwaar te verduren gehad. Na de knappe overwinning op Spirit 6 volgde de zware nederlaag tegen Treffers 8. Ook dit weekend ging het voor Tetak weer mis. Martin Janssen en Max Hagedoorn wonnen dan in hun laatste partij nog een set, maar dat leidde allemaal tot niets. Dat DCS 2 uit Wieringerwerf sterk was, was tevoren bekend, maar desondanks liep DCS 2 niet over Tetak 1 heen, hoewel de eindstand dat wel zou doen vermoeden. Alle partijen werden verloren en zodoende kon Tetak 1 met een tweede zware 10—0 nederlaag huiswaarts keren. Tetak 2 deed het in Breezand heel wat beter. Lieuwe van der Veen en Frans Room wonnen tegen Be Fair 4 al hun partijen. Fred Mosk was niet erg op dreef en won slechts één maal. Het dubbelspel werd krap in drie sets verloren. 18-21, 25-23 en 19-21. Desondanks boekte Tetak 2 de derde overwinning op rij, ditmaal met 7-3. Het Tetak jeugdteam moest ook tegen Be Fair in Breezand spelen. Het Texelse jeugdteam was ditmaal kansloos. Alleen Melanie van der Kooi kon knap éénmaal tot winst komen. Mirjam Gerritsen en Hans Segers kwamen ditmaal niet tot winst. Het dubbelspel was erg spannend. In drie sets zagen Melanie en Hans kans van het Be Fair-dubbel te winnen: 21-18, 16—21 en 23—21. Zodoende bleef de Texelse nederlaag beperkt tot 2-8. Thuis Zaterdag a.s. spelen alle teams een thuiswedstrijd in sportzaal De Ferrever in Den Burg. Aanvang van de wedstrijden 14.15 uur. Tetak 1 ontmoet dan 't Hooge Huys 8 uit Alkmaar, Tetak 2 ontmoet Polisport 4 uit Schagen en het Texelse jeugdteam moet eveneens tegen Polisport 4 uit Schagen spelen.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 6