osterend en Nissan delen punten (4—4) \aalvoetbaltopper werd chaos Beperkt verlies voor Tevoko 2 Gelijkspel MST landbal dames Bezoeker bestal gastgezin Gevaarlijke stof Sigaretten en drank gestolen Wegpiraat in Den Burg Auto uit verkeer Rijden op strand Vader en zoon v.d. Zwaag kampioenen 1984 bij sportvissersclub Catharina Zegeren weer Nederlands kampioene Historische vereniging gaat van start ,sDAG 23 OKTOBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 5 jB hoofdklasse van het zaalvoet- werden deze week vier jjstrijden gespeeld waaronder de per tussen Nissan en Oosterend echter onbeslist eindigde. In de fjte klasse nadert Rab na een jppe overwinning op Texel de pen in de tweede klasse stelde pido teleur tegen Oosterend 4. ivrouwen van Texelse Boys gaan door met winnen en bij de nioren wist Vissers Bouwbedrijf winnen van een versterkt Gam- |2. san tegen Oosterend begon goed een iets sterker spelend Oosterend ook de meeste kansen kreeg, maar 2e werden niet in doelpunten omge- Na een kwartier spelen kon Nissan Éyen. Oosterend begon meer aan te jongen en had succes want weldra ijsde stand weer gelijk. Voor de wis- wkon Nissan echter weer uitlopen en Jwide wissel wist Nissan de voor- jong op twee doelpunten te bren- n, Oosterend bracht toen het ver- jiil terug tot één doelpunt en dat is voor keeper Marco Drijver van osterend het sein om ook te gaan a voetballen voor de broodnodige lüjkmaker. Drijver verspeelde echter en Peter Brons kon opnieuw »r Nissan scoren. Oosterend leek te ian verliezen, maar vijf minuten voor scoorde Rien Brouwer voor Ooste- id uit een strafschop. Na deze straf- veranderde de wedstrijd in een aos. Gerard Rijk van Nissan werd de gl uitgestuurd omdat hij het niet was met de leiding en Oosterend ji dankzij het spelersoverwicht op ilijke hoogte komen. De tijdwaarne ming zat zeker te spelen want opeens ;eelde Nissan weer met vier veldspe- is. Bij Oosterend kreeg Joost Brou- er nog twee minuten straftijd en zo lende speelde nu plotseling Ooster- fd met één man minder. Frits Bakker of nog tweemaal het doel namens osterend maar beide doelpunten wer- sn afgekeurd met de aantekening dat sper Jan Cnossen van Nissan de •rste prijs krijgt voor amateuristisch yieelspel. Spannend was het maar si topper werd het niet en dat kon :ok niet want Nissan miste vier ba sspelers en Oosterend drie. Josterend 2 verloor van Texelse Boys w had zeker een gelijkspel verdiend. dit team was lang niet compleet. DH, wel volledig, verloor van Casino een gelijkopgaande strijd en Jelle- kon Gamma 2 lang bijhouden de laatste tien minuten liep iamma nog flink uit. Het mooiste oelpunt van Gamma was van Martin torn die met een fraaie lob scoorde ver de uitgelopen keeper Joost Cou- inho van Jelleboog. lab solliciteerde onbewust naar een 'aatsje in de hoofdklasse want dankzij en doelpunt van Pieter Jan Koorn het sterke Texel verslagen en wam de bovenste plaats in de eerste asse in zicht. Oosterend 3 is op de ;oede weg want het won met ruim erschil van Nissan 3. Johan de Waard scoorde liefst driemaal voor Oosterend. Acteren ide tweede klasse wonnen beide aplopers, Mantje 2 en PH Hotel, hun tedstrijd. PH had het moeilijk tegen klkema maar de aanwezigheid van 'iet Koning die tweemaal scoorde was torslaggevend. Het is jammer dat de ispeler niet altijd present is want ret hem in het team is PH sterk ge- 'oeg om kampioen te worden. Ooster- fid 4 won van een matig spelend To- »do dat dit seizoen niet geweldig ac- en daardoor gezakt is naar de 5e zaalcompetitie handbal is weer van start gegaan. De MST dames speelden Schagen tegen Schagen 2. Het MST team was volledig met vier wis sels, wat wel prettig was, vooral voor de eerste wedstrijd. MST kwam met -0 voor te staan. Schagen was erg Jachtend in het begin maar kwam «'er toch goed op dreef. Beide ploe- wareen aan elkaar gewaagd. Voor MST was het spannend hoe de wedstrijd verlopen zou, omdat een eental nieuwe speelsters meededen, 'e ruststand werd 4—3 voor Scha- en. Na de rust bleef Schagen voor staan tot stand 6 6. Dankzij het pri- takeeperwerk van MST bleven de axelaars gelijk opgaan met Schagen. al de aanval soms wat rommelig seriiep bij MST wist men toch met enig scherp gerichte bal de keepster verrassen. Ook een mooie schijnbe- "eging op de linkerhoek resulteerde in ■en doelpunt. MST kwam voor te staan met 8—6. De keepster hield er log twee penaltys uit. In de eindsprint w'st Schagen er nog twee doelpunten '4 te halen, zodat de eindstand 8—8 werd. onderste regionen van de tweede klas se. Zegel Modes blijft puntloos onder aan, ook nu werd verloren en wel van Oosterend 5 dat nu samen met Alke- ma en Texelse Boys 2 jacht maakt op de beide koplopers. In de derde klasse verspeelde Nioz tegen Texelse Boys 3 een punt. Nissan 4 speelde verdienste lijk gelijk tegen de Muy en Oosterend 6 won op karakter van Casino 3. Gam ma 5 laat het lelijk zitten, want ook nu waren de punten te duur en ging Gempo met de winst strijken. Ooste rend 7 blijft ongeslagen koploper in de vierde klasse dankzij een overwinning op het sterke ZDH 3. Texel 2 pakte de eerste winst ten koste van Verenigde Schilders 3 en Zaanderwijk verbaasde vriend en vrijand: zij wonnen alweer en staan daarmee op een derde plaats. Voor Zaanderwijk scoorden Adrie van der Vliet en Kees Kaczor. Tegenstander Topido 2 dat zo goed begon dreigt nu wat af te zakken. Vernedering Texelse Boys leverde voor de tweede week in successie een knappe presta tie bij de vrouwen. Werd vorige week Texels Lamsvlees verslagen, nu was Rentenaar aan de beurt en de uitslag was een vernedering voor Rentenaar. Texelse Boys is momenteel verreweg het beste vrouwenteam al moet de confrontatie met Gamma nog komen. Rentenaar speelde deze week twee maal. De andere wedstrijd tegen Topi do eindigde in een puntendeling met vrij veel doelpunten. Het tweede team van Texelse Boys verloor met slechts gering verschil van Gamma, al moet gezegd worden dat Gamma niet com pleet was. Bij de junioren won Nissan vrij gemak kelijk van Texelse Boys en won Gam ma van Verenigde Schilders. Vissers Bouwbedrijf had het moeilijk tegen Gamma 2 maar dit team was versterkt met Menno Koorn in het doel en Pie ter Bakker die normaal in het eerste team van Gamma speelt. Desondanks won Vissers Bouwbedrijf en misschien is dat wel gerechtigheid. Gamma 3 verloor van ZDH en Gamma 4 van ZDH 2. NMS moest het onderspit del ven tegen de meisjes van Texelse Boys 4 en Paracentrum speelde wel erg zwak want zij verloren van het jongere Texel. Selectie Deze week twee selectiewedstrijden. Woensdag de seniorenselectie die te gen een selectie uit 't Zand speelt en donderdag de A-junioren selectie tegen A O 2000. Voor de seniorenselectie zijn uitgenodigd keeper Charles Iepen- burg, Henk Groen, Wilke Wassenaar, Martin Land, Nicol Schermer en Louis Uriot van Gamma en Koos Tjepkema van Nissan. Deze selectie is niet defi nitief omdat verwacht wordt dat Gerrie Plaatsman binnenkort weer kan spe len. Simon Brand is op vakantie en de kandidaatselectiespeler Rien Brouwer is alleen in het weekend beschikbaar. De namen van de spelers in de A- juniorenselectie zijn nog niet bekend. Bij de vrouwen de topper tussen Texel se Boys en Gamma die elkaar woens dag ontmoeten en bij de junioren ont moeten Vissers Bouwbedrijf en Nissan elkaar met als inzet de bovenste plaats in de eerste juniorenklasse. De teams die woensdag spelen dienen rekening te houden met een gewijzigde aan vangstijd. Het onderstaande program ma wijkt iets af van het programma in het officieel orgaan. Programma Woensdag 24 oktober 17.15 u. Tex.Boys 2-Ratronics 17.45 u. Kikkert suprSOS 18.15 u. Graaf SpTex.Boys 3 18.45 u. Nissan-Tex.Boys 2 (d) 19.25 u. Sel. Texel-sel. 't Zand 20.15 u. Gamma-Tex.Boys (d) 20.55 u. Topido 2- ZDH 3 21.35 u. De Mok-Casino 2 22.15 u. Oosterend 2-Mantje Zaaldienst: Ver. Schilders Donderdag 25 oktober 17.15 u. Zeven ProvrZA Veldman 17.45 u. Vissers bouwbedrrNissan 18.15 u. Mantje 2-Pakhuus 18.55 u. Sel. A-junioren-A+O 2000 19.35 u. Gamma 2-Tex.Lamsvlees (d) 20.15 u. Oosterend 7-Rab 2 20.55 u. Zaanderwijk-Ver.Schilders 3 21.35 u. Texel 2-Tex.Boys 4 22.15 u. Oosterend 3-Texel. Zaaldienst: De Muy Vrijdag 26 oktober 17.05 u. Gamma-Cafeetje 17.35 u. Tex.Boys-Ver.Schilders 18.05 u. Nissan 3-Gamma 4 18.45 u. Citroën- ZDH 2 19.25 u. Ver.Schilders 2-Nioz 2 20.05 u. Gamma 3-Rab 20.45 u. Oosterend-Nissan 2 21.35 u. Gamma-Tex.Boys 22.25 u. A O 2000 -Nissan Zaaldienst: Kikkert s.m. Topido Uitslagen Hoofdklasse Oosterend 2-Tex. Boys 3—5 Gamma 2-Jelleboog 7—3 Nissan-Oosterend 4—4 ZDH-Casino 2—3 Eersste klasse: Texel-Rab 0—1 Oosterend 3-Nissan 3 4—1 Tweede klasse: Mantje 2-Tex.Boys 2 3 0 Alkema-PH Hotel 3—4 Oosterend 5-Zegel Mode? 5—3 Topido-Oosterend 4 1—4 Derde klasse: Tex.Boys 3-Nioz 1 1 Nissan 4-De Muy 3—3, Casino 3-Oosterend 6 2—4 Gempo-Gamma 5 3—1 Het tweede herenteam van Tevoko stevende in de wedstrijd tegen Juvoc rechtstreeks op een kansloze nederlaag af. In de derde set keerde het tij en kon Tevoko dankzij een grote inzet terugkomen. Pas in de vijfde set moest de Texelse ploeg definitief het hoofd buigen, vooral dankzij het aanvallende geweld van de linkshandigen Kieft en Van Swieten. Vierde klasse: Topido 2-Zaanderwijk Oosterend 7-ZDH 3 Ver.Schilders 3-Texel 2 0-2 3-0 1-2 Juvoc speelde Tevoko in de eerste sets helemaal zoek. De blokkering kreeg geen vat op de linkshandige aanvallers, de pass kwam niet verder dan de drie meter lijn en de aanval maakte weinig van de matige set-ups. Na 5—15 en 3—15 leek de Texelse ploeg verslagen. Juvoc nam de finish echter te licht op en Tevoko veerde op. Goede bloks van Peter Dral en Gert Jan Moens gaven vertrouwen en aanvallend werd het be ter. De ploeg uit Julianadorp bleek on der druk oojj fouten te maken. Na 15—7 ging de vierde set gelijk op. Be heerst en met een beetje mazzel scoorde Tevoko via 16 14 zijn tweede competitiepunt. De kracht ontbrak in de beslissende set om tot een eindze ge te komen Onderling Een grillig wedstrijdverloop kenmerkte de onderlinge wedstrijd tussen de da mesteams van Tevoko. Aanvallend viel er niet veel te genieten, veel punten werden rechtstreeks uit de opslag ge- Vrouwen: Rentenaar-Topido 3—3 Gamma-Tex.Boys 2 4 3 Tex. Boys-Rentenaar 7—2 Junioren: Vissers bouwbedrrGamma 2 3 2 Ver.Schilders-Gamma 1—5 Nissan-Tex. Boys 5 0 Gamma 3-ZDH 0—3 NMS-Tex.Boys 4 3—4 Paracentrum-Texel 2—4 ZDH 2-Gamma 4 2-0 Een voormalige Texelaar van 34 jaar is op verzoek van de Texelse politie vrij dag in zijn huidige woonplaats Den Haag aangehouden. De man bekende bij kennissen, die hij op Texel bezocht, de versterker uit de stereotoren te heb ben gestolen. Bij andere kennissen nam hij een gitaar ter waarde van f2600— mee. De spullen was hij in middels kwijt, maar de gitaar kon nog in Den Helder achterhaald worden. Na verhoor is de man weer vrijgelaten. De kotter TX 1 „Cornelia" van C. Vonk en Zn. uit Oosterend viste de vo rige week een jerrycan op met een bij tende vloeistof. Het opschrift van het etiket luidde: 3H1-S-Sp 7811597-Y15-N Alkaline pH control Hexastreat1.211-Hexo. De dienst ge meentewerken heeft het mogelijk ge vaarlijke spul opgeslagen. Drie sloffen Pall Mali, twee sloffen Ca- ballero, drie Marlborough, twee Stuy- vesant, drie flessen Ballantines, zes Bacardi, vier Rémy Martin, drie Vieux, twee gin, zes cola en een aantal gla zen. Dat was de buit, ter waarde van f1300,—, die een inbraak in paviljoen Paal 17 in de nacht van zaterdag op zondag opleverde. De dieven kwamen binnen door een ruit te vernielen. Iemand uit de Willem van Beierenstraat in Den Burg belde in de nacht van zondag op maandag de politie met de melding dat een goudkleurige (meta/lip) auto van een klein type met grote snelheid rondjes door de straten in zijn om geving aan het rijden was. (daarbij werden verscheidene paaltjes ge- pi kt". Er zaten meerdere personen in de wagen. De politie heeft een ver moeden wie de chauffeur i^ boven dien zijn er sporen gevpndep. Tijdens het onderzoek is gebleken dat meer mensen last van da?e vorm van piraterij hadden: De politie zou het op prijs stellen al? deze mensen daarvan aangifte doen. De politie nam zondag een ayto voor technisch onderzoek ui\ het verkeer. De wagen behoorde toe aan een 27-jarige Texelaar, die er meer werd aangehouden op de Herrtfnerkpoi. De veerdempers, handrem, richtingaanwij zers en de remmen deugdSPcfii.et. Op het strand bij paal 3^ zondag een Cocksdorper jutter <jo.Qf ;de pplitie verbaliseerd, omdat hij inet izijn. trekker op het strand reed zondgr vergunning. De man heeft zich volge,p?^ie.p.qlitie al vele malen aan hetzelfde ?eltuldig gemaakt. De laatste wedstrijd om het kampi oenschap 1984 die gehouden zou worden in de Mokbaai kon daar geen doorgang vinden wegens te hoge waterstand. Eveneens daar door zaten tien sportvissers zonder aas, want zaterdag konden er ook al geen pieren gestoken worden. De wedstrijd moest door gaan om dat vier vissers wel pieren hadden. De andere tien kregen toen on danks het vroege tijdstip pieren van Jan Duinker, zodat alle vissers om 8.40 uur toch hun hengel uit konden gooien bij de Ottersaat. Daar werd dus de laatste twee uur van het kampioenschap gevist. Er werd door 14 senioren en 5 jeugdleden goed gevangen: totaal 1366 cm (73 vissen). In de afdeling jeugd van de laatste wedstrijd werd Monique Verhagen eerste met 138 cm, 9 vissen; 2e Martin v.d. Zwaag 61 cm, 4 vissen; 3e Niels Vinke 20 cm, 1 vis. Totaal 15 vissen met een lengte van 242 cm. Afdeling senioren: 1. Paul Verhagen 200 cm, 8 vissen; 2. Map van der Zwaag 190 cm, 11 vissen; 3. Theo Bu ren 177 cm, 10 vissen. Totaal in deze afdeling 1124 cm en 58 vissen. Dat betekende zeer goede vangsten daar er met afgaand water gevist werd. De voorlopige uitslag van het kampi oenschap 1984 van de sportvissersclub Texel is als volgt. (resp. naam, cm., punten, aantal wedstrijden). Senioren: 1.Map van der Zwaag 1337 121 16 2. Wim Verhagen 1172 1227a 16 scoord, waarbij Hetty Kuip zich onder scheidde. Het aanvallende sysyteem van het tweede faalde wederom op het cruciale punt, het afmaken. De routine die het eerste daar tegenover zette overwon uiteindelijk in vijf sets. Dames 3 zag weliswaar een voor sprong in de eerste set tegen Smash '68 nog verloren gaan, maar gaf daar na de punten niet meer uit handen. Met gedegen spel werd het 1 3 voor de ploeg uit Den Burg. Tegen Turnlust uit haalde het vierde twee punten bin nen. In een onzekere wedstrijd had de ploeg veel moeite de beslissende pun ten te maken. Zelfs in de vijfde set ging nog een 1—9 voorsprong verlo ren. Uiteindelijk kwam de 2—3 zege bij 12—15 tot stand. Karakter Heren 3 kwam flitsend uit de start blokken. Tegenstander Juvoc 2 had de grootste problemen met de scherpe opslag van Hans van Rossum en had aan het net weinig in te brengen tegen de Texelse aanval. De 15—7 setzege opende perspectieven voor de Texe laars die echter in de tweede set het initiatief uit handen gaven. In de derde set pakte een positiewijziging zelfs de sastreus uit. Hoewel in de vierde set het Texelse spel bij vlagen weer het oude niveau haalde, leken de mannen zich geen raad te weten met de voorsprong. Lijdzaam keken ze toe hoe Juyoc punt voor punt profiteerde van het bij tijd en wijle „paniekbal". Een coach langs de kant en rust in het veld had tot een andere dan de nu bereikte 1—3 uitslag geleid. Heren 1 kwam met slechts één punt terug uit Bovenkarspel. Promotie klasse debutant Asonia had in een slechte wedstrijd nog het beste van het spel en uiteindelijk de meeste pun ten: 3—2. Voor de tweede achtereenvol gende rnaal in Catharina Zege- ren Nederlands kampioene po- werliften geworden, tijdens wedstrijden die dit weekend in Dordrecht werden gehouden. Catharina kwam uit in de 90 kg-klasse en kreeg in totaal 392V2 kilo van de vloer. Daar mee stelde ze een nieuw Euro pees record. Bij de kniebuig tilde ze 150 kilo, bij het bankdrukken 72 Vz en bij de deadlift maar liefst 170 kilo. Daarmee bewees Catharina Zege- ren andermaal dat ze in de Euro pese top meedraait. Dat werd echter in Dordrecht enigszins overschaduwd door de prestaties van Sissy Dolman, die in de klas se tot 52 kilo meer dan 400 kilo van de grond kreeg. De reportage die AVRO's sportpanorama maan dagmiddag aan de wedstrijden wijdde, was dan ook geheel aan Dolman besteed. Op de foto van Ben Zegeren toont Catharina hoe je 170 kilo ijzer moet optillen. Jeugd De junioren meisjes leken na twee ge wonnen sets tegen Braaf Seahawks op het goede spoor. Toen verviel de Texel se ploeg in de oude fout en moest de bal zo snel mogelijk over het net, het liefst in één keer. Dat leverde ook nu weer geen zege op: 2—2. De meisjes adspiranten behaalden de eerste punten. Vorige week moesten de ex-mini's nog wennen tegen Noord- kop (0—3) maar nu klopte het ver dienstelijk. Tegen Juvoc 1 werd het via 8 15, 6-15 en 15 9 weliswaar 1—2 voor de ploeg uit Julianadorp maar de zeges liggen in het veschiet. De jongens adspiranten speelden een dubbele wedstrijd tegen Juvoc 2. Door goed in drieën te spelen kon Tevoko aanvallend veel puten scoren. De ge vaarlijke opslagen maakten het karwei in vijf van de zes sets winnend af. 3. Paul Verhagen 1131 115 16 4. Ad Souwer 1066 118 14 5. Cor Huisman 892 10972 16 6. Dirk Roeper 866 1097a 16 7. Jan Heethuis 806 104 16 8. Frans Bos 738 98 15 9. Rein Kuijper 712 8872 16 10. Marius Stevens 581 8172 14 11. Theo Buren 540 7472 13 12. Ton Mays 463 38 5 13. Wim Pronk 340 26 8 14. Kees Jacob Bakker 309 48 74 8 15. Hans Jansen 29 1072 2 Jeugd: 1. Martin v. d. Zwaag 637 5872 15 2. Alexander Duinker 562 56 15 3. Monique Verhagen 337 40 11 4. Niels Vinke 309 35 14 5. Victor Maat 208 29 12 6. Jan Nico v.d. Ploeg 189 3872 14 Zondag 28 oktober gaat een aantal sportvissers van de club naar de snert- wedstrijd aan de Afsluitdijk. Vertrek om 7.30 uur bij het fanfaregebouw aan de Witte Kruislaan. Opgave is mogelijk tot en met 25 oktober, 21.00 uur. De kosten voor deze wedstrijd zijn onge veer f26— waarbij inbegrepen twee borden snert of soep, inschrijfgeld en het vervoer. Men dient zelf voor pieren en/of spiering te zorgen daar deze twee aassoorten zijn toegestaan. Bij deze wedstrijd telt alleen platvis. Op gave bij Paul Verhagen, Wagema- kerstraat 3, tel. 07220-3986. Op zondag 11 november gaat weer een winterserie van start. Om bij deze winterserie van zes wedstrijden in aan merking te komen voor prijzen dient men er minimaal drie te vissen. De duur van de wedstrijden is van 8.30 tot 10.05 uur. Tevens wordt vrijdag 9 november de jaarlijkse feestavond gehouden in De Schakel met uitreiking van de kampi- oenschapsprijzen 1984. Zondag 11 no vember, aanvang 14.00 uur is de uit gestelde jeugdmiddag van de sportvis sersclub Texel. Na een informatie-avond, vorige week dinsdag in dorpshuis d'Ouwe ULO, hebben dertig Texelaars besloten te starten met een historische vereniging. Er js een voorlopig bestuur samen gesteld dat bestaat uit: M. Bakker- Zijm, D. Lemstra, A. van Opstal, K. Uitgeest en T. Duinker. Dit bestuur zal zich bezig houden met de statuten van de nieuwe vereniging. De vereni gingsleden zullen één keer per maand bij elkaar komen en er zijn vijf werk groepen gevormd die zich met speciale onderwerpen bezig houden. Die on derwerpen zijn archiefonderzoek naar speciale historische onderwerpen, stamboomonderzoek, archeologisch onderzoek, het vergaren van historisch belangrijk foto-, film- en videomateriaal en instandhouding van het Texelse dia lect. Wie geïnteresseerd is in het werk van één van deze werkgroepen kan contact opnemen met K. Uitgeest, tel. 02228-393 (archiefonderzoek), T. Duin ker, tel. 0222.3-256 (stamboomonder zoek), G. Gerrits, tel. 07770-2169 (ar cheologie) en D. Lemstra, tel. 02220-3076 (historisch materiaal en di alect).

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5