posterend pakt een punt iff Zuidermeer Bekerstunt Texel tegen eerste k/asser SVO/Z te weinig kwaliteit tegen BOL „L'Eté Meurtrier" J is Voetbaluitslagen SEW-Texel 2-3 Keer verlies exelse Boys teine nederlaag )e Koog SVC stroef in de aanval Klaverjasclub Den Burg Dijker en Franchimon winnen in Zwaagdijk SVT verzamelt weer oud papier Mooie opbrengst bazaar De Waal Lezing over aardbevingen OQOOOOOOOOOO ISDAG 23 OKTOBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 7 terend is er in geslaagd in Zuidermeer tegen de gelijknamige ploeg gelijk spel te behalen. Oosterend en Zuidermeer waren aan elkaar ,aagd en de 1—1 eindstand was dan ook een terechte uitslag. De iterenders namen halverwege de eerste helft een voorsprong via een jlvan Jan Witte maar nog voor rust bracht Otten zijn ploeg op gelijke jgte. Na rust ontstond een uiterst boeiend duel omdat beide ploegen het uiterste gingen om de volle winst binnen te halen. Hoewel voor doelen kansrijke situaties ontstonden werd er toch niet meer icoord. iiddellijk na het beginsignaal van ü'dsrechter P. Raven werd duidelijk ontmoeting Zuidermeer- jrend een boeiende confrontatie worden. Twee hardwerkende ploe- die zo snel mogelijk een voor wilden nemen, met als gevolg doelrijpe kansen voor beide len. jverwege de tweede helft was het Jodat als eerste succes had. Een fjrzet van Jitze Beintema werd door i Witte op beheerste wijze afge- Zuidermeer wenste zich echter nszins bij deze achterstand neer te gen en vocht verbeten voor de ge- aker. Oosterend kwam voortdu- [idm moeilijkheden, vooral als Zui- neer verdedigers onverwachts ten rival trokken Gaten ral op het middenveld vielen „ga- waarvan Zuidermeer dankbaar ofiteerde. Toch had de thuisclub een inder van de Oosterend defensie no- om tot scoren te kunnen komen, nhoge voorzet kwam terecht bij de (omen ongedekt staande Otten die an voor Oosterend doelman Doede Vries eigenlijk niet kon missen. Hoewel beide plo.egen kansen genoeg kregen om nog voor rust tot scoren te komen, bleef de stand toch bij 1—1 steken. Nauwkeurig Na rust begon Oosterend bijzonder goed. Vooral door sterk spel van Wim van Heeringen kregen de SVO spitsen Bert Visser en Jitze Beintema diverse goede kansen. Doelpunten leverde dit echter niet op omdat de nauwkeurig heid bij het afronden van de kansen dit keer ontbrak. Ook een duidelijke portie pech was hier debet aan. Hal verwege de tweede helft kreeg Gerard Legierse de beste kans om te scoren, maar ook zijn schot verdween net naast het Zuidermeer doel. Met onge veer nog twintig minuten te spelen ontworstelde Zuidermeer zich aan de Oosterend druk en de Gortbuukers moesten zelfs nog alle moeite doen om het gelijke spel vast te houden. De enorme inzet van Joost Brouwer en het rustige verdedigen van Wim v.d. Linde en Piet Koning hielden de deur naar het SVO doel echter prak tisch dicht. Toch konden ook zij niet voorkomen dat doelman De Vries en kele keren behoorlijk op de proef werd gesteld. Ook Erwin Koning deed in de rommelige slotfase een duit in het zak je door een Zuidermeer inzet op het laatste moment van de doellijn weg te trappen. De wedstrijd eindigde dan ook in een puntendeling, wat gezien het verloop van de gehele wedstrijd de verhoudinggoed weergaf. Zaterdag 20 oktober 1984: KNVB Afdeling Noordholland: BOL-SVO/Z 4-1 Kolping Boys-Cocksdorp 1 —0 Zeevogels-De Koog/Z 4-2 SVO/Z 2-Jong Holland 5 3 1 Cocksdorp 2-BOL 4 2-0 Junioren: W.vogels A1-Oosterend A1 10-2 Texel B1-BKC B1 7-1 JVC B1-Tex.Boys B1 2—0 JVC B2-Texel B2 3-3 Tex.Boys B2-Succes B3 6-5 Oosterend B1-ZAP B3 3 0 JVC C1-Texel C1 2-2 Texel C2-BKC C2 7-0 selse Boys kwam ook zondag weer op toeren en dat kostte twee nliespunten. BKC had in het begin deze wedstrijd het meeste initiatief scoorde al vroeg in de eerste helft et een prima doelpunt 1 0. De leede treffer liet daarna niet lang op wachten maar had wel een sterk utenspel luchtje. Nog voor de rust Jaap van Kranenburg dichtbij een genstreffer doch zijn schot ging vlak voor de Boys, verkeerde kant de paal. In de tweede helft ging strijd meer gelijk op maar tot sco- kwam het niet.. De BKC doelman het geluk wel mee toen de bal uit afgedwaalde voorzet van Dirk :eper niet in het doel maar op de 'belandde. Een tegendoelpunt had spanning wel wat teruggebracht en sschien voor de Boys de inspiratie nog voor een beter resultaat te okken. Nu trok BKC onbedreigd met aan het langste eind. Bij de Boys "breaken nu Bert Witte (vakantie) en :iin Boogaard (blessure). Han istoor die de laatste op de rechts ta" plaats verving, speelde een Kde wedstrijd de uitwedstrijd tegen Petten «ft De Koog een 2—1 nederlaag treden. Gezien het spel van de soekers had De Koog beslist verdiend. tien minuten kwam Petten nogal Kuinlijk op 1—0 via een afstandschot i nabij de middencirkel dat keeper :<ine volledig verraste en in de erste bovenhoek insloeg. Koog dat het eerste kwartier erg t'k speelde en vooral gevaar stichtte de rechtervleugel kwam snel op hoogte. Een hoge voorzet vanaf rechtervleugel werd door Dennis al ingekopt over de keeper, terwijl -ud van de Kerkhof de bal op de 'sllijn nog eens vol op de slof nam: tweemaal toe werd De Koog in de- eerste helft een penalty onthouden, de keren was het Cees Schoenma te de verdediging te slim af was. •de keren werd hij dan ook onderuit iitaald. De scheidsrechter, die weinig op deze wedstrijd had, wilde ech- niets weten. De Koog kwam nog een keer goed weg toen een top de paal belandde. In de twee delft begon Petten erg fel maar de spelende Koger verdediging had zaak goed onder controle. Na een fattier kreeg Petten een vrije trap op reeter afstand van het doel, na een ^reding van John List. Deze indi- vrije trap, die opzij geplaatst verdween door het muurtje bui- bereik van Theo Bonne in het 2-1. det resterende half uur heeft De er alles aan gedaan om er ten- Jste een gelijkspel uit.te halen maar 9eluk ontbrak. Een schot van Cees •aoenmaker ketste op de lat en ver reeg Ruud van de Kerkhof nog e uitgespeelde kansen. Vrij voor de ta wist hij deze buitenkansjes niet denutten. Petten kreeg in deze meer dan het verdiende te- een beter spelend De Koog. Texel heeft zondag voor een enorme bekerstunt gezorgd door in de twee de ronde van de KNVB beker de lijstaanvoerder van de eerste klasse SEW met 3-2 te verslaan. De wedstrijd die in Nibbixwoud werd gespeeld liet een vooral in de tweede helft erg goed voetballend en zeer agressief spelend Texel zien, dat zich verdiend plaatste voor de volgende bekerronde. liet wachten. Na een half uur spelen mocht SEW op links een vrije trap ne men. De bal kwam hoog voor het Texel doel waar Uriot deze leek weg te koppen, maar een duw in zijn rug bracht hem uit balans en Nico Mol kon vallend inkoppen: 2—1. Ondanks fel aandringen van DEW wist Texel met deze score de rust te halen, maar menigeen gaf weinig voor de kansen van de Texelaars. Dit pakte echter geheel anders uit. De beste man van SEW, Nico Mol, moest geblesseerd in de kleedkamer achter blijven en toen bleek hoe groot de in breng van deze man voor SEW was.,. Texel voelde dit goed aan ging enorm agressief voetballen. SEW kwam niet meer aan spelen toe en het was Texel dat binnen een kwartier de wedstrijd had kunnen beslissen. Zowel Piet Monster als Louis Uriot ver schenen in deze beginperiode van de tweede helft alleen voor de SEW kee per, die echter tot tweemaal toe een Texeldoelpunt in de weg stond. Gesterkt door deze krachtige kansen bleef Texel aandringen. Met name Louis Uriot die in dé eerste helft te veel praatte, liet nu zien wat hij voor zijn ploeg kan betekenen. Zwoegend op het middenveld was hij ongrijpbaar voor de SEW-ers maar ook Wilke Wassenaar wist met zijn gave techniek te zorgen voor rust in de Texel ploeg. Het zelfvertrouwen van Texel groeide met de minuut. De wedstrijd was nog geen vijf minu ten oud of Texel, dat zonder Simon Brand optrad, stond al op voorsprong. Louis Uriot trok de bal voor op Piet Monster die van zijn tegenstander wegdraaide en inschoot maar de kee per blokkeerde zijn schot. De te rugspringende bal kwam voor de voe ten van Nicol Schermer die beheerst via de binnenkant paal raak schoot; 0-1 Een geweldige opsteker natuurlijk voor Texel dat hierna echter verkrampt ging voetballen. De ploeg kon nauwelijks meer in balbezit blijven, vooral ook omdat SEW op dat moment besefte dat een afgang dreigde. De ploeg uit Nibbixwoud zette Texel onder grote- druk. Snel combinerend en zeer be weeglijk voetballen zorgde SEW er voor dat Texel nauwelijks meer aan de bal kwam. Met name aanvoerder Nico Mol bleek voor de Texelaars ongrijp baar. Elke aanval van SEW begon bij hem en een leek kon zien dat Texel geen stand zou houden. Nadat keeper Charles lepenburg met enkele goede reddingen op harde schoten van SEW een doelpunt had voorkomen was het na twintig minu ten spelen toch raak. Balverlies van Texel op het middenveld was de aan leiding van de gelijkmaker. Plotseling doken er twee SEW-ers vrij voor le penburg op en Texel was zijn voor sprong kwijt.; 1—1. Duw SEW ging nu goed door en bij Texel lukte er niets meer. Het gevolg was dat de tweede treffer niet lang op zich De gelijkmaker in de twintigste minuut was dan ook zeer verdiend. Gert Pan sier speelde Louis Uriot aan die zijn te genstander uitspeelde en vanaf de achterlijn een gave voorzet los liet, die Piet Monster bekwaam met zijn hoofd afrondde: 2—2. Wat een sensatie en wat een goed voetbal liet Texel in deze fase zien. SEW kwam er werkelijk niet meer aan te pas. Elke keer was een Texelaar net iets eerder aan de bal dan een SEW- er. Geen één Texelaar uitgezonderd vocht voor elke bal en de ploeg knok te zich helemaal leeg. Waar alles wat Texel was op hoopte gebeurde twintig minuten voor tijd. Een aanval over links werd door Wilke Wassenaar besloten met een hard schot. Via een SEW verdediger sprong de bal omhoog. De keeper leek de bal te vangen maar liet hem even los en onmiddellijk waren er drie Texelaars aanwezig om dit af te streffen. Het was tenslotte Henk Groen die uit deze scrimmage scoorde. Grote vreugde voor Texel dat echter nog twintig minuten moest stand hou den en dat deed de ploeg met veel al lure. SEW drong aan maar Texel hield goed stand. Keeper lepenburg stond zeer attent te spelen en was heer en meester voor zijn doel. Ook de scheidsrechter voerde de span ning voor Texel nog extra op door drie minuten langer te laten spelen maar de voorsprong werd vastgehouden en Texel plaatste zich ten koste van eerste klasser SEW voor de derde ronde van de KNVB beker. Tex.Boys C1-HCSC C3 Texel C3-HCSC C4 JVC C3-Oosterend C1 SVAP C2-Tex.Boys C2 JVC D1-Texel D1 Meisjes junioren: C: W.meer-Téx.Boys Zondag 21 oktober 1984: KNVB 2e bekerronde: SEW-Texel KNVB Afd. Noordholland: BKC-Tex.Boys Petten-De Koog Zuidermeer-Oosterend ZAP 2-Texel 2 Texel 3-ZAP 3 Helder 6-Tex.Boys 2 Succes 5-Texel 4 Texel 5-Callantsoog 3 Texel 6-BKC 4 Junioren: Texel A1-Wiron A1 6-3 3-1 0-9 afgelast 0-2 4-2 2-0 2-1 1-1 1-0 1-4 3-1 0-2 5-1 6-0 Dat SVC de weg naar het doel nog erg moeilijk kan vinden is afgelo pen zaterdag gebleken. Een groter overwicht van SVC tegen Kolping Boys en toch zonder punten naar huis. Ook in Oudorp waaide het flink en SVC had de straffe wind in de eerste helft tegen. Kolping Boys werd goed teruggedrongen en in de beginfase ontstonden al enkele gevaarlijke situa ties voor het Boys doel. Na 15 minu ten werd Ard Schraag i het strafschop gebied onderuit gehaald, de scheids rechter achtte het geen strafschop waardig en liet doorspelen. Er werd bij Kolping Boys onderling veel gepraat en er waren veel irritaties. Dat uitte zich vooral toen Piet Douma na een korrek- te sliding nog een trap na kreeg. De scheidsrechter hield kennelijk niet van zware straffen en gaf een waarschuwing. Ook na de rust wist SVC als meerdere te spelen. Echter zonder te scoren. Het middenveld en de voorhoede draaien nog niet gsmeerd. Zaterdag ging het echter wel heel erg stroef. Ruim een half uur vertoefde SVC op de speelhelft van Kolping Boys. Slechts driemaal kreeg de keeper een schot te verwerken. Een enkele keer kon Kolping Boys met een countertje naar het doel van SVC komen. In dat laatste kwartiertje wilde SVC te snel scoren en Kolping Boys had geluk. Een slechte terugspeelbal, die onder schept werd door een Boys-speler werd heel simpel in het doel gescho ven. Zo kreeg Kolping Boys twee winstpunten die eigenlijk voor SVC bestemd waren. Een 4—1 overwinning voor BOL sloot zaterdag een wedstrijd tegen SVO/Z kenmerkend af. Ondanks spelerswisselingen en tactiekwijzi gingen konden de Oosterenders er niet aan komen. Biem van Leeu wen kon in de tweede helft nog slechts de eer redden. In het eerste kwartier van de wedstrijd kon Oosterend het veld nog behoorlijk dichthouden. De spits/aan voerder van BOL was de Strender ver dediging echter te snel af, hij opende de score. Erik Kramer raakte gebles seerd en moest in deze openingsfase gewisseld worden. Het tweede doelpunt ontstond uit een omstreden beoordeling van de scheids rechter. BOL zette het Oosterender doel behoorlijk onder druk. Piet Gris- nigt probeerde het gevaar te stoppen door een bal te stoppen, volgens de scheidsrechter met zijn handen, vol gens de spelers met zijn borst. De pe nalty werd benut. Martin Land was in het veld gekomen voor Kramer en Gep Brouwer zakte te rug naar een voorstopperplaats. Toch werd het nog voor rust 3—0 omdat keeper Marco Drijver zich verkeek op een hoge bal, zodat die over hem heen het doel in stuiterde. SVO knokte door maar BOL, dat in de competitie nog maar twee tegendoel punten kreeg te verwerken, bleef te sterk. Man tegen man Daarom werd in de pauze dan ook maar afgesproken de tactiek ingrijpend te wijzigen: er zou man tegen man gespeeld worden en alles of niets. Dat resulteerde na 25 minuten in een doel punt. Rien Brouwer schoot een kogel op het doel die door de keeper niet goed verwerkt werd. Biem van Leeu wen maakte het karwei af. Even later werd echter de keerzijde van de alles-of-niets medaille getoond. Een slecht genomen vrije trap voor het BOL-doel kwam bij een verdediger van die ploeg terecht. De man kon tot voor het doel van Drijver soleren om vervolgens 4—1 te laten aantekenen. Om dan weer gemotiveerd te raken valt niet mee. SVO bleef echter knok ken voor een betere uitsiag, maar het kwaliteitsverschil bleef te groot. Met de schitterende score van 7666 punten werd het echtpaar Spaans eerste in de klaverjasdrive waar mee ze gelijk van de 22ste naar de 4de plaats oprukken. Als tweede eindigden mevrouw Huisman en B. Witte met 7075 punten. Het echtpaar Veeger behaalde 7071 punten en werd derde, waarmee gelijk de eerste plaats in het klassement wordt gepakt. Met 7060 punten werd het koppel H. Bakker en M. Boogaard vierde. Vijfde werden de dames Ver- muë en Timmermans met 6514 punten. Totaalstand na 12 partijen: Echtp. Veeger 20043 6 Dames Vermuë-Timmermans 19963 11 G.Speets-J. Witte 19745 7 Echtp. J. Spaans 19621 12 F. v.d. Gracht-P. Kooiman 19608 2 G. Eelman-F. Bos 19154 6 P. Bruin-H. Snoek 19112 4 M. Boogaard-H. Bakker 18953 6 Dames Veeken-Keijser 18852 8 J. Wiersma-J. Vinke 18847 5 Vrouwen: De Koog-GSV Oosterend-Alkm. Boys 3 3-1 Alkm.Boys n.o. Zondag werd in Zwaagdijk de West- frieslandloop gehouden. De afstanden waren 2/z, 5V2, 10 en 21 kilometer. Onder de 45 deelnemers op de 5>2 ki lometer bevond zich de Texelaar Eau- ard Dijker. Hij eiste de eerste plaats voor zich op in 19 minuten en 14 se conden. Vierde werd Maarten Dijker. Zijn tijd was 21.54 minuten. Theo Franchimon was weer op dreef. Hij liep de tien kilometer in 33 minuten en 20 seconden en dat leverde de eerste plaats op. Hij had een snelle start en liep constant aan kop. De boslopen, welke vorig jaar door de wielervereniging werden georganiseerd zullen ook dit jaar weer worden ge houden, nu in samenwerking met de atletiekvereniging. De lopen zijn gep land op 3, 10 en 24 november. Het bestuur van SV Texel heeft bij na der inzien besloten toch maar door te gaan met de inzameling van oud pa pier, ondanks het feit dat de papier container tot drie keer toe in brand is gestoken. Er zijn maatregelen geno men om deze vorm van vandalisme te gen te gaan. Met ingang van donder dag kan ieder zijn oud papier weer kwijt in de container op het SVT- terrein. De door de Hervormde vrouwenvereni ging in De Waal gehouden bazaar heeft een mooi resultaat opgeleverd: bruto ƒ4358,—Men is zeer erkentelijk jegens de velen die op een of andere manier aan dit succes hebben bijge dragen. Bij D. Boot, Hogereind 19 kunnen nog enkele prijzen van de ver loting worden afgehaald: een pop die is gevallen op lot geel 386 en een tas op lot oranje 996. Drs. G. Houtgast van de afdeling seismologie van het KNMI houdt zaterdag a.s. in De Schakel een le zing over aardbevingen voor de vereniging voor weer- en sterren kunde, aanvang 14.30 uur. De bij eenkomst is ook toegankelijk voor belangstellende niet-leden. De afdeling seismologie van het KNMI beheerst seismografen die zijn op gesteld in De Bilt, Witteveen, Epe en Winterswijk. Deze instrumenten re gistreren gemiddeld vier aardbevingen per dag, verspreid over de hele wereld. De gegevens worden verzonden naar internationale seismologische centra als bijdrage aan de wetenschap inzake aardbevingen en de verschijnselen die. daarmee samenhangen. Zo bepaalt men aan de hand van de gegevens in hoeverre een gebied gevoelig is voor aardbevingen, dat wil zeggen: waar, hoe vaak en met welke sterkte zich de bevingen voordoen. Dit heet dan de „seismiciteit" van een gebied. Andere studie-objecten zijn onder meer de be rekening van de structuur van de aar de en het opsporen van kernexplosies. Al deze activiteiten behoren tot de taak van de afdeling Geofysisch On derzoek, die ook de voorlichting en in formatie over de bevingen verzorgt. Een onderdeel hiervan vormt het advi seren over de risico's die industrriële en andere bouwprojecten kunnen lo pen in een gebied waar mogelijk be vingen kunnen voorkomen. Hoger Een fantastisch resultaat voor de Texe laars die hebben laten zien dat deze ploeg mogelijkheden heeft om hoger te voetballen. Zondag uit tegen Scha- gen kunnen ze dit bewijzen. Het is overigens te hopen dat de ploeg niet te lang met de borst vooruit loopt, an ders kon het wel eens verkeerd aflopen in Schagen. Vrijdag is de eerste avond om het kampioenschap van Texel. Zestien jaar na het verschijnen van zijn vorige film „Tendre Voyou" lanceert Jean Beckers een vreemde, intrigeren de thriller rond een neurotische vrou wenfiguur die een brave plattelands jongen zo weet in te palmen dat hij zich ontpopt tot een koelbloedige moordenaar. Becker regisseerde met vaart en klas se, geeft het hele gedoe een myste rieus tragikomisch tintje mee en houdt een beklemmend einde in petto. Het onvatbare spel van Isabelle Adjani duwt de kijker constant een andere richting uit en de muziek van George Delerue sleept je om de haverklap mee in een andere gevoelswereld. De jaren dertig: in zomer en winter sjouwt een Italiaan stad en land af met een pianolo op eén kar. De piano- lo speelt maar één deuntje, maar hij verdient er een paar centen mee in de dorpen. De jaren vijftig: In een afgelegen huis wordt een jonge vrouw aangevallen door drie mannen met een pianolo in hun vrachtwagen, die haar een nacht merrie laten doormaken, Nu: Het meise dat rondloopt met de air van een vrouw is Elaine, maar ze wordt ook „de dochter van Eva Braun" genoemd, omdat haar moeder Duitse is, of „Miss Camping" omdat ze ooit een schoonheidswedstrijd heeft gewonnen, of ze wordt gewoon Zij genoemd. Florimond heeft als bijnaam Ping-Pong omdat hij naast monteur ook lid is van de vrijwillige brandweer. Hij heeft haar in het begin van de zomer voor het eerst gezien, toen zij aankwam in het kleine, door de zon verschroeide dorp in de Provence waar hij is geboren en getogen. Met haar berekenende, slecht afgekeken Marilyn Monroe-manieren maakte ze haar entree, samen met haar verlegen, teruggetrokken moeder en haar vader, die aan de rolstoel is gekluisterd. Zij is mooi, met de sensu aliteit van een dier, uitdagend, agres sief, en volslagen onvoorspelbaar. Ping-I?ong wordt op slag verliefd op haar. Eerst doet Ze of ze hem niet ziet. Maar na veel aantrekken en afstoten gaat Ze met hem uit. Hij is anders, echter en attenter dan de andere jon gens die ze beweert te kennen of haar toegeschreven worden. Hij maakt haar aan het lachen en de champagne doet haar huilen om haar herinneringen aan gelukkiger dagen. Ping-Pong begrijpt haar niet, maar hij is verliefd. Op een avond neemt hij haar mee naar de schuur waar zijn vaders pianolo staat. Hoe kan hij weten dat Zij hem ge bruikt in het genadeloze vergel dingsplan dat haar obsedeert? Ongrijp baar, vluchtig, nu eens uitbundig vro lijk, dan weer wanhopig, blijft Ze voor iedereen een raadsel. Maar geduldig en met dierlijke doelgerichtheid weeft Zij haar web, gebruik makend van haar schoonheid en haar mysterieuze aan trekkingskracht, vastbesloten om voor het bereiken van haar doel elke prijs te betalen, zelfs met de dood, zelfs met krankzinnigheid.... Donderdagavond in Filmganger, 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7