drinken Zou je ook zoveel Zou je jeookzo ellendig als jeje niet voelen als ie zo ellendig niet zoveel voélde? dronk? «Jjrinken en vliegen an niet samen rSTfir Alcohol Standplaatsvergunning vishandel „Lange Ben 1 m i m u\\CT „Ninja III" \orumavond, \ilm, expositie oneei en \pen dag Omgaan met alcohol Dr. Hans Jansen in het Leerhuis Asser Mannenkoor op Texel Eilandcompetitie volleybal Rijden onder invloed MST Programma Concours Hippique op video Crosslopen de winter Samengestelde menwedstrijd KTOBER IJDAG 26 OKTOBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA E "iangwaj >0x125 e trekboo langwaï 0x105 1 apparaat 3r lichlnjj rderdag 1 november draait in City- iterde film ,,The Pilot" in het ka de Texelse actieweek „Om- iCHA MMAK I, Den •111 b.j. Kielt over de problematiek van een ^verslaafde zal niet in een to- :zaal maar in (tenminste) drie ver- 1 'ende horeca9e|egenheden worden J Wi cevoerd: vrijdag 2 november in De aan, zaterdag 3 november in De ialf Balcken en maandag 5 novem- in De Pilaar, aanvang telkens om uur. De toegang is gratis. Als er igstelling voor bestaat kan het [kop verzoek van verenigingen en misaties worden opgevoerd. Bestu- die daarvoor interesse hebben kun- contact opnemen met Ruud ij, telefoon 02220-5034. Expositie Jdurende de hele actieweek kan in Épshuis d'Ouwe ULO de tentoonstel- j)„Verslaving, aan jou de keus" Jjfden bekeken. Deze expositie is in teerste plaats gericht op jeugd vanaf ■zesde klas van de lagere school en ■hun ouders en anderen die bij de oeding zijn betrokken. Het is een fcnt en klare" mobiele tentoonstel- fcdie afkomstig is van de GG en GD «Dordrecht en die niet alleen gaat er alcohol maar ook over andere slavingen. De organisatoren hebben If nog wat eigen" elementen aan gevoegd, zoals een aardige op de a situatie betrekking hebbende (ezel die de bezoekers thuis kunnen tossen en daarmee kans maken op prijsje. De scholen voor voortgezet derwijs zullen de expositie in ieder tal bezoeken. (doopt wordt ook op de hoogste Ijs van de basisscholen. Grote groe- (n kunnen met Jan Kramer (telefoon 0-4300) een afspraak maken voor tuchtiging. De expositie geeft door Bdel van foto's, videobanden, pten, vitrines en stands informatie oorsprong, gebruik en gevolgen overmatig gebruik van verslavende ^.fddelen. Er worden (alcoholvrije!) inkjes geschonken en mensen van Nieuwe Skuul zijn aanwezig om jewenst buiten de gezichtskring andere bezoekers met bezoekers te üen die in hun eigen omgeving al- ïolproblemen hebben. Voor de ten- gjjonstelling geldt hetzelfde als voor de als geheel: er wordt niet ge- iraliseerd maar vooral geïnformeerd, openingstijden zijn woensdag 30-16.30 uur en 20.00-22.00 uur; jTlflderdag 10.00-12.00 uur en ggJ.30-16.3O uur; vrijdag 10.00-12.00 uur 13.30-16.30 uur; zateradag .30-16.30 uur; maandag 10.00-12.00 f, 13.30-16.30 uur en 20.00-22.00 r; dinsdag 10.00-12.00 uur en 130-16.30 uur; woensdag 10.00-12.00 en 13.30-16.30 uur. Forum [«forumdiscussie is gepland op dins- 6 november om 20.00 uur in De leboom. Onder leiding van Rennie Have zullen 16 forumleden met J.yfkar en met het publiek praten over 8o|»es" wat samenhangt met gebruik ^misbruik van alcohol. In het forum de burgemeester, de commandant de plaatselijke rijkspolitie, een iisarts, de voorzitters van de ouder en leerlingen van de beide scho- 'gemeenschappen. Verder zijn er 'nsen van de Anonieme Alcoho len, bewoners van de Nieuwe Skuul jar ook een Texelse horecaonderne- een slijter en een vertegenwoordi- van de sportraad. De forumavond It zo speels mogelijk georgani- fsrd. De presentatie zal ongeveer zijn ils het tv-£programma „Sonja op jprdag". De forumleden zitten dus ;t gewichtig achter een lange tafel lr bevinden zich onder het publiek, worden door een gespreksleider voren geroepen als het onder op daar aanleiding toe geeft. Pip lrnard en Niels Lely geven muzikale "iewerking. Open dag e°pen dag van De Nieuwe Skuul slotte is op woensdag 7 november [■naf 10.00 uur. Veel mensen hebben *n idee wat er gebeurt in deze afde- 1 van het bekende Amsterdamse 'inekcentrum, er blijken zelfs vrij 'te misverstanden over te bestaan, f 7 november staan zowel bewoners 5de bij hen werkzame hulpverleners aar °m informatie te geven. Men kan 'elk moment van de dag binnenval- Voor grotere groepen is het ge- een afspraak te maken: telefoon 1-413. gaan met alcohol". De voorstelling be gint om 19.30 uur. Mocht er erg veel belangstelling zijn, dan volgt om 21.30 uur een tweede vertoning. Voor deze film geldt een gereduceerde entreeprijs van 76,—. Het verhaal: Mike Hagan is al jaren gezagvoerder bij de luchtvaartmaatschappij North American. Daarvoor heeft hij met een klein open bestuivingsvliegtuig gevlo- gen. Hij voelde zich daarin beter thuis dan in de enorme gesloten cockpit van een modern verkeersvliegtuig vol in strumenten en paperassen. Mike heeft echter een eerzuchtige vrouw, die van status houdt, een dochter die moet studeren en een duur huis, waarvan hij de hypotheek moet afbetalen. Al met al voelt Mike - een man met simpele verlangens - zich niet gelukkig. Hij verlangt naar zijn oude leven en naar een leven met een vrouw die meer be grip voor hem heeft. Een vrouw die hij, nu zijn eigen vrouw van hem wil scheiden, gevonden heeft in zijn vrien din Pat. Bovendien staat Mike onder druk van zijn verantwoordelijke beroep en al die remmende factoren bij elkaar 31 oktober - 7 november 1984 hebben hem aan de drank gebracht. Ook tijdens het vliegen drinkt hij gere geld een borrel, waarvan zijn co-piloot op de hoogte is. Als Mike's vliegtuig buiten zijn schuld in een noodtoestand raakt door slecht weer, neemt Mike een roekeloze beslissing. Maar door zijn bekwaamheid weet hij het vlieg tuig met de passagiers toch behouden aan de grond te zetten. Zijn co-piloot weigert daarna nog langer met hem te vliegen, terwijl North American tot een onderzoek besluit. Mike zelf wendt zich tot een psychiater, die hem een alcohol-ontwenningskuur voorschrijft. Deze kuur werkt blijkbaar niet geleide lijk genoeg, want tijdens een vlucht wordt Mike onwel, mede omdat hij door het onderzoek van de maat schappij geen alcohol meer met'zich mee kan smokkelen. Als hij kort daar na weer een vlucht moet maken, vliegt eerst de eerste en daarna een tweede motor van zijn vliegtuig in brand, hoewel Hagan alles grondig tweemaal heeft laten inspecteren en dus vrijuit gaat. Dit voorval is voor hem echter aanleiding om de knoop door te hakken. Zijn echtscheiding is inmiddels een feit geworden. Hij zal hertrouwen met zijn vriendin Pat en terugkeren naar zijn oude werk: het vliegen met een klein, open bestuivingsvliegtuig. ff Ben Gerritsen uit De Cocksdorp krijgt een standplaatsvergunning voor een viskraam Lange Ben" in zijn woonplaats. Gerritsen dreigde het slachtoffer te worden van be- leidsverschillen tussen de oude en de nieuwe Algemene Politieveror dening maar de afdeling rechtspraak van de Raad van State schorste een weigering van de ge meente om hem een vergunning te verlenen. B en W vinden nu ook dat de Cocks'dorper een vergun ning moet krijgen. In de oude verordening was de bepa ling opgenomen dat een vergunning houder ook aan alle vestigingseisen als diploma'a en dergelijke moest voldoen. Dat is echter een zaak van de landelij ke overheid, zodat in de nieuwe veror dening deze eis is vervallen. Gerritsen vroeg een vergunning aan toen de ou de verordening nog van kracht was en hij moest dus eerst zijn papieren halen. Niet veel later vroeg zijn dorpsgenoot A. van Rossum een vergunning voor een viskraam aan. Voor hem werden wel de regels van de nieuwe verorde ning van toepassing geacht en hij kreeg de vergunning zonder diploma's en dergelijke te hoeven overleggen. Een bepaling in de nieuwe verordening is dat per dorp maar één standplaats wordt uitgegeven, zodat Gerritsen te maken kreeg met een weigering toen hij voorzien van papieren alsnog zijn standplaatsvergunning aanvroeg. Uitsterfregeling Tegen deze weigering maakte hij be- De schrijver van het in 1981 versche nen boek „Christelijke theologie na Aischwitz" houdt maandag een lezing in het Leerhuis, het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk van Den Burg. Jansen toont in zijn boeken aan dat er een sterk verband is tussen Auschwitz en het traditionele christendom. Met een overzicht van louter historische gebeurtenissen en uitspraken van kerk leiders, toont de schrijver aan dat christenen mede-verantwoordelijk wa ren voor Auschwitz. De directe aanlei ding tot deze studie was voor Jansen o.a. de televisieserie Holocaust en de overtuiging dat de na-oorlogse kerken met een grote boog om Auschwitz heenlopen. Dr. Jansen is lid van het landelijk Overlegorgaan van joden en christenen en hervormd predikant te Heemstede. De lezing begint om 20.00 uur. Iedere belangstellende is welkom. zwaar bij het gemeentebestuur en bij de Raad van State. Die laatste instan tie bepaalde dat Gerritsen behandeld zou moeten worden alsof hij al een standplaats had. Ook de gemeentelijke beroepsschriftencommissie vond dat „Lange Ben" niet de dupe mocht wor den van de ongelukkige gang van za ken. Hem wordt dus een vergunning verleend. Waar de kraam komt te staan moet nog worden uitgezocht omdat de plaats waar tot nog toe een kraam stond is afgekeurd door een controleur van de keuringsdienst van Waren. De vergunning van Van Rossum kan niet worden ingetrokken. In De Cocks dorp komen dus twee viskramen te staan, hoewel de APV er maar één toelaat. In ambtelijke taal heet dat een „uitsterfregeling." Daarmee wordt niet op de gezondheid van de handelaar of de kwaliteit van zijn waren gedoeld, maar op het „uitsterven" van oud beleid. Samen met het Texels Vrouwenkoor zal het Asser Mannenkoor zaterdag concerteren in de R.K. kerk van Den Burg. De toegang is gratis en het pro gramma begint om 20.30 uur. In ver band daarmee is de eucharistieviering van zaterdagavond een half uur ver vroegd, die begint nu om 19.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: Asser Mannenkoor a. Trishagion, P. Tsechesnokov b. Laudate Dominum, G.A. Heinze c. Engelse hymen d. Invocation, Cl Debussy e. Arise o sun, M.G. Day f. Lobt den Herrn der Welt, W. Trapp Texels Vrouwenkoor: a. Welcome as the cheerful light, G.F. Handel b.Schmiicket die Stufen, R. Schumann c. My dearest, my fairest, H. Purcell d. Laudate Pueri, Mendelssohn Asser Mannenkoor: a. Negro Spirituals b. Gonja c. Hej, was soil's, O. Groll d. Dream of Olwen, C. Williams e. Big Ben's saying, C. Williams f. Plaisir d' amour, C. Williams (bew. en arr. B. Scholten.) Texels Vrouwenkoor: a. L'esperance, G. Rossini b. Mathilde, A. de Klerk Uitslagen 23 oktober Mannen: Bremakker-Molenkoog 0 2 Versluis-40 Plus 0 2 Dros Magazijn-Westerlaken 1 1 Branding-Teso 0 2 Vredelust-Smash 2-0 DGM-Paal 28 2 0 Kobeko-Krim 0 2 Autocentrale-ZPC 2 0 Paal 9-Eel.man/Seg. 1 1 Moerbeek-Wol en Handw. 2 -0 Drankencentrr Normaal 1 1 Vrouwen: Koffieshop-Goènga 1 -1 Antiekhuisje-Vinke 2 -0 WGD-Bruining 0 -2 Nokanto-GrSlock 1 -1 NCM-Zwaan 1 2-0 CVI-Drog. Mets 1 -1 A O 2000-Ass. Bremer 1 1 Gar.Kikkert-Mantje 1 1 Expert-Molenkoog 0 2 Eelman 'Seg.-VW Audi 0 2 Programma 30 oktober: Veld A mannen: 18.30 u. 40 Plus-Gr.Slock Branding 19.05 u. Brandïng-RWS Gr.Slock 19.45 u. Super-Kobeko Expert 20.25 u. Expert-Paal 28 Versluis 21.05 u. Versluis-Teso DGM 21.45 u. DGM-Molenkoog RSG 22.25 u. RSG-v.Wijng. Molenkoog Veld 18.30 19.05 i 19.45 i 20.25 i 21.05 i 21.45 l 22.25 i B mannen en vrouwen: u. Eelman/Seg.-Wol en Paal 9-Normaal Drankencentr-ZPC Moerbeek-Autocentr. Smash 2-Goënga Smash 3-7 Prov. 2 Koffieshop-7 Prov. 1 Handw. Normaal ZPC Paal 9 Dranken 7 Prov.2 Smash 2 Smash 3 Veld C vrouwen: 18.30 u. Kikkert-Molenkoog Spoorzicht 19.05 u. Zwaan 2-VW Audi Cocky's 19.45 u. Cocky's-Retsina VW Audi 20.25 u. Sacino-Vinke Gr.Slock 21.05 u. SVC-Gr.Slock Mantje 21.45 u. Taveerne-Mantje SVC 22.25 u. Leydekkers-Zwaan 1 Taveerne Een 34-jarige Texelaar werd zondag nacht om 0.10 uur met zijn auto in de Plevierstraat in De Koog aangehouden. De man moest na beide blaastests een bloedproef ondergaan. Hij kreeg een rijverbod. c. Ich wollt, meine Lieb ergösse sich, F M. Bartholdy Asser Mannenkoor: a. Nawa Naquila b. Marche lorraine c. Stouthearted men, S. Romberg d. Battie Hymn of the Republic, P.J. Wïlhousky Texels Vrouwenkoor: a. Rozen uit het Zuiden, J Strauss b. Frühling, W. Bargiel. Texels Vrouwenkoor en Asser Mannenkoor: a. Ambrosianischer Lobgesang, E. Gebhardt b. Jeruzalum, G. Verdi o.l.v. de heer B. Scholten c. Transeamus, o.l.v. mevr. R. Buisman-Beerling. Het Texels Vrouwenkoor staat onder leiding van dirigente mevrouw R. Buisman-Beerling en wordt begeleid door pianiste mevrouw J. Tuinema Voor het Asser Mannenkoor staat diri gent B. Scholten. Pianiste is mevrouw E. Leegte. De avond wordt georgani seerd door het Contactorgaan voor Zang en Muziek. Drank heeft nog nooit iemand geholpen. Stoppen met drinken wel. Voor hulp en advies: 020 -267626. Voor informatie: 020 - 24 85 65 JRT J .TNEK CENTRUM Zaterdag 27 oktober^984: Volleybal Joco, Den Helder: 15 00 u. Braaf 3-Smash '68 (d) 15.00 u. Onda-Tevoko 3 (h) 13.30 u. Braaf 2-Tevoko 3 (v) 17.00 u. Braaf Seah.-Tevoko (m.asp) 15.00 u. HCSC-Polisport (m.jun.) 16.00 u. Tevoko-Harpoen (m.jun.) Julianadorp, Trefpunt: 16.15 u. Juvoc-Tevoko (j.asp.) 13.30 u. Juvoc 1 Tevoko 1 (dl Waldervaart, Schagen: 18.30 u. Polisport 1-Tevoko 2 (h) Basketbal Koninghal, Den Burg: 16.00 11. Mareis-Den Helder (j.kad.) Judo De Ferrever, Den Burg: 10.00 11. Uitwisseling met Caliantsoog. Zondag 28 oktober 1984: Handbal Ons Genoegen, Den Burg: 13.30 u. MST ZAP 3 De Vereniging voor Vrienden van het Paard heeft zondagmiddag om 15.00 uur in hotel Rebecca in De Waal een videomiddag. Voor alle deelnemers zal dan de video band worden gedraaid die is opgeno men tijdens het jubileum concours hip pique in juli. Ook andere belangstellen den zijn van harte welkom om het ge hele concours en showprogramma weer eens te bekijken. De najaarsvergadering van de vereni ging zal worden gehouden op 9 no vember en de boerenkoolrit op 11 november. in Net als vorig jaar zullen er ook de ze winter weer een aantal crosslo pen en wielercrossen gehouden. De organisatie is in handen van de atletiek- en wielervereniging. De wedstrijden worden gehouden op de volgende data: 3, 10 en 24 novem ber, 8, 22 en 29 of 30 december de traditionele winterbosloop, 5 en 19 ja nuari, 2 en 16 februari. Tevens is het de bedoeling om begin maart het crossloopkampioenschap van Texel te houden. De lopen worden gehouden op hetzelfde parcours als vorig jaar, de winterbosloop vormt echter een uit zondering. De afstanden zijn 4 en 8 kilometer. Om in het totaal klassement mee te tellen moet men minimaal zeven wedstrijden lopen. Rangschikking ge beurt met een puntensysteem. Leden van de Atletiekvereniging Texel betalen op vertoon van de ledenkaart 710 voor 10 lopen, niet-leden 715,—. Deel namekosten per keer zijn 72,—. De aan vangstijden zijn 13.30 uur voor de 4 km, 14.00 uur voor de 8 km en 14.45 uur voor de wielercross. De samengestelde menwedstrijd die zaterdag wordt gehouden be gint niet, zoals eerder werd ge meld, om 13.00 uur maar om 9.00 uur. De deelnemers kunnen zich vrijdag middag om 14.30 uur verzamelen bij jeugdhotel de Zilvermeeuw. Om 15.00 uur begint dan de verkenning van het parcours. Voor hen die vrijdagmiddag niet kunnen is er ook een verkenning op zaterdagochtend. Verzamelen is dan om 7.15 uur, het vertrek is een kwartier later. De prijsuitreiking vindt zaterdagavond vanaf 20.30 uur plaats in hotel Op Diek in Den Hoorn. Het inschrijfgeld bedraagt 710, -. Enkele jaren gelden zette Franco Nero het filmscherm op stelten in „Enter the Ninja", een actiefilm die ogenblik kelijk een enorm succes kende. Lo gisch dat daar een vervolg op moest komen en dat werd „Revenge of the Ninja". Van vrijdag tot en met maan dag draait in het City theater het laatste deel „Ninja III de overheersing" van dezelfde regisseur als de voor gaande: Sam Firstenburg. Actie is dus gewaarborgd. De helden van dit ver- volgsucces zijn enkele illustere Chine zen zoals Sho Kosugi die ook de hoofdrol vertolkte in „Revenge of the Ninja" en de westerlingen Jordan Ben net en Lucinda Dickey. De geschiede nis laat ook deze keer niets onverlet om de fans van het genre te vergasten op uitbundige gevechtsscènes en da verende actietafereien. Waar gaat het om: Christie treft op een verlaten stuk land een stervende man aan. Hij is Japans gekleed in tra ditioneel Ninja-kostuum. De bioscoop bezoeker weet dan ai dat de Ninja na een moord op miraculeuze wijze aan de politie is ontsnapt. Slechts zijn bo vennatuurlijke krachten en uithou dingsvermogen houden hem in leven. De stervende Japanner drukt Christie een zwaard in de hand onder het pre velen van Japanse woorden. Kort daarna blijkt wat er met Christie is ge beurd: de geest van de dode Japanner huist nu in haar. Steeds herkent zij agenten die bij de jacht op de Ninja op hem geschoten en hem geraakt hebben. Bij elke herkenning neemt de geest van de Ninja bezit van haar en het antwoord daarop laat zich raden: Christie moet het booswaardige kwaad mangelen en voorgoed pletten. „Ninja III" is eigenlijk een in filmvorm gehul de stripvertelling in de stijl van de vroegere krachtpatser genteleman Dick Bos. Die bedreef jiu-jitsu zonder dat z'n haar ooit in de war raakte. Hetzelf de geldt voor Christie die in het dage lijks leven Lucinda Dickey heet. „Ninja III de overheersing" bij uitstek een film waar de liefhebber van vechtsporten aan zijn trekken zal komen is te zien van vrijdag tot en met maandag, aan vang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5