Organisatie vreest niet voor KNVB concurrentie Zou je ook zoveel Zou je ook zoveel drinken als problemen je niet zoveel nebben als problemen had? ie met zoveel dronk? )osterend wint an Berkhout ksser Mannenkoor domineerde concert Siem Bremer toernooi Inenting tegen griep Doorgereden Boerenkoolrit vrienden van het paard Dik verlies Boys ondanks goede start Henk Heetveld won geslaagde menwedstrijd galm, die ook voor een deel aan de akoustiek van de kerk te wijten was, verdween en het publiek ging recht op de harde houten banken zitten. Het Asser koor nam het podium weer over en opende met de negro spiritual ,,Deep river". Het koor zong dit in een opmerkelijk West-Europees devoot sfeertje, waaraan de blues vreemd was maar dat ging bepaald niet ten koste van de kwaliteit. In ,,Gonia" klonk een solo van tenor Reint Nijdam die er niet om loog. De Russische sfeer van dit nummer werd wel overgenomen, het lied knalde er prachtig uit, In ,,Hej, was soil's" van O. Groll zat een bijzonder fraaie solo van de Asser Ivan Rebroff, de bas Luuk Hillebrands, die niet alleen in zijn mooie volle stemgeluid op de Rus leek, maar die ook eenzelfde baard en snor meedroeg. Een duidelijk verschil was dat Hillebrands zich tot de lage regionen bleef beperken. Hij droeg het vrolijke lied met veel enthousiasme en gevoel voor. L'Esperance Het tweede optreden van het vrou wenkoor begon hoopvol met „L'espe- rance" van G. Rossini en die hoop bleek terecht. Het lied werd subtiel ge zongen. Vermeldenswaard is ook het tweede lied van dit optreden, „Mathil- de" van Albert de Klerk. Het lied, dat ontspannen en vlot gebracht werd, sprak de dames van het koor blijkbaar zo aan dat ze zelf na afloop spontaan in lachen uitbarstten. Er zou meer spontaan gebeuren. Na dat het mannenkoor in een onvervalste amrikaanse mannenbroeders-stijl over de „Stouthearted men" van S. Rom berg had gezongen stond het niet min der onvervalste amerikaanse „Battle hymn of the republic" van P.J. Wol- housky op de rol. Dit lied, dat onder meer meer nog eens een prachtige vertolking van Melanie kende, sloeg in. Op uitnodiging van dirigent B. Schol ten klapte het publiek graag mee, ter wijl tijdens de laatste strofe het vrou wenkoor als één man meezong. Dit niet geplande intermezzo klonk uitstekend. Het laatste programmaonderdeel was een gezamenlijk optreden van beide koren. Het Ambrosianischer Lobgesang van E. Gebhardt en „Jerusalem" van G. Verdi werden geleid en begeleid door respectievelijk B. Scholten en E. Leegte. Alle registers werden openge trokken waarbij weer bleek dat de mannen bepaald meer volume in huis hadden dan de vrouwen. Het evenwicht tussen de beide koren was veel beter bij „Transeamus" waar-, bij mevrouw R. Buisman-Beerling de dirigeerstok hanteerde terwijl Joke Tui- nema de pianotoetsen beroerde. Tuine- ma bleek tijdens het hele concert uit stekend te spelen, zo ook bij dit laatste nummer. Het verschil in stijl tussen de koren uitte zich duidelijk bij dit laatste lied, het was veel ingetoge ner en misschien wel gevoeliger dan de vorige twee. Dat stijlverschil kenmerkte niet alleen het zingen maar ook de begeleiding. Dat maakte het concert overigens al leen maar afwisselender. Het staande applaus dat uit de behoorlijk volle kerk kwam na afloop, was dan ook terecht. Vanaf 5 november bestaat weer in di verse dorpen gelegenheid om zich te laten inenten tegen griep. In De Cocksdorp ten huize van dokter Sie- binga op 5 november om 12.00 uur; in Den Burg in het consultatiebureau op 5 en 7 november om 13.00 uur; in De Koog in De Schuilhut op 6 november om 10.30 uur; in Oosterend in de prak tijk van dokter Barnard op 10 novem ber om 8.30 uur; in Oudeschild in dorpshuis 't Skiltje op 10 november om 9.30 uur en in Den Hoorn in De Waldhoorn op 8 november om 13.00 uur. Nadere informatie kan men inwin nen bij de huisarts. Waarschijnlijk in de nacht van vrijdag op zaterdag is een blauw verkeersbord op de hoek Pontweg-Emmalaan plat gereden. De dader heeft zich niet op het bureau gemeld en een ieder die in lichtingen kan verschaffen over dit doorrijden na een aanrijding wordt ver zocht dit wel te doen. Op 26 en 27 december wordt in sporthal Ons genoegen weer het vermaarde Siem Bremer zaalvoet baltoernooi gehouden. De organi satie van dit kersttoernooi is al maanden in de slag om bekende teams met bekende namen naar Texel te halen en lijkt daar weder om in te slagen. Twaalf teams heb ben hun medewerking toegezegd. Grootste sponsor is wederom assu rantiekantoor Bremer in Oosterend. Evenals vorig jaar kampt de organisatie met één concurrent: het KNVB/Sony toernooi, dat ook rond de kerstdagen wordt gehouden. De mensen achter het Siem Bremer toernooi gaan er echter vanuit dat het Sony toernooi niet door zal gaan en dat het best be zette kersttoernooi van Nederland als overwinnaar in deze strijd uit de bus zal komen. Die strijd wordt over de hoofden van de organisatoren uitgevochten en gaat momenteel tussen PSV en de KNSV. Het Sony toernooi is namelijk georga niseerd door de KNVB en die heeft de clubs uit de eredivisie verplicht spelers voor het Sony spektakel te leveren. Di verse clubs voelen daar niets voor. Feyenoord bijvoorbeeld geeft haar se lectie met de kerst altijd vrijaf en de spelers mogen zelf bepalen waar ze gaan schnabbelen. Ajax. Excelsior, Den Bosch en Volendam hebben sponsors die ook in geluidsapparatuur handelen en dat geldt helemaal voor PSV, die al sinds jaar en dag verbon den is aan sponsor Philips. Geding PSV voelt er dan ook niets voor in een Sony show aan te treden en heeft een kort geding aangespannen tegen de KNVB met de stelling dat de voet- balvond veldvoetballers niet kan ver plichten buiten de competitie in de zaal te spelen. Aad Blom, mede organisator van het kersttoernooi, ver wacht dat PSV dit kort geding, dat 19 november dient, zal winnen. Dan kan PSV officieel natuurlijk geen spelers meer leveren voor het Texelse toernooi maar de meeste spelers van het toer nooi worden meestal individueel gevraagd. Welke teams op 26 en 27 december zullen aantreden is inmiddels bekend, maar de organisatie wacht vanwege de KNVB perikelen nog even met het vrij geven van namen. „Een selectie van een profteam bestaat uit 18 man en als er toch bij Sony gespeeld moet worden krijgen we natuurlijk andere namen dan wanneer dat feest niet doorgaat", aldus Blom. Italianen Van het team Oud-Ajax zijn de spelers die naar Texel komen wel bekend. Dat zijn o.a. Gerard van de Lem, Geert Meijer, Arie Haan, Peter Lager, Louis van Gaal, Leo van Veen en Gerrie Kle- ton. Net als twee jaar geleden komt er een Italiaanse selectie die dit keer ook een arbiter uit hun land meebrengt. Nieuw is het team Datarex, de vice- kampioen zaalvoetbal van Nederland met Moluks talent in de gelederen. Be kende namen zijn ook de selectieteams Zuid- en Oost-Nederland en uiteraard titelverdediger Nike met Gerrie Muh- ren, Keje Molenaar en Gert Kruijs. De Texelaar Rob van de Stap speelt mee met Marmag uit Den Helder en All Stars wordt wederom gesponsord door Playboy. Ook FC Groningen en FC Utrecht zijn van de partij. Bokaal Half december wordt het bekende pro- In tegenstelling tot eerdere berichten zal de boerenkoolrit van de Vrienden van het Paard toch a.s zondag 4 no vember worden verreden. Een ieder die mee wil rijden, aangespannen of onder het zadel, kan zich tot uiterlijk vrijdagavond opgeven bij mevrouw I. de Wit-Roeper, tel. 02226-357. rv/WT/\/\l Drank heeft nog nooit iemand geholpen. Stoppen met drinken wel. Voor hulp en advies: 020-267626. Voor informatie 020-248565 JELLINEK CENTRUM grammablad verspreid waarin alle spe lers worden genoemd. Kaarten voor het tweedaagse toernooi zijn voor sin terklaas verkrijgbaar en de prijs is het zelfde als vorig jaar; ƒ7,50 per dag. Ook wordt een jeugdwedstrijd gehou den en kunnen de beste Texelse voet ballertjes weer meedoen aan de strijd om de penaltybokaal. Naast wedstrij den moeten de spelers weer onthaald worden op een koud buffet dat dit jaar moet bestaan uit louter Texelse pro- dukten. Dat programmaonderdeel kost nog de meeste hoofdbrekens want men zoekt een zaal waar ruim 300 mensen gelijktijdig kunnen eten. Aad Blom is zeer te spreken over de geldelijke en promotionele steun van het plaatselijke bedrijfsleven maar wie nog suggesties heeft mag hem bellen (telefoon 02220-3456). Die steun kan bijvoorbeeld bestaan uit het beschik baar stellen van bekers, reclame in de sporthal of het presenteren van een stunt. Mede door het ontbreken van ster ke spelers kon Texelse Boys dit weekend niet verder komen dan een 1—4 nederlaag tegen Vesdo. Deze keer was Paul de Grave door ziekte afwezig, maar kon John Boo gaard weer van de partij zijn. Alfred Bakker is door 'n spierscheuring voor lopig uitgeschakeld. Het begin van deze wedstrijd was voor de Boys zeer bemoedigend. Al na 5 min. spelen stonden ze op 'n 1—0 voorsprong. Frank de Grave ontving de bal uit 'n snelle ingooi van Han Pastoor en gaf, na een tegenstander behendig omspeeld te hebben, een uitstekende voorzet, die door de Vesdo-doelman niet goed onderschept kon worden. Jos Wessels, die de bal op 'n andere plek verwachtte, was daarom uit balans maar wist nog net het beslissende tikje te geven om de bal over de doellijn te werken Het duurde precies een kwartier dat de Boys hoop mochten koesteren om de wedstrijd tot een goed einde te bren gen en toen nog eens tien minuten om die hoop nagenoeg te zien ver dwijnen, want toen had de gevaarlijke Vesdo-spits J. Westerman keeper Frans Stolk al driemaal het nakijken gegeven en keken de Boys tegen een 3—1 achterstand aan. Daarbij kreeg hij wel de medewerking van de Boys verdediging. Het vroege tegendoelpunt was voor Vesdo het sein om snel de bakens te verzetten en de Boys kwamen direct al goed weg toen de bal na 'n snelle aanval over links maar net voorlangs het doel werd getikt. Het eerste tegendoelpunt ontstond uit 'n onnodig weggegeven hoekschop, waaruit J. Westerland zeer fraai met het hoofd scoorde. Al 2 min. later werd de zwakke plek in de Boys verdediging goed bloot gelegd. De naar links uitgeweken Vesdo-spits kon volkomen ongehinderd de bal in ont vangst nemen en naar het Boys-doel oprukken. Zij afwerking was niet over tuigend, maar hij wist toch de uit ba lans geraakte Boys-keeper het nakijken te geven. (1—2). Na 'n verre pass uit de Vesdo-verdediging leek de bal een gemakkelijke prooi te worden van de op dat moment laatste verdediger Han Pastoor. Deze miste echter royaal en de op scherp staande Westerland pro fiteerde direkt door met 'n lob keeper Stolk voor de derde maal kansloos te passeren. De Boys wisten hier voor de rust weinig tegenover te stellen en de Vesdo-verdediging had dan ook geen moeite de Boys-aanval in bedwang te houden.' In de tweede helft een sterk aandrin gend Boys-team wat de wedstrijd wel levendig maakte. Het zat ze echter niet mee en ook was de Vesdo-doelman goed in vorm. Zo blokkeerde hij tot tweemaal toe een schot van dichtbij en kon hij een uitstekend schot van Jaap van Kranenburg stijlvol uit de bo venhoek plukken. Deze doelman ris keerde wel 'n strafschop toen hij Van Kranenburg bij de achterlijn op de be nen sprong. De scheidsrechter volstond echter met 'n indirekte vrije trap die de Boys niets opleverde. Aan de andere kant moest ook keeper Stolk zeer- attent blijven want door het verre opdringen van zijn verdediging kreeg Vesdo de kans om met snelle counters gevaarlijk te worden en riante gelegenheden om de wedstrijd al in 'n vroeg stadium definitief te beslissen. Ab Jan Witte werd bij de Boys nog als vierde aanvaller ingezet. Hierdoor kwam de Vesdo-verdediging wel in de problemen maar met kunst en vlieg werk hielden ze stand. Met nog twee min. te spelen kreeg weer Westerman 'n vrije schietkans en dat betekende zijn vierde doelpunt en voor de Boys definitief de nederlaag. De Boys zullen nu uit 'n heel ander vaatje moeten gaan tappen, willen ze volgend jaar nog in de 2de klas blijven voetballen. TEXELSE COURANT PAGINA 5 30 OKTOBER 1984 sterend heeft in Berkhout tegen de gelijknamige club een verdiende winning behaald. Nog voor rust scoorden Piet Koning en Jitze Bein- terwijl Berkhout daar niets tegenover kon stellen. In de tweede ft had de thuisclub een duidelijk veldoverwicht maar ook toen waren i betere kansen voor de Oosterenders. Onnauwkeurigheid bij het afwer- I wan de kansen was er de oorzaak van dat de score niet hoger uitviel. middellijk na het beginsignaal van 3°ed fluitende scheidsrechter H. 1 ne was sprake van een boeiende Istrijd. Beide ploegen waren er op «nd zo snel mogelijk een voor- mg te nemen en dat leverde ge- dijke situaties op voor beide doe- Zowel Berkhout doelman Schuite- <sr als SVO keeper Doede de Vries =sten voortdurend attent zijn om ploeg voor een vroege achter- "d te behoeden. Vooral Doede de ss bewees zijn vorm door enkele se reddingen. Moeite serwege de eerste helft namen de sterenders een voorsprong. Toen Oeen corner toegewezen kreeg liet «Oosterend verdediger Piet Koning "in de voorste gelederen, zien en "ipt was het raak. De Berkhout lediging had moeite om de hoge fechop voldoende weg te werken Piet Koning profiteerde door met bard schot de doelman kansloos fesseren. De Berkhout ploeg was ®lijk aangeslagen en Oosterend taerde via vaak goed opgezette tallen de voorsprong te vergroten, "akte echter pas in de slotfase van eerste helft. Erwin Daalder worstel- fich door de Berkhout defensie en fende vervolgens de goed meege- "en Jitze Beintema op maat. Ook fs inzet was onhoudbaar voor rl(hout goalie Schuitemaker; 2—0. Op de proef :fast moesten de Oosterenders het sn zonder de geblesseerd uitgeval- Beintema. Hoewel zijn vervanger Piet Scholtanus een prima wedstrijd speelde, kon de SVO ploeg het gemis van Beintema duidelijk merken. Vooral in het begin van de tweede helft werd de Oosterend defensie zwaar op de proef gesteld. Berkhout wilde kost wat kost iets aan de achterstand doen en drong dan ook massaal aan. Ooster end verdediger Piet Koning groeide in deze fase uit tot de beste man van het veld terwijl op het middenveld André Henk Heetveld won zaterdag de door de Blijde Rijders georganiseerde samengestelde men wedstrijd door met zijn pony-enkeispan de minste strafpunten te scoren. Hij bleef met 100,2 puiten 37 punten voor op de nummer één bij de ckfcbelspannen, A. Brans en 7 punten op de beste bij de enkelspannen met een paard, A. Blom-de Graaf. De wedstrijd bestond uit en dressuur- proef, een marathon en een vaardig- heidsproef. De proeven waren uitgezet door Kees Hin en Mebius Huitema. De marathon voerde hoofdzakelijk door het bos en bevatte vier hindernissen. Het jurylid was hier Max Minnekas, bij de andere proeven waren Ineke Westers en Diana Hamel juryleden. Bij de dressuurproef moesten de 15 deelnemers in een ruimte van 40 bij 80 meter een verplicht figuur rijden, de marathon bestond uit een vijftien kilo meter lange rit met hindernissen en de vaardigheidsproef was uitgezet op het terrein van de Zilvermeeuw, evenals de dressuur. Bij de vaardigheidsproef gaat Brouwer en Joost Brouwer met tome loze inzet hun ploeg overeind hielden. Naarmate de wedstrijd vorderde luwde het offensief van de Berkhout ploeg en Oosterend nam meer en meer het initiatief. Gerard Legierse kreeg enkele goede kansen maar had pech in de afwerking. Met nog een kwartier te spelen kreeg SVO eindelijk de beste kans om de voorsprong te vergroten. Een uitge kiende breedtepass van Legierse be reikte de goed meegekomen Joost Brouwer, die, zonder zelfzuchtig te zijn, Erwin Koning op maat bediende. De inzet van Koning miste echter kracht waardoor de bal nog net voor de doellijn kon worden weggehaald. Hoewel de Oosterenders er van over tuigd waren dat de bal wel degelijk de doellijn had gepasseerd bleef scheids rechter Nanne bij zijn beslissing. In de stand kwam dan ook geen verandering meer en Oosterend behaalde een ver diende 2—0 overwinning. het erom tussen pionnen door te rij den waar balletjes op liggen die er niet af mogen vallen. Opvallend was de prestatie van de 68-jarige Gert Coevert. Die is een paar maanden geleden met mennen begon nen en hij deed nu al aan de wedstrijd mee. Hij haalde zelfs een prijs: de poedelprijs. Slechts één keer kwam hij in een echt moeilijk parket, dat was toen hij met zijn enkelspan in de rozebottels belandde. De Blijde Rijders waren zo in hun schik door deze zonovergoten rit, dat op zondag weer een stuk of acht aan spanningen op de weg waren. Onder hen ook de enige niet-Texelaar die meedeed, W. de Jong uit Utrecht. Piet Daalder en Willem Goënga combi neerden hun tweespannen voor deze gelegenheid tot een vierspan. De uitslagen van de wedstrijd: en kelspan pony: 1. Henk Heetveld (100,2 punten); 2. A. Kiljan (154,1); Enkelspan paard: 1. A. Blom-de Graaf (107); 2. J. de Graaf (224,5). Dubbelspannen paard: 1. A. Brans (137,2), 2. Piet Daalder (164,6). maonderdeel van het Asser koor: „In vocation" van Claude Debussy, een stuk dat in ieder geval voor het pu bliek en misschien ook voor het koor te hoog gegrepen was, de geboeide aandacht die in de eerste nummers was opgebouwd was in ieder geval bij dit stuk opeens verdwenen. Indruk maakte „Lobt den Herrn der Welt" van W.Trapp, een stuk dat velen bekend in de oren zal hebben geklon ken omdat Henry Purcell het bekend maakte als de „Trumpet Voluntary". Zenuwen „Trishagion" van P. Tsechesnokov. De volgende nummers werden-begeleid - door de bijzonder kundige pianiste me vrouw E. Leegte. Het was jammer dat er voor haar geen vleugel stond, on danks een af en toe zeer forse aanslag was haar spel regelmatig niet te horen als het koor flink uithaalde. In zachte passages bereikten de Asser heren niet die'subtiliteit die ze in hun a capella zang wél konden leggen, zodat het ka rakter van het koor duidelijk verander de toen de pianiste haar plaats innam. Het eerste optreden van de gasten be vatte het enige wat zwakkere program- Waarschijnlijk speelden bij de Texelse dames de zenuwen een aanmerkelijke rol/ want dé eerste nummers werden veel te hard en te weinig subtiel ge zongen. Daarbij moet een uitzondering gemaakt worden voor de wel zeer kor te solo van Bep van der Meer. Het was jammer dat ze daarvoor niet voor aan op het podium ging staan, want haar prachtige stem verdiende meer aandacht in het Schumann-lied „Schmücket die Stufen." Pas het laatste nummer van het eerste optre den, „Laudate Pueri" van Felix Men delsohn Bartholdy kreeg de ingehou den aanpak die het verdiende. De lar; lar; dubbelconcert dat het Asser Mannenkoor en het Texels Vrouwenkoor innesrdagavond in de R.K. kerk van Den Burg gaven bleek vooral indruk arti maken door de bijzondere kwaliteiten van het eerste gezelschap. Het ;0e uwenkoor moest duidelijk in vorm raken en wat eigenlijk pas bij het Dpgj eede optreden zover dat het publiek geboeid ging luisteren. contacten van Texel en Assen gaan terug tot de tweede wereldoorlog, kaïmeen groot deel van de Texelaars naar Assen werd gebracht voor de etai beitseinsatz. era iwas voor de Lokale Omroep reden iiet'concert integraal uit te zenden Lichtboei, waarbij de muziek •:deerd werd met interviews waarin lars die „Assen" meemaakten het woord kwamen. Dit program- zal vrijdagavond nog eens in de ireton afgedraaid worden, be- jstellenden zijn welkom. Asser Mannenkoor liet gelijk in het He, a capella gezongen, nummer aiwat het in huis had. Een fraai geluid, niet in de laatste plaats de goed bezette basafdeling en gevoelige aanpak kenmerkten

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5