on dit ie getest ter iandr zee en zoeken naar en kunstgebit..... T" 'ampex was puzzeltocht met allure 1 Waar is Nova Zembla wlingstrijd van start Revanche voor Tevoko 1 Tetak 1 opnieuw fors onderuit Franchimon in Parkloop Zwaluwen roemloos ten onder £30 OKTOBER 1984 R jmjaG 3 TEXELSE COURANT PAGINA 9 ie dj 1 Wmmer ^at or9anisat,e geen kans ziet de Texelse bevolking f geheel in te lichten over de opdrachten die de deelnemers van de pe Wampex moeten vervullen. Als dat zou kunnen zonder dat de j, ismers die informatie hebben dan had het afgelopen vrijdag en za- ,«ig zwart gezien van het publiek want sommige opdrachten hadden j5|xi het nodige (leed)vermaak kunnen zorgen. De vierde Wampex van i -xelse Sportraad had ingrediënten die zorgden voor een gevarieerde >jjd van lopen, fietsen, varen, puzzelen en improvisatie. De mogeiijk- j om het gezwoeg van de anderen te volgen was echter wederom n 'is voorbehouden aan de organisatoren Co Koomen, Walter Oskam, ir> i van der Vliet, Peter de Hoogh, Piet Keijzer en vertegenwoordigers je plaatselijke pers. Op Loodsmansduin werd een gelui- denspel gedaan waarbij de deelnemers de voortbrengers van de geluiden moesten vinden. Eén organisator had zich zo goed verstopt dat de deelne mers letterlijk over hem heen liepen. Het gekerm dat toen opklonk locali- seerde de gezochte persoon onmiddel lijk. In Den Hoorn kreeg men een kleinbeeld fotonegatief uitgereikt waa rop een telefoonnummer stond dat met het blote oog niet te ontcijferen was. Bij verschillende Hoornders werd derhalve aangebeld en de dia projectors moesten van zolder gehaald. Eén Hoornder begreep dat er na de eerste groep met dit verzoek nog velen konden volgen en had zijn projector in de gang opgesteld, voor algemeen gebruik Wie het goede telefoonnummer draai de kreeg de cryptische opdracht naar een „waterspuwende publieke vrouw" te wandelen. Dat was de Fonteins-nol en terwijl de bliksem door het lucht ruim sloeg en de regen de kop opstak genoten de Wampexers daar van een bak koffie. Ludiek was de volgende opdracht waarbij de deelnemers de uit kijktoren op de Fonteinsnol moesten beklimmen om naar twee knipperlich- ien] ignacht mocht men de Jan Klaassennol beklimmen om daar in ..the middle of nowhe- :j een elektrische deurbel te drukken. De lichten dienden als oriëntatiepunt. :pvallende bedrijvigheid van de -pex-gangers aan de Hoornderweg ;de zaterdagmorgen echter wel enige publieke belangstelling en ijjnden tientallen Texelaars zien hoe cere deelnemers tijdens het kano- m kopje onder gingen in het ijskou- rater. Het was een hoogtepunt deze Wampex: een overle- tocht van 20 uur met vele irnissen. tleuke van de Wampex is dat de i iluemers zich moeten bewijzen op i eel verschillende fronten en dat het ik een flink woordje meespreekt, over een ijzeren conditie beschikt de drie kilometer op een autoped y 'lijk snel afleggen maar dat bete- miet automatisch dat hij ook in ■u it is om het dienstpistool van :htmeester Nico Drenth in te leve- bij de organisatie, om maar eens moeilijke opdracht te noemen. Fanatiek /buitenstaanders is het ook grap- om te zien hoe fanatiek de deelne- is kunnen worden als ze het begin 9 de tocht met succes afleggen. 1ï elaars die aanvankelijk leken mee te om alleen zichzelf te bewijzen gen naarmate er meer kilometers ■en afgelegd en meer opdrachten tn vervuld duidelijk een slag leve- met hun concurrenten: deelnemers ook waren gestart met het voorne de tocht rustig te volbrengen, vierde Wampex is gewonnen door Frederici en Hans de Porto en zij kregen voor die prestatie een wisselbe ker en een tas met Wampex-embleem. Beide Texelaars deden niet alleen mee voor de aardigheid maar nadrukkelijk om te winnen. Dat lukte dus en dat kwam vooral door successen in de eerste etappes. De allereerste opdracht werd vrijdagavond door dit duo in een uur volbracht. Die opdracht luidde bij minder bekende panden (bijvoorbeeld-: De Zon, Nieuw Leven, Agteraf, Het Hooge Weitje, etc.) een letter te note ren die aan de gevel hing. Dat leverde acht letters op waaruit de bestemming ,,AOK de Mok" gevormd kon worden. Met de tong op de schoenen arriveer den Frederici en De Porto als eersten op het amfibisch oefenkamp, waar laatstgenoemde niet zonder trots aan de dienstdoende luitenant vertelde dat hij bij de commando's had gezeten en daardoor goede kans maakte op het Wampex-kampioenschap. Geluiden Anderhalf uur later was ook de laatste groep op de Mok gearriveerd en de Texelaars werden met een LCA in drie groepen naar 't Horntje gevaren om daar in een militaire truck over te stap pen die hen naar camping Loodsmans duin bracht. De bestemming van de LCA werd zorgvuldig geheim gehou den en velen vreesden in Den Helder aan land te worden gezet. De roergan ger van de LCA voelde dat uitstekend aan en zette aanvankelijk koers richting open zee om daarna een beetje te stunten in de golven. Eén van de vragen in de Wampex- quiz was ,,Waar op Texel is Nova Zembla". De organisatie wist zelf ook niet waar deze boerderij of schuur staat en kwam daar in de weken van voorbereiding ook niet achter. De antwoorden van de Wampex-gangers waren dikwijls origineel maar klopten niet. lede reen weet zeker dat er op Texel een Nova Zembla was of is maar niemand weet waar het is", aldus Andrè van der Vliet. Wie het weet mag het zeggen (tel. 02220-4802 en krijgt, na controle van de orga nisatie, een tas met Wampex- embleem. Kanovaren en racen op een autoped bij Halfweg. De foto toont de start van een kanorace met op de achtergrond rechtsbovensteppende ten in één lijn te zoeken. Die lichten stonden enkele honderden meters ver der op de Jan Klaassennol waar ook een huisbel was geïnstalleerd. Als men op die bel drukte verscheen de bewo ner van de nol, Piet Keijzer, die de vol gende opdracht uitreikte. Geluk Niet iedereen ontdekte de knipperlich ten. Jan van der Meer, Thijs Molenaar, Tony Waterman en Dirk Hoogendijk zagen een boei in zee als eindpunt van deze etappe en liepen dus vrolijk naar het Jan Ayeslag. Dat was pech voor het duo Waterman/Hoogendijk maar men had eerder die nacht veel geluk. Op het negatief met het telefoonnum mer stond ook een lappenpop en Hoo gendijk concludeerde daaruit dat hij naar de Rozendijk moest omdat daar de enige echte ,,lappenlor" woont. Zo kwam deze groep toevallig toch bij de Fonteinsnol terecht. Midden in de nacht mochten de 54 deelnemers nog Wampex-gangers. schatgraven om daarna van een wel verdiende nachtrust te kunnen genie ten. De volgende morgen om zeven uur moest men een Volkskrant be machtigen omdat een advertentie in die krant bekend maakte waar het eindpunt van deze etappe was. De winkels waren nog niet open en met slechts 25 cent op zak is het moeilijk kranten kopen. De meesten fietsten echter meteen naar bezorger Hans Zijm in Den Burg om daar de aan komst van de kranten af te wachten en even te kijken waar men naar toe moest. Vingerafdrukken Inventiviteit en kennis van het eiland waren vooral nodig in de grote vragen ronde. De groepen hadden twee uur de tijd om 50 vragen te beantwoorden over allerlei plaatselijke aangelegenhe den, zoals welk team speelt volleybal met de lange broek aan, hoeveel eta ges telt de ijzeren kaap, hoeveel bar krukken staan er in de kantine Ons Genoegen of wat is het kenteken van de rampenwagen van de brandweer. Nog leuker waren de opdrachten om voorwerpen mee te brengen. De orga nisatie vroeg o.a. om het ondergebit van Harry Hartog, het reeds genoem de dienstpistool, vingerafdrukken van wachtmeester Jilderda, verse paling, zand van de zandsuppletie, een.Teso- aandeel. Wachtmeester van der meer wist het dienstpistool te bemachtigen en Waterman en Hoogendijk konden het ondergebit ontfutselen. Na het afleggen van een coderoute ar riveerden de inmiddels vermoeide Wampex-gangers bij Hoeve Halfweg aan de Hoornderweg en daar stonden kano's en autopeds klaar voor een conditioneel onderdeel. Waar door de organisatie op gehoopt werd gebeurde. Veel Texelaars waren niet bedreven in het kanoën en raakten al varend rich ting de Pontweg dikwijls de koers kwijt om in het geschoren riet te modderen met peddels en evenwicht. Degenen die een tweemansboot tot hun be schikking kregen hadden minder ge luk. Twee duo's hadden dusdanig moeite met de onderlinge synchroniteit en het totale evenwicht dat ze omsloe gen. Dat gebeurde het eerst met Nico Barhorst en Willem Koomen. Zij ge loofden het verder wel en staakten de strijd. Hans de Porto en Jan Frederici verko zen na lang overleg ook een duoboot te nemen en moesten dit ook bekopen met een nat pak. Zij kropen echter bij de wallekant omhoog en stapten op nieuw in het wankele bootje. Dat doorzettingsvermogen werd uiteindelijk beloond met de eerste prijs want ook in deze etappe gold de snelste tijd. Als men had gevaren kon de autoped wor den bestegen voor een race van enke le kilometers en het voortbewegen op dit speeltuig werd door de meesten er varen als een slijtageslag. Dat men daarna het eindpunt van de route moest bereiken door het fietsen van een code?oute was voor velen dan ook teveel van het goede. De noodbrieven die men bij elke etappe kreeg als het niet lukte een opdracht binnen de gestelde tijd uit te voeren, werden door 10 van de 18 groepen open ge- AOK De Mok verleende dit jaar voor het eerst medewerking aan de Amfibische expeditie en gebruikte daarvoor landingsboten. maakt. Men verlangde blijkbaar zeer naar de open haard in de kantine van camping De Bremakker. Daar kwamen zaterdagmiddag na een half uurtje uit rusten de grote verhalen los. Eén groep had de nacht daarvoor gepoogd de weg te vragen en toen in de keu ken van het betreffende huis een vrouw op de grond zien liggen. De bu ren werden daarop gewaarschuwd maar de Wampex-gangers kregen het advies niet in paniek te raken. De vrouw was waarschijnlijk door overma tig drankgebruik geveld. Deze en andere verhalen zullen de meest avontuurlijke expeditie over Texel de komende maanden meer ca chet geven en volgens de organisatie zal men ooit zeker 100 eilanders door hun woonplaats leiden. De 54 van dit jaar is al een verdubbeling van vorig jaar. Een nieuw gezicht is volgend jaar van de partij: André van der Vliet. De ze organisator van het eerste uur heeft met Piet Schrama afgesproken dat hij de volgende keer zal zwoegen en zwe ten op de opdrachten van Piet Schra ma die dit keer voor het eerst mee deed. Het portie leedvermaak voor de volgende keer hebben veel deelnemers dus nu al. 1. Jan Frederici en Hans de Porto 146 punten; 2. Johan Hillen, Martin Wig- gers, Jurgen Kikkert en Simon Rascam Abbi.ng 139 punten; 2. Thijs Molenaar en Jan van der Meer 139 punten; 4. Gea Doeven, Ingrid Koorn en Mieke van Reekum 132 punten; 4. Trijnie Oostindie, Marjan van der Werf en Hetty Westerink 132 punten; 6. Piet Schrama, Niek van der Heijden, Nico Barhorst en Willem Koomen 129 pun ten; 7. Dirk Hoogendijk en Tony Wa terman 125 punten; 8. (winnaars vorig jaar) Marcel Bakker, Richard Barhorst en Peter van de Voort 102 punten; 9. Koos Doeven, Anton Noppers, Jitze Beintema en Nijnke Spijker 96 punten; 10. Nel Collou, Gerda Lont en Hanne- griet Hin 95 punten; 11. Niels Collou, Sybrand Keijser en Peter Betsema 92 punten; 12. Yvonne en Nel Bruining, Jolanda Beumkes 84 punten; 13. Trees Visser, Corrie Maas, lenske Visser en Lidy Moens 79 punten; 14. Onnolien van Helder, Kitty Bakker, Karin Poot en Jeroen Tiel Groenesteege 72 pun ten (na 16 uur gestopt wegens andere verplichtingen); 15. Afra Stoop, Saskia van Sijp, Anneke van de Berg en Joke Hin 68 punten; 16. Ciska en Jacqueli ne Bakker 55 punten; 17. Ina Gerritsen en Gerda Hoogewoning 52 punten; 18. Jaap en Rene Jager 44 punten. onderlinge strijd in bowling De ogel is de afgelopen week weer start gegaan en er werd met- fel gestreden om de begeerde 1 nten. fe dinsdagleague kwamen de vol de teams tegen elkaar uit: Black =Jty moest de strijd aanbinden te- Team 6. Zij maakten het Team 6 moeilijk en Han de Graaf die voor Eerste in wedstrijdverband mee- gooide een mooie game van 178 lijn totaalserie werd 572. De series Dennis Beumkes en Menno Koorn 'den 587-617. 19 en Hordifood ging het °'deel naar paal 19. Kees Keijser zet- een baanrecord neer van 202 'oen serie van 701. Klaas Veldman Veldman sloten zich hierbij en sloten hun serie af met 691 en Tegen dit geweld was Hordifood opgewassen. Wikoko en Loodgie- sbedrijf Zijm konden deze avond op volle sterkte spelen en kwa- beiden met twee spelers uit, wat strijd wel weer aantrekkelijk akte. blagen: 'ck Beauty-Team 6 li 19-Hordifood (oko-Loodg.Zijm 3-2 4-1 1-4 Na een reeks matige prestaties re vancheerde het eerste herenteam van Tevoko zich door de „derby" met Braaf Seahawks 1 in Den Hel der met 0—3 winnend af te sluiten. De Helderse ploeg, die verrassend fa- foriet Edam had verslagen, haalde bij lange na dat niveau niet. Met snelle set-ups ontregelden de Texelse spelver delers de Helderse blokkering, terwijl de pass bij de Nieuwediepers ook niet aan kwam. In de tweede set kon Sea hawks tot 11—12 bijblijven, maar Tevo ko besliste uiteindelijke met 0 3 via de sprekende cijfers: 6—15, 11—15 en 5-15. Heren 2 liep keihard aan tegen het eerste regelrechte verlies. Tegen Po- lisport 1 ging in Schagen min of meer alles fout, terwijl het simpele spel van de ploeg uit Schagen daar nauwelijks aanleiding toe gaf. Vooral de keiharde service bracht Tevoko in de problemen en Polisport 1 de 3 0 zege. Onda maakte korte metten met heren 3: 15-15, 15-11 en 15-4. De beslissende eindstand 18—20 in het voordeel van dames 1 weerspiegelt het hele wedstrijdverloop tegen Juvoc 1. Volop spanning in een volstrekt ge- lijkopgaande strijd, waar Tevoko twee verdiende punten uit wist te slepen. Grilliger was het beeld van de wedstrijd van De Boemel tegen Tevoko 2. Met twee invallers moesten de lij nen opnieuw worden uitgezet, wat de ploeg uit Tuitjenhorn de kans gaf te scoren. In de vijfde set moest de Texelse ploeg definitief het hoofd buigen. Het derde damesteam nam een goede stap naar de top van de ranglijst door Seahawks 2 afgetekend met 0—3 te verslaan. Binnen het uur zegevierde het Texelse team, danzij (of ondanks) 4 Wampexers in de gelederen door vooral aanvallend sterk te spelen. Karin Poot was in haar eerste wedstrijd uit stekend op dreef en scoorde veel over links. Jeugd De jonge meisjes adspiranten deden het weer uitstekend. Tegen het sterke Braaf Seahawks verloren ze weliswaar met 2—1, maar het vertoonde spel be looft veel goeds. De jongens adspiranten moesten dit seizoen hun eerste nederlaag slikken. Jovoc bleek in eigen zaal de sterkste: 3-0. Harpoen bleek in de juniorenwedstrijd met een goed ingespeeld team uit te komen, wat met goed samenspel te sterk was voor de Texelse meiden, die zich echter met goed spel revancheer den voor de matige vertoning van vo rige week. Tetak 1 ging zaterdag in Hoorn tegen Rats 5 opnieuw fors onderuit. Het werd maar liefst 10—0 voor Rats 5. Bij Tetak 1 liep het niet erg best. Daar naast kwam nog het feit dat Ruud Koorn en Max Hagedoorn lichamelijk niet helemaal fit waren. Bovendien speeldeRats 5 erg sterk. Tevoren leefde de gedachte aan Tetak zijde dat er misschien wel een puntje te pakken viel, maar dat pakte dus heel anders uit. Rats 5 kwam ook nog met een in valler uit die de sterkste van allemaal bleek te zijn. Alle partijen werden dus verloren. Speelden Max Hagedoorn en Martin Jansen vorige week in het Duinstreektoernooi in Schoorl nog he le sterke dubbelspelen, ditmaal wilde het allemaal niet zo lukken. Tetak 2 speelde in Julianadorp tegen Koen Nam 2 en dit werd weer een duidelijke 7—3 overwinning voor de Texelaars. Tot nu toe staat Tetak 2 fier aan kop in de vijfde klasse. De naaste concurrent Turnlust 2 uit Den Helder staat op twee punten achterstand. Beide teams ontmoeten elkaar nog in Den Helder. Die partij zal bepalend zijn voor het kampioenschap. De punten aan Tetak zijde kwamen tot stand door drie overwinningen van Fred Mosk, die erg goed op dreef was, twee winstpartijen voor Frans Room, één zege voor Wilco Bakker en een 2 sets overwinning in het dubbelspel. Het Tetak jeugdteam kon het in Julia nadorp tegen Koen Nam 4 duidelijk niet klaren. Alleen Alexander Bakker won één partij en samen met Hans Segers won hij het dubbelspel. In de enkelspelen kwamen Hans Segers en Mirjam Gerritsen niet tot winst. Zo doende moest de Tetak jeugd een 8—2 nederlaag incasseren. Zaterdag speelt Tetak 1 in Noordschar- woude tegen Spirit 6, aanvang 14.00 uur. Vertrek met de boot van 12.05 uur. De wedstrijden van Tetak 2 en Te tak jeugd tegen teams van Turnlust in Den Helder zijn tot nader order uit gesteld, daar Turnlust dan de zaal niet tot zijn beschikking heeft. Waarschijn lijk worden deze wedstrijden nu gespeeld op zaterdag 1 december. De parkloop in Hoorn bracht veel wedstrijdatleten aan de start. In dit rennersveld moest Theo Franchi mon genoegen nemen met een 15e plaats. De winnaar liep de 10% km in 31.05 minuten. Franchimon finishte in 33.44 min. Eduard Dijker werd 69ste in 39.28 min. Voor hem een goede tijd, doch gezien het sterke deelnemersveld een positie in de middenmoot. Maarten Dijker deed mee aan de trimloop over dezelfde afstand. Een 15e plaats was zijn deel in dé tijd van 44 minuten en 24 seconden. Bosloop Aanstaande zondag nemen de bo venstaande Texelse lopers deel aan de halve marathon van Warmenhuizen. Als er meer liefhebbers zijn, kunnen deze voor mogelijk gecombineerd ver voer, contact opnemen met P. Bake- laar, tel. 02220-3843. Zaterdag is de eerste bosloop in de Dennen, aanvang half twee (4 km), en twee uur (8 km). Plaats Biesbosweg, nabij de trimbaan. Nadat ZDH 2 in een attractieve par tij 2—2 gespeeld had tegen SV Texel 5, moest ZDH aantreden te gen Dirkshorn. Deze wedstrijd ver liep minder goed, de Zwaluwen kregen klop met 0—3. Vanaf de start drong ZDH goed aan, zodat G. Timmermans in de tweede minuut een goede kans kreeg, die hij echter niet kon benutten. Datzelfde gold voor P. Smits, de verder levens gevaarlijke spits. In het ZDH doel red de Rob Vonk prachtig na een kwartier door een gevaarlijke inzet van Dirks horn onschadelijk te maken. Het spel golfde de rest van de eerste helft op en neer, zonder dat een van beide ploegen echt gevaarlijk kon worden. Alleen Bep Vonk kreeg voor ZDH nog een goede kans, die echter niet benut kon worden. In de tweede helft drong Dirkhorn wat sterker aan en dat resulteerde al na vier minuten in een treffer van W. En ters. ZDH nam het initiatief op het middenveld, op zoek naar de gelijkma ker, maar zoals zo vaak viel het doel punt aan de andere kant. Bij een inzet van Dirkshorn kon Rob Vonk de bal niet vasthouden en dat betekende 0—2 voor Dirkhorn. Het was slechts een formaliteit dat W. Enters in de voorlaatste minuut de eindstand bepaalde op 0—3.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 9