FILM mmm rexel verzaakt plicht in haotische slotfase gongar „Star 80" el in harde wedstrijd Voetbaluitslagen Smash '68 verslaat koploper Franchimon won halve marathon Sjoelclub in oprichting Forse winst voor SV Cocksdorp Najaarsvergadering vrienden van het paard ht weekeinde k teams De Koog-Callantsoog 2-5 Oosterend-Kreileroord 0-3 Alcm. Victrix 2-Texel 2 0-0 BKC 3-Texel 3 2-0 Helder 6-Texel 4 1-1 Texel 5-Helder 7 2-2 Petten 3-ZDH 2 7-1 Tex.Boys 3-SRC 5 1-7 Texel 6-JVC 5 3-3 Junioren: Texel A1-SRC A1 0-2 Vrouwen: Winkel ~4-Cocksdorp 1-2 Kolping Boys-Oosterend 2-1 Pupillen: Texel D2-Oosterend D1 6-1 Tex.Boys D1-De Koog D1 5-1 ZDH E1-Tex.Boys E1 0-1 Texel D3-Oosterend E1 1-2 Texel E1-Texel E2 10-0 Oosterend F1-Texel F1 3-3 Tex.Boys F1-De Koog F1 2-0 Zondag 4 november 1984: Vierde klasse KNVB: Texel-Wieringerwaard 2-2 KNVB afdeling Noordholland: KSV-Tex.Boys 0-3 de basis voor de verdienstelijke 9—15 in de vierde set. Verlies In Den Helder leek heren 1 voor een enorme verrassing te gaan zorgen door het sterke Time Out de eerste set af handig te maken. Met de steun van het Helderse publiek ging de Texelse ploeg ook in de tweede set goed op weg. De ploeg uit Bergen benutte de aanvalskracht van ex-international On- no Kalf echter uitstekend en revan cheerde zich met 15—13. Tevoko zakte daarna diep weg en verloor met 3 1 van de ploeg die als favoriet voor de titel getipt wordt. Veel praten en veel onnodige fouten kenmerkten de wedstrijd van het vierde damesteam. Dat leverde weinig punten op, al bleek Tevoko het met een 15—11 setzege in de derde set wel te kunnen. De vierde %et werd met een close-finish vis 15—17 toch een prooi van Noordkop 3 dat de winstpunten mee kon nemen. Heren 3 had weinig in te brengen bij Juvoc 2. Ondanks een sterke basi sopstelling, met Piet Zijm terug op linksvoor, werden er teveel technische fouten gemaakt om het Juvoc lastig te maken (12—15, 10—15 en 9—15)). De junioren verloren in Schagen met 3 0 van Polisport, terwijl de jongensadspi- ranten twee punten behaalden uit de ontmoeting met HCSC (2—1). De meisjes scoorden twee punten uit de dubbel met WSOV (0 3 en 2—1). Na „All that jazz" is Bob Fosse terug met het levensverhaal van Dorothy Stratten. Dorothy Stratten was een der meest beroemde fotomodellen van haar tijd. In 1980 werd ze door de le zers van Playboy verkozen tot „Play mate of the year" en even leek het er op dat zij de eerste centerfold ging worden die een heuse carrière zou gaan opbouwen. Ze kreeg filmaanbie dingen en speelde onder meer in Ga- laxina en in het bijzonder geslaagde „They all laughed" van Peter Bogda- novich. Met deze regisseur had ze trouwens een verhouding. Haar vertol kingen vielen zowel bij de kritiek als bij het publiek in de smaak. Helaas werd Stratten om het leven gebracht door haar ex-echtgenoot die het razendsnel le succes van zijn voormalige vrouw niet kon verteren, ondanks dat hijzelf de eerste aanzet had gegeven. Zaterdag 3 november 1984: KNVB afdeling Noordholland: SVO/Z-Meervogels 0 0 Flamingo's-Cocksdorp 3 8 SVO/Z 2-SRC 2 7-0 Cocksdorp 2-HCSC 8 1 1 Junioren: Succes A1-Oosterend A1 3 1 Tex.Boys B1-HCSC B3 3-1 Texel B1-ZAP B1 2-1 De Koog B1-Helder B3 1-8 Cocksdorp B1-WGW B4 2-2 ZAP B2-Texel B2 5-2 Oosterend B1-WGW B6 8—1 WGW B5-Tex.Boys B2 2-7 Texel C1-WGW C3 2-2 Texel C2-WGW C4 5-1 Texel C3-HRC C3 6-1 Tex.Boys C1-WGW C5 9-1 WGW C6-Oosterend C1 2-8 WGW C8-Tex.Boys C2 0-4 Texel D1-WGW D1 0-7 Meisjes junioren: B: Flamingo's-Tex.Boys 6 3 B: Oosterend-VIOS/W 0 8 C: HOSV-Tex.Boys 6-0 Koedijk-ZDH 0-0 Met een overtuigende 3—9 zege maakte Smash '68 een einde aan de reeks overwinningen van koplo per Noordkop. De Oosterender ploeg had goed draaiend verras send weinig moeite met de favo riet. De Noordkop dames startten stroef en kregen van Smash '68 weinig kansen (15-10, 15—5 en 15-3). Smash '68 speelde met deze overwin ning aardig in de kaart van het derde team van Tevoko, dat de tweede plaats op de ranglijst inneemt. De Tevoko-dames profiteerden niet volop. Tegen HCSC 3 ging het team er twee sets goed tegenaan met Anneke van der Berg als uitblinkende hoofdaan valster, maar toen zakte de ploeg bijna fataal terug. Pas in de vijfde set nam Tevoko weer afstand: 15 6, waarmee twee punten aan het totaal werden toegevoegd. Winst Het tweede damesteam behaalde don derdag een broodnodige overwinning op VCW. In een slechte wedstrijd waarbij het zeer ruime spel voor vele misverstanden zorgde, bleek de Texelse ploeg toch de sterkste. Heren 2 be haalde zijn eerste overwinning. Tegen Polisport 2 werd bij vlagen sterk aan gevallen maar ook flink geblunderd. Vooral de keiharde service van Po lisport zorgde voor problemen, die uit eindelijk in positieve zin werden opge lost waarmee de in principe sterke aanval goed ontwikkeld kon worden. De derde set ging weliswaar verloren, maar de getoonde inzet was een goe- In Warmenhuizen verschenen 89 deel nemers aan de start voor de jaarlijkse halve marathon. Onder hen Theo Fran chimon (25) en Gijs Jansen (46). Het open en ten dele glibberige terrein maakte het tesamen met de harde wind niet gemakkelijk voor de lange afstandlopers. Reuvekamp (nummer 2) en Franchimon gingen de eerste helft nog gelijk op, doch daarna werd het verschil langzaam groter en groeide uit tot 41 seconden in het voordeel van Franchimon. Zijn uitstekende eindtijd was 1.14.05 uur. Een hoge klassring in Den Oever lijkt nu tot de mogelijkheden te beho ren. Gijs Jansen werd in de verdienste lijke tijd van 1.25.05 de 12e veteraan. Eduard Dijker behaalde een vierde plaats in 16.20 minuten op de 4,4 km (80 deelnemers). Maarten Dijker kwam van de 190 lopers als 108ste over de streep op de 10,5 km in 49.39 min. De wekelijkse sjoelcompetitie in De Buureton (elke donderdagmiddag van 14.00 tot en 17.00 uur) is een zodanig succes dat de deelnemers van deze competitie een sjoelvereniging willen starten. Gezocht wordt naar een naam voor de club en men is bezig met het samenstellen van een bestuur. Kandi daten voor dit bestuur zijn de heren Van Hoorn en De Graaf en mevrouw Van de Poll. Nadere informatie over de bestuursverkiezing en de sjoelcompeti tie is te verkrijgen bij Frans Haarsma, telefoon 02220-5168. Na lang wachten is het SVC gelukt om met volle winst huiswaarts te gaan. In de uitwedstrijd tegen Fla mingo's werd met maar liefst 8—3 gewonnen. Een forse overwinning dus, op een ploeg die zo grof en hard speelde dat de Cocksdorpers drie penalties meekregen. Het begon al vrij snel na de aftrap. Henk van der Star opende de overwin ningsreeks. Hij maakte een solo naar het Flamingo doel en kon rustig sco ren. Dezelfde Van der Star gaf vijf mi nuten later een goede voorzet aan Frans Stark en met een knalhard schot wist deze 0—2 te maken. Flamingo's, duidelijk aangeslagen door deze overmacht, kwam niet los. De durpers daarentegen wel, want er werd met overtuiging en volledige in zet verder gespeeld. In de vijftiende minuut brak Van der Star weer door en Flamingo's haalde hem onderuit. De strafschop werd be nut door Hein Paul Siebinga. Er waren slechts tien minuten voor nodig om precies dezelfde situatie te krijgen. Dit maal werd Bart Wijsman „uit positie" geschoten door een Flamingo verdedi ger. Opnieuw dus de bal op de stip en opnieuw strafschoppenspecialist Sie binga. Hij bracht de stand op 0 4. De sfeer bij flamingo's werd hierdoor wel wat grimmiger en van samenspel was weinig sprake meer. Toch wist vlak voor rust een Flamingo spits kee per Veldman te passeren. Ruststand 1-4. Doelpuntregen Na de rust kregen de SVC-ers ook nog de wind in de rug en reeds na enkele minuten wist Frans Stark via de benen van een Flamingo verdediger te sco ren. Er werd wat meer risoco geno men door Flamingo spelers en dat gaf de SVC-ers ruimte. Het middenveld speelde de SVC-spitsen goed aan en het leek wel prijsschieten. Na een kwartiertje werd opnieuw Bart Wijs man gevloerd in het strafschopgebied. Opnieuw Siebinga als strafschopne mer. Door te vroeg bewegen van de keeper kwam de bal op de lat. De scheidsrechter had het ook gezien en liet de strafschop overnemen. Marten Boon nam deze kans waar en tekende 1—6 op het scorebord. Na nog eens tien minuten was het Jan W. Reuvers die 1—7 maakte. Na de daarop volgen de aftrap nam SVC de bal over, Syne van Beek gaf Piet Graaf goed aan en laatstgenoemde soleerde naar het doel en maakte 1 8. Dat Flamingo's in de laatste tien minu ten nog op 3 8 kon komen was te wijten aan het feit dat de aandacht evrslapte bij SVC. Zo'n ruime voor sprong hadden ze in tijden niet gehad. De Flamingo spelers konden daardoor meer opkomen en zodoende nog tweemaal scoren. De SVC-ers gingen verdiend met de volle twee punten naar huis en dat was de enige goede beloning voor het al weken naar een overwinning snakkende SVC. mede-kampioenskandidaat Turnlust 2 ook al niet fortuinlijk. Thuis werd hier van nog met 6—4 gewonnen, maar ook hier waren de rollen nu omge keerd en won Turnlust 2 zeer verdiend met 6 4. De zenuwen maakten zich duidelijk meester van de Tetak-spelers. Fred Mosk was deze nog het beste de baas en won zeer knap twee wedstrij den. Lieuwe van der Veen en Frans Room lieten het duidelijk afweten door elk slechts één partij te winnen. Beide spelers maakten er in het dubbelspel ook niet al te veel van met als gevolg een twee sets nederlaag:16—21 en 13 21. Door deze nederlaag heeft Turnlust 2 de koppositie van Tetak 2 overgenomen omdat het over een veel beter puntensaldo beschikt. Door de resterende competitiewedstrijden heel dik te winnen is er theoretisch nog een kans voor Tetak 2 om kampioen te worden, maar dit zal heel moeilijk wor den. Het Tetak jeugdteam moest ook tegen Turnlust spelen. Dat was voor Tetak dit weekeinde het enige licht puntje: er werd zeer knap met 7$3 ge wonnen. Zowel Melanie van der Kooi, Hans Segers als Alexander Bakker speelden zeer geconcentreerd, hetgeen resulteerde in zeven winstpartijen. De ze kwamen tot stand door drie over winningen van Alexander Bakker, twee overwinningen van Melanie van der Kooi, één winstpartij van Hans Segers en winst in het dubbelspel. Zaterdag a.s. spelen alle Tetak teams een thuis wedstrijd in sportzaal De Ferrever, aan vang 14.15 uur. De herfstvergadering van de Vrienden van het Paard zal vrijdag a.s. worden gehouden in hotel Rebecca in De Waal, aanvang 20.00 uur. Omdat het programma voor het volgend seizoen de komende maanden wordt opgezet, worden de leden opgeroepen in deze vergadering met suggesties te komen. Agendapunten zijn verder de vaststel ling van de contributie en een kleine wijziging in het rooster van aftreden van bestuursleden. Dorothy Stratten was heel mooi en het viel niet mee om een actrice te vinden die haar persoon zou kunnen uitbeelden. Tenslotte viel de keus op de Mariel Hemmingway, het hartvero- verende liefje van Woody Allen in „Manhatten" en zus van topmodel Margeaux Gammingway. De rol van haar echtgenoot werd toebedeeld aan Eric Roberts, de man die naast Sissy Spacek een prachtrol creëerde in het meesterlijke Raggedy Man". Cliff Ro bertson „doet" Hugh Hefner, de grote baas van Playboy en Caroll Baker speelt Dorothy's moeder. Zoals we van Bob Fosse mogen verwachten speelt de muziek een belangrijke rol en op de soundtrack van de film krijgen we nummers te horen van o.a. Billy Joel, Rod Stewart, The Band, en Steppenwolf. r^SDAG 6 NOVEMBER 1984 verloren en elke beetje inspiratie ontbrak. Penalty Toch kwam Texel 10 minuten na rust op 2—1 toen Piet Monster in het straf schopgebied werd vastgehouden en Louis Uriot de toegekende strafschop koel benutte: 2—1. Het was te ver wachten dat Texel door deze voor sprong weer wat op zou leven maar dat was geenszins het geval. Wierin- gerwaard echter ging er nog harder te genaan en begon een offensief dat twintig minuten voor tijd resulteerde in de gelijkmaker. En weer werd een ho ge bal voor het Texel doel de inleiding. Tot tweemaal toe kon een Wieringer- waard speler ongehinderd inkoppen zonder dat een Texel speler ingreep en de gelijkmaker was een feit: 2 2. Het laatste kwartier van de wedstrijd kenmerkte zich door keihard voetbal. Dor de seniorenteams van tafeltennis- reniging Tetak was het een bijzonder icht weekend. Tetak 1 speelde in oordscharwoude tegen mede-degra- itiekandidaat Spirit 6. Thuis werd tervan nog knap met 8—2 gewonnen, 'aar zaterdag waren de rollen omge ard. Spirit 6 was stukken sterker ge iden. Ondanks de forse 7 3 neder ig waren er toch goede partijen bij 'et zeer enerverende rally's. Zowel 'artin Jansen, Max Hagedoorn als teud Koorn wonnen elk één partij. |et dubbelspel wilde aan Texelse zijde •et zo best lukken en ging in twee ets verloren: 15—21 en 17 21. Door teze nederlaag staat Tetak 1 in de •erde klasse weer helemaal onderaan net twee punten uit zes wedstrijden, ten punt minder dan Spirit 6. De de- adatie naar de vijfde klasse is bijna Sn feit. |;tak 2 was in Den Helder tegen Nellie en Simon Hoogstreten emigreer den halverwege de jaren vijftig naar de Nieuwe Wereld, daags na hun huwe lijk. In 1960 werd dochter Dorothy ge boren, die later de ginds wat eenvou diger naam Stratten verkoos. Op haar 14e werkte zij, zoals het een degelijk burgermeisje betaamt, in een snack bar, teneinde de schaarse inkomsten van het gezin wat op te vijzelen. En daar, tijdens een avonddienst, ont moette zij de indrukwekkendste en be- joverendste man uit haar hele jonge leven, een zekere Paul Snider. Het be gin van haar geluk én van haar onge luk. Donderdagavond in Filmganger, 20.00 uur. i acht competitiewedstrijden die Texel nu gespeeld heeft, zijn er ven in een gelijkspel geëindigd. Zondag tegen Wieringerwaard was het knieuw zover: 2—2. De oorzaak van al die gelijke spelen ligt hem mis- thien in het feit dat Texel bij een voorsprong te angstig gaat spelen en iarmee het spel uit handen geeft. pel-Wieringerwaard is een harde, ir vooral ook slechte wedstrijd ge lest. Texel startte goed, want de feste aanval over rechts resulteerde in gave voorzet van Rob van de Stap Idoor Piet Monster goed werd inge- ■Lmaar door de Wieringerwaard.. r goed werd gestopt, s vijfde minuut stond Texel reeds Jpvoorsprong. Een vrije trap van Ni- IISchermer werd door Louis Uriot |an aangetikt en Piet Monster liet in waarvoor hij in de spits staat en loorde: 1—0. Na deze treffer begon Jferingerwaard de zaken anders aan ■pakken. De Texel spitsen werden rt gedekt en wanneer ze gevaarlijk i worden zonder pardon neer- sgd. Texel kon daardoor moeilijk jeer in zijn spel komen en wist zich huwelijks nog kansen te scheppen. Ruzie iringerwaard daarentegen kreeg na lintig minuten een goede kans, maar it schot van middenvelder Schuur- ins werd door keeper lepenburg irig hoekschop getikt. Deze corner is wel de inleiding voor de gelijkma- van Wieringerwaard. De bal kwam ig voor het Texel doel en Louis iiot leek de bal weg te koppen, maar ikte zich omdat keeper lépenburg liep, maar de Texel keeper bleef op laatste moment staan waardoor in Waard speler ongehinderd kon in- ippen: 1—1. iiot kon deze beoordelingsfout van «per lepenburg blijkbaar niet ver- )ppen en liet dat duidelijk blijken. De Delman had op dat moment geen be- oefte aan commentaar en gaf Uriot 1 stevige schop die hem tevens de ind snoerde. Deze acties veroorzaak- i een golf van opwinding in het ibliek. ploeg ging na de gelijkmaker on- tig spelen en was behoorlijk aan slagen. Persoonlijke duels gingen Met name Rob van de Stap moest het ontgelden maar ook andere spelers van Texel werd door gemene schoppen van Wieringerwaard spelers genade loos onderuit gehaald. Geen controle Scheidsrechter Schuitemaker die tot op dat moment goed floot, liet de wedstrijd volledig uit zijn handen glip pen en trad onvoldoende op tegen het harde spel van Wieringerwaard. De scheidsrechter verklaarde na afloop ook dat hij het in de slotfase niet meer zag zitten. Hier werd Gert Pansier min of meer de dupe van, toen hij vijf mi nuten voor tijd een overtreding beging kon hij van de scheidsrechter onmid dellijk vertrekken. Een aanvechtbare beslissing van scheidsrechter Schuite maker die deze overtreding van Pansier met een boeking had moeten bestraffen. De laatste vijf minuten waren er chao tische momenten voor het Texel doel te zien maar ondanks scheidsrechterlij ke dwalingen wist Texel toch de gelijke stand te handhaven. Grof spel en gemene overtredingen waren principes waar Texel in de laatste fase van de strijd niet tegen was opgewassen. De nummers 5 en 7 van Wieringerwaard trapten dat het een lieve lust was. Rob van der Stap kon zijn dribbelpartijen wel vergeten. Op de foto wordt hij van achteren genadeloos afgestraft. Dat heet dus voetbal zonder bal. wyasthouden van Piet Monster levert voor S.V. Texel een penalty op. Louis Uriot weet dit buitenkansje feilloos te benutten. De fttingerwaard-keeper duikt naar de verkeerde hoek.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 9