/U3ENL4 Sportwagen over de kop: dode en twee gewonden Fa. IMauta perfectioneerde huisstijl met uitbreiding Accountantskantoren gaan samen Sinterklaasfeest Den Hoorn Politie achtervolgde bromfietser Met vaders auto over de kop AVT houdt open atletiekwedstrijd Inbraak zonder buit Oefenraket opgevist Botsing Subsidie 1984 woningverbetering stopgezet Gelijkspel De Koog na gemiste kansen Molengat buiten bedrijf Nieuwe fractievoorzitter bij het Pakt Bazaar in De Koog Sportvissersnieuws Hond tussen de schapen FAMILIEBERICHTEN i "Mil Epndemerners-akfiviteitën^^ Het accountantskantoor Tuinema Reij gaat nauw samenwerken met de Nederlandse Boekhoud- en Advies centrale Texel en zal na verloop van tijd geheel in laatstgenoemde onderne- ming opgaan. Het thans nog aan de Warmoesstraat gevestigde kantoor van Tuinema Reij verhuist eind dit jaar of begin volgend jaar naar het gebouw van de Boekhoudcentrale aan de Kee- somlaan waar het de beschikking krijgt over de thans nog niet afgebouwde bovenverdieping. Het bureau zit daar dus min of meer apart en voorlopig zullen de klanten van Tuinema Reij hier met de hen vertrouwde gezichten te maken blijven krijgen. De heren E. Tuinema (61) en C.J. Reij (59) hebben hun accountantskantoor (een maatschap) sinds 1957. Het feit dat zij geen opvolgers hebben was mede-aanleiding voor hun besluit om in een groter verband op te gaan. De zaken zijn zodanig aangepakt dat hier aan voor hun cliënten alleen maar voordelen aan zijn verbonden. In het nieuwe samenwerkingsverband zal ge bruik kunnen worden gemaakt van de centrale administratieapparatuur en an dere technische voorzieningen. Door de samenwerking zullen geen tegen gestelde belangen tussen bepaalde re laties ontstaan. Uiteindelijk zal er sprake zijn van een volledige fusie waarbij de heren Tuine ma en Reij in loondienst komen bij de Boekhoudcentrale van de heer W. Eel- man. De fusie kost geen arbeidsplaats den. Geen der medewerkers van de twee bedrijven zal worden ontslagen. In het nu ontstane grotere verband kan veel beter worden ingespeeld op belangrijke veranderingen die zich thans voltrekken op het gebied van de financiële administratie. Een van die veranderingen is dat in de toekomst de basisadministratie grotendeels door de ondernemers zal worden gevoerd via de kassa of personal computer, waar door de nadruk van het administratie kantoor komt te liggen op begeleiding en op interpretatie van het aldus ge produceerde cijfermateriaal. Door de samenwerking kan voor intern gebruik over meer geavanceerde machines en andere hulpmiddelen worden beschikt, wardoor de service aan de klanten zonder kostprijsverhoging kan worden uitgebreid. De Nederlandse Boekhoud- en Adviesxcentrale Texel B.V. is een mo dern geoutilleerd, krachtig bedrijf dat met zes kantoren is verbonden, ver spreid over heel Nederland met een personeelsbestand van ongever 150 mannen en vrouwen. Deze totale orga nisatie beschikt over de bijstand van fiscale- en civielrechterlijke juristen en over een registeraccountant. Aldus wordt borg gestaan voor kwaliteit en continuï teit. Het Sint Nicolaasfeest in Den Hoorn vindt 17 november plaats. Na het feest in Den Burg wordt de Sint om 16.15 uur bij Diek (P. de Wit) verwacht. Met de koets voorop volgt een rondgang door het dorp. Fanfare DEK en drum band zorgen voor de muzikale begelei ding. Hierna wordt feest voortgezet in het dorpshuis waar ook Sint Nicolaas en zijn Pieten aanwezig zullen zijn. De politie heeft zaterdagavond geruime tijd een bromfietser achtervolgd. De jongen reed in gezelschap van andere bromfietsers zonder licht over de Waal- derweg. Toen de passerende politie hem wilde aanhouden, ging hij er van door. Daar had hij aanvankelijk succes mee, want in Den Burg verloor de po litie hem uit het oog, maar men had inmiddels wel belangrijke gegevens van de brommer (o.a. het nummer van het verzekeringsplaatje) opgenomen. De brommer werd kort daarop aangetrof fen bij een horecabedrijf en in beslag genomen. Later meldde de eigenaar zich in het politiebureau; het bleek een 16-jarige Texelaar te zijn, die zijn fout slechts gedeeltelijk wilde toegeven en nog nader zal worden verhoord. Een 20-jarige jongen uit Den Burg mag van geluk spreken na het ongeluk dat hem zondagavond op de Oosterender- weg overkwam. Hij sloeg daar met zijn auto meerdere malen over de kop waarbij de wagen (die hij van zijn va der had geleend) totaal werd vernield, terwijl hijzelf praktisch ongedeerd bleef. Volgens de verklaring van de jongen had hij de macht over het stuur verlo ren, toen hij moest afremmen voor een overstekende hond. Hij schoot de berm in, raakte enkele paaltjes, kwam toen weer op de rijbaan en maakte daar meerdere buitelingen. De jongen heeft de goede afloop te danken aan de gordel waarmee hij stevig vast zat. ^^ondememer^aktivitëiten Hulpverleners bezig met het openknippen van het wrak. De 19-jarige Jan van der Wal uit Den Burg is in de nacht van vrij dag op zaterdag op de Pontweg om het leven gekomen toen hij met zijn sportwagen van de weg raakte en over de kop ging. Twee mede-inzittenden, jongens van 18 jaar uit Den Burg, liepen diverse botbreuken en andere kwetsuren op en werden in ernstige toestand met een extra boot naar het zie kenhuis gebracht. Volgens berich ten van gisteravond is het levens gevaar inmiddels geweken. Het ongeluk moet zijn gebeurd om 1.50 uur. De met hoge snelheid uit de richting van Den Burg komende auto kwam op het stuk tussen Rozendijk en Gerritslanderdijkje in aanraking met een hoop in de tussenberm liggende graszoden afkomstig van wegwerk zaamheden van de gemeente. De Opel GT moet één of meerdere buitelingen hebben gemaakt (waarbij één van de jongens eruit werd geslingerd) en bleef totaal vernield op het fietspad liggen. Door meerdere passerende automobi listen werd alarm geslagen, onder an dere door iemand die doorreed naar De Koog en daar een wachtmeester De arts die bij het ongeval werd geroe pen verzocht ons erop te wijzen dat het belangrijk is dat mensen altijd iets bij zich dragen waaruit de indentiteit en eventuele belangrijke medische ge gevens blijken. Ter afsluiting van de kennisma kingsperiode houdt de atletiekvere niging Texel in samenwerking met de Sportraad een open wedstrijd middag, die zondag a.s. op het Texelse Boys-veld wordt gehouden. Leden en niet-leden kunnen daar gratis deelnemen aan één of meer dere atletiekwedstrijden, waarbij categoriën worden ingedeeld naar sport, leeftijd en geslacht. In elke categorie is een oorkonde te winnen. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur, maar de deelnemers worden ver zocht al om 13.00 uur present te zijn voor inschrijving en uitleg. Om 13.30 uur wordt begonnen met een 5 km loop en de middag wordt afgesloten met een Cooper-test. In verband daar mee gaat de Cooper-test die voor za terdag a.s. was gepland, niet door. Tussendoor worden wedstrijden hoogspringen, verspringen, kogelsto ten, speerwerpen, discuswerpen en enkele loopnummers gehouden. Vrijdag werd ontdekt dat was ingebro ken in het kantoor van een aanne mingsbedrijf aan de Langeveldstraat in. De Cocksdorp. Met een koevoet of grote schroevendraaier was de toe gangsdeur geforceerd. De dader heeft blijkbaar geen buit van zijn gading kunnen vinden want er werd niets ver mist. De kotter TX 68 Vertrouwen" kreeg tijdens het vissen ter hoogte van Den Helder een projectiel in de netten, blauw en wit van kleur, anderhalve meter lang en een halve meter dik. Het is waarschijnlijk een van een Star- fighter afkomstige oefenraket, waaro ver de duik- en demonteerploeg van de Kon. Marine zich inmiddels heeft ontfermd. Materiële schade ontstond bij een aan rijding die zich vrijdag als gevolg van een voorrangsfout voordeed op het kruispunt Bernhardlaan-Waalderstraat. Een 20-jarige inwoner van Hogeveen botste met zijn auto op de wagen van een 27-jarige man uit Den Burg. van de politie uit zijn bed haalde. Zeer snel kwam daarop de hulpverlening op gang. De rampenwagen van de brand weer was er binnen enkele minuten. Met de apparatuur van deze wagen kon de omgeving in helder licht wor den gezet en werd het wrak van de wagen opengeknipt om de slachtoffers er uit te kunnen halen. Voor Jan van der Wal baatte deze hulp niet; hij moet op slag dood zijn geweest. Eén van de andere jongens kon niet worden herkend. Omdat hij niets bij zich had waaruit zijn identiteit kon worden afgeleid, moest de politie lang durige naspeuringen doen. Pas om vijf uur 's morgens was de naam bekend en konden de ouders worden ingelicht. Staatssecretaris Brokx van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer heeft vrijdag besloten dat subsidieaanvragen voor het verbeteren van particuliere woningen dit jaar niet meer goedgekeurd kunnen worden. Dat betekent in de praktijk dat mensen die vorige week een aanvraag voor een dergelijke subsidie indienden erop kunnen rekenen niets te krijgen. Juist vorige week werd door de gemeente Texel nog reclame gemaakt voor het aanvragen van subsidie, omdat er nog geld beschikbaar zou zijn. Zowel amb telijk als door burgemeester Jo Engel- vaart is geprotesteerd tegen deze gang van zaken. Onder meer de hoofdingenieur-directeur van volkshuis vesting heeft echter te kennen gege ven dat het ,,nee" van de staatssecre taris keihard is, hij zou bij wijze van spreken een aanvraag die hij nu nog goedkeurde uit zijn eigen zak moeten betalen. Aanvragers die meer willen weten kunnen contact opnemen met de ambtenaren J. Commijs of S. Swinkels. De aanvragen die vóór 9 no vember bij de provincie lagen worden in 1985 nog wel behandeld. Later inge diende aanvragen gaan terug naar de gemeenten. Vrijdag opende de Fa. Nauta aan de Parkstraat een geheel vernieuw de winkel zonder dat de zaak daar voor gesloten was geweest. In vier weken tijd heeft men de indeling en het interieur van de winkel da nig gewijzigd en daarnaast de ver koopruimte met zestig vierkante meter vergroot. ,,We hebben onze huisstijl geperfectio neerd" aldus Daan Welboren, mede werker van de firma. De kleuren grijs en blauw die de gevel van de foto^ video- en boekenzaak sierden werden ook in de winkel dominant waardoor de zaak een ruime, lichte indruk maakt. De lichthouten boekenstellin- gen zijn geplaatst tegen grijze vloerbe dekking en wanden en dat wordt weer geaccentueerd met blauw en rood. Het meest ingrijpend was het verdwij nen van de oude fotostudio. Deze ruimte hoort nu bij de winkel en daar worden 1500 videofilms gepresenteerd. Dat gedeelte van de winkel zal ook 's avonds tot negen uur geopend zijn, uitsluitend voor verhuur van banden. De firma ziet deze service als een be langrijk argument om uitbreiding van In de uitwedtrijd tegen Schoorl heeft De Koog slechts een gelijk spel weten te behalen. Na een 1 0 stand met de rust slaagde De Koog er na een kwartier in de tweede helft pas in de gelijkmaker te forcren. In een matte eerste helft had De Koog deze wedstrijd al gemakkelijk in zijn voordeel kunnen beslissen. De Koger spelers, Willem Oosterhaven, John List en Wally van Beek, verschenen vrij voor de keeper van Schoorl maar kon den deze niet passeren. Schoorl waag de enkele afstandsschoten die door Theo Bonne goed werden gestopt. De snelle rechtsbuiten van Schoorl ont deed zich wel enkele malen van verde diger Dennis Saai maar zijn voorzetten kwamen niet goed aan. De Koog kreeg nog diverse kansen via Willem Oosterhaven en Wally van Beek die vrij in kon koppen maar de bal niet goed raakte. In de tweede helft speel de De Koog feller en ook beter dan in de eerste helft. Door het jagen op de gelijkmaker kwam Schoorl nog nauwe lijks in zijn spel en moest alle zeilen bijzetten. Omdat veel Koger aanvallen afgevlagd werden wegens buitenspel besloot John List maar eens alleen door te gaan. Hij omspeelde drie te genstanders en kwam vrij voor de kee per die hij kansloos liet: 1 -1. De Koog bleef drukken en kreeg nog enkele goede kansen. Een vrije trap van Cees Schoenmaker belandde op de paal en een omhaal van Cees van Beek werd door een verdediger uit het doel gekopt. In de slotfase ontsnapte De Koog nog aan een nederlaag. Eerst kon Theo Bonne een vrije trap nog net met zijn voet keren en in de laatste minuut zag hij een schot via de paal naast gaan. Gelukkig bleef De Koog deze tegentreffer gespaard want met een puntendeling kwam De Koog er al zeer karig af. het aantal huurfilms door te voeren. ,,Men komt vaak 's avonds tot de ont dekking dat er niets leuks op de televi sie is en dan wordt besloten om een film te huren", aldus Welboren Ver koop van videofilms is 's avonds met mogelijk. De winkelwet verbiedr dat. De videotheek is bereikbaar via een aparte ingang aan de Burgwal. Spiegel Boven de videoruimte is nu de foto expositie ingericht met veel werk van wijlen Jan Nauta en daar is ook de studio voor pasfoto's ed.d. De exposi tieruimte bereikt men door een open trap. Een hoge wand tegenover de ex positie is geheel ingeruimd voor een immense kleurenfoto van vier bij drie meter. Die foto kan men vanuit de winkel met behulp van e.en grote spie gel gedeeltelijk zien. De stellingen in de boekhandel zijn voornamelijk langs de buitenwanden van de winkel opgesteld met lage stel lingen in het midden van de zaak. Daardoor is de winkel overzichtelijk. Een nieuwe toonbank staat centraal in de verkoopruimte en er is een strikte assortimentindeling aangehouden. Vi deoapparatuur is opgesteld rond een pilaar met daarin alle contactdozen, antennes, etc. Nieuw in het assorti ment van Nauta zijn huiscomputers met programma's en ook verkoopt men noviteiten op audio-gebied zoals de compact-disc en curiosa in deze brance zoals de kleinste walk-man, de watchman en superkleine radiootjes. Ook de tijdschriftenhoek is opnieuw ingedeeld en Welboren heeft daarbij een kritisch oog geworpen op de ano- mo voor diverse bladen. ,,De vele honderden titels van bladen noopten ons tot een schifting omdat men door de bomen het bos niet meer zag. Peri odieken voor een heel klein publiek zo als een blad van de korfbalbond verko pen we niet meer". De nieuwe huisstijl van de Fa. Nauta is uitgedacht door architect Jan Visser, het acht koppen tellende personeel en de fa. Harmeling uit Nijverdal, die ook een groot deel van het interieur plaatste. Hoofdaannemer was de fa. Duin, de fa. Graaf tekende voor het schilderwerk, de vloerbedekking werd gelegd door de fa. Bosma, de VEM zorgde voor de electrotechnische werkzaamheden en de fa. Schoo ver beterde de cv. Deze bedrijven waren bereid vooral 's avonds en 's nachts te werken zodat de winkel overdag open kon blijven. Vrijdagavond zette de Sea Side Jazz Band muzikale luister bij aan de heropening. De Molengat is maandag weer uit de vaart genomen, zodat verder gewerkt kan worden aan de revisie van één van de motoren. Vrijdag om 9.00 uur moet het schip weer dienst gaan doen. Wegens drukke werkzaamheden heeft Daan Welboren het voorzitterschap van de Pakt-fractie in de Texelse ge meenteraad neergelegd. Zijn plaats wordt overgenomen door Dirk Terpstra. Dinsdag 13 november De gemeenteraad vergadert in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Voor de vrouwenbond FNV wordtin, formatie gegeven over het werk van Amnesty International; 20.00 uur in Buureton. Woensdag 14 november Theatergroep Saai speelt het stuk ,,Wat drink ik nou helemaal" voor dei hervormde vrouwengroep in Bethel Zuid-Eierland, aanvang 20.00 uur. foe gang vrij voor belangstellenden. Donderdag 15 november De raadscommissie voor welzijnszakèr houdt een openbare vergadering in h raadhuis. Gesproken wordt over een extra krediet voor aanschaf leermidde len IJskaschool, de begroting van de welzijnsstichting, de beëindiging van het Mensen Zonder Werk-project en de verzelfstandiging van de muziekschool. De Baptistengemeente heeft in de L doopsgezinde kerk in Den Burg een W bijbelstudiebijeenkomst. Het thema is J deze keer „Geloof", aanvang 19.30 uur. toegang vrij voor ieder. Vrijdag wordt in De Schuilhut in De fJ Koog een gevarieerde bazaar gehou- ji den. Er is verkoop van zelfgebreide k truien, tafellakens, spreien, kerstkle- den, e.d. De organisatie, de jonge zusterkring van De Koog, heeft vo de bezoekers ook allerlei spelen in pet to zoals video-games, schieten en sjoelen. Naast een grote verloting kan meno prijzen winnen bij het rad van avon tuur. De opbrengst van de bazaar komt ten goede aan de nieuwe ver warming van de Nederlands Hervorm de kerk in De Koog. De bazaar beging om 10.00 uur. De eerste wedstrijd van de werd zondag gehouden nabij het dingsboothuis te De Cocksdorp. Er kwamen 13 senioren en 2 jeugdleden naar deze wedstrijd. Deze wedstrijden in de winterserie 1984/85 duren ander half uur. Eerste bij de senioren werd Map van der Zwaag (41 cm, 2 visserij, tweede Jan Heethuis en Wim Pronk, beiden met 1 vis van 30 cm, vierde werd Cor Huisman met 29 cm entwe vissen. Totale vangst 11 vissen met een gezamenlijke lengte van 205 cm. De volgende wedstrijd is 25 november aanvang 8.30 uur bij 't Horntje. Een bewoner van De Koog heeft een hond gevangen, die tussen zijn scha pen had gezeten. Het dier is door de politie naar het hondenpension ge bracht en gehoopt wordt dat de eioe naar zich spoedig zal melden. Het be treft een bruine Duitse staander, die nog geen schade had aangericht. Algemene kennisgeving Alleen God weet waarom wij Jan moeten missen. Wij begrijpen het niet. Hij was 19 jaar. 1 Cor. 13 12. Jurrie v.d. Wal Elsje Folkerts Bert Inet Texel, 10 november 1984, Wilhelminalaan 22, 1791 AN Den Burg. De rouwdienst zal worden gehouden op woens dag 14 november om 14.15 uur in de Hervormde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op het kerkhof aldaar zal plaatsvinden. Hierna is er in de kerk gelegenheid de familie te condoleren. Met grote verslagenheid hebben wij kennis ge nomen van het overlijden van onze collega Jan van der Wal. Personeel MelkUnie - Holland afd. Eendracht Texel. Texel, 10 november 1984. Op 10 november bereikte ons het droevige be richt, dat onze medewerker Jan van der Wal, bij een verkeersongeval om het leven is gekomen. Moge de fam. v.d. Wal de troost en kracht ont vangen om dit verlies te dragen. Bestuur en direktie Melkunie - Holland afd. Eendracht Texel. Lieve Jan, Death ends a life but it doesn't end a friendship. Marike Karin Els Frank Henk Sijbrand Leon Mark-Peter Hein-Paul Harm Anita Door een noodlottig ongeval is van ons heenge gaan onze beste vriend Jan. Je zult altijd in onze gedachten blijven. Rob en Sas Plotseling verloren wij een lieve vriend, Jan. We zullen je erg missen. Karin en Monique Lieve Jan, we zullen je missen. Linda en Loes. altijd een grapje, bruisend van werklust en vol toekomstplannen helaas is dit voor Jan niet meer weggelegd. Als een fijne vriend blijft hij in ons hart voortleven. Adrie, Mieke, Monique, Sandor. Lieve Jan, Je zal altijd in onze herinnering blijven voort bestaan. William en Inge en Jan Witte Lieve Jan, rust zacht. De liefde en gezellige uurtjes, die ik met jou heb doorgemaakt, zijn voor mij onvergetelijk. Femia Molanus. Lieve Jan, Vrolijke ogen, een lachende mond. We zullen je nooit vergeten. Thera en Monique.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 2