FILM Eerste nederlaag voor Texel Oosterend kansloos tegen WGW (4—0) Prima overwinning SVO/Z tegen SRC „Rear Window" IMMBIi pi gonger Geslaagde sponsorloop extra training GVT Tetak 1 blijft verliezen Theo Franchimon tweede in Schoorl Voetbaluitslagen Puntendeling ZDH en Petten Weinig verrassingen in bowling strijd R 1$| Ma een reeks van zeven gelijke pelen en één overwinning heeft Texel afgelopen zondag lijn eerste nederlaag van dit seizoen geleden. In Alkmaar lVerd in een slecht gespeelde .vedstrijd met 1—0 verloren van Go Ahead. Een verdiende overwinning van Go Ahead dat beslist niet beter voet- dan Texel, maar wel veel agressiever. Texel maakte een uit gebluste indruk en het was duide- fjk te zien dat verschillende spe- ers overtuiging misten. Misschien dat de spelersruzie in eigen ploeg tjdens de wedstrijd tegen Wierin- gerwaard hieraan debet was. jan Plaatsman mocht in deze wedstrijd het doel van Texel verde lgen omdat Charles lepenburg om disciplinaire reden geschorst voor één wedstrijd. De start Texel was nog hoopgevend. Na enkele minuten spelen bereikte Louis Uriot met een kopbal Piet Monster, die echter schrok van deze kans en naast schoot. Het veldspel van Texel zag er meer verzorgd uit dan dat van Go Ahead dat dit echter compenseer de door hard voetbal waar ver schillende Texel spelers het moei lijk mee hadden. Ahead echter kon ook nauwe lijks een vuist maken, omdat de Texel achterhoede goed ingreep keeper Jan Plaatsman zeer at tent zijn doel verdedigde. Kansen Na een half uur spelen was Louis leden van de extra trainings groepen van de Gymnastiekvereni ging Texel hebben door het organi seren van een sponsorloop het voortbestaan van de training voor lopig gewaarborgd. De jeugdleden die van deze training gebruik maken haalden een groot aan- sponsors bijeen. Esther Witte span de kroon door 50 mensen over te halen de training extra te ondersteu nen. Als tegenprestaie voor de ver gaarde vierduizend gulden werden in totaal 900 ronden op de hindernisbaan egd. Joost Brügeman tekende in zijn eentje voor 36 van die ronden. Alle teams van Tetak speelden zaterdag een thuiswedstrijd in sportzaal De Ferrever in Den Burg. Tetak 1 ontving Treffers I. In de uitwedstrijd verloor Te tak 1 hier kansloos met 9 1. Nu werd het opnieuw 9—1 voor Treffers 8, maar kon Tetak 1 veel beter partij geven dan tijdens de eerste ontmoeting. Diverse sets werden met nipt ver schil verloren. Zowel Martin Jans sen, Max Hagedoorn als Ruud Koorn speelden zeer geconcen treerd en zorgden voor fraaie ral ly's. Ondanks het goede spel viel uitslag toch nog vrij groot uit in het nadeel van Tetak 1. Het ge legenheidsduo Martin Janssen en Ruud Koorn konden het in het dubbelspel lang niet klaren: 15-21, 10-21. Toen de stand al 9 0 voor Tref fers 8 stond, de strijd dus allang gestreden was en de tegenstander niet meer zo geconcentreerd speelde zag Tetak 1 door middel van Ruud Koorn kans nog een partijtje te winnen. Tetak 2 deed wat het doen moest om nog een kans op het kam pioenschap te maken, nl. zeer roy- winnen, 'dit ten koste van Do- ko 4. Het werd een zeer fraaie 10—0 overwinning. Enkele partijen werden zeer dik gewonnen, terwijl bij vier partijen een derde set no dig was. Lieu we van der Veen, Frans Room en Fred Mosk won nen dus elk al hun enkelspelen. De twee eerstgenoemde spelers wonnen ook zeer knap het dub belspel in twee sets: 21—16 en 21-9* De jeugd deed het wederom goed door opnieuw te winnen, ditmaal met 8—2 van Batavo 1 uit Callantsoog. Alexander Bakker en Melanie van der Kooi waren erg goed op dreef en wonnen al hun enkelspelen. Mirjam Bakker kwam zeer knap tot één overwinning. Alexander en Melanie wonnen sa men ook zeer dik het dubbelspel in twee sets: 21 8 en 21—9. Zaterdag 17 november a.s. spelen alle Tetak teams wederom een thuiswedstrijd in sportzaal De Fer rever in Den Burg, aanvang van de wedstrijden is vastgesteld op 14.15 uur. Uriot dichtbij een doelpunt toen hij uit een vrije trap de bal op de lat kopte. Ook een 1-2 combinatie tussen Klaas Dirk Koorn en Henk Groen verdiende een beter lot, maar Koorn kon de bal niet vol doende meekrijgen om tot scoren te komen. Vijf minuten voor rust kreeg Piet Monster nog een unie ke kans maar zijn schot werd ge blokkeerd door de Go Ahead keeper. Na rust was het gauw gedaan met Texel want tien minuten in de tweede helft kwam Go Ahead op voorsprong. Bij een voorzet van links stonden plotseling twee spe lers van Go Ahead geheel vrij voor Jan Plaatsman die kansloos was tegen de kopbal van de Go Ahead spits: 1—0. Het laatste beetje overtuiging dat Texel nog bezat viel nu ook weg. De acties duurden te lang waar door de felle Alkmaarders steeds weer de Texel aanvallen konden onderbreken Die felheid van Go Ahead leverde Nicol Schermer en Louis Uriot blessures op en ze werden vervangen door Wilke Wassenaar en A-junior Harm Koolhof. Jan Plaatsman bewees door enke le goede reddingen dat hij dit ni veau goed aankan. De laatste fase van de wedstrijd ging Texel alles of niets spelen. Dat leverde nog wel enkele hachelijke situaties op voor het Go Ahead doel maar ver der dan een kopbal van Piet Monster en een mislukt schot van Henk Groen kwam Texel niet. Trai ner Luc Post zal de komende we ken zijn handen vol hebben om deze uitgebluste ploeg weer op het oude niveau terug te krijgen. Theo Franchimon liep zondag in de bosloop van Schoorl naar een fraaie tweede plaats. In het bijzon der grote en sterke deelnemersveld werden op het zware parcours met blubber, omgevallen bomen en af gevallen bladeren goede resultaten gerealiseerd. De snelste loper op de acht kilometer bleef maar vijf seconden van het baanrecord met 27.05. Franchimon klokte af op 27.25. Vervolgens kwam zo ongeveer om de vijf seconden één van de 110 lopers op deze afstand binnen. Franchimon reali seerde met zijn tijd een persoonlijk re cord op de acht kilometer. Ook op de vier kilometer bleken Texelaars goed uit de voeten te kunnen. Eduard Dijker liep een persoonlijk record van 15.30, goed voor een derde plaats tussen de 80 deelnemers. Marcel Dijker eindigde met 17.50 als zestiende, ook dat was een persoonlijk record. Zaterdag 10 november 1984: KNVB afdeling Noordholland: SRC-SVO/Z 0-2 De Koog-BKC 2 0 Reiger Boys 5-SVO./Z 2 3 3 Reiger Boys 6-Cocksdorp 2 10 3 Junioren: Oosterend A1-W.waard A1 5 3 Succes B1-Texel B1 0 2 ZAP B1-Tex.Boys B1 9-1 Texel B2-Cocksdorp B1 3 3 WGW B4-De Koog B1 3-3 Tex.Boys B2-SVAP B1 6-1 Succes B3-Oosterend B1 1—8 Texel C1-Succes C1 0—2 WGW C5-Texel C2 1-4 Oosterend C1-Texel C3 7 0 Tex.Boys C2-SRC C5 6-1 Helder Dl -Texel D1 3-1 Meisjes junioren: B: Tex. Boys-Duinranders 12 0 B: Reiger Boys-Oosterend 8—1 C: Tex.Boys-Winkel 0—11 Pupillen Tex.Boys D1-ZDH D1 1-15 Texel E1-ZDH Ft 8-0 Tex.Boys E1-Texel D3 2 1 Oosterend E1-Texel E2 4—1 •Texel F1-Tex.Boys F1 0 4 De Koog F1 -Oosterend F1 0 0 Zondag 11 november 1984: Vierde klasse KNVB: Go Ahead-Texel 1—0 KNVB afdeling Noordholland: Tex. Boys-Succes 1—1 ZDH-Petten 0-0 Schoorl-De Koog 1—1 WSW-Oosterend 4—0 Texel 2-Valken 2 1—3 Succes 3-Texel 3 Tex.Boys-WGW 6 Texel 4-HRC 6 HRC 7-Texel 5 WGW 7-Tex.Boys 3 Watervogels 5-Texel 6 Junioren: Alcm Victrix A2-Texel A1 Vrouwen: Berdos-De Koog Cocksdorp-JVC 2 Oosterend-ASV 2-2 0-6 4-3 3-2 7-1 1-2 2-5 1-2 7-1 11-0 Oosterend is in Wijdenes tegen een forse nederlaag opgelopen. WSW versloeg SVO met maar liefst 4 0. Al voor de rust keken de Oosteren- ders tegen een 2—0 achterstand aan. Hoewel de Gortbuu'kers na rust alles gedaan hebben om de score een beter aanzien te geven was het juist de thuisploeg die kansen kreeg om verder uit te lo pen en haar koppositie te versterken. Onder leiding van scheidsrechter A. Korver was eigenlijk van begin af aan sprake van een eenzijdige wedstrijd. De Oosterenders waren met uiterst de fensieve bedoelingen aan het duel be gonnen in de hoop een punt uit Wij denes weg te slepen. Aanvankelijk leek deze strijdwijze succes op te leveren. WSW drong aan en SVO kreeg kan sen. Gerard Legierse was al na onge veer tien minuten spelen dicht bij een doelpunt maar liet op het beslissende moment na daadwerkelijk te scoren. Hard Enkele minuten later had WSW wel succes. Via een goed opgezette aanval kwam P. van 't Hoff in een goede schietpositie en de WSW aanvaller maakte geen fout. Met een hard schot vanaf de rand van het strafschopge bied verdween de bal in het SVO doel. De ,,klap" kwam blijkbaar hard aan in het Oosterend kamp. De ploeg ging SVO trok zaterdag naar Scha- gen om het altijd lastige SRC de punten afhandig te maken. Dit lukte in een door SVO goed gespeelde wedstrijd. De doelpunten werden gescoord door Jan Oosterhof en Biem Trap. Martin Land had zijn spelers de opdracht gegeven om het speel veld zo groot mogelijk te houden en dit werd goed uitgevoerd. Mar co Drijver kon in de opbouw zijn backspelers Piet Daalder en Kees Bremer goed aanspelen zodat de spits spelers van SRC moesten gaan storen. Dit gaf ruimte voor de middenvelders. Aart Johan van de Brink, de spelbepaler op het middenveld, verlegde het spel van links naar rechts. Jan Oosterhof en Gep Brouwer liepen heel wat meters en brachten Jan Eelman en Rien Brouwer in stelling. Jan Eelman die een paar maal een goede kans kreeg zou iets meer lef moeten krijgen. Hij laat zich iets te makkelijk van de bal zetten. De SRC mensen probeerden door snel te spelen de SVO verdediging onder druk te zetten maar in deze fase was Erik Kramer nadrukkelijk aanwezig. Hij werkte veel weg. De scheidsrechter hield het kort want SRC wilde door intimidatie SVO uit het spel halen. Dit gaf op rechts nog al eens een vrije trap. Piet Daalder gaf de ballen prima voor en er ontstonden gevaarlijke situaties. Leendert Eelman, die na lange tijd weer op het middenveld speelde, moest eerst wat wennen maar hij onderscheidde zich bij het eerste doelpunt. Met veel te genstand bereikte hij de achterlijn van SRC. Hier kreeg hij hulp van Rien Brouwer die twee man pas seerde. De tegenstand bij het doel werd erg groot. Het getuigde van karakter dat hij in een wirwar van spelers de bal naar rechts kon krij gen waar de mee opgekomen Jan Oosterhof vrij stond. Oosterhof schoot de bal in het doel: 0—1. Te vermelden valt nog dat een speler van SRC zich niet beheer sen kon in een duel met Rien Brouwer en een kopstoot uitdeel de. De SRC speler kon het veld verlaten. De vlam kwam bij SRC in de pan en men probeerde een doelpunt te forceren. Bij één van de aanvallen liep keeper Marco Drijver uit maar een speler kwam tussen hem en de bal zodat hij het leer niet onder controle kreeg. De SRC spits schoot hard op doel L.B. Jeffries, alias Jeff (James Ste wart), een fotograaf voor een tijd schrift zit al zeven weken in een rolstoel gedurende een hittegolf in New York. Zijn been en heup zitten in het gips, als gevolg van verwondin gen, opgelopen bij het fotograferen van een race-auto toen een losgesla gen wiel hem trof. Om de tijd door te brengen bespiedt Jeff vanuit zijn Greenwich Village appartement het ge drag van zijn buren. Het is een vochti ge, zwoele zomer, zodat de gordijnen die normaal het doen en laten van zijn buren aan zijn waarnemingen onttrek ken, niet gesloten zijn. Gedurende zijn waarnemingen leert hij veel dingen o.a. het feit, dat het huwelijk niet iets is waar hij zich spoedig aan wil wa gen, speciaal nu zijn vriendin Lisa Fre mont (Grace Kelly) een gekunstelde moderedactrice, hem prest met haar te trouwen. Het schijnt dat al zijn buren of emotioneel wankel zijn of de ver keerde partner hebben: daar is miss Lonely Heart, een oude vrijster die bij kaarslicht soupeert met een denkbeel dige minaar; daar is een kinderloos echtpaar van middelbare leeftijd die hun liefde botvieren op hun hondje en ook een jong pas gehuwd paar, dat de dag doorbrengt met liefde bedrijven achter gesloten gordijnen; Miss Troso is een wel gevormde danseres, die haar oefeningen doet in haar onder goed, zeer tot genoegen van haar bu ren. Dan is er een excentrieke Miss Hearing Aids, een bejaarde kunstena res die zich geheel wijdt aan een nieuw beeld, terwijl een gefrusteerde componist tracht inspiratie te vinden in drank. Dan is er ook Lars Thorwald (Raymond Burr) een handelsreiziger in juwelen, die constant ruzie maakt met zijn invalide vrouw. Jeff's verveling doet hem verlangen naar sensatie: „Herrie zou me nu welkom zijn", zegt hij tegen Stella (Thelma Ritter), een sarcastische verpleegster die hem da gelijks komt masseren. Hij hoeft daar OQOOOOOOOOOO niet lang op te wachten, want die aovnd hoort Jeff een hartverscheuren de gil en hij ziet Thorwald herhaaldelijk uit zijn appartement komen met een aluminium koffer. Gewapend met een verrekijker en een tele-lens bespiedt Jeff hoe Thorwald de koffer uitwast, de muren van de badkamer schoon maakt en een zaag en een keukenmes in een krant wikkelt. Jeff begint te vermoeden dat de handelsreiziger zijn vrouw vermoord heeft, haar lijk in stukken heeft gesneden en begraven in de gemeenschappelijke tuin, maar zijn bewijs is te vaag om zijn vriendin Lisa te overtuigen en Tom (Wendell Corey) zijn oorlogsmakker en nu re chercheur van de moordbrigade. Jeff's vermoedens worden sterker als hij het hondje in de tuin ziet rondsnuffelen. Hij wordt ook zeer geboeid als hij ziet hoe Thorwald de handtas van zijn vrouw en haar juwelen onderzoekt. Li sa concludeert dat als de vrouw op reis zou zijn gegaan, wat zeer wel mo gelijk is en haar afwezigheid zou ver klaren, zij haar trouwring had meege nomen. Zij besluit dan ook wat speur werk te verrichen. De hond wordt spoedig gevonden, gewurgd, en de gehele gemeenschap reageert heftig bij die ontdekking. Dat wil zeggen met uitzondering van Thorwald, die een zaam in zijn donkere appartement zit. Tenslotte, door Jeff's volharding dat een moord is gepleegd, worden Lisa en de verpleegster Stella zijn medewerkers.... Donderdagavond in Filmganger, aan vang 20.00 uur. maar de bal ketste tegen een spe ler en-kwam opnieuw voor zijn voeten: hard naast. Tot de rust bleef de 0—1 stand gehandhaafd. Geen gevaar Na de rust kwam Aart Johan van de Brink niet terug in het veld omdat zijn blessure nog niet was genezen. Biem Trap die zijn knie nog ingepakt had verving hem en deed dit prima. SRC heeft in de tweede helft weinig meer kunnen uitrichten. Dit was een verdienste van het hele SVO team. Er werd ruimte gezocht en gevonden. Op links bracht Leendert Eelman de bal op en hij zag op rechts Jan Oosterhof vrij staan. Deze liet de backspeler op zich af komen, kap te de bal en gaf met links voor. Biem Trap kon de bal niet meer voor zich meekrijgen doch haalde hem met zijn hak over zichzelf heen en de bal verdween prachtig in de bovenhoek: 0 2. Dat SVO niet meer scoorde is misschien het enige wat negatieve puntje alhoewel Erik Kramer er nog dichtbij was met een knallen de vrije trap. SRC kon het niet verder brengen dan één afstand schot. In de laatste tien minuten kwam Martin land nog in het veld maar de goede voorzetten die van zijn voet kwamen werden niet benut. In een wedstrijd waarin zowel ZDH als de gastploeg uit Petten de fluit- vaardigheid van de scheidsrechter vooral in de tweede helft te veel op de proef stelden werd een eindstand van 1—1 bereikt. Het Petten doelpunt werd gescoord uit een omstreden penalty.- Hij zat en daar vermocht het massaal moppe ren op de arbiter niets aan veranderen. In de eerste helft speelde ZDH evenals vorige week met een versterkt midden veld. In de vijftiende minuut leidde dat tot een dieptepass op de hardwerken de spits Piet Smits. Die zag zijn eerste inzet door een verdediger gekeerd maar trof in tweede instantie wel het doel. Tot aan de rust waren de Zwalu wen de sterkere voetballers. Dat kwam vooral door de sterke bezetting van het middenveld. Spits T. Arnout leek last te hebben van een gebrek aan zelfvertrouwen, tijdens de wedstrijd maakte bij de belofte die hij tijdens de training uitstraalde tenminste niet waar. Na de rust ging Petten er fanatieker tegen in, terwijl de Hoornders een sterk verdedigende tactiek toepasten. Zij probeerden door rondspelen in bal bezit te blijven. Na een kwartier werd Dennis Vonk, die nogal moeite had met de beslissingen van de scheids rechter, gewisseld voor Joop Rommets die een uitstekende partij speelde. De wedstrijd werd echter steeds harder en daar had de scheidsrechter geen ant woord op. Zo kon het voorkomen dat Henk de Ruyter een overtreding bij een kopduel beloond zag met een vrije trap. Bij een scrimmage voor het ZDH doel kende de scheidsrechter tot ver bazing van vriend en vijand een penal ty toe aan Petten. Daarbij bleek dat 1—0 een te kleine voorsprong is om verdedigend te gaan spelen. De bal vloog in het net en de puntendeling was een feit. Met veel inzet probeerde ZDH weer voor te komen, maar on danks kansen voor de voor Arnout in gevallen Peter Bakker, Bram Brouwer en Piet Smits lukte dat niet. steeds rommeliger voetballen en WSW profiteerde dankbaar. Vooral via spel bepaler Johan Dijkstra golfde aanval na aanval richting SVO doel. Vooral via de vleugels waren de WSW-ers nauwelijks af te stoppen. Het was dan ook heel voorspelbaar dat de thuisploeg zijn voorsprong zou vergro ten. Dat gebeurde vlak voor rust via R. Mijs, die op simpele wijze zowel Joost Brouwer als Piet Koning op het verkeerde been zette en vervolgens be heerst scoorde. Motivatie De thee in de rust deed de Oosteren ders blijkbaar goed want in de tweede helft speelde de ploeg veel gemoti veerder. Vooral vlak na het begin van de spelhervatting kwam WSW in de problemen. Onder leiding van aanvoer der K. Meester bewees de WSW- ploeg echter ook in verdedigend op zicht zijn mannetje te staan. Bert Vis ser kopte nog wel tegen de lat en ook Jitze Beintema was enkele keren dicht bij een doelpunt, maar echt uit gespeelde kansen kregen de Oosteren ders niet. Halverwege de tweede helft besliste de thuisploeg definitief de wedstrijd. D. Groot schoot zijn ploeg naar een veilige 3 0 voorsprong. Oosterend bleef hard werken voor een beter resultaat maar schoot duidelijk tekort tegen een inmiddels uitstekend spelende WSW-ploeg. Vooral op het middenveld probeerde de heihard werkende middenvelder Joost Brouwer steeds veelvuldiger voorkomende WSW aanvallen te stui ten maar ook hij kon niet voorkomen dat in de slotfase de nederlaag nog hoger zou uitvallen. Na een mislukte Oosterend aanval kreeg WSW de kans om via een snelle counter de SVO ver dedigers opnieuw te verrassen. Team 6 en Paal 19 haalden beide alle punten binnen op de dinsdag avond league van de Bowling bond Texel. Hordifood kon niet aan bod komen tegen Team 6 dat zeer goed speelde. Paal 19 speelde Loodg. Zijm helemaal weg en kon onder dit geweld ook niet aan de punten komen. Wikoko die ook goed op dreef begint te komen nam vier punten van Black Beauty af. Koploper Brügeman kon deze week niet verder uitlopen omdat ze zeer veel moeite hadden met de vrouwen van kwartet. Tiny Kok van Kwartet had er deze avond zeer veel zin in en de vrouwen eisten zeven punten voor zich op. De vrouwen van Luwe Boshoek konden ook niet langs Dubbel L ko men. Maaike Lobato van Dubbel L nam op baan vier het baanrecord over van Loes van Zutphen van de Luwe Boshoek en bracht dit op 194. Strand- plevier 2 vrouwen moesten 12 punten afstaan tegen het goed draaiende team van Reizenboetiek. De huisvrou wen op de donderdagmorgen braken ook een baanrecord. Margriet Mets nam de hoogste score op baan zes over van Aly van Splunter. Dit record ging van 161 naar 173. De T Fords haalden de meeste punten binnen en gunden er niet meer dan drie aan de vrouwen van CMC. Klaver 4 en de Stumpers kwamen tot 5 8. De twee koplopers van de donderda gavond moesten het tegen elkaar op nemen en zo konden de andere teams eventueel dichter bijkomen. Dat lukte Paal 19 en Strandplevier 1. Henk Plaatsman nam een baanrecord (222) voor zijn rekening op baan 5. Graaf Spuiterij kon niet uit de verf komen te gen Paal 19 die zeer sterk blijven gooi en. Klaas Veldman, Kees Keijzer en Wop Rienks (nog één wedstrijd te goed) zullen waarschijnlijk zeer snel de koppositie veroveren. Wimpy haalde tien punten binnen te gen de Koogel. Martin Koorn, Karin Zijm en Rudy Mattner speelden alle drie goed en het ook goed spelende team De Koogel moest het Wimpy team voor laten gaan. Karin Zijm zette wear een baanrecord op haar naam. Ze nam dat over van Betty Schraag van MRS Camel. Dit record ging van 170 naar 198 punten. Uitslagen: Dinsdagleague: Hordifood-Team 6 0 5 Paal 19-Loodg.Zijm 0 5 Wikoko-Black Beauty 4—1 Woensdag: Dubbel L-Luwe Boshoek 7—7 Brügeman-Kwartet 7—7 Reizenboetiek-Strandplevier 2 12—2 Donderdagochtend: T Fords-CMC 10-3 Klaver 4-Stumpers 5—8 Donderdagavond: MRS Camel-Strandplevier 1 2—12 Paal 19-Graaf Spuiterij 12—2 Koogel-Wimpy 4—10

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7