VO-oorkonde voor ob Rienks „Wij worden langzaam door Den Burg west doodgeknepen Bollenboer Jos Bakker in commissie: iexe/promotor van het jaar WIK ZEGGEN WOU.. mm*-:, ■- Oorkonde Altijd proces verbaal tegen winkeldieven achtcafé's De wethouder en het IN/IZW Puzzel alcoholactie Gestolen kluis teruggevonden TEXELSE COURANT idagavond werd Ing. Bob D. Rienks door het bestuur van het Texels 5nd van Ondernemers uitgeroepen tot „Texel pro motor van het jaar", ie titel hoort een forse oorkonde en die werd aan Rienks overhan door voorzitter Jaap Drijver. „TVO heeft zich het afgelopen jaar met notieproblemen bezig gehouden en daarbij hebben we ook eens Igekeken wat onze leden op dit gebied doen. Rienks pakt de reclame zijn bedrijf op eigen wijze aan en dat werpt mooie vruchten af. Dat we belonen met deze oorkonde." sluit niet uit dat in de toekomst dergelijke blijken van waardering ien uitgereikt. Rienks wist niets deze huldiging en was blij verrast, jkst van de oorkonde was duide- Dit blijk van waardering wordt verleend wegens het succesvol n van Tessel Air b.v. en Paracen- Texel b.v., een internationaal les- Bum voor het beoefenen van de isport, maar bovenal vanwege zijn inningen Texel op veel plaatsen te loten. Bob D. Rienks nam op ge- eigen wijze het voortouw in het oeren van reclamecampagnes ontuurlijke vakanties"), waarvan effect afstraalde op heel het ei- Als een doorgewinterde reclame- wist hij steeds vanuit een nieuwe fek de aandacht op het grootste Ideneiland te vestigen. Vele artike- de schrijvende pers en beelden ie visuele media getuigen daarvan, goodwill die hij kweekte met zijn üjfsactiviteiten boven (en aan) de wal en in het buitenland zij hier- n essentieel belang. De stroom ne voor zijn bedrijf en daardoor je voor Texel zullen door deze in- nningen nog lang voortduren." Wing iks gaf na de pauze van de TVO- (aderïng een uitleg hoe hij zijn be- met de daarbij behorende promo- rteeft opgezet. nmige promotieactiviteiten zijn min neer toevallig ontstaan maar waren Rienks dan wel aanleiding om de en op een rijtje te zetten en een beleid te ontwikkelen voor stunts, lis publiciteit en advertentie- jpagnes. ontstaan van zijn paraschool is k) grotendeels te danken aan een irscheiding die nogal in de publici- (wam. „Als je een aantal keren prangen had kon je als militair in merking komen voor de zogenaam- wing, een militaire onderscheiding het eerst werd uitgereikt aan sprin- sbij de politionele acties in Indone- Veel militairen wilden zo'n wing, om die te halen waren er beperk- mogelijkheden. De animo voor dit ibleem was echter zo groot dat ik de start in 1969 meteen militairen opleiden." Die animo werd vol- is Rienks ook gestimuleerd door trtvereniging Zeemacht in Den Hel en dat was meteen het eerste aan- opingspunt: reclame maken in het Nieuwtje heb me bij de start van de school iteen afgevraagd wat is mijn meest langrijke doelgroep. Dat zijn mensen sen de 18 en 30 jaar met een beetje avontuurlijke inslag. Die groep is sterk vertegenwoordigd in het leger en bo vendien zijn mijn klanten daar dan net bezig nieuwe dingen te ontdekken." Na de Technische Hogeschool volgde Rienks een jaarcursus op Nijenrode en daar bleek hem ook dat paraspringen een grote sport zou kunnen worden. Toen hij van start ging kwamen er in derdaad tientallen studievrienden sprin gen en het eerste jaar haalden 150 personen al hun springbrevet A. „Ik maakte de eerste twee jaar eigenlijk nauwelijks reclame. Het was een nieuwtje en de brutaalsten had je me teen." Volgens eigen zeggen tot zijn stomme verbazing stond er in 1971 al een touroperator voor de deur. „Dat was de Nederlandse Jeugdherbergcen trale die in samenwerking met mij sportieve vakanties op Texel wilde aan bieden. Dat was heel gek. Ik kwam met hen tot een overeenkomst en de klanten stroomden binnen zonder dat ik reclame hoefde te maken. Dat de den zij voor mij." Exclusief De inbreng van de jeugdherbergcentra le zorgde er wel voor dat Rienks zijn cursusprijzen kritisch moest gaan bekij ken. 20% van de opbrengst was na melijk voor de touroperator en hij moest kiezen tussen een redelijk goed kope opleiding of een meer chique aanpak. Rienks: „Ik heb gewoon ge kozen voor een breed publiek. Je kunt bij ons een A-brevet halen voor 7640,— en de duurste opleiding kost 73500,—." Dat laatste betreft een zogenaamde „Accelerated Free Fall" cursus. De cursist maakt een vrije val na een kor te, intensieve opleiding en staat gedu rende die opleiding altijd onder bege leiding van twee instructeurs. „Dit is onze nieuwste opleiding en die is vrij exclusief maar hiervoor krijgt men in tensieve persoonlijke aandacht en dat moet betaald." Als eerste kennismaking en om „de kleine beurs" in contact te brengen met de parasport is het centrum voriq N VERANTWOORDELIJKHEID VA Bob Rienks met zijn TVO-onderscheiding. jaar gestart met een ééndagscursus met als eindresultaat één sprong. 18.000 overnachtingen Ongeveer 1300 cursisten volgen per jaar een weekcursus, de paraboogie trekt 4 a 500 springers, een jaarlijkse springwedstrijd met Pasen brengt 250 springers naar het eiland. Daarnaast komen er volgens Rienks elk weekend 70 a 80 paratroopers naar het eiland om „gewoon lekker te springen". „Een deel van deze groep besteedt al het geld dat ze hebben aan de pa rasport. Ze zijn er maf van én komen steeds weer terug, vaak met aan hang." Rienks had eens uitgerekend voor hoeveel overnachtingen het para centrum „verantwoordelijk" is: tussen de 15.000 en 18.000 per jaar. De reclamestrategie van het paracen trum is grotendeels dezelfde als die van de touroperators. Wie een cursus volgt kan dat doen inclusief verblijf in een hotel, jeugdherberg of op een camping. Maar daar bleef het niet bij. Bij lage bewolking of veel wind kan er niet gesprongen worden en Rienks be dacht met Zeilcentrum Texel een alter natief: als er niet gesprongen wordt is surfen of zeilen wel mogelijk en ander som. „Dan lopen de cursisten niet te balen maar kunnen ze gaan zeilen", al dus Rienks, die liet blijken dat hij ook graag andere ondernemers in dit arran gement wil betrekken. „Er is vast nog wel meer te bedenken waardoor com binaties van sportieve Texelse vakan ties mogelijk zijn." Desgevraagd deelde de directeur van het Paracentrum mee dat hij ongeveer vijf procent van zijn omzet besteedt aan reclame, daar betalen de logies- verstrekkers van de cursisten aan mee. Rienks: „Ik ben gedwongen om recla me te blijven maken. Ik moet steeds nieuwe cursisten hebben en daarom komen we ook regelmatig met een nieuw type cursus. Voor dergelijke ini tiatieven kun je gratis publiciteit krijgen in de media." Vraagtekens De doelgroep, sportief publiek, noopt hem tot adverteren in sportbladen en het werken met touroperators die spe ciale jongerenreizen aanbieden zoals Club Escolette en Neckermann in Duitsland. „Twintig procent van je om zet is voor hen maar het kost je verder geen cent. Bovendien zijn er ook veel die hun informatie uit zo'n reisfolder halen, en dan toch zelf boeken". Een ander promotiemiddel zijn springde- monstraties in het land, per seizoen tachtig stuks variërend van Hong Kong (Holland Expo) tot Amsterdam Sail. Die demonstraties worden met des kundig commentaar begeleid en er worden folders uitgereikt met informa tie over Texel en het paracentrum. „In die folders beantwoord ik bewust niet alle vragen. Dat prikkelt de nieuwgie- righeid en dan gaan ze bellen. In dat mondelinge contact kun je een stukje van de gastvrijheid laten zien en de cursist meer persoonlijk benaderen", 's Winters reizen mensen van het para centrum langs kazernes, jongeren- clubs, etc. met een film en diashow en de repons op die programma's is groot. „Vijftig procent komt vroeger of later een cursus volgen." Warmere streken Het paracentrum is een seizoenbedrijf met alle financiële risico's van d[en. Rienks legde uit dat hij in de gelegen heid was om met zijn materiaal in de winter naar warmere streken te reizen om daar opleidingen te geven. Men is vier keer naar Suriname geweest om militairen op te leiden tot het regiem Bouterse aan de macht kwam. Het centrum verzorgde een zelfde soort opleiding in de Filippijnen en afgelopen winter was men gevestigd op Gran Canaria. „Dat is goed bevallen. Deze winter gaan we daar vijf maanden heen. Er zitten daar 120.000 toeristen, voornamelijk Duitsers en die bestoken we nu al met onze reclame." Aan klan tenbinding wordt gedaan middels een tijdschrift van het centrum en Rienks benadrukte dat men veel aandacht moet besteden aan het reclamemateri aal. Dat mag best wat kosten en moet er zo mooi uitzien dat de men sen het houden. Dat is je eerste contact." Pardoes Rienks vertelde veel werk te maken van gratis publiciteit. „Je moet regel matig contact onderhouden met jour nalisten van bladen die iets voor jou kunnen doen. Je moet rekening hou den met hun mogelijkheden en ze keu rig ontvangen." Als voorbeeld noemde Rienks het dagenlang optrekken met televisieploegen. Dat resulteerde recent in een uitzending van Veronica en het Duitse ZDF. Uit Duitsland kreeg het centrum na de uitzending 80 aanmel dingen. Rienks zei te hopen dat als er ooit een promotiegroep komt deze ploeg zich met mediavertegenwoordi gers kan bezig houden als het slecht weer is. Rienks: „Dan heb ik ze name lijk niets te bieden en moeten ze toch de indruk krijgen dat Texel een leuk vakantie-eiland is." Een ander voor beeld van gratis publiciteit was een groot verhaal in de Telegraaf dat ont stond nadat een parachutist boven op een auto was gesprongen. „Ik heb die boze mensen van de auto een rond vlucht aangeboden en de auto werd meteen op mijn kosten gerepareerd. Daarna belde ik de Telegraaf en dat le verde een interview op met de „slach toffers" onder de kop: „Hij kwam par does uit de lucht vallen". Rienks zei concurrentie te ondervinden van een gesubsidieerde opleiding in Teuge („Hun prijzen zijn lager maar ze draaien slechter") en Duitse spring- scholen waarbij het Texelse paracen trum als voordeel heeft dat men bij goed weer binnen een week het A- brevet kan halen. In Duitsland moet eerst een uitgebreid theorie-examen worden gedaan. Charters De directeur greep zijn kans aan om te pleiten voor een betere accommodatie op het vliegveld. „Ik heb soms 500 a 600 mensen op één dag over de vloer en die moeten gebruik maken van de toiletten van het vliegveldrestaurant. Dat kan eigenlijk niet. Ook ging hij in op de mogelijkheden van Tessel Air en het uitvoeren van chartervluchten. „We hebben vergunning om u tot de Middellandse Zee te brengen." De lezing van Bob Rienks werd af gesloten met twee voorbeelden van gratis reclame: tv-reportages over het paracentrum waarin de naam Texel en kele malen genoemd werd. Rienks: „Ik heb het met potentiële klanten niet al leen over mijn opleiding. Je moet ze ook wat over Texel vertellen, dat maakt het voor hen nog aantrekke lijker." Rage onder scholieren? Het aantal diefstallen in grote win kels in Den Burg neemt de laatste weken sterk toe. Dinsdag en woensdag werden weer enkele scholieren aangehouden die be trapt waren op het stelen van klei ne zaken, maar die aanhoudingen zijn al enige tijd orde van de dag. De rijkspolitie heeft besloten stren gere maatregelen te nemen tegen dit vergrijp. „Het is momenteel bar en boos met winkeldiefstallen. Het gebeurt voorna melijk door scholieren tussen de mid dag of in vrije uren en wij gaan nu te gen alle overtredingen op dit terrein proces verbaal opmaken", aldus adju dant Scheuneman. De politie heeft de indruk dat men vaak in groepsverband op dievenpad gaat en ook opdrcht krijgt om voor klasgenoten e.d. „wat lekkers" mee te nemen. Daarom zullen de aangehouden Texelse jongeren ver hoord worden en hun „opdrachtge vers" kunnen ook rekenen op een pro ces verbaal. De adjudant heeft de indruk dat de mening heerst dat de Texelse politie dergelijke vergrijpen altijd met een be risping afdoet. „Dat gebéurde wel eens maar nu is dat afgelopen." De ouders van de daders krijgen bericht en de afhandeling van het proces ver baal gebeurt ook via de ouders. sr aanleiding van het door mevrouw inen-Bais j.l. maandag gelanceerde Drstel de nachtcafé's af te schaffen daarvoor in de plaats een slui- istijd van 2.00 en in het weekend D uur) wil ik bij deze wel een paar proberen recht te zetten, de maandag j.l. gehouden commis- rergadering was ik daar op uitnodi- g als bestuurslid afdeling Horeca iel en niet als horeca-ondernemer shtbareigenaar). Als je er heen gaat de veronderstelling dat er een dui- Ijk beleid wordt vastgelegd over een verlenging op diverse christelijke stdagen en festiviteiten en je krijgt itseling als Horeca Texel alle dagen iuur verlenging, dan moet je dat bestuurslid voor je leden met beide "den aannemen. Als nachtbareige- Jrwas ik niet uitgenodigd, dus nd ik het niet reëel om daarop als lanig te reageren en het werd me (niet als zodanig gevraagd. Voor duidelijkheid is het natuurlijk zo, als je zoals in mijn geval 3Vz jaar allerlei ambtelijke wegen, begeleid or emotionele stukken in dit blad, eindelijk toestemming krijgt van de ad van State in Den Haag en bo ndien ook nog enige tonnen hebt investeerd, dan moet je na twee jaar ploitatie van de nachtbar Casino wel Resteren. it ik mijn gedachten daarover be ar tot het ogenblik dat ik hopelijk >rdt uitgenodigd als nachtbareige- ar zal ieder wel begrijpen. Deze •nte lijkt mij daarvoor niet zo schikt. Eddy Stiekema, Nachtbar Casino „Wij worden langzaam door Den Burg west doodgeknepen. Een bollen- bedrijf verdraagt zich slecht met onmiddellijk aangrenzende woonbebou wing. Daarom vind ik dat de gemeente nu voor de keuze staat: het bol- lenbedrijf in stand houden en dan niet verder uitbreiden, of het idee van bollenteelt op die plaats loslaten". Aldus Jos Bakker, eigenaar van de bollengrond die rond de Gasthuisstraat in Den Burg west ligt tijdens een vergadering van de raadscommissie ruimtelijk en huisvestingsbeleid woensdagavond. De commissie hield tijdens het eerste deel van de vergadering hoorzitting om de op- en aanmerkingen van be langhebbenden aan te horen. Wethou der Daan Schilling merkte op dat dit nog niet de officiële bezwaarschriften procedure is. Het college gaat eerst kijken wat het met de nu gemaakte opmerkingen kan doen, komt dan met een plan wat ter visie wordt gelegd en daarop kan officieel ingesproken worden. Het plan „Den Burg west" wordt om sloten door de Elemert, de Beatrixlaan en het stuk Gasthuisstraat ten westen van de Beatrixlaan. De Keesomlaan deelt het ongeveer doormidden. De grens aan de westkant wordt gevormd door de Pontweg. De bedoeling van het ontwerp-bestemmingsplan is het aanbrengen van een geleidelijke over gang tussen het agrarische gebied en het woongebied. Er mag daar dus geen „muur" van bebouwing uit de weilanden en bollenvelden oprijzen, het huidige „rafelige" karakter van de randbebouwing moet blijven. In het plan wordt dat bereikt door een relatief klein aantal huizen (49) in deze strook te bouwen. Er moet een klein wijkje komen ten zuiden van de Kee somlaan in een gebied waar nu nog maar een paar woonhuizen staan. Het andere wijkje komt te liggen tussen de Hollewal en de Gasthuisstraat. De ver binding van deze laatste straat naar de Pontweg moet worden afgesloten. Er zitten nog wat onzekerheden in het plan. Zo is het nog niet duidelijk of de kleuterschool aan de Gasthuisstraat die functie zal blijven vervullen als de ba sisschool een feit is. De toekomst van het bedrijf van Bakker is waarschijnlijk ook nauw met de toekomst van de ge plande woonwijk verbonden. Voordat er gebouwd wordt zal een moestuintjescomplex verplaatst moe ten worden. Het dierenpension aan de Keesomlaan moet geluidstechnisch goed afgescheiden worden. De huidige bebouwing van het gebied is „positief" bestemd. Dat wil zeggen dat de huidige bedrijven en woonhui zen ook volgens het nieuwe bestem mingsplan daar rechtmatig zitten. Twee bezwaren konden direct al onder vangen worden. Fysiotherapeute M. van der Star wil bij haar werkruimte een woonhuis bouwen. Dat was voor de commissie geen probleem. Me vrouw K. Beekenkamp, die één van de weinige woonhuizen in de huidige situ atie tussen de Keesomlaan en de Ele mert bewoont, zag niet alleen haar uit zicht maar ook nog de zon in haar tuin belemmerd worden door al te dichtbijstaande huizen. Dat laatste be zwaar kon ondervangen worden door een andere situering van het meest dichtbijzijnde huis. Voor het eerste is geen oplossing, dat zag mevrouw Bee kenkamp blijkens haar'uitlatingen'tij dens de vergadering zelf ook in: „Ik heb nooit in een rijtje willen wonen, maar ja, de meeste grond daar is van de gemeente en dan kan je er eigenlijk weinig aan doen." De volkstuinders voelen er weinig voor om te verkassen. Eén van hen, de heer Kager, legde dat als volgt uit: „Tien jaar geleden zijn we ook al ver huisd voor de Beatrix-gymzaal. Dan kom je op een stuk schapengrond. Daar zit zoveel kali in de bodem dat je bladgroente de eerste drie jaar wel kunt vergeten. Je moet de grond dan weer helemaal opnieuw geschikt ma ken en dat kost ook nog een hoop geld." Peter Bakker (PSP) wist overi gens een oplossing voor dit probleem: „Het nieuwe stuk grond voor de volkstuinen moet natuurlijk eerst ge schikt gemaakt worden voor groente tuinen. Pas als het „rijp" is kunnen de tuinders verhuizen." Artikel 11 Architect Jan Visser vocht eigenlijk de hele opzet van het plan aan: „Volgens mij moet eens bekeken worden of de bebouwingsdichtheid niet hoger kan, er is daar ruimte voor zo'n 170 huizen. Die hoef je natuurlijk niet allemaal te bouwen en wat je bouwt kan je in plukjes neerzetten zodat het „rafelige" karakter behouden blijft. De kavelprijs wordt nu veel te hoog, ik heb bere kend dat je per kavel aan de grond ruim een ton kwijt bent." Voor het ge deelte waarop de kleuterschool staat stelde de architect een artikel 11 ge bied voor. Dat is een stuk in een bestemmingsplan dat nader ingevuld moet worden, al naargelang de behoefte. Makelaar Jan Duin was juist wel blij met die grotere kavels en adviseerde om daar vrije-sector woningen op te zetten, volgens hem is daar behoefte aan. Hij zag minder in een artikel 11 gebiedje, volgens hem kan in Den Burg west met grotere kavels en hui zen met de slaapkamers gelijkvloers in gespeeld worden op de vergrijzing van Texel. Dichter bouwen raadde hij met klem af: „Kijk maar naar Noord-West „Mierennest". Daar vond hij de wet houder op zijn pad die verklaarde zeer blij te zijn met de nieuwbouw in Noord-west. Astrid Jos Bakker verklaarde waarom zijn bol- lenbedrijf, dat op uitstekende grond staat, zich niet goed verdraagt met be woning in de nabije omgeving: „Wij zijn om economische redenen gedwongen om met minder vriendelij ke vergiften te spuiten. Dat spul wordt verneveld en kan honderd meter door de lucht vervoerd worden. Dat bete kent een reeël probleem voor de be woners, die het in het begin nog wel leuk vinden dat er agrarische activiteit voor de deur is. Allengs komen er echter steeds meer die gaan proteste ren en bewoners van een wijk krijgen in zo'n geval altijd gelijk. Dat gaat heel geleidelijk maar ik krijg met steeds meer verzet te maken. Als dan de be bouwing ook nog steeds dichterbij komt, wordt mijn bedrijf langzaam maar zeker doodgedrukt." Bakker liet doorschemeren dat de gemeente op de een of andere manier zou moeten zorgen dat hij elders zijn beroep kan uitoefenen of dat ze het plan maar weg moeten leggen. Hij liet ook mer ken de weg naar de Hoge Raad te kennen en bereid te zijn die (opnieuw) te bewandelen. Dat alles werd overi gens in een uitstekende verstandhou ding gezegd. Advies De commissieleden waren unaniem positief over de grote lijnen van het plan. Ook de wensen van de volkstuin ders vonden begrip. Het probleem van Bakker riep verdeelde reacties op. Pe ter Bakker, Dirk Terpstra (Pakt) en Joop van der Meer (VVD) vonden dat hier sprake was van een zeer reëel pro bleem. Zij waren benieuwd naar wat het ministerie van volksgezondheid, dat de zaak inmiddels onderzoekt, te zeggen heeft. Ook Gelein Jansen van het CDA vertelde het verhaal „hele maal aan te voelen". Jan van Asselt (Texels Belang) nam een afwachtende houding aan, terwijl wethouder Schil ling een vergelijking maakte met Hille- gom, Lisse en Breezand, waar de bol lenteelt en het wonen welig door el kaar geen tieren. Van Asselt meldde al bij de stichting moeite te hebben gehad met het hon denpension. Mevrouw Beekenkamp vertelde namelijk dat de geluidsoverlast nog wel eens een probleem zou kun nen worden. Hij zag ook weinig heil in een artikel 11 gebied: „De ervaring heeft geleerd dat het de burger erg weinig zekerheid geeft". Jansen zag juist weer voordeel in het artikel 11 ge bied: „Dat geeft de gemeente en de architect meer vrijheid." Het Mensen Zonder Werk-project moet dicht. Veel te weinig animo zeggen wethouder Zegers en raadsleden. Ja renlang heeft de gemeenteraad trots gezegd dat Texel óók een MZW-project had, maar dat blijkt nu geheel te zijn betaald door het rijk. Nu het wel op betalen aankomt geeft de raad niet thuis. Dat is hetzelfde als snoeven over een eigen mooie auto die van een werkgever blijkt te zijn. Wethouder Zegers bedient zo zich nogal eens van opmerkingen die hij „op straat" heeft gehoord. Dat gefluister op straat gaat met het jarenlange negatieve gepraat van de raad vruchten afwerpen. Zegers zegt via de krant „dat het MZW niet functioneerde wegens de gebrekkige begeleiding van de begeleidingscom missie." Vergeten wordt dat diverse raadsleden waren gekozen in deze commissie maar een aantal van hen (bijvoorbeeld Jansen en Barendregt) kwamen niet op vergaderingen. Nu staan er mensen te trappelen om de vrijwilligersdrukkerij over te nemen, al dus de wethouder. Dat klinkt mij als vrijwilliger nieuw in de oren, maar het is goed dat hij zijn best doet de druk kerij voor de verenigingen en de werk zoekenden te behouden. Dat heb ik als vrijwilliger in het verleden anders meegemaakt. De vervanging van een defecte platenmaker moest betaald worden door de prijzen voor drukwerk fors te verhogen, waarbij tevens een deel van het cursuswerk betaald zou kunnen worden. Dat leverde toen al eindeloze welles-nietes discussies op. Wat ik ook niet begrijp is de acht uit keringsgerechtigden op de evaluatiea- vdnd in De Witte Burcht. Je moest je handtekening in een boek zetten en dan wordt blijkbaar even op z'n Tes- sels (van wie is dat d'r ien) uitgemaakt wie een uitkering heeft. Dat getal telt mee in de discussie maar de uitslag van een enquete wordt vluchtig opzij geschoven. Misschien weten de men sen op straat het beter. Mij komt deze snelle besluitvorming voor als het boek Don Quichotte, de man die stemmen hoorde en ten strijde trok. Als stripfi guur is de wethouder voor mij per soonlijk dan ook onvervangbaar maar als wethouder had ik meer verwacht. We kregen toch immers te horen dat hij zich voor 200% zou inzetten voor de plaatselijke werklozen? Antoon Goes Den Burg 28 Texelaars leverden een goede oplos sing in voor de cryptische puzzel van de alcoholtentoonstelling in d'Ouwe Ulo. De volgende drie zijn uitgeloot voor een prijs en hebben die inmiddels ontvangen: llonka de Boer, Robert Vis ser en Alinda Boot. Woensdag heeft de politie in de buurt van camping Loodsmansduin de kluis van 150 kilo teruggevon den die drie weken geleden werd gestolen uit jeugdherberg De Eijercoogh. Die vondst deed men naar aanleiding van een tip. De daders hadden ge poogd de brandkast open te breken maar dat was niet gelukt: het geld zat er dus nog in. Het onderzoek naar de daders is nog gaande.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7