Slecht spelend Texel verliest van Helder Sam ma overtroeft Jissan geheel Prijzen voor surfers Verkoopmiddag was groot succes Texel-Helder 1—2 Weer grote overwinning voor Mareis jongens Texelaars liepen goed in Den Oever Tevoko heren weer op goede weg Laatste trekking winkeliersaktie Geen vergunning voor vrachtvervoer I 27 NOVEMBER 1984 TEXELSE COURANT strijd om de eerste plaats in de Texelse zaalvoetbal hoofdklasse tus- Gamma en Nissan werd door de zaalvoetbalkampioen Gamma over- delijk gewonnen met 8—1. De Texelse seniorenselectie boekte een loverwinning op een verzwakt Marmag. De Texelse B- iorenselectie verloor met 5—2 van Mantje 2 en de A-juniorenselectie loor van Oosterend 2. In de eerste klasse won ZDH 2 verrassend van sterend 3. papier was Gamma-Nissan een er. Gezien de uitslagen die beide •s in de laatste jaren behaalden in ;te ontmoetingen plus de competi- and leek die veronderstelling juist. Gamma won is niet zo verrassend irdat Nissan met zo'n fors verlies oegen nam is verwonderlijk. Gam- speelde een uitstekende partij zaal- tbal. Al snel kwam Gamma voor een doelpunt van Louis Uriot, die lelijk liet zien dat hij zeer gevaarlijk de tegenstander is en daarbij kelijk scoort. Nissan kwam nog op 1—1 door een doelpunt van is Dirk Koorn maar dat was dan het laatste wapenfeit van deze ;g. Nissan was na een kwartier al lopt doordat Uriot en Paul van Exel stand op 4—1 brachten. Dat daarna stand tot dergelijke hoogte kon uit- toont weer eens aan dat Nissan feze wedstrijd totaal overtroefd jdoor een superieur Gamma. Het alleen jammer voor het publiek men geen spannende wedstrijd maar wel kan worden opgemerkt het werkelijk uitstekende spel van nma een lust voor het oog was. In i geval werd de topper voor Nis- duidelijk tobben. ie hoofdklasse werd ook nog A O tegen ZDH gespeeld. Een istrijd die gemakkelijk werd gewon door A 0 2000 met 5—1. Een •spannende aangelegenheid was wedstrijd tussen Texelse Boys en leboog. De match was technisch er niet goed te noemen maar het reverloop vergoedde veel. Want nog een minuut of drie te spelen g Jelleboog, dat al van een ach- tand was teruggekomen tot een 3 voorsprong, tegengas met twee endsnelle goals van Texelse Boys. kwam Jelleboog in de laatste se- iden van de wedstrijd nog op gelij- hoogte. De laatste hoofdklasse dstrijd was die tussen Mantje en mma 2. Een wedstrijd die verdiend or Gamma 2 met 5 3 werd gewon- i. Ook kwamen de selecties nog in ie. De seniorenselectie speelde voor goedgevulde tribune tegen een zwakt Marmag dat veel eerste team 'Iers mistte. Marmag kwam op 1—0 orsprong door Rob van de Stap al vroeg in de wedstrijd. In de eerste ft kon Marmag het spel nog wel bij- oen maar in de tweede helft was iel duidelijk de sterkere. Toch moet gemerkt worden dat het aanvalsspel Texel en dat was duidelijk in de ste helft weer te merken, onder de iat blijft. Dat Texel in de tweede Ift duidelijker de zaken op een rij ite is niet zo'n verdienste van Texel, lar toonde vooral de zwakte van irmag. Counter zal evenals vorig jaar op het luden Hoef toernooi wel weer op de unter spelen en dat is ook terecht. Texelse B-juniorenselectie speelde jen een versterkt Mantje 2. De B- «oren werden in verdedigend opzicht gal eens op het verkeerde been ge- De match gaf toch duidelijk aan :lke spelers in aanmerking kunnen men voor de selectie. Coach Klaas t de Berg van de A-juniorenselectie eft het duidelijk moeilijker. Hij heeft ggeen enkele wedstrijd in de volle- je samenstelling kunnen spelen. Te- Oosterend 2 ging de A- ïorenselectie ten onder. Omdat de Noren niet in „oorlogsopstelling" fielden moet aan deze wedstrijd ook te veel waarde worden gehecht. :tzou misschien verstandig zijn dat A-junioren een keer op vrijdag of terdag oefenen. Moeilijk eerste klasse werden afgelopen fik drie wedstrijden gespeeld. De test verrassende was die tussen 'H 2 en Oosterend 3, die ZDH in 2-1 winst wist af te sluiten. De ok won verdiend van Nissan 3 en <el Veteranen behaalde een 2—1 est op Gamma 4. In de tweede klas- speelde KSMT gelijk met 3 3 te- Oosterend 5. Alkema won moeilijk "Texelse Boys 2 met 3 2 en PH Mei blijft in de kop meedoen door "3—1 zege op Pakhuus. Bij de 'uwen won Texelse Boys 1 van het sede team evenals Gamma. Terwijl 1 —1 gelijk speelde tegen 'MT. In de junioren 1 klasse was af topen week de meest belangrijke tostrijd tussen Gamma en Nissan, ssan won verdiend met 2—0 door doelpunten van Jacob Roeper en Bas Vaars. Nissan sleepte door dit resultaat ook de eerste periodetitel binnen wat recht geeft op deelname aan de strijd om de Nissan juniorentrofee. Alle peri- odetitels, behalve die in de vierde klas se, zijn bekend. Het winnen van een periodetitel geeft recht op deelname om de diverse bekers. De bekerronden worden in de laatste week van de competitie (eind mei) gespeeld. Verder meldt de rayoncommissie nog dat de scheidsrechtersvergadering die op maandag 7 december in de Texel- kantine zou worden gehouden nu wordt gehouden in de kantine van Texelse Boys, aanvang 19.30 uur. Deze week Deze week staat de wedstrijd tussen Oosterend en Gamma op het program ma. We zullen dergelijke ontmoetingen geen toppers meer noemen. Maar feit is wel dat Oosterend de enige ploeg is die Gamma een halt kan toeroepen. De verwachting is echter dat Ooster end het toch niet haalt. Toch zou het een bijzonder interessante wedstrijd kunnen worden op vrijdag op 20.45 uur. Periodekampioen: 1e klasse: Casino 2 2e klasse: Mantje 2 3e klasse: Verenigde Schilders Junioren 1: Nissan Junioren 2: Graaf Spuiterij Junioren 3: Texel Dames: Texelse Boys. Tex.Boys 2-SOS KSMT-Tex.Boys 3 Dames: Texels LamsvIrRentenaar Gamma 2-Gamma 1 Tex.Boys 2-Tex.Boys 1 KSMT-Nissan 1-2 3-1 6-4 1-5 3-7 1-1 Vrijdagavond werden in restaurant Calluna de prijswinnaars bekend ge maakt van de competities van de Windsurfclub Texel. Voor veel leden waren er één of meerdere bekers beschikbaar, dikwijls van een impos- sant formaat. Uitslagen: Hoofdklasse: Gamma 2-Mantje A O 2000-ZDH Jelleboog-Tex.Boys Nissan-Gamma Eerste klasse: Nissan 3-Mok Texel VetrGamma 4 Oosterend 3-ZDH 2 Tweede klasse: Topido-Oosterend 5 PH Hotel-Pakhuus Tex.Boys 2-Alkema Vierde klasse: Rab 2-Ver.Schilders 2 Ver.Schilders 3-Nioz 2 Zaanderwijk-Tex.Boys 4 Junioren: Nissan-Gamma Tex. Boys-Vissers bouwb. Ver.Schilders-Gamma 2 Ratronics-ZA Veldman Graaf spr7 Prov. 5-3 5-1 5-5 1-8 1-4 2-1 1-2 3-3 3-1 2-3 2-0 0-3 1-3 5-0 5-0 Programma: Woensdag 28 november: 17.15 u. Gamma 3-Paracentrum 17.45 u. KSMT-Tex.Boys 2 18.15 u. NMS-Gamma 4 18.45 u. Topido 2-Texel 2 19.25 u. Tex.Boys 3-Oosterend 6 20.05 u. Oosterend 2-Gamma 2 20.55 u. De Mok-Citroën 21.35 u. Ver.Schilders-Gempo 22.15 u. Jellboog 2-Gamma 5 Zaaldienst: Nissan Donderdag 29 november 17.15 u. 7 ProvrSOS 17.45 u. ZDH 2-ZDH 1 18.15 u. Pakhuus-Alkema 18.55 u. Oosterend 4-Zegel Modes 19.35 u. Tex.Boys 2-Oosterend 5 20.15 u. Casino 2-Oosterend 3 20.55 u. Rab-ZDH 2 21.35 u. Nissan 4-Nioz 22.15 u. De Muy-Casino 3 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 30 november 17.00 u. Tex.Boys 4-Texel 17.30 u. Cafeetje-Ver.Schilders 18.05 u. Gamma 4-Gamma 3 18.45 u. Nissan 3-Texel 19.25 u. Topido-A O 2000 2 20.05 u. Mantje 2-PH 20.45 u. Gamma 1-Oosterend 1 21.35 u. Casino-Jelleboog 22.25 u. Tex. Boys-Nissan 2 Zaaldienst: ZDH De verkoopmiddag en bingo-avond van de hervormde vrouwenvereniging in De Cocksdorp is een groot succes geworden. De bruto opbrengst was ruim 71800,—. De prijzen van de verlo ting zijn inmiddels afgehaald. Marc van Rijsselberghe was niet in staat zijn kampioenstitel te prolongeren en moest de wisselbeker afstaan aan Hans Bakker, die alle kanshebbers op de titel in een goed surfseizoen ver achter zich liet. De tweede plaats bij de veteranen was voor André van de Berg die in het Texelteam van de Hol land Surf Pool echter als beste uit de bus kwam en daarvoor ook een trofee ontving. Op de foto staan alle prijs winnaars van de surfclub. Tijdens de ledenvergadering in Calluna werd ook besloten de contributie van de vereniging te verhogen omdat de club lid wordt van het Koninklijk Ne derlands Windsurfverbond. Na aan drang van de leden werd van het oor spronkelijke bestuursvoorstel om alle nieuwe leden eenmalig 715,— entree geld te laten betalen, afgeweken. Le den tot achttien jaar betalen straks 77,50 entreegeld. Hoewel de organisatie van de jump- cupweek of zoals dit jaar de wedstrij den van de Holland Surf Pool veel vri je tijd van de leden vraagt houdt de club er jaarlijks ook enkele duizenden guldens aan over. De leden oversteun- den dan ook het bestuursvoorstel om te pogen Holland Surf Pool volgend jaar weer naar Texel te halen. Diverse aanwezige surfers drongen aan op wedstrijden in september omdat er dan meer kans is op wind. Het bestuur wil echter rekening houden met De Koog Promotion die volgens jaar mogelijk weer een Latin festival wil organiseren en dan ook rekent op een stroom toeristen. ,,Dan is au gustus natuurlijk een betere maand", aldus voorzitter Gerrit Spanhaak. Vrijdagavond bracht een der leden ook naar voren dat surfen niet alleen een zomerse activiteit is. Een klein deel van de surfclub houdt zich sinds kort bezig met skate-surfen op het strand. Surfen op een plank met wieltjes. 1 Een slecht spelend Texel heeft met 2—1 verloren van een agressief spe lend Helder. De overwinning van de ploeg van oud-Texel trainer Gerrit As- selman was dik verdiend. Texel speelde ver beneden zijn niveau. Verschil lende spelers kampen met een groot gebrek aan zelfvertrouwen waar door beslissende acties uitblijven en men liever de bal zo snel mogelijk doorspeelt naar een medespelers omdat elke overtuiging ontbreekt. een speler is die erg doelgericht is, trok hij regelmatig naar binnen om voor het doel van Helder te komen. Trainer Luc Post had er verstandiger aan gedaan om Uriot centraal op het middenveld te zetten. Hij had dan waarschijnlijk meer evenwicht in de ploeg gehad. Falen Het gevolg is een chaotische ploeg die nauwelijks in staat was om Helder met goede aanvallen onder druk te zet ten. Helder, ook geen wonderplpeg, straalde wel zelfvertrouwen uit en speelde veel agressiever dan Texel. De eerste helft was dan ook duidelijk voor Helder dat met name in Johan Gast een prima spelverdeler bezat, die zich regelmatig liet terugzakken om de bal op te eisen en dan een gevaarlijke aanval op te zetten. Gelukkig voor Texel was keeper Charles lepenburg in prima vorm en hij bewees dit met en kele schitterende reddingen op schoten van Helder spelers. Texel kon hier nau welijks iets tegenover stellen. De bui tenkanten van het veld werden slecht gebruikt. Dit was ook enigszins het gevolg van de opstelling van Texel. Louis Uriot was als rechtermiddenvel der opgesteld maar aangezien Uriot Dat de ruststand 0 0 was kwam vooral door het falen van Helder in de afwerking en door de sterk keepende Charles lepenburg. Na de rust heeft Texel wel een overwicht gehad en ook wel mogelijkheden tot scoren maar overtuigend was het allemaal niet. Helder kwam al snel op 0—1. toen Paul van Exel over de bal trapte en spits Jan Kroon vrij voor lepenburg verscheen en beheerst scoorde. Enkele minuten later was Texel dichtbij de ge lijkmaker. Simon Brand begon op links aan een solo die in het Helder doel leek te eindigen maar op het laatste moment werd de bal door Helder spe ler Buis van de doellijn gehaald. Ook schoten van Klaas Dirk Koorn, Henk Groen en Louis Uriot troffen geen doel, vooral omdat Helder keeper Ed Venig enkele maken knap redding bracht. Helder kwam vijftien minuten voor tijd op een 2—0 voorsprong, toen Paul van Exel slecht uitverdedigde en tegen spits Kroon opschoot die ineens door kop lopen naar het Texel doel, maar in het strafschopgebied onderuit werd gehaald door Klaas Dirk Koorn. De toegekende penalty werd door Jac ques de Vries verzilverd: 0—2. Texel ging nu alles of niets spelen en kreeg enkele goede kansen. Piet Monster kreeg goede mogelijkehden maar inplaats van zelf te schieten schoof hij de bal door naar andere spelers die er veel minder goed voor stonden, waardoor de kans verloren ging. Simon Brand scoorde vijf minu ten voor tijd nog wel tegen, maar de tijd was te kort voor Texel om op gelij ke voet te komen. Dit zou ook niet verdiend geweest zijn voor een zwak optredend Texel dat nu naar de on derste plaats moet gaan kijken en met meer overtuiging moet gaan spelen anders komt die onderste plaats ge vaarlijk dichtbij. Einduitslag surfcompetitie: Noordzeecup 1984: Korte plank: 1. Hans Bakker, 2. Kees Bakker, 3. André van de Berg. Lange plank: 1. Gerard Roeper, 2. Marc van Rijsselberghe, 3. Nanco Eelman. Jeugdwedstrijden: A-poule: 1. Rob de Vey, 2. Nanco Eel man, 3. Renate Kramer B-poule: 1. Kenneth de Vey, 2. Patrick Keijser, 3. Jan Willem Duyn. Dames: 1. Nellie de Wilde, 2. Jeanet van Heer waarden, 3. Renate Kramer. B-poule: 1. Jan van der Vis, 2. Gerrit Span haak, 3. Paul van Heerwaarden. A-poule: 1. Hans Bakker, 2. André van de Berg, 3. Marc van Rijsselberghe. Mareis kreeg zondag het sterk spelen de basketbalteam van Zeemacht op bezoek. De jongens kadetten van de Mareis die nog ongeslagen waren, moesten zeer goed in de gaten hou den dat er met Zeemacht niet te spot ten viel. In de eerste minuten kwam Mareis al op achterstand te staan. Zeemacht begon het spel met een aanvallende tactiek die de Mareis ze nuwachtig maakte. Na enkele minuten wist spelverdeler Bart de Vries rust in het spel te krijgen. De koel spelende spelverdeler zorgde ervoor dat enkele vrijgelopen spelers hun kansen konden benutten. In de eerste helft werd er veel gescoord aan de kant van de Ma reis: 26—12. In de tweede helft werd Mareis door de nerveuze coach Peter Witte op enkele technieken attent ge maakt, zodat er veel en vaak snel ge scoord werd. Toch waren enkele spe lers die normaal goed spelen zenuw-' achtig waardoor ze veel van hun mooie kansen misten. Gedurende de tweede helft kon het publiek zien dat de pas geoefende break-outs uitste kend lukten. De eindstand was na vijf tig minuten inspanning 50 27 in het voordeel van de Mareis. De reacties van de spelers waren somber. ,,We hebben onze slechtste wedstrijd gespeeld", zei de totaal vermoeide aanvoerder van de Mareis. Scoorders waren. M. Tuntelder 16 punten, S. de Haan 14 punten, J. Schuur 6 punten, N. Witte 6 punten, R. Witte 6 punten en B. den Haan 2 punten. Dertien deelnemers van Texel kwamen aan de start voor de halve marathon in Den Oever temidden van zo'n 500 an dere lopers. De omstandigheden wa ren, in tegenstelling tot vorig jaar, uitstekend. Het prachtige parcours was enigszins gewijzigd. De afstand bedroeg nu 21.114 meter en dat is ongeveer 1 kilo meter meer dan tot nog toe. De tijden van dit jaar zijn dus niet goed verge lijkbaar met vorige keren. Opmerkelijk goede prestaties noteerden Gijs Jan sen en Minne Goënga. Eerstgenoemde werd winnaar bij de veteranen (40 jaar en ouder) in de uitstekende tijd van 1.24.15 uur, terwijl Minne winnaar werd bij de recreatielopers. Maarten Dijker en Eduard Dijker waagden zich ook met succes aan het lange werk. De tijden van de Texelse lopers en loopsters waren als volgt: Maarte Dij ker 1.40.35; Eduard Dijker 1.34.40; Tilly Het eerste Tevoko herenteam be haalde een vooral moreel belangrij ke overwinning tegen HCSC 1. Het als „derby" te kwalificeren duel moest qua rangschikking en rivali teit gewonnen worden. Dat leverde geen kwalitatief hoogstaande wedstrijd op, maar Tevoko leverde via 3—1 wel drie winstpunten en het bewijs dat concentratieverlies valt te overbruggen. Tevoko startte scherp aanvallend met een opvallend veel scorende rol voor Walter Oskam. Vooralsnog leverde het weinig punten op omdat de opslag nog al eens mis ging en de HCSC hoofdblokkeerders ongrijpbaar waren voor de Texelse verdediging. De Hel- derse ploeg hield de race tot 11—11 vol, maar moest toen de sterkere Te voko aanval de punten laten. Hoewel HCSC in de tweede set op gelijke hoogte kwam, wist Tevoko con centratie en inzet weer op het goede spoor te zetten. Via 15 3 werd een goede basis voor de eindoverwinning gelegd. Die kwam met horten en sto ten in de vierde set tot stand. Een 10—5 voorpsrong ging bijna helemaal verloren omdat Tevoko dacht er al te zijn en HCSC dat er niet meer in ge loofde de punten schonk. Coach Wim Mets kreeg net op tijd de zinnen der spelers weer bij elkaar: 15 13. Met deze zege en de overwinning op Mad- joe 2 (vorige week 0 3) revancheert het team zich voor de vertoning tegen Asonia en krijgt de ranglijst een beter aanzien. Verlies Het tweede herenteam ging na een sterke start (14 16) vrijwel kansloos ten onder tegen de koploper in de eerste klasse De Boemel. In de eerste set kon het nog steeds incomplete team bijna voor een verrassing zorgen. Ondanks uitstekend spel slaagde het tweede er niet in om de beslissende punt te maken en kon De Boemel met het kleinst mogelijke verschil toch nog winnen. In tegenstelling tot andere wedstrijden leek het moreel van het mannenteam nu wel gebroken, zodat de ploeg uit Tuitjenhorn een rechtstreekse 0 3 winst boekte. Winst In de regioklasse hadden dames 1 en 2 weinig problemen met hun respectie velijke tegenstanders De Boemel 2 en WSOV 1. Het eerste ging weliswaar de eerste set ongeconcentreerd en nog niet ingespeeld onderuit, maar trok daarna de zaak eenvoudig recht. Met Nel Huisman wederom ind gelederen werd het via 15 2, 15 3 en 15 -10 een 3—1 zege. Dames 2 liet zich in de eerste set twgen WSOV van de beste zijde zien. Alle spelonderdelen werden vrijwel feilloos uitgevoerd. Getuige de 15— setstand had de ploeg uit Den Helder daar weinig tegen in te bren gen. Daarmee was echter ook de in spiratie verdwenen en werd het een slechts wedstrijd die Tevoko echter wel de punten opleverde tegen een vooral technisch zeer zwak WSOV. Het derde damesteam deed har sportieve plicht en won met 3—0 van het vierde. Het optreden van de adspiranten leid de niet tot succes. Het jongensteam moest zijn tweede seuzoennederlaag slikken tegen de adspiranten van Br. Seahawks. Het meisjesteam blijkt nog te jong en te nieuw in het volleybal om tot winst te komen. Ook tegen Ju- voc 2 (0—3) zat er veel verwachting voor de toekomst in het vertoonde spel. 7100,— A. Moor. Wilhelminalaan 86, Den Burg; L. Visser-Spaan, Vaargeul 11, Den Burg; A. Verse- put, Strijbosstraat 4, Den Koog; G. S. Eikendal, Pelikaanweg, De Koog en Marion Geus, Schilderend 54, Den Burg. 7250,— W. Doets, Wilhelminalaan 61, Den Burg; A. van der Star, Wil helminalaan 26, Den Burg, en T. Lenting, Vaargeul 30, Den Burg. 7500,— L. Vonk, Weverstraat 14, Den Burg. De prijzen zijn af te halen bij A. van Heerwaarden Supermarkt in de Weverstraat. Donderdag kreeg een 26-jarige chauf feur uit Werverehoof een proces ver baal omdat hij met zijn vrachtwagen zand vervoerde, terwijl hij daarvoor geen vergunning kon tonen. De vrachtwagen is eigendom van een BV uit Wognum en naast het ontbreken van de vervoersvergunning bleek ook dat de wagen niet was gekeurd. Eelman 1.56.45; Nel Bruining 1.46.13; Cees Vinke 1.39.19; Coby Bakelaar 1.46.22; Dirk Witte 1.37.05; Theo Ta kes 1.34.50; Willem.Daman 1.29.16; Piet Schuyl 1.29.03; Piet Bakelaar 1.31.13; Gijs Jansen 1.24.15; Minne Goënga 1.18.00. Al met al een geslaagd atletiekgebeu- ren. Over de verdere plannen van de atletiekvereniging zal binnenkort een informatieavond worden gehouden.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 9