Absoluut geen vacaturestop n gemeentelijke apparaat" Komende jaar moet zekerheid brengen Deelname Siem Bremer toernooi bijna rond Voetbalvooruitzichten Barendregt over artikel 11 gebied: WAT IK ZEGGEN WOU..' l/erdeel en heers Voorverkoop start vandaag Leerhuis lezing gaat niet door like vacature bij de gemeente ordt behandeld door het college, overwegen dan kritisch hoe dat ark opgevangen moet worden aar dat wil absoluut niet zeggen it we bij de gemeente een vaca- restop hanteren, daar is echt i8n sprake van", aldus burge- eester Jo Engelvaart tijdens de ihandeling van de algemene be bouwingen in de gemeenteraad nsdagmiddag. iarmee diende hij de VVD van re ek die een vacaturestop voorstelde. ook antwoord op de Texels ilang-constatering dat de dienstverle- ng ermee gebaat zou zijn als de vari- iele werktijden in het raadhuis wor- n afgeschaft: ,,We hebben de insthoofden twee weken geleden :dracht gegeven te kijken hoe dat rtvoor hun afdeling. De bevindingen arden dan weer aan ons japporteerd." opmerkingen over het functiewaar- iringsonderzoek in de Pakt- ïschouwing kenmerkte Engelvaart als jnprettig". Het Pakt constateerde na- elijk dat de lagere functies minder «gen en de hogere meer. ,,De waar- iid ligt hier duidelijk in het midden", as de woordspeling waarmee Engel- lart deze opmerking afdeed. Dirk rpstra (Pakt) verklaarde later dat zijn lige bedoeling was geweest het jnstateren dat de inkomensverschillen het raadhuis groter werden, iets dat jniet goed achtte. De burgemeester ierp daar weer tegenin dat hij afging awat er in de algemene beschou- mg geformuleerd was en dat het niet roter mogen worden van inkomens- irschillen geen doel op zich kon zijn. Afstoten de nu al aangekondigde rijkskor- igen in de toekomst op te kunnen ingen is het nodig dat de gemeente j de één of andere manier bezuinigt, (verse raadsfracties drongen dan ook in op een onderzoek welke ta- «n afgestoten kunnen worden door gemeente. Engelvaart vertelde dat et college al enige weken geleden tot in dergelijk onderzoek heeft besloten, let CDA vroeg bij monde van Ate lienstra naar de stand van zaken rond experimenten met nachtlandingen an helicopters op het vliegveld en bo- endien wilde Rienstra weten of er op iet vliegveld mogelijkheden liggen om irkgelegenheid te scheppen. )e burgemeester begon te verklaren p Texel een vliegveld heeft als maat- egel tegen een dreigend isolement ij slecht weer en dergelijke: ,,Dat is s enige ingang waarom we het vlieg- sld mogen hebben. En dat staat aaks op het scheppen van werkgele- snheid daar." Bovendien zouden er rablemen kunnen ontstaan in verband net de douanefaciliteiten. Over de af- Burgemeester Engelvaart: raadhuis gebruiken waarvoor het gemaakt is loop van de proef met de nachtlandin gen kon Engelvaart niets zeggen: ,,Dat weten ze in Den Haag ook nog niet." Een CDA-vraag of de opslag van sta len suppletieleidingen op het eiland er-' op duidde dat er komend jaar weer een suppletie bij het noordelijke deel van het eiland komt, beantwoordde Engelvaart aldus: ,,De aannemer van wie die pijpen zijn gelooft dat in ieder geval wel en hij kan zich enorm veel transportkosten besparen door dat ma teriaal hier te laten liggen. Wij hopen in ieder geval dat er een aannemer, welke dat dan ook is, volgend jaar voor dit karwei aan de bak komt. Koffiepauzes tijdens de raadsvergade ring en commissievergaderingen in ho recagelegenheden, beide voorstellen van de VVD, zag Engelvaart minder zitten, hoewel hij daar geen enorme principekwesties van wilde maken. Controle Het Pakt vroeg naar de controle op de uitvoering van beleid dat in nota's en verordeningen is vastgelegd. De burge meester kon zijn twijfels over de kwali teit van die controle delen en vertelde dat de diensthoofden de opdracht krij gen om op korte termijn, „binnen een maandi of zo", rapport uit te brengen over hün bevindingen op dit terrein. Er was nog een Pakt-opmerking waar de burgemeester zich goed in kon vin den: de managementstaken van de se cretaris moeten volgens deze partij in de toekomst veel aandacht krijgen om dat de onvermijdelijke veranderingen in de organisatie dat vereisen. En Engel vaart onderschreef dat, maar hij zei er mede namens de secretaris bij dat dan het overleg wederzijds goed zou moe ten zijn. En dat vond Terpstra weer een volkomen terechte opmerking. ,,Op korte termijn zal bekend worden hoe de plannen in het artikel 11 gebied bij de Koog verder zullen worden uitge werkt. Jarino is druk aan het rekenen", aldus wethouder Klaas Barendregt, reagerend op wat in de diverse algemene beschouwingen van de gemeenteraad naar voren was ge bracht. In ieder geval zal men in 1985 weten waaraan men toe is. De onderhandelingen zullen binnenkort starten. Wat betreft de Texelpromotie merk te Barendregt op dat het Texels Verbond van Ondernemers onvol doende bereid is om samen te /oor het eerst na lange tijd bezocht ik raadsvergadering. Deze, langdurige, .ergadering bracht bij mij een steeds irotere verbijstering te weeg. Dat de sndelijke politiek zich ten opzichte van Ie uitkeringsgerechtigden, keihard ilt is iets waar ik mij zo langza- uerhand bij neer heb gelegd. Maar nijn hoop was nog steeds dat de Plaatselijke politici, die uiteindelijk lichter bij de mensen en hun proble men staan, er anders/menselijker over Buden denken. Maar ook van dit idee pen ik na dinsdagavond genezen. Een Jehoorlijk hoge subsidie voor een ma- "ege op Texel kwam er zonder slag of stoot door. Niet dat ik ik deze mensen lun manege niet gun, maar het be seft wel een groep die lang niet tot de ïrmlastigen van de gemeente behoort in dus de kosten van de hobby mak elijker kan betalen. Een voorstel om Ie mensen te wijzen op de mogelijk- "eid om bij de laagste inkomens kwijt schelding van de te betalen belasting ian te vragen wordt zonder meer afge wezen, terwijl deze voorlichting waar schijnlijk 1% of minder van de mane- §esubsidie zal bedragen. Mar goed, dit hetreft maar een groep mensen waar regering en blijkbaar ge meente zich niet al te veel voor in spannen: uitkeringsgerechtigden. Als laatste punt op de agenda kwam liet instandhouden van het MZW- project aan de orde, een voorziening 'oor voornoemde groep. Als simpel mens zou je dan verwachten dat als iet project op de manier zoals het nu werkt niet voldoet, je andere mogelijk heden binnen dit project zoekt om zo ie doelgroep wel te bereiken. Dat is uiteindelijk goedkoper. Maar nee hoor, wegstemmen die hap en of er dan la ter ruimte voor een andere opvang op ie begroting is hoef je je blijkbaar niet af te vragen. Dat dan zelfs de raadsle den die in de begeleidingscommissie van het MZW zitten (nu dus zaten) dit project wegstemmen, geeft mij te den ken, waarom hebben zij eigenlijk zit ting genomen in deze commissie? Om dat dat vanuit hun functie als raadslid nu eenmaal moet of uit positieve moti vatie? Vooral de motivatie van het raadslid dat de afgelopen jaren 2 a 3 maal zijn gezicht in de begeleiding scommissie heeft laten zien moet groot geweest zijn. Hoewel je zo wel een frisse kijk op de problemen van het MZW houdt en dus nieuwe onder werpen/plannen kan blijven aandragen en „gemotiveerd" blijft. Maar wegstemmen van het MZW-project is natuurlijk veel makkelijker, je hoeft je niet meer in te spannen voor deze zo kwetsbare groep mensen want „ze hebben toch geen belangstelling". Alleen ga je dan volgens mij wel voor bij aan het feit dat, juist door de uit zichtloze situatie waarin deze mensen vaak zitten, het erg moeilijk is hen uit hun geïsoleerde positie te halen. Ik vrees dat het grootste deel van de ge meenteraad dat ook niet wil. Stel je voor dat zij zich organiseren en opstandig worden. Verdeel en heers, dat is al een oud middel van kerk en staat dat de „wegstemmers" in de raad niet vergeten zijn. Wanneer zijn er eigenlijk weer verkiezingen? Nar aanleiding van een vorige ingezon den brief over de „werkverschaffing" mocht ik anonieme brieven ontvangen. Hoewel vaak beleefd gesteld (zo werd ik geschat op 27 jaar, een leeftijd die men bijna mag verdubbelen) acht ik het beter dat dergelijke brieven worden gestuurd naar de redactie van de Texelse Courant. Een voorwaarde is dan wel dat de Wat Ik Zeggen Wou- ers hun mening ondertekenen. Dat doe ik zelf ook. Renske Smith Den Burg Discussie over het Mensen Zonder Werk-project in deze rubriek gesloten, -red. werken. De gemeente vindt pro motie heel belangrijk maar confor meert zich in deze aan het beleid van de VVV waarbij aan gemeente lijke steun wel bepaalde voorwaar den zullen worden verbonden. De wethouder zei dat het VVV-beleid spoedig in de commissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid ter discussie zal worden gesteld. De wethouder noemde de financiële posi tie waarin de VVV verkeert, somber. Er komt spoedig een onderzoek om vast te stellen of het subsidiesysteem voor de VVV moet worden veranderd. Nu de rechter een uitspraak heeft gedaan in het kort geding dat PVS te gen de KNVB had aangespannen is de organisatie van het Texelse Siem Bremer toernooi meteen grotendeels rond. De rechter heeft beslist dat voetbalverenigingen niet verplicht kunnen worden om aan het Sony kersttoernooi deel te nemen omdat dit soms niet strookt met de sponso ring van de vereniging zelf. Secretaris Johan van Dijk: fiuisterbuis De KNVB heeft de fout gemaakt met één toernooisponsor in zee te gaan waardoor men bijvoorbeeld niet van PSV (Philips) kan eisen een bijdrage te leveren aan het Sony/KNVB spektakel. Clubs mogen nu dus zelf een keuze maken waar ze in de kerstvakantie aan deelnemen en die keuze is in een groot aantal gevallen op het Texelse toernooi gevallen. De volgende ploegen hebben dinsdag avond hun deelname aan het toernooi op tweede en derde kerstdag be vestigd: Oost-Nederland met o.a. Jo han Tukker, Henk Warnas, André van de Ley, Jan Artz en Guus Hiddink. Zuid Nederland met o.a. Eddy Scob- sack, Peter Ressel, Attie Brouwers, Lex Schoenmaker, Dick Schneider, Henk Wary, John Thaiuttu en Gerrie van Rosmalen en Nike met Jaap Bloem, Gerrie Muhren, Gert Kruys, Keje en Prop Molenaar en Jan Zwar- Wethouder Barendregt: ..schema vernieuwing riolering niet omgooien Z.D.H. Zondag krijgt het eerste Oudesluis op bezoek en na de opgaande lijn van de afgelopen drie wedstrijden moet het mogelijk zijn om beide punten aan Den Hoorn te houden. Het tweede ontvangst om 12.00 uur Helder 7, dit moet een peuleschilletje zijn om van te winnen. Hopelijk willen de spelers van zowel het eerste als het tweede die zaterdag naar Coby en the Goldstars gaan, een beetje rekening houden met de wedstrijden voor zon dag. Omdat er zaterdagmiddag geen competitiewedstrijden zijn van D1 en E1 spelen ze een oefenwedstrijd tegen elkaar om 13.30 uur op het ZDH-veld. Terreindienst: Enno Drijver en Bert Huisman. S.V. Texel Het eerste gaat naar het op eigen ter rein nog ongeslagen VZV ('t Veld). Om niet in degradatiegevaar te komen moet er toch minstens een gelijkspel uitkomen, geen onmogelijke, maar wel een zeer zware opgave voor de mo menteel met vormverlies kampende groenzwarten. Texel 2 krijgt AFC 3 op bezoek waar van in Alkmaar met 4—1 werd verlo ren, er is dus nog wat goed te maken. Het derde moet naar Watervogels 3 waarvan op Texel met 1—3 werd verlo- De ontevredenheid over de voortgang van de riolering in het buitengebied kon Barendregt niet delen. Tachtig procent van de gewenst geachte voor zieningen is inmiddels uitgevoerd. Het college realiseert zich dat halverwege volgend jaar geen subsidie meer wordt gegeven voor dit rioleringswerk. Ook over het functioneren van de werkgele- genheidsambtenaar was Barendregt niet ontevreden. De man is momenteel bezig met het agrarische banenplan en dat ziet er veelbelovend uit: er zullen waarschijnlijk enkele arbeidsplaatsen uit voortkomen. Samenwerking met het waterschap in zake het wegenbeheer zag Barendregt niet zitten. De wegenproblematiek bij het waterschap zou heel anders zijn dan bij de gemeente. Barendregt vond het niet zo erg dat er nog geen defini tieve rekeningcijfers over 1983 zijn. „De voorlopige cijfers bieden voldoen de houvast." Verhoging van de plaatselijke belastin gen in de nabije toekomst wilde Ba rendregt allerminst uitsluiten. Het in komstenniveau moet op peil blijven. Barendregt bleek zich nog niet te heb ben neergelegd bij het raadsbesluit om geen aanvullend onderzoek te laten in stellen inzake energiebesparende maat regelen in het raadhuis. „Daar moeten we toch nog eens over praten. Dat nu jaarlijks meer dan 30.000 m3 gas verlo ren gaat, is zonde." Alvorens over te gaan tot het stichten van een zg. bedrijfsverzamelgebouw zal het college eerst de gegadigden daarvoor oproepen. De vuilstortplaats zal moeten worden uitgebreid bij wijze van (goedkope) voorlopige maatregel om het Texelse huisvuil te kunnen blijven opvangen. Op den duur zal worden overgegaan tot scheiding en compostering. Zo schadelijk is de uitbreiding van de stortplaats niet want het Texelse huis vuil bevat maar weinig zware metalen of andere vergiften. Tenslotte benadrukte Barendregt zijn visie dat toekomstige investeringen moeten worden gefinancierd met mid delen die vrijkomen als gevolg van om buigingen. „We moeten structureel ombuigen om structureel te kunnen investeren." ren, een gelijkspel lijkt al een zeer goe de prestatie. Het vierde zal er alles aan moeten doen om in Den Helder tegen WGW 6 revanche te nemen voor de op Texel geleden 2—3 nederlaag. Het vijfde moet de punten kunnen pakken van het op bezoek komende Texelse Boys 3. Het zesde gaat in Breezand bij koploper ZAP 6 op bezoek, op Texel wonnen de Poldersen met 3—4, het zal dus wel niet meevallen de punten naar Texel te brengen. A1 is vrij. B1 heeft mogelijkheden op winst tegen Watervogels B1, in Den Helder werd het 3—3. B2 krijgt het uit erg moeilijk tegen HRC B3 waarvan op Texel met 1—3 werd verloren. C1 kan in Midden- meer tegen Flevo C1 de punten apk- ken, op Texel werd met 4—1 gewon nen. C2 wint van Watervogels C2 waarvan in Den Helder met 0 2 werd gewonnen. C3 heeft mogelijkheden op winst tegen het puntloos onder- aanstaande Helder C3. S.V. Oosterend Het eerste zaterdagteam van Ooste rend speelt deze week de uitwedstrijd tegen Bergen. Bergen is samen met BOL kandidaat voor het kampioen schap. Thuis speelde Oosterend nogal gelukkig 2—2 gelijk maar nu in de uit wedstrijd zal het een stuk moeilijker worden. Opnieuw een gelijkspel zou al een goed resultaat van de Oosteren- ders zijn. Het tweede seniorenteam speelt een uitwedstrijd tegen Huis waard 2. Wanneer men de tegenstan der niet onderschat kan men via een overwinning de tweede plaats in han den houden. Ook de A- en C-junioren spelen een uitwedstrijd. De A-junioren treden in Den Helder aan tegen WGW A2 en zal het erg moeilijk krijgen, maar na de goede resultaten van de afgelopen we ken weet men nu misschien ook voor een verrassing te zorgen. De C- junioren gaan ook naar Den Helder en treden aan tegen HCSC C4. Dit zal geen problemen voor Oosterend C opleveren. De B-junioren en meisjes spelen zaterdag als enigsten thuis. De B's ontvangen WGW B5 en hier wordt minimaal op een 6—0 overwinning ge rekend. De meisjes ontvangen Kolping Boys. De overwinning zal ook dit keer wel weer bij de tegenstander terecht komen maar de uitslagen worden min der groot zodat er over enige tijd vast wel een gelijkspel op volgt. Zondag spelen de senioren uit tegen DWOW. DWOW heeft het afgelopen weekend zijn wedstrijd gewonnen en daardoor de onderste plaats verlaten. Voor Oosterend zaak om ze niet naar de middenmoot te laten doorstoten omdat de Gortbuukers dan zelf ook naar deze middenmoot afzakken en de subtop verlaten. Er wordt dus op een overwinning gerekend. Eén van de twee nederlagen die de vrouwen tot nu toe hebben geleden was uit tegen Flamingo's. Oosterend ontvangt deze tegenstander a.s. zondag op het eigen veld. Van SVO wordt een revanche verwacht en wanneer men van Flamin go's weet te winnen heeft men weer aansluiting met de twee koplopers. Texelse Boys Als het weer meewerkt kunnen dit weekend alle teams, uitgezonderd de pupillen, weer in actie komen. Boys 1 krijgt bezoek van het op de derde plaats staande ASV '55 uit Venhuizen. Door vlessures zal er echter weer geëxperimenteerd moeten worden in de samenstelling van het Boysteam. Als er hard en goed geconcentreerd gewerkt wordt, hoopt men toch op minstens een gelijkspel. Aanvang 14.00 uur. Het tweede ontvangt om 12.00 uur een kandidaat voor de eerste plaats: Zeemacht 3. Ook hier werkt het aantal blessures door en zal alles thoed. Verder zijn nu definitieve afspra ken gemaakt met Marmag, FC Datarex (met twee internationals in de gelede ren), Italië (begin deze maand in Bel gië Europees kampioen geworden) en oud-Ajax. De zuiderburen leverde dit jaar een profteam dat wordt gespon sord door Ford en optreedt onder de naam Ford-Genk. FC Utrecht neemt wel deel aan het Sony-toernooi en komt dus niet naar Texel. Een deel van de selectie van Feyenoord speelt rond de kerst in India en het All-Stars team van dit jaar zal worden samengesteld uit spelers van FC Den Bosch (Wim van der Horst en Ruud Kaiser), FC Twente, VVV en Volendam. Uitverkocht De voorverkoop van toegangskaarten 7,50 gaat vandaag in alle dorpen van start. De organisatie raadt de ware zaalvoetballiefhebber aan niet te lang te wachten met het kopen van éen kaart want ervaringen in voorgaande jaren hebben geleerd dat men snel uit verkocht moet verkopen in verband met het beperkte aantal kaarten en de stijgende animo van mensen van de vaste wal om het Siem Bremer toer nooi mee te maken. De voorverkoopa dressen zijn: Den Burg: Boon's Zuivelhandel, Sportshop Texel, Mantje Sport. De Koog: Maas Supermarkt. Oosterend: Assurantiekantoor Bremer. Oudeschild: Bouwmarkt Gamma De Cocksdorp: Holymarkt Den Hoorn: 't Kompas uit de kast moeten om een goed resul taat te behalen. Terreindienst: Harry Schrama en Gerard Veeger. Boys 3 zal op het Texelveld de handen vol krijgen tegen Texel 5. Deze wedstrijd begint om 14.00 uur. Zater dag op het Boysveld om 13.30 uur BOys B1 tegen Zeemacht B1 en om 14.45 uur C1 tegen ZAP C2 en de meisjes B-junioren tegen Reiger Bys. De junioren B2 en C2 gaan beide naar JVC. Ze gaan met dezelfde bus als de meisjes C-junioren die naar Vios in Warmenhuizen gaan. Vertrek boot 13.05 uur. Voor de pupillen dus geen wedstrijden maar de E-en F-pupillen worden wel om 16.30 uur in de Boys kantine verwacht. S.V. Cocksdorp Het eerste speelt tegen het sterke Huiswaard. De eerste ontmoeting ein digde in een 6—0 overwinning voor Huiswaard. Nu spelen de SVC-ers thuis en moet het wel wat beter kun nen gaan. Aanvang 14.45 uur. Het tweede gaat naar AFC '34. Thuis werd met 1—6 verloren maar aangezien het tweede beter is gaan spelen, zullen de resultaten dit keer beter moeten zijn. Vertrek Eierlandsche Huis 12.30 uur, boot 13.05 uur. De junioren spelen thuis om 13.30 uur tegen HCSC. Met een beetje inzet kan deze partij ge wonnen worden. De vrouwen spelen zondag uit. Vertrek Eierlandsche Huis 12.30 uur, boot 13.05 uur. Zij spelen tegen Flevo 2, waarvan ze thuis met 3—1 hebben ge wonnen. Ook uit moet van Flevo 2 ge wonnen kunnen worden, maar dat zal wel de nodige inspanningen kosten. De pupillen hebben vrij in verband met de gymnastiekwedstrijden in het Eier landsche Huis. S.V. De Koog Het zaterdagteam ontvangt het sterke Berdos. Het thuispubliek verwacht toch weer eens een overwinning van dit team. Aanvang 14.45 uur. De B- junioren spelen om 13.30 uur thuis te gen JVC B2. Misschien haalt De Koog hier zijn eerste overwinning. De pupil len zijn a.s. weekend vrij. Koog 1, dat zich enigszins hersteld heeft, ontvangt zondag het sterke CSV uit Castricum. Misschien kan De Koog hier voor een verrassing zorgen. Aan vang 14.00 uur. De vrouwen gaan zondag met de boot van 10.05 uur naar Wieringerwaard. Als de vrouwen hier zaterdagavond een beetje rekening mee houden kan men op een overwinning voor De Koog rekenen. Vertrek uit De Koog 9.30 uur. Terreindienst: Harry Veldman en Richard Daalder. De lezing die mevrouw Drs. R.S. Musaph-Andriesse maandag in het Leerhuis zou houden, gaat niet door in verband met ziekte. Het bleek voor de organisatie niet mo gelijk op korte termijn iemand anders te vinden. Daarom is de eerstvolgende Leerhuisbijeenkomst op donderdag 3 januari met medewerking van dr. P. van Boxei.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 15