kollege koopt grond van il.H. kerk in Oosterend \i I SIA )aan Schilling in raadsvergadering: Neelie speelt voor Sinterklaas Pakters, staakt uw wild geraas" ff ilandcompetitie volleybal Klaverjasclub Den Burg HUMOR EN PARTIJPOLITIEK Vreemd geld Gelijkspel voor De Koog Vaste data Geslaagd -Auto in de sloot |JDAG 30 NOVEMBER 1984 TEXELSE COURANT lethouder Daan Schilling vertelde dinsdagmiddag aan de raad dat it college net die ochtend had besloten grond van de Nederlands srvormde kerk ik Oosterend te kopen voor de uitvoering van het lan Oosterend noord. Het CDA vroeg in de algemene beschou- ing naar de voortgang van dat plan. Schilling vertelde er echter ij dat de provincie het hele plan afwees omdat het te groot opge- >i zou zijn. actievoerders voor een ander tracé van het fietspad naar Den D0rn hebben gedeeltelijk hun zin gekregen. Overeenkomstig de ins van de dorpscommissie is wel geld bestemd voor een itspad naar Den Hoorn, zonder dat daar een tracé bij is ge temd. Nu zal eerst onderzocht worden hoeveel het meer-kost om it pad niet langs de Wester- maar langs de Hoornderweg te -ggen. Ie provincie verzet zich tegen de jorgenomen grote uitbreiding van osterend op grond van het kleine ernenbeleid en het provinciale ructuurschema. Reden voor Ate lenstra om nog eens te benadruk- en dat zijn partij (CDA) altijd te en dat kleine kernen beleid is ge- eest. Ook Schilling leek niet zo elukkig met de provinciale in- reep. In een ander deel van de ergadering zou hij verklaren dat provincie naar zijn smaak te itslagen 27 november: annen: H.huis-Normaal 0—2 'C-Eelman/Seg. 1—1 WS-PEN 0-2 •rsluis-Vredelust 1 1 ros Magazijn-Branding 1 1 rim-Molenkoog 0—2 lemakker-Expert 2—0 aal 28-Kobeko 0-2 WijngrDGM 1—1 ouwen: ema-Zwaan 2 2—0 iydekkers-6 Pk 1—1 iuining-Vinke 0—2 ia-7 Prov. 1 1—1 /I-7 Prov. 2 0-2 IGD-Deja Vu 0-2 Mets-Zwaan 1 2—0 ss.Bremer-Segerink/Eelm. 2—0 ixi Smidt-A+O 2000 0 2 antje-Cafeetje 0—2 1 l/C-Lindeboom 0—2 lolenkoog-Grooten Slock 2—0 rogramma 4 december: A mannen: i.30 u. Smash-Dros Mag. DGM ï.05 u. Expert-DGM Smash 9.45 u. Versluis-PEN 40 Plus ).25 u. 40 Plus-Branding PEN I.05 u. Gr.Slock-Westerlaken Branding .45 u. Bremakker-Kobeko RSG B.25 u. RSG-Krim Kobeko B vrouwen en mannen: 8.30 u. Goënga-Zwaan 1 Leydekkers 9.05 u. Leydekkers-Antiekh. Goënga .45 u. Moerbeek-Wol en Handwhs. Eelman/Seg. !0.25 u. Paal 9-Eelman/Seg. Moerbeek 105 u. DrankencentrrNormaal Autocentrale ,.45 u. AutocentrrZPC Normaal 2.25 u. v.WijngrMolenkoog Bremakker C vrouwen: 8.30 u. Retsina-Segerink/Eelm. Ass. Bremer 9,05 u. As.Bremer-Zwaan 2 Retsina 9.45 u. Lindeboom-Expert Taveerne 20.25 u. Taveerne-Nokanto Expert 1.05 u. Molenkoog-SVC Nokanto 21.45 u. Gr.Slock-Gar. Kikkert Molenkoog 22.25 u. VW Audi-Cocky's gar.Kikkert Met 7562 punten werd het echtpaar F. 5r donderdag eerste op de club avond van de klaverjasclub Den Burg. Tweede werd het koppel F. van der Gracht en P. Kooiman met 7228 pun ten. Als derde eindigde N. van der Veen en G. Douma met 7193 punten. Hopman en R. de Ruwe eindigde als vierde met een puntentotaal van Met een score van 6958 punten werd het echtpaar J. van Heerwaarden vijfde. Het zal nog een spannende strijd worden voor de eerste periode nog één avond te spelen. Stand na 32 partijen: G. Eelman-F. Bos Echtp. J. Spaans Echtp. F. Veeger G. Speets-J. Witte v.d. Gracht-P. Kooiman M. Boogaard-H. Bakker 1 v.d Veen-G. Douma Echtp. P. v. Heerwaarden T. Veeger-R. Festen 1 Veeken-J. Keijser Vrijdag 30 november wordt de tweede avond van het kampioenschap van Texel gespeeld. 52552 14 51817 23 51710 20 50939 14 50711 12 50573 21 50343 15 50196 10 49334 12 49188 15 veel bemoeienis met dergelijke za ken heeft. De wethouder vertelde de vergade ring na een vraag van Peter Bakker (PSP) dat het kerkbestuur de eis dat binnen drie jaar gebouwd zou moeten worden niet heeft laten vallen. De gemeente heeft zich daar dus toe verplicht. Hij kwam dan ook met plannen om al in 1986 of '87 te bouwen. ,,We mogen van de provincie vijf vrije sector wonin gen neerzetten, twee premie B of C en vier premie A woningen. Om dat we bij die vrije sectorwoningen niet aan een contingent gebonden zijn kunnen we die bouwen wan neer we willen. In '86 wil ik dan de goedkopere premiewoningen neer zetten en in '87 de duurdere." Ge- lein Jansen van het CDA sprak zijn tevredenheid uit over deze planning. Fietspad Uit de diverse opmerkingen die over het Hoornder fietspad werden gemaakt viel op te maken dat de raad er geen moeite mee had om geld uit te trekken voor de aanleg van een fietspad zon der de route vast te leggen. Schilling zegde een openbare rustige bespreking met alle betrokkenen in zijn raadscom missie toe. Hij raadde de raad af een beslissing te nemen over een fietspad langs de Bakkenweg, omdat dit alleen zin zou hebben als het Hoornder fietspad langs de Westerweg zou ko men te liggen. Texels Belang wilde dat pad langs de Bakkenweg, omdat daar 90 subsidie op te krijgen is. De meeste raadsleden bleken de op merking van Schilling ter harte te ne men, het fietspad Bakkenweg werd afgestemd. Over de herinrichting van de win- keistraten in Den Burg kwam de wet houder met een duidelijk standpunt. Texels Belang had naar voren gebracht dat het bestraten van gewone wegen in het dorp urgenter was, maar de WD drong aan op het inwilligen van wensen die winkeliers van Stenen- Wethouder Schilling: provincie grijpt te vaak in.. plaats en Hogerstraat hadden geuit. Daarvoor zou het vernieuwingsschema voor de riolering eventueel omgegooid moeten worden, als dat de reden was waarom de bloembakken en dergelijke niet konden worden aangelegd. Schil ling zei echter: „Wij willen dat die straten een dorps karakter blijven hou den. Het is niet de bedoeling dat het straten worden zoals je ze in elk win kelcentrum tegen kan komen." Bouwvergunningen Jan van Asselt (Texels Belang) consta teerde in zijn beschouwing met genoe gen dat de regels bij de afgifte van bouwvergunningen soepel worden toe gepast, hoewel de ambtenaren hier volgens hem soms moeite hebben. Schilling was blij met het eerste deel van die uitspraak en lichtte toe dat het college het goed vindt dat er regels zijn maar dat die regels zo mo gelijk in het voordeel van de burgers moeten worden uitgelegd. Hij had wel problemen met het foeteren op ambte naren, mensen die niet tevreden zijn moeten volgens hem naar het raadhuis om te overleggen. Met de uitspraak van zijn partijgenoot Ff Daan Welboren (Pakt) beklaagde zich dinsdagavond in de raad over het ontbreken van humor in de algemene beschouwingen. Toch had zich even daarvoor een leuk moment voorgedaan in de vergadering. CDA- woordvoerder Ate Rienstra vertelde zich geërgerd te hebben aan de zijns inziens arrogante manier waarop het Pakt over de Teso-problematiek had gesproken: „Neelie speelt voor sinterklaas, Pakter, staakt uw wild ge raas". Welboren sprak hierop de hoop uit dat de humor die hij graag wil de zien leuker zou zijn dan die opmerking. De tweede gespreksronde in de alge mene beschouwingen werd door som mige raadsleden gebruikt om partijpoli tiek te bedrijven: door het aantonen van de laakbare en bevooroordeelde gedachtengangen van anderen de ei gen voortreffelijkheid aantonen. In de algemene beschouwing van het Pakt weerklonk de klaagzang dat het in de raad vaak eerder neerkwam op koppen tellen dan beslissen op kracht van argumenten. Daarbij werd een aantal voorbeelden gegeven van situa ties die zo misgelopen waren als het Pakt al eerder had voorspeld. Dat was reden voor Rienstra om met zijn sinter klaasrijm te komen, Jan van Asselt (Texels Belang) deelde links én rechts vegen uit de pan uit: ,,Het Pakt doet nogal emotioneel over het goedkope bootkaartje van Dros, maar hoe legt deze partij dan de sub sidie op kaartjes voor 65+-ers uit?" In het CDA meende de Texels Belang- man nog steeds de geest van de voor malige wethouder Jook Nauta te zien rondwaren: ,,Bij het vaststellen van het overgangsrecht voor voormalige agrarische gebouwen riep wethouder Nauta destijds dat er niets aan de hand was, er zou niets veranderen. Wij hebben toen gevochten voor een positieve bestemming. Nauta wilde mogelijk toch saneren, dat hoor ik nu uit de algemene beschouwing van het CDA maar dat is nooit eerder uitgesproken". Overigens had Dirk Terpstra weinig moeite met aangeven waarom de sub sidie op 65+ kaartjes een goede zaak is: ,,Dat is een rijkssubsidie en dat is nou precies hoe wij vinden dat het moet". Van Asselt verweet de raad onduidelijk te zijn geweest in het afwijzen van het beleid dat in de groene nota's is vast gelegd, iets waar zijn.partij zich overi gens niet schuldig aan had gemaakt. Rienstra was het niet met hem eens: ,,Het rijk heeft gewoon een beslissing genomen en weinig aandacht aan het standpunt van de raad geschonken. De regeringsbeslissing moet overigens nog door de kamer en er is nog erg veel onzekerheid over." Het gesprek over duidelijkheid kwam nog eens terug toen gestemd werd over het al of niet afschaffen van de bijdrageregeling voor het oude land van Texel. Het CDA wilde niet afschaf fen maar de gemeentelijke bijdraae te rugbrengen tot het niveau van de rijks bijdrage. Texels Belang pleitte voor to tale opheffing. Het gevolg van deze constructie was dat beide partijen te gen eikaars voorstel stemden zodat het collegebeleid uiteindelijk aangenomen werd. Jan van Asselt sneerde hierop: ,,Dat is nou een mooi voorbeeld van CDA-duidelijkheid." over de ambtenaren had hij zelfs „gro te moeite": „Het is de taak van de ambtenaren om bouwplannen aan het bestaande beleid te toetsen. Zij zeg gen, en dat is hun werk, of het for meel kan. Het college heeft dan even tueel de vrijheid om van die regels af te wijken, maar dat kan en mag een ambtenaar niet doen." Schilling raadde iedereen af om illegaal te bouwen, dat was volgens hem niet nodig, er viel al tijd wel te praten. Hij benadrukte dat illegale bouw in geen geval wordt toe gestaan, dat daar dus geen soepele hantering van de van de regels wordt toegepast. Zijn opmerkingen brachten Gelein Jan sen er toe om te wijzen op de gang van zaken rond de bollenschuur van De Ridder, waar het college zelf buiten haar boekje ging door een bouwver gunning af te geven zonder toestem ming van de hogere overheden. Groene nota's Schilling vertelde binnenkort weer naar Den Haag te gaan om te praten over de groene nota's. Hij constateerde uit een krantenbericht dat Maarten Roe per, voorzitter van de Hollandse Mij. voor Landbouw, een nogal mild stand punt innam over het landschapsbeleid, maar vertelde daarbij dat hijzelf op de „harde lijn van het college" bleef zit ten, zoals die door de gemeenteraad in een motie werd verwoord nadat dit college aan het bewind kwam. Terpstra meende uit de bereidheid tot praten van de wethouder een wat soe peler opstelling te kunnen destilleren maar dat ontkende Schilling stellig: „Als ik die indruk heb gewekt is er iets niet goed gegaan." Terpstra benadrukte dat zijn fractie destijds voor het afwijzende beleid heeft gestemd omdat het belangrijk werd geacht als eenheid naar buiten te treden, maar dat de mo gelijkheid tot gesprek wel altijd open gehouden moet worden. Gelein Jansen kwam terug op een CDA voorstel om een commissieverga dering met de boeren te houden. Hij vond dat Maarten Roeper daar uitge nodigd zou moeten worden. Dat leek Schilling een goed idee. Onbehoorlijk Het college heeft zijn ontevredenheid met het abrupt stopzetten van subsi dies voor het verbeteren van woningen geuit in een brief aan de minister, waar in de bewindsman zelfs onbehoorlijk bestuur wordt verweten. Zoals bekend trok de raad 7122.000,— uit om de aanvragers van subsidie niet in de kou te laten staan. Dat geld werd geput uit de saldireserve en daar zal het ook weer in teruggestort worden als de mi nister op de dwalingen zijns weegs te rugkomt. Gelein Jansen wilde ook we ten hoe de toekomst voor het monu mentenbeleid er uitziet en de wethou der zegde hem een overzicht toe., Naar aanleiding van een CDA vraag vertelde Daan Schilling dat het overleg over de overname van de AOT door de NZH 12 december weer „op de rails gezet" wordt. Hij gaf toe dat het door diverse oorzaken wat gehaperd had. Overigens was het personeel nooit naar hem persoonlijk met klachten ge komen, maar via omwegen had hij wel gehoord dat er onvrede bestond. Het bestemmingsplan industrieterrein Oosterend heeft rechtskracht. De wet houder constateerde echter dat er wei nig animo was om de bijna twee hec tare te bezetten. Overgang De confessionelen wilden weten of bij verouderde agrarische opstallen koste wat het kost zou worden vastgehou den aan de agrarische bestemming en of recreatieve opstallen in het buiten gebied uitgebreid en verbeterd zou den mogen worden. Voor een al te halsstarrig beleid werd gevreesd. Schil ling wees beschuldigingen van starheid van de hand. Volgens hem was het collegestreven erop gericht de relatie met het bestemmingsplan in stand te houden. De problematiek rond de recreatieve opstallen heeft alles te maken met het overgangsrecht. Dat treedt in werking als bijvoorbeeld in een nieuw bestem mingsplan wordt bepaald dat in een gebied geen recreatieve opstallen mo gen staan. Wat er dan al staat aan zo merhuisjes en dergelijke mag blijven staan maar er mag niets bijkomen en als de huisjes aan vervanging toezijn mag dat ook niet. Een soort natuurlij ke afvloeiing van opstallen. Dat ge beurt dus als er een overgang van bestemming is. Schilling vertelde dat dit college er al les aan gedaan heeft om het over gangsrecht voor het buitengebied om te zetten in een instandhoudingsrecht, maar dat dit door de provincie radicaal van de hand wordt gewezen. Hij beloofde er echter aan te blijven werken, tot grote vreugde van Gelein Jansen. Dat werd weer door Schilling getemperd: „Vólgens de provincie kun nen we toch. niet meer dan in de marge rommelen." De wethouder beantwoordde een op merking van de VVD over de wijziging van Rijksweg 9, de weg van Den Hel der naar Alkmaar: „Het college heeft alle adhesiebetuigingen aan dit stre ven ondersteund. Die weg moet veili ger, het is gewoon één van de gevaar lijkste wegen die er zijn". 60.000 slaapplaatsen Schilling vond de Paktwaarschuwing dat het maximum aantal toeristische bed den straks naar 60.000 moet om een eventuele tweede dubbeldekker te be talen wat overdreven. Hij wees erop dat in het komende jaar weliswaar een heroverweging komt van het recreatie basisplan, maar dat in het collegepro gramma vermeld staat dat het aantal beddden op 47.000 gehouden moet worden. Dirk Terpstra: „U kunt nu wel schamperen over wat wij zeggen maar vertelt u mij maar eens hoe die twee de dubbeldekker dan betaald moet worden." Daarop gaf Schilling weer te rug dat het collegeprogramma het raadslid toch een veilig gevoel moest geven. Voor de visserij had de wethouder een positief geluid. „Het college staat po sitief tegenover de havenuitbrei dingsplannen. Meestal is bij dergelijke zaken planologie de flessenhals, maar dat is nu niet zo. Als er morgen een bouwaanvraag ligt, kan die direct ge honoreerd worden. Voor de verbreding van de havenmond moet een artikel-11 plan opgesteld worden. Daar willen we met de vissers over praten". Door het Pakt werd gewezen op de mogelijkheid om gebruik te maken van de „terugploegregeling" voor het scheppen van werk in de bouw. Schil ling kon vertellen dat de gemeente uit die post al 7169.000— had ontvangen en dat de gemeente de mogelijkheden goed in de gaten houdt. Gedreven Schilling kon de surfclub weinig posi tiefs vertellen. „Ik begrijp best dat het voor een gedreven voorzitter allemaal wat te langzaam gaat, maar toch zit er vordering in. Ik ben heel blij met de toezeggingen van het waterschap, dat er wat hen betreft geen beletsel is. Planologisch ligt het echter veel ge compliceerder en de provinvie houdt daar stipt de hand aan. Het college blijft echter achter de plannen van de windsurfclub staan. Dat duurt inder daad langer dan gewenst, maar wij hebben geen woord gebroken". Peter Bakker wees de wethouder erop dat de gemeente subsidies kan krijgen voor het verbeteren van de infrastruc tuur, zoals in dit geval het aanleggen van een parkeerplaats en andere ver hardingen, maar de club niet. Hij sprak zijn twijfels uit of dat zou lukken. Het CDA wees erop dat sinds het be zoek van de confessionele statenfractie gedeputeerde Wim van Gelder geheel van de problemen op de hoogte is. Ate Rienstra vertelde bovendien dat zijn fractie in ieder geval de 710.000,— subsidie voor het komende jaar wil toekennen. Schilling was blij dat Van Gelder zich in wilde zetten, maar omdat hij ruimte lijke ordening niet in zijn portefeuille heeft twijfelde de wethouder aan het nuttig effect van deze inzet. Westduitse marken Belgische franken Franse franken Zweedse kronen Zwitserse franken Deense kronen Amerikaanse dollars Engelse ponden Oostenrijkse schilling Italiaanse lires Spaanse peseta's 100 100 100 100 100 100 1 1 100 10.000 100 7110,50 7 5,46 7 35,50 7 37,75 7134,50 7 29,50 7 3,39 7 3,99 7 15,82 7 17,10 7 1,89 Na het gelijkspel tegen Schoorl heeft De Koog ook in de uit wedstrijd tegen Oudesluis een ge lijkspel behaald. De Koog had beslist meer verdiend maar kon het krachtsverschil niet in doelpunten uitdrukken. De Koog kwam al snel op 1—0 door John List die met een hoge voorzet de keeper volledig verraste. Door de harde wind tastte de keeper volledig mis en draaide de bal in het doel. Oudesluis kwam er in deze eerste helft nauwe lijks aan te pas. Op een hard diagonaal schot reageerde keeper Theo Bonne attent en voorkwam Cees van Beek een zekere treffer door een harde inzet met het hoofd van richting te doen veranderen. De Koog kon hier veel meer gevaarlijke acties tegenover stel len. Ruud van de Kerkhof knalde twee keer op de paal. Verder had de Ou desluis defensie het erg moeilijk met de vele vrije trappen die veelal hoog in de doelmond geplaatst werden. Doel punten leverde dit echter niet op. In de tweede helft begon Oudesluis erg fel en was vooral via de linkerflank gevaarlijk. Aan de andere kant schakel de Jo Flens zijn tegenstander volledig uit. Combinaties Na een kwartier maakte Oudesluis dan ook gelijk na een snelle combinatie over links. De snelle linkshalf kreeg de bal precies op tijd aangespeeld en kon keeper Bonne met een diagonale schuiver passeren: 1—1. De koog kreeg nog enkele goede kansen om de volle winst te pakken. Na een goede combinatie met Ruud van de Kerkhof verscheen John List vrij voor de kee per maar zijn schot ging naast. Het bleef echter bij 1—1, een uitslag waar Oudesluis dik tevreden mee mocht zijn. Donderdag 29 november De Baptistengemeente houdt in de Doopsgezinde kerk in Den Burg een evangelisatieavond, aanvang 20.00 uur. Thema: „Geloof". Vrijdag 30 november Toneelvereniging „De Vriendenkring" brengt in het dorpshuis De Waldhoorn vier éénacters, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 1 november In het Eierlandsche Huis worden van 10.00 tot 12.00 uur gymnastiek- wedstrijden gehouden voor de lagere schooljeugd. Toneelvereniging „De Vriendenkring" herhaalt in dorpshuis De Waldhoorn de vier éénacters; aanvang 20.00 uur. Zondag 2 december Om 14.00 uur start op het Wezenland de Sinterklaasrit van de MAB-club Texel. Maandag 3 december De atletiekvereniging Texel geeft in de kantine van de Texelse Boys een infor matieavond; 20.30 uur. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 uur, tel (02220) 4887, het Groene Kruisgebouw, kamer A1, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Tevens bereikbaar: tel. (02223) 234, Kotterstraat 24, Oosterend. Spreekuren college van B en W: Burgemeester Engelvaart en wethou der Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling woens dag van 8.30 tot 9.30 uur en wethou der Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielwaal in De Waal, aanvang 20.15 uur. Nieuwe le den zijn welkom. Informatie via tele foon 02220-3565. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt spreekuur in d'Ouwe ULO maandags, dinsdags, woensdags en vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en don derdags van 18.30 - 19.30 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waa rin de raadsvergadering wordt gehou den hebben de raadsfracties van CDA, PSP, Pakt en VVD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmerkingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergade ring aan de orde zullen komen. Texels Belang houdt dit fractiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO groep komt elke woens dag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Trombosedienst. Iedere woensdag ochtend bestaat na afspraak van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisge bouw in Den Burg (ingang tandartsen praktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887 (b.g.g. Geminiziekenhuis Den Helder 02230-11414). Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet contact opnemen met het laboratorium van het Gemini ziekenhuis in Den Helder, telefoon 02230-11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgegevens en ver zekeringspapieren (ziekenfondskaart) bij zich te hebben. Henriët de Wit is in Utrecht geslaagd voor het diploma eerste kapster. Ze is werkzaam bij Cocky's Kapsalon in De Koog. Vrijdag raakte een 23-jarige Texelse, rij dende op de Postweg, de macht over haar autostuur kwijt toen ze met een wiel in de zachte berm terecht kwam. De wagen vloog over de weg, ramde een lantaarnpaal en kwam in de sloot tot stilstand. De automobiliste werd met een ambulance voor onderzoek naar een huisarts gebracht. De auto was total loss. Vrijdagavond deed zich eenzelfde on geluk voor maar daar was de materiële schade aanzienlijk minder. Een 23-jarige Texelaar raakte op de Nieuw- landerweg van de Weg en belandde met zijn auto op de kop in de sloot. De wagen liep slechts enkele deuken op en de bestuurder kon ongedeerd uitstappen. De automobilist verklaarde dat hij moest uitwijken voor een schaap dat op de weg liep.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 17