interklaas heeft et smoordruk l/V allotment eslaagd echte vangst voor ortvissers Gelijkspel voor Texelse Boys Eduard Dijker tweede in bosloop Bergen Springwedstrijden zeer geslaagd Programma zaalvoetbal Weining spanning in bowlingstrijd SVC vocht voor gelijkspel tegen Huiswaard Eelman en Bos periodekampioen SVC vrouwen aan kop GVT meisjesploeg behaalde eerste overwinning Kracht gedeeld in judouitwisseling Cursussen voor recreatieleider Geen jeugdtraining ATV Wijziging openstelling postagentschap 4 DECEMBER 1984 TEXELSE COURANT ocht dit jaar door Orwell's boek een onheilspellende klank heb- th gehad, deze nachtmerrie lijkt )or Sinterklaas en zijn trouwe iechten uit te komen. Het is dan iukkig een vrolijke nachtmerrie m de goedheiligman, maar op iel heeft de grijsaard zijn han- >n meer dan vol. De drukte van yen en ontvangen (de schimmel in Sint heeft nog nooit zoveel nterpenen gekregen) wordt Sint 'zolaas anno 1984 wel eens te el. Vandaar dat hij maandag- ond de hulp inriep van Scouting r de bewoners van bejaarden lis Sint Jan met een presentje te rrassen. Op aanwijzing van Sint irden 42 hulppieten en 3 hulp- nterk/azen geformeerd en zij gin- >.n met vrolijk versierde fruit- dndjes op bezoek bij de bewo- >rs van Sint Jan. Dat gebaar srd gewaardeerd en diverse Pie- n en Sinten gingen ook weer et een klein presentje van de be- orers de deur uit. Sint was ook weden- over de aktie van deze dvinders in de leeftijd van zeven it elf jaar. Op de foto de omge urde kabouters en welpen in ile VVV-leden hebben zich onaan- lam verbaasd over een passage in artikel dat wij schreven over de we Vakantiereisgids. Daarin stond ar meer dat de VVV de apparte- iten van ,,Tubantia" en „Bosch en in „allotment" heeft genomen, 'oegden daaraan toe dat hierover •t worden verstaan dat de VVV een i al appartementen reserveert en ze igen risico verhuurt. Dat laatste -é niet juist. De VVV loopt geen risi- Men beschikt bij voorrang enige over de appartementen en voor het niet lukt om ze te verhuren in ze weer ter beschikking van de Bnaar zonder dat de VVV iets is chuldigdDoor dit systeem is er de VVV-bemiddeling geen reden extra inspanning te betrachten bij (erhuur van juist deze appartemen- Alle accommodatie die bij de ar- lementen is betrokken wordt op ilfde wijze gepresenteerd en er dt uitsluitend afgegaan op de wen- van de klant. De angst dat de eerst de Jarino-appartementen en üST-appartementen probeert te slij- is dus ongegrond. garetha Eelman uit Oosterend gde te Den Haag voor het Stivas oma schoonheidsverzorging. Ze is '«aam bij Drogisterij Van der wedstrijd aan de Afsluitdijk van I De Snoek werd bezocht door 150 'tvissers, waaronder vijf sportvis van de Sportvissersclub Texel. De 'strijd werd gekenmerkt door slech- rangsten, dit kwam vooral doordat P de kentering van laag water gevist. ste na drie uur vissen D. Hol, 202 uit Den Helder. Nummer 10 op de luitslag had nog maar 99 cm, num- 20 85 cm, nummer 30 67 cm en ie 35e plaats de eerste Texelse ftvisser Dirk Roeper 60 cm, 36e Verhagen 59 cm, 49e Cor Huis- 51 cm, 75 Wim Pronk 25 cm en ste Texelse sportvisser was deze 'Jan Heethuis met de 100e plaats 15 cm vis. Hij liet toch nog 50 vis- 1 achter zich. 'olgende wedstrijd is op 9 decem- van 8.30-10.00 uur te Oudeschild. Na een meer spannende dan fraaie tweede helft van de wedstrijd Texelse Boys tegen ASV '55 hebben de Boys in de laatste minuut de volle winst toch nog uit handen moeten geven. De Boys startten de wedstrijd zonder Paul de Grave en zonder zijn geblesseerde broer Frank. Wel was Alfred Bakker weer beschikbaar. Deze speelde echter alleen de tweede helft mee maar bewees toen ook zijn waarde door met nog een kwartier te spe len zijn team een verrassende 2—1 voorsprong te bezorgen. De eerste helft gaf een gelijkopgaande strijd te zien. De beste kans kwam al snel op naam van de Boys toen de goed mee opgekomen laatste man Pie- ter Duin alleen voor de AVS keeper verscheen. Zijn wel harde maar niet zuiver gerichte schot kon echter door de goed reagerende doelman gestopt worden. In de laatste minuten van de ze periode kwam ASV wat gevaarlijker opzetten en ze waren dichtbij een voorsprong. Gerard Boorgaard wist dit echter te voorkomen door op de doel lijn de reeds gepasseerde keeper Stolk te assisteren. In de tweede helft bleek ASV toch wel de betere ploeg en kreeg de Boys achterhoede hadden vol werk om doelpunten te voorkomen. Vooral in de lucht hadden de spelers van ASV door hun lengte een grote voorsprong. Ze wonnen vooral in de verdediging praktisch alle kopduels. De Boysaanval moest het dan ook hebben van goed aangespeelde lage ballen en als dat niet lukte, bleef de verdediging in de verdrukking. Terwijl er aan ASV kant een doelpunt in de lucht hing kwam deze verrassend aan de andere kant. Na tien minuten spelen wist de Boys met een snelle counter een gode aanval op te zetten die resulteerde in een hoekschop. Deze werd door Jos Wessels goed voor het doel gebracht en door Pieter Duin met het hoofd doeltreffend afgewerkt. Pressie ASV oefende nu nog meer pressie uit maar kon toch niet echt gevaarlijk worden. Met nog een kwartier te spe len kwamen ze echter toch op gelijke hoogte toen, ook na een hoekschop, Henk Hermans na een onoverzichtelij ke situatie voor ASV wist te scoren. Deze stand bleef niet lang gehandhaafd. Alfred Bakker werd op rechts de ruim te ingestuurd, passeerde zijn directe tegenstander handig en terwijl ieder een een voorzet verwachtte, deponeer de hij de bal fraai in de verste boven hoek. ASV gaf het ook toen nog niet op. De ploeg scoorde (weer uit een Een groot deelnemersveld hardlopers was zondag present in Bergen. Het mooie weer en het afwisselende heu velachtige parcours zorgden daar voor al voor. Temidden van zo'n tweehon derd lopers behaalde Eduard Dijker een eervolle tweede plaats op de afstand van vier kilometer. Hij klokte 14.43 min. Maarten Dijker heeft duidelijk baat bij zijn trainingen bij de A.V. Hol- landia uit Hoorn. Hij finishte als achtste in 16.24 min. De andere afstand ging over zes En gelse mijlen (9600 m.) en trok 400 lo pers. De eerste plaats werd behaald door B. Bakker in 30.39 min. Frans Forver uit Den Helder werd derde in 30.50 min. Theo Franchimon eindigde op de zevende plaats. Pas hersteld van de griep liep hij toch naar een per soonlijk record, nl. 31.03 min. Zaterdag wordt een crossloop in de Dennen gehouden, voorafgaande aan de fietscross van de wielervereniging. De afstanden zijn 2, 4 en 8 kilometer. hoekschop) ook fraai maar men zag dit doelpunt wegens buitenspel afge keurd. Er is door de Boys hard ge werkt om die voorsprong vast te hou den doch het uitverdedigen ging veel te gehaast en ongecontroleerd. Met nog een minuut te spelen werd keeper Stolk eindelijk toch gepasseerd maar weer stond daar Gerard Boogaard ter assistentie. Ditmaal echter in zodanige positie dat hij zijn handen moest ge bruiken en dat was natuurlijk een strafschop. Luuk Swier had de zenu wen goed in bedwang en scoorde de voor ASV verdiende gelijkmaker. In een bomvol Eierlands Huis wer den afgelopen zaterdag de eerste Texelse springwedstrijden gehou den. Sportvereniging Cocksdorp ontving ruim 250 kinderen uit alle dorpen. Mede door de inzet van een tiental vrijwilligers/sters zijn deze wedstrijden perfect verlopen. 88 Groepen traden volgens een strak schema steeds om de vijf minuten op. Er werd even na 10.00 uur begonnen en daardoor bleef het hele programma 10 tot 15 minuten achterlopen. Desal niettemin bleven de groepen goed doorstromen en dat was één van de voorwaarden om deze wedstrijden te laten slagen. Gymnastiekleiders Stoter, Vos, Bruining en Verseput waren, na afloop, dan ook bij zonder tevreden over de gang van zaken in De Cocks dorp. De deelnemende kinderen kon den in diverse leeftijdscategorieën en op verschillende toestellen meedoen (lange mat, mini-trampoline en mini- trampoline met paard of kast). Er werd niet individueel, maar per groep een waardering gegeven. Uiteindelijk kreeg zo iedere groep een gemiddeld cijfer. Om tenslotte tot een verenigingsprijs te komen telde de commissie alle groepen van één vereniging bij elkaar en deelde dat vervolgens door het aantal groepen. Zo kreeg iedere vereni ging één cijfer. Dat het bijzonder span nend was blijkt uit de uitslag. Vooral Oudeschild en Den Hoorn lagen heel dicht bij elkaar. Ook de deelnemende kinderen werden op de hoogte gehou den van hun cijfers, via grote vellen papier in de ontmoetingsruimte van het Eierlandse Huis. Daar draaide men ook video-films, zodat iedereen die niet aan de beurt was zich zo kon vermaken. Ongeveer 100 ouders of andere familie bezochten de wedstrijd. Niemand min der dan Sint Nicolaas betrad ook de sportzaal en hij werd toegezongen. De goedheiligman zei dat veel groepen zelfs beter dan zijn zwarte pieten kon den springen. Hij bedankte de jury (gaf ze allen een speculaaspop) en liet ze ook een liedje zingen waarvoor de kinderen dan een cijfer mochten geven. Ook alle medewerkers bedankte hij met een speculaaspop. Verder bedank te hij de Rabobank en het Paracen trum voor hun sportieve gebaar en maakte de einduitslag bekend. 1. Gyvo De Koog 6,76 punten, GVO Oosterend 7,04 punten, SVC De Cocksdorp 7,14 punten, GVO Oude schild 7,29 punten, ZDH Den Hoorn 7,35 punten, GVT Den Burg 7,40 punten. Minitrampoline Vooral op de minitrampoline scoorden de meeste groepen goed. Kast met minitrampoline was iets minder en op de lange mat werd het minst goed ge soord. De jury geeft zich mild getoond en geen onvoldoendes uitgedeeld. Alle kinderen kregen een herinneringsvaant je, een mandarijn en een reclamepet. Het is de bedoeling dat deze wedstrij den jaarlijks herhaald worden, maar dan steeds in een andere plaats. Uite raard zijn de mogelijkheden beperkt maar waarschijnlijk zal volgend jaar GVO Oosterend als gastheer optreden. Donderdag 6 december: 17.15 u. Gamma 2-Vissers Bouwbedr. 17.45 u. Tex.Boys 1-Nissan 18.15 u. Pakhuus-Tex.Boys 2 18.55 u. Nioz 2-Zaanderwijk 19.35 u. Tex.Boys 4-Topido 2 20.15 u. ZDH 3-Ver.Schilders 3 20.55 u. Oosterend 5-Oosterend 4 21.35 u. ZDH 2-De Mok 22.15 u. Ver.Schilders-De Muy Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 7 december: 17.00 u. ZA Veldman-Tex.Boys 3 17.30 u. Graaf Spuiterij-Ratronics 18.05 u. Gamma 2-Tex.Boys 18.55 u. Oosterend 1-ZDH 19.50 u. Nissan 1-Mantje 20.40 u. Nissan 2-Casino 21.30 u. Gamma 1-Jelleboog 22.25 u. Oosterend 2-A+O 2000 Zaaldienst: Verenigde Schilders Zaterdag 8 december: 17.15 u. Rab 2-Texel 2 17.55 u. Rab-Gamma 4 18.35 u. Zegel Modes-PH Hotel 19.15 u. Oosterend 7-Ver.Schilders 2 19.55 u. Alkema-Topido 20.35 u. Citroën-Gamma 3 21.15 u. Casino 2-Nissan 3 Zaaldienst: A O 2000 De dinsdagavondleague in Bowling De Koogel kon geen verandering in de stand brengen. De drie hoogst ge plaatste teams wonnen allen vier pun ten en de drie andere teams moesten met één punt genoegen nemen. Woensdagavond moest Reizenboetiek het hoofd buigen voor Luwe Boshoek dat voor het eerst dit seizoen een ho ge winst binnen kon halen. Ondanks de hoge games van Lia Koorn (178) en Matt Nauwe (184) van het team Brüg- geman konden ze maar drie punten af nemen van de Sommeltjes. Donderdagochtend maakten T Fords en Klaver 4 het elkaar zeer moeilijk. Ze gingen steeds gelijk op en deelden sa men de punten. CMC haalde deze week weer winstpunten binnen door de overwinning op De Goot. Stumpers had weinig moeite met The Kids en speelde de vrouwen helemaal weg. Ze _wonnen met 107? punt. Wielewaal speelde donderdagavond beter dan Vo- rige week en versloeg De Koogel met 8 6. Het goed draaiende team van Graaf Spuiterij kon het deze week niet klaren tegen Anneke Visman, Betty Schraag en Jannie Mets van het team Mr. Camel en verloor met 5 9. Paal 19 was deze week weer in zijn element door een sterk spelende Wop Rienks. Deze nam een baanrecord af van Henk Plaatsman en Rudy Mattner van 222 naar 247 en een totaalserie van 843. Wimpy kon dit geweld niet bijbenen en won maar 472 punt. Na een gedwongen periode van rust trad Cocksdorp zaterdag thuis aan te gen Huiswaard. Het werd een harde maar geen gemene wedstrijd. Na de aftrap ontstond er een gelijkopgaande strijd met aan beide kanten enkele kansen. Het was jammer dat na vijf tien minuten Bart Wijsman gebles seerd het veld moest verlaten nadat hij onderuit was gehaald. Andreas Monen nam hierna de rechtsbuitenplaats over. In de twintigste minuut was het Hein Paul Siebinga die alleen door de ach terhoede van Huiswaard soleerde en scoorde. Tot ieders verbazing werd de ze treffer door de verder goed leidende scheidsrechter wegens buitenspel afgekeurd. Enkele minuten later was het aan de andere kant doelman Roel Veldman die uitstekend reageerde op een hard schot in de kruising. Geblesseerd In de 35e minuut moest de SVC- doelman na een botsing met de spits van Huiswaard (aan de hand gebles seerd) het veld verlaten en zich onder doktersbehandeling stellen. In afwach ting van de reserve doelman nam Ruud Wetsteen de honneurs waar. De ruststand was 0—0. Na de thee zag men een allerminst aangeslagen Cocksdorp dat gesteund door een po sitief publiek overrompelend van start ging. Eerst was het Frans Stark die Donderdagochtend T Fords-Klaver 4 De Goot-CMC Stumpers-The Kids Donderdagavond: Wielewaal-De Koogel Graaf Spuiterij-Camel Paal 19-Wimpy PAGINA 5 kogelhard net voor langs schoot en kort daarna moest de doelman van Huiswaard zich op de benen van Henk van der Star storten om erger te voor komen. Na vijftien minsuten spelen leek Piet Graaf de score voor Cocks dorp te openen maar hij zag zijn bal via de paal weer in het veld verschij nen. De druk op het doel van Huis waard bleef groot. Dit kwam mede doordat Hans Witte en Jan Willem Reuvers ervoor zorgden dat er ballen voor het doel verschenen. Worstelen Na een half uur begon Huiswaard zich meer uit de greep van Cocksdorp te worstelen. Een kopbal van de spits van Huiswaard werd door Lieu we Koorn schitterend tot hoekschop verwerkt. Aan de andere zijde kwam Huiswaard wederom goed weg toen er een bal op de kruising terecht kwam. Huiswaard werd op het einde van de wedstrijd wat sterker, mede omdat de SVC-ers last hadden van spierkramp. In de laatste minuten van de wedstrijd toen bijna iedereen zich met een ge lijkspel verzoend had was het de aan voerder van Huiswaard die op snelheid de achterhoede van Cocksdorp klopte en voor 0—1 zorgde. Voor de spelers van Cocksdorp die deze middag alles hadden gegeven was dit een grote te leurstelling. In de resterende minuten werd niet meer gescoord en Huiswaard ging met beide punten naar huis en kreeg gezien het vertoonde spel meer dan dat ze verdiend hadden. Eindstand 0—1 voor Huiswaard. Het klaverjaskoppel G. Eelman en F. Bos heeft de eerste plaats in de eerste periode behouden, het was een zeer spannende strijd. Het echtpaar J. Spaans benaderde Eel man en Bos met slechts 188 punten. Ook deze avond werd zeer hoog ge scoord. Het koppel G. Speets en J. Witte behaalde de hoogste score van dit seizoen. Ze werden eerste men 7814 punten. G. Festen en C. Bakker eindigden als tweede met 7727 pun ten. Het echtpaar J. Spaans behaalde 7165 punten waarmee ze gelijk eerste staan in de totaalstand. Met 7143 pun ten werd het koppel H. Bakker en C. Vinke vierde. De dames Ofrein en Biesboer scoorden 7137 punten en werden vijfde. Uitslagen: Dinsdag: Paal 19-Hordifood 4—1 Wikoko-Loodg.Zijm 1—4 Team 6-Black Beaty 4—1 Woensdah: Luwe Boshoek-Reizenboektiek 14 0 Sommeltjes-Brüggeman 11—3 7-6 4-9 1072-272 8-6 5-9 9 72-472 Eindstand eerste periode: G. Eelman-F. Bos, Echtp. J. Spaans G. Speets-J. Witte Echtp. F. Veeger F. v.d. Gracht-P. Kooiman M. Boogaard-H. Bakker N. v.d. Veen-G. Douma T. Huisman-L. Hoogenbosch G. Festen-C. Bakker Echtp. P. v. Heerwaarden Totaalstand: Echtp. J. Spaans F. Bos-G. Eelman G. Speets-J. Witte H. Bakker-M. Boogaard F. v.d. Gracht-P. Kooiman Echtp. F. Veeger G. Festen-C. Bakker N. v.d. Veen-G. Douma Dames Veeken-Keijser Echtp. P. v. Heerwaarden 57161 56973 56505 55264 55258 55227 55140 54894 54777 54428 58982 26 58884 18 58753 17 57137 22 57100 13 56722 21 56469 13 56371 16 56023 18 55947 13 Zaterdag werd de eerste wedstrijd in de jeugdcompetitie voor jeugd- turnsters (tot 12 jaar) gehouden. In de Beatrixzaal in Den Burg behaal den de meisjes van GVT een ruime overwinning op Vlug en Vaardig uit Slootdorp. De oude kern van de ploeg bestaande uit Martine Brüggeman, Ingrid Brou wer en Hennieta Mulder was voor het grootste gedeelte verantwoordelijk voor de ruime voorsprong. Maar ok de debutanten in de ploeg deden hun best. Nienke Postma, Susanne Kikkert, Linda Moor en Monique de Ridder maakten voor het eerst een dergelijke wedstrijd mee. Het was dan ook ple zierig voor de leiding om te constate ren dat de turnsters op de goede weg zijn. Op de brug ongeluk en balk moet nog veel geleerd worden. De Texelse ploeg bleek bij vooral paardsprong en vrije oefening veruit de meerdere van de „gasten". Als deze ploeg zich in het huidige tempo blijft ontwikkelen, is het heel goed mogelijk dat de B-finale van de turncompetitie gehaald kan werden. De eerste twee punten zijn al vast binnen. De vrouwen van SVC hebben dit weekend hun koppositie niet prijs gegeven. Met maar liest 7—0 won nen zij uit van Flevo 2. Verdedigster Corrie den Braven moest na tien minuten al geblesseerd uitval len, maar ondanks deze tegenvaller bleven de SVC-vrouwen oppermachtig. Al na enkele minuten spelen was Flevo overrompeld. Cindy Brokken kon uit een voorzetje van Cobi Boon 0—1 sco ren. Ook Cobi Boon wist zelf door te breken en kon 0 2 scoren. Omdat de vrouwen van Flevo over de rechter flank uitbraken, moest verdedigster Corrie Brokken een sliding maken. Hierbij blesseerde ze zich zodanig dat ze het veld moest verlaten. Eveline Boon nam haar plaats in. Het was Marianne van Heerwaarden die 0—3 maakte en (opnieuw) Cobi Boon die 0—4 maakte. Vlak voor rust scoorde ook Cindy Brokken nog een keer en met 0 5 ging men de rust in. Halt Na de rust was het Flevoteam met en kele vrouwen uit hun eerste elftal ver sterkt en hun aanvallen werden iets gevaarlijker. Desondanks had keepster Carola Brokken weinig werk. In de vijf tiende minuut kon opnieuw Marianne van Heerwaarden scoren: 0 6. Cobi Boon had deze wedstrijd steeds een scherp schot in de benen en wist tien minuten voor tijd het laatste doelpunt van deze wedstrijd te maken. Een pri ma wedstrijd met veel kansen voor SVC. Met deze 0—7 overwinning gaan de vrouwen aan kop in hun competitie en alleen Wieringermeer lijkt in staat hen nog een halt toe te kunnen roepen. De judoclub Shima bracht zaterdag een uitwisselingsbezoek aan Sloot- dorp, waar de krachten werden geme ten met Vlug en Vaardig. Die krachtefi bleken goed verdeeld te zijn. Texel en Slootdorp waren aan elkaar gewaagd in een sportieve wedstrijd, wat ook blijkt uit de volgende uitslag. De met „S" gemerkte namen zijn spe lers van Vlug en Vaardig. Categorie tot 26 kg: 1. Peter Visch, 2. Raoul Boots (S), 3. Harold Hutjes. Tot 31 kg: 1. Elco Haarsma (S), 2. Niels Herweijer (S), 3. Maarten Elzinga. Tot 36 kg: 1, Hans Kraai, 2. Stefan Polhuis (S), 3. Doenja Grosse. Tot 41 kg: 1. Toon Moors (S), 2. Jo- han Hoitink (S), 3. Shabina Kok. Tot 46 kg: 1. Ivo Kok, 2. Edzo ten Ha ve (S), 3. Mark Kalvoort (S). Er waren twee groepen in de categorie tot 51 kg. Uitslagen eerste gtqep: 1. Ruud, Endenburg, 2.- MarjölïjiVAkker man (S), 3. Erik Jan Rustenburg (S). Tweede groep: 1. Anno Dijkstra, 2. Rien Monsma (s), 3. Menno Loning. 66 kg en hoger: 1, Adrie Rustenburg (S), 2. Arjen Bakker, 3. Ferdinand van Tatenhove. Negentien december start in De Cocksdorp een cursus Recrea tiesportleider A, georganiseerd door jeugdwerk, MZW en de Texel se Sportraad. Vanaf 2 januari is er elke woensdag cursus tot en met 27 maart. De kosten bedragen ƒ50,— en met een RSLA- diploma op zak kan men terecht als gespecialiseerd vrijwilliger bij sportvere nigingen, als recreatiesportleider bij het zomerrecreatiewerk of als betaalde kracht bij de Texelse bouwdorpen en bouwkampen. Volgens de cursuslei ding krijgen degenen met een diploma voorrang bij de toekenning van betaal de functies in de zomerperiode. Wie mee wil doen moet minimaal 17 jaar zijn en in het bezit zijn van het Al gemene Basis Opleidingsdiploma, dat echter gelijktijdig met de SRLA-cursus behaald kan worden. De cursus wordt overdag gegeven en is dus zeer ge schikt voor werkzoekenden met een sportieve interesse maar ook anderen die elke woensdag vrij kunnen maken zijn welkom. Inlichtingen en opgave via de telefoonnummers 02220-4300 of 02220-3041 (afdeling sportzaken). Daar kan men zich ook opgeven voor een bijscholingscursus recreatiesportleidec. Deze cursus is voor mensen die het SRLA-diploma al hebben. De cursus omvat twee weekenden en het in schrijfgeld bedraagt f25— Opgave voor beide cursussen voor 19 december. De jeugdtraining van de Atletiekvereni ging Texel gaat a.s. woensdag in ver band met Sint Nicolaas niet door. Met ingang van 10 december 1984 wij zigen de openstellingstijden van het postagentschap in De Cocksdorp. M.i.v. deze datum zijn de openstel lingstijden als volgt: Maandag tot en met vrijdag 9.00-12.30 uur en 13.30-16.00 uur. Dinsdag 9.00-12.30 uur. Dinsdagmiddag gesloten.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5