W pe" purg BLIJVEND DE GOEDKOOPSTE! 1 Kilo HAAS-RIB Karbonaden 8P5 1 Pond GEHAKT half om half 3?® 49 89 SporrinêP*^ AMSTELBIER 1 krat a 24 flesjes *Sr£ 13?9 DEN BURG WEVERSTRAAT 82 erkdienst en fakkeltocht an Amnesty International 1.39 125 149 375 I rondernemers-aktiviteiten^ „CONAN THE DESTROYER' FliMXIlWS VANILLE VLA BOTERHAMWORST Gebraden FRIKANDO 1 98 WITLOF STOOFPEREN NAVELINA'S D.E. - roodmerk koffie 453 oer winst lor Mareis MST-programma Damestraining S.V. De Koog Zon, maan en hoog water Zonnecentrum in Julianastraat Texel promotion via persoonlijk contact ,WAT IKZEGGENWOU." Vliegveld Saksische LEVERWORST IDAG 7 DECEMBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Amnesty-groep Texel voert in het kader van de internatio- e campagne tegen martelen uitgebreid actie. Dat zal ge- iren rond 10 december: de dag van de rechten van de ns. jondag 9 december zal ds. C. de in samenwerking met Amnesty Texel een dienst wijden aan het na martelen en andere schendin- van de mensenrechten. Deze st wordt gehouden in de Hervorm- srk van Oosterend. De bezoekers deze dienst zullen na afloop in de genheid worden gesteld om voor- rukte kaarten te versturen om op manier regeringen te attenderen iet feit dat burgers onder hun ver- voordelijkheid worden gemarteld. Marktkraam ndag zal Amnesty 's morgens op narkt staan met o.a. kaarsen en ten en informatie over het werk Amnesty International. De kaarsen raarten worden verkocht om het nesty werk financieel te steunen. Fakkelwacht wordt maandag een fakkelwacht ouden. Dat gebeurt in 't Horntje Ie boot tussen 17.00 en 18.00 uur. deze manier wil Amnesty de men- betere afstandsschot was de Sssende factor in de strijd tussen 6 en de Marels-kadetten. De swedstrijd eindigde weliswaar met int verschil in het voordeel van de =lse basketballers, maar de nieuwe jte in de Helderse ploeg beloofde veel goeds voor de Mareis, lange quards van HBC wisten in- jaad de Texelse aanval in toom te den. De score bleef beperkt tot 14—6 voordeel voor de Mareis, ille combinaties brachten na de sel de Mareis veel ongedekt onder bord .Vooral M. Tuntelder wist met iunten hier goed van te profiteren, gaf zich daarna vrij simpel ge inen. 38—17 werd de eindstand, via B. Witte met 10 punten. sen herinneren aan het feit dat 36 jaar geleden de universele verklaring van de rechten van de mens werd aange nomen door de Verenigde Naties. In heel het land worden maandag fakkel- wachten gehouden. Ook nu nog worden de mensenrechten geschonden. Over de hele wereld zit ten mensen vanwege hun religieuze of politieke overtuiging, ras, taal, sexe of ethnische afkomst gevangen. In ver schillende landen worden nog steeds doodvonnissen voltrokken en er wordt op grote schaal gemarteld, ledereen die meer over deze acties of over het werk van Amnesty International wil weten kan contact opnemen met het secretariaat van Amnesty, Vloedlijn 31, Den Burg, telefoon (02220) 4109. Zaterdag 8 december Basketbal Sportlaan Den Helder: 15.30 u.: Marels-Schoorl (j.Kad.) Volleybal ,,Ons Genoegen": 13.30 u.: Tevoko 2-Advendo (h.) 13.30 u.: Tevoko 1-PK '72 (d.) 13.30 u.: Tevoko 4-Braaf S. 3 (d.) 15.00 u.: Tevoko 3-Nieuwediep (h.) 15.00 u.: tevoko 2-Los '82 (d.) 15.00 u.: Smash '68- Turnlust 1 (d.) 15.00 u.: Tevoko 1-Edam (h.) Zondag 9 december Handbal ,,Ons Genoegen": 13.30 u.: MST 1-HVS 3 Maandag 10 december Volleybal Sporthal Sportlaan 18.45 u.: B. Seahawks-Tevoko (j.ads.) 18.45 u.: Noordkop 1-Tevoko 2 (d.) Met ingang van deze week is de da mestraining van S.V. De Koog op vrij dagavond om 19.00 uur. Tekenaars van stripavonturen hebben het voordeel dat ze de figuren op het papier precies kunnen modelleren naar hun eigen fantasie. Het overdrijven van bepaalde lichamelijke kwaliteiten ligt zodoende voor de hand. Vandaar dat we de opgeblazen onderarmen van Po- peye en de enorme bundels van Su perman heel gewoon vinden. Filmma kers hebben het op dat punt veel moeilijker omdat ze 'slechts' beschik ken over levende personen. Voor het verbeelden van de ondermeer door strips vermaard geworden Conan, vond regisseur Richard Fleischer een perfecte oplossing. De vertolker van Conan heet Arnold Schwarzenegger. Deze Oostenrijker werd vijfmaal geko zen tot Mister Universe terwijl hij ze ven keer de titel van Meneer Olympia behaalde. Conan werd in 1932 door de Amerikaanse schrijver Robert E. Ho ward bedacht. Na zijn dood, vier jaar later, bleef dezelfde Conan als een voorhistorische kolos de held in ettelij ke strips die nog steeds in nieuwe ver sies worden doorgetekend. In de tweede Conan film besluit Schwarzenegger erop uit te gaan sa men met een prinses, haar lijfwacht en twee van zijn vrienden, op zoek naar de hoorn van Dagoth. Wat de held echter niet weet is dat een kwade ko ningin met die hoorn enkele minder nobele bedoelingen heeft. De tocht verloopt natuurlijk niet zonder proble men en als de hoorn gevonden is krijgt Conan een aantal eerder onver wachte tegenstanders voorgeschoteld. Conans medestrijder is de schitterende Grace Jones, die haar rol met een overtuigende woestheid de revue laat passeren. Ze hanteert haar enorme zwaard met het gemak waarmee Betti- ne Vriesekoop met haar tafeltennisbat mept. Conan the destroyer" is te zien van vrijdag tot en met maandag in City, 20.00 uur. De zon komt 11 december op om 8.38 uur en gaat onder om 16.28 uur. Maan: 8 dec. V.M.; 15 dec. L.K. Springtij: 10 dec.; doodtij: 17 dec. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 7 december 7.22 en 19.35 Zaterdag 8 december 8.09 en 20.20 Zondag 9 december 8.53 en 21.04 Maandag 10 december 9.39 en 21.49 Dinsdag 11 december 10.33 en 22.31 Woensdag 12 december 10.43 en 23.10 Donderdag 13 december 11.12 en 23.51 Vrijdag 14 december 11.54 en Zaterdag 15 december 0.39 en 12.33 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Deze week heeft Marinus van der Slikke een zonnecentrum geopend boven het Fitnesscentrum aan de Julianastraat. Voor het zonnecen trum werd de eerste verdieping van het Fitnesscentrum ingericht. In de ruimte staan twee zonneban ken, waarvan een model dat ook bij de andere centra op Texel staat en een, volgens de eigenaar, ultra moderne zonnebank ,,die klanten vlug en veilig bruin maakt". Het is een bank volgens de 'sandwich' •formule. De klant ligt in een soort tun nel van lampen. Marinus van der Slik ke zegt dat deze tunnel en het grote aantal S-lampen er voor zorgt dat men Mevrouw I. Halsema-Pol van pension De Zonnestraal uit De Koog is bezig met de start van Texel Promotion bv. Deze eenmansonderneming wil zich in de wintermaanden gaan bezig houden met Texel-reclame op een iets andere wijze dan tot nu toe gebruikelijk is. Het is de bedoeling dat mevrouw Hal- sema van oktober tot april allerlei in formatieve lezingen geeft over Texel voor iedereen die dat maar wil in eigen land, Duitsland en België met visuele ondersteuning van videoreportage of een film over Texel. Die reclame avonden kunnen gehouden worden voor een afdeling van de Plattelands vrouwen, een personeelsavond van een groot bedrijf, een informatieve avond van een reisbureau, enz. ,,De mogelijkheden zijn groot en het is de bedoeling dat ik naast algemene infor matie over Texel, gerichte informatie over toeristische bedrijven verstrek". Daarvoor vraagt de BV in oprichting een onkostenvergoeding en salaris en volgens mevrouw Halsema kan met een speciaal voor dit doel gemaakt be- drijvenfolder gecontroleerd worden wat de respons van deze meer persoonlijke reclame is. ,,lk ben dan een soort am- basadrice van het eiland". Mevrouw Halsema heeft contact met enkele gro te bedrijven over dit initiatief maar de animo is nog niet groot genoeg om langdurig op pad te gaan. ,,Hoe meer bedrijven er mee doen, hoe goedkoper het voor iedereen wordt". Inlichtingen via telefoon (02228) 817. sneller bruin wordt dan op de banken van een ouder type. ,,Er zijn nog maar vijf van dergelijke zonnebanken in Ne derland maar ze hebben al bewezen dat men na een paar keer al flink bruin is". Het gezicht wordt gebruind met een aparte lamp. Bruinen op de mo derne bank kost 785,— voor acht keer en op de andere bank 775,— voor tien keer. Slank Volgende maand start het Fitnesscen trum met een afslankcursus, gebaseerd op het principe dat overtollige calo rieën door bewegen verbrand moeten worden. De cursist krijgt voorbeelden hoe hij of zij de calorieën met trainen en sporten zo snel mogelijk kwijt kan raken. Voor controle van het gewicht en trainingsadviezen moet men vijf keer per week naar het Fitnesscen trum. De drie maandelijkse cursus kost 775,-. Naar aanleiding van de reactie van de burgemeester op vragen van raadslid Rienstra in de begrotingsvergadering wil ik het volgende opmerken. Naar mijn mening liggen er wel dege lijk mogelijkheden om op het vliegveld werkgelegenheid te scheppen. Dankzij de activiteiten op het vliegveld kon ik in mijn bedrijf, zelfs in november, één man extra in dienst houden (i.v.m. he- licoptervluchten naar booreilanden). In deze maand hebben ook verschillende hotels op het eiland hier de vruchten van geplukt. Dat het vliegveld alleen mag bestaan i.v.m. een mogelik isolement is allang achterhaald. Bij calamiteiten is het vliegveld ongetwijfeld van groot be lang, maar het heeft zijn bestaansrecht de laatste jaren zeker ook te danken als een van de grootste toeristische at tracties van het eiland, waar duizenden mensen plezier aan beleven en waar tientallen mensen direct en indirect hun broodwinning aan te danken hebben. N. Smidt-Ellen (Taxi Toon Smidt) Den Burg Spar van Steegman. stukje van 100 gram 100 Gram 1 Pond 10 heerlijke sinasappelen Snelfilter- of gewone maling, pak a 250 gram Ti

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 11