feimg verrassingen zaalvoetbal Zaalvoetbal pectaculaire start chaaktoernooi Kerstbridge Veel 2-mansteams bij bowling Boys hard aan winterstop toe „Hoornder Hart" in het groot Tetak 2 kampioen Burgerlijke stand Monsterzege Mareis Verleende bouwvergunningen Kustafslag DDR-krant Insel Texel braucht Schuti gegen Erosion Bouw wierschuur turn-key project IDAG 11 DECEMBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 7 enige ietwat verrassende uit- ag in de hoofdklasse zaalvoetbal gelopen week was het gelijke tel van Oosterend 2 tegen A O |00. Gamma, Nissan en Oosterend ikten alle drie de volle winst. In eerste klasse komt Gamma 3 nu in de leiding door winst op Ci- oën, mede doordat Nissan 3 met 1 van Casino 2 won. In de twee klasse blijft de stand vrijwel on- iranderd. RH Hotel won met 1 van Zegel Modes. I jsterend en Gamma hadden het bei- niet makkelijk tegen respectievelijk _J)H en Jelleboog. Oosterend behaal- een nipte 2—1 zege terwijl Gamma, zonder Louis Uriot speelde, de inden vol had aan een zeer geinspi- ird spelend Jelleboog dat overigens laatste weken toch beter begint te laien. Blijft natuurlijk wel het feit dat imma de volle winst pakte. Nissan aide redelijk gemakkelijk een 5—1 nst op Mantje. Gamma 2 blijft het k goed doen, ditmaal werd Texelse iys met 5—1 terugverwezen. Ooste- id 2 behaalde een verdienstelijk ge- tegen A O 2000. Het valt aan nemen dat Oosterend 2 gaandeweg competitie meer punten zal gaan kken. Nissan 2 dat uit de laatste ee wedstrijden vier punten haalde kte weer een punt. Tegenstander isino kreeg in de laatste minuut nog n uitstekende mogelijkheid om de ind op 2—1 te brengen. De toege- nde penalty werd echter door Nissan iper John Cnossen uitstekend stopt. de eerste klasse won Gamma 3 met 1 van Citroen. Het team komt daar- >e aan de leiding in de eerste klasse, !de doordat Casino 2 van Nissan 3 [loor. Gamma 4 moest de zege aan b laten dat een 4—0 winst boekte. Mok wist met 6 3 van ZDH 2 te men. tweede klasse behaalde PH Ho- een monsterzege op Zegel Modes !t 11—1. Alkema wist door doelpun- van Jacob van Heerwaarden en nald van de Wetering een 2—0 ze- te bewerkstelligen op KSMT. In de ide klasse bleef Verenigde Schilders zijn nog ongeslagen reputatie bewijzen door met 5—1 van De Muy te winnen. In de vierde klasse ook geen verrassin gen. Rab 2 won met 2 0 van Texel Veteranen. Terwijl KSMT 2 met 4—2 Texelse Boys 4 de baas bleef. Bij de junioren ook geen nieuws. Vissers Bouwbedrijf won gemakkelijk van Gamma 2 met 6—1 en Nissan bleef Texelse Boys de baas met een 6—0 zege. Uitslagen: Hoofdklasse: Oosterend-ZDH Mantje-Nissan Gamma-Jelleboog Gamma 2-Tex.Boys Oosterend 2-A 2000 Nissan 2-Casino Eerste klasse: Gamma 3-Citroën ZDH 2-De Mok Casino 2-Nissan 3 Gamma 4-Rab Tweede klasse: Zegel Modes-PH Hotel Oosterend 5-Oosterend 4 Alkema-KSMT Tex.Boys 4-Pakhuus Derde klasse: Ver.Schilders-De Muy 2-1 1-5 3-1 5-1 1-1 1-1 4-1 3-6 1-3 0-4 1-11 0-4 2-0 6-3 aandagavond in ,,De Lindeboom" ng het tweede periodetoernooi n schaakclub En Passant specta- ilair van start. De beide favorie- n Joop Rommets en Jaap Dros :kken tegen respectievelijk Ge- rd Zoetelief en Frans Eijgenraam Ie registers open, maar zagen in gunstige posities omslaan in irloren stellingen. Rommets raak- een vol punt kwijt aan Zoetelief Dros kwam met de schrik vrij, - lordat Eijgenraam via een zetten- irhaling remise forceerde, nus Vittali was de lachende derde, ant hij nam door deze ontwikkelin- n in de algemene competitie de lei- ig. In zijn partij tegen Paul Eelman hij het niet al te moeilijk, omdat Iman al snel een stuk verspeelde, nk van Lare bouwde een aantrekke- (e aanvalsstelling op tegen A. C. ikker, maar raakte nadien het spoor ster. De bij ,,En Passant" terugge- 2 erde Peter Bergman toonde zijn acht door in moeilijk gevecht H. oekema te kloppen. Routinier 3-groep kwam Wim de Bruin «d uit de opening tegen A. Terpstra 2 nior. Maar de ,,En Passant"routinier cht sterk terug en wist in de loop n de avond alsnog te winnen, uitsiag van de bondswedstrijd tus- „En Passant" en het Helderse SC zal nog even op zich laten wach- Maar liefst 6 duels moesten wor- n afgebroken. De posities zullen irden gearbitreerd. MSC rekent daar op een kleine overwinning. Uitslagen 9roep: Dros-F. Eijgenraam Yz Yz Bergman-H. Broekema 1—0 Eelman-M. Vittali 0—1 vam Lare-A. C. Bakker 0—1 Zoetelief-J. Rommets 1—0 groep: Hoekman-B. Heijnen 1—0 van Tatenhoven-A. Terpstra jr. 1—0 Albers-W. Pranger 0—1 Bruining-W. v. d. Rijke 1—0 de Visser-M. Bremer Yz—Vz Witte-W. de Bruin 1—0 Terpstra sr.-R. Terpstra 0—1 Bremer-M. Witte 0—1 Pranger-K. Bruining 1—0 Hoekman-F. van Tatenhoven 1—0 de Bruin-A. Terpstra sr. 0—1 Heijnen-N. van Heeringen 1—0 Wie deel wil nemen aan de feestelijke kerstbridgedrive met mooie prijzen en levende muziek op zaterdag 22 decem ber om 20.00 uur in de Lindeboom kan zich nu opgeven bij mevrouw Bak ker (tel. 02223-254). Kosten 10- per persoon. De eerste periode van de competitie zit er op. Aan de top in de A-lijn gaan mevrouw Bakker en de heer Van Hoo- gen; in de B-lijn de heren Ruigrok en De Brok en in de C-lijn de dames Van Schie en Alderlieste. Paal 19 moest het dinsdagavond opne men tegen het 2-mansteam Black Beauty. Menno Koorn en Dennis Beumkes wisten de stand goed te houden door twee punten binnen te halen. Team 6 speelde ook tegen een 2-mansteam. Voor de zoveelste keer stond Wikoko met 2-man op de baan en een fel strijdende Marjan en John Verschaik konden geen winstpunten binnenhalen. Hordifood dat de laatste weken goed dreef kwam moest het te gen LBZ afleggen en wel met 1 —4. Op de woensdagavond konden de Sommeltjes niet uit de voeten komen tegen Reizenboetiek. De dames waren deze avond niet in topconditie en haal den maar één punt. Luwe Boshoek moest deze week zijn meerdere erken nen in Strandplevier 2. De donderdagochtend werd goed be gonnen door de T Fords. Zij behaalden een grote overwinning op De Goot door met 12—1 te winnen. CMC haal de goed uit tegen Klaver 4 en bracht de stand op 11—2. Stumpers sloot de rij tegen De Goot en haalde tien pun ten binnen. Op de donderdagavond gingen Paal 19 en De Koogel met el kaar in de strijd. Het werd een wedstrijd met ups en downs. Paal 19 kon zijn emoties niet de baas blijven en verloor met 4—10 tegen het met 2 man uitkomende De Koogel. De Wie lewaal was het zoveelste team dat de ze week met twee man uitkwam. De Waalders moesten het opnemen tegen Mrs. Camel. Ton Witte en Simon Plaatsman waren zeer gebrand om te winnen, toch lieten de dames van Ca mel dit niet zomaar toe. Na een felle strijd ging het voordeel naar de Wiele waal. Strandplevier 1 had een zeer goede start tegen Graaf Spuiterij. Graaf, dat verder in de wedstrijd goed terug kwam, kon gaan scoren door steeds op een paar pins te winnen die de Strandplevier door gebrek aan mo tivatie liet liggen en zo ging het voor deel naar Graaf Spuiterij. Uitslagen: Dinsdagavond: Paal 19-Black Beaty Team 6-Wikoko Hordifood-Loodg.Zijm 3-2 5-0 1-4 Woensdagavond: Sommeltjes-Reizenboetiek 1 13 Strandplevier 2-Luwe Boshoek 8 6 Donderdagochtend: Stumpers-De Goot Klaver 4-CMC T Fords-Kids 10-3 2-11 12-1 Donderdagavond: Strandplevier 1-Graaf sp. 6—8 Wielewaal-Mrs.Camel 8Yz—5Yz Paal 19-De Koogel 4—10 Nioz 2-Zaanderwijk 1 1 Oosterend 7-Ver.Schilders 2 5—0 Rab 2-Texel veteranen 2 2—0 ZDH 3-Ver.Schilders 3 6—0 Tex.Boys 4-KSMT 2 2—4 Junioren: Gamma 2-Vissers Bouwvedr. 1 —6 Tex. Boys-Nissan 0—6 Graaf Spuiterij-Ratronics 2—2 Zeeaas Veldman-Tex.Boys 3 1—0 Programma Donderdag 13 december: 17.15 u. Ver.Schilders-Gamma 17.45 u. Gamma 4-Tex.Boys 4 18.15 u. Gamma 2-Nissan (d) 18.55 u. Topido-Tex.Boys 2 (d) 19.35 u. Topido 2-Oosterend 7 20.15 u. Rentenaar-Tex.Boys (d) 20.55 u. Gamma-Texels Lamsvl. (d) 21.35 u. Ver. Schilders 3-Rab 2 22.15 u. Tex.Boys 4-Nioz 2 Zaaldienst: Casino Vrijdag 14 december: 17.00 u. Paracentrum-NMS 17.30 u. Cafeetje-Nissan 18.05 u. Gamma 2-Casino 18.55 u. A O 2000-Tex. Boys 19.45 u. Oosterend-Mantje 20.40 u. Nissan-Oosterend 2 21.30 u. Nissan 2-Gamma 22.25 u. Jelleboog-ZDH Zaaldienst: Topido Zaterdag 15 december: 17.15 u. Texel-Gamma 3 18.00 u. Texel 2-ZDH 3 18.40 u. Citroën-Casino 2 19.20 u. Sel. dames-WGW 20.10 u. KSMT-Zegel Modes 20.50 u. Rab-Nissan 3 21.30 u. PH Hotel-Oosterend 4 22.10 u. Zaanderwijk-Ver.Schilders 2 Zaaldienst: Texelse Boys Texelse Boys is hard aan de win terstop toe. Door ziekte en blessu res zijn spelers die niet geheel fit zijn genoodzaakt om toch te spe len, wat veel afbreuk doet aan de prestaties. Na een aan Boys zijde zeer slecht gespeelde eerste helft tegen HSV Sport kwam er uitein delijk zondag toch nog een ge lijkspel uit de bus. HSV startte voortvarend en gaf de Boys de eerste tien minuten geen kans tot aanvallende acties. Het leek toen even alsof de Boys op toeren kwamen. Ze kregen twee hoekschoppen achter elkaar te nemen, welke echter niets opleverden. Integendeel, na de tweede hoekschop werd door de HSV verdedi ging snel de voorhoede aan het werk gezet. Op een scherpe voorzet van de rechterspits greep keeper Frans Stolk mis en toen had Ronald Schouwink al le ruimte om zijn ploeg een 1—0 voor sprong te geven. Het is een wonder dat ze die voorsprong voor de rust niet wisten uit te breiden want bij de Boys ging toen alles mis. Er kwam geen pass goed aan. Vlak voor het rustsig- naal waren de Boys echter wel dichtbij de gelijkmaker, wat wel geheel tegen de verhouding in zou zijn geweest. Een uitstekende vrije trap van Jaap van Kranenburg kon door de HSV doelman nog juist over de lat worden getikt. De tweede helft gaf een geheel ander spelbeeld te zien. De Boys speelden nu geconcentreerder, wisten het spel naar de HSV helft te verplaatsen en zich ook kansen te verschaffen. Na een kwartier resulteerde het agressie vere spel in een uitstekend doelpunt, met het hoofd door Pieter Duin ge scoord nadat de bal uit een vrije trap door Jan Zijm goed voor het HSV doel was gebracht. Het was nu een wedstrijd met aan beide kanten span nende momenten. Rechterverdediger John Boogaard kwam nu ook weer aan zijn geliefde bezigheid, mee aan vallen, toe en was dan ok dichtbij een doelpunt. De HSV doelman reageerde echter alert zodat het niet doorging. Jos Wessels, met een onwillige knie aan de wedstrijd begonnen, zag met nog tien minuten te spelen eindelijk kans zijn tegenstander uit te spelen maar werd op weg naar het HSV doel prompt rigoreus onderuit gehaald. Bij een andere dan deze laconieke scheidsrechter zou dat minstens een boeking betekend hebben. De HSV verdediger kwam er nu genadig af. De vrije trap, door Wessels zelf nog geno men, leverde een goede scoringskans op. Bert Witte rekende er echter niet meer op. Nadat een andere Boysspeler de bal maar net had gemist, kon hij hem niet goed op het hoofd nemen. Jos Wessels werd gewisseld voor Ja cob van Heerwaarden en even later de nog niet geheel fitte Alfred Bakker voor Kees Kooy, beide nog junior. Dezelfde laconieke scheidsrechter voorkwam in de laatste seconde dat de Boys toch nog een nederlaag moesten incasseren. HSV was met een laatste krachtsinspanning gevaar lijk doorgebroken. Een goed schot van de rechterspits belandde op de paal en terwijl een medespeler in de rebound de bal in het verlaten doel zou depo neren klonk het eindsignaal. Volgende week wacht de Boys de uitwedstrijd tegen de nr. 2 op de ranglijst Woudia. Het is te hopen dat dan de loomheid van Ouwe Sunderklaas weer verdwe nen is. Donderdag is er geen training. De nieuwe mand met Texelse specialiteiten en i 4EKondernemers"-aktiviteiten Het hartvormige mandje met Hoornder lekkernijen dat inmiddels lokale faam heeft verworven als „Hoornder hart" is nu ook in een grotere nog meer gevarieerde uit voering verkrijgbaar. Er is nog geen naam voor bedacht en daar om spreken we maar van een „ver groot Hoornder hart", al is die be naming niet juist omdat de mand een gewoon rond model heeft en er nu ook produkten inzitten die niet uit Den Hoorn of omgeving af komstig zijn. De kleine Hoornder harten zijn inmid dels bij honderden geproduceerd. Het (kleine) kwarktaart. mandje met Hoornder specialiteiten blijkt een zeer gewild geschenkartikel te zijn, dat bij tal van gelegenheden, zoals promotie-acties, wordt aangebo den. Er bleek echter ook vraag te zijn naar iets groters, dat wat meer mocht kosten. Zo'n pakket is er dus nu en het is verkrijgbaar voor 779,50 op de zelfde adressen waar de gewone Hoornder harten verkrijgbaar zijn. Die kleinere pakketten blijven gewoon in produktie. Het nieuwe grotere pakket bevat een rauw en een gerookt Texels lamshammetje en een stuk lamslever- worst (iets nieuws) van slagerij Goën- ga, een Texelse boerenkaas van 1 kg van kaasmakerij „Wezenspyk", een halve liter Kees Boontje van slijterij 't Feugelhuus, een bakje kruidenboter en een Texels witje van biologisch- dynamisch landbouwbedrijf Sint Doan- tus, een pot honing van Jan en Tineke Nijman uit Den Burg, een gerookte zalmforel en drie gerookte „slippies" van visrokerij P. v.d. Star uit Oude- schild. Alle produkten zijn apart va cuum verpakt en daardoor ongeveer een maand houdbaar. Op het gebied van Texelse lekkernijen, is nog meer nieuws te melden. Bakkér- rij Dros in Oudeschild vervaardigt kwarktaarten die zijn samengesteld uit produkten van het biologisch- dynamisch landbouwbedrijf Sint Dona- tus. Een van de redenen om deze taar ten te maken was het royaal voorhan den zijn van (echte!) kwark. In de kwarktaart, verkrijgbaar in zowel een '-: grote (728.50) als kleine (713,80) uit voering is verder biologisch geteelde bloem verwerkt, aardbeien, citroen, suiker en het verdikkingsmiddel agar agar. Het spreekt vanzelf dat elke kunstmatige kleur- of smaakstof ach terwege is gebleven. Zaterdag speelden alle Tetak teams hun laatste wedstrijd in de najaars competitie 1984/85 in de Ferrever. Te tak 1 speelde tegen Rats 5 uit Hoorn. Het werd een erg zware partij. Voor beide teams stond er echter niets meer op het spel. Tetak 1 was al ge degradeerd naar de vijfde klasse en Rats 5 kon noch kampioen worden noch degraderen. Tetak 1 trok duidelijk aan het kortste eind: een 9—1 neder- Jaag. Zodoende eindigde Tetak 1 met-* slechts twee punten helemaal onde raan. Pas in de allerlaatste wedstrijd kon Tetak 1 iets terugdoen. Martin Jansen zag kans de eer te redden. Hij won knap in twee sets en wel twee maal met 22 20. Ruud Koorn en Max Hagedoorn kwamen niet tot winst. Ruud Koorn en Martin Jansen waren ook in het dubbelspel volkomen kans loos; 14-21, 12-15 en 10-21. Tetak 2 speelde tegen Koen Nam 2 uit Julianadorp. Het Texelse team moest winnen om kampioen te worden. Door goed en geconcentreerd te spelen zag Tetak 2 kans met 9—1 te winnen. Hierdoor staan ze, met Turnlust 2 uit Den Helder, bovenaan. Het onderlinge resultaat is dan bepalend en dat valt, betreffende de gespeelde games, in het voordeel uit van Tetak 2: 23 21. Tetak 2 mag zich dus kampioen noe men van de vijfde klasse en promo veert nu naar de vierde klasse. Zo blijft Tetak toch voor de volgende competi tie met één team meedraaien in de vierde klasse. Tegen Koen Nam 2 kwa men Lieuwe van der Veen en Fred Mosk drie keer tot winst en Wilco Geboren: Jos, zv.( Martinus de Rid der en Anna M. M. Witte; Roel, zv., Lambertus de Boer en Cecilia C.M. Bakker; Boudewijn zv. Frits Keijzer en Hendrika van den Berg; Michael zv. Adam de Jong en Brigitta Merkelbach; Patrick, zv. Geert W. de Graaf en Mar- grietha van der Vliet; Marianne Jeani- ne, dv. Petrus J. Hin en Johanna M. Hoogenbosch; Marja Cornelis, dv. Jan C. Zoetelief en Klazina C. Roeper; Sander zv. Marius G. Witte en Anna J. Zijm; Lisette dv. Marten Land en Irene E. Oosterwerff; Melanie dv. Jo hannes J. Leijen en Maria H. J. Wer ker; Maren dv. Jacob Kuijper en Maria J. B. te Welscher; Kim, dv. Roberto Terweij en Sylvia P. Pieterse; Sebasti- aan Christiaan, zv. Petrus T. Hogen- boom en Margaretha G. E. van der Eijnden; Lizet, dv. Rienk R. Platte en Jantina G. Pol. Overleden: Willem Bruin, oud 41 jaar; Dina K. Nieboer-Eelman, oud 62 jaar; Hendrik A. van der Meer, oud 63 jaar; Bartje Vonk-Bakker, oud 86 jaar; Jan J. van der Wal, oud 19 jaar; Harriet T. P. Luysterburg-Meys, oud 89 jaar; Em ma H. Persemaker-Pawlick, oud 94 jaar; Grietje Koorn-Wuis, oud 81 jaar; Petronella Huizinga-de Waard, oud 76 jaar. Maria V. Maas-Hin, oud 73 jaar; Martha Vlaming-van Dijk, oud 69 jaar; Neeltje Witte-Schellinger, oud 86 jaar; Marinus Bakker, oud 86 jaar. Ondertrouwd: Jan C. van der Star en Theodora H. Broekman; Anton Cornelis van der Vis en Elgin Wagner. Bakker boekte twee overwinningen. Lieuwe en Fred wonnen samen ook het dubbelspel in twee sets: 21—17 en 21-14. Het jeugdteam deed het ook goed. Alexander Bakker, Mirjam Gerritsen en Hans Segers zagen gezamenlijk kans hun tegenstander Koen Nam 4 met 6—4 te verslaan. Een zeer knap resul taat Alexander Bakker en Hans Se gers wonnen tweemaal en Mirjam Ger ritsen won eenmaal. Alexander en Hans wonnen samen in twee sets het dubbelspel: 21-12 en 24—22. Met in gang van 22 december doet Tetak met tw.ee teams mee in de bekerstrijd. Eind jqn.uarj.bfigjpt de nieuwe.voorjaars competitie waarin Tetak meedoet met twee senioren en één jeugdteam. De Mareis junioren moesten zaterdag in Den Helder basketballen tegen Schoorl. Schoorl, dat onderaan staat, kreeg het zeer moeilijk tegen koploper de Mareis. In de eerste helft werd het door goed samenspel 47 6. In de tweede helft bleven de Mareis scoren tegen het zwakke Schoorl. De eindstand werd 115 -10 Scoorders wa ren B. de Haan met 2 punten, J. Schuur en B. de Vries 4 punten, S. de Haan met 6 punten, N. Witte met 15 punten, R. Witte met 30 punten en M. Tuntelder met 54 punten. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instan ties bouwvergunning verleend. P. Schuyl, Bosrandweg 202, De Koog, voor het vergroten van een personeels- verblijf; R.C.L. van Beurden, Amster dam, voor het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis aan De Ruyterstraat 86, Oudeschild; E. Wieringa, Verloren- kost 41, Oosterend, voor het vernieu wen van een woonhuis; G. Grootjen, De Koog, voor het plaatsen van een taxibedrijf aan de Nikadel te De Koog; M. van der Vis, Weverstraat 4, Den Burg, voor het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis; H. Tjepkema, Oosterenderweg 11, De Waal, voor het bouwen van een woonhuis; A. Nie- boer, Wormerveer, voor het plaatsen van een garage in het Marsgebied te Den Burg; Stichting St. Donatus, Hoornderwerg 46, Den Hoorn, voor het gedeeltelijk veranderen van een be drijfsgebouw tot woonruimte; J. J. Witte, Zeebries 12, Den Burg, voor het plaatsen van een berging; J.S. Groot, Klif 22, Den Hoorn, voor het gedeelte lijk vernieuwen/veranderen van een woonhuis; T. Witte, Polderweg 2, De Waal, voor het plaatsen van een dak kapel Marsgebied Den Burg. F.T.P.D. de Haan, Kogerstraat 108, Den Burg, voor het gedeeltelijk veranderen van een woning; A.S. de Boer, Pontweg 126, De Koog, voor het vernieuwen van een badkamer; Coöp. Expl. Ver. Bungalowpark Vredelust, Amsterdam, voor het plaatsen van een werkplaats aan Californiëweg 97a, De Koog. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over- heidsDeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. in Zelfs in de Duitse Democratische Repu bliek is de kustafslag op Texel dagblad- nieuws, getuige dit knipsel uit „Das Volk", aan ons verstrekt door Marion Duinker uit Nieuweschild. Auf der Nordseeinsel Texel sind zusëtzliche Maönahmen zum Küstenschutz erforderlich, wenn nicht erhebliche Teile der Dünen dieser gröBten niederlandischen Insel im Meer verschwinden sol- len. Das geht aus einer Unter- suchung im Auftrage des Mini- steriums fiir Verkehr und öffent- liche Arbeiten hervor. Ohne solche MaBnahmen mit einem Aufwand von jahrlich mindestens acht Mil- lionen Gulden, so wird in dem Be richt betont, droht der Erosion bis zum Jahre 2010 ein Kiisten- streifen von 50 bis 350 Meter Brei te zum Opfer zu fallen. Von den Dünen auf Texel, die den standigen Angriffen der See stSrker als andere Nordseeküsten ausgesetzt sind, werden jahrlich mehrere Meter abgetragen. Im Gefolge der Erosion sind audi der Grundwasserspiegel und die Was- serqualitSt beeintrachtigt. Das in diesem Jahr an zwei Stellen der Küste praktizierte Aufspülen von Sand wird von den Experten als billigste SchutzmaBnahme be- traditet. die jedoch jahrlich wie- derholt werden muB. (ADN/DV) De bouw van de wierschuur bij het Maritiem Museum in Oudeschild wordt een turn-key project. Deze ambtelijke flirt met de Engelse taal betekent niets anders dan dat de bouw onder volledige verantwoor delijkheid van de toekomstige be heerder van de wierschuur plaatsvindt. De gemeente heeft daar geen bemoei.- enïs mee, maar wordt later wel for- meel eigenaar en verantwoordelijk voor het verdere technische beheer. Voor de herbouw van de Wierschuur is een verklarng van geen bezwaar af- gegeven door GS en het is de bedoe- ling zo snel mogelijk met de bouw te beginnen. Door gemeentewerken wer-y: den echter vraagtekens geplaatst bij de begeleiding van de bouw omdat daarvoor geen geld beschikbaar is. Als: het college had besloten dat gemeen tewerken en het grondbedrijf verant- woordelijk zijn voor de_ bouw dan had het subsidiebedrag verhoogd moeten worden. De Stichting Texels Museum is nu ver antwoordelijk en zal zich aan het bud get en het bestaande ontwerp moeten houden. Zo spaart men dus de ge- meentelijke begeleidingskosten uit. De gemeente zal hiervoor een overeen komst aangaan met de Stichting Texels Museum.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7