fexel faalt in afwerking Hardwerkend SVO met 4—3 onderuit Forse overwinning Cocksdorp op Berdos SRC-Texel 3—0 nnodig verlies \IC dames ieo Franchimon wint randloop Bergen Tevoko wint van sterk Edam Flink verlies voor MST handbal dames Volleybaltoernooi LBO Frans Bos won laatste sportviswedstrijd 1984 Uitgeest te sterk voor De Koog Z Verlies GVT in turncompetitie Messengers-organist Kruithof gehuldigd INSDAG 11 DECEMBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 9 recter en resoluter dan Texel. Nog voor rust kwam de ploeg uit Schagen op 2 0. Toen Texel de bal kwijtraakte op het middenveld werd onmiddellijk de rechtermiddenvelder van SRC de diepte ingestuurd en met een schitte rende lob passeerde hij de uit zijn doel komende Charles lepenburg. Na rust we| heeft zondag een gevoelige nederlaag geleden. Tegen koploper C werd het in Schagen enigszins geflatteerd 3—0. Geflatteerd omdat <el het grootste gedeelte van de wedstrijd in de meerderheid is ge lest en ook het beste van het spel had. het strafschopgebied van SRC rd er goed gevoetbald, maar dan tbrak het overzicht om kansen te eren. De enkele kleine kansen die <el kreeg werden slecht afgewerkt. C-Texel is een keiharde wedstrijd worden die bewees dat scheidsrech- De Waard het niveau van de vierde sse beslist niet aankon. Zijn chao- h optreden wekte de nodige irrita- op. Bij Texel ontbrak Klaas Dirk orn, die geblesseerd was, waardoor :ol Schermer laatste man ging spe en Piet Monster zich verdienstelijk arde op het middenveld. Het spel Texel was veel verzorgder dan dat SRC. Texel probeerde door mid- van een goede opbouw SRC on druk te zetten. Het probleem was iter dat die opbouw te lang duurde, name de vleugels van Texel had- te lang werk om de bal voor het C doel te krijgen. SRC kreeg daar- jr de gelegenheid op tijd in te grij- en dat gebeurde nogal eens met nodige hardheid die door de leidsrechter onbestraft gelaten td. Kansloos een kwartier spelen kwam SRC op 1—0 voorsprong. Een vrije trap buiten het strafschopgebied ver een via de voet van Nicol Schermer gs de kansloze keeper lepenburg. C moest het van individuele acties iben en speelde bovendien veel di- een spannende wedstrijd heb- n de dames van SVC afgelopen ndag verloren van ZAP (Bree- nd). SVC speelde met enkele re- ves maar heeft duidelijk meer betere kansen dan ZAP gehad. slotfase van de wedstrijd st ZAP echter van een 1—0 ach- stand naar een 2—1 voorsprong komen. was zondag erg koud op het veld SVC en het leek wel of de spieren wat vast kwamen te zitten. In de ste helft waren bijna alle kansen ir SVC. Met name het duo Cobi on en Cindey Brokken zorgde voor en gevaarlijke ballen voor het jl van ZAP. Het was of de attent gerende keepster van ZAP of het zorgvuldig afmaken van de doelrijpe die de stand op 0—0 hield. Na rust werd het allemaal nog een tje minder. Beide ploegen waren op enkele uitzondering na niet vooruit branden. Er werd dicht op elkaar raetbald en veel onnodig balverlies eden. :h was het Cindey Brokken die het ste doelpunt kon maken. Een wir- van speelsters voor het ZAP doel akte het voor de keepster onmoge- om de bal goed te kunnen zien. idey Brokken zag hem wel en oot in. ZAP, in het geheel niet aan slagen, kwam vanaf dat moment rs beter en gevaarlijker naar het C doel. SVC verdediging werd er regelma- „uit" gelopen en dat leidde tot ge- irlijke momenten. In de twintigste nuut wist Carola Brokken nog chtig te redden. De bal stuitte we- vaar weer van haar af, maar met katachtige sprong dook zij er ver- gens op. Slechts enkele minuten la- wist opnieuw een ZAP speelster or te dringen en met een handige weging werd Carola Brokken om- ld: 1—1. g geen vijf minuten later wist de- Ide speelster dit huzarenstukje te halen en een ontgoocheld SVC 4sk tegen een achterstand aan. Er 1 rd nog wel wat harder gelopen, rar echte kansen kreeg men niet i er. Jammer dat de scheidsrechter te vaak floot. In veel situaties had de voordeelregel kunnen toepassen dat had misschien wat meer vaart de wedstrijd gehouden. Een ver- nde overwinning voor ZAP. - o behoorlijk strand en een flinke od (kracht 7) waren de natuurlijke menten die de lopers zondag in rgen trotseerden. Zo'n 300 lopers iagden zich aan de acht kilometer. 1 so Francimon liep de eerste zes ki neter aan kop, doch moest toen het welschap van Ben Arensman en Erik kker naast zich dulden. Een zeer d annend slot, dat in de laatste meters rd beslist, leverde een overwinning °r Theo Franchimon. Hij verbeterde armee tevens zijn persoonlijke record at acht seconden en bracht het op 32 min. Ben Arensman werd twee- in 27.34 en Erik Bakker derde in 36. Het was de eerste keer dat Erik kker zijn meerdere in Theo Franchi- 'n moest erkennen. Maarten Dijker 'estigde op de vier kilometer zijn hemende kwaliteit met een tiende =ats (16.56 min.) en Eduard Dijker fi- hte zoals vaker in de voorhoede, zesde plaats in 15.17 min. een groot veldoverwicht had, maar het was SRC dat door snelle counters ge vaarlijk was. Toen SRC twintig minu ten voor tijd op een 3—0 voorsprong kwam door een hard schot van een verdediger was het gebeurd met Texel. Ondanks enkele leuke acties van de voor Piet Monster ingevallen A-junior Martin Koorn was de Texel voorhoede kansloos tegen de keihard spelende SRC verdediging. Hoewel de score wat hoog uitgevallen was, was de overwinning verdiend voor SRC dat nauwelijks in de proble men is geweest tegen een leuk voet ballend maar niet erg effectief spelend Texel. Een duidelijk op revanche belust De Cocksdorp trad in de thuis wedstrijd aan tegen Berdos. In het elftal waren enige gedwongen wij zigingen wegens blessures. Al na tien minuten spelen hadden zich voor het doel van Berdos enige doelrij pe kansen voorgedaan. Op het gladde veld ontstonden vaak onvoorspelbare situaties. Na twintig minuten was het Hein Paul Siebinga die vanuit de twee de lijn een schot in de linkerbeneden hoek loste, de keeper van Berdos kreeg dit niet onder controle en via de binnenkant van de paal werd het 1—0. Nog geen tien minuten later kon Frans Stark, die op goed aangeven van Jan Willem Reuvers alleen door kon gaan, de keeper omspelen en 2—0 scoren. Ondanks de achterstand was Berdos niet aangeslagen en probeerde deze ploeg de bakens te verzetten. De vleu gelspelers van Berdos bedienden hun spits met hoge ballen maar keeper Roel Veldman wist hier goed raad mee. Na 35 minuten spelen werd Frans Stark binnen het strafschopge bied onderuit gehaald. Dit was kort daarvoor al eens gebeurd, maar nu legde de scheidsrechter de bal op de stip. De penalty werd door Hein Paul Siebinga goed genomen: 3—0. Kort voor het rustsignaal kwam Berdos op 3—1 toen een middenvelder onge hinderd doorliep en vanaf het straf schopgebied hard inschoot. Ruststand 3-1. Spectaculair De tweede helft zorgde voor een spec- Wellicht gedwongen door tijdge brek forceerde zaterdag het eerste herenteam van Tevoko in de vierde set een definitieve doorbraak van de Edam-defensie. Aanvallend werd de opbouw van de nummer twee op de ranglijst goed onder druk gezet waardoor de uitstekende spelverdelers veel moeite kregen hun aanvallers ruimte te geven. De eindelijk goed sluitende netverdedi- ging van de Texelse ploeg maakte het karwei af. Via 15—8 werd het na drie gelijkopgaande sets een 3—1 Texelse zege die wederom aangeeft dat de Tevoko ploeg voor al tegen sterke tegenstanders goed weet te presteren. Onnodig punt verlies tegen mindere ploegen leidt nu tot een middenmootpositie op de ranglijst. Dames 1 handhaaft zich net onder de koplopers. Tegen het technisch slecht PK '72 behaalde de ploeg zeer simpel drie winstpunten. De volle winst ont ging het tweede damesteam. Na twee gemakkelijk gewonnen sets liet het team zich verrassen door een sterk te rugvechtend LOS '82. De ploeg uit Anna Paulowna, momenteel lijstaan voerder, profiteerde van de laconieke Tevoko instelling en pakte nog een winstpunt mee. Pas in de vijfde set wisten de Texelse meiden zich weer te inspireren tot aanvallend spel, wat ge noeg bleek voor de eindzege. Braaf Seahawks 3 had weinig in te brengen tegen het degelijke spel van het vierde damesteam. De ploeg va Antje Boonstra behaalde een 3—0 ze ge via 15—8, 15—4 en 15—6. Heren 2 had wederom vijf sets nodig om tot een beslissing te komen. Tegen Advendo werd echter na dik twee uur volleybal voor de eerste keer twee winstpunten behaald. Het was een verdiende overwinning voor de hard werkende ploeg, die in de vierde set echter te veel energie stak in onnodige onderlinge kritiek en daarmee een vol le winst uit handen gaf. Tegen het geroutineerde Nieuwediep moest het derde genoegen nemen met één setwinst. Hoewel vooral Popke van Bruggen aanvallend lekker op dreef was, leverde dat weinig proble men op voor de Helderse lerarenploeg, die op alle fronten sterker speelde. Het herfstkampioenschap gaat ook aan hun neus voorbij, daar de Adelborsten van de marineopleiding momenteel over een zeer sterk team beschikken. SVO heeft zaterdag in Andijk een wedstrijd gespeeld die in de eerste helft wel inzet gaf te zien maar waarin de kansen niet werden benut. Asonia scoorde voor de rust tweemaal door Pattinama, één keer met on bedoelde hulp van Cees Bremer. Na de rust werden er nog vijf goals ge scoord waarvan drie door Asonia. Rien Brouwer scoorde tweemaal voor SVO. taculair scoreverloop. In de tiende mi nuut was het Andreas Monen (in de eerste helft matig, in de tweede helft uitstekend) die met een kopbal voor 4—1 zorgde. Kort na de aftrap van dit doelpunt werd een speler van Berdos zo in het nauw gedreven dat hij vanaf 40 meter heihard terugspeelde op zijn doelman. Deze had daar echter niet. op gerekend: 5—1. Toen iedereen dacht dat Cocksdorp de stand verder op ging voeren kwam Berdos terug. Eerst zorgde de spits met een kopbal voor 5—2 en kort daarna tekende de rechtsbuiten van dichtbij voor 5—3. Berdos putte moed uit deze treffers en zocht meer de aanval. Bij een corner liet de spits van Berdos zich vallen en hij kreeg een penalty mee. Deze werd door Roel Veldman gestopt. Na dit signaal kwam Cocksdorp weer bij zijn positieven en probeerde de ploeg de bakens weer te verzetten. Door afwisselende steun van aanvoer der Maarten Boon en laatste man Hans Witte op het middenveld begon Cocksdorp weer gevaarlijk te worden. Dit gaat het beste als er direct gespeeld wordt. Het was Frans Stark die wederom op snelheid de verdedi ging van Berdos inclusief de doelman het nakijken gaf: 6—3. Uit een knappe voorzet van Andreas Monen tekende Henk van der Star voor 7—3. Inmid dels had Piet Graaf het veld gebles seerd verlaten. Hij werd vervangen door Jan Piet Stolk. Door het aanval lende spel van Cocksdorp stond Ber dos onder grote druk en dankzij hun doelman vielen er niet meer doelpun ten. Kort voor tijd zag Berdos nog kans eens uit te breken en voor 7 4 te zorgen, terwijl in de laatste minuut Roel Veldman de bal nog uit de krui sing tikte. Cocksdorp werd terecht winnaar. Beide ploegen hebben voor een attractieve wedstrijd gezorgd waar van het publiek genoot. Het lukt nog niet zo erg met het da mes handbalteam. Nog maar één ge lijkspel uit zes wedstrijden, de overige vijf wedstrijden werden verloren. De wedstrijd die thuis tegen HVS uit Schagerbrug werd gespeeld, resulteer de ook in een nederlaag. HVS wist in de eerste drie minuten al voor te ko men met 2 0. Daarna bleef de stand enige tijd staan. De verdediging die vorige week zo goed werkte, was nu niet wakker genoeg en men stapte veel te laat uit. De rust ging in met een achterstand van 3—8. Na de rust ging het bij MST iets beter. De ploeg had nog meer van de gaten in de HVS verdediging kunnen profiteren maar die werden vaak niet gezien of de bal ging verloren in de aanval. Ook speelde pech wel een kleine rol omdat menige bal van MST via de lat verdween. HVS had meer geluk, maar won ook verdienstelijk met 15—7. De bovenbouw (klas 3 en 4) en het personeel van het LBO hielden vorige week hun jaarlijkse volleybaltoernooi in sporthal Ons Genoegen. Er werd gestart om 8.30 uur en tegen 13.30 uur was de prijsuitreiking in de kanti ne. Door tijdgebrek (om 14.00 uur be gon in De Koninghal het sinterklaas feest) werd er zonder finalewedstrijden gespeeld. Het fluiten en tellen werd door de leerlingen zelf gedaan hetgeen goed verliep. Nadat alle ploegen vier a vijf wedstrijden hadden gespeeld werd er uitgerekend wie de eerste of tweede plaats had behaald. Bij de indeling van de teams waren alle ploegen bewust even sterk gemaakt zodat het op het teornooi tot het laatste toe onbekend zou blijven wie er als overwinnaar te voorschijn zou komen. De einduitslag 3e klas: 1. De Sappies, 2. Zootje Ongeregeld. Jongens 3e klas: 1. Jap Jum, 2. De Ballonnen. Meisjes 4e klas: 1. Laat maar gaan, 2. Chicken Run. Jongens 4e klas: 1. Playboys Macho, 2. De Soepballetjes. Asonia speelde simpel maar wel doel treffend: lange ballen en de spitsen die veel snelheid hadden zorgden voor ge vaar. Het is dan ook een wonder dat voor de rust de stand beperkt bleef tot 2—0, want Kees Bremer die tweemaal goed opgesteld stond naast zijn kee per, werkte de bal op de lijn weg. Toen er een hard schot over de rech terkant op het doel van keeper Marco Drijver werd afgevuurd kon deze de bal wel keren maar de spits Patinama was eerder bij de bal, kapte en schoot raak. Droomkans Gep Brouwer zag zijn broer Rien op links de ruimte ingaan. Hij gaf hem de bal mee. Brouwer gaf hem voor en de doorgelopen Gep Brouwer kopte in maar de bal had te weinig vaart. Uit zo'n zelfde situatie bracht Aart van de Brink de bal voor het doel. Gep Brou wer trok een verdediger mee en stapte over de bal, de mee opgekomen Jan Oosterhof kreeg de bal aan de voet maar gaf iets te veel effect aan het leer en verdween net naast het doel. Juist toen SVO wat meer ging storen en wat meer grip begon te krijgen op de wedstrijd scoorde Asonia opnieuw. De bal kwam bij een vrijstaande Pati nama die uithaalde. Kees Bremer pro beerde het schot te blokkeren maar de bal schampte zijn voet waardoor hij voor keeper Drijver onhoudbaar in de verste hoek verdween: 2—0. Na de rust kwam Martin Land in het veld voor Jan Oosterhof en trainer Land besloot alles of niets te spelen. Deze opzet leek te gaan slagen. Men zette Asonia onder zware druk en toen kwam na tien minuten al het eerste re sultaat. Een verdediger voelde zich in het nauw gebracht en dacht de bal De laatste viswedstrijd van 1984 is ge wonnen door Frans Bos met 2 vissen (40 cm). Tweede werd Cor Huisman (2 vissen, 35 cm), derde Marius Stevens (1 vis 19 cm), vierde Jan Heethuis en Paul Verhagen (beiden 1 vis 16 cm). Dit was alles wat deze wedstrijd ge vangen werd: in totaal 126 cm en 7 vissen. Totaal aantal deelnemers was 13, 12 senioren en 1 jeugdlid. De volgende drie wedstrijden in de winterserie 1984/85 worden op de vol gende data gehouden: 13 januari, De Hornt (teermolen), 27 januari Otter- saat, 10 februari Oudeschild. Alle wedstrijden zijn van 8.30 tot en met 10.00 uur. Jaarvergadering 22 februari in De Schakel. De volgende data zijn zeer belangrijk voor de sportvissers van de Sportvis sersclub Texel: 24 maart Bergen thuis, 8 april Paaswedstrijd, 27 april selectie wedstrijd Ned. kampioenschap, 11 mei uitwedstrijd Bergen, 18 mei avond wedstrijd, 7, 8 en 9 juni Waddenuit wisseling te Schiermonnikoog. achter te koppen maar de bal ver dween in het doel: 2—1. SVO kon weer voetballen, er werd weer gecombineerd. Dirk Trap en Mar tin Land stuurden hun spitsen de ruim te in en in deze situaties is Rien Brou wer levensgevaarlijk voor zijn tegen standers. Na een goede combinatie met zijn middenveld zette hij de verde diging voor schut en scoorde prima 2—2. Asonia was verbluft, zoveel te genstand had de ploeg niet meer verwacht. Tot dan hadden de verdedigers Piet Daalder, Aart van de Brink en Kees Bremer hun tegenstander weerhouden van acties. De rechtsbuiten van Asonia pikte de bal op het middenveld op en begon aan een run. Op volle snelheid vloog hij langs de verdediging en hij zag kans de bal over keeper Drijver voor te zetten. Linksbuiten Bluizer, los gelaten door zijn directe tegenstander, scoorde 3—2. Na de aftrap kreeg opnieuw de zeer snelle rechterspits de bal en Bluizer scoorde opnieuw. SVO bleef knokken. Erik Kramer was met twee snoeiharde vrije trappen dicht bij een goal maar de keeper keerde de schoten. Rien Brouwer kwam alleen voor de keeper, maar ook hij zag zijn schot gekeerd. Uit een pracht combinatie vanaf het middenveld kreeg Brouwer de bal, kapte om een verdediger en haalde loeihard uit. Het leer verdween in de uiterste hoek: 4—3. Door een ruime 6—1 overwinning van vorige week tegen Berdos waren de verwachtingen ten aanzien van de thuiswedstrijd van De Koog/Z tegen Uitgeest wellicht iets te hoog gepan- nen. Dat Uitgeest op dit moment de lijstaanvoerder is, bleek aanvankelijk nauwelijks. De Koog gaf prima partij en was in het begin veel op de helft van de tegenstander te vinden. Het was dan ook niet onverdiend dat na een half uur spelen Richard Daalder, na aangeven van Peter Veldman, ge makkelijk 1—0 kon scoren. Dat doel punt schudde de bezoekers, die kenne lijk dachten gemakkelijk van De Koog te kunnen winnen, goed wakker. Het tempo ging nog verder omhoog en de druk op het Koger doel werd groter en groter. Voor de rust echter kon De Koog, zij het met moeite, het doel schoonhouden. In de tweede helft zet ten de gasten het offensief in verhe vigde mate voort, waarbij voortdurend gebruik werd gemaakt van de razend snelle spits. Na een kwartier spelen was hij net iets eerder bij de bal dan de, ten onrechte, uitlopende keeper en dat betekende 1—1. Omdat de aanval van De Koog bijna niet meer aan de bal kwam, bleef de thuisclub onder grote druk staan. Ook al omdat bijna alle kopduels door de Uitgeesters wer den gewonnen. Alle verdedigers staken zeker een kop uit boven de Koger aan vallers. Toch kwam Uitgeest pas op voorsprong door een Koger fout. Een doeltrap werd slecht genomen waar door de gasten makkelijk in balbezit kwamen en zij de verdediging van De Koog eenvoudig konden uitspelen. De Koog vocht daarna nog wel voor een beter resultaat en wist zelfs nog enkele malen gevaar in het Uitgeester straf schopgebied te stichten. Tot doelpun ten kwam het echter niet meer. Door het sterke opdringen konden de bezoe- kerss vlak voor tijd met een snelle uit val zelfs nog 1—3 scoren. De Koog kan terugzien op een goede wedstrijd, maar Uitgeest was te sterk. Afgelopen weekend stonden er twee wedstrijden op de turnkalender van GVT. Zaterdag een wedstrijd van de turnsters-junioren tegen Hercules uit Noord Scharwoude. Zondag een jon genswedstrijd tgen Turnlust uit Mid- denmeer. Beide wedstrijden eindigden in een nederlaag voor de Texelse ploeg. Het verschil bij de turnsters junioren bedroeg 8.45 punten. Dit ver schil trad vooral op bij de balk en vrije oefening. De turnsters draaiden slecht op de balk. Bij praktisch ieder onder deel waar iets risico aan kleefde vielen zij van de balk. De vrije oefening van Hercules besliste de wedstrijd. Met goed uitgevoerde sprong-series wist Hercules hier heel hoog te scoren. De jongens hadden zondag een uit wedstrijd. Ondanks prima turnwerk kwamen de turners van GVT op alle fronten (behalve op lange mat) net iets tekort, zodat het verschil uiteinde lijk opliep tot 4.65 punten. De organist die al tien jaar lang „The Messengers" begeleidt. Jan Kruithof", heeft zaterdag uit han den van bestuurslid Gerard Huis man de eerste cassette met opna men van het koor gekregen. Deze cassette bevat recente en minder recente opnamen van het koor in de normale en de 'reünie:opsteling. Huisman onderbrak zaterdagavond de repetitie om het bandje te overhandi gen. Daarbij verklaarde hij meteen waarom Kruithof niet tijdens het jubi leumfeest gelijk met de andere tienjari ge leden was gehuldigd. Het bestuur vond dat Kruithof extra in het zonnetje gezet diende te worden en de band was tijdens het feest nog niet klaar. Huisman vervatte dat in een Sinter klaasgedicht, dat hij met veel gevoel voordroeg. De organist kreeg ook een oorkonde en voor zijn vrouw was er- een bloemetje. De opnames zijn gemaakt door Freek Vonk, terwijl de productie van de ban den in handen was van Sound Record Service Texel. Het geluid is behoorlijk goed, de kenmerkende Messengers sound komt goed over. Op de wat ou dere opnamen is het combo dat vroe ger voor de begeleiding zorgde te ho ren. De volende nummers zijn op het bandje te horen: Psalm 23, Uitnodi ging, Jezus leeft in eeuwigheid, Voor jou, Ik ben de weg. Look away, Heer van de dans, This is my story, Luister nu mensen, Great and wonderful. Let us break bread together, Medley en Dank u Vader. Dirigent was Jaap van der Slikke. Het bandje is te bestellen bij Gerard Huisman (02220) 4478 of bij Wieb Bei- jert (02220) 3753. Het is leverbaar om streeks 16 december en het kost f15,—, voor donateurs van het koor ƒ12,—. De bestelde bandjes zullen op Texel wor den rondgebracht. Gerard Huisman (IJ bood Jan Kruithof een cassette en een oorkonde

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 9