Puntendeling Ayildiz en Oosterend Voetbalvooruitzichten „Romancing the stone" a i i H it\71 Schaakgrootmeester John van der Wiel geeft kerstsimultaan Sportuitwisseling Schiermonnikoog loge klaverjasscore Voetbalprogramma Geslaagd MST Programma Enkeltoernooi van badmintonclub (RIJDAG 14 DECEMBER 1984 TEXELSE COURANT Schaakclub En Passant organiseert op vrijdagmiddag 28 december in ho- lel De Lindeboom een simultaanwedstrijd tegen internationaal groot meester en huidige kampioen van Nederland John van der Wiel uit Leiden. jn Passant is erg blij dat de Texelse ihakers in een directe confrontatie jet Van der Wiel kunnen kennisma- want hij staat bekend als een iressief speler die dankzij spectaculai- stukoffers als smaakmaker van vele lernooien geldt. Kortom, een voor ;t publiek aantrekkelijke schaker. De rganisatie hoopt dat de grootmeester jdens de simultaan zijn tactische 'aliteiten rijkelijk zal demonstreren, in der Wiel is Nederlands jongste rootmeester die al vele successen op lijn naam heeft staan. Zo won hij vo- [g jaar een sterk bezet toernooi in loegoslavië (vóór o.a. Ribli) en dit jaar iet kampioenschap van Nederland. )e simultaan begint 's middags om lalf twee. Omdat een grote toeloop vordt verwacht is het zaak dat En 'assant-leden en oud-leden zich tijdig ipgeven, zodat zij van een plaatsje lerzekerd zijn. Wie zich aan de zaal neldt loopt het risico niet mee te kun- len spelen. Men kan zich telefonisch ipgeven .bij A.C. Bakker. 02220-3503 ep V. Hoekman 02220-3444. Schaaktoernooi )e dag voorafgaande aan de simultaan 27 december) kunnen de schakers ich al vast trainen in een toernooi vaarin gespeeld wordt in vier kampen 's avonds) en zes kampen Cs middags m 's avonds). De deelnemers worden ngedeeld op basis van speelsterkte. )pgave voor deelname aan dit toer- i het weekend van 8 juni vindt de larlijkse sportuitwisseling met de an- 8re waddeneilanden plaats. Ditmaal rordt er gespeeld op Schiermonnik- og. Ook eilandcompetitieteams vol- iybal kunnen hieraan deelnemen. Van Ie reiskosten neemt de sportraad de elft voor haar rekening en de slaapac- ommodatie (kamperen, logeren) kan rorden geregeld met de ontvangende ereniging. Eilandcompetieteams of in- ïviduele spelers(sters) die belangstel- ng hebben om mee te doen kunnen ich zo spoedig mogelijk opgeven bij Ie wedstrijdleiding van de ilandcompetitie. ïjdens de afgelopen clubavond van klaverjasclub heeft het koppel G. èlman en F. Bos een unieke hoge core gemaakt van 8302 punten, i/veede werd het koppel W. Koomen n G. Linneman met 7054 punten. Als ërde eindigen J. Bakker en C. Hoo- enboom met 7005 punten. F. Hop- lan en R. de Ruwe eindigde als vier- e met 6969 punten. Met een score an 6965 werd het koppel W. Bakker n N. Koomen vijfde, itand tweede periode: i. Eelman-F. Bos 10025 5 Bakker-C. Hoogenboom 8827 4 I. Bakker-C. Vinke 8803 4 I. Koomen-W. Bakker 8559 5 Fluisman-L. Hoogenbosch 8451 5 i. Smit-A. Bakker 8408 2 I. de Ruwe-F. Hopman 8316 4 Speets-J. Witte 8193 2 V. Koomen-G. Linneman 8106 2 otaalstand: i. Eelman-F. Bos chtp. J. Spaans Speets-J. Witte L Boogaard-H. Bakker v.d. Gracht-P. Kooiman Koomen-W. Bakker I- Bakker-C. Vinke chtp. F. Veeger Veeken-J. Keijser chtp. P.v. Heerwaarden 67186 22 64751 27 64698 17 63225 24 62838 13 62696 16 62627 20 62462 24 62367 22 62324 16 nooi kan geschieden bij bovengenoem de personen of aan de zaal. Clubcompetitie Peter Bergman is van plan het tweede periodetoernooi op zijn naam te bren gen. Maandagavond schoof hij Gerard Zoetelief naar een passieve stelling die misschien nog te houden was ge weest, als Zoetelief niet door een on nozelheid een loper had verkwanseld. Joop Rommets moest na zijn neder laag van vorige week wel van Rinus Vittali winnen om in de running te blij ven in de race om het clubkampioen schap. Rommets speelde een goede partij en brak Vittali's verzet door een sterke opmars van zijn e-pion. Groot waren de verwikkelingen bij Frans Eij- genraam en Paul Eelman. De laatste raakte ook nog in een gevecht met de klok gewikkeld waardoor hij de proble men niet meer het hoofd kon bieden. In de B-groep won Bart Heijnen via een blunder van Ferry van Tatenhoven. Heijpe.n stond; echter al florissant toen zijn tegenstander met een verlaat sin terklaascadeautje kwam. Nico van Heeringen sloeg andermaal toe, deze keer ten koste van Rob Terpstra. Het duel tussen Wim Hoekman en A. Terpstra sr. had een regelmatig verloop en eindigde terecht in een puntendeling. Uitslagen: A-groep: J. Rommets-M. Vittali A.C. Bakker-J. Dros F. Eijgenraam-P. Eelman G. Zoetelief-P. Bergman 1-0 0-1 1-0 0-1 B-groep: F. van Tatenhove-B. Heijnen 0 1 R. Terpstra-N. v.Heeringen 0 1 A. Terpstra snW. Hoekman V2 V2 W. Pranger-O. van Loo 1 —0 M. Witte-K. Bruining 1—0 Zaterdag 15 december 1984: KNVB afdeling Noordholland: SVO/z-KVV, 14.30 uur Alkm.Boys-De Koog/Z, 14.30 uur Uitgeest-Cocksdorp/z, 14.30 uur Cocksdorp 2-Molenboys 4, 14.45 uur Junioren: Flevo A1 -Oosterend A1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex.Boys B1-WGW B3, 13.30 uur Texel B1-JVC B1, 14.45 uur De Koog B1- ZAP B2, 13.30 uur Cocksdorp B1-Zeemacht B2, 13.30 uur WGW B4-Texel B2, 14.30 uur Helder B4-Tex.Boys B2, 14.30 uur Oosterend B1-HRC B4, 13.30 uur ZAP C1-Texel C1, 14.30 uur JVC C2-Tex.Boys C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel C2-ZAP C2, 13.30 uur Texel C3-Wiron Cl, 14.45 ur HRC C3-Oosterend C1, 14.30 uur Tex.Boys C2-HCSC C5, 14.45 uur Meisjes junioren: B: Tex.Boys-Oosterend, 13.30 uur C: Tex.Boys-Reigerboys, 14.45 uur Zondag 16 december 1984: KNVB Vierde klasse: Texel-Geelzwart, 14.00 uur KNVB afdeling Noordholland: Woudia-Tex.Boys, 14.30 uur ZDH-Winkel, 14.30 uur Dirkshorn-De Koog, 14.00 uur Oosterend-Hauwert, 14.30 uur Zwaagdijk 2-Texel 2, 11.00 uur Texel 3-WGW 5, 12.00 uur Tex.Boys 2-Succes 5, 14.00 uur Zeemacht 3-Texel 4,14.30 uur ZDH 2-SRC 5, 12.00 uur Call.oog 3-Tex.Boys 3, 14.00 uur S.V. Texel Het eerste, voorlopig uit de race om de bovenste plaats, krijgt het op de voorlaatste plaats staande Geelzwart op bezoek. Een altijd moeilijk te bestrijden tegenstander. In 't Zand werd het 0 0, hopelijk geeft het spe len op eigen terrein nu de doorslag voor een kleine Texel-zege. De reserves gaan uit naar Zwaagdijk 2. Ook een elftal in de degradatiezone. Op Texel werd met 1—0 gewonnen, een gelijkspel moet er toch wel inzit ten. Het derde heeft winstkansen te gen WGW 5. In Den Helder werd het 2—2. Ook het vierde heeft in Den Hel der goede kansen op winst tegen Zee macht 3. Het vijfde, geheel uit vorm, krijgt het sterke WGW 7 op bezoek, zodat de kans op herstel niet erg groot is. Het zesde moet in Den Oever van Wiron 5 kunnen winnen. Op Texel werd het een 4 2 overwinning. A1 gaat naar SC Dynamo waarvan op Texel met 6 2 werd gewonnen, maar op eigen terrein zullen de Ursemers zich wel niet zo makkelijk laten inpak ken. B1 kan mogelijk revanche nemen op JVC B1 waarvan in Julianadorp met 2 0 werd verloren. B2 heeft goe de winstkansen tegen WGW B4, waar van op Texel met 7—2 werd gewon nen. C1 moet naar de nog ongeslagen koploper ZAP C1 waarvan op Texel met 2 4 verloren. Het zal daar in Breezand dan ook wel erg moeilijk worden. C2 krijgt ZAP C2 op bezoek, uit werd het een 2—0 nederlaag, een gelijkspel lijkt mogelijk. C3 kan alleen proberen de nederlaag zo klein moge lijk te houden want Wiron C1 komt op bezoek waarvan op Wieringen met liefst 23 0 werd verloren. S.V. Oosterend In het laatste voetbalweekend voor de winterstop spelen eindelijk weer eens de seniorenteams een thuiswedstrijd. Zondag ontvangt het seniorenteam het even sterke Hauwert. Hauwert heeft evenals Oosterend tien punten, alleen heeft Oosterend een wedstrijd minder gespeeld (10). Na twee maal achter el kaar een gelijkspel in een uitwedstrijd wordt het tijd dat de zondagsenioren nu weer eens voor eigen publiek tot een overwinning komen zodat zij de subtop goed blijven volgen. De dames gaan zondag uit naar Zee vogels 4. Hopelijk komt de tegenstan der dit weekend wel opdagen. Om bij de top drie te blijven zullen de Ooste- renderinnen moeten winnen maar ge makkelijk zal dit niet gaan tegen het thuis sterk spelende Zeevogels. Zaterdag ontmoet het eerste senioren elftal van Oosterend in eigen huis het laag geplaatste KW. KW heeft tot nu toe drie punten waarvan één uit de thuiswedstrijd tegen Oosterend. Voor Oosterend zaterdag is het zaak om weer eens een wedstrijd te winnen, want dat is al lang geleden. Piet Gris- nich en Biem Trap zullen beiden met een knieblessure voorlopig niet be schikbaar zijn terwijl ook Aart Johan van de Brink weer last heeft van zijn enkelblessure. Toch moet het mogelijk zijn om een redelijk team in het veld te sturen en wil Oosterend in de midden moot blijven meedraaien dan moet van deze tegenstander gewonnen worden. Het tweede zaterdagteam is vrij. De A-junioren gaan zaterdag naar Mid- denmeer waar zij Flevo A1 ontmoeten. Dit wordt voor Oosterend een zeer zware opgave en een gelijkspel zou al een prima resultaat zijn. De B-junioren spelen thuis tegen HRC B4. Opweg naar het kampioenschap mag dit voor de B-junioren geen enkel probleem opleveren. Wat voor de B-junioren geldt geldt eigenlijk ook voor de C- junioren. Ook dit team hoeft dit wee- De van Texel afkomstige Janneke Har- ting slaagde in Haarlem met lof voor het diploma fysiotherapeute. Texel 5-WGW 7, 14.00 uur Wiron 5-Texel 6, 14.00 uur Junioren: SC DYnamo A1-Texel A1, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Dames: Winkel 3-Cocksdorp, 14.00 uur Zeevogels 4-Oosterend, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Samen reizen: Zaterdag 15 december 1984: Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Texelse Boys C1 en Oosterend A1. Zondag 16 december 1984: Vertrek boot van Texel 12.05 uur: da mes Oosterend en Texel A1. Als een wedstrijd niet doorgaat, bus afbestellen 02240-12421. kend niet op al te veel tegenstand te rekenen en ook zij spelen tegen een team van HRC, nl. uit tegen HRC C3. Een uitslag met dubbele cijfers moet mogelijk zijn en misschien weet men nog wel net voor de winterstop het 100ste competitiedoelpunt te scoren. De meisjes spelen een uitwedstrijd in Den Burg tegen Texelse Boys. Nor maal gesproken zou dit een overwin ning voor de Boys moeten worden maar de Oosterender meisjes spelen momenteel goed en met een goede in zet kan men de nederlaag klein houden. Maandag wordt in de SVO kantine een klaverjas-kerstdrive ghouden. S.V. Cocksdorp Het eerste gaat naar Uitgeest. Als de ploeg in dezelfde topvorm steekt als vorige week kan Uitgeest wel inpak ken. Vertrek Eierlandsche Huis 12.30 uur, boot 13.05 uur. Het tweede ont vangt Molenboys. Ook hier liggen kan sen voor SVC. Het voordeel van de thuiswedstrijd geeft kans op een punt. Aanvang 14.45 uur. De junioren spelen ook thuis en wel om 13.30 uur. Zee macht is voor de tweede maal de te genstander. Er zijn winstkansen, de uitwedstrijd eindigde gelijk, maar SVC speelde met 9 en Zeemacht met 10 man. Hopelijk hebben beide clubs hun elftal nu compleet. De dames spelen zondag in Winkel tegen Winkel. Van Winkel is alle keren gewonnen, dus de kansen op winst zijn groot. Vertrek Ei erlandsche Huis 12.30 uur, boot 13.05 uur. De pupillen zijn op het veld voor lopig uitgevoetbald en gaan de zaal competitie afwerken. Zaterdag heeft SVC vrij. Op 22 en 29 december wordt er wel gespeeld. De vertrektijden zul len nog nader bekend worden ge maakt. De veldtrainingen gaan wel door. S.V. De Koog Het zaterdagteam gaat uit naar Alk- maarse Boys. Deze tegenstander heeft enkele punten meer dan De Koog maar de wedstrijd moet voor De Koog toch een gelijkspel op kunnen leveren. Vertrek met de boot van 13.05 uur. De B-junioren, die al drie wedstrijden ach tereen niet verloren hebben, spelen om 13.30 uur thuis tegen het sterke ZAP B2. De Koog hoeft met een nederlaag geen genoegen te nemen. De F- pupillen zijn deze week vrij. De D-pupillen spelen zaterdag hun eerste wedstrijd in de zaal (Ons Ge noegen). Van het D-pupillenteam zijn twee ploegen gemaakt, die tegen el kaar spelen (D1 en D2). Vertrek uit De Koog 13.30 uur. Het eerste gaat zondag op bezoek bij Dirkshorn. In de eerste wedstrijd heeft De Koog hiervan met 3—0 gewonnen, dis Dirkshorn zal wel op revanche be lust zijn. Vertrek met de boot van 12.05 uur. De dames spelen om 14.30 uur thuis tegen HRC, de enige ploeg waar ze dit seizoen van verloren heb ben. De Koog heeft dus wat goed te maken. Terreindienst: Vincent van der Broeck en Michel Rüngs. Vrijdag is er ledenvergadering in restauarant Capri, aanvang 20.15 uur. Texelse Boys Dit weekend het laatste volledige pro gramma van 1984. Boys 1 gaat met de boot van 12.05 uur naar Westwoud voor de. wedstrijd tegen Woudia. Trai ner De Vries heeft er weer een puzzel bij omdat ook Jos Wessels de eerste weken niet zal voetballen. Op eigen terrein speelt het tweede om 14.00 uur tegen Succes 5. Terreindienst: Ab Jan en Theo Witte. Boys 3 gaat met de boot van 13.05 uur naar Callantsoog 3. Zaterdag voor B1 weer een redelijke kans de volle winst binnen te halen. Om 13.30 uur komt op bezoek WGW B3. Op dezelfde tijd spelen de meisjes B-junioren tegen Oosterend. Ook om 14.45 uur twee wedstrijden. C2 voert trots de ranglijst aan en zal dat tegen HCSC C5 zeker goed verde digen. De meisjes C-junioren ontvan gen Reiger Boys en na de verrassende overwinning op WGW is ook nu een goede resultaat mogelijk. Voor C1 een belangrijke wedstrijd, op bezoek bij lijstaanvoerder JVC C2. Vertrek boot 13.05 uur. Met dezelfde boot gaan de junioren B2 naar Helder B4 en mogen daar geen steek laten vallen. Volgende week is er een inhaalprogramma met voor de Boys voorlopig slechts één wedstrijd nl. SVAP C2 tegen Texelse Boys C2. Z.D.H. Het eerste krijgt zondag om 14.30 uur Winkel op bezoek. Winkel heeft afge lopen weekend met 2—1 van Ou- desluis verloren en heeft op het ogen blik drie punten meer dan ZDH. Het tweede ontvangt om 12.00 uur SRC 5 uit Schagen. Zaterdag spelen de D1 pupillen om 13.40 uur in de zaal tegen Cocksdorp D1. De E-pupillen zijn vrij. Terreindienst: Kees Kalis en Jan de Wit. Onder leiding van invaller scheids rechter J. Groenveld speelden Oosterend en Ayildiz Spor een spannende, maar veel te harde wedstrijd. Bij vlagen was echter ook sprake van goed voetbal zodat de wedstrijd toch een dikke vol doende kreeg. Voor rust scoorden beide ploegen niet hoewel zowel SVO als Ayildiz daar echter wel kansen voor hadden gekregen. Na rust nam Oosterend de leiding via een goal van Piet Koning. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd was het Celal Gül die zijn ploeg op gelijke hoogte bracht. In deze stand zou geen verande ring meer komen. Onmiddellijk na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Groenveld bleek dat Ayildiz de technisch betere ploeg was. De thuisploeg bouwde al snel een veldoverwicht op. Met technisch uit stekend verzorgde aanvallen werd ge tracht het SVO moeilijk te maken. De Oosterend defensie speelde echter weer als vanouds en gaf weinig kan sen weg. Vooral Wim van der Linden speelde erg sterk en slaagde er voort durend in het korte combinatiespel van de Ayildiz spelers te ontregelen. Ook over de vleugels kregen de Alkmaar- ders weinig gelegenheid om gevaarlijk te worden omdat Jan de Vries en vooral André Brouwer uitstekend ver dedigden. Oosterend werd gedwongen te counteren. De Gortbuukers hadden gekozen voor lange mensen voorin om de over het algemeen kleinere Ayildiz verdedigers te overtroeven. Aanvanke lijk kwam hier echter weinig van te recht, omdat de Oosterenders bijzon der weinig mogelijkheden kregen om een efficiente counter op te zetten. Op het middenveld liepen in het centrum Joost Brouwer en Jitze Beintema el kaar nogal eens in de weg en ook Ruud Daalder speelde vaak te veel in het centrum. Als er dan ook al ge counterd werd dan liepen deze aanval len te vaak via Wim van Heeringen. Meer dan enkele ongevaarlijke kopbal len leverde dit echter niet op omdat de Ayildiz verdedigers alle middelen ge bruikten om de Oosterenders af te stoppen. Trekken aan shirts, veel te harde tackles en bewust schoppen naar benen was schering en inslag. SVO liet zich intimideren en voetbalde inmiddels veel slechter. Ayildiz profi teerde bijna van deze situatie maar zag twee doelpunten wegens buitenspel afgekeurd. Rust Na rust een totaal ander Oosterend. De ploeg had in de rust blijkbaar de eigen „rust" hervonden en speelde opeens goed voetbal. Vooral aanvallen opgezet via Jitze Beintema en de in middels ingevallen Martin Huizinga le verden gevaarlijke situaties op voor het Ayildiz doel. Na een kwartier spelen nam SVO een voorsprong via Piet Ko ning. Martin Huizinga bracht een vrije trap hoog voor het Alkmaarse doel en de meegekomen Oosterend verdediger scoorde beheerst via een kopbal. Na deze voorsprong leek SVO op een ho gere score af te stevenen en Erwin Ko ning ging alleen op doelman Ben Sa- lag af maar schoot tegen de doelman op in plaats van de bal naar de inmid dels geheel vrijstaande Gerard Legierse te schuiven. Even later miste Koning opnieuw een kans door alleen voor de Alkmaarse doelman de bal te ver voor zich uit te spelen. Ook Gerard Legierse miste de scherpte om kansen doeltref fend af te ronden. Naarmate de wedstrijd vorderde kre gen de Alkmaarders echter weer wat meer greep op het spel. Maar ook nu weer strandden de vaak goed ogende aanvallen op de rand van het straf schopgebied. Toch zou Ayildiz onge veer tien minuten voor tijd nog op ge lijke hoogte komen. Harum Kivandi nam een vrije trap die laag voor het Oosterend doel kwam. De meegeko men laatste verdediger Celal Gül ver raste vervolgens de gehele Oosterend defensie inclusief doelman De Vries. Hoewel beide ploegen in de resterende tijd nog probeerden om de wedstrijd naar zich toe te trekken kwam er geen verandering meer in de stand. Donderdag 13 december 1984: Volleybal Niedorphal, Winkel: 19.00 u. PK '72 1-Tevoko 2 (h) De Groet, Tuitjenhorn: 19.00 u. De Boemel 1-Tevoko 1 (d) Zaterdag 15 december 1984: Basketbal Sportlaan, Den Helder: 12.00 u. De Marels-JBC/N'Haven B Volleybal Trefpunt, Julianadorp: 12.00 u. Juvoc 2-Tevoko (asp.m.) 13.30 u. HCSC 4-Tevoko 3 (d) 15.00 u. HCSC 3-Tevoko 4 (d) Jocohal, Den Helder: 16.00 u. Tevoko-Advendo (m.jun.) Sporthal Waldervaart, Schagen: 14.00 u. Eerste wedstrijd van adspiran- ten jongens in het speelcentratoernooi District 12. Maandag 17 december 1984: Volleybal Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. WSOV 1-Tevoko (d) 19.00 u. Br. Seahawks-Tevoko (j.asp.) Maandagavond houdt de badmin tonclub Texel een dames- en heren enkeltoernooi voor leden in sport hal Ons Genoegen. Leden die zich nog op willen geven kunnen dit doen tot en met zaterdag 15 december bij Margriet Rey, telefoon 02220-2345. Het toernooi begint om 20.00 uur precies. Leden die vroeger willen beginnen kunnen vanaf 19.00 uur in de sporthal terecht. Er zijn dan al enkele banen beschikbaar. „Romancing the stone" is een avontu renfilm van de allerbeste soort: onge looflijk van locaties, vol spanning en humor tegelijk, met een eenvoudig maar goed basisverhaal en een hele boel geestige bijfiguren. De stunts ma ken af en toe dat je aan je stoel gena geld zit. Denk maar eens aan een auto die in een waterval terecht komt en die tientallen meters naar beneden stort met de beide passagiers, die er nog net uit hebben kunnen springen, links en rechts mee naar beneden val lend. Of aan een vijver vol bloeddorsti ge krokodillen die op een ogenblik de hand van een inhalige man opslokken. Toch is dit het enige echt griezelige moment in de film, de rest is heel be* wust lichtvoetig gehouden. „Roman cing the stone" is gemaakt in de sfeer van wat vroeger in Amerika de magi sche film was, de film die de mensen even uit hun grauwe bestaan moest tillen, ze de kans moest geven zich met de helden uit het verhaal te iden tificeren. Een spectaculair verhaal waar een hoop in te zien was en waar goed altijd zegevierde ovr kwaad. Waar gaat het over: Joan Wilde (Kathleen Tur ner), een wat truttig type krijgt per post een landkaart opgestuurd. De kaart geeft duidelijk een plek aan waar een schat begraven moet liggen. Vrij wel terzelfde tijd wordt Joan opgebeld door een man die haar zuster blijkt te hebben gegijzeld en die pas bereid is haar vrij te laten, wanneer Joan de landkaart naar een bepaald hotel in de plaats Cartagena in Colombia brengt. Joan blijft ter plekke bijna dood van schrik, maar wanneer ze de angstige stem van haar zuster door de telefoon heeft gehoord, besluit ze toch te gaan. „Romancing the stone" een zeer spectaculair uitgewerkt avonturenver haal is te zien van vrijdag tot en met maandag, aanvang 20.00 uur. Toegang 12 jaar. PHIUPS

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 17