i)uwe Sunderklaas-uitslagen n de buitendorpen Voetbaluitslagen Bouwvergunning onnodig voor Kotex gebouw Woensdagmiddagbus Den Hoorn-Den Burg Middeleeuws kerstspel Dijkstra mag woning en atelier uitbreiden L. Barnard ere voorzitter zweefvliegclub Texel Uitslagen zaalvoetbal winterstop programma RSLA cursus van start Vrijstaande woning Bernhardlaan toegestaan 11 IS DAG 18 DECEMBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Verticaal: 1. onderaardse ruimte 2. bloeiwijze 3. hechtnageltje 5. neerslagtig 6. plaats in Gelderland 8. nakomeling 9. nieuw (in samenstellingen) 10. jongensnaam 14. na enige tijd 15. drank 17. land in Azië 18. duivel 20. engelse titel 22. drank 25. boos 26. familielid 27. in persoon 28. de oudere 29. meisjesnaam 30. doornige uitwas bij hoenders 33. schaap 36. landbouwwerktuig 37. rangtelwoord 38. smalle opening 39. meterton 40. vervoerbedrijf 41. hoofd van een moskee 42. kwaad doen 43. meisjesnaam 45. onderhuidse vetlaag 47. nakomeling 50. voornemen 51. mestvocht 52. kledingstuk 53. onvriendelijk mens 54. middag 55. rijstgerecht 57. aanhaling 61. mooie zwarte defstof Horizontaal: I. vogel 4. snedig 7. vulkaan II. tentoonstellingsgebouw in Amsterdam 12. drank 13. plaats in oost-Europa 15. per week 16. zangnoot 18. water in Zeeland 19. deel van een effect 21. langzaam 23. insekt 24. deel van de wet 26. verwijderdheid 28. soort kaartspel 31. herbergier 32. stoot 34. sluitmiddel 35. alvorens 39. laag 41. deel van de Verenigde Staten 44. spook 46. bij elkander 48. opschudding 49. jong dier 51. bloem 53. pakken 56. ver in de tijd 58. jongensnaam 59. stad der oudheid 60. lekkernij 62. vis 63. verlangen 64. meisjesnaam 65. serie 66. tegen Bij deze schuren nabij het Paalwerck zal het tentoonstellingsgebouw worden opgezet. De witte schuur is permanent in gebruik bij Kotex. De Kleindiersportvereniging Kotex heeft geen vergunning nodig voor het eens per jaar plaatsen van een tijdelijk tentoonstellingsgebouw. Omdat de vereniging van het idee om een rom- neyloods te plaatsen is afgestapt en omdat het gebouw alleen maar in de maand november neergezet zal wor den, vindt het college het goed dat er een zogenaamde gedoogregeling wordt gemaakt. Met de vereniging zal een overeenkomst worden gesloten waarin onder meer dit tijdelijke karak ter wordt gewaarborgd. cursussen zijn nog niet helemaal volgeboekt. RSLA staat voor recreatiesportleider A. De cursus is bedoeld voor mensen die op een speelse manier leiding wil len geven aan sportieve recreanten. Tijdens de cursus kan tevens het ABO-diploma (Algemene Basis Oplei ding) behaald worden. De cursus duurt 12 woensdagen en twee keer een tweedaagse en wordt gegeven in het Eierlandsche Huis. Een cursusdag duurt van 9.30 tot 16.30 uur en de kosten zijn 750,—. Mensen die zich nog willen opgeven moeten zich woensdag om 9.00 uur melden in d'Ouwe ULO en kunnen dan gelijk de eerste cursus dag meedraaien. Woensdagavond is er in d'Ouwe ULO va 19.30 tot 20.30 uur een informatiebijeenkomst voor de deelnemers aan de RSLA bijscholings cursus. Deze cursus beslaat twee wee keinden en is voor diegenen die reeds in het bezit zijn van een RSLA diplo ma. Kosten voor deze cursus bedragen f25,—. RSLA-ers die zich nog op willen geven kunnen dit doen tijdens de informatiebijeenkomst. In overleg met de dorpscommissie van Den Hoorn heeft de AOT besloten een proef van een jaar te nemen met een bus die om 13.45 uur van Den Hoorn via de veerhaven naar Den Burg zal rij den. In de zomer rijdt deze bus overi gens al, het gaat er nu om Hoornders die met hun schoolgaande kinderen willen winkelen daartoe de gelegen heid te bieden. Evenals in voorgaande jaren zal door een groep Texelaars een mid deleeuws kerstspel worden opge voerd. Het is een van de drie spe len die oorspronkelijk afkomstig zijn uit het dorpje Oberufer bij Prezzburg in Hongarije. Deze le- kespelen werden in de kersttijd op gevoerd door de wijnboeren die jn de omgeving van Oberufer woonden. De regie was altijd in handen van één familie die de tekst mondeling doorver telde van vader op zoon. Voor de Oberufers was het een hele eer als ze gevraagd werden om mee te doen. Het ging er helemaal niet om, om „zomaar een toneelstukje op te voe ren." Als speler moest je aan bepaalde voorwaarden voldoen. Zo waren ze verplicht een eerzaam leven te leiden gedurende de tijd waarin ze zich voor bereidden op de spelen en mochten ze bijv. geen „schelmenliederen" zingen. De plaats van opvoering was altijd de herberg en de spelen waren bestemd voor iedereen, dus niet gebonden aan een bepaalde geloofsrichting. Vrolijk Dat deze spelen bewaard zijn gebleken is te danken aan de taalgeleerde Karl Julius Schroër die ze optekende in het midden van de vorige eeuw. Het spel is vanuit het oudduits vertaald in een soort middel-Nederlands. Omdat het momenten van diepe ernst en eerbied afwisselt met vrolijke scenes is het ook voor kinderen geschikt. Het spel is op zondag 23 december te zien in de Ne derlands Hervormde kerk te Ooster end, aanvang 19.30 uur. ledereen is welkom. De heer G. Dijkstra mag zijn wo ning aan de Wierstraat 2 in Ooste rend uitbreiden met een aanbouw van ongeveer 15 vierkante meter. Hoewel het bestemmingsplan hier een schuin dak voorschrijft wordt een plat dak door het college toe gestaan, mits de raad er mee ak koord gaat. Dijkstra wil in zijn woning een atelier maken voor zijn in eigen beheer ver vaardigd en beschilderd aardewerk, dat ook vanuit dit atelier verkocht zal kun nen worden. De woonfunctie van het pand blijft echter intact, terwijl het po sitief wordt genoemd dat dergelijke ac tiviteiten in Oosterend worden gestart. In de uitbouw zal een uitbreiding van de bestaande keuken komen. Het plat te dak wordt formeel door het bestem mingsplan niet toegestaan, maar er is al eerder van die eis afgeweken, met name als een schuin dak bouwtech nisch in redelijkheid niet geëist kan worden. Het college vindt dat de situatie ter plekke aanmerkelijk zal verbeteren als Bakker zijn plannen uitvoert. Twee houten schuurtjes op het terrein zullen dan verdwijnen. Deze schuren moeten overigens niet verward worden met de lange houten schuur die uitkijkt op het begin van de Hallerweg, die blijft ge woon staan. Het college geeft er de voorkeur aan als de woning met het dakvlak even wijdig aan de Bernhardlaan wordt ge plaatst zodat de bezonning van de huurwoningen niet in gevaar komt. Daarvoor zijn echter een paar kleine grenscorrecties nodig, die via een nor male ruiltransactie tot stand kunnen komen. Daarbij kan dan gelijk een oplossing worden gezocht voor de ho ge bomen die de zon van het pand Wilsterstraat 2 weghouden. de ouderen waren ongeveer 82 'nemers en 25 voorstellingen; 9 in categorie enkelingen, 9 in de kleine ep en 7 bij de grote groepen, swinnaars: elingen: 1. Stratenmaker, 2. toor, 3. Fietspad. ine groepen: 1. Zigeuners, 2. Piet iHansie, 3. Piet Zijm en v. Gend en 'te groepen: 1. Volkstuintjes en ornderhart, 2. In de hoofdrol, 3. Uit t Hoorn gegrepen en De Duveltjes. we Sunderklaas heeft in Oosterend en De Cocksdorp dit jaar minder elers opgeleverd dan in voorgaande jaren. In de andere buitendorpen s het beeld ongeveer hetzelfde als in voorgaande jaren. Kenmerkend de buitendorpen is altijd het spelen van echt plaatselijke onderwerpen 3 voor de eigen bevolking meestal erg leuk zijn maar voor niet- jewijden minder. De Cocksdorp werd uitgebreid aan- ht besteed aan de bomen, die in dorp geplant zullen worden, de rden „De Cocksdorp Centrum" die de zomer rond het dorp te vinden ren en de verfsoort die Henny Kok gevonden schijnt te hebben, ik „150 jaar Eierland" en de snoek i Van Rossum kregen aandacht, >nals de perikelen rond de viskarren. amoureuze uitspattingen van een (end Texelaar passeerden de revue, dit dorp is de manier van spelen garantie tegen al te kwetsende «stellingen. De spelers trekken van is tot huis, op straat wordt niet of jwelijks gespeeld. Daarna doen ze j een ronde met de maskers af, zo- iedereen kan zien wie wat speelde, juryleden zitten verspreid over het e dorp. Dat heeft tot gevolg dat in- daad de hele ronde wordt gemaakt, eral waar de deur openstaat wordt ipeeld. Uitslagen ugd, enkelingen: 1. Ruud van sten, 2. Snoek van Van Rossum, 3. men planten. Paren: Pech bij de idsuppletie, 2. Zigeunerinnen, 3. k van Bongers. Groepen: 1. Cocks- rp achtergebleven gebied, 2. Zwem- 3. Wonderverf Henny Kok. deren, enkelingen: 1. Journaal cksdorp, 2. 150 jaar Eierland, 3. Bo- Paren: 1. Centrum Eros, 2. Verf iny Kok, 2. Zuidema Race. Groe- 1. Bomen, 2. Pro Arie Team, 3. inekoekenhuis. folklorebeker ging naar de groep „rioolpijpen" speelde en de wissel- !r naar de Bomengroep (nr. 7). Oosterend losterend was de opkomst vrij De kwaliteit van het gespeelde behoorlijk, maar de echte dijen- sers ontbraken. Grappig was de van Roeper, die door de bliksem rd getroffen. Uitgebreid was het op- ken van een advertentie voor de inder Stuver. Diverse malen werd gebroken been van Bakker Timmer peeld, terwijl ook diens reclame- e met banketstaven aan de orde am. De middenstand van Oosterend blijkbaar veel stof tot spelen. Er ook een groepje wijn te tappen, slagen in Oosterend: ugd, enkelingen: 1. Jan Bloem, 2. liz Kampstra, 3. Ilona van der Vis. ren: 1. Maartje en Janneke Visser, Margaret en Emilyn Laan, 3. Jannie en Neelima Bakker. Groepen: ludith, Ruben en Tobias van der 2. Biem en Afke van der Vis en y van Meieren, 3. Gideon Boo rd, Germaine Raalte, Sil van Dijk, in Trap, Jacco Koopman, Jasper is, Edwin Daalder. Iwassenen, enkelingen: 1. Straat- nen, 2. Ankerstraatzwemmer, 3. derwagen Joost. Paren: 1. Gebro- been Timmer, 2. Rommelt- narkt, 3. Sex en cheques. Groe- i: 1. Parlevinker, 2. Advertentie else Courant, 3. Koe Roeper. Den Hoorn Jspelen in Den Hoorn was dit jaar [gevarieerd. Enkele onderwerpen: "spad Den Hoorn, papiercontainer volkstuintjes op de Geest, fcrnder Hart, jeugdsoos de Duvelt- Piet van Hansie (Zijm), stratenma- zigeuners, vriendenkring, postkan- fanfare DEK. Je jeugd waren ongeveer 35 deel- ners en 21 voorstellingen, waarvan n de categorie enkelingen. Prijswin- rs jeugd: elingen: 1. De eeuwige Kiljan, 2. satfotograaf, 3. Fietspad, ine groepen: 1. Rioolratten, 2. Brie bus PTT, 3. Clown/poes. i groepen: 1. DEK, 2. ïndenkring. hoorn, de laatste bedstee in Skil, de koekfabriek, de verkeersdrempels, Ome Nan is weer thuis en Dag geen Gas. Veel grote wagens waren er niet. Bij de ouderen waren wel veel groepen in vergelijking met andere jaren. Uitslag jeugd: Enkelingen: 1. Misthoorn (Sieme Pieter Koopmans), 2. Goënga (Rositha Boom), 2. Speeltuin/Museum (Wendy Slik). Paren: 1. Timmers bakkerij (Willemijne en Jacob Keijzer), 2. Gymvloer (Jolan- da Krijnen, Kirsten Ellen), 2. Tesobus (Ria en Esther Duinker). Groepen: 1, 10 jaar G.O. (Remco, Nan- da, Natasja Koopman, Swen Jansen, Patricia en Christian Schlepers, Marcel, Patrick, Jacqueline de Ridder); 2. Kip pen Schlepers (Caby van Aperloo, Co- leta en Remco Zijerveld). Folklorebeker: Asfaltmolen (paar Emiel Boom en Arjan Hemelrijk). G.O. bokaal: Ome Nan (groep Martine de Vries, Gemma en Klaas Marten Ra ven, Judith en Saskia Witte). Uitslagen Ouderen: Enkelingen: 1. Viskar; 2. Laatste Bedstee; 3. Peter Kaan. Paren: 1. Aula voor Skil; 2. Gasbedrijf Don Camillo; 3. Sportzaal. Groepen: 1. Legbatterij; 2. Kippen; 3. Teso personeel op straat. Actuele prijs: groep bejaardenlift. Aan moedigingsprijs: Enkeling Pieter Jan Eelman. G.O. Bokaal: Paar Fam. Snit- jer naar St. Jan. De Koog Ook in De Koog ziet men met voldoe ning op Ouwe Sunderklaas terug. Bij de kinderen (totaal 53 spelers) ging de eerste prijs voor de enkelingen naar de voorstelling „Wampex" (Mirjam de Haan) en de tweede prijs naar Garfield (Danielle Kaczor). Paren: 1. Zwembad (M.van Splunter en Astrid van der Vis); 2. Insekt (kinderen Baretta); 3. Help ik verzuip (Gerrie Verhoeve en Natalie den Broeder). Kleine groepen: 1. Artikel 11 (kinderen Zoetelief, Sacha Dijkstra en Erna Kikkert); 2. Zandsup- pletie (kinderen Keijser en Van Atte- velt); 3. Vakantiespreiding (kinderen Dobber). Grote groepen: 1. De Torren (kinderen Baars, Kamphuis, Steigstra en Gieles); 2. De Smurfen (kinderen Van der Meer, Bos, Kikkert en Van Splunter). Volwassenen (ongeveer 80 spelers). Enkelingen 1. Moeten we er uut bur gemeester?; 2. Schuttevaer; 3. Dorps huis zal wel een sprookje blijven. Paren: 1. Bosch en Zee; 2. Oskam en Jarino; 3. Maarten en Joke, Kleine groepen: 1. Boskalis; 2. Zigeu ners; 3. Hielke verft fietsen. Grote groepen: 1. De rosse Pimpernel; 2. (folklorebeker) VVV op de korrel; 3. Ouwe Sunderklaas in ere houden. Zaterdag 15 december 1984: KNVB afdeling Noordholland: SVO/z-KVV 0-1 Alkm.Boys-De Koog/Z 5—2 Junioren: Flevo A1-Oosterend A1 3—0 Tex.Boys B1-WGW B3 2-3 Texel B1-JVC B1 1-0 De Koog B1-ZAP B2 1-9 WGW B4-Texel B2 0-0 Helder B4-Tex.Boys B2 0 12 Oosterend B1-HRC B4 15—4 ZAP C1-Texel C1 3-1 JVC C2-Tex.Boys C1 1-2 Texel C2-ZAP C2 1-2 Texel C3-Wiron C1 0—9 HRC C3-Oosterend C1 0 5 Tex.Boys C2-HCSC C5 7-1 Meisjes junioren: B: Tex.Boys-Oosterend 7 0 C: Tex.Boys-Reigerboys 3—2 Zondag 16 december 1984: KNVB Vierde klasse: Texel-Geelzwart afgelast KNVB afdeling Noordholland: Woudia-Tex.Boys afgelast ZDH-Winkel 4-2 De heer Leo Barnard uit Oosterend is benoemd tot erevoorzitter van de zweefvliegclub Texel. Op deze wijze heeft de club zijn erkentelijk heid willen betuigen voor het vele werk dat Barnard voor de club heeft gedaan, vooral in de eerste jaren. Barnard is vanaf het begin verbonden geweest aan de zweefvliegclub, die in september 20 jaar bestaat. Het groot ste deel van die tijd 15 jaar was hij voorzitter. Het besluit om hem ere lid te maken werd genomen op de za terdag gehouden vergadering van de club en gisteravond gingen voorzitter Hans de Porto en secretaris Jan Frede- rici naar Oosterend om Barnard op de hoogte te stellen. Bij die gelegenheid werd hem ook een boekwerk aangeboden. 5-0 2-0 4-4 afgelast 2-4 0-0 0-6 2-1 afgelast afgelast 4-3 afgelast Dirkshorn-De Koog Oosterend-Hauwert Zwaagdijk 2-Texel 2 Texel 3-WGW 5 Tex.Boys 2-Succes 5 Zeemacht 3-Texel 4 ZDH 2-SRC 5 Call.oog 3-Tex.Boys 3 Texel 5-WGW 7 Wiron 5-Texel 6 Junioren: SC Dynamo A1-Texel A1 Dames: Zeevogels 4-Oosterend Texel D1-Texel D2 Oosterend D1-Tex.BOys D1 ZDH D1-SVC D1 De Koog Di-De Koog D2 Oosterend D2-Texel D5 Texel D3-Texel D4 Texel E2-Texel E3 Oosterend E1-Tex.Boys E2 Woensdag gaan zowel de RSLA als de RSLA bijscholingscursus van start. De cursusleiding is in handen van de organisatie BRES. Beide 7-0 0-1 6-2 .5-1 5-4 2-1 1-0 2-2 De heer J.W. Bakker mag van het college op zijn stuk grond aan de Bernhardlaan een vrijstaande wo ning bouwen, hoewel het bestem mingsplan daar minstens twee wo ningen onder één kap voorschrijft. Het perceel ligt tussen de Wilsterstraat en de Hallerweg en het college is blij dat de daar aan wezige houten schuren, die in een slechte onderhoudstoestand zou den verkeren, verdwijnen. Over de ligging van de woning heeft het college een andere mening dan Bakker. Oudeschild Oudeschild was het aantal spelers de jeugd hetzelfde als vorig jaar: Bij de ouderen waren 94 spelers, minder dan vorig jaar. De kwaliteit i uitstekend zowel bij de jeugd als de ouderen. De voorstellingen had vooral betrekking op het gebeuren d en in Oudeschild. Een greep uit Voorstellingen: de kippenren van depers, een nieuwe sportzaal, de Sfietsbaan, 10 jaar G.O., de mist- De houten schuurtjes die zullen verdwijnen als Bakker hier een huis bouwt.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 11