Siem Bremer toernooi met minder grote namen maar meer kwaliteit \anasor Datarex is grootste kanshebber De Koog eerloos ten onder: 5—0 Projectenbak bij de S.B.D. Kerstviering in 't Kamphuis TEXELSE COURANT Bloem is in het Siem Bremer toernooi de keeper van Nike. Ton Patina ma van FC Den Bosch in actie tegen FC Utrecht. De organisatoren en financiers van het zevende kersttoernooi: v.l.n.r. Siem Bremer. Hans Bakker. Koos Bremer, zoon en vader Aad Blom, Gert Pansier, Martin Land. Kees Bremer en Louis Uriot. die ook in de zaal tot wondermooie prestaties in staat is. Verjongd Oud-Ajax, een trouwe klant van het toernooi, is op verzoek van de organi satie verjongd. ,,We waren een beetje uitgekeken op Nuninga en Flinkevleu- gel en hebben gevraagd om een sterk team met nieuwe gezichten", aldus Blom. Voor Oud-Ajax verschijnen: Sies Wever, Theo van Duivenbode, Theo Huries, Pim van Dord, Bram Braam, Gerard van de Lem (ex-FC Utrecht), Geerd Meier (NAC), Ruud Kaizer (FC Den Bosch) en de ploeg wordt bege leid door Jan Fransz. Oud-Ajax eindig de vorig jaar op de achtste plaats maar Gamma verwacht dat de ploeg nu hogere ogen zal gooien. Zuid Nederland is met de negende plaats in het achterhoofd ook uit op revanche en brengt de volgende spel bepalers tussen de witte lijnen: Lex Schoenmaker en Peter Ressel (ex- Feyenoord), Henk Wery en John Tai- huttu (VVV), Addie Brouwer (NAC en Ned. elftal) en twee goede zaalvoet ballers uit Venlo: Sluiter en Loeloekay. Oost Nederland leverde vorig jaar wel vuurwerk maar eindigde ook onderaan en met een pittige selectie hoopt men daar nu verandering in te brengen. En kele namen: Ruud van Leeuwen, Guus Hiddink, Johan Tukker, Jan Artz en de Joegoslavische keeper Sbobzak. Gam ma dat vorig jaar uitstekend meedraai de is ook met een verjongde ploeg present: Martin Land, keeper Charles lepenburg, Nicol Schermer, Wilke Tegen Dirkshorn heeft De Koog een grote nederlaag geleden. In de eerste helft zag dat daar totaal niet naar uit omdat De Koog de aanval lende ploeg was. De beste kans was voor Wally van Beek die zich handig van enkele te genstanders ontdeed en van dichtbij in kon schieten. In een reflex kon de kee per van Dirkshorn de bal nog net naast tikken. Cees van Beek schoot rakelings naast na een goede combina tie met John List. Omdat De Koog ver opdrong moest keeper Theo Bonne enkele keren ver uitlopen om een diep tepass te onderscheppen. Dirkshorn kreeg in deze eerste helft ook wel en kele kansen maar ook bij hen ontbrak het aan zuiverheid. In de laatste hiinuut van de eerste helft kwam Dirkhorn nog op 1—0 via een snelle combinatie. Ondanks pro testen voor buitenspel waar de scheidsrechter niet op wenste in te gaan. In de tweede helft werd het al snel 2 0 voor Dirkshorn, hetgeen voor De Koog het mentale breekpunt bleek. Diverse spelers geloofden er niet meer in en lieten het werk opk nappen door hun medespelers die zich verloren liepen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Dirkshorn hiervan nog drie keer kon profiteren. De posi tie van laatste verdediger is moeilijk te vervangen, zo is nu ook wel weer gebleken. Wassenaar, Henk Groen, Simon Brand, Gert Pansier, Louis Uriot en Paul van Exel. Coach is Wim Koorn. Geldschieters De organisatie kon niet ontkennen dat men last heeft van het Sony/KNVB toernooi dat van 27 december tot 5 ja nuari wordt gehouden en dat een be groting heeft van vijf ton. Gamma De winaar van de zilveren schoen: Bobby Leiwakabessy, een uitmuntend speler van Datarex. doet het met een tiende van dat be drag en wordt niet gesponsord door supergrote bedrijven maar door Texelse middenstanders, met als grootste geld schieter Siem Bremer Assurantiën uit Oosterend. KNVB en Sony hebben laten vastleg gen dat de gehele selectie van een eredivisieteam (18 a 20 personen) voor Sinds kort kunnen de basisscholen uit het werkgebied van de Schoolbegelei dingsdienst gebruik maken van een nieuwe vorm van dienstverlening. Nu vele schoolteams werken met projec ten binnen hun oriënterend onderwijs doet zich de behoefte voor op een minder tijdrovende manier projectmate riaal te vergaren. De projectenbak komt hierin tegemoet. Op trefwoord staat een groot aantal onderwerpen gerubriceerd. In mappen is allerlei ma teriaal te vinden zoals folders, kleurpla ten, achtergrondinformatie, ideeën, bronvermeldingen, andere projecten. Wanneer de scholen eigen projecten als copy aan de projectenbak afgeven, wordt de waarde van de inhoud steeds groter. De projectenbak staat in de bi bliotheek van de S.B.D. aan de Barkstraat 2 te Den Helder. Sinds kort heeft de Schoolbegelei dingsdienst de projectkoffer ter preven tie van het vandalisme ,,Hee, hou 't heel!" Het doel is kinderen meer be wust te maken van het verschijnsel vandalisme en de gevolgen daarvan voor hun omgeving, voor de gemeen schap, voor particulieren en voor hen zelf. Het projectmateriaal bestaat uit een videoband, een diaserie en lesbrie ven voor de leerlingen. De scholen kunnen deze koffer bij de S.B.D. lenen. Poule-indeling: A: Marmag, De Zuid Molukken, N- Italiaanse selectie, Oud-Ajax, Oost- Nederland, Nike. B: Zuid-Nederland, Den Bosch, Fort Genk, Datarex, All Stars, Bouwmarkt Gamma Texel. Video Dat laatste wordt dit jaar niet op twee de kerstdag gehouden maar na de tweede speeldag en de finales. Voor deel hier is uiteraard dat de voetballers niet met de kater in de benen een tweede speeldag moeten volbrengen. Iets waar men overigens in voorgaan de jaren weinig last van had. De feestavond wordt in hotel De Linde boom gehouden en het koud buffet, dat dit jaar voor het eerst uit praktisch allemaal Texelse produkten zal bestaan wordt verzorgd door het Havenrestau rant. De spelers worden twee nachten ondergebracht in Tubantia en Bosch en Zee voor een „zacht prijsje" waar door Jarino zich ook sponsor van het toernooi kan noemen. De organisato ren zijn blij dat spelers en aanhang op twee adressen verblijven. Dat maakt de organisatie eenvoudiger en het is voor de spelers gezelliger. In het verle- .Eerste kerstdag wordt in 't Kamphuis (Zuid Haffel 29, naast ,,Elba") een kerstviering gehouden die toegankelijk is voor iedereen. Tussen 10.00 en 10.30 uur is er koffiedrinken en vervol gens samenzang, vertelling van de kerstgeschiedenis, kinderen die iets doen, etc. Wie nog langer blijft kan aanzitten aan de feestelijke maaltijd. Wie alleen daarvoor wil komen dient omstreeks 12.30 uur in 't Kamphuis te zijn. Graag opgave voor zondag a.s.: tel. 02720-2836. De viering wordt af gesloten met theedrinken omstreeks 15.30 uur. Wie vervoer nodig heeft kan hetzelfde telefoonnummer bellen, er wordt dan voor gezorgd. De organisa tie is in handen van Jan en Paula Brouwer en anderen. aap het bondsspektakel beschikbaar moet zijn. Aad Blom: ,,Er is zelfs een extra regel aan het gebruikelijke contract toegevoegd met de eis dat spelers niet tussendoor elders een partijtje mogen spelen. Daardoor was het voor ons niet mogelijk een selectie in tweeën te splitsen, de ene helft voor de KNVB en de andere helft voor Texel." Blom krijgt met zijn mede-bestuursleden een zure smaak in de mond als hij over de ze manoeuvre vertelt. Afgelopen zo mer reisde het Gamma bestuur op ver zoek van Sony naar deze onderneming om de onderlinge concurrentie te den werden de deelnemers her en der op het eiland ondergebracht. De jeugd die het voetbal in de sporthal even zat is wordt beide dagen getracteerd op een videohoek waar de fa. Schoorl te kenfilms e.d. vertoond. Het jonge Texelse talent kan weer in de slag om de Bap Geel penaltybokaal. De volgen de spelertjes zijn geselecteerd: Pieter Jan Boekei, Stado Hamer (SV Texel), Victor Hoppener, Jacko van Leeuwen (ZDH), Anton van der Vis, Dennis Eel- man (SV De Koog), Jeffrey Androg, Edgar Klippel (SV Oosterend), Sil War- naar, Peter Witte (SVC), Gretha Beijert en Marco van Sambeek (Texelse Boys). Ook wordt tweede kerstdag een jeugd wedstrijd gespeeld tussen de Gamma jeugd en Bouwbedrijf Visser. Nog niet alle kaarten voor het toernooi zijn ver kocht. In totaal zijn 620 kaarten be schikbaar en de organisatie verwacht, net als in voorgaande jaren, toch pu bliek te moeten teleurstellen omdat de sporthal vol zal zijn. bespreken. Allereerst werd gevraagd of het kersttoernooi niet naar een andere datum verschoven kon worden, waar bij Sony bereid bleek als mede sponsor te fungeren. Dat verzoek werd afgewezen maar wel werd afgesproken dat er verder gepraat zou worden over mogelijke steun aan het Texelse toer nooi. Volgens Blom liet men het Texel se draaiboek, een videoband en een opzet voor het huidige toernooi achter. Zaken die men ondanks herhaaldelijk aandringen nooit heeft teruggekregen. ,,lk vrees dat ze nu met ons draaiboek goede sier maken", aldus Blom die er aan toevoegt dat Sony de nieuwe contractregel heeft opgesteld naar aanleiding van het gesprek met de Texelaars. ,,We zijn, om het zacht uit te drukken, gewoon gefopt. De bedoe ling van het overleg was alleen maar om onze manier van werken uit te zoeken en daar voordeel mee te doen." Dat laatst is blijkbaar niet hele maal gelukt want Sony en de KNVB moeten hun spelers betalen terwijl Gamma de „artiesten" laat spelen vol gens de ijzeren formule gratis logies en verblijf en een klinkende feestavond. Wedstrijden: Eerste dag:10.30 u. Marmag-N.Itali aanse sel. 10.57 u. Gamma-Datarex 11.24 u. Zd-Molukken-Oud Ajax 11.51 u. Fort Genk-Den Bosch 12.18 u. Nike-Oost Nederland 12.45 u. All Stars-Zuid Nederland 13.12 u. N. Italiaanse seLZd.Molukken 13.39 u. Den Bosch-Gamma 14.06 u. Oud Ajax-Marmag 14.33 u. Zuid Nederland-Datarex 15.00 u. Oost Nederland-Zd.Molukken 15.27 u. Fort Genk-AII Stars 15.54 u. jeugdwedstrijd Gamma-Vissers Bouwbedrijf 16.21 u. Marmag-Nike 16.48 u. Den Bosch-Zuid Nederland 17.15 u. Oost Nederland-Oud Ajax 17.42 u. All Stars-Gamma 18.09 u. N. Italiaanse seLNike 18.36 u. Datarex-Fort Genk 19.03 u. Oost Nederland-Marmag 19.35 u. Zuid Nederland-Fort Genk Tweede dag: 10.01 u. N. Italiaanse seLOud Ajax 10.33 u. Datarex-Den Bosch 11.00 u. Nike-Zd.Molukken 11.27 u. Fort Genk-Gamma 11.54 u. N. Italiaanse sel-Oost Nederl. 12.21 u. Den Bosch-AII Stars 12.48 u. Oud Ajax-Nike 13.15 u. Gamma-Zuid Nederland 13.42 u. Marmag-Zd.Molukken 14.09 u. All Stars-Datarex 14.36 u. Texelse penalty bokaal Kruisfinales: 15.07 u. 1e poule A-2e poule B 15.42 u. 1e poule B-2e poule A Plaatswedstrijden: 16.15 u. 11e-12e plaats 16.50 u. 9e-10e plaats 17.25 u. 7e-8e plaats 18.00 u. 5e-6e plaats 18.35 u. 3e-4e plaats 19.10 u. 1e-2e plaats 19.45 u. Prijsuitreiking. Het zevende Siem Bremer zaalvoetbaltoernooi dat tweede en derde kerst- lag in sporthal Ons Genoegen wordt gehouden vermeldt iets minder he tende namen dan vorig jaar maar dat de kwaliteit van het voetbal dat jeboden zal worden hoger zal zijn dan in 1983 staat eigenlijk nu al vast. )rganisatie Gamma heeft vooral geselecteerd op ploegen die aanvallend loetbal brengen en een fenomeen daarin is de ploeg Datarex. Deze vice- campioen zaalvoetbalploeg van Nederland uit Moordrecht bestaat uit outer Zuid Molukkers met als vaste taktiek dat de keeper op de middel- ijn speelt. Met andere woorden: de ploeg begint gewoon te voetballen op de speelhelft van de tegenstander. Veerman en Wim Tol (Fort. Sitt.) en natuurlijk Kees „Prop" Molenaar (Gat van Nederland). Ex-Volendam speler en quizzmaster Frank Kramer is ook weer van de partij. Gert Kruys is dit jaar niet aanwezig in verband met het uit vallen van Feyenoord, dat derde kerst dag afreist naar een toernooi in India. Het officieel niet deelnemen van Feyenoord-spelers heeft de organisatie meer kopzorg gekost, Feyenoord Op de eerste toernooidag kan wel ge rekend worden op de Feyenoordspelers André Stafleu, Johnny Rep en Mario Been. De tweede toernooidag zijn de ze spelers niet aanwezig maar volgens de organisatie zijn er dan „vervangers met bekende namen van diverse goede clubs". Dat die namen nog niet vast staan ligt aan de tijdnood waarin Gam ma verkeerde in verband met de peri kelen rond het Sony/KNVB toernooi. Daardoor kwam de contractering van spelers veel later op gang dan in ande re jaren. Marmag uit Den Helder is voor de der de keer present en behoeft dan ook nauwelijks introductie. Johan Gast, Andre Tielers, Freddie Bosch, Harry Oosten en de Texelaar Rob van de Stap zijn van de partij. Marmag ein digde vorig jaar op de zevende plaats. Nieuw is, zoals bekend, de Belgische ploeg Fort Genk met een (Griekse) keeper die twee jaar geleden werd uit geroepen tot beste doelverdediger van het kersttoernooi. De ploeg is geselec teerd na het zien van een aantal wedstrijden omdat Gamma niet tevre den was over de prestaties van de Bel gische ploeg van vorig jaar. Fort Genk is bekerhouder van België. Italianen Wederom wordt gepoogd met Italiaans voetbal de kwaliteit van het toernooi op een hoger peil te brengen. Dit keer komt een Noord Italiaanse selectie met drie internationals. De contacten met deze ploeg zijn gelegd door Louis Uri ot die afgelopen zomer in Italië heeft gevoetbald voor het bedrijf Sport Pro motions. Nieuw is ook FC Den Bosch die het wegvallen van FC Utrecht moet goedmaken. Den Bosch is een goede middenmoter in de eredivisie en brengt o.a. de volgende spelers naar Texel: Jan van Grinsven, Ton Patina- ma, Theo de Jong en Peter van de Waart. De potentiële ster van het toer nooi is Wim van der Horst. Een lastig mens maar een uitstekend voetballer betekent niet dat Datarex geen te- doelpunten incasseert. Integendeel, de keeper de bal op de middellijn moet het team uiteraard het delven maar daar laten deze (met namen die voor een Hol- zeer moeilijk zijn uit te spreken) nooit door uit het veld slaan. Molukken stal vorig jaar de har van het publiek met sportief maar aanvallend voetbal. Die ploeg is een kleintje vergeleken bij Data- aldus organisator Aad Blom. Hij Datarex enkele malen zien voet en stelt dat de ploeg borg staat een heksenketel op de publieke van der Horst. De sterspeler die wel de ster van het toernooi zou kunnen lorden. ribune. „Ze gedragen zich superieur, ijn niet bang met hun doelman die ionstant op de middenlijn zijn doel lijft verdedigen". )oor de organisatoren wordt Datarex gesponsord door een computerfirma) an ook als een van de grootste kans- ebbers op de toernooititel genoemd, iaar de winnaar van vorig jaar, Nike, laakt ook veel kans op de eerste laats. Bij Datarex spelen drie interna- onals met daarbij de winnaars van de ouden en zilveren schoen (zijnde de este zaalvoetballers van Nederland) laar Nike brengt minstens zoveel ta int in de zaal. Bij Nike spelen volgen- e week woensdag en donderdag Ger- y Mühren (tevens coach), Chris Dek- er (Fort. Sittardia), Anne Evers (Fort. iitt.), Wim Kwakman (zaalvoetbalteam iat van Nederland), Theo Mooyer en laap Bloem (Telstar en DS 79), Nico

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7