Zaalvoetbaltoernooi van Nissan »LnHTin DHKI1KED .aatste wijzigingen :ersttoernooi Voetbalprogramma Zaal pupillenprogramma Prognoses ""Winterbopsloop n De Dennen Winterstop bij Tetak Blunders ontsieren schaaktoernooi MST programma HOUREKE ->k f Klaverjasclub Den Burg Kerstvakantie Speel-o-theek 19ÉTRIJDAG 21 DECEMBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 17 Vlario Been met een vriendin op de feestavond. Deze speler komt samen met Staf/eu en louke van Vliet uit m het team Zuid Nederland. Een ploeg die wordt gesponsord door de exe/se Courant. Zaterdag 22 december 1984: KNVB afd. Noordholland: Alkm.Boys-Cocksdorp, 14.30 uur Junioren: Cocksdorp B1-HRC B3, 13.30 uur SVAP C2-Tex.Boys C2, 14.30 uur Meisjes junioren: B: Flamingo's-Oosterend, 14.30 uur. Zondag 23 december 1984: KNVB afd. Noordholland: Oosterend-HOSV, 14.30 uur Texel 4-Zeemacht 3, 14.00 uur WGW -Texel 5, 12.45 uur Vrouwen: De Koog-Duinranders, 14.30 uur Zaterdag 22 december 1984: 9.00 u. Tex.Boys 1-Tex.Boys 3 9.35 u. Texel-Oosterend 2 10.10 u. De Koog-Oosterend 1 10.45 u. Texel 1-Texel 4 11.20 u. Oosterend 2-Tex.Boys 1 Zaterdag 29 december 1984: 9.00 u. Texel 4-Texel 5 9.35 u. Texel 3-De Koog 2 10.10 u. Oosterend 2-De Koog 1 10.45 u. Oosterend 1-SVC 11.20 u. Texel 2-Tex.Boys 1 11.55 u. Texel 1-ZDH 12.30 u. Texel 2-ZDH 13.05 u. Texel 3-Tex.Boys 2 13.40 u. Texel 1-Oosterend 3 14.15 u. Oosterend 1-Oosterend 2 14.50 u. De Koog-Tex.Boys 2 15.25 u. Texel 1-Tex.Boys 1 het programma van het Siem remer toernooi dat tweede en lerde kerstdag in de sporthal -ordt gehouden zijn enkele wijzi- lingen opgetreden die niet meer in iet programmablad, dat deze week iver heel Texel wordt verspreid, ;onden worden opgenomen. nmiddels is de samenstelling van het UI Stars team grotendeels rond. Naast en selectie van VVV-spelers spelen in it team Taihuttu, Lolkoekjai en Sluiter, ohnny Rep zal waarschijnlijk aantre- en in het team Oud-Ajax en Zuid Ne- lerland heeft ter elfder ure de kansen ip de toernooititel vergroot door naast Ie spelers Sbobzak, Schoenmaker, Very, Ressel en Brouwer, Gouke van 'liet (maakte een wereldgoal in 1982), /lario Been en André Stafleu aan te rekken. De laatste drie spelers waren erst benaderd voor het All Stars team lat nu beter de benaming New Stars earn kan krijgen omdat de bekende amen bij de concurrentie spelen. De rganisatie verwacht veel van de •endsetter Mario Been die zondag op .yprus zal spelen in het Nederlands ilftal. Geen Typhoons en andere wijziging betreft de feest avond in De Lindeboom en die is min- ^Ier gelukkig. Het was de bedoeling ^lat de Typhoons een reunie-optreden uden verzorgen maar dat gaat niet loor. Enkele leden van de band acht en het niet juist om zonder te oefe- )p zaterdag 29 december houdt de Itichting Texelse Sportraad met de Atletiekvereniging de jaarlijkse vinterbosloop. Er zal gestreden worden in vijf klassen: dames, he en, veteranen (40 jaar en ouder), Tieisjes tot en met 14 jaar en jon- |ens tot en met 14 jaar. Ie dames, heren en veteranen vedstrijdlopers zullen acht kilometer (2 Dnden) afleggen. De jeugd loopt een vedstrijd over vier kilometer. De start n finish is aan de Grensweg, nabij Jennenoord. Het inschrijfgeld be- Iraagt voor de jeugd f2,en voor ou- leren ƒ4,—. Men kan vanaf 13.00 uur ot 15 minuten voor de start van de vedstrijdloop inschrijven in de kantine an camping Dennenoord. Hier is te ens gelegenheid tot omkleden en na floop worden daar ook de prijzen uit- lereikt. De start van de oudere vedstrijdlopers is om 14.30 uur en die an de jeugdwedstrijdlopers en recrea- elopers om 14.35 uur. Aan de recrea- eloop over vier kilometer kan iede- ien deelnemen. Na afloop ontvangt edere deelnemer een kaart met tijd en laats. Het vaantje wordt later aegezonden. aterdag is er weer een door de AVT iorganiseerde crossloop in de Den- ien. De start is rond 13.30 uur. Ook ier kan iedereen aan meedoen. nen het podium te bestijgen. Als de Typhoons hadden opgetreden was het concert voor iedereen toegankelijk ge weest. Nu is het een besloten avond met levende muziek van een trio van de vaste wal. Conflict Het trouwe sporthalpubliek zal ook kennis maken met een nieuwe tijdwaarnemings- en scoreinstallatie. Die nieuwe apparatuur vloeit voort uit een conflict tussen Gamma en de ray oncommissie KNVB. Gamma had per soonlijk de Texelse scheidsrechter Rei- jer Dijker gevraagd voor het toernooi. Dat moet officieel via de commissie gebeuren. In vorige jaren was dat geen probleem want een lid van de Gamma wedstrijdcommissie was ook lid van de rayoncommissie. Nu is ver zuimd dat via de officiële weg te doen en als straf heeft de rayoncommissie bepaald dat Gamma daarom niet hun electronische apparatuur mag huren tij dens het toernooi. In allerijl heeft de organisatie zelf apparatuur besteld en die wordt nu in een tafel gebouwd. „Voordeel is dus dat we dan altijd on ze eigen electronica hebben maar het scheelt de rayoncommissie elk jaar ƒ200,— huur", aldus organisator Aad Blom, die het conflict afdoet met de term „kleinzielig". „We zijn fout geweest maar om dan met zo'n idiote maatregel te komen begrijp ik niet." De organisatie noemt het lachwekkend dat de KNVB appara tuur is geschonken door Jan Raven en Adrie van der Vliet. Laatstgenoemde was lid van de rayoncommissie en is lid van de Gamma wedstrijdcommissie. „Aan hem is de apparatuur dus gewei gerd, terwijl hij dit spulletje zelf heeft aangeboden", aldus Blom. S.V. Texel Alweer het laatste competitieprogram ma in 1984. Het vierde ontvangt Zee macht 3. Afgelopen zondag werd het 0 0. Op eigen terrein wordt een klei ne Texel overwinning verwacht. Het vijfde gaat in Den Helder tegen WGW 7 een zware opgave tegemoet, een ge lijkspel zit er misschien wel in. Z.D.H. Zondag staat voor het eerste de eerste uitgestelde derby tegen De Koog op het programma. Gezien het feit dat De Koog voor eigen publiek speelt en ZDH de laatste tijd goed draait, kan dit een boeiende wedstrijd worden. Aanvang 14.00 uur. Het tweede is vrij. Zaterdag hoeven de beide pupillenelftallen niet te voetbal len, maar voor de jeugd is er om 16.00 uur kerstfeest in kantine De Spil. Zo wel maandag 24 als 31 december is er voor de jeugd en de vrouwen geen trainen. S.V. De Koog Zaterdag spelen alleen de F-pupillen. Zij spelen hun eerste wedstrijd in de zaal. Vertrek 9.30 uur bij Capri. De overige teams zijn vrij. Zondag twee thuiswedstrijden. De da mes spelen om 12.00 uur thuis tegen Duinranders en hebben nog wat goed te maken. Het eerste speelt om 14.00 uur thuis tegen ZDH. Dit belooft een spannende derby te worden. ZDH heeft inmiddels drie punten voorsprong op De Koog, maar De Koog zal er al les aan doen om niet verder achterop te raken. Terreindienst: Jo Flens en To ny de Jonge. S.V. Oosterend In het laatste weekend voor de win terstop is er voor SV Oosterend een klein programma. Alleen de zondag se nioren en de meisjes komen dit week end in actie. De zondagsenioren spe len opnieuw een thuiswedstrijd. Tegen stander is HOSV dat met evenveel gespeelde wedstrijden slechts één punt onder Oosterend staat. Verlies voor Oosterend betekent dan ook dat men een plaatsje op de ranglijst zakt. Winst betekent het verstevigen van de vijfde positie op deze ranglijst. De te genstand van HOSV zal waarschijnlijk groter zijn dan die van Hauwert het af gelopen weekend. Wanneer Oosterend net zo speelt als tegen Hauwert moet een overwinning mogelijk zijn, on danks het gemis van Jitze Beintema. De meisjes spelen uit tegen Flamin go's. Deze tegenstander zal waar schijnlijk wel te sterk voor Oosterend blijken maar hopelijk weet SVO de ne derlaag zo klein mogelijk te houden. S.V. Cocksdorp Het eerste gaat naar Alkmaar om te gen Alkmaarse Boys te spelen. Gezien de prestaties van de laatste tijd moet er minstens een gelijkspel inzitten. Ei- erlandsche Huis 12.30 uur en boot 13.05 uur. De junioren spelen thuis een inhaalwedstrijd tegen HRC. Een vrij sterke ploeg maar met het voordeel van de thuiswedstrijd moet er ook minstens een gelijkspel inzitten. Aan vang 13.30 uur. De dames, het tweede en de pupillen hebben vrij. Tafeltennisverenging Tetak houdt een winterstop. In verband met de feestda gen is er twee weken geen training op maandagavond. Maandag 7 januari 1985 wordt de training voor zowel de jeugd (18.30-19.45 uur) als de senioren (19.45-21.30 uur) weer hervat. De voorjaarscompetitie begint 20 januari. Hierin komt Tetak met twee senioren- teams en één jeugdteam uit. Evenals in de beide voorgaande ronden werd in de derde ronde van het tweede periodetoernooi om het Texelse schaakkampioenschap weer flink geblunderd. Het bontste maakte titelverdediger Jaap Dros het, die tegen H. Broekema direct in de opening enkele grafzetten produceerde die zijn tegenstander een enorm materieel voordeel ople verden. Dros trachtte nog water uit de rotsen te slaan, maar Broekema wikkelde vakkundig af naar winst. Ook Joop Rommets had het maandagavond in de Lindeboom niet gemakkelijk. Zijn tegenstander Piet Bergman kwam zeer voordelig uit de opening. Hij verzuimde een stuk te winnen maar bleef desondanks beter staan tot het moment waarop Berg man onnodig de kwaliteit verspéelde. Rommets nam nadien het initiatief over en haalde vlot alsnog de winst binnen. Frank van Lare bracht tegen Gerard Zoetelief een stukoffer dat er direct al verdacht uitzag. Zoetelief ver dedigde zich uitstekend en bleef tenslotte met een stuk meer over. Het B-toernooi toont vooralsnog wei nig verrassingen; de gevestigde reputa ties vechten om een promotieplaatsje naar de hoofdgroep zonder dat de overige speler er echt tussen kunnen komen. Zo won Wim Hoekman van Rob Terpstra terwijl Klaas Bruining niet Zaterdag 22 december 1984 Volleybal: Ons Genoegen: 13.30 u. Tevoko 2-Harpoen (h) 13.30 u. Tevoko-Noordkop (jun.m.) De Flint, Bovenkarspel: 13.00 u. VVW-Tevoko 1 (h) Zondag 23 december 1984 Handbal: Den Helder, De Brug: 14.05 u. Zeemacht 1-MST 1 veel in te brengen had tegen A. Terpstra sr. Bart Heijnen hield het heel lang vol tegen J. Hooyberg maar werd tenslotte geflest in een dame- eindstrijd. Uitslagen: P. Bergman-J. Rommets G. Zoetelief-F. van Lare J. Dros-H. Broekema P. Eelman-A.C. Bakker B-groep: W. Pranger-M. Witte W. v.d. Rijke-E. de Visser O. van Loo-W. Albers J. Hooijberg-B. Heijnen W. Hoekman-R. Terpstra K. Bruining-A. Terpstra sr. 0-1 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 0-1 Volgende week maandag (24 decem ber) komt het jeugdschaak te verval len. De jeugd start weer op 7 januari. Voor het schaaktoernooi op donderdag 27 december en /of de simultaan met grootmeester John van der Wiel op vrijdagmiddag 28 december kan men zich nog opgeven bij A.C. Bakker 02220-3503 en W. Hoekman 02220-3444. Als eerste op de klaverjasavond eindig de het koppel J. Bakker en C. Hoo- genboom met 7404 punten. Tweede werd het echtpaar P. van Heerwaarden met 7074 punten. J. Zijm en P. Buys- man behaalden 7025 punten en wer den derde. Met een score van 6980 punten eindigde het koppel P. Bruin en H. Snoek als vierde. Als vijfde ein digden G. Festen en C. Bakker met 6910 punten. Vrijdag wordt de derde ronde gehou den van het kampioenschap van Texel. Stand tweede periode: G. Eelman-F. Bos 16823 6 J. Bakker-C. Hoogenboom 16231 8 N. Koomen-W. Bakker 15344 5 G. Smit-A. Bakker 15291 4 Echtp. P. v. Heerwaarden 14970 7 H. Bakker-C. Vinke 14956 8 R. de Ruwe-F. Hopman 14566 7 Echtp. J. Spaans 14507 4 P. Bruin-H. Snoek 14502 5 F. v.d. Gracht-P. Kooiman 14451 4 Totaalstand: G. Eelman-F. Bos 73984 23 Echtp. J. Spaans 71480 28 G. Speets-J. Witte 70199 17 F. v.d. Gracht-P. Kooiman 69709 16 N. Koomen-W. Bakker 69481 16 Echtp. P. v.Heerwaarden 69398 19 G. Festen-C. Bakker 68880 19 H. Bakker-C. Vinke 68780 24 M. Boogaard-H. Bakker 68691 24 R. de Ruwe-F. Hopman 68235 23 De speel-o-theek is in de kerstvakantie gesloten. Vrijdagmiddag (vandaag) van drie tot vijf uur is de laatste uitleenmo gelijkheid vóór de vakantie. Op woens dagmiddag 9 januari van twee tot vier de speel-o-theek in dorpshuis Ouwe ULO weer open. Zaalvoetbalvereniging Nissan Texel houdt rond de jaarwisseling weer twee zaalvoetbaltoernooien. Zondag 30 december wordt het senioren- toernooi gehouden en op woensdag 2 januari het juniorentoernooi. Voor het Nissan seniorentoernooi is de organisatie er in geslaagd een zevental sterke Noordhollandse teams naar Texel te halen, zoals Marmag, Nusa Ina en het Hoorns Veerhuis. Veilig Verkeer Nederland De toernooicommissie, bestaande uit Gerrie Plaatsman, Peter Brons en Jan Plaatsman, organiseren dit toernooi voor de derde keer. Getracht wordt om ieder jaar een kwalitatief beter toernooi op poten te zetten. Als men de acht deelnemende ploegen bekijkt dan mag men de conslusie trekken dat het een aantrekkelijke strijd kan worden. Als toernooiwinnaar wordt het uit West Friesland afkomstige Hoorns Veerhuis getipt dat met spelers komt die ook in de Noordhollandse afdelingsselectie spelen. Deze West Friese ploeg die pas geleden naar de interregionale klasse promoveerde en daar in bo venste regionen van de ranglijst ver keert, speelt aantrekkelijk snel aanval lend voetbal. Over kanshebber Mar mag kunnen we kort zijn, de ploeg is op Texel overbekend. Het is nog niet bekend met welke spelers Marmag naar Texelk komt omdat in eerste in stantie over een Marmag-selectie werd gesproken. Nu Marmag spelers niet naar het Gouden Hoef toernooi gaan en ook bedankt hebben voor deelna me aan het in Den Helder gespeelde van de Bosch toernooi bestaat er een goede kans dat Marmag compleet op Texel verschijnt. Een derde kanshebber is Nusa Ina dat op Texel al vaker heeft gespeeld en dat aanvallend zeer attrac tief speelt. Uit de afdeling Haarlem komt IJ mond '73, een goede en tech nisch bekwame ploeg. Telstar 66, ook uit Den Helder, heeft een grote naam in het zaalvoetbalwereldje al is die faam de laatste jaren wat verbleekt na degradatie naar de rayonshoofdklasse van Den Helder. Niettemin komt de ploeg nu voor de derde keer naar het Nissan toernooi vanwege hun positieve instelling. Double Y is een hoofdklas ser uit de Zaanstreek. Van deze ploeg is weinig bekend, maar in de Zaanstraak neemt het team als hoofd klassespeler een goede plaats in. Een andere favoriet is de Zandtemer selec tie. Op Texel bekend van de wedstrij den tegen de Texelse seniorenselectie. Nissan is de enige Texelse deelnemer. De Texelse ploeg is deze dag waar schijnlijk weer voor het eerst op volle sterkte. Nissan verwacht de kruisfina les te kunnen halen. Overdosis Nissan is tevreden over de animo voor het toernooi van min of meer vermaar de teams maar men is minder gelukkig met de datum. Het toernooi wordt im mers gehouden vlak na het Siem Bre mer toernooi. Het publiek krijgt zo in korte tijd enorm veel zaalvoetbal voor geschoteld en dat kon wel eens als een overdosis worden ervaren. Boos doener is de KNVB die onder druk van de veldvoetbalverenigingen, weigert de winterstop te verlengen of enkele wee kenden in januari of februari uit te slui ten van senioren veldvoetbal. „Nu heb je in twee weken tijd overal in Noord holland toernooien en dat is een pro bleem voor de organisaties en het pu bliek", aldus Nissan secretaris Willem Oosterhof. De kans dat de KNVB de winterstop in de toekomst zal verlen gen is bijzonder klein en daarom doet Nissan er mogelijk verstandig aan om een dergelijk toernooi met forse namen bijvoorbeeld in de paasvakantie te houden. Jeugd Op woensdag 2 januari beleeft het Nissan juniorentoernooi de derde afle vering. Evenals de twee voorgaande toernooien doen ook deze keer weer een aantal teams van de vaste wal mee. Grote kanshebber is het uit West Friesland afkomstige RTC 72. Dit team werd vorig seizoen B-junioren kampi oen van West Friesland. In het West Friese team speelt een jeugdspeler mee die op het laatste Nederlandse kampioenschap voor B-juniorenselectie werd uitgeroepen tot beste speler van dit toernooi. Een indicatie om te mo gen veronderstellen dat dit team tot de grote kanshebbers behoort. Meer kanshebbers zijn titelverdediger Alke- ma. Ook mede-finalist Helder is weer één van de favorieten. Nissan zelf ver wacht ook hier de kruisfinales te ha len. Gezien de tegenstanders Cafeetje, Vissers Bouwbed.rijf en Gamma zal Nissan toch alle zeilen moeten bijzet ten om dit doel te bereiken. Beide toernooien zijn voor publiek gra tis toegankelijk. Pouleindeling senioren: A-poule: Nusa Ina, Marmag, Double Y, Nissan. B-poule: Telstar, Hoorns Veerhuis, 't Zand, IJvogels. Programma: 9.00 u. Nissan-Marmag 9.32 u. Telstar-Zandtemer 10.04 u. Double Y-Nusa Ina 10.36 u. Hoorns Veerhuis-IJmond '73 11.08 u. Nissan-Double Y 11.40 u. Telstar-Hoorns Veerhuis 12.12 u. Marmag-Nusa Ina 12.44 u. IJmond 73-Zandtemer 13.16 u. Nusa Una-Nissan 13.48 u. Telstar-IJmond 73 14.20 u. Marmag-Double Y 14.52 u. Zandtemer-Hooms Veerhuis 15.30 u. 1e kruisfinale 1e poule A-2e pouyle B 16.02 u. 2e kruisfinale 2e poule A-1e poule B 16.34 u. 7e-8e plaats 17.06 u. 5e-6e plaats 17.38 u. 3e-4e plaats 18.10 u. Finale Poule-indeling junioren: Poule A: RTC '72, Cafeetje, WGW, Nissan. Poule B: Helder, Alkema, Gamma, Vis sers Bouwbedrijf. Programma: 9.00 u. Nissan-Cafeetje 9.23 u. Alkema-Gamma 9.46 u. RTC 72-WGW 10.09 u. Heider-Vissers Bouw 10.32 u. Cafeetje-RTC 72 10.55 u. WGW-Nissan 11.18 u. Alkema-Vissers Bouw 11.41 u. Gamma-Helder 12.04 u. Cafeetje-WGW 12.27 u. Nissan-RTC 72 12.50 u. Vissers Bouw-Gamma 13.13 u. Helder-Alkema 13.36 u. 1e herkansingsronde 3e poule A-4e poule B 13.59 u. 1e kruisfinale 1e poule A-2e poule B 14.22 u. 2e herkansingsronde 4e poule A-3e poule B 14.58 u. 2e kruisfinale 2e poule A-1e poule B 15.21 u. Verliezers herkansingsronde 7e en 8e plaats 15.44 u. Winnaars herkansingsronde 5e en 6e plaats 16.07 u. Verliezers kruisfinales 3e en 4e plaats 16.30 u. Finale 17.05 u. Prijsuitreiking Marmag, één van de favorieten van het Nissantoernooi.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 17