EXTRA JQ avo B0 heeft zijn eigen eerlingenbouwplaats... Nog maar één paviljoen bij Westerslag /M9CNLA 1 EEN HANDKAR BETE KENT: AFGEKEURD! AVO-DOET wat écht no^ig is Vaste data Muziekavonden in Kleine Club noodzakelijk een echte" aannemer in te schaken. Bij de afwerking zullen de leerlingen wel een rol spelen. D-niveau Een andere uitbreiding van de oplei dingsmogelijkheden bij het Texelse be roepsonderwijs is de invoering van het D-niveau dat tot dusver alleen door Mavo werd geboden. Het LBO C- en D-niveau is gelijkwaardig aan het Ma vo C en D niveau. Het geldt voor de volgende algemeen vormende vakken; Nederlands, Engels, Duits, wiskunde, natuurkunde/mechanica, scheikunde en biologie. LBO-leerlingen kunnen in vier of vijf van deze vakken examen doen op D-niveau, afhankelijk van hun studierichting. Verder kiezen zij nog twee of drie beroepsgerichte vakken en doen examen in totaal zeven vak ken. De Mavo-leerlingen hebben keus uit dezelfde AVO-vakken, echter aan gevuld met aardrijkskunde, geschiede nis, Frans, economie, handelskennis en tekenen. Zij kiezen totaal 6 vakken. Donderdag 20 december De raadscommissie financieel, econo misch en technisch beleid heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Gesproken wordt over de leges voor hinderwetvergun ningen, het opknappen van De Cocks- dorp en het uitvoeringsprogramma van de hinderwet. Vrijdag 21 december Dijkgraaf Marius Roeper neemt af scheid met een receptie van 16.30 tot 18.30 uur in hotel De Lindeboom. Zaterdag 22 december In de Dennen wordt een wielercross en crossloop gehouden, aanvang 13.30 uur. Zondag 23 december In de Nederlands Hervormde kerk van Oosterend wordt een middeleeuws kerstspel opgevoerd. Het spel begint om 19.30 uur. Dinsdag 25 december Excelsior luidt kerstmis in met het spe len van kerstliederen op enkele plaat- -J i98<VRIJDAG 21 DECEMBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 23 minder kansen op sociaal kontakt, werk, vervoer, vorming, wonen,studieenz. Vraag informatie, word lid: AVO-Nederland, antwoordnr.201, 3800 VB Amersfoort. Tel. 033 -63 5214. sen in Oosterend. Dat gebeurt rond acht uur 's morgens. In het Kamphuis van Jan en Paula Brouwer wordt vanaf 10.00 uur kerst feest gevierd. Een kerstmaaltijd begint om 12.30 uur. In dorpshuis d'Ouwe ULO gaat de jon- gerententoonstelling ,,Laat eens wat van je zien" om 13.30 uur van start. De expositie is verder woensdag, don derdag en vrijdagmorgen open. Woensdag 26 december Excelsior geeft het traditionele kerst concert in de N.H. kerk van Ooste rend, aanvang 12.00 uur. In sporthal Ons Genoegen wordt het Siem Bremer zaalvoetbaltoernooi ge houden van 10.30 tot 20.00 uur. In dorpshuis d'Ouwe ULO wordt een kerstmaaltijd voor jongeren geserveerd om 18.00 uur. Opgave voor deelname via tel. 02220-4300. Donderdag 27 december Vandaag is de tweede en laatste dag van het zaalvoetbalkersttoernooi. De aanvang is 10.00 uur en de kruisfinales beginnen rond 17.00 uur. Vanmiddag en vanavond wordt in De Lindeboom een schaaktoernooi gehou den van En Passant. Opgave aan de zaal. De Oosterenders Pip, Niels en Clarien geven een concert in De Kleine Club in De Cocksdorp, aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Toneelgroep Acht Oktober speelt het stuk ,,De Stormheks" in dorpshuis d'Ouwe ULO. Aanvang 15.00 uur, toe gang f3,50. Vrijdag 28 december Om 13.30 uur start in De Lindeboom een schaaksimultaan tegen Nederlands kampioen John van der Wiel. In dorpshuis d'Ouwe ULO wordt kin derdisco gehouden van 13.30 tot 17.30 uur. Toegang gratis. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 uur, tel. (02220) 4887, het Groene Kruisgebouw, kamer A1, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Tevens bereikbaar: tel. (02223) 234, Kotterstraat 24, Oosterend. Spreekuren college van B en W: Burgemeester Engelvaart en wethou- Geen betere leermeester dan de iraktijk. Vooral nu de kans op verk voor afgestudeerde LBO louwkunde leerlingen niet zo iroot is, is het belangrijk dat zij op ien of andere manier toch de gele- lenheid krijgen om in de praktijk e leren werken en daarmee hun cans om aan de slag te komen cerg roten. ichte leerlingenbouwplaatsen zijn dun ezaaid op Texel. Het kwam dus goed it dat de lerarenkamer van het LBO- ebouw aan de Emmalaan vergroot noest worden, want dit karwei wordt hans helemaal met eigen krachten ge- laard. Onder leiding van leraar F. Ilanken hebben zes leerlingen bouw- unde een aanbouw aan de school ge laakt waarbij zij te maken kregen met rijwel alle technieken die zich tegen woordig bij. normale bouwacticiteit landienen, ook met het rekenwerk 'ooraf. Ze metselden, timmerden, tortten beton, vervaardigen kozijnen, olommen en gelijmde liggers. Alleen Ie aanleg van de centrale verwarming in de dakbedekking wordt door resp. :VI en Oele verzorgd. De bouw is in- niddels in de afwerkfase. Feitelijk zijn oor het geven van deze praktijk geen iren beschikbaar; leraar Blanken heeft r daarom vrij veel vrije tijd ingesto- en. Alle betrokkenen hebben plezier het project. ,,Veel leuker dan muur- es metselen die daarna weer gesloopt noeten worden".Voor de kwaliteit van et LBO-onderwijs heeft deze zelf werkzaamheid ook gunstige gevolgen nt voor staatssecretaris Ginjaar laas is het mede aanleiding geweest m geld beschikbaar te stellen voor et uitbreiden van de bestaande afstu- eerrichtingen aan het LBO met con- umptieve techniek (koken/serveren), waarover wij al eerder schreven. Het is elaas niet mogelijk dat ook het istaurant en de keuken die ten be- oeve van deze nieuwe richting wor- en bijgebouwd, helemaal met eigen rachten wordt aangepakt. De omvang an deze verbouwing en de spoed die rbij moet worden betracht maakt het de Kleine Club in De Cocksdorp orden deze maand drie muzieka- onden gehouden die allemaal om tOO uur beginnen en gratis toe- ankelijk zijn. p tweede kerstdag zingen, spelen en insen de Oosterenders Pip, Niels en arien in de Kleine Club en 29 de- imber treedt het NlOZ-orkest op. Dit kest brengt vooral volksmuziek uit candiavië en Engeland en bedient :h van de instrumenten viool, altvi- I, gitaar, dwarsfluit, accordeon en Jdran. Een dag later, zondag 30 de- mber, treedt het huisorkest van de eine Club op met een programma in klassieke muziek. Het huisorkest istaat uit Coja van Arkel (fluit), Jan ijert (gitaar), Gerard Smeenk (viool), •es de Jong (bas), Jan Nijman (cel- en Phien Weidinger (piano). 31 januari wordt 's middags een suwjaarsconcert gegeven dat om •00 uur begint. Aan dit concert wer- n mee het Huisorkest en de ,,Rose srmony Singers", bestaande uit Os- Bremer (piano), Cor Bremer (gi- ar), Niels Lely (gitaar) en een koor •v. Hanny Roos. Het programma "Jstaat voor een klein deel uit klassie- stukken en populairder werk als he little drummer boy" en Mary's 7 child." Waarschijnlijk staat er volgend jaar nog maar één paviljoen bij het strandslag Westerslag. De heer P. van Duivenbode heeft zijn bedrijf verkocht aan de v.o.f. De Zeeaster, het bedrijf van J.J. Schuiringa en G.J. Groenendijk. Het andere pavil joen, dat overigens 150 meter van het slag af stond, zou gekocht zijn door H.M. Koopman, als hij dat ook direct aan de strandopgang had mogen plaatsen. Het college wil dat echter niet toestaan omdat er al twee verkooppunten zijn: het paviljoen en de kiosk die van Van Duivenbode waren. De heer P. Siebeling kreeg per brief in september al van de gemeente te ho ren dat hij voor het komende jaar niet meer op een pachtovereenkomst hoeft te rekenen omdat hij zijn financiële verplichtingen aan de gemeente niet is nagekomen. Siebeling accepteerde dat en sloot een voorlopige koopovereen komst met Koopman, die echter als voorwaarde stelde dat het paviljoen aan het slag geplaatst zou moeten kunnen worden. In het bestemmingsplan buitengenied zijn maar twee verkooppunten per slag toegestaan, zodat voor Siebeling het overgangsrecht van toepassing is. De verkooppunten waar Van Duivenbode vergunning voor had waren namelijk bestemd". Dat betekent dat verkoop punten die Siebeling had toen het overgangsrecht van kracht werd mo gen blijven staan, tenzij ze twaalf maanden niet geplaatst worden. De gemeente stelt zelf twaalf maanden niet betalen daaraan gelijk, zodat Sie beling niet meer mag herplaatsen. De gemeente ziet echter diverse voor delen in de verkoop van de strandtent der Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling woens dag van 8.30 tot 9.30 uur en wethou der Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Elke eerste donderdag van de maand (na het fractieberaad) houdt de VVD Texel in hotel Rebecca in De Waal een instuifavond voor leden en introducees. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielwaal in De Waal, aanvang 20.15 uur. Nieuwe le den zijn welkom. Informatie via tele foon 02220-3565. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt spreekuur in d'Ouwe ULO maandags, dinsdags, woensdags en vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en don derdags van 18.30 - 19.30 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waa rin de raadsvergadering wordt gehou den hebben de raadsfracties van CDA, PSP, Pakt en VVD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmerkingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergade ring aan de orde zullen komen. Texels Belang houdt dit fractiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO groep komt elke woens dag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Trombosedienst. Iedere woensdag ochtend bestaat na afspraak van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisge bouw in Den Burg (ingang tandartsen- aan Koopman en plaatsing bij het slag. Koopman zou dan zijn zeilschool en dergelijke vanuit het paviljoen kun nen regelen, de wat onduidelijke status van de strandhuisjes die hij nu ge bruikt zou verdwijnen. Twee paviljoens naast elkaar wordt uit een oogpunt van door concurrentie betere kwaliteit van de dienstverlening wenselijk geacht. Het paviljoen van Siebeling zou rendabel gemaakt kunnen worden, wat weer leidt tot beter onderhoud en een behoorlijk aanzien. De strijdigheid met de concentratiegedachte uit het bestemmingsplan (alle paviljoens bij de slagen) wordt opgeheven en last but not least, het paviljoen als toeristen voorziening blijft bestaan. Nadelen Er zijn echter ook nadelen verbonden aan de plaatsing van het paviljoen bij het slag. Als eerste noemt het college de onduidelijkheid over een nieuwe plaats voor de kiosk die nu van de fir ma De Zeeaster is. Een tweede punt is dat Schuiringa en Groenendijk hun fi nanciering hebben gebaseerd op een situatie waarin de concurrentie 150 meter verder op staat. Ten derde wordt aangevoerd dat het college in 1968 zelf heeft bepaald dat Siebeling 150 meter van het slag af zou moeten zitten. Bovendien is de vereniging van strand- exploitanten in meerderheid tegen plaatsing van het Siebeling-paviljoen aan het slag. Daarmee valt de vereni ging haar eigen voorzitter af, want dat is Henk Koopman, die dan ook een minderheidsstandpunt inneemt. De vereniging hanteert geen argumenten maar een getalscriterium. Als twee van de leden (Schuiringa en Groenendijk) in conflict komen met één lid worden praktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887 (b.g.g. Geminiziekenhuis Den Helder 02230-11414). Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet contact opnemen met het laboratorium van het Gemini ziekenhuis in Den Helder, telefoon 02230-11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgegevens en ver zekeringspapieren (ziekenfondskaart) bij zich te hebben. Milieuklachten (over b.v. stank of la waai, bodemverontreiniging, e.d.) kun nen dag en nacht worden ingediend via telefoonnummer 023-310200. De privacy van de indieners wordt gega randeerd en elke klager krijgt antwoord. De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. De Openbare Bibltiotheek aan de Drijverstaat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tijden: Maandag 10.00 tot 12.00 uur; dinsdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.30 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Begeleidingsgroep borstamputatie Den Helder en omstreken. Wie be langstelling heeft voor individuele of groepsgesprekken kan contact opne men met de kruisvereniging Den Hel der, Antwoordnummer 10, 1780 AM Den Helder, telefoon 02230-14375. Het Natuurrecreatiecentrum is geo pend van maandag tot en met zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs f4— voor volwassenen en ƒ2,50 voor kinderen. de belangen van die twee behartigd, zo wordt het althans geschetst in de toelichting op het collegebesluit. Uit diezelfde toelichting blijkt overigens ook dat de vereniging eerder dit jaar vóór de plannen van Koopman was en dat ook kenbaar heeft gemaakt aan het college. In die periode waren Schuiringa en Groenendijk ook al lid van de vereni ging. Zij ontkennen echter iets van het advies dat toen door de vereniging werd gegeven af te weten: ,,Dat was een zaak van het bestuur. Wij hebben de aankoop van het paviljoen in alle stilte voorbereid, pas op de dag van de aankoop wist de vereniging dat we het paviljoen kochten. Ze konden ons dus ook niet waarschuwen. Bij de ge meente zijn we nooit gewaarschuwd dat Koopman ook bezig was iets te kopen dat hij daar neer wilde zetten. Als we dat hadden geweten zouden we een heel andere lijn gevolgd heb ben. Wij denken dat het exploiteren van een paviljoen en een kiosk renda bel is, maar dan moet je niet de con currentie hebben van nog een pavil joen aan het slag. Voor we de zaak kochten hebben we goed gekeken wat er voor vergunningen waren. Wij heb ben de twee vergunningen gekocht die onder de regels van het bestem mingsplan vielen en we wisten dat 150 meter verderop iemand zat met een vergunning volgens het overgangs recht. We hebben bovendien zwart op wit van de gemeente de toezegging gekregen dat er een volledige mede werking voor onze plannen zou zijn." Kiosk Daarmee weerspreken zij twijfels die bestaan over het al of niet rechtmatig zijn van de vergunning die bij de kiosk hoort. Volgens hen heeft er elk jaar een kiosk gestaan, ofwel als aanbouw ofwel als snackcaravan. Afgezien daar van vinden Schuiringa en Groenendijk dat de regels uit het overgangsrecht niet op de kiosk van toepassing zijn omdat dat een positief bestemd ver kooppunt is. Was het enkele jaren geleden nog een rage om winkelstraten in de donkere dagen van december een vrolijker aanzien te geven door al lerhande feestverlichting aan te brengen, tegenwoordig is een kerstboom op straat steeds meer een zeldzaamheid, uitgezonderd enkele bomen van de gemeente en staatsbosbeheer. De feestver lichting van de winkeliersvereni ging Den Burg ligt ai jaren weg te roesten en dat zinde de winkeliers bakker Timmer, Moerbeek en Mantje niet. Gezamenlijk werden de bomen van de Hogerstraat in de lichtjes gezet en de gevels van de winkels versierd. Volgens de drie ondernemer moeten de tijden van feestelijk versierde en verlichte winkelstraten weer terugkeren en daarom hebben ze deze actie on dernomen. De winkeliersvereniging heeft ook al aangekondigd met voorstellen te komen om het cen trum van Den Burg in december op te fleuren. Of het in Den Burg volgend jaar inderdaad weer ou derwets winkelen zal zijn is nog de vraag want met de aanschaf van feestverlichting is veel geld gemoeid en sommige onderne mers vrezen voor vandalisme. Op de foto de versierde Hogerstraat avond.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 23