Nike en Oud-Ajax leverden mooi zaalvoetbal Siem Bremer toernooi verboden voor Feyenoord OE VRIES MA* Aanrijding Sluitingstijd OPLOSSING Hand door winkelruit Vernielingen Pieter Jan Boekei met zijn penaltybokaal. PAGINA 14 TEXELSE COURANT VRIJDAG 28 DECEMBER „Die beker is voor ons niet zo belangrijk. We spelen om eerste te worden want als je eerste bent mag je altijd terug komen. Dat vinden we het leukste". Dat zei Nike-aanvoerder Gerrie Mühren toen hem gisteravond aan het einde van het Siem Bremer kersttoernooi de grote wisselbeker werd over handigd. Nike had voor de tweede maal het toernooi gewon nen en was wederom een terechte winnaar. De ploeg toonde een bijna constante kwaliteit en wist in de finale FC Den Bosch met 5—2 af te troeven. Het publiek kreeg met deze vijf schitterende goals waar voor zijn geld. Het meest strijd bare team was Oud-Ajax dat met een minimum aan erkende spelers een maximum aan sportieve vechtlust in de sporthal bracht. Dat deze ploeg op de derde plaats eindigde toonde weer eens aan dat elk kersttoernooi verrassend is. Het gesprek van het toernooi was het feit dat Johnny Rep, Mario Been en André Stafleu wel in de sporthal verschenen maar (uitge zonderd Stafleu) niet speelden. De Feyenoorders arriveerden maandag op Texel en kregen 's avonds te ho ren dat het verboden was op het Siem Bremer toernooi te spelen. Die mededeling kwam van het Feyenoord-bestuur, op dat moment in vergadering bijeen. Het drietal werd meegedeeld dat ze op fikse geldboetes konden rekenen als ze toch een wedstrijdbal zouden aanra ken. Na die mededeling was Johnny Rep snel verdwenen, maar Been en Stafleu toonden zich toch aan het pu bliek. Stafleu vond het verbod sneu voor de organisatie en zijn fans en gooide de kop in de wind. Hij speelde twee partijtjes mee met de All Stars en kan dus op een boete rekenen. Stafleu: Mario durft niet, maar ik vind het lullig als er geen Feyenoorder speelt. Daar is het publiek toch ook voor gekomen." Volgens André wist de Feyenoord-voorzitter in ieder geval dat hij naar Texel ging om te spelen. ,,lk heb het 'm vorige week verteld. Mijn deelname werd door het bestuur altijd al oogluikend toegestaan. De or ganisatie maakt de fout te veel recla me te maken aan de vaste wal en dan wordt het moeilijk voor Feyenoord om geen eisen te stellen. Dan moeten ze wel met een standpunt komen." Het vertrek van de drie grote namen was extra triest omdat het Feyenoord- optreden in India op het laatste mo ment ook niet doorging. Als het bestuur niets van zich had laten horen hadden Rep, Stafleu en Been ook c|er- de kerstdag op Texel kunnen spelen. Mario Been verklaarde voor de micro foon van de lokale omroep ,,dat het hele bestuur naar Tubantia belde" om hem op het hart te drukken zich niet te bemoeien met het kersttoernooi. ,,lk werd er doodziek van." Been zat niet te wachten op een geldboete en vreesde waarschijnlijk ook voor blessu res. De jonge held van Feyenoord had uiteraard „stiekem" een wedstrijd kun nen meespelen, vooral om het jonge publiek te vermaken, maar de kans dat hij hinkend (of erger) het veld zou moeten verlaten was aanwezig en dan was Rotterdam in last geweest. Wel nam Been de moeite om zijn fans uit te leggen waarom hij niet speelde. Hij vond het duidelijk jammer: „Vorig jaar speelde ik hier nog vrij anoniem en dat was heel leuk. Nu had ik graag als de vedette voor het voetlicht willen treden al was het alleen maar om mijn Texel se vrienden een plezier te doen." Hoe het ook zij, deze slag tussen KNVB en Gamma is duidelijk door de eerstge noemde instantie gewonnen. Winnaar Nike trad aan met een ploeg die voornamelijk bestond uit spelers dag slecht op gang tegen Oost- Nederland (2 2), maar voor de rest leverde Nike regelmatig machtig voet bal met verrassende doelpunten. De finale tegen Den Bosch ging traag van start maar toen Tol zijn eerste tref fer na een kwartier plaatste was de beer goed los. In enkele minuten stond Nike met 3 0 voor, mede aan gespoord door handgeklap van het pu bliek. Den Bosch liet zich niet hele maal overrompelen en wist soms zeer snel door te breken. De Nike-redding was dan steeds keeper Veerman. Den Bosch kon echter net niet de snelheid ontwikkelen die de Nike-spelers aan de dag legden en ook tegen andere teams moest men het vaker hebben van verre schoten op het doel, die overigens snoeihard konden zijn. Krachtpatser en uitbreker van de zuid erlingen was Peter van de Waart en ook Ton Patinama stond zijn mannetje. De boomlange keeper Jan van Grins- ven leek vaak verbaasd als hij een bal in zijn richting kreeg maar wist toch menig aanval op de eindstreep te smoren. Tegen de onverwachte ballen uit on mogelijke hoeken van Tol was hij ech ter niet bestand en Den Bosch kon ook in de laatste minuten van de fina le het tij niet keren, ondanks het feit dat de keeper mee ging voetballen. Net als Nike had Den Bosch het zeer The Winning Team. Nike, tussen de fans en bekers. was strijdbaar. De Belgen verrasten vriend en vijand en deden eerdere te genvallers van de zuiderburen verge ten. Ook deze ploeg bediende zich van lange afstandsschoten op het doel en wist tactisch knappe aanvallen op te zetten. Uitblinkers waren Frank Foesters, Pasqualino Allesandroni en Leone Moretti. Sterren Een All Stars team zonder coach Schoenmaker (die zich verdienstelijk werd tijdens het kersttoernooi vaak hoog gesprongen. In de finale kwam het eerste Nike doelpunt uit een superhoge bal. Zuid- Mo/ukken schuwde de aanval niet. Op de foto komt de Zuid-Molukken keeper gevaarlijk van FC Volendam. Jaap Bloem was een uitstekende keeper in deze forma tie (later vervangen door Nico Veer man omdat Bloem naar het KNVB toernooi moest) en de grootste kracht lag in handen van doelpuntenmaker Wim „Pier" Tol die in de finale enkele prachtige treffers plaatste. Ook Gerrie Mühren was in de defensie en soms in een snelle aanval als vanouds. Jaap Zwarthoed ontpopte zich tijdens het toernooi als een talent dat in de gaten gehouden moet worden, al deden Wim Kwakman, Ab Hogenhout en vooral Theo Mooyer niet voor hem on der. Nike had het zwaar tegen Oud- Ajax. Een match die in de 0—0 stand eindigde en ook kwam men de eerste moeilijk tegen Oud-Ajax. In de kruisfi nales kwam men niet verder dan een 2—2 gelijkspel en penalties brachten de zuiderlingen de overwinning. Waardevol Nike werd aan het einde van het toer nooi uitgeroepen tot de meest waarde volle ploeg van het toernooi maar als er een beker uitgereikt was voor de meest strijdbare ploeg had die, ons in ziens, moeten gaan naar Oud-Ajax. De ploeg speelde niet veel fanatieker als anderen maar wekte vooral bewonde ring vanwege het feit dat men het moest doen met één wisselspeler. Een qua techniek niet zo sterk team dat consistent bleef „knokken". De ex- Ajacieden bleven dit keer weg. Dick van Wely van Sportpromotions had het niet voor elkaar gekregen om oud talent op de mat te brengen. „Ik heb 21 oud-strijders gebeld maar iedereen had al wat anders of geen zin", aldus Van Wely. Het publiek maakte derhal ve kennis met een ploeg die weinig of met met Ajax van doen had, maar dat gaf niet zoveel. Onder aanvoering van outsider en harde werker Bram Braam maakten Bert van Geffen, hij werd uit geroepen tot beste keeper van het toernooi, Jan Kroon, Arthur Warde naar, Ruud Mattu en de Texelaar Paul van Exel er geen potje van. Integen deel. Onder de vrolijke en soms wat maffe leiding van de qua spelstijl aan Rep herinnerende Mattu, beet Oud- Ajax (bij deze omgedoopt tot Jong Ajax) zich vast in elke ploeg die voor hun voeten kwam. Niet alleen Nike en Den Bosch werden afgetroefd, ook de Italiaanse selectie (5 0) en Oost- Nederland (1—4) moesten het ontgelden. Zoen Tegen teams met louter zaalvoetballers konden de „Amsterdammers" het ech ter niet bolwerken. Hier werd het te kort aan techniek zichtbaar. Het team presenteerde donderdagmiddag twee wedstrijden die het aanzien meer dan waard waren. In de strijd om de derde en vierde plaats hield men zich redelijk staande tegen het verbeten vechtende Ford Genk uit België. De 3—3 eindstand werden het penalties in het voordeel van Ajax beslist. Grappenma ker Ruud Mattu ging lekker tekeer in de kruisfinale tegen Den Bosch. Het werd 2 2 en Mattu ontlokte applaus toen hij een tegenstander een zoen gaf, nadat hij aanvankelijk de bal voor een vrije trap zogenaamd niet wilde afgeven. We schreven het al, ook Ford Genk het Nike-doel. maakte bij Nike) en zonder Feyenoor ders dat gezien deze omstandigheden toch niet tegenviel. Dat kwam weder om door een grote inzet. Uitblinker was de roodharige Gauke van Vliet (met elf goals topscorer van het toer nooi), die gesteund door Lex Schoen maker, Peter Ressel, Peter Dragsma en Henk Wery vanuit de defensie verras send snel kon uitbreken. Den Bosch werd zelfs met 3—1 ingemaakt maar van het technisch sterke Datarex kon men het niet winnen en ook tegen het matig presterende Gamma kwamen de Stars niet verder dan een gelijkspel. De kracht van de ploeg vormde zich naarmate het toernooi vorderde en de strijd om de vijfde en zesde plaats was het hoogtepunt van het toernooi. Te gen Oost-Nederland werd keihard ge werkt waarbij niet werd geschroomd technische trucjes en grapjes te etale ren. Dat leverde, tot groot plezier van het publiek, een doelpuntenregen op. Het werd 10 6 voor Oost-Nederland waardoor de „sterren" (die jaar ook zonder Playboy) zich tevreden moesten stellen met de zesde plaats. Oost- Nederland liet in deze match dus tien treffers zien, waarvan de sterk spelen de Henk Warnas er vier voor zijn reke ning nam. Ook Hans Loen speelde goed. Fijnzinnig Het Helderse Marmag stelde, gezien de resultaten in vorige jaren, teleur. Johan Gast en Harry van Oosten kwa men dikwijls mooi uit de hoek maar het team als geheel draaide niet op perbest. Tegen de zware zaalvoetbal iers, zoals Datarex en Zuid-Molukken kwamen de Heldenaren met Rob van de Stap in de gelederen nog redelijk uit de voeten maar het wat grovere spel van de veldvoetballers was vaak fataal voor de teamgeest. Ook Datarex stelde teleur in die zin dat de organisa tie de verwachting had dat dit team menige tegenstander onder de voet zou lopen. Eén ding was duidelijk: de ze Molukkers konden lopen en snel ook. Maar men was, net als Marptag, niet opgewassen tegen minder fijnzin nig voetbal en doordouwers die fysiek al overwicht hadden. Het was echter een lust voor het oog om de kleine Datarexjes met de bal aan de voet pijlsnel te zien manoeuvreren. Datarex Ijep Gamma oroyer (.1—0) en wist All Stars af te troeven (3 2). In de strijd om de zevende en achtste plaats liep men stuk op Marmag (2—6). Het team Zuid Molukken kom met een ne gende plaats ook niet hoog in de boom maar uit de reacties van het pu bliek bleek dat de sportieve spelstijl van deze ploeg zeker gewaardeerd wordt. Het voert te ver om alle wedstrijden van alle teams uitvoerig te bespreken. Een 19-jarige en een 26-jarige Texelse automobilist kwamen zaterdag met el kaar in botsing op de Schilderweg vlakbij Oudeschild. De elkaar tege moetkomende wagens schampten langs elkaar. Beide bestuurders ver klaarden niet fout te zijn geweest. Aan beide wagens ontstond schade. Tegen een caféhouder in Den Burg werd in de nacht van zaterdag op zon dag proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de toegestane slui tingstijd. Om 3.30 uur was het café nog volop in bedrijf. Horizontaal: 1. toren, 5. por, 7. arkel, 11. etage, 13. eisen, 15. bod, 17. repri se, 19. ode, 21. edele, 23. een, 24. me ter, 26. Ie, 27. trees, 29. gt, 30. ur, 32. or, 33. po, 34. we, 35. gril, 37. af, 39, ha, 40. arno, 42. tarwe, 43. anode, 44. drup, 46. II, 47. li, 48. eest, 50. os, 51. ae, 53. ee, 54. da, 55. kk, 57. ratel, 61. tt, 63. reeel, 66. rol, 67. alles, 69. ent, 70. obelisk, 73. ara, 74. etsen, 76. satijn, 78. torst, 79. dra, 80. elger. Verticaal: 1. tabel, 2. rede, 3. et, 4. nare, 5. peper, 6. reine, 7. asem, 8. re, 9. knot, 10. leert, 12. ge, 14. is, 16. odeur, 18. reep, 20. degen, 22. la, 25. ek, 27. trawler, 28. spaniel, 31. ritus, 34. wreed, 35. ggd, 36. lap, 38. fel, 39. hal, 40. ade, 41. ort, 45. roken, 49. sater, 52. atol, 55. krent, 56. te, 58. arend, 59. elisa, 60. nl, 62. tsaar, 64. eter, 65. lost, 67. akte, 68. lang, 71. be, 72. sa, 75. ts, 77. ijl. op Zuid Molukken. Over het algemeen ontbrak de vecht lust, alleen tegen All Stars was men overtuigd. Mogelijk dat de late organi satorische beslommeringen debet zijn geweest aan het spelpeil. Hekkesluiter waren Zuid-Nederland en de Italiaanse selectie Piermonte. Twee sympathieke jonge ploegen die vooral in de wedstrijd tegen elkaar leuk voetbal lie ten zien, met een 2 3 winst voor de Italianen. Vorig jaar werd er op gewe zen dat de Italiaanse ploeg de langdu rige reis nog in de benen had en nu werd dit excuus wederom aangevoerd, Twaalf uur in een busje en daarna me teen voetballen valt inderdaad niet mee. Als er ooit weer een dergelijk team op de toernooirol verschijnt zal men toch echt eerder van huis moetei gaan. We vrezen dat dan zal blijken dat Italië wederom geen hoge ogen gooit. Een mooie match was wel die tegen Oost-Nederland. De Italianen werden eerst plat gedreund door de Achterhoekers maar kwamen met een mooie, snelle stijl toch terug tot de stand 5 6. Het applaus tijdens de prijsuitreiking gold dan ook vooral dez prestatie. Play-back De Texelse penaltybokaal werd gewon nen door Pieter Jan Boekei. Gerrie Mühren en Ruud Mattu werden uitge roepen tot beste spelers van het toer nooi. Gisteravond werd al het voetbal lersleed vergeten en vergeven in hotel De Lindeboom waar spelers en aan hang werd getracteerd op een vorste lijk koud buffet van het Havenrestau rant, dat zoals was aangekondigd, ge lardeerd was met Texelse produkten. Daarna werd er nog tot in de kleine uurtjes gedanst en de stemming werd er ditmaal niet ingebracht door de Fe\ enoorders maar door de goedgeluimd sportmasseur „Ome Jan" Heyl, die al eerste het echtpaar Bremer in het zoi netje zette. Mevrouw S. Bremer kreet Tijdens de feestavond kreeg mevrouw S. Bremer een zilveren hanger van masseur „urne Jan" Heyl (rechts). In het spelletje van winnen en verlie zen kan gesteld worden dat Gamma dit jaar een forse verliezer was. Vorig jaar eindigde de ploeg, met minstens even sterke tegenstanders als dit jaar, in de middenmoot. Gisteravond bracht de Texelse ploeg het niet verder dan de tiende plaats met een (3—6) verlies Een 18-jarig Texels meisje kreeg in de nacht van zaterdag op zondag een diep snee in haar hand toen zij door een winkelruit heen viel. Het meisje stond omstreeks 5.00 uur te vrijen met haar vriend in de buurt van de ruit. Ee- 'bekende van hen dacht leuk te zijn 'ilde het paar laten schrikken dool u/ij het meisje op de rug te sprin gen. Zij probeerde zich in evenwicht te houden met haar hand tegen de win kelruit, maar die brak. De snee was zo ernstig dat het meisje met de eerste boot naar het Gemini ziekenhuis in Den Helder moest waar hechtingen en een gipsverband werden aangelegd. een zilveren ketting, waarna Ome Ja een play-back serenade bracht op zij trompet en goocheltrucs in de zaal vertoonde. Einduitslag: 1. Nike; 2. FC Den Bosch, 3. Oud- Ajax, 4. Ford Genk, 5. All Stars, 6. Oost-Nederland, 7. Marmag, 8. Date rex, 9. Zuid-Molukken, 10. Gamma, Piermonte Italië, 12. Zuid-Nederland. Een inwoner van Santpoort die zijn auto had geparkeerd op het parkeer terrein aan de hoek Waalderstraat- Wilhelminalaan vond zijn bezit twee< kerstdag terug met een gedeukt spa bord, een verbogen antenne en verb gen ruitewissers. De schade wordt g schat op ongeveer 7450,—. Van een aan de Wagemakerstraat ge parkeerde auto werd in de nacht vai zondag op maandag een mistlamp v nield. De politie zoekt de dader in d buurt en de oorzaak van het gebeur in buurtproblemen.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 14