Commissie verdeeld over verhoging hinderwetleges Onderwijsprotest rond subsidie alcoholweek DIJKGRAAF Prijzen voor Texelse hangoorfokkers VERVOLG VAN PAG. Bij de jaarwisseling Teso-onderhandelingen nog even doorgegaan Tussen dijk en duinenrij Vadertje tijd Oudejaars jeugdmiddag Texelse Boys TEXELSE COURANT De nogal forse verhoging die het college van B en W wil doorvoeren in de legestarieven voor hinderwetprocedures werden in de raadscommissie voor financieel, economisch en technisch beleid met gemengde gevoe lens ontvangen. Gerbrand Poster (VVD) had becijferd dat de tariefstijgin gen in het uiterste geval zo'n 1600% bedroegen en dat was hem echt te grijs. Paul Kikkert (Texels Belang) had daar minder moeite mee, maar hij pleitte voor een andere benadering van de tarieven voor gastanks in het buitengebied, daar de particuliere gebruikers van deze tanks toch al ge dupeerd zijn omdat ze geen aardgas hebben. De commissie wilde niet achter het hinderwetbeleid gaan staan als er niet gelijktijdig gepraat kon worden over de vrijstellingen. Een hinderwetprocedure kost de aan vrager momenteel nog geen f75—, ter wijl het twee tot vier dagen werk kost. De werkelijke kosten liggen meer dan tien keer zo hoog als de leges en daar wil wethouder Klaas Brendregt wat aan gaan doen. Hij heeft een voorstel uit laten werken waarin een kosten dekking van ongeveer de helft wordt bereikt door forse legesverhogingen. Het in behandeling nemen van het verzoek kost al f270- Dat bedrag wordt dan weer verhoogd met, afhan kelijk van de soort inrichting waar de vergunning voor wordt aangevraagd, f270— of ƒ900,—. Voor gastanks die huishoudelijke doeleinden dienen en die niet groter zijn dan 1000 liter zou alleen de eerste f270,- betaald moe ten worden. Naast deze wijziging zou er een vrijstellingsverordening ingevoerd moe ten worden. Aanvragers die vrijgesteld worden zouden hoogstwaarschijnlijk ook geen leges hoeven te betalen. Absurd Gerbrand Poster had weinig goede woorden over voor het voorstel van zijn partijgenoot: ,,lk vind het kwalijk dat de tarieven in het verleden niet zijn bijgesteld. Dat kunnen we nu niet in één klap ongedaan maken. Voor een veroging kan ik begrip opbrengen maar dit vind ik absurd." Barendregt constateerde een verschil in benadering: ,,U gaat uit van een toelaatbare prijsstijging, maar ik ga uit van een toelaatbaar kostendek kingspercentage. Daarbij moet u goed bedenken dat hinderwetprocedures over het algemeen eenmalig zijn, het is niet zo dat die elk jaar opnieuw ge voerd moeten worden." De andere raadsleden konden wel achter het voorstel staan, zij het met enig voor behoud. Zij vonden een betere kosten dekking belangrijker dan het alterna tief, het putten uit de algemene mid delen, oftewel het omslaan van de procedurekosten op de hele Texelse bevolking. De voorbehouden golden gastanks voor particulieren en de vrijstellingsverordening. Over enige on derwerpen kon niet uitputtend gedis cussieerd worden, omdat het nu alleen maar over de financiële kanten van de zaak ging. Verder hoort deze proble matiek thuis in de commissie van we thouder Daan Schilling. HUP en VROM Het instellen van een hinderwetuitvoe- ringsprogramma (HUP) ondervond weinig weerstand. Dat is een program ma waarbij de achterstand in het uit voeren van hinderwetprocedures wordt weggewerkt. Als de gemeente nu een kleine veertienduizend gulden beschik baar stelt legt het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieuzaken (VROM) daar ruim vijf envijftigduizend gulden naast, een subsidiëring van 80%. Deze ,,HUP en VROM" zoals een commissielid het omschreef, moet voor eind september 1985 afgerond zijn. Voor dit karwei moeten zowel deskundigheid van bui ten als tijdelijk personeel worden aan getrokken. Als de HUP is afgesloten zal bovendien de organisatie zo moe ten veranderen dat er niet weer een achterstand kan ontstaan. Op Texel zijn naar schatting van de gemeente vijf- tot achthonderd bedrijven hinder- wetplichtig terwijl het aantal vergun ningen schommelt tussen de drie- en vierhonderd. Het onderzoek zelf riep geen discussie op maar wel het door ambtenaar Wout Stam verwoordde verzoek of de commissie er mee in wilde stemmen dat de HUP van start gaat zonder de toestemming van de raad. Er is namelijk pas weer een raadsvergadering in februari en gezien de door VROM gestelde termijn zou dat te laat zijn. Ate Rienstra (CDA) hierover: ,,U brengt mij met dit ver zoek in gewetensnood. Dit is nu al de tweede keer in een half jaar dat een dergelijk verzoek ons bereikt en dat is een aantasring van het principe ,,de raad beslist." Daarom zal ik ook tegen stemmen." Ook Poster had er moeite mee: ,,Die aanvraag had best eerder bij de raad kunnen zijn". Poster wilde van geen uitleg horen en stemde tegen. De mening van de andere commissie leden werd het best verwoord door Pe ter Bakker (PSP): ,,Hup, meneer de wethouder". herkennen aan hun hoeden en petten, terwijl de dijkgraven allemaal bloots hoofds waren. Die mensen zijn ten minste gewend om buiten te zijn." Borst had een fraaie omschrijving van Roepers bestuursperiode: Eerst heeft hij alle stukjes waterschap bij elkaar gebracht en toen heeft hij er een dijk omheeg gelegd." Namens het bestuur sprak hoofdinge land Huisman. Hij roemde de voorzit terskwaliteiten van Roeper: Bij moei lijke en langdurige onderwerpen wist u -altijd de aandacht weer op te vijzelen door te zeggen: we nemen er nog ientje". Hij sprak de verwachting uit dat Roeper, vergroeid met het water schap als hij is, toch nuchter genoeg zou blijken te zijn. om nu afstand te kunnen nemen. Voor het waterschap zelf bepleitte Huisman een koerswijzi ging: ,,Het is hoog tijd dat we vrou wen in ons bestuur opnemen". Huis man overhandigde Roeper een foto album, waarin onder andere ook het portret was opgenomen dat laatst op straat is gemaakt. Het hoofd van de technische dienst, H. PH. Vonk, roemde namens het per soneel de open instelling en de direct heid van het overleg dat de dijkgraaf met het personeel voerde. Ik heb persoonlijk hele prettige herinneringen aan het contact dat we met u hadden. Wij hopen u nog vaak te ontmoeten." Keur Een instelling die veel met het water schap samenwerkt is Rijkswaterstaat. Het hoofd van de plaatselijke diénst- kring, C. P. Harting, legde in een paar woorden uit wat de taak van een wa terschap is: In de keur van het wa terschap staan allemaal regels die er voor moeten zorgen dat zoet en zout water niet door elkaar heen lopen. Zorgen dat er niet te veel zout water komt noemen we waterkering, zorgen dat er niet te veel zoet water komt, noemen we waterbeheersing. De wa terkering is op Texel prima voor elkaar, maar de waterbeheersing zou met na me in de zomer nog wel wat beter kunnen. Misschien dat dat een klus is voor de volgende dijkgraaf. Overigens is het onder Roeper al aanmerkelijk beter geworden, maar helemaal goed is het nog niet." Harting haalde ook enige persoonlijke herinneringen op en gaf een fraaie dasspeld die, naar hij vertelde, gesponsord was ,,door een aantal aannemers die veel met het wa terschap samenwerkten." Bert Weijdt, geïntroduceerd als „wa terbouwkundig vutter", prees de dijk graaf met wie hij samen aan het ver hogen van Texels waterkering werkte: ,,Als je werkt met mensen die snel kunnen beslissen op grond van grote In de rondvraag kwam Barendregt met nog een punt dat de instemming van de commissie nodig had omdat de raadsvergadering van januari uitvalt: de overname van het voetpad tussen de De Ruyterstraat en de Trompstraat in Oudeschild nabij het pand De Ruy terstraat 85. Het pad kan „om niet" worden overgenomen maar aanpassen van het riool ter plaatse kost een paar duizend gulden. Dit kosten zijn vrij laag omdat samengewerkt kan worden met het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland dat ter plaatse ook een kabel moet vernieuwen. De com missieleden hadden met deze post geen moeite. Paul Kikkert vroeg naar de oude moto ren van het waterschap. Barendregt vertelde dat gemeente en waterschap in principe bereid zijn finanoieel bij te dragen om de motoren weer naar het eiland te krijgen, maar dat er dan wel eisen aan de oude trekker- en moto renclub gesteld zullen worden. Poster vroeg naar een ruimte op het zuidelijke havenhoofd bij Oudeschild waarop mensen die slecht ter been zijn hun auto zouden kunnen parkeren. De wethouder zou het in het overleg met Rijkswaterstaat „meenemen". Poster klaagde bovendien over het overheersende karakter van de glasbak in Oudeschild: „De hele entree van De Waal en van het Maritiem Museum wordt er door overheerst." Hij pleitte ervoor het ding meer tussen de bosjes te zetten. Barendregt wees er op dat de bak nou juist was ontworpen om op te vallen. Peter Bakker wist raad: „De glasbak bij het postkantoor staat tussen van die bruine paaltjes. Zo zou die in De Waal ook „landschappelijk inpasbaar" te maken zijn." Privatisering Naar aanleiding van een vraag van Poster zegde Barendregt toe in het ko mende jaar met een nota „privatise ring" te komen. Ate Rienstra beklaag de zich over de slechte verlichting van het parkeerterrein aan de Bijenkorfweg in Oosterend. Beumkes pleitte voor banken op het havenhoofd van Oude schild en bekritiseerde het nog steeds niet oplossen van de wateroverlast voor de bewoners van de Ba- rentzsstraat in Oudeschild. Directeur gemeentewerken, A.A.T. Doppenberg, lichtte toe dat er nog een discussie met de grondeigenaars gaande is over wie de kosten moet dragen. Beumkes benadrukte nogmaals de urgentie van het geval. Ook wees de Pakt-man nog eens op de invaliden op- en afriten in de stoepen van Den Burg, die zijn vol gens hem te steil. Doppenberg had nog geen klachten gehoord en voor zag technische problemen bij het ver anderen van de hellingshoek. lijnen kun je snel werken." Weijdt gaf Roeper de raad mee om in één keer volledig 'afstand te nemen van het werk. Gerard Schraag bedankte namens de samenwerkende boerenorganisaties de scheidende dijkgraaf, die ook een bestuursfunctie heeft bekleed in de agrarische bedrijfsvereniging. Hij voor spelde dat de wens van Harting voor een verbeterde zoetwaterbeheersing al tijd wel een vrome wens zou blijven en hij dankte de dijkgraaf voor zijn goede samenwerking. Voor Roeper had hij een vergroot Hoornder hart, voor Dijt een gewoon Hoornder hart. Ver weg Namens het waterschap De Oude IJs- sel, „uit ver weg" sprak de voormalige Texelse mevrouw R. Wetink-Keijzer. Zij haalde herinneringen op aan de goede banden die de beide waterschappen onderhouden, ondanks hun ongelijk soortig karakter. Zij bedacht Roeper met een kistje goede wijn. Het seniorenconvent van de Rotary werd vertegenwoordigd door B. Klein- huis, die vertelde dat Roeper eigenlijk nu pas echt in het convent hoorde. Roeper zelf maakte daar (natuurlijk) een grapje over. „De oud-directeur van de TEM, de oud-dijkgraaf, een oud-burgemeester, u snapt wel wat voor club dat is." Roeper bedankte het waterschap hartelijk voor de penning: „Ik zou er nerveus van worden." Te gen Schilling merkte hij op dat de ge meente en het waterschap steeds dichter naar elkaar toe groeien. En passant ruimde hij een misverstand uit de weg: „Veel mensen denken dat het waterschap een privaatrechtelijk in plaats van een publiekrechtelijk li chaam is, dat is niet zo". Waarmee hij wilde zeggen dat het waterschap een echt bestuur is, meer dan alleen maar grondeigenaar. De goede samenwerking met de boe ren verklaarde Roeper vanuit zijn eigen agrarische achtergrond. Bescheiden merkte hij op: „Als je mij op straat ziet lopen denk je „daar gaat een boer", ik zie er niet uit als een dijkgraaf." Hij bedankte de andere sprekers en vertelde zijn opvolger: „Toen ik net in het bestuur zat had ik me duidelijk te houden aan de richtlijnen die de oude re bestuursleden uitstippelden. Dat was de traditie en het was duidelijk dat je daarbinnen moest blijven, hoe wel dat nooit zo werd gezegd. Ik heb geprobeerd binnen die traditie te blij ven en ik ben overtuigd dat er een goede samenwerking is geweest tus sen algemeen en het dagelijks bestuur." Roeper bedankte het personeel bijzon der hartelijk voor „het groeiproces dat we in al die jaren hebben doorge maakt", maar het laatste dankwoord was gericht tot zijn vrouw voor de lief devolle begeleiding: „Wij zijn gelukki ge mensen." Deze jonge zwart-bonte hangooi Vink. Op de regionale kersttentoonstel ling Den Helder en omstreken kwamen de Texelse Franse hang oorfokkers goed voor de dag. De Franse hangoren werden gekeurd door keurmeester J.P. Lijffijt uit Drie bergen. Arie Timmer behaalde met zijn jonge zwart bonte fransé'hangoor ram eigen fok het hoge predicaat Fraai. Dit dier was de beste hangoor en behaal de de derde plaats bij alle inzendingen, ongeveer 600 konijnen. In de groep franse hangoren wist deze fokker ook de tweede plaats te behalen met een was goed voor het predikaat fraai. De foto is van Henk De commissie schoolvoorstellingen voortgezet onderwijs voelt zich ge passeerd inzake het toekennen van ƒ2500- subsidie voor de week „Om gaan met alcohol" Dat geld kwam uit de pot waarover de commissie ad viseert. Voor het voorlichtingsproject was geen advies gevraagd. Het bestuur van de Welzijnsstichting besloot op eigen houtje ƒ2500- be schikbaar te stellen, mede omdat er een beslissing werd gevraagd in een vakantieperiode waarin de commissie niet op korte termijn zou vergade ren. Fridt Blanken zei vorige week woensdagavond in de bestuursverga dering van de stichting deze gang van zaken ernstig af te keuren. De commissie schoolvoorstellingen be paald in feite welke theater7 cabaret- of toneelvoorstellingen op Texel zullen komen voor het geven van een optre den voor scholieren. Daarvoor is rijks- en gemeentesubsidie (een derde deel) en een scholenbijdrage beschikbaar. Het bestuur besloot ƒ2500,— uit de pot schoolvoorstellingen beschikbaar te stellen omdat de alcoholweek vooral op scholieren was gericht en omdat het krediet in voorgaande jaren niet was opgemaakt. Na dit besluit van de stichting vergaderde de voorstellings commissie in oktober en die adviseer de negatief over de aanvraag omdat het project niet aan de doelstellingen van de commissie voldeed. Een ander punt van kritiek was dat de organisatie van de week geheel „buiten de com missie" om gaat, met andere woorden men wilde niet alleen inspraak in het beschikbaar stellen van centen maar ook betrokken zijn bij de uitvoering of organisatie van het voorlichtingspro ject. Vorige maand kwam de commis sie in een volgende vergadering tot de conclusie dat het adviseren over het krediet zinloos is geweest. De week was immers al gehouden en de subsi die al lang uitgekeerd. Dit conflict, dat veel weg heeft van een prestige kwestie, werd woensdagavond hoog opgenomen door bestuurslid Fridt Blanken. „Hier hadden wij niet over mogen beslissen. Ik kan me voorstel len dat deze mensen kwaad zijn. Daar voor zitten ze niet in die commissie." Het dagelijks bestuur wilde niet echt het boetekleed aantrekken en stelde dat men door de haast van de aan vraag gedwongen was geweest snel een geschikt potje te zoeken. Boven dien waren de scholen direct bij de al coholweek betrokken geweest. Na een discussie werd ook duidelijk dat de normen waaraan een voorstelling of tentoonstelling moet voldoen om voor it v ;h 1 jonge witte franse hangoor ram met het predicaat Fraai. Piet van de Molen die al dertig jaar franse hangoren pre senteert op deze show bezette de der de plaats met zijn jonge Madagascar ram, ook bekroond mei het predicaat Fraai. Jeroen Hin eiste de eerste plaats in de jonge witte franse hangoor voedster op met het predicaat Zeer Goed. De overige resultaten waren: Franse hangoor wit ram jong: A. Tim mer 1 keer fraai, 1 keer zeer goed; Franse handoor wit, voedster jong: Je roen Hin 1 keer zeer goed en 1 keer goed; A, Timmer 1 keer zeer goed. Franse hangoor, bont ram jong: A. Timmer 1 keer fraai, P. van de Molen 1 keer zeer goed. Franse hangoor Madagascar ram jong: P. van de Molen 1 keer fraai. den aan het sluitingsuur. Ik ben na drukkelijk tegenstander van een vrij sluitingsuur. Op een gegeven momem moet het voor ieder welletjes zijn on der het motto: alles op zijn tijd. Om dezelfde reden moeten we oppassen dat ons zeer typische Ouwe Sunderklaas-feest niet verloedert. Hetjer lijkt me een slechte zaak dat steeds meer horecabedrijven aan die ene avond en nacht blijkbaar niet genoeg iste hebben en er de hele volgende dag e avond mee doorgaan en er een permileer nente rotzooi-toestand door uitlokken Ik hoor niet tot degenen die graag zeggen dat „ze" daar wat aan moeteids doen. We moeten het als Texelaars zélf niet willen en elkaar tot de orde durven roepen als het nodig is. Dat laatste schijnt niemand meer te dur ven. Zoek het zelf maar uit, denken we. Pas op voor dat soort onverschil ligheid, in het belang van de kwaliteit van onze samenleving. Houd het leukard houd het schoon, houd het héél, en durf grenzen te stellen. En kom niet aan met het verhaal dat het elders nc veel erger is. Er zijn gelukkig tenden sen te bespeuren die wijzen op een toenemend besef dat je op dit eiland Hoewel de onderhandelingen tus sen Teso en de bonden officieel waren afgelopen nadat het perso neel akkoord was gegaan met het protocol zijn daarna toch nog wat telexberichten uitgewisseld tussen de directie en de bonden. Hieron der volgt de voor zichzelf spreken de tekst die door de bonden 20 december naar Teso werd gestuurd. De directeur bevestigde later eveneens per telex het met de formulering eens te zijn. „Uit contacten met leden en de pers was bijna de indruk ontstaan dat directie en raad van commissarissen op basis van de tekst van het protocol gedwongen ontslagen na de totstandkoming van het advies nog a/s een mogelijkheid open hielden. In ons telefoongesprek heeft u ons nadrukkelijk laten weten dat zulks niet het geval is, doch dat het aantal ar beidsplaatsen na de reorganisa tie nog onderwerp van onder handelingen zal zijn tussen partijen nadat het advies door Van der Torn en Buningh zal zijn uitgebracht." commissiesubsidie in aanmerking te komen niet duidelijk omschreven zijn. Blanken drong aan dergelijke normen op papier te zetten. De leerkrachten uit de commissie waren overigens niet tegen de voorlichtingsweek, ze vonden het niet juist om het mede uit de kas van de schoolvoorstellingen te betalen. Besparing In de bestuursvergaderingen kwamen meerdere oude koeien aan de orde en de meest grappige was wel de aan schaf van een electromotor ten behoe ve van de air-conditioning en verwar ming in de sporthal. De oude motor was onverwacht stuk gegaan en repa ratie zou ongeveer ƒ600,— kosten. Het bestuur werd woensdag echter gecon fronteerd met een nieuwe motor die ƒ5694,54 heeft gekost. Van die aan schaf was ook het dagelijks bestuur niet op de hoogte. De motor was me teen gekocht omdat de energiebespa ring enorm zou zijn, ongeveer 3600 kW per maand, omgerekend f720,—. Toen het bestuur dat hoorde had men geen problemen met de aankoop want dan kan de motor zichzelf in acht maanden terugverdienen. Even later bleek echter dat de besparing per uur was berekend en dat men had verme nigvuldigd met 24 om de besparing per dag te krijgen en zo verder opge teld tot een maand. De motor draait echter lang geen 24 uur per dag. De vraag wat er met de winst van de mo tor moest gebeuren werd na deze „ontdekking" dan ook snel weer ingetrokken. Hobbyshow Of de geplande hobbyshow, met daar aan gekoppeld de uitreiking van de Dubbele von Sion, begin volgend jaar, doorgaat hangt af van het vinden van een geschikte zaal. De organisator, de sectie amateuristische kunstbeoefe- n t 44 ig da< re nd: ffb t d door Klaas Bonne Het zit er weer zo goed als op Dit jaar wordt weer verleden Wij zullen straks gezamenlijk Het nieuwe jaar betreden De onverbiddelijke klok Slaat dan haar twaalf slagen Het moment dat „Vader Tijd" De telg gaat overdragen Hij bracht ons weer een jaar vooruit Door 't land van wind en water Verwisselde de goede fee Soms met een flinke kater Hij was er altijd met zijn tijd Voor de komende en gaande Hij hield met ons gelijke tred En hield ons nimmer staande Hij drukte hier en daar in 't rond Een onuitwisbaar stempel Maar bracht, zoals het hem betaamt, Ons weer tot aan de drempel Hij gunt ons daar ook weinig tijd Om even te bezinnen Hij duwt ons met ons wel en wee 't Jaar vijfentachtig binnen Waarin ik U wat voorspoed wens Door alle jaargetijden Ook hij, die ons na Engelvaart Door berg en dal zal leiden. ning, wil de tentoonstelling persé niet in dorpshuis d'Ouwe ULO houden om dat men daar gebruik zal moeten ma ken van verschillende ruimten. Men wenst de schouwburgzaal van De Lin deboom of eventueel De Koninghal. De kans dat het in De Lindeboom voor een „koopie" zal kunnen, achtte het bestuur zeer klein. Inmiddels heb ben vijf verenigingen en zeven particu lieren zich voor de hobbyshow opgegeven. denk aan de informatieweek „Omgaófrd: met alcohol". Een prima initiatief. Ik twijfel er niet aan dat de discussie over dit probleem erdoor is aangewaljhap kerd, wat de bedoeling was. Over al- coholmisbruiik wordt nog altijd veel makkelijk gedaan. Wie familieleden, vrienden of kennissen heeft verloren omdat ze a's gevolg van alcoholge bruik in het verkeer zijn omgekomen en degenen die de alcoholmisère in huiselijke kring hebben meegemaakt, weten wat ik bedoel Onze gemeenteraad wens ik veel wij ric heid toe in het nieuwe jaar. Er zullen enkele belangrijke beslissingen geno^ men moeten worden. Voor de over dekte zwembadplannen in De Koog wordt 1985 het jaar van de waarheidlslis In het belang van de kwaliteit van di recreatie en de mogelijkheden om dii recreatie over een groter deel van he jaar te spreiden moet zoiets, mét trekkelijke „amfibische" voorziening! van de grond komen. Ongetwijfeld zal ook de discussie ovi het nationaal park en de relatienotag bieden met nieuwe impulsen worden voortgezet. In vergelijking met enkele jaren geleden is de situatie thans hei anders. Als Maarten Roeper tegen di,e boeren zegt dat ér voor Texel iets zo kunnen inzitten, heeft hij misschien- gelijk. Ik'bewónder zijn moéd. Het uitstekend om kritisch te staan tegei ver rijksregelingen maar als we nee blijven zeggen, moeten we wel goed weten waartegen. Als Texel een aai trekkelijk landschap wil houden met musea, gerestaureerde gebouwen ei goed onderhouden duinen en bossi heeft het veel geld van de rijksover heid nodig. Als dat geld in voldoend jd, mate beschikbaar kan komen via de aanwijzing tot nationaal landschap ei) nationaal park, dan zou je daar op z minst over moeten praten. Voor het goede begrip: ook ik vind dat Texels boeren hun land zonder belemmerin gen op moderne wijze moeten kunni va bewerken maar ik denk dat het een het ander niet hoeft uit te sluiten. II geloof niet dat je Texel een dienst b- wijst door alleen maar nee te blijven ter roepen. Goede bestuurders zijn creat M ver; in het belang van de hele ge meenschap proberen zij er wat goed uit te halen. Ik hoop dat de Texelaait; hun bestuurders de ruimte zullen ge ven om zo te handelen. Ik wens u allen veel voorspoed en vooral gezondheid toe in 1985. al ielui; Hc do rt 00 de J.A. Engelvaart De jeugdcommissie van de Texelse Boys luidt zaterdag 1984 feestelijk ilisi voor alle jeugd. Om 14.00 uur speet R het vermaarde team van jeugdleidersisc de inmiddels traditionele wedstrijd f Pi gen een jeugdelftal (junioren B1). De DO jeugdleiders missen weliswaar enige vedetten van vorig jaar, zoals John „Tarzan" Boogaard (gestopt) en stee sr midvoor Piet „de Woeste" Witte kantie) maar de B1- mannen krijgen beslist geen „makkie." Voor de wedstrijd van het jaar zijn de coach a nl. tot het uiterste gemotiveerd (elkf nc vrijdagavond taktische voorbesprek» ge gen). Bovendien hebben ze de solid en spelmaakster Marga Maas, de ijzers OC ke kilometervreter Ruud Meedendo io de getructe penalty-specialist Theo at Houterman en de onberekenbare di belkoning Ruud Beers nog voldoen g< „kanjers" in de ploeg om met sucr 1 een gooi naar de zege te doen. Va tii zelfsprekend worden publiek en spi k' weer getrakteerd op zelfgebakken bollen. Na afloop van de wedstrijd/I m staat de kantine voor iedereen op# V om gezellig een spelletje te doen e* el wat te kletsen.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 2