Bestemmingsplan Oosterend-noord wordt fors gewijzigd Greystroke - Tarzan I1JIXI1WS eifi Dit voorjaar al woningbouw Schaatswedstrijden op de Rogsloot Schaatswedstrijden in De Koog Gekostumeerd schaatsen in Oudeschild Schaatswedstrijden in Den Burg angebaanwedstrijden bij ben Hoorn Ringsteekwedstrijden dit weekend zeker De Ruwe-Hopman eerste tijdens klaverjasavond Eilandcompetitie volleybal Binnentraining bij SVC MST programma Boscross Honkbalseizoen in kaart gebracht Schakers zoeken complicaties op Spannende strijd bij de Mareis Fortuna wil trainen op Texel Dave Platts dartkampioen Gebed voor eenheid Prioriteit in fietspadenplan TEXELSE COURANT PAGINA 5 Het ziet er naar uit dat de gemeen te met de provincie een akkoord zal bereiken over de omvang van het bestemmingsplan Oosterend-noord. Op ambtelijk niveau is een (door GS nog goed te keuren) compromis overeengekomen waardoor op het land van de hervormde kerk ten oorden van de Mulderstraat een tiental woningen kan worden ver wezenlijkt, later te volgen door to taal 24 woningen bij de Daalder- chool, op de plaats van de huidige leuterschool en op diverse „gaten" in de bestaande dorpsbebouwing. |AIs alles verder goed gaat, kunnen op ■basis van dit gewijzigde plan al in het [komende voorjaar de eerste huizen wor- Iden gebouwd, krachtens artikel 19. Het [oorspronkelijke ontworpen bestem mingsplan Oosterend-noord is door de [provincie van de tafel geveegd omdat [het veel te groot werd gevonden. De provincie is krachtens het zg. kleine ker nenplan tegenstander van aanzienlijke uitbreidingen van dorpen zoals Oosterend. Bewijzen De gemeente heeft zich daar niet bij neergelegd en is aan het werk gegaan om harde bewijzen te verzamelen dat er wel degelijk serieuze gegadigden zijn voor meer woningen dan de provincie toelaatbaar acht. Ambtenaar Jan Com- mijs hield een soort woningbehoefteon derzoek in Oosterenc waarbij hij de mensen persoonlijk cr zocht. Met de re sultaten daarvan giro men naar de pro vincie en daar kreec ïen op ambtelijk niveau medewerking oor de genoemde 34 woningen. Het betekent wel eei zeer ingrijpende wijziging van het bes' mmingsplan. Voor de ijsbaan en d-.- ..'olkstuinen is in Oosterend-noord nu geen plaats meer. Die moeten naar de c .-stkant van het dorp, hoewel de gronJ daar nogal laag ligt. Voor de ijsbaan i< dat juist gunstig en voor de volkstuinen lijkt dat ook niet zo erg te zijn. Onder het motto „beter een half ei dan een lege dop" ging de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid woensdagavond met het gewijzigde plan akkoord. Deze ontwikkeling bete kent dat men voorlopig de grond van de familie Koning niet nodig heeft. Dat komt goed uit want de familie Koning was niet bereid deze grond te verkopen, althans niet voor een voor de gemeente acceptabele prijs. Met de kerk is intus sen wel overeenstemming bereikt, zij het onder de door de kerk gestelde voorwaarde dat op de grond dan ook op korte termijn woningen komen. Het ziet er dus naar uit dat aan die voor waarde wordt voldaan. Als het weer het toelaat worden dit weekend diverse langebaan- wedstrijden geschaatst op de Rogsloot in Eierland. De betreffen de ijsclub wil zowel voor vrouwen en mannen wedstrijden over 500 en 1500 meter houden op zaterdag. Zondag zijn er eventueel jeugdwedstrijden. Deelnemers kunnen inschrijven op bei de dagen van 11.00 tot 11.45 uur, de wedstrijden beginnen dan om 12.00 uur. Het inschrijfgeld voor leden van de club bedraagt f3— voor niet-leden f5,—. Deze wedstrijden zijn nog niet de Texelse kampioenschappen die wor den, als het weer dat toelaat, waar schijnlijk het volgende weekend gehouden. De jeugdwedstrijden die zondagmid dag worden gehouden zijn voor kinde ren tot ongeveer 16 jaar en zullen over diverse afstanden gaan. Het inschrijf geld bedraagt hier ƒ1,50. IJsclub De Koog houdt zaterdagochtend op de nieuwe Brink clubwedstrijden, aanvang 11.00 uur. Er kan worden deel genomen in twee leeftijdscategorieën: 12 tot 15 jaar en 15 jaar en ouder. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ1,50. Het bestuur van de ijsclub Oudeschild organiseert voor haar leden gekostu meerd schaatsen op donderdagavond, aanvang 19.30 uur. Er zal een speciale attractie zijn. Het kostuum is vrij. Vrij dagavond om 19.30 uur beginnen er hardrijwedstrijden, waarbij de afstan den zodanig worden gekozen dat er voor iedereen mogelijkheid is om mee te doen. ijsclub Den Burg organiseert bij aanhoudende vorst zaterdag schaats wedstrijden voor de jeugd van 6 tot en met 15 jaar over diverse afstanden. De baan gaat open om 9.00 uur, de in schrijving start om 10.00 uur en het in schrijfgeld is ƒ1,50. Us en weder dienende (de weerberich- :en zijn niet erg geruststellend) zullen aterdag en zondag op „Het Vlak" bij Oen Hoorn langebaanwedstrijden wor sen gehouden, georganiseerd door ijsclub De Geul. Het zijn clubwedstrij- den en alleen leden van ijsclub De Geul kunnen dus meedoen. Een pro bleem is dat niet. Wie nog geen lid is dat voor het begin van de wedstrijd worden: voor ƒ5,- per jaar Per persoon of voor ƒ7,50 voor het he le gezin. Het is de bedoeling zaterdag middag (start tussen half twee en twee uur) de wedstrijden voor dames te houden en zondagmiddag (start slfde tijd) de wedstrijden voor de he- mn, senioren en junioren apart. De ijs- toan van Het Vlak is momenteel rede- 'ikgoed. De mensen van de ijsclub en andere vrijwilligers zijn dinsdag bezig Sjevveest. met sneeuwschuiven en an- werkzaamheden om een flink ttuk baan bruikbaar te krijgen. Aan hankelijk lag de baan er hopeloos >echt bij, maar de dooi van zaterdag !0rgde voor een waterlaagje dat na- fen prachtig bevroor. Het lijkt zeker dat zondag ringstee kwedstrijden om het Texelse kam pioenschap gehouden zullen wor den. De Stichting Folklore Texel en de beide verenigingen voor het aangespannen paard hebben beslo ten dat als er te weinig sneeuw op de Groeneplaats in Den Burg ligt, er uitgeweken wordt naar de Den nen. Daar moet het zelfs met dooi nog mogelijk zijn om de wedstrij den te houden. De geplande lang- laufwedstrijd gaat in ieder geval niet door. Het programma ziet er verder weer ge lijk uit aan dat wat vorige week werd gepubliceerd. De arren verzamelen zich om 14.00 uur, als er in de Dennen wordt gereden in de buurt van Bos en Duin, hoek Rozendijk-Bakkenweg, an ders op het parkeerterrein bij Kaczor. Deelnemers kunnen zich opgeven bij mevrouw D. van Sambeek-Schrama (02220-3839) of bij Cor Kossen (02220-3202). De stichting en de vere nigingen stellen geldprijzen beschikbaar. Met 7426 punten werden tijdens de speelavond van klaverjasclub Den Burg de dames R. de Ruwe en F. Hopman eerste, waarbij ze gelijk de vijfde plaats in de totaalstand en periode innamen. Als tweede eindigden de dames J. de Graaf en J. Pranger met 7001 punten. Derde werden de dames G. Ofrein en J. Biesboer met 6967 punten. A. van Heerwaarden en J. Kloosterman scoor den 6911 punten en werden vierde. Het koppel W. Bakker en N. Koomen behaalde 6897 punten en eindigde als vijfde. Uitslagen 15 januari: Mannen: RWS-40 Plus 0-2 PEN-Dros Magazijn 0—2 Westerlaken-Branding 2—0 Vredelust-Smash 2—0 Grooten Slock-Spanningzoekers 0—2 Molenkoog-Kobeko 1—1 Paal 9-Wol en h. huis 2—0 Normaal-ZPC 2—0 Eelman/SegrAutocentr. 0—2 DrankencentrrMoerbeek 2—0 Vrouwen: Retsina-Zwaan 2 0—2 Segerink/EelmrCocky's 0—2 Lindeboom-Molenkoog 1 1 Nokanto-Grooten Slock 0—2 Taveerne-Cafeetje 1 1 Smash 2-Antiekhuisje 2—0 Smash 3-Leydekkers 0—2 Koffieshop-Casino 1 1 Programma 22 januari: Veld A mannen: 18.30 u. Gr.Slock-Teso 19.05 u. Versluis-Branding 19.45 u. Westerlaken-Smash 20.25 u. Expert-DGM 21.05 u. Super-RSG Stand tweede periode: N. Koomen-W. Bakker 42573 G. Eelman-F. Bos 41522 T. Huisman-L. Hoogenbosch41413 J. Bakker-C. Hoogenboom 41096 R. de Ruwe-F. Hopman 40968 Echtp. P. v. Heerwaarden 40380 H. Zijm-J. Koomen 40207 W. Koomen-G. Linneman 39735 Echtp. J. Spaans 39610 G. Smit-A. Bakker 39335 Totaalstand: G. Eelman-F. Bos 98683 N. Koomen-W. Bakker 96710 Echtp. J. Spaans 96583 Echtp. P. v. Heerwaarden 94808 R. de Ruwe-F. Hopman 94647 Echtp. F. Veeger 94489 T. Huisman-L. Hoogenbosch 94391 H. Zijm-J. Koomen 94156 G. Speets-J. Witte 94118 G. Festen-C. Bakker 93998 Branding Gr.Slock Versluis Super Expert 21.45 u. Paal 28-Kobeko Molenkoog 22.25 u. Bremakker-Molenkoog Paal 28 Veld B mannen en vrouwen: 18.30 u. Paal 9-Cors Polis Autocentr. 19.05 u. AutocentrrTimmer Cors P. 19.45 u. PEN-40 Plus ZPC 20.25 u. ZPC-Moerbeek 40 Plus 21.05 u. Wol en H.huis-Drankencentr. Moerbeek 21.45 u. Taxi Smidt-Hema Ass. Bremer 22.25 u. Ass.Brmer-Zwaan 2 Taxi Smidt Veld C vrouwen: 18.30 u. 7 Prov. 1-Zwaan 1 Goënga 19.05 u. Goënga-6 PK 7 Prov. 1 19.45 u. Bruining-NCM 6 PK 20.25 u. Drog.Mets-Antiekhuisje NCM 21.05 u. Gar.Kikkert-Mantje Drog.Mets 21.45 u; Expert-Molenkoog SVC 22.25 u. SVC-Gr.Slock Molenkoog 13 12 17 16 25 14 12 14 11 12 29 24 35 26 41 31 33 31 28 28 Voorlopig nog geen veldvoetbal bij SVC en ook de veldtrainingen zijn af gelast. Voor de senioren en de junio ren is er elke vrijdagavond (zolang er buiten niet getraind kan worden) trai ning in de zaal van het Eierlandsche Huis. Steeds vanaf 19.00 uur. De eerstkomende vrijdag echter is de zaal bezet i.v.m. de toneelvoorstelling van de plattelandsvrouwen. Voor de pupillen ligt de zaalvoetbal competitie ook een week stil. Zaterdag 26 januari wordt er weer gespt Ook heeft SV Cocksdorp dan zaaldienst. Zaterdag 19 januari 1985: Volleybal Ons Genoegen, Den Burg: 13.30 u. Tevoko 2-SUN 1(h) 13.30 u. Tevoko 1-LOS '82 (d) 13.30 u. Tevoko 4-Tevoko 3 (d) 15.00 u. Tevoko 1-Wognum 1 (h) 15.00 u. Tevoko 2-HCSC 2 (d7 15.00 u. Tevoko 3-Adelborsten (h) Basketbal: De Brug,Den Helder: 15.00 u. Zeemacht-De Mareis (j.kad.) Maandag 21 januari 1985: Volleybal: Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. Noordkop 2-Tevoko 4 (d) 18.45 u. SWOV 1-Tevoko 2 (d) Dinsdag 22 januari 1985: Basketbal Sportlaan, Den Helder: 19.00 u. Mareis-Hoppers 3 (d.sen.) Wielervereniging en Atletiekvereniging houden zaterdag a.s. weer een bos cross bij de Biesbosweg in de Dennen. Het gaat alleen door als er niet teveel ijs en sneeuw is. Daar is op dit mo ment nog niets met zekerheid over te zeggen. Als het zich twijfelachtig laat aanzien kan men tevoren aan Piet Ba- kelaar (telefoon 02220-3843) vragen. Tijdens de algemene ledenvergade ring van Honk- en softbalvereni- ging Texla werden de gegevens be kend gemaakt van de afgelopen competitie. Het juniorenteam ein digde op een fraaie tweede plaats. Han de Graaf was de beste slag man, terwijl Martin Marinus en Pe pijn Wittop Koning werden geko zen tot meest waardevolle spelers. Als echte Amerikaanse sport wordt bij honkbal veel cijferwerk verricht. An ders dan bij andere sporten, waar voornamelik naar de topscorer wordt gekeken, vallen er bij honkbal meer „prijzen" te verdienen. Hieronder volgt ter afsluiting van het afgelopen seizoen de top drie van de belangrijkste rubrieken. Hoogste slaggemiddelde: 1. Han de Graaff 656, 2. Maarten Hengst 594, 3. Hayo Wolff 520. Hulpverlenen bij het uitmaken van tegenstanders: 1. Martin Marinus 69, 2. Paul Schneider 36, 3. Han de Graaff 31. Minste gemaakte fouten: 1. Yvo Zutphen 1, 2.Erik Schneider 3, 3. Andrevy Cosslett en Marijn de Wolf 4. Grootste aantal gestolen honken: 1. Maarten Hengst 38, 2. Erik Schneider 30, 3. Simon Lap 29. Wat de overige rubrieken betreft: Martin Marunus was de enige die een homerun sloeg; Han de Graaff sloeg vijf maal een drie-honkslag; Wijnand Baretta verdiende het hoogste aantal 4-wijd 16; Maarten Hengst en Paul Schneider incasseerden het laagste aantal 3-slag: 2; terwijl Han de Graaff voor het hoogste aantal binnengesla- gen punten tekende: 19. Inmiddels is de zaaltraining hervat. Op donderdagmiddag wordt er van 16.00-17.00 uur getraind in de sporthal. Belangstellenden en of nieuwe leden zijn van harte welkom. In de rustieke Schoutenzaal van De Lindeboom werden maandagavond een groot aantal gecompliceerde partijen door de Texelse schakers op het bord gebracht. Wim Hoekman met de witte stukken benutte de voorzet om snel een actie ve stelling op het bord te brengen te gen M. Witte. Deze was echter op zijn hoede en kwam met een gevaarlijke tegenaanval op Hoekmans dame toen veelbelovend uit de opening. Deson danks eindigde de partij in remise na dat door afwikkeling een volstrekt ge lijkwaardige positie was ontstaan. De beide veteranen A. Terpstra en J. Hooijberg gaven elkaar ook geen duimbreed toe, maar een plotselinge misgreep van Hooijberg deed Terpstra toch aan het langste eind trekken. Frans Eijgenraam kreeg ten koste van een pion enige druk op de stelling van A.C. Bakker, maar erg overtuigend was het allemaal niet. Bakker reageerde adequaat op aanvalspogingen van zijn tegenstander en behaalde een overtui gende zege. Geen voordeel Een belangrijk duel was het treffen tussen Jaap Dros en Peter Bergman. Dros kon uit de opening geen enkel voordeel behalen, zodat hij in het eindspel een riskant kwaliteitsoffer bracht teneinde een laatste winstpo ging te wagen. Bergman liet het zich niet bewijzen, gaf snel de kwaliteit terug, maar kwam toen in een slechtstaand toren eindspel terecht. De partij werd afge broken evenals het treffen tussen Paul Eelman en Gerard Zoetelief. De laatste plukte na het afbreken vertwijfeld aan zijn baard; achteraf bleek hij mat in twee zetten overzien te hebben, terwijl Edgar Rice Burroughs schreef zijn ro man „Tarzan of the Apes" in 1914. Sindsdien zijn er al vele films, tv- series, tekenfilms en strips gemaakt rond deze figuur. Het enige element dat al deze produkties overnamen uit het oorspronkelijke boek was dat de verhalen handelden over een blanke die werd grootgebracht in de jungle. Voor het overige hebben deze produk ties niets gemeen met Burroughs boek. Nu is het originele verhaal uit eindelijk verfilmd door Hugh Hudson, de regisseur van „Chariots of fire" en deze film is wederom een evenement geworden. Voor de rol van Tarzan koos men Christopher Lambert. Mensen die niet zo vertrouwd zijn met de ware achtergronden van de Tarzan-legende krijgen nu duidelijk te zien hoe deze man in het oerwoud terecht kwam. Tarzan, zijn eigenlijke naam is John, is de kleinzoon van een schatrijke en adelijke Engelse familie. Zijn ouders le den schipbreuk en strandden in Afrika, waar de jongen werd geboren. Na de dood van zijn ouders, John is dan nog slechts een baby, wordt hij opgeno men in een apengemeenschap en hij groeit op als een aap. Hij beweegt zich zoals hen, voedt zich zo als de dieren en kan niet spreken. Het grootste ge deelte van de film is geheel aan de episode in Afrika gewijd en bevat tallo ze onvergetelijke beelden. De jongen die op voet van vertrouwen samenleeft met de apen wordt indrukwekkend ge volgd. De totale harmonie tussen dit verdwaalde mensenkind en de natuur wordt op fabelachtige wijze in beeld gebracht. Dit is werkelijk hele grote ci nema. Wijdse panorama's, gevechten, stoeipartijen, alles getuigt van een to tale inzet. Vooral de baby tussen de apen was een risico maar dankzij de feilloze vakkennis van Hudson werd dit een van de vele hoogtepunten van de film. Inmiddels is er een expeditie aan gekomen in Afrika die na korte tijd wordt uitgeroeid door inboorlingen. Tarzan vindt de enige overlevende, die zwaar gewond is en maakt voor het eerst kennis met een soortgenoot. Er groeit een vriendschapsband. Hij wijst Tarzan op zijn afkomst en verplichtin gen en ze besluiten naar Engeland te gaan. Tarzan die dan weer John heet wordt met open armen ontvangen. Maar hij is vuil, heeft lang haar, en hij zit vol littekens. Hij is getekend door het wilde leven in de jungle. Maar hoezeer hij ook zijn best doet, kan hij hier niet aarden. Hij voelt zich niet thuis op het kasteel. Na een mislukte aanpassingsperiode gaat hij terug naar Afrika. De film is te zien van vrijdag tot en met maandag, 20.00 uur. zijn positie in de afgebroken stelling op instorten staat. Joop Rommets liep in superieure stijl Frank van Lare onder de voet. Rom mets gaat nu alleen aan de leiding en lijkt regelrecht op zijn tweede periode overwinning af te gaan. Bondwedstrijd Het bondsteam van schaakclub En Passant behaalde zaterdag een royale overwinning op De Viersprong uit Schoorl. In deze thuiswedstrijd ontbrak Jaap Dros die in Den Helder de eerste ronde speelde om het persoonlijk kam pioenschap van de Noordkop. Dros combineerde middels een dame-offer tegenstander C. Knibbe uit Wieringer- werf naar een nederlaag toe. De jongenskadetten van de Mareis hebben de eerste wedstrijd van dit jaar verloren. In de eerste helft tegen 't Zwin uit Den Oever werd er bijna niet gescoord omdat beide partijen moeite met elkaar hadden. Daarom werden er veel persoonlijke fouten gemaakt. Het scoreverloop liep op door enkele goed gemikte afstandsschoten bij de Mareis. Het resultaat van de eerste helft was dan ook 14—8 voor de Mareis. Na de wisseling van speelhelft steeg de span ning ten top. 't Zwin kwam terug en de Mareis stonden steeds of met één punt voor of met één punt achter. Na een kwartier in de tweede helft lie pen de Mareis zelfs vijf punten uit, maar onnodig balverlies en vermoeid heid speelden een grote rol in het Texelse spel. Balverlies Veertig seconden voor tijd maakte 't Zwin nog een doelpunt zodat de Ma reis weer met één punt achterstonden. De Mareis die nu van alles deden om winst te behalen speelden een spel wat bijna niet smeer met basketbal te maken had. Er werd nu op alles bal verlies geleden en een persoonlijke fout tvyee seconden voor tijd leverde nog twee punten voor 't Zwin op, ter wijl de Mareis al van het veld afwaren. De Mareis verloren deze wedstrijd met 29-26. Uitslagen: A-groep: M. Vittali-H. Broekema 1—0 F. van Lare-J. Rommets 0—1 J. Dros-P. Bergman afgebr. F. Eijgenraam-A.C. Bakker 0 1 P. Eelman-G. Zoetelief afgebr. B-groep: A. Terpstra-J. Hooijberg 1—0 W. Hoekman-M. Witte V2 V2 W. Pranger-P.J. Booster 0—1 M. Bremer-K. Bruining 1—0 B. Heijnen-R. Terpstra 1—0 Vermoedelijke einduitslag En Passant- De Viersprong 5—3. Fortuna Sittardia wil nog deze maand een trainingskamp houden op Texel. Aanvankelijk was het de bedoeling dit weekend naar het eiland te komen, maar het koude weer heeft de vereni ging en de organisator van het kamp, Joop Sutherland, genoopt de Texelse training uit te stellen. „Het wordt nu volgende week of de week daarna", al dus Joop Sutherland, die eerder vol leybalselecties op Texel liet trainen en spelen. Momenteel wordt naarstig ge zocht naar een geschikte accommoda tie om te overnachten. Daarnaast zal waarschijnlijk gebruik worden gemaakt van de sporthal en meer natuurlijke trainingsomgevingen als strand en duinen. Boetiek Sutherland heeft een woning op Texel en verwacht dat het trainingskamp van de ploeg (die als enige nog in de Euro pacup 3 competitie speelt) promotie voor Texel zal betekenen. De eigenaar van diverse supermarkten en kleding zaken hoopt in maart een kledingboe- tiek te openen in de Weverstraat naast de Hema. De op Texel woonachtige Engels man Dave Platts is tijdens de open Texelse Dartskampioenschappen in café De Kuip dit weekend overtui gend overwinnaar geworden. Platts versloeg met opmerkelijk gemak in de finale achtereenvolgens Klaas Fris, Nanning Kikkert en Sjoerd Witte, die respectievelijk 4, 3 en 2 werden. Zowel het spelniveau als het aantal deelnemers (22) lagen dit jaar bedui dend hoger dan vorig jaar. In 1984 de den 10 heren mee. Nu konden ook en kele dames ingeschreven worden. Vooral de strijd om de 2e en lagere plaatsen was spannend. Verrassend was het spel van Sjoerd Witte, die de darts pas sinds kort regelmatig ter hand neemt, maar die toch een twee de plaats kon bereiken. Er was bijna te veel publiek. Hoewel de sfeer uitstekend was, kwam de concenratie van de spelers soms in het geding. Mochten er volgend jaar nog meer inschrijvingen komen, dan zal de wedstrijd over meerdere dagen moeten worden uitgesmeerd. Het gebed voor de eenheid van alle christenen is het onderwerp van de speciale dienst die zondag vanaf 19.00 uur in de Gereformeerde kerk van Den Burg wordt gehouden. Voorgangers zijn pastoor P.M. Kolk man en de dominees T. Verbeek, C. de Jong, L.G.D. Knipscheer en Sala- kai. Daarmee zijn respectievelijk de rooms-katholieke, Nederlands Hervorm de en Doopsgezinde kerken vertegen woordigd, evenals de Gereformeerde kerk van Den Burg. Op aandringen van subsidiegevers, consulent openluchtrecreatie en de provincie heeft het college een priori teitenlijst opgesteld voor het fietspa denplan. De lijst is voorgelegd aan de werkgroep openluchtrecreatie, die zich akkoord verklaarde met het wensen- lijstje van B en W. De prioriteitenvolgorde is aldus: ver binding Den Hoorn-Den Burg (mo menteel wordt onderzocht welke subsi dies men kan verkrijgen voor realise ring van een fietspad langs de Hoorn- derweg in plaats van Westerweg), Krimweg, Bakkenweg, Rommelpot, Li- mietweg, Grensweg, fietspad naar paal 17, fietspad naar paal 9 en een nieuw tracée langs de Oorsprongweg (van Postweg naar Waddendijk).

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5