I Verlies voor Verenigde Schilders JCOEIENBOER „Bolero" ERVOLG VAN PAG.J 'oetbalprogramma rognoses Pupillenprogramma zaal Weer schaakwinst voor Rommets en Dros Programma mixtoernooi eilandcompetitie volleybal Finale indoor fietscross Teken- en schildercursus van Frans Voskuil Bingo en film van SVC TEXELSE COURANT isultaten van je eigen werk te ekijken. Vijftig procent yvald,,Je kan nog zo zorgvuldig zijn it het uitkiezen van stieren, de kans at je berekeningen uitkomen is toch Itijd maar 50%Zo kan je een koe ebben met een prachtige uier, die na aar tweede worp opeens helemaal itzakt. Als je naar de gemiddelde re- altaten van een stier kijkt, zie je na- lurlijk wel een beeld verschijnen. Zo eb je van Viking, dat is een Ameri- aan, koeien met een hoge melkpro- uktie en behoorlijke gehaltes. Meestal allen die gehaltes bij de Amerikanen ;hter tegen. In Nederland moeten we et door die superheffing vooral in die waliteit zoeken. Verder is de uier be- ngrijk, die moet stevig zijn en ook is et van belang dat de koe goede be en heeft. De Amerikanen zien er dui- ilijk anders uit dan bijvoorbeeld het oordhollands fokprodukt. Ze zijn gro- ir, hebben een grotere kop en een looie rechte rug. Ons provinciale fok- rodukt is wat kleiner, vleziger en le- rt betere gehaltes. Het grote voor- fee! van de USA-stieren is hun grotere roduktie, maar daar staan dus nade- in tegenover. Iverigens zijn er Canadese stieren die eer wat vleziger zijn. Onze eigen ixelse Tonia van Adema heeft een norme invloed gehad op de veestapel p het eiland maar ik vind persoonlijk uiers van die koeien te groot. Een inia-dochter is het eerste jaar leuk, in et tweede jaar is er een terugval en in het derde jaar zakt de uier door. Zo'n grote uier is erg gevoelig voor ontstekingen. Stiertjes Het gesprek ging de hele tijd over koeien, maar ongeveer de helft van de kalfjes die geboren worden zal nooit melk geven. Wat gebeurt er eigenlijk met de stiertjes? Ewald: „Die gaan naar een stierenmesterij. Het heeft, ook met de superheffing, geen zin om ze zelf te houden. Daar zijn we niet op ingericht. Stiertjes zijn veel baldadiger dan hun zusjes en bovendien veel ster ker. Ze zouden de hele stal vermoeren en tegen dat ze slachtrijp zijn kunnen ze niet meer met hun hoofd door het voerhek. Nee, de vleesproduktie halen wij van de Pimaltezer koeien, die zul len we nooit melken omdat we alleen met het beste fokmateriaal doorgaan voor de melkproduktie." Desgevraagd verklaart Ewald de vleeskalveren nooit in een donkere kist te zullen stoppen om roomblank kalfsvlees te krijgen, wat waarschijnlijk ook niet te combine ren is met het streven naar een mooie, gezonde veestapel. Terug naar het beoordelen. Samen met Edo Rutten uit fokkersclub vier or ganiseert Ewald sinds enige jaren vee- beoordelingswedstrijden, waarin hij zelf een aantal keren prijzen won. Boven dien scoorde hij hoog in provinciale kampioenschappen en kwam hij uit in Nederlandse kampioenschappen, wedstrijden dus waarin de 35 beste beoordelaars van het land uitkomen. De deelnemers, mepst jonge boeren en boerinnen, moeten schriftelijk - en in de finale ook mondeling - beoordelin gen geven van de voorgebrachte koei en en die beoordelingen worden dan weer bekeken door officiële keur meesters. ,,ln het begin lieten we ook leerlingen van de landbouwschool meedoen, maar het blijkt voor hen nog te hoog gegrepen te zijn. Wel zijn scholieren nog steeds nauw betrokken bij de organisatie. Dat veebeoordelen resulteert in een grotere vakkenis, je krijgt kijk op wat je moet doen. Daar om vinden we het belangrijk ook de jeugd er bij te betrekken. Volgens keurmeester Jaap Duin is het peil van de beoordelingen op Texel erg hoog." Er is een landelijke competitie. Ewald vertelt met kennelijke trots dat hij al een paar keer in provinciale en landelij ke wedstrijden uitkwam. De meer se rieuze deelnemers bereiden zich dan ook grondig voor, er wordt tevoren flink geoefend op koeien waarvan keu ringsrapporten voorhanden zijn. Fokveedag Een belangrijk evenement dat eens in de vier jaar wordt gehouden is de fok veedag. Niet de fokkers maar hun pro- dukten binden hier in een soort beauty-contest de strijd aan. Ewald: „Als je probeert heel goed vee te fok ken moet die kwaliteit ook uit het uit erlijk blijken. Ik hoop dat we de fok veedag op Texel kunnen houden, nor maal gesproken vindt zo'n evenement alleen in grotere centra plaats. De be langstelling op Texel is echter ook een beetje aan het verdwijnen en volgens mij komt dat omdat er teveel Keimpe's en Tonia's (nakomelingen van twee be roemde Texelse Kl-stieren. -red) zijn. Sommige boeren zweren no.g bij die twee." Eén ding is zeker. Als de fok veedag verdwijnt zal dat niet hebben gelegen aan de activiteit van Ewald Witte, koeienboer in hart en nieren. aterdag 26 januari 1985: NVB afd. Noordholland: /0/Z-DZS, 14.30 uur Koog/Z-Cocksdorp, 15.00 uur. undag 27 januari 1985: ierde klasse KNVB: RC-Texel, 14.30 uur NVB afd. Noordholland: x.Boys-DESS, 14.00 uur )H-Huiswaard, 14.30 uur )edijk-De Koog, 14.00 uur osterend-ALC, 14.30 uur. D.H. D-pupillen spelen zaterdag om 1.15 uur in de zaal tegen Texelse 1. E-pupillen zijn vrij. Indien de com- ititie zondag weer doorgaat, staat er tor de beide seniorenelftallen een «jiswedstrijd op het programma. Het «ede speelt om 12.00 uur tegen emacht 4 en het eerste om 14.30 ar tegen Huiswaard. Terreindienst: et Smits en Joop Rommets. Is het veldvoetbal a.s. zondag wordt gelast, worden de senioren om 14.00 ur op het veld verwacht. Trai- ngsspullen, loop- en voetbalschoe- en meenemen. V. De Koog it zaterdagteam speelt om 15.00 uur eigen terrein tegen De Cocksdorp. te derby kan zeer spannend wor- fcn. De B-junioren spelen om 13.30 thuis tegen Zeemacht B2. De D- upillen kunnen in ieder geval voetbal- want zij mogen om 12.00 uur in de lorthal aantreden. Vertrek om 11.30 ur. De F-pupillen zijn vrij. it eerste team moet zondag naar bedijk. Dat wordt een zware match int deze ploeg staat op de derde feats en De Koog verloor eerder van foe ploeg met 5—2. Vertrek met de toot van 12.05 uur. De vrouwen spe- inom 14.30 uur thuis tegen Wiron. ■V. Cocksdorp Als het weer zo blijft kan er misschien öterdag weer gevoetbald worden. Het programma ziet er als volgt uit. Het eerste speelt in De Koog tegen De Koog. Dat kan een spannende strijd worden, want beide partijen zijn in staat om te winnen. Aanvang 15.00 uur. Het tweede ontvangt thuis AFC. De uitwedstrijd werd met 2—1 verloren dus ook hier zijn winstkansen. Vertrek Eierlandsche Huis 12.30 uur, boot 13.05 uur. De junioren spelen in Den Helder te gen HRC. Tegen deze ploeg heeft SVC nog niet gespeeld, omdat eerdere ont moetingen afgelast of uitgesteld wer den. Vertrek Eierlandsche Huis 12.30 uur, boot 13.05 uur. De pupillen spelen nog steeds in de zaal. Dit keer op za terdagochtend. Om 10.50 uur moeten ze tegen Texel 1. Vertrek Eierlandsche Huis 10.15 uur. Ook is de zaaldienst voor SVC (8.30 - 13.00 uur). De da mes hebben zondag vrij. Texelse Boys De kans is niet groot dat er met de in gezette dooi op veel velden gevoetbald kan worden. De meeste kans maakt het eerste dat op eigen veld speelt. Ze ontvangen DESS waartegen in de uit wedstrijd een gelijkspel werd behaald. Terreindienst: Han Pastoor en Dirk Roeper. Verder op het programma voor zondag Boys 2 op eigen terrein om 12.00 uur tegen Helder 6 en het derde gaat op bezoek bij Helder 7. Deze wedstrijd stond vastgesteld op 10.00 uur maar is verzet naar 12.00 uur. Zaterdag op ei gen terein om 13.30 uur B1 tegen JVC B1 en C2 tegen SVAP C2. Om 14.45 uur spelen de meisjes B-junioren tegen Kolping Boys en de meisjes C tegen Wieringermeer. De junioren B2 gaan als het doorgaat met de boot van 12.05 uur naar Succes B3 en C1 met de boot van 12.05 uur naar HCSC C3. Zaterdag 26 januari 1985: 8.30 u. Oosterend E3-Oosterend E2 9.06 u. Texel E3-Oosterend E1 9.40 u. Texel D2-Oosterend D1 10.15 u. ZDH D1-Tex.Boys D1 10.50 u. Texel D1-SVC D1 11.25 u. Texel D4-Oosterend D2 12.00 u. De Koog D2-Texel D5 12.35 u. Texel D3-De Koog D1 In de derde klasse zaalvoetbal ver loor Verenigde Schilders voor de eerste maal dit seizoen een compe titiewedstrijd. Jelleboog 2, naaste concurrent van de koploper, won met 3—1. In de vierde klasse ver loor Zaanderwijk van Texelse Boys 4 ten gunste van medekoploper To- pido. In de hoofdklasse won Gam ma met 5—3 van A O 2000, Nissan met 4—3 van Casino. Oosterend 2 won in de onderste regionen van de hoofdklasse met 2—0 van Jelleboog. Verenigde Schilders, trotse lijstaanvoer der in de derde klasse, moest afgelo pen week zijn eerste nederlaag slikken. Jelleboog 2 won deze wedstrijd met 3—1 door goals van H. Star, N. Bak ker en Barend Verijzer, terwijl Verenig de Schilders daar maar één tegengoal tegeover kon stellen van C. van de Meer. Een uitslag die de spanning in de derde klasse alleen maar vergroot. In de vierde klasse verloor Zaanderwijk met 2—1 van Texelse Boys 4. Ook hier neemt de spanning alleen maar toe met vier potentiële kampioenskandida ten. In de hoofdklasse speelde de nummer elf Jelleboog tegen de num mer twaalf Oosterend 2. Jelleboog, met meer ervaring in de ploeg, kon niet voorkomen dat de jonge ploeg van Oosterend won met 2—0. Overi gens is nu de vraag of beide teams niet nog meer in de degradatieproble men komen. Gamma had weer een lastige partij tegen A O 2000, dat eer der dit seizoen het tot nu toe enige verliespunt van Gamma afhandig maakte. Dat Gamma won met 5—3 was zeer terecht, want klasseverschil blijft en dat kan niet altijd door werk lust worden goedgemaakt. Nissan had zijn handen vol aan Casino dat toch geen sterk seizoen speelt. De winst ging met 4—3 naar de nummer twee op de ranglijst, Nissan. Nissan 2 behaalde twee kostbare punten op Mantje met een 5—3 winst. Nissan 2 lijkt nu toch de juiste speelwijze te hebben gevonden om het tweede ge deelte van de competitie succesvol af te sluiten. In de eerste klasse geen verrassingen. Gamma 3 won van ZDH 2 met een klein verschil van 2—1 en Casino 2 met 3—0 van Rab. De Mok verspeelde een punt aan Texel Veteranen door een 1—1 gelijkspel. In de tweede klas se ook weinig schokkends. Oosterend 4 en Alkema wonnen beiden respectie velijk van Zegel Modes met 7 0 en Pakhuus met 5—0. Dames Bij de dames stelde Texelse Boys het leiderschap weer eens nadrukkelijk vast. Als men nog over concurrentie kon spreken dan is dat nu voorbij want de Boys wonnen met 5—1 dui delijk van Texels Lamsvlees. Gamma 2 en Topido sloten hun wedstrijd af met een 1—1 gelijkspel. In de junioren 1 klasse was de belangrijkste wedstrijd afgelopen week tussen Cafeetje en Gamma. Inzet van deze partij was het in zicht houden van de beide koplo pers Nissan en Vissers Bouwbedrijf. De zenuwen bij de beide ploegen wa ren blijkbaar gespannen want het ni veau van deze wedstrijd viel tegen. Gamma won tenslotte met 1—0. Gam ma speelde voornamelijk verdedigend en loerde op snelle counters. Cafeetje De schakers Gerard Zoetelief en Ri- nus Vittali kwamen maandagavond in De Lindeboom na een hoogstaand gelijkwaardig duel tot remise. Vooral Zoetelief toonde zich daarmee zeer in zijn nopjes. Vittali zal op moeten passen om niet te ver achterop te raken bij het leiden de duo, Jaap Dros en Joop Rommets. Deze beide spelers sloten de cluba vond van schaakclub En Passant weer winnend af. Rommets zette direct va nuit de opening A.C. Bakker onder druk en won snel. Dros profiteerde van een onachtzaamheid in het spel van Frank van Lare, drong met zijn da me diens stelling binnen, waarna het pleit spoedig geslecht was. Peter Bergman brak in troebele stelling af tegen Paul Eelman. Bergman heeft weliswaar een pluspion maar de kan sen liggen toch meer bij Eelman die in het bezit is van een ijzersterke vrijpion. Het duel tussen H. Broekema en Frans Eijgenraam werd eveneens afgebroken. Zware dobber In de B-groep toonde M. Witte zich de sterkste in zijn partij tegen A. Terpstra. Witte staat door deze over winning bovenaan, terwijl Terpstra werd ingehaald door Bart Heijnen, die tegen Klaas Bruining een vrij gemakke lijke zege boekte. Een zware dobber had Willem van de Rijke die na de opening materieel in het nadeel raakte tegen Wim Albers. Van de Rijke zette toen maar een wanhoopsoffensief op en had daarmee succes. J. Booster ging wat al te onbesuisd Ferry van Ta- tenhove te lijf. De laatste draaide de rollen snel om en in een onweerstaan bare aanval werd Booster mat gezet. Wim Hoekman en Jan Hooijberg stre den tot de allerlaatste pion alvorens tot remise te komen. Hooijberg, die twee maal een vredesaanbod afgewe zen zag voelde er niet voor ten derde male dit aanbod te doen. Hoeman kon volgens de schaaketiquette ook niet met het voorstel komen omdat Hooij berg weliswaar in totale remisestelling, toch over een pluspion beschikte. Der halve speelden de heren door tot de Tweede ronde: alle ingeschreven teams spelen minimaal één wedstrijd, behalve Kobeko, Krim- boom en SVC. Veld A: 18.30 u. 18.50 u. 19.10 u. 19.30 u. 19.50 u. 20.10 u. 20.30 u. 20.50 u. 21.10 u. 21.30 u. 21.50 u. 22.10 u. 22.30 u. 22.50 u. 31. Cocky's-Vredevu Truffels 34. Truffels-Vestinalente 60. Timmers bakkr7 Prov. 2 63. Westerlaken-RSG 66. Gr.Slock-Smash 1 69. Cors Polis-Autocentrale 2 72. Moerbeek-Vinke 89. Bremer 2-Retsina 77. 83. Fam. Witte-P Kaal 46. 49. Team 33-Expert Veld B: 18.30 u. 18.50 u. 19.10 u. 19.30 u. 19.50 u. 20.10 u. 20.30 u. 20.50 u. 21.10 u. 21.30 u. 21.50 u. 22.10 u. 22.30 u. 22.50 u. Veld C: 18.30 u. 18.50 u. 19.10 u. 19.30 u. 19.50 u. 20.10 u. 20.30 u. 20.50 u. 21.10 u. 21.30 u. 21.50 u. 22.10 u. 22.30 u. 22.50 u. Branding-v.d. Knudde Van Wijngaarden v.Wijng-Versluis Paal 28-CVI 7 Prov. 1-Smash 2 Norm 6-Pedt Segerink/ Eelm-Moederlien Zwaan 1-Zwaan 2 Molenkoog-ZPC Koogemool-Lindekrim Zaterdag 2 februari wordt in dorps huis De Bijenkorf te Oosterend de finale gehouden van de indoor fietscrosskampioenschappen voor de jeugd, aanvang 13.00 uur. De onderlinge voorwedstrijden zijn of worden in de diverse dorpen gehouden en 2 februari zullen de winnaars daar van dus in het strijdperk treden om uit te maken wie kampioen van Texel wordt. Er wordt gefietst in de volgen de leeftijdsgroepen: 5-6 jaar, 7-8 jaar, 9-10 jaar, 11-12 jaar en voortgezet on derwijs 12 t/m 15 jaar. Verder wordt onderscheid gemaakt tussen jongens en meisjes. Er kan niet op eigen fiet sen gereden worden, voor deze gele genheid worden fietsen beschikbaar gesteld, leder doet mee op eigen risi co. Er zijn geen kosten aan verbonden. Belangstellende toeschouwers zijn wel kom in De Bijenkorf. De toegang is vrij. De organisatie berust bij de sectie dorps- en dorpshuiswerk van de Welzijnsstichting. Cafeetje-RWS PEN-RW 7 M en Z-Branding 2 Ka psa I o n - Leyd e kke rs Autocentr. 1-Ass.Bremer Autocentr. 3-Eelman/Seg. DGM-Time Out Deja Lust Taveerne-Bremakker Veel is er al geschreven over Bo De- rek, Holleywoods nieuwste sexgodin. Veel is er ook geschreven over haar nieuwste film „Bolero", een sensuele avonturenprent vol exotische erotiek. We vinden Bo terug als Mac, een rijke Amerikaanse erfgename. We schrijven anno 1928 en net als alle andere vrouwen in die tijd is Mac sta pelgek van Rudolf Valentino. Samen met een vriendin zweert zij haar maag delijkheid te zullen verliezen door toe doen van een sheik, en daartoe ver trekken de twee dames naar Marokko. Expert-Spetters De overige scheidsrechters worden ge leverd door het voorgaande winnende team. nieuwe dag om tenslotte tot de uitslag te komen die al zo lang onafwendbaar was. Uitslagen: A-groep H. Broekema-F. Eijgenraam afgebr. P. Bergman-P. Eelman afgebr. F. van Lare-J. Dros 0—1 J. Rommets-A.C. Bakker 1—0 G. Zoetelief-M. Vittali 34 B groep M. Witte-A. Terpstra 1—0 K. Bruining-B. Heijnen 0 1 W. Hoekman-J. Hooijberg 34 34 F. van Tatenhove-J. Booster 1 —0 W. v.d. Rijke-W. Albers 1 -0 M. Bremer-R. Terpstra 0—1 VRIJDAG 25 JANUARI 1985 speelde het grootste gedeelte op de helft van Gamma maar wist geen en kele kans te creëeren. Een afstands schot bracht tenslotte de winnende treffer voor Gamma op het scorebord. Daardoor komt cafeetje nu op vier punten achterstand ten opzichte van Nissan dat met een magere 2—1 winst door twee goals van Bas Vaars op Gamma 2 de volle twee punten binnenhaalde. C-junioren Zaterdag had de rayoncommissie Texel een onderlinge wedstrijd georganiseerd tussen twee C-juniorenteams. Uit 85 spelertjes in de leeftijdsgroep tot veer tien jaar waren er veertien geselec teerd. Na een prima wedstrijd van een uur waarin alle spelers veel van hun kunnen lieten zien heeft de rayoncom missie zeven voetballers geselecteerd. Deze zevenspelers met één reserve zul len op woensdag 30 januari een wedstrijd spelen tegen de C-junioren van het Helderse WGW, waarna nog een wedstrijd volgt tegen de Helderse selectie. Daarna worden uit de teams van Den Helder, West Friesland en Texel weer acht spelers geselecteerd en die laatste selectie zal als afdelings selectie naar het Nederlands kampi oenschap voor C-junioren gaan. Deze week Deze week staat het treffen tussen Oosterend en Nissan op het program ma. De eerste ontmoeting werd een 4—4 gelijkspel in een tumulteuze wedstrijd. Beide teams kunnen het zich niet verloorloven om te verliezen. De wedstrijd begint vrijdag om 20.25 uur. Frans Voskuil start maandag 4 februari met een cursus tekenen. Op 5 en 6 fe bruari wordt bij voldoende belangstel ling door Voskuil een cursus schilderen gegeven. Alle cursussen bestaan uit acht avonden. Deelname kost f65,— per cursus. De motieven die wordën geschilderd zijn doorgaans stillevens, bloemen of figuurstudies. Half mei gaan de cur sisten een aantal middagen buiten schilderen. De cursus tekenen is vooral bedoeld voor mensen die zich in een aantal basistechnieken willen bekwa men. De cursussen worden gegeven in dorpshuis d'Ouwe ULO van 19.30 tot 21.30 uur. Inlichtingen en opgave bij Frans Voskuil, tel. 02220-3296, voor maandag 28 januari. Zaterdagavond houdt SV Cocksdorp een bingo- en filmavond. Het is de be doeling dat er bingo gespeeld wordt waarbij leuke prijzen te winnen zijn. In de pauze zal Daan Quartel films draai en. Bijna al het filmmateriaal zal han delen over SVC-activiteiten. Daarbij zitten beelden van het 50-jarig bestaan, de durper feestmarkt en het eerste damesvoetbal. Men hoopt dat vele durpers en poldergenoten de weg naar het Eierlandsche Huis zullen vinden. De bingo-avond begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. Daarna kan er gedanst worden op muziek van de dis cotheek. De entree is gratis voor ieder, dus ook niet-leden. In dat land beleven ze hete avonturen, en de film is dan ook vooral een eroti sche doorreis geworden van bed naar bed met de oogverblindende Bo Derek als middelpunt. In Amerika was er heel wat te doen over het uitbrengen van de film. Hij kreeg zelfs een „X" certificaat mee, in Nederland heet dat „soft porno" en om daar onderuit te geraken heeft Bo's echtgenoot (John Derek) de film opnieuw gemonteerd. Geen nood voor de liefhebber: er blijft nog genoeg Bo te bewonderen. De belangrijkste rollen, na die van Bo Derek, zijn voor Anna Obregon, Geor ge Kennedy en Andero Occhipinti. De muziek is van Peter Bernstein. De film met een lengte van 2800 meter (1 uur en vijfenveertig minuten) is te zien van vrijdag tot en met maandag in City. Toegang vanaf 16 jaar. IL

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9