WST-bestuur vraagt ontslag J. Brandenburg lerR \-etR Voor het weekend „Tightrope" mmsm to®* van 2 en 3 februari 1985 Artsen Groene Kruis Tandartsen Kerkdiensten Apotheek Gezinsverzorging Alcohol en drugs Dierenartsen Brand/ambulance IMoodslachtingen Rijkspolitie Texelse lopers naar marathon Onenigheid over zaal voor hobbyexpositie Recreatieappartementen bij hoeve „Halfweg" Nog plaats bij ABO cursus Zwemclub naar Oude Veer „Zeg eens AA" op 2 maart VERVOLG VAN PAG. I Zoute veren Oofeoverde (rouwkaart wordt u't vast wel M eens... FAMILIEBERICHTEN1 PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 1 FEBRUARI 19ï* De omstreden opheffing van het Mensen Zonder Werk-projekt is weer een stapje verder nu het bestuur van de Welzijnsstichting woensdagavond heeft besloten voor projektleider Jan Branden burg ontslag aan te vragen. Het ging niet van harte, want niet alle bestuursleden zijn het met de op heffing van het projekt eens rtiaar men durfde niet het risico te lopen dat men straks zelf voor de salaris kosten van Brandenburg moet opdraaien. De gemeenteraad heeft echter beslo ten het projekt op te heffen. Dat is een feit waar men niet omheen kan, Alleen dit feit zal als reden voor het ontslag worden aangevoerd, maar er komt wel een brief bij waaruit blijkt dat men in feite protest aantekent. Ge hoopt wordt dat de direkteur van het Arbeidsbureau de ontslagaanvraag niet zal inwilligen. Het gemeentebestuur had de laatste tijd de indruk gekregen dat het bestuur van de Welzijnsstichting de zaak probeert te vertragen door de ontslaggronden aan te vechten. Het college had daarom een brief geschre ven waarin op niet mis te verstane wij ze ergernis hierover bleek, gevolgd door de sommering om op te schieten met het in gang zetten van de ont slagprocedure van Brandenburg. Laatstgenoemde is namelijk formeel in dienst van de Welzijnsstichting, hoe wel het Mensen Zonder Werk-projekt een aangelegenheid van de gemeente is. In de brief herinnerde het college eraan dat het bestuur al in oktober 1984 te horen had gekregen dat het gemeentebestuur het MZW-projekt wil de opheffen. Toen het zover was (de gemeenteraad besloot in november tot opheffing) is het ook nog eens ge zegd, met het verzoek het raadsbesluit uit te voeren en Brandenburg te ont- Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, telefoon (02220) 2016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. De praktijk van dokter Siebinga en dokter Van der Bent is van 4 tot 22 februari gesloten wegens vakantie. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zuster Marja Keijser-Duinker, De Houtmanstraat 55, Oudeschild, tel. (02220) 4132. Telefonisch bereikbaar zaterdag en zondag van 13.00-14.00 en 18.30- 19.30 uur. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Maandag t/m vrijdag 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. (02220) 3241. Lidmaatschapskaart mee brengen. Voor zeer spoedeisende tandheelkundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies terecht in het tandheelkundig centrum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur. Zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Dit weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, telefoon (02225) 446. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. Zelfhulpgroep voor partners van verslaafden: overdag (02226) 413 of 593, vragen naar Lies of Carla; 's avonds (02223) 821 (Lies) Alleen voor spoedgevallen telefoon (02220) 2527. Zondag 3 februari 1985 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur drs. G. J. van der Kooi in de aula van de RSG Uitzending via De Lichtboei. Den Hoorn 11.00 u. ds. Verbeek Viering H. Avondmaal De Koog 9.30 uur ds. Verbeek Viering H. Avondmaal Extra coll. Werelddiakonaat De Waal 9.30 üur dhr. J. Wieten Oosterend 9.30 uur ds. De Jong Oudeschild 11.00 uur drs. G. van. der Kooi De Cocksdorp 11.00 uur ds. De Jong GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur drs. A. Otten, uit Den Helder 19.00 uur ds. C. de Jong, uit Oosterend. Uitzending via De Lichtboei Oosterend 10.00 uur ds. J. Donker 19.00 uur ds. J. Donker GEREFORMEERDE GEMEENTE in Kerkgebouw Schoolstraat Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 u. dhr. M. Kuiper uit Oosterend. BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgez. kerk, Kogerstraat Den Burg 19.15 uur Voorganger Joh. Tensen ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Herenkoor Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur, Dameskoor De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19. 10.30 - 11.20 uur Openbare lezing. 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie. BAHA'I Weverstraat 106, Den Burg Iedere zondag bestuderen van en lezen uit de Bahé'i Heilige Ge schriften, van 20.00-22.00 uur. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220- 2066. Bij geen gehoor 02230- 22222. Voor niet spoedeisend ambulancevervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-?????. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slachtplaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM-centrale. Kustwacht Eierland Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. Het politiebureau te Den Burg van de groep Texel van de Rijkspolitie is van maandag t/m vrijdag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en zaterdag en zondag van 9.00 tot 17.00 uur. Het bureau te De Koog is dinsdag en donderdag van 16.00 tot 18.00 uur geopend. Telefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. slaan. „Het heeft ons bevreemd dat u niettemin op 19 december besloot na der te treden in een beoordeling van de ontslaggronden. Ons standpunt is dat u als formeel werkgever een derge lijk oordeel niet toekomt. Wij vroegen en vragen u niet anders dan zo spoe dig mogelijk een ontslagprocedure voor de projektleider in gang te zetten. Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat u de uitvoering van het op 27 november 1984 genomen raads besluit onvoldoende voortvarend ter hand neemt en wij achten het daarom wenselijk u erop te attenderen dat'de gemeente niet voornemens is de finan ciële gevolgen van een bewuste vertra ging voor haar rekening te nemen. Wij verzoeken u hiervan goede nota te nemen". De brief kwam hard aan, vooral bij het bestuurslid Gerard Zijm, die er zich erg boos over maakte en wilde dat het bestuur tegen een dergelijke benade ring zou protesteren. „Ik ben pisnij dig". De andere leden voelden echter niet voor een dergelijke aktie. De weerstand tegen de wijze waarop het MZW-projekt is opgeheven, vond wel weerklank. Graag had men Branden burg in dienst willen houden om intus sen een alternatief voor het MZW- projekt te kunnen ontwikkelen, waar hij dan een functie bij zou kunnen krij gen, zoals leerervaringsprojekten. Hier in was men gesterkt door het feit dat er feitelijk nog subsidie voor het MZW-projekt is tot eind 1985. Gehoopt wordt dat dit laatste voor het Arbeids bureau aanleiding zal zijn om de ont slagaanvraag voor Brandenburg te weigeren. Zaterdag wordt in Apeldoorn de jaarlijkse midwintermarathon ge houden. Twee Texelse veteranen op de lange afstand. Piet Schuijl en Gijs jansen, lopen mee. Ze hebben beiden al enkele marathons volbracht. Door de vele sneeuw van de laatste tijd hebben ze echter niet optimaal kunnen trainen. Er wordt op een tijd van rond de drie uur Op 2 maart zal in het kader van de Dubbele Von Sion-festiviteiten een hobbytentoonstelling worden ge houden in Den Burg. Deze show moet een beeld geven van diverse liefhebberijen, die op Texel worden bedreven en gehoopt wordt dat daarvan inspiratie zal uitgaan voor degenen die nog te weinig om handen hebben, met name werklozen. Er bestaat echter verschil van mening over de zaal waar deze tentoonstelling moet worden gehouden. Aanvankelijk was de burgemeester De Koning-hal daarvoor aangewezen, maar later viel de keus op dorpshuis d'Ouwe Ulo. In de woensdagavond gehouden bestuursvergadering van de Wel zijnsstichting liet mevrouw Dogger- Weijdt van de sectie Amateuristische Kunstbeoefening (die met de organisa tie zou worden belast) weten dat de sectie de handen van het projekt te rugtrekt, als men niet naar de De Ko ninghal gaat. De sectie vindt d'Ouwe Ulo een ongeschikte ruimte. Mevrouw Dogger werd gesteund door de op de publieke tribune zittende Maarten Stoepker die als verzamelaar bij de ex positie is betrokken. Voor hem was de aardigheid eraf. Administrateur Oskam wees erop dat d'Ouwe Ulo veel meer mogelijkheden geeft voor een goede tentoonstelling, juist door de verschil lende ruimten die dat gebouw biedt. Dat vond Fridt Blanken ook. Maar de andere partij hield staande dat de Ulo „te klein en te hokkerig" is. Een argu ment tegen de De Koninghal als ten toonstellingsruimte dat niet werd aan gevochten was dat voor deze zaal geen overvloer beschikbaar is, zodat de gymvloer straks wordt beschadigd door de hobby-expositie. Besloten werd dat degenen die bij de expositie zijn betrokken volgende weel< donderdag bij elkaar komen om de si tuatie ter plaatse te bekijken. Als dan blijkt dat er tegen de Ulo werkelijk on overkomelijke bezwaren zijn, kan men gaan uitkijkeh naar een andere zaal. Er is ook nog aan De Lindeboom ge- Crossloop Voor de lopers die nog niet aan dit grote werk toe zijn is er zaterdag in De Dennen bij goed weer de crossloop in samenwerking met de wielervereni ging. Aanvang 13.30 uur. Afstanden 2, 4 en 8 kilometer. Aanstaande zondag wordt in Den Helder bij het HRC ter rein een wedstrijd- en trimloop gehou den over 3, 6 en 12 km voor jeugd, wedstrijdlopers en veteranen. De start is resp. om 11.00 en 11.30 uur. Noordkop hoopt op een flinke Texelse deelname. Inschrijfgeld 72,— t/m 16 jaar. Daarboven f3,—. Er zijn veel aan trekkelijke prijzen. Vervoer vanaf de boot in Den Helder kan worden gere geld bij voldoende deelname. Voor eventuele informatie tel. 02220-3843 of 02230-20085. Het gemeentebestuur wil de bestem ming van boerderij Halfweg aan de Hoornderweg wijzigen in een woon bestemming met daarbij de mogelijk heid tot het bouwen van drie recrea tieappartementen, een zogenaamd E- blok en 3A bestemming. Momenteel is Halfweg bestemd als A- blok. Die bestemming is volgens het col lege niet juist geweest want de boerderij wordt sinds 1966 al niet meer voor agrari sche doeleinden gebruikt. De omliggende grond is al jaren geleden verkocht. Eige naresse van Halfweg, mevrouw E.M. Gieze-Rijk, verzocht om wijziging van de bestemming ten behoeve van een moge lijke koper. Het college heeft geen be zwaar tegen wijziging van de bestemming met daarin de mogelijkheid voor recreatie- panden. De zogenaamde 1969-regeling bepaalde dat bij sanering van boerderijen als alternatief enige recreatieappartemen ten gebouwd kunnen worden. Halfweg komt in aanmerking voor deze regeling. Voor de Algemene Basis Opleiding (ABO) die dinsdagavond 5 februari start zijn nog enkele plaatsen vrij. De ABO vormt een noodzakelijke onder grond voor elke trainers- of recrea- tiesportleidersopleiding. De opleiding is vooral bedoeld voor mensen die lei ding willen geven in sport. De cursus omvat 12 wekelijke lessen van 2/2 uur. De cursus wordt gegeven van 18.15 tot 20.45 uur in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. De kosten bedragen 762,50 per persoon 715,50 voor het cursusboek. De minimum leeftijd is 16 jaar. Belangstellenden moeten zich zo spoedig mogelijk op geven op het raadhuis, afd. sportza ken, telefoon 02220-3041toestel 239. Zondag gaat de zwemclub TX '71 met een grote afvaardiging naar het polderse Oude Veer. In het zwembad Den Krieck wordt dan de jaarlijkse zwemtweekamp ge houden tussen de beide zwemverenigingen. Het zwemprogram'ma bestaat uit 26 programmanummers, veel spanning op zowel de 50 als de 100 meter staat het publiek daar te wachten. Omdat de nachtmarathon selectie op 9 februari meedoet aan de nachtmarathon van Olympus in Heerhugowaard is er na afloop van de zwemwedstrijd een extra training in Den Krieck ingelast. De deelnemers moeten zich om 13.30 uur verzamelen bij zwembad Molenkoog, boot 14.05 uur. De tweekamp start om 15.30 uur. Wes Block (Clint Eastwood) werkt al vele jaren bij de politie van New Or leans. Hij is een zeer trouw wetsdie- naar die plotseling voor een probleem situatie wordt geplaatst die zijn invloed zal doen gelden in zijn werk. Hij zit namelijk in een echtscheidingsprocedu re. Het valt hem zeer moeilijk om zijn werk en zijn privéleven te combineren op een manier die hem in staat stelt om zo goed mogelijk te zorgen voor zijn kinderen. Vooral nu, want hij is druk bezig met het opsporen van een moordenaar die al enkele vrouwen op brutale manier om het leven heeft ge bracht in de bekende (en beruchte) Franse wijk van New Orleans. Dit is het gebied waar prostitutie welig tiert en waar veel striptenten, bars en mas sagesalons zijn gevestigd. Block wordt in zijn onderzoek geconfronteerd met diverse vormen van sexualiteit en net in deze lastige momenten uit zijn leven heeft dit op hem het nodige effëct. In verband met de bizarre sexmoorden maakt hij kennis met Beryl, directrice van een vrouwenhuis waar men zich bezig houdt met hulpverlening aan mishandelde, verkrachte en verlaten vrouwen. Wes en Beryl ontmoeten el kaar vaker en er ontstaat een verhou ding. Tot zo ver is er echter van de moordenaar nog geen enkel spoor. De lustmoorden gaan verder en Wes Block, als gescheiden man geen onbe kende in de rosse buurt, wordt ook opeens privé bij de zaak betrokken als blijkt dat hij in contact is geweest met twee van de slachtoffers. Hij staat nu zelfs onder verdenking. Blocks positie is dan duidelijk verzwakt. De cirkel sluit zich steeds nauwer om hem heen en als blijkt dat zijn dochters en de nieuwe vrouw in zijn leven mogelijke slachtoffers zijn van de loslopende misdadiger slaat hij verbeten terug. „Tightrope", een opvallende film, is te zien van vrijdag tot en met maandag in City. dacht als tentoonstellingsruimte, maar de duizend gulden huur die hiervoor wordt gevraagd, wil men niet betalen, kan ook het zg. drie partijen-overleg worden voortgezet. In het artikel in de vorige krant over de opnamen die op Texel zijn gemaakt voor het Vara-programma „Zeg eens AA" stond dat de uitzending op 9 maart zou zijn. Dat was fout, de be treffende (laatste) aflevering wordt uit gezonden op 2 maart. uitgesloten dat de uitkomsten van die som zodanig zijn dat we ons moeten heroriënteren op de status van de veerdiensten, maar wat voor mij voor op, blijft staan is dat bijvoorbeeld een Texelaar volgens dezelfde normen voor zijn overtocht betaalt als een Vlielan- der. Daar zal mijn partij zich ook aan houden. Ik kan nog niet zeggen of er een bijdrage aan Teso zal worden ge geven om de tarieven omlaag te kun nen krijgen. We zijn een beleid aan het ontwikkelen en dat zal worden toegepast." Te Veldhuis wilde zich nog niet uitlaten over zijn politiek als de minister hard bij haar standpunt zou blijven dat veerdiensten op zout water beschouwd moeten worden als scha kels in een wegverbinding, zodat ze al leen maar in aanmerking komen voor een uitkering uit de WUW. Harmonisatie Volgens Teso-directeur Theo Hooger- heide geeft de opstelling van de ka merleden nog niet direct reden tot jui chen. „Als het rijk de andere status voor de veerdiensten budgettair neu traal, dus zonder extra geld, wil invoe ren vrees ik dat bijvoorbeeld de veer diensten van Wagenborg en Doeksen eerder voor subsidie in aanmerking ko men. Het is zelfs niet uitgesloten dat, als er een harmonisatie van de tarie ven komt, onze prijzen omhoog zou den moeten. Deze materie is heel in gewikkeld en daar is niet zo makkelijk een oplossing voor te vinden. Een au tobus kost overal hetzelfde, of je hem nu in de Achterhoek of in Zeeland laat rijden. Voor veerdiensten gaat dat niet op." Het vaststellen van een normbe drag, bijvoorbeeld volgens de normei die de „formule" Te Veldhuis oplevert is volgens Hoogerheide het einde var'e Teso als particuliere onderneming. „Als dat de manier wordt kan het rijp1 de veerdienst beter zelf gaan runnen, Door het invoeren van genormeerde tarieven en een genormeerde bijdrage grijp je heel diep in in de bedrijfsvoe ring. Degene die dat doet kan beter ook zelf de verantwoordelijkheid vooi die bedrijfsvoering op zich nemen." De door Te Veldhuis voorgestelde be rekeningsmethode geldt alleen voor het personenvervoer. De tarieven voo het auto- en goederenvervoer zouden in zijn visie gekoppeld moeten worde: aan bijvoorbeeld de tarieven van het wegtransport. Ook hier is Hoogerheid sceptisch over: „Het rijk draagt overa alleen maar bij in de tarieven van per sonenvervoer, nergens in de kosten van auto- en goederenvervoer. Dat zii ik hier ook niet gebeuren en wie maakt uit hoeveel van de kosten die Teso maakt horen bij het personenvervoer?" Earmark- Zowel Zijlstra als Tommei vroegen de» minister tijdens het mondelinge over leg waar het geld voor de fuikaanpas sing vandaan moet komen. Volgens d minister was dat volstrekt duidelijk: „Dat is ,ge-earmarked' in de begrotin 1984." Earmark is Engels voor „ezels oor", een omgevouwen hoekje van een bladzij. Tommei ging op het on derwerp door: „U neemt toch geen onherroepelijke beslissingen voordat e rapportage naar de kamer is ge- weest?" Smit-Kroes was daar niet zo), zeker van: „De wijzigingen van in- - frastructuur (het wegennet en dergelij ke) moeten zo snel mogelijk gemaakt worden. Anders zitten we twee seizot" nen met grote overlast." Inmiddels is het opspuiten van het te dempen ha vengedeelte in Den Helder begonnen, Tommei verlangde schriftelijke rapport, ge maar de minister kon hem direct a vertellen waar het geld voor de aan passingen in Den Helder vandaan komt: het rijkswegenfonds. Zij vertel de de Hoofdingenieur-Directeur Noord£ holland van Rijkswaterstaat inmiddelsi, opdracht te hebben gegeven om met[ de gemeente Den Helder in overleg tej: treden over de beste manier om de door de dubbeldekker veroorzaakte hc- gere piekbelasting in het verkeer op ttj heffen. „Ik heb goede hoop dat dat kan zonder dure voorzieningen." F ken nemer kaarten ■Kkollektie li aMiwm denumjAialuratj. ituJtklrluu'htUM*,' ctrutttar Langeveld en de Rooy Parkstraat 10 Den Burg - Texel tel. (02220) 2741 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Maria Löuisa (Louisa) Elfriede en Marius Eelman De Ruyterstraat 29, 1792 AH Oudeschild. Texel, 30 januari 1985. Tijdelijk adres: Gemini Ziekenhuis, kamer 532. Bedroefd delen wij U mede, dat, gesterkt door het H. Sacrament der zieken, God uit ons mid den heeft weggenomen mijn lieve man, onze vader en opa Dirk Witte, echtgenoot van A. H. Witte-Qomes, op de leeftijd van bijna 82 jaar. A. H. Witte-Gomes Henk Nely Siem - Wil Martien - Annelies Jan Ko - Martha Martha - Peter Rein Anne Marie - Guido en kleinkinderen Texel, 29 januari 1985, Beatrixlaan 42, 1791 GC Den Burg. De H. Eucharistieviering zal gehouden worden op vrijdag 1 februari om 14.00 uur in de Paro chiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren donderdag 31 januari van 19.30 tot 20.30 uur in het rusthuis „St. Jan" en na de begrafenis in de Witte Burcht. Tot onze diepe droefheid is na een ernstige ziek te van ons heengegaan onze dierbare zwager en oom Dirk Witte, echtgenoot van Annie Gomes. Kloosterburen: J. Leegte-Gomes Bergen: Zr. Theodora Gomes Den Burg: C. Bakker-Gomes C. M. Bakker H. Zoetelief-Gomes Amsterdam: R. J. Gomes R. Gomes-van Heerwaarden Den Burg: N. de Boer-Gomes neven en nichten Texel, 29 januari 1985. De tekenen van meeleven en meevoelen met ons tij dens de ziekte en bij het overlijden van MAARTJE KUIJPER, weduwe van C. Boon, en de overweldigende deelname aan de rouwdienst ten afscheid, heeft ons allen goed gedaan. Onze dank. Namens allen die haar liefhadden, A. Buis-Boon Den Burg, januari 1985, Willem van Beierenstraat 7.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 2