erste optreden Oudeschilder isserskoor maakte indruk !angavond van niveau n R.K. kerk ijdens bijzonder geslaagde bonte avond De Vriendenkring brengt „Lucy's baby" Geen deel III Studie- en beroepenavond op RSG J. Hooijberg zet opmars voort exi EBUUT VAN ROSE HARMONY SINGERS De GO-bestuurs/eden op hun kampeerplaats in Drente. koorgebed LAAT DOOR uw STEM VAN HIERUIT HOREN. erste optreden Aad van Liere en Joop Eelman zongen op de wijs van het bekende Dorus-lied ,,Er zit een gat in mijn emmer" het fraaie ,,Er zit een gat in mijn zak", zij speelden dan ook twee ,,pikkelateurs", papieropruimers. In het vuur van het spel werd het taal gebruik van de heren nogal eens erg vrij, maar zij verklaarden na afloop zich zo sterk in hun rol te hebben ingeleefd dat dat vanzelf ging. Willem van Sambeek vertelde een oud, maar grappig verhaal over de kansen die men in het leven heeft. Hij zat bij de bonte avond als lid van de boerenkapel. Dit orkest wist als altijd uitstekend mee te doen in de feeststemming. Ook door hen werd een grap uitgehaald: het publiek werd uitgenodigd een wijsje mee te fluiten. Vervolgens moest iedere aanwezige een droge beschuit opeten en dan weer proberen mee te fluiten. Er wa ren mensen in de zaal die dat voor el kaar kregen.... Na afloop van diverse optredens werd het GO-bestuur be dankt door Sjaan Bakker en Jan Dog ger namens de soos en door Jaap Zuidewind namens Nieuw Leven. De Hoornder toneelvereniging De Vriendenkring zal vrijdag en zaterdag a s in dorpshuis De Waldhoorn het blijspel Lucy's Baby opvoeren onder re gie van Cor van Heerwaarden. Wie zich van een plaatsje wil verzekeren kan zoals gebruikelijk telefonisch kaar ten bestellen bij A. Hillébrand, tele foon 02226-202. Wederom moest de politie optreden tegen Texelaars die nog geen Deel III 1985 van het kentekenbewijs achter de voorruit van hun auto hadden. Het afgelopen weekend werd drie keer een proces verbaal uitgeschreven. PAGINA 5 Wederom wordt op de RSG voor de ouders en de leerlingen van de 3e en hogere klassen van de Mavo, Havo en Atheneum afdelingen een grote studie- en beroepenvoorlich- ting gehouden. Dat gebeurt op woensdag 20 maart om 19.30 uur in het gebouw aan de Haffelderweg. Vele opleidingen hebben wederom hun medewerking toegezegd om Texelse leerlingen en hun ouders te helpen bij het vinden van de juiste vervolgoplei ding na de middelbare school. In deze tijd van grote schaarste op de ar beidsmarkt is het van het grootste be lang dat een leerling zich zo regelma tig en zo goed mogelijk oriënteert op zijn studie en beroepsmogelijkheden. Op 20 maart zullen deskundigen aan wezig zijn van de volgende opleidin gen: Universiteit van Amsterdam, de Technische Hogeschool van Twente, het Gemini ziekenhuis Den Helder, de Konklijke Landmacht, de Koninklijke Luchtmacht, de Rijkspolitie, de HTS Alkmaar, de MTS Den Helder, de Rijks Middelbare Agrarische school Alkmaar, de Hogere Laboratoriumnschoon Bak huis, Rozenboom Beverwijk, de Soci aal Pedagogische Opleiding Middeloo Amstersfoort, De HEAO Amsterdam, de MEAO Den Helder, de MDGO Den Helder, de School voor Journalistiek Kampen, de Academie voor lichamelij ke opvoeding Groningen. Er is dus ge tracht een zo groot mogelijke verschei denheid in opleidingen aan te bieden. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de decanen van de RSG, de heer A. Studulski voor de Mavo en drs. W.A.K.H. Boere voor de Ha vo/Atheneum, tel. 02220-2958. Andere belangstellenden zijn ook van harte welkom. van het Texels Vrouwenkoor inmiddels gewend zijn werd dit alles uitstekend gebracht, hoewel er nog wat genuan ceerder gezongen zou kunnen worden, dus grotere verschillen tussen hard en zacht met nog meer aearticuleerdp voordracht. Het gemend koor Soli Deo Gloria on der leiding van Jan Beijert had het ge zocht in tamelijk populaire, prettig in het gehoor liggende liederen die met veel overgave gezongen konden wor den. Dat gebeurde dan ook, vooral bij de Jubelzang", waarmee het koor haar aandeel in de avond afsloot. Het Interkerkelijk Koor onder leiding van D. Wassink bracht beheerst en voor zover dat mogelijk is met dit gen re melodieus de Lofzang van Maria, Psalm 90 en Gezang 192. Er werd een goede prestatie geleverd. In overeenstemming met de gemiddel de kwaliteit van de avond was ook het optreden van het gemend koor „Ad- vendo" onder leiding van mevrouw M. Ronday. Dit Koger koor gaat duidelijk vooruit al mankeert het enkele leden aan zelfvertrouwen (of techniek) waar door een of twee keer een aanzet wat onvast klonk. Texels grootste en krachtigste koor, het Texels Christelijk Mannenkoor on der leiding van A. Kuik was vooral goed in het tweede nummer ,,0 Jesu amor mi!" van Tabier. Het eerste ge zang ,,Ode an Gott" had iets puntiger gebracht kunnen worden maar was overigens uitstekend. Als het Mannen koor hard zingt is dat al gauw héél hard, wat een voordeel is omdat de zachtere passages dan als zodanig be ter uit de verf komen, als het maar geen schreeuwen wordt. In het derde nummer Blessed assurance" was dat bijna het geval. Sommige van de krachtigste stemmen kon men, als men vooraan zat, los van de overigen horen 'en dat is minder gewenst, al maakte het een erg spontane indruk. Hans Kievits had voor een mooi slot gezorgd door een lofzang over Texel te dichten en dit door alle koren samen te laten zingen op de populaire wijs van ,,Land of hope and glory". Die massale samenzang waaraan op uitno diging van de dirigent tenslotte ook het publiek meedeed, lukte prima. J. Hin bleek niet opgewassen tegen J. Hooijberg tijdens de clubavond van de Oosterender damclub. Eerst voerde de ze een fraaie damzet uit. Na het op vangen bleef daar stukwinst van over. In het vergevorderde middenspel kwam daar nog eens eens verrassende slag- zet achteraan en toen was het duel definitief beslist. Deze winst brengt J. Hooijberg op de derde plaats. C. Vinke had geruime tijd goed spel, maar in het slot werd het gebrek aan tijd hem noodlottig. J. Trap en J. van Heerwaarden moesten hun meerdere erkennen in P. Bakelaar en K. Bakker. J. Everwijn was J. Drijver te slim af met een damcombinatie. Peter de Wolf en Pieter Drijver boden goed te genspel. Voor Peter leverde dat toch een nul op, terwijl Pieter ternauwer nood remise in de wacht kon slepen. F. Bos maakte korte metten met de wisselvallige T. Hin. J. Eelman en A. Sijtsma vijzelden hun puntentotaal op, evenals W. Timmer. De uitslagen luidden: J. Hin-J. Hooijberg M. Vittali-C. Vinke P. Bakelaar-J. Trap J. van Heerwaarden-K. Bakker W. Timmer-L. Boonman R. Eldering-J. Eelman M. Daalder-A. Sijtsma J. Eelman-M. Riemens J. Everwijn-J. Drijver R. Brouwer-W. Vlaming P. de Wolf-H. v.d. Wetering P. Drijver-G. Dros T. Hin-F. Bos M. Riemens-W. Timmer 0-2 2-0 2-0 0-2 2-0 0-2 0-2 2-0 2-0 0-2 0-2 1-1 0-2 0-2 ARr PAG 12 MAART 1985 TEXELSE COURANT organisatoren realiseren zich terde- dat ook de allerbeste zang -verve- i wordt als het te lang duurt. Om reden mogen aan deze avonden lit meer dan acht koren deelnemen, elk maximaal drie liederen brengen. Pat het programma in ongeveer an- Mf uur is afgewerkt, op een mo to dat de luisteraars nog niet naar teind verlangen en volop genieten. hoogtepunt van de bonte avonden die vrijdag en zaterdag in Oude- werden gehouden was ongetwijfeld het eerste optreden van het eschilder visserskoor onder leiding van Alfons Boom. Er werd zuiver ongen met een volume dat indruk maakte. Het repertoire van zee sliederen bracht hier en daar zelfs een traan op de wangen. Het is niet bekend of dit koor doorgaat, maar dat zou zeker een verrijking het Texelse muzikale wereldje betekenen. In het koor zitten uitslui- kottervissers en die traden op in hun werkkleding. Ook de rest van lonte avond was succesvol, het is duidelijk dat het verenigingsleven udeschild bloeit. De avonden werden gehouden in het kader van tien Gemeenschap Oudeschild. is Boom maakte zijn entree als dirigent in een passent tenue: jac- hoge ,,zije" en op klompen. Zijn eerbewegingen vertoonden dezelf- iveeslachtigheid. Het ene moment hij serieus de maat met zijn terhand, onderwijl-met zijn linker- het koor tot meer volume ma- Het volgende moment stond hij er enigszins carnavalesk met zijn in boven het hoofd te zwaaien, beweging die de zaal graag over- Toch had Boom het voor elkaar sgen dat het koor als eenheid eerde, geholpen door Peter Kok Ie accordeon en Jan Smit achter drumstel. Als het koor blijft aan zal het zich vooral moeten bekwamen in het zacht zingen, tónde de volumeknop één stand: was een gelukkige keus om het tramma af te sluiten met het be de ,,Als de klok van Arnemuiden". lied ontroerde het publiek dat ken nelijk met de tekst kon meevoelen. Het optreden van het koor was spon taan, recht door zee en welgemeend. En dat zijn de factoren die vastgehou den moeten worden als dit koor blijft bestaan. Drente Het onderwerp voor de avond was leuk gevonden: het GO bestuur had geen zin in een bonte avond en was gaan kamperen in Drente. Dat was dan ook de plaats van handeling, een illusie die niet alleen op het toneel maar ook door de uitstekend blazende boerenkapel in stand werd gehouden. Al kamperend, wandelend en vissend kwamen de bestuursleden telkens Ou deschilders tegen. Het applaus maakte duidelijk dat hun activiteit voor de dorpsgemeenschap gewaardeerd werd. Vervolgens speelden Michiel Lok, Jansje Lok en Jan Steenis van het kindertoneel een grappig stukje over vissen met een verrassende ontkno ping. Vooral het spel van Steenis wek te de lachlust op, hij stond dan ook voor de dankbare taak een sulletje uit te beelden die niets weet en niets kan, maar die constant vissen vangt, in te- gensteling tot de zeer deskundige Lok. Een dergelijke rol kan niét stuk als er maar genoeg overdreven wordt en dat deed Steenis. Lok was een prima aan gever. Jansje Lok zorgde achter de brede ruggen van de boerenkapelleden voor dat de vissen aan het draadje kwamen en zij souffleerde, soms nogal fors, omdat ze kennelijk niet verstaan werd op het toneel. Een onderdeel dat ook nogal hilariteit opwekte was ,,trek eens aan de bel". Met behulp van mensen uit het pubiek moest een lied je geraden worden dat Alfons Boom op het orgel speelde. De vier Oude schilders die op het podium waren ge vraagd moesten, zodra ze het lied her kenden, een wc-borstel uit een emmer pakken, daarmee zwaaien en het lied zingen. Het was vooral grappig dat Boom telkens liedjes speelde waarvan hij verwachtte dat Jan van der Gracht ze wel van vroeger zou kennen, maar zelfs ,,Hup, Holland hup" vermocht niet de man aan het zingen te krijgen. Pieren Jeanet Duinker zong geheel alleen een prachtig lied over de zeeaashandel waarin zij haar dagelijks brood ver dient. De tekst kwam erop neer dat zij een paar eigenwijze jonge sportvissers uitlegde wat nou het verschil tussen een mannetjes- en een vrouwtjespoer was. Vervolgens kwamen er vier al wat oudere padvindsters het toneel op die vertelden op zoek te zijn naar de bajes van Veenhuizen om daar goede daden te verrichten. Wil Schellinger, Corrie de Porto, Corrie Bakker en Riekie Bar- horst, die samen de „breiclub" vor men, zouden daar de bewaaksters vervangen. Na de pauze ontpopte Wil Huizinga van de boerenkapel zich als een prima conferencier. Zittend in het souffleurs- gat hield hij een komische alleenspraak over het wel en wee van een toerist die nodig moet. Echte onderbroekenlol dus, en navenant succes; Dirk Witte, Emmy Zijerveld en Martin de Vries van de toneelgroep Nieuw Leven speelden een toneelstukje over twee mannelijke beroepsbabysitters die hun arbeids voorwaarden vergelekeq en uiteindelijk met de verkeerde kinderwagen naar huis gingen. Een leuk stukje toneel waarbij vooral de botsing tussen de beide kinderwagens het publiek deed gieren. Een aantal Oudeschilder dames zong, eveneens met veel succes, ver kleed als wandelclub de voormalige hit van Jasperina de Jong: ,,Jo met de banjo". Klunen Het volledige ijsclubbestuur zong een lied, waarvoor Fedde de Jong echt „klunend" opkwam. Hij nam de trap jes en andere hindernissen met kenne lijke routine. goede techniek en puntige articulatie, versterkte zijn reeds gevestigde reputa tie. Nog verdere verbetering van het eindresultaat kan nu alleen worden verkregen door in de zang nog wat meer karakter te leggen; het is nu iets te stijfjes, een verschijnsel dat waar schijnlijk vanzelf verdwijnt naarmate de groep vaker in het openbaar optreedt waardoor de onrechtmatige angst om het fout te doen verdwijnt. Het Texels Vrouwenkoor onder leiding van me vrouw R. Buisman-Beerling zong „Canzonetta" van Monteverdi, het Minnelied van John. Brahms en Stella Coelie van Michael Haydn. Zoals we Nieuweling oer de deelnemers was één nieuw de negen personen tellende ose Harmony Singers" onder lei- 3 van mevrouw H. Roos-Schipper Den Hoorn. Het bracht 15 delen uit Deum Laudamus van Henry Purcell zonder pauze werden gezongen, enige koor stonden de „singers" voorin de kerk, maar op het bal vlakbij het (door Peter Zwart teelde) orgel. Het gebrachte genre tnuziek is van een specifieke „The Rose Harmony Singers" tijdens hun eerste optreden in het openbaar onder leiding van mevrouw Roos-Schippers. zangavond die vrijdag in de r.k. k van Den Burg werd gegeven Ier auspiciën van het Contactor- in voor Zang en Muziek was leen bijzonder uniforme kwali- I. De zeven meewerkende koren fen deze keer weinig voor elkaar ter en werkten een gevarieerd igramma af, waarbij het „moei- b" wat minder makkelijk in het teor liggende werk niet werd schuwd. Over gebrek aan be- gstelling hadden de uitvoeren- iniet te klagen. Er waren in de :h zeer grote kerk nog maar wei- plaatsen vrij. schoonheid en soberheid. Het vereist van de zangers en zangeressen muzi kaliteit maar vooral ingetogenheid. Met een zekere discipline en een zeer goed contact met de strak dirigende me vrouw Roos werd aan deze eissen vol daan met een knap resultaat. Het begin van de avond was al direct goed. Het gemende koor The Gospel- train (onder leiding van Hans Kievits) met zijn mooie stemmenmateriaal,

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5