Alle lopers kwamen aan hun trekken :lw Texels zaalvoetbal naar de overkant Grote nederlaag voor Texel S5 jrius Witte opnieuw mintonkampioen i icksdorp even sterk Kolping Boys AVT hield cross in bos en duin 1 Winkel dames de ,,mist" in Bazaar en open dag Waalder onderwijs AAR SDAG 12 MAART 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 9 loeni Ruin er ge opd, ing, aads estel doof telij. :o 7 f et h f overwegend verwante piibliek zondag op de tribune van thai Ons Genoegen zat, heeft oten van de Texelse badminton- ipioenschappen want er werd en spannend gespeeld. De r voorzitter R. Veenstra van de aniserende badmintonclub Texel pende wedstrijden werden een clubaangelegenheid want er en maar twee inschrijvingen niet-leden, veel minder dan in ige jaren. je heren leek het er even op dat [ingeslagen kampioen Marius Witte veld moest ruimen voor René Ver- n. In de eerste finaleset gingen de m mooi gelijk op en won Marius klein verschil. In de tweede set >g echter zijn taktiek en wedstrijd- iring de overhand en kon hij de selbeker wederom mee naar huis Bij de dames in klasse A1 ging er niet minder spannend aan toe. tina Rab gaf goed spel weg tegen koplopers Margriet Rey en Nellie (te, wat gehonoreerd werd met een lede plaats. In de klasse dames A2 Vera Zoetelief en Christa van waarden met de punten strijken, anning gaf vooral de strijd om de de plaats. Agnes Blom en Anneke kma die zeer aan elkaar gewaagd ren eindigden met een gelijk pun- tal. De wedstrijdleiding had bepaald laatste onderlinge wedstrijd dan slissend was en zo eindigde Agnes de derde plaats. In de klasse da- is B1 hetzelfde beeld. Hier gingen irjon Bakker en Marjon Koster dui- lijk aan kop. Maar ook hier kwamen en Bakker en Ineke van Vliet op een ijk aantal punten uit en ging ook door de onderlinge wedstrijd de rde plaats naar Ireen Bakker. slagen: ren: 1. Marius Witte, 2. René Ver- ^n, 3. Ruud de Vries, 4. Sem de an. imes A1: 1, Margriet Rey, 2. Betti- i, 3. Nellie Witte, 4. Marianne horst. imes A2: 1. Vera Zoetelief, 2. rista van Heerwaarden, 3. Agnes im, 4. Anneke Bokma. mes B1: 1. Marjon Bakker, 2. Mar- Koster, 3. Ireen Bakker, 4. Ineke Vliet. de eerste thuiswedstrijd na de nterstop moest Cocksdorp aan- den tegen Kolping Boys. De uit- idstrijd was met '1—0 verloren, t werd een gelijkopgaande idstrijd waarin beide ploegen irke momenten hadden. Resul- at 2—2. icksdorp startte goed en kreeg voor in de beginfase enkele kansen die or te gehaast spel verloren gingen, rust en het overzicht ontbreekt de cksdorpers vaak op het kritieke mo- ant. Kolping Boys probeerde het ak over de rechtervleugel en was ar ook het gevaarlijkst als het mid- nveld zich ermee bemoeide. Eén van ze spelers regelde, ontregelde en evoceerde vaak de Cocksdorpers nder gemeen te worden. Na een mi- lut of twintig spelen was het de rdwerkende Frans Stark die kans 9 zich tussen de doelman en de atste man te nestelen en de bal in hoek te schieten. Na deze treffer kte Cocksdorp langzaam weg en obeerde Kolping Boys de bakens te rzetten. Doelman Roel Veltman oest diverse malen handelend optre- in, o.a. bij enkele harde afstands- hoten. Ook de corners van Kolping )ys waren niet van gevaar ontbloot, bezoekers zagen geen kans voor de st gelijk te komen zodat de ststand 1—0 bleef. Corner it was nog maar kort in de tweede ft dat Kolping Boys een corner ig te nemen, door slecht wegwer- in de achterhoede, kreeg de links- iten de kans om voor 11 te zor- i. Door deze treffer klaarde de on- linge sfeer bij Kolping Boys ziender 3?n op, er werd daarvoor aan die zij- onderling nogal gescholden. Cocks i'P, aangeslagen door deze vroege ffer, moest oppassen dat Kolping ■fvs niet doordrukte. Laatste man ins Witte kreeg zijn handen vol ter- Ruud Wetsteen zich ook niet be efde te vervelen. Cocksdorp pro- erde het met snelle uitvallen. Het in de 25e minuut Hein Paul Sie- a die een knappe pass verzond iarop Henk van der Star alleen voor doel kon doorgaan en voor 2—1 "gde. De scheidsrechter keude on- inks de vele protesten van Kolping deze treffer goed. De stemming deze treffer werd bij Kolping Boys 'mmig. |n het laatste kwartier kwam Kksdorp onder grote druk te staan, ''ping Boys bleef komen en was ge lijk. Tien minuten voor het eindsig- 01 werd Cocksdorp op links door de ditsbuiten van Kolping Boys uit beeld, deze trok de bal voor en de ddenvoor, die om onbegrijpelijke re- n vogelvrij stond, had de hoek voor uitzoeken: 2—2. Cocksdorp kreeg [t voor tijd nog een kans maar de werd door de keeper van Kolping lys onder de lat weggetikt, idstand 2-2. André Brouwer uit Oosterend won zaterdagmiddag de cross van 10.8 kilometer die door de Atletiekvereniging Texel was uitgezet in bossen en duinen tussen Bleekers- vallei en Grensweg. Brouwer deed er 37 minuten en 12 se conden over, wat een mooie tijd was voor dit zeer afwis selende en hier en daar uit gesproken zware terrein. Tweede werd Theo Franchi- mon met 37.41 en derde Min ne Goënga met 39.53. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Goënga winnaar zou worden, maar halverwege werd hij getroffen door he vige pijn in de zij waardoor hij ge dwongen was een stukje te wandelen. Bij de dames (die 7,2 km liepen) werd de Duitse Brigitte Schmidt eerste met 32.52; tweede werd Coby Bakelaar met 33.39 en derde Nel Bruining met 34.53. 4' Minne Goënga (rechts) met (toen nog in zijn kielzog) Andi Nu lijkt het dan toch eindelijk te gaan gebeuren. De KNVB afdeling Noordholland heeft na twee jaar vergaderen, en eindeloos lange discus sies besloten dat in het zaalvoetbalseizoen 1986-1987 er vanuit de rayons een normale promotie zal plaatsvinden naar de afdelingshoofdklassen. In de eerste klasse is het aantal titelkandidaten afgelopen week weer toe genomen met twee zodat nog vier teams kandidaat voor de titel en pro motie zijn. In de junioren 1 klasse won Nissan van Gamma. Al drie jaar geleden werd door de KNVB een voorstel gedaan aan de ray ons om promotie vanuit de rayons naar de afdelingshoofdklasse te laten verlopen via de normale weg, in plaats van dus de nu bestaande promotie wedstrijden. Nadat drie jaar lang de plannen meerdere malen in de ijskast werden gelegd en weer te voorschijn werden gehaald is nu ,,in principe" de kogel door de kerk. In het seizoen 1986-1987 zullen tussen de interregio nale klassen en rayonale hoofdklassen twee afdelingshoofdklassen worden gecreëerd, leder jaar zal de kampioen van de rayons direct promoveren naar één van deze hoofdklassen terwijl de degradanten gewoon weer terugkeren naar de rayonale hoofdklasse. De kam pioenen van de beide hoofdklassen zullen promoveren naar de interregio nale hoofdklasse. Voor Texel zal dat op zich weinig veranderingen met zich meebrengen. De Texelse hoofdklasse zal gewoon weer in maart klaar moe ten zijn omdat de reserveteams en ook de dames voorlopig gewoon hun pro motie moeten blijven spelen. Aan het eind van het volgende seizoen zal dus zeker zijn dat een Texels team gaat promoveren. Of dat er één of twee zullen zijn is nog niet bekend, want binnen de KNVB is er nog steeds een discussie gaande hoeveel teams elk rayon gaat leveren. Aan Texel is één plaats toegedacht. Uiteraard is het wel zo dat na afloop van het seizoen 1986-1987 er weer een kampioen pro moveert onafhankelijk van het feit of de eerste Texelse deelnemer zich dan wel of niet handhaaft. Het zou moge lijk zijn dat er na twee jaar drie Texelse deelnemers in de afdelingshoofdklasse zaalvoetballen. Junioren Donderdag komt de Texelse C- juniorenselectie tegen de Helderse se lectie in actie. Een speciale selectie wedstrijd want direct na afloop zal er overleg plaatsvinden met vertegen woordigers van de afdeling technische commissie. Het is de bedoeling dat uit de C-juniorenteams van West Fries land, Helder en Texel tien spelers wor den geselecteerd die mee zullen doen aan het Nederlands kampioenschap zaalvoetbal als afdelingsselectie Noord holland op 18 mei in Amsterdam. De Texelse selectie bestaat uit: Hans Eel- man (Cafeetje), Pieter Jan Boekei, Pie- ter Bakker, Rob Grisnigt (Gamma), Ruud van de Wetering, Benjamin van Heerwaarde (Vissers Bouwbedrijf), Jef- fry Androg (Ratronics) en Robert van Dijk (Cafeetje). In de eerste klasse van het zaalvoetbal hadden de Mok en Citroën een beste week: beiden wonnen hun wedstrij den. Citroën met 2 0 van Nissan 3 en de Mok met 3 0 van Oosterend 3, terwijl Casino 2 met 0—0 gelijkspeelde tegen Rab en Gamma twee punten verspeelde aan Texel veteranen. Daar door is de kop van de eerste klasse in elkaar geschoven en hebben deze vier teams nu nog duidelijk uitzicht op een mogelijke titel en de daaraan verbon den promotie. Geest In de junioren 1 klasse afgelopen week was de belangrijkste ontmoeting die tussen Nissan en Gamma. Gegevens voor de wedstrijd waren dat koploper Nissan moest winnen om achtervolger Vissers Bouwbedrijf op een veilige drie punten afstand te houden. Gamma moest winnen om niet naar een hope loze zeven punten achterstand ten op zichte van Nissan te geraken. Gamma had in de beginfase duidelijk het bete re van het spel. Nissan speelde ner veus en leed te veel onnodig balver lies. Het was op dat moment dan ook terecht dat Gamma via een goal die van de achterlijn werd voorgetrokken op een 1-0 voorsprong kwam. Nissan kon zich in de wedstrijd eigenlijk nog niet hervinden en had dan ook niet te klagen dat Gamma geen grotere voor sprong nam. Al dient ook gemeld te worden dat Gamma geen uitgespeelde kansen creëerde. Opeens kreeg Nissan, met name Sjoerd Eelman, de geest te pakken en de ploeg liep binnen tien minuten tijd uit naar een 3—1 voor sprong. Twee korte één-twee combina- Jeugd Winnaar bij de jeugd tot 13 jaar (over 2,5 km) werd Karei Dijker eerste (10.49), tweede werd Richard Bousma (10.51) en derde Stefan Bousma (11.31). Bijde jeugd van 14 tot 17 jaar was de uitslag: 1. Eduard Dijker (28.23); 2. Mike Nolting (29.23) en 3. André Timmer )29.32). De veteranen (10.8 km) deden het ook niet slecht. Eerste werd Dirk Bakker (40.6), tweede Werner Lueck (40.8) en derde Gerrit Boot (41.54). Er was ook nog een categorie trim mers" waaraan alleen Alfred Bakker en Remco de Beer meededen. Voor de categorie dames van 14-17 jaar schreef niemand in. Gevarieerd Het aardige van zo'n loop in gevarieerd natuurterrein is dat elk type loper aan zijn trekken komt, dus zowel de men sen die vooral op vlak terrein goed zijn als degenen die uitblinken bij klimmen en dalen. De weersomstandigheden waren zaterdag uitstekend, al had het iets minder fris mogen zijn. Er waren Spanning en strijdlust is te lezen op de gezichten van te atleten die hier van start gaan. totaal 46 deelnemers, wat niet zo in drukwekkend was. Omdat voorzitter Ed van Bommel wegens vakantie ver hinderd was, werden na afloop in de kantine van vakantiecentrum Dennen oord de prijzen uitgereikt door Jan Driehuis. Hij liet zich zeer tevreden uit over de gang van zaken, sprak van een sportieve strijd en een perfecte or ganisatie waarbij dank werd gebracht aan de mensen die het parcours had den uitgezet, de bewakers van het par cours, de tijdwaarnemers en de men sen van de EHBO. Het enige pro bleempip VA/PC Hat nnhotonHo nnworla- ten pijlen en linten waarmee de route was aangegeven hadden weggehaald. De secretaris maakte dat snel in orde zodat er weinig moeilijkheden door ontstonden. Het tafeltje in de kantine stond hele maal vol bekers want ook de prijzen van de winterboslopen die in samen werking met de wielervereniging wer den gehouden, werden uitgereikt. Die samenwerking behoort niet tot het verleden. Ook bij de komende dorpen lopen zullen atletiekvereniging en wie lervereniging elkaar bijstaan. Wat Texel de laatste weken op het veld laat zien is voor trainer Luc Post om wanhopig van te worden. Tegen HRC werd met maar liefst 7—1 verloren. De ploeg speelde zonder inspiratie en lijkt totaal niet gemotiveerd. Het eerste Texel-team hangt als los zand aan elkaar en straalt totaal geen overtuiging uit. Post zal de grootste moeite krijgen om deze aangeslagen ploeg weer op het goede spoor te krij gen. Gebeurt dit niet op tijd dan kon het degradatieprobleem wel eens heel grote vormen aannemen. De wedstrijd HRC Texel was eigenlijk na twintig minuten 'spelen al beslist, want in die beginfase nam HRC een 4—0 voor sprong. Het eerste doelpunt kwam op naam van de gevaarlijke spits Ron Thysseonk die door zijn kracht Koos Tjepkema handenvol werk bezorgde. De volgende drie doelpunten waren zonder meer blunders van keeper Charles lepenburg die een erg onzeke re wedstrijd keepte. Om de nederlaag in de schoenen te schuiven van de Texel keeper is echter niet terecht, omdat alle spelers hieraan „meewerk ten." Niet één speler haalde zijn nor male niveau en niet één speler kon het elftal inspireren om HRC voldoende te genstand te bieden. Na deze snelle 4 0 voorsprong voor HRC lukte alles bij de Helderse ploeg die een sterke wedstrijd speelde en vooral fysiek veel in huis had. Dat er bij Texel niets luk te blijkt wel uit het vijfde doelpunt dat Nicol Schermer in eigen doel scoorde. Voor de rust kon Louis Uriot met een fraaie kopbal de eer redden maar ver der dan dit enke doelpunt kwam Texel niet. De tweede helft kwam bij Texel Paul van Exel in het elftal voor Henk Groen en moest de geblesseerde Louis Uriot zijn plaats afstaan aan Wilke Wassenaar. Ook deze spelers konden In een wedstrijd met veel gemiste kan sen bleken de Cocksdorper vrouwen thuis te sterk voor hun tegen standsters uit Winkel: 3 2. De dames van Winkel werden waar schijnlijk wat onderschat, want er werd wat makkelijk gevoetbald en na een kwartier spelen wist Winkel een 0—1 voorsprong te nemen. SVC kreeg twee prachtige kansen op een gelijk maker, maar benutte ze geen van bei den. Eerst was het Linda Hooijschuur die haar schot in keepers handen zag eindigen en daarna schoot Diana Ooy- evaar vlak voor doel hoog over. Uitein delijk werd het harde werken toch be loond, want Mirjam van der Veen maakte in de 25e minuut gelijk. Toen was de weg naar het doel vrij en Lin da Hooijschuur kon enkele minuten la ter 2—1 maken en vlak voor rust maakte Marianne van Heerwaarden zelfs 3—1. Na de rust was het aanvallende voet bal van Winkel. De SVC dames maak ten (mede dankzij de mist) de weg naar het doel moeilijk. Toch ontston den er regelmatig gevaarlijke situaties door het net niet buitenspel staan van de teghenstanders. Carola Brokken keepte echter goed. In de laatste mi nuut ontstond weer een buitenspelsi tuatie, die echter, terecht, niet afgeflo ten werd. Handig maakte de spits van Winkel toen nog 3—2. Een wedstrijd met weinig aanvallend voetbal, veel mist en veel buitenspelsituaties. Ook een wedstrijd waar enkele ogenblikken gestaakt werd, omdat er teveel sup porters op het veld kwamen. het spel van Texel niets extra's geven. HRC kreeg nog legio kansen maar wist er maar twee te benutten. Geluk kig voor Texel, anders waren de dub bele cijfers ongetwijfeld gehaald en was de afgang totaal geweest. Er staan nu twee thuiswedstrijden op het programma en daaruit moeten mini maal drie punten gehaald worden wil Texel niet echt in de problemen komen. ties over de linkerkant van het speel veld tussen Sjoerd Eelman en Sidney de Haan rafelden de Gamma defensie compleet uit elkaar en selectiespeler Sidney de Haan liet de Gamma keeper kansloos. Sjoerd Eelman bekroonde voor zichzelf de dag door even later de derde treffer voor Nissan knap in te schieten. Met nog vier minuten te gaan zat Nissan op rozen. Toch kreeg de ploeg weer problemen want Pieter Bakker scoorde voor Gamma de aan sluitende treffer. Nissan had nog vier mogelijke minuten doordat Gamma al les op alles zette om nog de gelijkma ker te forceren want uiteindelijk niet lukte. Een spannende en sportieve wedstrijd waarin beide teams niet schuwden om de aanval te zoeken wanneer dit enigszins mogelijk was. Door deze uitslag is Gamma toch te ver achterop geraakt om zich nog wer kelijk in de strijd voor het kampioen schap te werpen. Nissan is en blijft volop in de race voor het kampioenschap. Vierde klasse: Nioz 2-Texel 2 Junioren: Gamma-Nissan TexBoys-Cafeetje Texl.Boys 3-KSMT ZA Veldman-Ratronics Zeven ProvrGraaf sp. Tex.Boys 2-SOS Paracentrum-Gamma 3 Dames: Topido-Rentenaar Tex.Boys 2-Nissan Tex. Boys-gamma 2-3 0-4 0-4 1-1 0-1 0-6 4-1 2-0 3-2 2-1 Uitslagen: Hoofdklasse: Nissan 2-Oosterend Casino-ZDH Mantje-Oosterend 2 Tex.Boys-Mantje Eerste klasse: Casino 2-Rab Gamma 4-ZDH 2 De Mok-Oosterend 3 Gamma 3-Texel Nissan 3-Citroën Derde klasse: gamma 5-Jelleboog 2 Gempo-Ver.Schilders Oosterend 6-Tex.Boys 3 Casino 3-De Muy Nioz-Nissan 4 1-4 2-4 3-1 1-3 0-0 0-4 3-0 1-2 0-2 3-1 1-1 2-1 1-4 1-9 Programma: Woensdag 13 maart: 17.15 u. Tex.Boys 5-Ratronics 17.45 u. Tex.Boys 2-KSMT 18.15 u. Texel 1-Graaf Spuiterij 18.45 u. Zeven ProvrS.O.S. 19.20 u. Gamma-ZDH 20.15 u. Gamma-Topido (d) 20.55 u. Rentenaar-Tex.Boys 2 (d) 21.35 u. Gamma 2-Tex.Boys (d) 22.25 u. Nioz 2-Rab 2 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 14 maart 17.15 u. Tex.Boys 3-ZA Veldman 17.45 u. Gamma 2-Tex.Boys 1 18.15 u. Pakhuus-Tex.Boys 2 18.55 u. C-selectie 19.35 u. Tex.Lamsvlees-Nissan (d) 20.15 u. A O 2000 2-Mantje 2 20.55 u. Oosterend 5-Oosterend 4 21.35 u. Jex.Boys 4-Oosterend 7 22.15 u. ZDH 3-Zaanderwijk Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 15 maart: 17.00 u. Texel 2-Oosterend (m) 17.30 u. Gamma 4-ZDH 2 18.00 u. PH Hotel-Zegel Modes 18.40 u. Ver.Schilders 3-Ver.Schilders 2 19.20 u. Alkema-Topido 20.00 u. Jelleboog-Gamma 2 20.50 u. Tex.Boys-Gamma 1 21.40 u. Casino-Oosterend 2 '22.30 u. Nissan 2-A O 2000 Zaaldienst: Citroën De Redmer IJska school, de peu terclub en de dorpscommissie van De Waal houden zaterdag 16 maart een open dag met bazaar. Tijdens deze dag zal ook de trekking van de al gehouden verlotingsactie worden gehouden. De opbrengst van de bazaar is voor uitbreiding van het documentatiecentrum van de school, voor spel- en speelma teriaal voor de kleuters en voor de peuterclub. Een hoogtepunt van de dag zal zijn het loslaten van de ballonnen voor de ballonwedstrijd. Voor degeen wiens ballon in een bepaalde tijd de langste afstand aflegt is er een prijs. Verder zijn er onder andere een boekenmarkt, rad van avontuur, schiettent, blikgooi- tent en wordt er snert verkocht. Ou ders die willen weten hoe de school in het volgende schoojaar gaat werken kunnen rustig rondkijken. Leden van de oudercommissie en het onder- wijsteam staan klaar om inlichtingen te geven en er is een informatieboekje beschikbaar.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9