UDIgeestig in leuk kolderstuk U//R VAN BET RAADHUIS Wij zoeken een bezorger m/v Dreigende aanval op kazerne Softbal opent seizoen Texelaars aan het werk Scouting in actie voor „gered gereedschap" ANB0 afdeling Cocksd houdt jaarvergadering Worstprijzen vooi slager Blauw Brandalarm bij NIOZ Tussen dijk en duinenrij Wol en wee Mededelingen van B. en W. Bestemmingsplan 't Horntje Fototentoonstelling in De Pilaar Aanrijding met schade Ruim ƒ5000,— voor Simavi Geen eigenaar De geest Elvira (Tine Standaard) ontmoet haar echtgenoot van weleer (Wim Tinholt). Wij zoeken iemand die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route Nieuwlanderweg Pij- persdijk, Mienterglop, Oudedijk je, Maaikeduinweg Ruigendijk. Hier wonen ongeveer 50 abonnees. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omge ving woont, b.v. een scholier. De kranten moeten dinsdag- en donderdagmiddag even na 15.00 uur in onze drukkerij in de War moesstraat worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. Parkstraat 10 Postbus 11, 1790 AA 1791 AC Den Burg - Texel telefoon (02220) 2741 TEXELSE COURANT Vrijdagavond om acht uur kreeg de wachtcommandant van de Joost Dourleinkazerne een telefoontje dat dit militaire terrein samen met militaire posten in Den Helder aan gevallen zou worden door een poli tieke aktiegroep. Dit telefonische dreigement werd door gegeven aan de centrale alarmcentrale waardoor de rijkspolitie Texel betrokken raakte. Wachtmeesters verleenden as sistentie en bij de Dourleinkazerne werd extra bewaking ingesreld. De anonieme beller had gemeld dat men de militaire tereinnen wilde aanvallen omdat men het niets eens was met het beleid van deze regering". De aan val zou rond elf uur 's avonds van start moeten gaan. De verscherpte be waking hoefde echter geen enkele aanval af te slaan: er kwam de hele nacht niemand opdagen. In Den Hel der gebeurde ook 'niets van dien aard, zodat aangenomen mag worden dat het hier een flauwe grap betrof. Tijdens de afgelopen week heeft de h.s.v. Texla de winterperiode af gesloten. De laatste zaaltrainingen hebben plaatsgevonden. Het zo merseizoen staat voor de deur. Woensdagmiddag 3 april staat de eerste oefenwedstrijd op hét program ma. Om 14.00 uur spelen de softbalse- lectie en de junioren honkbal een soft- balwedstrijd op het terrein aan de Em- malaan. Het verdere programma voor de paasvakantieperiode ziet er als volgt uit: Donderdagavond 4 april: doornemen van het scoren op het formulier door alle leden. Aanvang 19.00 uur in de kantine van Texelse Boys. Donderdag 11 april: eerste veldtraining op het terrein aan de Emmalaan, aan vang 19.00 uur. Zaterdag 13 april: afdeling honkbal speelt met de junioren en de senioren een oefenwedstrijd tegen Seagulls uit Middenmeer. Vertrek met de boot van 9.05 uur. Naast het spelen van een wedstrijd staan het scoren op een for mulier en een slagtraining in de slag kooi van Seagulls op het programma. De jeugd van de afdeling peanutbal komt na de paasvakantie in actie. Bovenstaande foto, afkomstig uit de collectie van mevrouw C.M. Hin, Zuid Haffel 11, moet op Texel zijn gemaakt in het begin van deze eeuw. De werk lieden zijn bezig met het plaatsen en in de carboleum zetten van telefoon palen en hebben het werk even onder broken om voor de fotograaf te pose ren. De staande man met pet linkson der is blijkbaar de opzichter die met de tekening in de hand het werk bespreekt met de voorman. Waar is deze foto genomen en wie staan erop? Mevrouw Hin hoopt op telefoontjes die het antwoord kunnen geven op de ze vragen. De munten- en ansichtenclub houdt donderdag a.s. weer ruilbeurs in de Witte Burcht, waarbij elke belangstel lende welkom is, aanvang-20.00 uur. De Texelse scoutinggroep komi weekend voor het eerst in actif voor „gered gereedschap". De stichting van die naam houdt* bezig met het ophalen van ovei lig gereedschap, dat dan wordj geknapt en naar de derde werj gestuurd. Op die manier snijdt het mes aani kanten: de mensen worden zelfsti ger want ook onder de tropischejj geldt dat goed gereedschap het lil werk is. Bovendien kost de import nieuwe gereedschappen erg veelj terwijl de stichting het vaak nogs goed bruikbare materiaal schenkt,i stichting werkt zonder subsidie, er een giftenkas waaruit de transport' opknapkosten worden betaald. He? opknappen wordt geheel door vrij ger^ gedaan. Scouting zal zaterda Den Burg bij alle adressen langsg De inzameling begint om 10.00 uu Mensen die buiten Den Burg wort kunnen contact opnemen met Nis Slijderink, 02220-2374, om een af spraak te maken voor de beste m om het gereedschap in Den Burg krijgen. Eventueel kan het worden gehaald. Ook landbouwwerktuig® welkom! Papier ophalen zal d weekend alleen gebeuren in De lil en in De Waal. De afdeling De Cocksdorp/Eierlan van de Algemene Nederlandse Br van Ouderen, houdt maandag has jaarvergadering in Hotel de Hoop, vang 14.30 uur. Op de agenda sta onder meer de punten bestüursve zing en jaarverslag. Aftredend en kiesbaar zijn mevrouw A. Reuven Prins en de heer W.Z. Stolk. Nat vergadering zal mevrouw De Vries Panthus, directrice van het verples huis, iets vertellen over verpleegt? en Huize Irene. Slager J. Blauw uit Oudeschild he op een worstconcours van de „Cc rie des chevaliers du goute-andoui de jargeau grand baillage des Pays Bas" (een broederschap van metw makers) drie zilveren en één bronze medaille gewonnen. Hij viel in dei zen met een droge Texelse worst,t gerookte droge Texelse worst, een ge boeren worst (zilver) en met eet Spaanse droge worst (brons). Gisteravond kwam het automatisch brandalarm van het NIOZ in het Ht je in werking. Het was deze keergi loos alarm, want er was een pril b van brand. Een warmte-element vu mee een aquarium op temperatuut werd gehouden, was oververhit ge raakt wegens te laag niveau van hf omringende water. Het plastic van element was gaan smelten en rokei Het ongerief was snel verholpen. DINSDAG 2 APRIl door Klaas Bonne Teun zat bij „Brandpunt in de Markt" Bij de TV te slapen Maar werd gewekt door vrouw Katrien Bij 't zien van onze schapen Daar werd de niet ontvette wol Deskundig aangeprezen En werd de taak van de masseur Naar 't hiernamaals verwezen Misschien is 't wat voor jou, sprak zij Je hebt vaak last van scheuten En je hebt, zoals je zegt De schurft aan therapeuten 't Is ouwe koek voor mij, zei Teun Want weet je, vóór mien trouwen Wist ik mien lichaam met zo'n vacht Al goed op peil te houwen Maar toen kwam jij, en was zo'n ding Natuurlijk overbodig Want as je dan de bedstee deelt Dan is zo'n vacht niet nodig Ik docht het al, zei vrouw Katrien Maar ik heb 't nooit laten blieken Maar in die eerste huwelijksnacht Zat jij vol sképetieken Toen dacht ik, gatverdamme Ik ben er prachtig ingetuind Want straks moet Teun nog lammen. Vanaf 18 maart 1985 heeft het concept-bestemmingsplan ,,'t Horntje partiële wijziging" ter inzage gelegen. Op woensdag 3 april 1985 bestaat voor een ieder de gelegenheid om in aanwezigheid van de commissie ruim telijk en huisvestingsbeleid zijn/haar mening over dit plan kenbaar te ma ken. De bijeenkomst vindt plaats in het gemeentehuis en begint om 19.30 De Duitse Bixi Gros exposeert mo menteel twaalf zwart-wit foto's in café De Pilaar in de Kantoorstraat in Den Burg. Deze studente ergo therapie is woonachtig in Berlijn, maar brengt elke vakantie door op Texel sinds zij in 1982 werkte in jeugdherberg Panorama. De foto grafie beoefent zij als hobby sinds de middelbare school. Het beste deel van deze miniten toonstelling zijn drie foto's die zij eer der exposeerde tijdens een vrouwen tentoonstelling in haar woonplaats. Getoond wordt driemaal een vrouw, liggend op de vloedlijn van het Texelse strand. Afgezien van de technisch niet volmaakte afwerking hebben deze pla ten zuidelijk zeggingskracht. Dat geldt niet voor een sneeuwlandschap dat deze winter op Texel werd gemaakt, Öat is duidelijk wat te spanningloos. Een portret van Thijs Steffens, eige naar Van de Pilaar, heeft sfeer, maar is helaas onscherp. Leuk is een serie van drie waarop een zwarte en een witte damesfiets het onderwerp zijn, al dan niet met groothoek gefotografeerd. De toeschouwer kan zich niet aan de in druk onttrekken dat die foto's, samen met de vrouwenfoto's, een persoonlijke betrokkenheid van de fotografe uitstra len. Heel aardig, maar niet erg schok kend, is een foto van een fiets tegen een karakteristiek stuk muur van het Pakhuus aan de Oudeschilder haven. De tentoonstelling van Gros toont vooral talent in ontwikkeling. De keu rig afgewerkte foto's tonen hier en daar een dramatische lading die zich leent voor verder uitwerking. Het is jammer dat de dokatechniek nog niet voldoende is om werkelijk briljante pla ten voort te brengen, maar het werk is constanter en beter van kwaliteit dan de gemiddelde amateur voortbrengt. Thijs Steffens wil in het vervolg de muren van zijn café vaker beschikbaar stellen voor tentoonstellingen. Wie daarvoor belangstelling heeft kan con tact met hem opnemen. Een 26-jarige Texelse automobilist wilde zaterdagmiddag vanaf de Ge orgiëweg de Kogerweg oprijden. Hij gaf daarbij geen voorrang aan een op de Kogerweg rijdende 37 - jarige Duitse automobilist. De Texelaar verklaarde tegenover de politie de snelheid van de Duitse wa gen niet goed ingeschat te hebben: een botsing was onvermijdelijk. Vooral de auto van de Duitser had aan de voorzijde flinke schade. Persoonlijk let sel deed zich niet voor. ie Bakker als mevrouw Rederijkerskamer UDI heeft zaterdagavond veel succes ge- boekt met de opvoering van „Blithe Spirit" van Noel Co ward, een kluchtige geschiedenis die volledig werd beheerst door bovennatuurlijke verschijnselen. Het was een amusant verhaal dat weliswaar naar het langdradige neigde maar dat toch boeiend bleef dank zij de voortreffelijke wijze waarop tenminste één van de belangrijkste rollen werd gespeeld. Daarmee bedoelen we het optreden van Anneke Kikkert die zich als de pa ranormaal begaafde maar tevens knet tergekke Madame Arcatie heerlijk uit leefde en voor de broodnodige over drijving zorgde. Ook de andere rollen waren in goede handen maar soms iets te serieus geïnterpreteerd zodat het leek alsof men er de diepgang van een psychologische thriller aan wilde geven. Dat was overigens wel begrij pelijk want „Blithe Spirit" bood vooral in het gedeelte na de pauze toch wel meer dan alleen gein en mysterie. Het was een interessante confrontatie van de echtgenoot met de geest van zijn jaren geleden overleden vrouw, waarbij het gekibbel van destijds gewoon wordt voortgezet met als complicatie dat ook de tegenwoordige echtgenote van de man komt te overlijden en zich als rivale van de andere geest blijft manifesteren. Paranormaal Het verhaal begint als de schrijver Charles Condomines een boek wil ma ken over paranormale verschijnselen, dat de titel „Onzichtbaar" moet krij gen. Om vertrouwd te raken met het wereldje van spiritisten roept hij de hulp in van Madame Arcati die de „kunsten" beheerst en in staat moet zijn de geesten op te roepen van men sen die al lang geleden zijn „overge gaan". De merkwaardige madame maakt er een uiterst gekke seance van waarbij de beleefd toekijkende Condo mines, zijn vrouw Ruth en het bevrien de echtpaar Bradman nauwelijks in staat zijn hun lachen te houden. Tot dat blijkt dat Madame Arcati wel de gelijk contact heeft gelegd met de geestenwereld van gene zijde. Op een gegeven moment loopt de 7 jaar eer- zcene uit ttuthe SpiritVan links naar rechts Anneke Kikkert als Madame Arcati, Hans Wendrich als dr. I Bradman en Riekie van Dijk a/s Ruth. der overleden Elvira als geest door het huis, alleen waar te nemen en te be luisteren door Charles, wat leidt tot ru zie en misverstanden. Het blijkt een echte plaaggeest te zijn want de ken nelijk jaloerse Elvira confronteert haar nog levende echtgenoot met de span ningen van vroeger en zo blijkt uit diverse, sabotagedaden is er op uit om ook Charles naar het rijk der geesten te krijgen door hem te laten verongelukken. Maar in de auto waa raan zij heeft geknoeid gaat niet Char les maar zijn vrouw Ruth zitten. Ze verongelukt en verschijnt nu ook als geest ten tonele, een situatie die een vruchtbare voedingsbodem is voor al lerlei verwikkelingen. Totdat daar een weinig verrassend eind aan wordt ge maakt door de opnieuw te hulp geroe pen Madame Arcatie die beide geesten naar gene zijde terugdrijft, terwijl Charles, voorzien van een rouwband maar toch heel gelukkig, achterblijft. Zoals gezegd: Anneke Kikkert was ver antwoordelijk voor een belangrijk deel van het succes omdat ze haar gekke rol volledig uitbuitte. Een nogal centra le rol in het stuk speelde Wim Tinholt als de schrijver Charles Condomines. Het ging hem redelijk goed af al lijken de personages die hij in de loop der jaren heeft gebracht toch allemaal erg veel op elkaar. Tinholt creëert telkens hetzelfde type: een combinatie van verstrooidheid en sluwheid met een mimiek en toon die aan een niet onge vaarlijke gek doen denken. In menige thriller komt dit type uitstekend van pas. Ook in „Blithe Spirit" met zijn weinig realistische inhoud was het niet storend want een experimenterende Engelse schrijver zou best een dergelijk personage kunnen zijn. Tinholt zorgde in ieder geval voor de portie overdrij ving die bijdroeg aan het vermaak, al vormde dat wel een merkwaardig con trast met de ingetogen, gesteven def tigheid die Hans Wendrich uitstraalde als dr. Bradman. Uitstekend was Roe- lie Bakker als mevrouw Bradman. Vooral de mimiek was treffend. Netty Molenaar zagen we als het dienstmeis je van de familie. Ze moest een zeer schuw meisje uitbeelden en deed dat voortreffelijk al konden wij uit het ver haal niet opmaken waarom dat nu zo nodig was. Riekie van Dijk bracht de rol van de vrouw des huizes zonder veel mankeren, gewoon vlot maar niet opvallend. Tine Standaard, als geest, acteerde prima. Losjes en onverschillig, zoals men van een geest NIET ver wacht en daarom leuk. Omdat de rol nogal lang was, was dat komische ef fect op een gegeven moment uitge werkt. Ook de gekste dingen worden normaal als ze maar lang genoeg voor tduren. Als de schrijver de opzet heeft gehad om langs die weg toch een se rieuze ondertoon op het publiek over te brengen, is hij daar zeker in geslaagd want men kreeg toch nog een enerverend stukje relatieproblema- tiek te verwerken. De rolkennis was bij niet alle medespe lenden perfect, maar op twee keer na vingen de spelers elkaar goed op. Op de voorste rijen was te horen dat ook de souffleuse Gerda Arensman uitste kend haar best deed. De regie was in handen van Huib Dros. Grimeuze Aafke Geense leverde goed werk. Vooral de wijze waarop zij de als geest optredende Elvira en Ruth had uitgevoerd, getuigde van vakman schap. Ze was erin geslaagd de ge zichten van de dames precies dezelfde grijs-blauwe glans te geven als het ge waad waarin zij liepen: een mooi- griezelig effect. Voor de decors zorgden Willem Cupi do en Thijs Molenaar de kledingad viezen kwamen van Nettie Jongejan en Matthijs Steffens zorgde voor licht en geluid. Problemen UDI moest improviseren want er werd gespeeld in de aula van de Rijksscho lengemeenschap. De rederijkers waren daarheen uitgeweken omdat de veel beter geoutilleerde Lindeboom-zaal voor hen onbetaalbaar is. Dat was niet het enige probleem waarmee UDI de laatste tijd te maken heeft gehad. Er is een conflict geweest rond voorzitter Aris van Zeijlen die onlangs naast UDI met het theatergroepje „Saai" begon. Dit is niet door alle UDI mensen in dank afgenomen en er waren ook an dere wrijvingen, wat ertoe heeft geleid dat Van Zeijlen niet als voorzitter werd herkozen en inmiddels met enkele an dere leden, waaronder Ineke Reitsm'a en Ans Bonne is opgestapt. Wim Tin holt is nu voorzitter. De opbrengst van de Simavi-collecte 1985 was per dorp: De Cocksdorp f237,40, Eierland ƒ300,35, Het Noor den ƒ124,90, Oosterend ƒ535-, De Waal ƒ166,95, De Koog ƒ339,55. Den Hoorn ƒ398,35, Oudeschild ƒ458,15, buitenwijk Den Burg ƒ325,25, Den Burg ƒ2303,30. Dat leidde tot een to taal van ƒ5189,20. In de rubriek „Uit het handelsregister" van vrijdag 29 maarf is een fout geslo pen. De tekst over de inschrijving van beheerskantoor Heidi Mueller- Staffelstein kan zodanig gelezen wor den dat H. Mueller-Staffelstein eige naar van bungalowpark De Toes is. Dat is niet juist. Hieronder volgt de in schrijving uit het handelsregister in de juiste volgorde: Beheerskantoor Heidi Mueller-Staffelstein, Plevierstraat'33, De Koog. Eigenaar van het beheers kantoor H. Mueller-Staffelstein. Onder andere beheer van bungalowpark De Toes.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 2