)osterend wint an Kreileroord w FILM Knap herstel Texel in lastige uitwedstrijd mmöóèöèL ,Rope" ganger Shima kreeg bezoek van Wim Ruska Fout parkeren k. r)ooT)oooooooo Goede klassering voor Theo Franchimon W'waard-Texel 2 2 Dammen: K. Bakker op derde plaats in competitie Turkenburg groentezaden, bloemenzaden en kruidenzaden. BAKKERS wh IJZERHANDEL Voetbaluitslagen Peil SVC-gym in stijgende lijn ÏR|liDAG 2 APRIL 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 lerend is er in geslaagd in de uitwedstrijd tegen Kreileroord opnieuw olie winst binnen te halen. Al voor rust grepen de Oosterenders hun sen via goals van Erwin Koning en Jitze Beintema. Ver in de tweede kwam Kreileroord iets dichterbij maar de SVO zege is eigenlijk niet in gevaar gekomen. Oosterend behaalde een verdiende zege en ver- igde door deze overwinning de kansen op de periodetitel. >r leiding van scheidsrechter P. de begonnen beide ploegen voor- g. In verdedigend opzicht werden ig risico's genomen en de strijd ilde zich voornamelijk af op het lenveld. Zowel Kreileroord als lerend slaagden er niet echt in een overwicht te verkrijgen. Vooral in leginfase was sprake van een wat melige wedstrijd. balverlies aan beide zijden en vrij overtredingen. Naarmate de Istrijd vorderde kwam er wat meer in het spel en vooral Oosterend liet meer en meer gelden. Vooral toen fin Koning zijn ploeg halverwege de ite helft op voorsprong zette. Mar- Huizinga bracht via een hoekschop ling in stelling en tegen diens kop- had de Kreileroord-goalie geen ver- De thuisclub probeerde onmid- ijk de bakens te verzetten maar >g bijzonder weinig kansen tegeno- Oosterend-defensie. Zowel ist Brouwer als Willem van der Lin- speelden sterk in het hart van de dediging en ook via de vleugels er voor Kreileroord geen doorko- n aan, omdat zowel Jan de Vries Erwin Daalder bijzonder conse nt hun man uitschakelden. Een artier voor rust viel eigenlijk de ilissing van de wedstrijd. Gerard Le- rse zag Wim van Heeringen volko- n vrij lopen op de rechterkant van speelveld en onmiddellijk werd de sterend middenvelder op maat be- Van Heeringen doorzag heel p de mogelijkheden en zijn voorzet id vervolgens door Jitze Beintema ien doelpunt omgezet. Nog voor had SVO een grotere voorsprong inen nemen, maar ook nu hadden Oosterend aanvallers het moeilijk het afronden van de kansen. Klasse rust was het aanvankelijk opnieuw isterend dat de toon aangaf. Nau- ijks waren er enkele minuten >peeld of Jitze Beintema kreeg de is om de voorsprong voor zijn ploeg vergroten. Kreileroord doelman Bak- bewees echter zijn klasse door de keiharde inzet van Beintema nog net over de lat te werken. De Oosteren ders bleven de betere kansen behou den. Erwin Koning en Gerard Legierse bonden voortdurend vier Kreileroord verdedigers aan zich en een derde tref fer hing in de lucht. Halverwege de tweede helft kwamen de Gortbuukers echter toch nog in de problemen. Oosterend verdediger Willem van der Linde veroorzaakte een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. Piet Leijen ontweek het opgestelde „muurtje" en Doede de Vries was de geslagen doelman. Even later had Kreileroord zelfs op gelijke hoogte kun nen komen. De wat paniekerige Oosterend defensie verloor even de greep op het spel en Oosterend doel man De Vries moest via een katachti ge reactie de gelijkmaker voorkomen. Kreileroord putte moed uit de kansen en Oosterènd kreeg het moeilijk. Het aanvalsspel van de thuisploeg was echter veel te chaotisch om het SVO echt moeilijk te maken. In de slotfase waren de beste kansen zelfs nog voor de Oosterenders maar een hogere sco re zat er beslist niet in. Al met al toch een verdiende overwinning voor Ooste rend en met nog twee thuiswedstrijden te gaan lijkt het periodekampioenschap voor het grijpen. Zaterdagnacht kregen diverse automo bilisten een bon omdat ze hun auto in het centrum van Den Burg hadden ge parkeerd op plaatsen waar dat verbo den is. Ook werd een Texelaar bekeurd omdat hij nog geen nieuw deel III van het kentekenbewijs in zijn auto had. Een 19-jarige Texelaar kreeg een rijver bod van acht uur omdat hij teveel ge dronken had. Een bloedproef was ech ter niet nodig. Dezelfde nacht werd ook het rijden met een kapotte uitlaat bekeurd. Vrijdag werd twee keer proces verbaal opgemaakt tegen Texelaars die geen geldig deel III van het kentekenbewijs op hun voorruit konden tonen. log boven het verkeersrumoer van iw York, in een der vele luxueuze kflats die deze stad rijk is, klinkt, hoorbaar voor de mensen op straat, n schrille doodskreet. Brandon en lilip hebben zojuist met een simpel ik touw hun studievriend David intley vermoord. Enig motief is er it. Nee, het gaat hier om bevesti- van een theorie. De theorie is oral van de nogal arrogante Brandon (omstig: hij wil bewijzen dat de in- lectueel superieure mensen het recht bben de minder pientere, dus „infe- lure mensen" te vermoorden, zonder it dit in strijd zou zijn met de heer- nde normen. gewurgde David wordt in een mooi werkte boekenkast gelegd, die op t komende feestje als buffet zal fun- ren. Slechts een houten deksel heidt het lijk van de lekkere hapjes, de gasten binnenkomen. Het zijn lavids vader, Davids tante, Davids rloofde Janet en Davids voormalige iste vriend Kenneth, nu rivaal wat ïtreft Janet. Om het extra spannend maken heeft Brandon ook het oud- hoolhoofd uitgenodigd van de school waar David en Phillip, als ook Brandon zelf, onderwijs hebben geno ten. Deze Rupert Cadell, snedig, hu moristisch en intelligent, had destijds al eens betoogd dat intelligente men sen zich niet hoeven te storen aan de geldende normen van goed en kwaad. Alle genodigden arriveren behalve David zelf en Janer is direct al ver rast over Kenneth's aanwezigheid. Uit het gedrag van Brandon blijkt dat deze Janet en Kenneth wel weer een goede kans geeft en zulks ook aanmoedigt. Het wegblijven van de punctuele Da vid begint langzamerhand het feestje te beheersen. Men zoekt alom naar verklaringen voor zijn oponthoud en later voor zijn wegblijven. Ook de the orie dat moord een misdaad is voor de massa, maar een voorrecht voor de elite, komt ter sprake. Rupert merkt aan het gedrag van vooral Phillip dat er toch iets verbor gen wordt gehouden. De hevig drin kende Phillip wordt steeds nerveuzer, vooral als Rupert, die nog geen mo ment aan moord denkt, hem vragen begint te stellen. Het feestje sterft een voortijdige dood: Davids vader en ook Janet zijn zo be zorgd geworden over David dat ze besluiten naar huis te gaan. Daar Da vids tante en Kenneth ook weggaan, besluit Rupert tot hetzelfde en pakt zijn hoed. Dat denkt hij tenminste maar de hoed blijkt te klein. Binnenin staan Davids initialen. Zodra alle gasten weg zijn, kraait Brandon van vreugde over deze perfecte moord. Zelfs zijn leermeester Rupert Cadell heeft niet in de gaten. Dan staat Ru pert weer voor hun neus; hij heeft zijn sigarettenkoker „vergeten" Donderdag in Filmganger, 20.00 uur. Dames: Cocksdorp-Wieringermeer 3—0 Zondag 31 maart 1985: Vierde klasse KNVB: Wieringerwaard-Texel 2 2 KNVB, afd. Noordholland: Tex.Boys-KSV 2-2 ZDH-Koedijk 0-4 Callantsoog-De Koog 1—1 Kreileroord-Oosterend 1 —2 Texel 2-Alcm. Victrix 2 1—3 Texel 3-BKC 3 3-3 Tex.Boys 3-Zeemacht 4 2—3 WGW 7-ZDH 2 6-3 Helder 8-Texel 6 0—1 Junioren: SRC A1-Texel A1 3-3 Dames: De Koog-Berdos, 14.30 uur Oosterend-Kolping Boys 0—2 Zaterdag was Theo Franchimon van de partij bij een door atleliek- vereniging Parthenon te Dordrecht georganiseerde loop. De afstand bedroeg 10,3 km en er waren 225 deelnemers. Theo Franchimon be haalde de tweede plaats met de tijd van 34.16 minuten. Met deze wedstrijd nog in de benen deed hij zondag mee aan de paasloop in Zwaagdijk-west. In de eindsprint was E. Ettens hem net voor en zo doende werd het een vierde plaats. De 11 km-loop werd gewonnen door Erik Bakker in 34.01 minuten. Tweede werd K. de Haan die in Schoorl winnaar werd op de halve marathon in 34.03 min. Theo's tijd werd 35.42 min., een verbetering van zijn persoonlijk record met 16 seconden. Eduard Dijker en Maarten Dijker waren ook weer van de partij. Zij liepen 6 km. Hun stijgende prestatiecurve blijkt uit een vierde en een achtste plaats temidden van zo'n 100 deelnemers. Maarten Dijker liep 23.40 min. en Eduard 20.40 min. De overtuiging en het zelfvertrouwen zijn ook weer herkenbaar. Trainer Luc Post startte met vier middenvelders. Het resultaat was dat Texel vooral in de eerste helft het middenveld duide lijk in handen had. Door de opbouw van Wieringerwaard vroeg te storen, kon Texel veelvuldig in balbezit ko men, omdat Wieringerwaard geen ant woord had op deze taktiek. Hierdoor kon Texel een overwicht opbouwen en wist de ploeg goed te profiteren van de geboden ruimte. Met name Gerrie Plaatsman speelde op het middenveld een goede en agressieve wedstrijd. Na een langduri ge blessure lijkt hij duidelijk weer op zijn oude niveau te zitten. Ondanks het goede spel van Texel was het toch Wieringerwaard dat een voorsprong nam. Klaas Dirk Koorn gaf een ongelukkige corner weg. Uit die afgeslagen corner ging de buitenspelval van Texel niet goed open, waardoor Peter Wonder van Wieringerwaard ongehinderd op keeper lepenburg kon afgaan. Hij scoorde simpel 1 —0. Niet aangeslagen Texel was totaal niet aangeslagen en wist zich enkele goede kansen te scheppen. Het grote struikelblok voor Texel was eigenlijk de doelman van Wieringerwaard Van Dorp. Vooral in zijn eigen strafschopgebied was hij bij hoge ballen oppermachtig. Ook op de lijn was hij echter erg sterk. Zo wist De kleuters begonnen dez"e avond met een circuit. Klim- en klauterwerk, handstand en koprol vormden hoofd bestanddelen van hun nummer. „Doornroosje" speelden ze met veel verve en dat vertederde het publiek. De jongens en meisjes van klas 1 en 2 deden veel werk op de ongelijke brug. Steeds met tweetallen werkten ze erg haastig en daardoor soms slordig. Ook zij toonden recreatief werk, want ze eindigden met een spel. De jongens van klas 3-6 toonden keurig turnen aan de ringen en op de kast. Vooral de salto's uit de ringen werden ge waardeerd. De meisjes klas 3-6 dansten als spoken op „Thriller". Met grote witte lakens dansten ze bij sche merlicht. Het was niet altijd helemaal gelijk maar wel grappig. Drie meisjes van Oosterend demonstreerden een aantal sprongen op de reuzetrampoli ne. Niet alle sprongen lukten, wat aan de zenuwen te wijten was. In de pau ze bleef de trampoline staan en menig een maakte daar gebruik van. Na de pauze begonnen de dames van de iazzafdeling. Onder leiding van Klarina Combé dansten ze een rustig mooi nummer. De meisjes van klas 3-6 kwa men met een lange mat oefening leuk over. Veel oefeningen met twee- of viertallen hielden de vaart er goed in en af en toe gingen ze rakelings langs elkaar. Vervolgens traden de dames op met ringenzwaaien. Met tweetallen de den ze een zestal oefeningen die er prima uitzagen. Acrogymnastiek werd vervolgens door acht meisjes getoond. Een goede oefening die het publiek zeer waardeerde. De heren sprongen hoog paard. Ze waren met slechts vijf man, maar wisten het publiek ook ent housiast te krijgen met enkele hoge overslagen. Het tweede optreden van de jazzafdeling was nog beter dan het eerste, temeer omdat het tempo aan zienlijk hoger lag en het enthousiasme er vanaf straalde. Het slot van deze avond was voor de hele vereniging. Vier „bosnegers" leerden de hele club trampoline springen op z'n Afrikaans. Gezellig swingend een aanloop nemen en vreemde sprongen maken was het gevolg. Na de finale trad de hele vere niging nog eenmaal aan en het publiek applaudiseerde luid na de geslaagde uitvoering. Voorzitter Stolk dankte de leiding en de deelnemers voor hun in zet en sloot omstreeks half elf af met de verloting van de meegebrachten prijzen. hij eerst een voorzet van Rob van de Stap, die door een verdediger bijna in eigen doel werd getikt, nog net voor de lijn onschadelijk te maken. Ook een schitterende kopbal van Gerrie Plaats man ranselde hij fabelachtig uit zijn doel. Toch was hij schuldig aan het Texel-doelpunt. In de dertigste minuut bereikte Piet Monster met een goede pass Louis Uriot. De keeper weifelde even bij het uitlopen en dat was voor Uriot voldoende om met een prachtige lob 1—1 aan te tekenen. Snel Na rust moest Texel tegen de wind in spelen waardoor het 'overwicht niet zo groot was als in de eerste helft. Toch wist Texel met snelle uitvallen Wierin gerwaard onder druk te zetten. Vooral Rob van de Stap kon als aanvallende middenvelder menigmaal goed de ach terlijn halen en met gevaarlijke voor zetten de achterhoede van Wieringer waard in grote problemen brengen. Na een kwartier spelen mocht Texel een corner nemen. Louis Uriot won zijn zoveelste luchtgevecht en kopte de bal naar Piet Monster die hem uit een hal ve draai achter keeper Van Dorp schoot: 1 —2. Lang heeft Texel niet kunnen genieten van zijn voorsprong. Twee minuten la ter verscheen een Wieringerwaard spe- Niemand minder dan de nog altijd internationaal vermaarde judoka Wim Ruska gaf zaterdagavond in de Ferrever-zaal judoles aan de le den van de Texelse club „Shima". Dat gebeurde na afloop van de ontmoeting die Shima had met Dun Hong uit Den Helder. Met de winnaars die deze strijd had opge leverd speelde Ruska een partijtje, er daarbij voor zorgend dat niet al le gevechten in zijn voordeel wer den beslist zodat er veel te lachen viel. Vervolgens gaf Ruska leiding aan de training van de groep. Het is waarschijnlijk niet de laatste keer dat de nationale judoheid bij Shi ma op bezoek komt. Ruska liet weten dat de club in de week die vooraf gaat aan de catamaranronde op Texel, weer op hem kan rekenen. Ruska is namelijk enthousiast brandingzeiler en heeft zijn catamaran op Texel liggen, zodat hij hier voor het beoefenen van de catsport vaak komt. Shima en Dun Hong bleken zaterdag aardig aan elkaar te zijn gewaagd. De prijswinnaars in de verschillende ge wichtsklassen volgen hieronder. Meer dan 56 kilo: 1. Francesco Lutterman, 2. Rudi Endenburg (T). Tot 56 kg.: 1. Brian Dirks, 2. Ivo de Porto (T). Tot 51 kg.: 1. Anno Dijkstra (T), 2. Ivo Kok (T). Tot 45 kg.: 1. Hessel Poortvliet, 2. Ier alleen voor Charles lepenburg die de bal volkomen reglementair voor de voeten van de speler wegpakte. De scheidsrechter dacht er anders over en gaf Wieringerwaard een strafschop. Ondanks heftige protesten van Texel werd de penalty door Wieringerwaard aanvoerder Piet Verhagen verzilverd: 2-2. Lastig Texel ging een lastig kwartiertje tege moet. Vooral de verre uittrappen van keeper Van Dorp leverden voor het Texel-doel enkele hachelijke momen ten op. Toen Koos Tjepkema binnen het 16 meter gebied de spits van Wie ringerwaard vastpakte rekende heel Texel op een strafschop. Maar de scheidsrechter wilde waarschijnlijk zijn eerdere fout goed maken en liet doorspelen. Toch was Texel ook enke le malen dichtbij een doelpunt. Gerrie Plaatsman zag zijn goede schot net naast het doel gaan. Louis Uriot kreeg vlak voor tijd een mogelijkheid toen hij een door Nicol Schermer goed terug gelegde bal ineens inschoot, maar ook langs de verkeerde kant van de paal. Zo bleef het 2 2 en kon Texel terug zien op een goed gespeelde wedstrijd. Bekerwedstrijd Aanstaande zaterdag, aanvang 17.30 uur, speelt Texel in de derde ronde van de KNVB beker tegen Hollandia uit Hoorn. Hollandia bezet momenteel de eerste plaats in de tweede klasse A. Na SEW, de tweede klasser uit Nibbixwoud die door Texel in de tweede ronde werd uitgeschakeld, we derom een sterke tegenstander voor Texel. Voor het publiek de gelegen heid om Texel bij te staan in deze zware bekerwedstrijd. Rob Hallewas. Tot 40 kg.: 1. Tim Vink, 2. Martijn Morensat. Tot 37 kg.: 1. Sa- hin Düring (T), 2. Tim Warbout. Tot 34 kg.: 1. Raymond Firing, 2. Henk Jan Ramaker (T). Tot 31 kg.: 1. Alexander Roozen, 2. Ronald van Houten. Tot 28 kg.: 1. Bleda Düring (T), 2. Richard van Houten. Tot 25 kg.: 1. Brian Leeuwin, 2. Peter Visch (T). F. Bos verzette zich wel tot het ui terste maar dat mocht niet baten. K. Bakker passeerde hiermee Jacco Kui ter. M. Vittali ging geduldig en gede gen te werk tegen J. Trap. C. Vinke had lang een goede stand tot J. Hooij- berg door een misgreep kon profiteren. H. van de Wetering en K. Burger bestreden elkaar met wisselende kan sen. De afgebroken stand ziet er remise-achtig uit. Peter de Wolf speel de een goede partij en nam waar schijnlijk iets te snel genoegen met re mise. A. Sijtsma en T. Hin boekten gemakkelijke overwinningen. Maurice Riemens won zijn afgebroken partij te gen J. Drijver volgens verwachting. Daarna revancheerde J. Drijver zich te gen Robbert Eldering. Pieter Drijver werd geselecteerd om mee te doen aan een massale ontmoeting tussen provinciela teams in de Flevohof. Hijstelde niet teleur en speelde een royale remise tegen een Overijsselse leeftijdsgenoot. Inmiddels is bekend geworden dat hij toch wordt uitgeno digd voor de provinciale jeugddamtrai- ning en vermoedelijk ook mag deelne men aan de provinciale damkampioen schappen voor adspiranten of junioren. Uitslagen: F. Bos-K. Bakker 0-2 J. Trap-M. Vittali 0-2 J. Hooijberg-C. Vinke 2 0 K. Burger-H. van de Wetering afgebr. P. de Wolf-W. Vlaming 1—1 J. Drijver-R. Eldering 2 0 M. Riemens-A. Sijtsma 0 2 R. Brouwer-T. Hin 0—2 M. Riemens-J. Drijver 2 0 De clubavond van aanstaande vrijdag gaat niet door. De damdag in Andijk is op zaterdag 13 april. De traditionele ontmoeting tegen T.O.G. uit Zwolle is gepland op 20 april WHPH Telefoon 02220 2346 'N WINKEL VOL IDEEËN! Texel heeft zich knap hersteld van de nederlagen die de laatste weken zijn geleden. In en tegen Wieringerwaard behaalde de ploeg een ver dienstelijk gelijkspel. Verheugend was het om te zien hoe de spelers be reid waren om te knokken voor elke bal. Speltechnisch zit de ploeg dui delijk weer in de lift. Zaterdag 30 maart 1985: KNVB, afd. Noordholland: Cocksdorp-Flamingo's 2—2 HCSC 8-Cocksdorp 2 2—1 Junioren: Oosterend A1-Sint Boys A1 1 1 Waterv. C2-Tex.Boys C1 0 5 Oosterend C1 -Succes C2 4—0 Zaterdag is de jaarlijkse gymnastiekuitvoering van SVC weer gehouden in het Eierlandse Huis. Er waren wat minder toe schouwers dan het vorige jaar, maar toch zeker meer dan 150. Dat het gymnastiekpeil een stijgende lijn heeft was duidelijk te zien,.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7