Promotiekansen voor SVC vrouwen GVT ploeg wint finale turncompetitie oys gelijk na weemaal voorsprong SVC en Flamingo's scoorden met wind mee Texel B1 werd kampioen Zaalvoetbalprogramma Texelse successen bij jeugdlicentiehouders Langhaarkat blijft het goed doen l/IST karate IDH kansloos tegen (oedijk: 0-4 Paasfeest in het Kamphuis De Koog pakt punt bij Callantsoog (1-1) ilNA NSDAG 2 APRIL 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Het elftal Texel B1 is het afgelopen weekend kampioen geworden van de eerste juniorenklasse 1B. De laatste wedstrijd werd in de laatste minuut verloren van Zeèmacht B1. Toch werd het kampioenschap met drie punten voorsprong behaald, wat niet alleen leuk was voor de jongens, maar ook voor Jan Beerling, Wim Koorn en trai ner Aad Vaars. Op de foto het kampioensteam. Staande rij van links naar rechts: Bas Vaars, Auk-= Rienstra, Stefan Bakker, Marijn de Veij, Igmar Moerbeek, Arjen Kiltz, Hans Dekker, leider Jan Beer ling. Zittend: Arjan v.d. Knaap, Ruud Beerling, Martin Bakker, Robert Daal der, Willem Grisnigt, Menno Koorn, Jan-Jacob Zegel. Rob de Veij was af wezig. (Foto Wim Wiering). door het leer toch in het doel belandde. De tweede helft was nog geen minuut oud toen Bert Witte voor de Boys een vrije trap kreeg te nemen. Onhoudbaar voor de KSV doelman belandde de bal in de benedenhoek, wat een vroege opsteker voor de Boys betekende die ze wel nodig hadden. Helaas zagen ze geen kans het windvoordeel verder uit te buiten. KSV bleef wel het betere spel behouden maar zag toch geen kans om echt gevaarlijk te worden. Een kwartier voor het einde kreeg deze ploeg echter assistentie van de Boys keeper om gelijk te komen. Uit een hoekschop ving hij de bal maar tot schrik van de Boys aanhang liet hij hem uit zijn handen springen. KSV in valler Ron Beers maakte hier dankbaar gebruik van om de stand weer in evenwicht te brengen. Door dit resul taat blijven de twee punten voor sprong op de ranglijst voor de Boys wel gehandhaafd., Jeugdtraining Deze en volgende week is er op woensdag voor de jeugd geen training. Woensdag 3 april: 17.15 u. Gamma 1-Nissan 17.45 u. Ver.Schilders-Vissers Bouw 18.15 u. Tex.Boys 2-Tex.Lamsvl. (d) 18.55 u. Citroën-De Mok 19.35 u. Gamma 2-Oosterend 2 20.15 u. Topido 2-Rab 2 20.55 u. Jelleboog 2-Gempo 21.35 u. Tex.Boys 3-De Muy 22.15 u. Nissan 4-Casino 3 Zaaldienst: Mantje Donderdag 4 april: 17.15 u. NMS-Paracentrum 17.45 u. Tex.Boys 4-Gamma 4 18.15 u. Nioz 1-Gamma 5 18.55 u. ZDH 2-Rab 19.35 u. Oosterend 3-Casino 2 20.15 u. Zaanderwijk-Oosterend 7 20.55 u. Ver.Schilders 3-Nioz 2 21.35 u. Tex.Boys 4-ZDH 3 22.15 u. Oosterend 6-Ver.Schilders 1 Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 5 april: 17.00 u. ZDH 1-Texel 2 17.30 u. ZDH 2-Gamma 3 18.05 u. Texel-Nissan 3 18.45 u. Gamma 3-Gamma 4 19.25 u. Texel 2-Ver.Schilders 2 20.05 u. Bekerwedstrijd HKL Nissan-Gamma/ZDH 20.55 u. Bekerwedstrijd HKL A O 2000-Casino 21.45 u. Bekerwedsdtrijd HKL Jelleboog-Tex.Boys 22.35 u. Bekerwedstrijd HKL Oosterend-Mantje Zaaldienst: Rab Havens van Oudeschild en 't Horntje worden uitgebaggerd In de periode van 24 juni zullen in en voor de havens van Oudeschild en 't Horntje baggerwerkzaamheden worden uitgevoerd. Rijkswaterstaat heeft de scheepvaart opgeroepen hiermee reke ning te houden en de nodige voorzich tigheid te betrachten. De 10-jarige Jordy Vinke en de 14-jarige Tijmen Wit van de wielervere niging Texel hebben zondag beiden een overwinning in hun klasse kunnen boeken tijdens het openingstoernooi voor jeugdlicentiehouders in Noordhol land dat door de WVT werd georgani seerd. Zij waren overigens de enige Texelaars die zichzelf naar een plaats op het ereschavot reden. In totaal namen 126 renners en rensters van 12 verenigingen deel, ver deeld over zeven leeftijdsklassen tus sen acht en veertien jaar. De wedstrij den zijn onder goede omstandigheden, zonder ernstige ongevallen, verlopen. In diverse categorieën werd verbeten strijd geleverd. Jordy Vinke draaide di rect vanaf de start goed, kwam al na de eerste ronde samen met een andere renner als eerste door en vergrootte zijn voorsprong gestaag. Na tien kilo meter versloeg hij zijn metgezel in de eindsprint. Bij de 13-jarigen hielden Desirée Boks en Anne Simone Kooi man goed stand tot halverwege de koers, toen moesten zij het peloton la ten gaan. Bij de oudsten kwamen Jac- co Vinke en Tijmen Wit mee in een kopgroep van 32 man. Dat hier flink gekoerst werd moge blijken uit de snelheden die regelmatig tussen de veertig en vijftig kilometer per uur la gen. Door veelvuldig demareren werd de kopgroep teruggebracht tot onge veer twintig man, die tot de finish na 25 kilometer bij elkaar bleven. De eindsprint van deze spannende wedstrijd kwam, zoals hierboven al is vermeld, op naam van Tijmen. De wielerclub heeft voor jongens en meisjes die kennis willen maken met het wielrennen nog enige fietsen te huur in het komende seizoen. Op deze manier is het mogelijk om vrij goed koop deel te nemen aan de competi tiewedstrijden die vanaf begin april weer elke dinsdag- en donderdagavond gehouden worden. De jeugd- en B- poulerijders starten om 18.30 uur, de senioren om 19.15 uur. Er wordt gere den op de wielerbaan rond de Boys velden aan de Haffelderweg in Den Burg. Belangstellenden voor een huur- fiets kunnen contact opnemen met H. Wit (02220-3818). Uitslagen: 8-jarigen: 1. Sander Jonk De Viking, 2. Marcel van Wonderen DOK. 9-jarigen: 1. Ramon van raad DTS, 2. Remi Bergman De Viking, 3. Eric Meisner W.Frisia. 10-jarigen: 1. Jordy Vinke WVT, 2. On- ne IJddel DOK, 3. Vincent Swart HRTC Hoorn. 11-jarigen: 1. Rayender van Dongen DOK, 2. Dane v.d. Watering De Kam pioen, 3. Michel Henrix DOK. 12-jarigen: 1, John Frayhoven DOK, 2. Marte Spruyt (m) DOK, 3. Dik Lof De Viking. 13-jarigen: 1.Marcel Beemster W.Frisia, 2. Marco Weigraven DOK, 3. John Dekker Alcm.Vic. 14-jarigen: 1, Tijmen Wit WVT, 2. Ed win Ricke De Viking, 3. Frank Visser De Kampioen. In een wedstrijd waarin de storm achtige wind een grote rol speelde trad Cocksdorp thuis aan tegen Flamingo's. Cocksdorp, dat met de wind in de rug aftrapte was bijna de gehele eerste helft voor het Flamingo-doel te vinden. Beide ploegen scoorden tweemaal met wind mee. Het duurde tot de twintigste minuut voordat Cocksdorp via Hans Witte de score opende, toen hij alleen voor de keeper verscheen en deze omspeelde. Voor dit doelpunt had Cocksdorp al enige goede kansen onbenut gelaten, mede omdat de goed spelende doel man van Flamingo's steeds op zijn post was. Cocksdorp maakte de fout de bal te weinig over de vleugels te spelen en zocht steeds het overvolle middenveld op. Flamingo's kwam in de eerste helft maar enkele malen over de middenlijn. Tien minuten voor het rustsignaal was het wederom Hans Witte die op goed aangeven van Hein Paul Siebinga voor 2—0 zorgde. Laatstgenoemde speler zag op slag van rust een harde schui ver door de doelman van Flamingo's uit de linker benedenhoek tikken. Na rust het tegenovergestelde beeld, nu was het Flamingo's dat de lakens uit deelde. Na acht minuten spelen bracht Flamingo's de stand terug tot 2—1. Cocksdorp kwam vooral in deze perio de onder zware druk, onder andere door twee schoten op de lat. Na een half uur spelen kreeg Flamingo's op de hoek van het strafschopgebied een vri je trap te nemen. De voorzet die hier uit volgde kwam op het hoofd van de middenvoor die voor 2—2 tekende. Al een minuut later doelman Roel Velt- man de bal niet uit de rechterbeneden hoek had getikt had Cocksdorp tegen een achterstand opgekeken. Opnieuw hebben de vrouwen van SVC bewezen klasse in huis te heb ben. Wat bij de senioren nog moeilijk is, vatten de dames op als de ge woonste zaak van de wereld: doelpunten maken en winnen. Afgelopen zaterdag wonnen zij van Wieringermeer met 3—0. Wieringermeer was één van de koplopers en werd sterker geacht. De SVC-ers kozen de eerste helft de wind in de rug en dat bleek een gelukkige keuze. Met veel gemak werd de bal steeds vlak voor de toch wel goed werkende verdediging van Wieringermeer gebracht. In de tiende minuut wisten de zusjes Boon een goede combinatie op te zetten en het was Cobi Boon die voor 1—0 zorgde. Wieringermeer streed fel terug, maar hun kopwerk kwam door de harde wind niet tot zijn recht. Cindey Brokken reageerde attent toen de keeper van Wieringermeer de bal liet glippen. Met een snel tikje werd het 2 0. Vlak voor rust brak opnieuw Cindey Brokken door en met een prachtige lob werd de kee per omzeild. Met 3 0 ging men de rust in. Uiteraard werd de tweede helft zwaarder, omdat nu SVC de wind tegen had. Er werd goed en veel verdedigd. Zwaar geïrriteerd speelde Wieringermeer deze wedstrijd uit. Dat leidde tot con centratieverlies en keeper Carola Brokken had slechts incidenteel werk. Volkomen terecht en tochvwel moegestreden wisten de SVC-ers de punten thuis te houden en weer een plaatsje op te klimmen in de ranglijst. De succesvolle poes temidden van haar prijzen. Jan en Dorien Lusthof uit Den Burg blijven succes boeken met hun lang- haarkatten op diverse tentoonstellin gen. In februari werd een creame poes van 11 maanden kampioen en tevens voorgedragen voor ,,best in show" en zondag j.l. streed hetzelfde dier met succes om de internationale kampi oenstitel op de internationale katten show die in het sportcomplex De Hoornse Vaart werd gehouden in Alk maar. De „bijbehorende" blue tabbie dekkater was op de show ook te zien. De vader van dit dier is kampioen in de Verenigde Staten maar hier groot internationaal kampioen. De kater kreeg deze keer het predikaat „zeer goed". Voorlopig houdt de Texelse per- zencattery van de familie Lusthof zich niet meer met tentoonstellingen bezig omdat alle aandacht is gericht op de jongen die in mei geboren zullen worden. Het afgelopen weekend stond voor de gymnastiekvereniging Texel in het teken van de finales van de turncompetitie in Anna Paulowna. De jongste meisjesploeg eindigde als vierde en de oudste meis jesploeg werd na een spannende maar mooie wedstrijd eerste in hun klasse. De jongensploeg 1 van GVT werd na een lange wedstrijd vierde en de tweede ploeg werd zevende. Tussendoor ontbrak de leider Nico Stoter even voor een wedstrijd in Opmeer. Met een achtste plaats plaatste hij zich voor de Nederlandse kampioenschappen die op 11 mei in Zetten gehouden zullen worden. De jongste meisjesploeg beet de spits af. Een verzwakte ploeg die maar uit vijf meisjes bestond (normaal 6), draai de een prima wedstrijd. Monique de Ridder sprong voor het eerst een over slag over de kast tijdens een wedstrijd. Vooral de balk viel erg mee. Heel lang zaam is dit jaar op dit toestel de voor uitgang gekomen. Afvallen gebeurde nu heel sporadisch in tegenstelling tot sommige andere verenigingen. De oudste meisiesDloea aina als arote kanshebber voor het eremetaal naar de wedstrijd toe. Ook hier was de goede tendens op de balk te zien. Jammer waren de slordige foutjes op de brug ongelijk die nogal wat punten gekost hebben. De vrije oefening leverde de meeste punten op. De meisjes zijn hier met „sprongen" vooruit gegaan. Sal to's en flic-flaccen werden door alle le den van de ploeg gemaakt waardoor GVT eindelijk met grote stappen op de concurrentie kon uitlopen en de eerste plaats voor zich opeisen. Ook de eerste jongensploeg draaide een prima wedstrijd. Alleen op de lange mat liet de ploeg wat punten liggen. Verrasr send was het optreden van Emile Keij- ser bij het rek. In navolging van Joost Brügemann, KareT Dijker en Mark Jan Mulder toverde ook hij hier een „kip" voor de dag (wat zelfs tijdens de trai ningen niet altijd lukte). De jon gensploeg kwam net wat gewicht en kracht tekort om zich bij de eerste drie te plaatsen. De tweede jongensploeg draaide ook goed. In deze ploeg zitten jongens die later de eerste ploeg moe ten vullen en jongens die nog niet zo veel wedstrijdervaring hebben. Vooral Arthur Kloosterman onderscheidde zich deze wedstrijd van de rest van de ploeg door vrij hoge cijfers te halen. Bremakker en Zeven Provinciën wonnen volleybaltoernooi Het door Van Wijngaarden en Leydek- kers georganiseerde volleybaltoernooi dat zaterdag werd gehouden, is tot al gemene tevredenheid verlopen. Win naar bij de dames werd het team van Zeven Provinciën, 2. NCM, 3. Goënga, 4. Assurantiekantoor Bremer, 5. Ley- dekkers, 6. Taxi Toon Smidt. Uitslag heren: 1. Bremakker, 2. Expert, 3. Paal 28, 4. Van Wijngaarden, 5. Vredelust, 6. De Krim. xelse Boys heeft, ondanks twee aal voor te hebben gestaan, niet j volle winst uit de laatste thuis- edstrijd kunnen halen. Jammer »or het over het algemeen degelij- b sluitstuk van de Boys verdedi ng, keeper Frans Stolk, waren ree ongelukkige momenten van _jm oorzaak van de twee KSV- oelpunten. Wat het vertoonde pel betreft was die gelijke stand oor KSV zeker verdiend. De Boys unnen de laatste wedstrijden niet ihun goede spel komen. laast verschillende geblesseerden aan ekant blijkt ook Alfred Bakker nog iel in zijn oude doen te zijn en werd ohn Boogaard nu al in de eerste mi- tuut uit zijn spel gehaald door een irse aanval op zijn pas genezen en- bIs. Ook Jaap van Kranenburg, die eer als vanouds een grote laspost ras voor zijn tegenstander, werd een eer zeer onbehoorlijk onderuit ge aaid zonder dat de scheidsrechter dat izijn boekje noteerde. Het was dan ok onder protest van de Boys dat anvoerder Gerard Boogaard tegen het inde van de wedstrijd, nadat hij een igenstander stevig had aangepakt, Wijziging trainingsuren: laandag 17.30-18.30 uur beginners laandag 21.30-22.30 uur gevorderden (rijdag 17.00-19.30 uur iedereen ris nu voldoende plaats voor nieuwe ursisten. Vrijblijvend meetrainen is al- td mogelijk. Géén trainingen op vrij- lag 5 april en maandag 8 april. Inlich- ingen 02220-5207. Terwijl ZDH 2 in Den Helder met 5-3 verloor van WGW 6, verloor ;ZDH 1 thuis kansloos van medekoploper Koedijk. Onder pri ma omstandigheden begon ZDH goed: de tweemansvoorhoede waarin Jan de Wit hard werkte en waarin Piet Smits niet zo goed uit de verf kwam, probeerde wat het kon om de lange ballen vanuit het middenveld en de achterhoede te verwerken. De eerste helft zou dan ook het spel- beeld te zien geven van een technisch beter Koedijk dat een ruim veldover- wicht had en een op de counter spe tend ZDH; verscheidene kansen kwa men er maar schoten van Jan de Wit, Bram Brouwer én Wilco Bakker wer den gestopt of gingen over. Doordat aan de andere kant de spits van Koe dijk van voorstopper Ruud Wilner geen meter ruimte kreeg, bleef het tot aan de rust 0—0. Alles wat ZDH heette, verwachtte na 'ust een Hoornder offensief omdat die oloeg toen de wind in de rug kreeg. Niets was echter minder waar. De aerste de beste aanval na rust van Koedijk leverde een strakke voorzet op van de rechtsbuiten en de bal werd keurig ingeschoten door Voskamp, de gevaarlijkste middenvelder van Koe dijk. Nog geen vijf minuten later een misverstand bij een inworp van Piet Smits en opnieuw was het Voskamp die de ZDH verdediging, incluis keeper Vonk, zijn hielen liet zien. Dat bete kende 0 2. De verdediging ging steeds onzekerder spelen en er ont stonden herhaaldelijk panieksituaties in de ZDH verdediging. Na een half uur spelen in de tweede helft wist de spits van Koedijk, J. Houwing, opnieuw na een misverstand in de ZDH achterhoe de te scoren. ZDH leek de moed nog niet verloren te hebben want meteen daarop schoot Jan de Wit op de lat en Bram Brou wer kon na een lange dribbel de bal slechts naast punteren. In de laatste vijf minuten wist Koedijk nogmaals te scoren via Voskamp, die alleen op de keeper kon afgaan. Scheidsrechter Coppoolse leidde deze wedstrijd prima: een wedstrijd overigens die ZDH maar moet vergeten. wél in het boekje van die arbiter belandde. KSV startte de wedstrijd met de wind in de rug en nam direct het initiatief zonder dat daar echt gevaarlijke situa ties uit voortkwamen. De schaarse te genacties van de Boys hadden na een half uur spelen wel succes toen Jaap van Kranenburg met een gave voorzet Bert Witte in staat stelde de score te openen. Deze schoot echter voor open doel tegen de lat maar Dirk Roeper herstelde dat door de terugspringende bal alsnog onhoudbaar in te tikken. Na de aftrap was KSV al direct dichtbij de gelijkmaker doch keeper Stolk wist het harde schot via zijn handen en de paal uit zijn doel te houden. Met nog twee minuten voor het rustsignaal te spelen kwam die gelijkmaker er toch toen de Boys keeper een ver en hard schot niet onder controle kon krijgen. Verde diger Pieter Duin probeerde de bal als nog weg te werken maar schoot toen tegen de hand van zijn keeper waar- De paasviering in het Kamphuis van Jan en Paula Brouwer op Zuidhaffel 27 zal op eerste paasdag plaatsvinden. Om 8.00 uur wordt begonnen met een „paasjubel" en wie wil kan daarna om 8.45 uur blijven ontbijten. Om 10.00 uur is er een feestelijke bijeenkomst rond de opstanding van Christus, om 13.00 uur begint de warme maaltijd. Belangstellenden hiervoor worden ver zocht zich tevoren op te geven: 02220-2836. Om 14.00 uur begint een zoekspel met opdrachten, daarna de afsluitende bijeenkomst met zang, eventueel vrije bijdragen en koffie, thee of limonade.' ledereen is welkom, voor vervoer kan gezorgd worden. Ook daarvoor kan het bovenstaande num mer gebeld worden. In de uitwedstrijd tegen Callantsoog heeft De Koog laten zien dat de over winning op Koedijk, vorige week, geen vergissing was. De Koog speelt na de winterstop in een andere opstelling, hetgeen een duidelijke verbetering blijkt. De Koog had thuis met 5—2 van Callantsoog verloren, na een 2—1 voorsprong met de rust en was hier door gewaarschuwd. De Koog begon met de stevige wind in de rug en hield Callantsoog de gehele eerste helft be hoorlijk onder druk. De keeper van Callantsoog werd direct al flink op de proef gesteld met enkele harde af standsschoten, welke hij tot hoek schop verwerkte. De Koog kreeg in deze eerste helft veel hoekschoppen die echter geen treffers opleverden. Cees van Beek die in de beginfase de keeper enkele keren op de proef stel de, werd stevig aangepakt en kreeg ook nauwelijks ruimte. Tony de Jonge was het dichtst bij de openingstreffer maar zijn harde knal belandde via de handen van de keeper op de lat. On danks de grote druk op het Callantsoog-doel stond de keeper geen treffer toe. Callantsoog stichtte enkele keren gevaar via snelle uitvallen maar vond een sterk spelende keeper Bonne op hun weg. Tot de rust bleef het 0-0. In de tweede helft was Callantsoog de aanvallende ploeg, waardoor de strijd zich voornamelijk op één helft afspeel de. Na een kwartier kwam Callantsoog op 1—0 door Tjaardema, die goed pro fiteerde van een misverstandje in de Koger verdediging. Nog geen twee mi nuten later kwam De Koog al weer op gelijke hoogte. John List nam een di recte vrije trap, welke de keeper niet klemvast kon pakken, waarvan de at tente Cees van Beek gretig profiteerde en inkopte: 1—1. Het was ook vrijwel de enige goede scoringskans voor De Koog in deze tweede helft. Callantsoog creëerde wel meer mogelijkheden maar de verdedi ging hield goed stand en wist het ver diende gelijkspel tot het eind vast te h0üden-

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9