exel strijdend onderuit i bekerwedstrijd )0f - Goed paasweekend voor Texelse Boys irst hard knokken en toen veel geluk Uitwisseling van badmintonclub oetbalvooruitzichten Naamplaten en tekstplaten BAKKERS IJZERHANDEL Wij zoeken een bezorger m/v Mï&Jö mssgm er is geen betere mm ■tens iifygg s MST programma SVC vrouwen op tweede plaats Uitslagen zaalvoetbal JJPAG 12 APRIL 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 13 Tl il heeft zich zaterdagavond uitstekend gehandhaafd in de beker- itrijd tegen Hollandia uit Hoorn. Men verloor weliswaar met 1—2 groen-zwarten wisten tot het laatste kwartier een 1—0 voor- ing vast te houden. Dat is tegen een lijstaanvoerder uit de tweede een ijzersterke prestatie. In de eerste helft had Texel zelfs flink frwicht maar in de tweede helft kon men niet goed wegkomen uit de órdende aanvalsklem van Hollandia. Laatstgenoemde ploeg was, emd genoeg, niet sterk in het nauwkeurig afbouwen van een aanval daardoor misten veel ballen doel. Ook had Texel het nodige geluk, teen beetje pech was de gelijkmaker eerder tot stand gekomen. Het ia500 koppen tellende publiek kreeg in deze bekerontmoeting echter oie voetbalwaar voor weinig geld. 1 il heeft met deze wedstrijd weer s bewezen tegen een hoger geklas- rde tegenstander goed uit de voe- te kunnen. Een kwartier had de jg nodig om aan het spel, met na- het hoge tempo van Hollandia, te men. Maar daarna nam Texel bru- weg het initiatief over en wist men [goed voetbal en een hartverwar- ide inzet enkele kansen te creëeren bijna een doelpunt opleverden, i van de Stap begon in de twin- te minuut aan een prachtige solo jsvier Hollandia spelers en zag zijn Dtnet over het doel verdwijnen, ischoten van Louis Uriot stichtten nodige gevaar voor het Hollandia De voorsprong die Texel in de 25ste minuut nam was volkomen verdiend. Stimulans Het was Louis Uriot die met een prachtige kopbal uit een hoekschop de luidruchtige Hollandia-keeper wist te passeren. Een geweldige stimulans voor Texel dat frank en vrij voetbalde met als grote uitblinker Rob van de Stap die zowel aanvallend als verdedi gend liet zien als rechtermiddenvelder goed uit de voeten te kunnen. Ook de andere Texel spelers groeiden goed in de wedstrijd. Slechts eenmaal kon Hollandia echt gevaarlijk worden, toen uit een mooie combinatie de bal net voor het Texel doel langs ging. 'e werker Louis Uriot scoorde met een mechtige kopbel het eerste en enige Texel- Het publiek vroeg zich af hoe lang Texel stand zou kunnen houden. De tweede helft gaf een enorme druk te zien op het Texel doel. Vooralsnog wist Texel door goed te verdedigen en door de sterk keepende Charles Iepen- burg redelijk stand te houden. De trai ner bracht Nicol Schermer in het veld voor Gerrie Plaatsman. Een enigszins vreemde wissel omdat Paul van Exel die vaak onbereikbaar was voor zijn medespelers meer in aanmerking kwam voor vervanging dan de steeds beter voetballende Plaatsman. De wis sel leek ook het evenwicht op het middenveld van Texel uit balans te brengen. Hollandia profiteerdd hier goed van door met goed opkomende middenvelders diep door te dringen in de Texel-defensie. Voor het Texel doel ontstond regelmatig paniek-voetbal. Capitulatie Met nog slechts twaalf minuten moest het heldhaftig strijdend Texel binnen enkele minuten tweemaal capituleren. De doelpunten kwamen tot stand door snelle combinaties waar de Texel ver dediging geen antwoord op had. De laatste minuten van de wedstrijd pro beerde Texel nog de gelijkmaker te for ceren. Dat lukte soms bijna. Piet Monster kreeg enkele keurige voorzet ten maar reageerde zaterdag niet alert en kon niet loskomen uit de Hollandia- defensie. Uriot en Van der Stap had den geen moeite met het hoge spelrit- me en waren enkele malen gevaarlijk. Uit een afgeslagen aanval schoot Klaas Drik Koorn keihard net naast. Zo zegevierde een technisch sterker Hol landia over een Texel ploeg die met veel inzet prima tegenstand bood. De grote overwinnaar was eigenlijk het publiek dat heeft genoten van een spannende voetbalavond. De badmintonuitwisseling met Den Helder op 14 paril is uitgesteld tot zon dag 21 april. Leden die zich nog op willen geven kunnen dat doen tot en met maandag 15 april bij Margriet Rey, tel. 02220-2345 of aan de zaal. I.H. E-pupillen spelen zaterdag tegen else Boys E1 op het Boys-veld om 30 uur. De D-pupillen zijn vrij. [eerste gaat zondag naar Petten, tmoet mogelijk zijn om een ge- spel te behalen. Het tweede heeft competitie er opzitten en heeft dus l Texel teerste, dat nog wel een paar istpunten kan gebruiken, gaat uit ir Kolping Boys, dat niet meer in imerking komt voor de bovenste of >r de onderste plaats. De Oudorpers 'ben een technische goed voetbal de ploeg en zijn vooral op eigen rein moeilijk te kloppen. Op Texel rd het na een goede en spannende dstrijd 1—1. Als de groenzwarten t dezelfde inzet strijden als tegen llandia dan wordt het winst. Het 'ede, nog steeds balancerend op de dvan de degradatiekuil, moet naar 'loper Vlaken 2 (Venhuizen), een are opgave. Het derde moet thuis 'Succes 3 de punten kunnen pak- Op Wieringen werd het 2—2. Het de dat er er in de laatste wedstrij- i niet veel van maakt, krijgt het uit en Callantsoog 3 waarschijnlijk te 'eilijk. A1, dat het zo goed doet, et ook van het op bezoek komende 'maria Victrix A2 kunnen winnen. (else Boys schillende elftallen zijn al uit- 'peeld dus worden de programma's iner. Omdat de groepen van C1 en meisjes B-junioren nogal klein wa- zijn voor deze teams extra dstrijden vastgesteld. C1 speelt za- tóg tegen watervogels C2 en de 'sjes tegen Vios W. Beide op eigen tin om 13.30 uur. De junioren B2 Iden nog een competitiewedstrijd fled. Ze gaan met de boot van 05 uur naar SVAP B1. 'dag voor Boys 1 de een na laatste "petitiewedstrijd. Ze gaan op be- bij Succes. Deze zijn zonder zelf sPelen in het paasweekeinde kampi- geworden. De nummer twee op ranglijst Woudia verloor zaterdag 1BKC en ook de Boys zorgden voor 'verrassing door in Westwoud met '0 te winnen. Om helemaal veilig te is er voor de Boys nog één punt Een gelijkspel is dus al genoeg, tmk boot 13.05 uur. Oosterend !srdag speelt het eerste seniorenelf- vpn Oosterend thuis tegen HSV. HSV staat op de vierde plaats en Oosterend staat achtste. Door het thuisvoordeel moet Oosterend echter toch tot een overwinning kunnen ko men. Het van slag zijnde tweede team ontvangt Reiger Boys 5. Oosterend is nog niet kansloos voor promotie maar dan mag er vanaf nu geen punt meer verspeeld worden. De A- en B-junioren zijn vrij. Voor de C-junoren staat op nieuw de topper tegen Wiron C1 op het programma. Hopelijk gaat deze partij nu wel door en weet Oosterend te winnen zodat men kampioen is. De meisjes spelen zaterdag thuis tegen WGW. Zondag ontvangen de senioren koplo per WSW. WSW heeft slechts twee punten meer dan Oosterend maar SVO staat derde en heeft drie wedstrijden meer gespeeld. WSW verloor afgelo pen weekend echter verrassend en zal er nu op gebrand zijn zich niet nog eens te laten verrassen. Weet Ooster end te winnen dan is men zo goed al zeker periodekampioen. Een spannen de match dus. De vrouwen gaan naar ASV om te proberen daar een. over winning in de wacht te slepen. S.V. Cocksdorp Alleen het tweede en de junioren spe len dit weekend. Het tweede ontvangt Reiger Boys. Een sterke ploeg die de vorige keer met maar liefst 10 3 thuis wist te winnen. Thuis zullen de SVC- ers ze het ongetwijfeld moeilijker ma ken. Aanvang 15.00 uur. De junioren ontvangen Helder. Ook een zeer sterl- ke ploeg. Toch moet men de SVC-ers niet onderschatten, want HRC werd onlangs ook een punt afgenomen, aanvang 13.30 uur. S.V. De Koog Het zaterdagteam speelt zaterdag zijn laatste uitwedstrijd tegen BKC. Tegen deze tegenstander speelt De Koog al tijd erg sterk en staat de sportiviteit voorop. Vertrek met de boot van 13.05 uur. De B-junioren spelen om 13.30 uur thuis tegen het sterke HRC B3 en worden kansloos geacht. De F-pupillen spelen om 11.00 uur en de D-pupillen om 12.00 uur thuis tegen Oosterend. Koog 1 ontvangt zondag hekkesluiter Schoorl. In de uitwedstrijd kwam De Koog niet verder dan een 1—1 ge lijkspel, maar sindsdien is er wel iets veranderd in het team van De Koog. Aanvang 14.00 uur. De dames spelen om 12.00 uur thuis tegen Berdos. Er zal beter gespeeld moeten worden dan tegen Duinranders anders gaan de punten wéér naar de buren. Terreindienst: Jo Flens en Vincent van de Broek. Vrijdag om 20.15 uur is er een buiten gewone ledenvergadering voor alle se nioren in restaurant Capri. keuze uit verschillende kleuren, in 1 dag klaar. Telefoon 02220 2346 Wij zoeken iemand die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route Nieuwlanderweg Pij- persdijk, Mienterglop, Oudedijk je, Maaikeduinweg Ruigendijk. Hier wonen ongeveer 50 abonnees. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omge ving woont, b.v. een scholier. De kranten moeten dinsdag- en donderdagmiddag even na 15.00 uur in onze drukkerij in de War moesstraat worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. Parkstraat 10 Postbus 11, 1790 AA 1791 AC Den Burg - Texel telefoon (02220) 2741 v"'. x JR i«^ia8®BiPs!w^ 'N WINK EL VOL IDE EEN! Rob van de Stap stak tegen Hollandia weer in een ouderwetse vorm. De dribbelaar en balgoochelaar van Texel was overal op het veld druk in de weer, maar één van de mooiste akties van de match was wel het in zijn eentje passeren van vier tegenstander. Dat ging razendsnel en Van de Stap wist Ibijna) alleen voor de keeper te komen. Zijn schot ging net over Donderdag 11 april 1985: Volleybal Veerburg, Anna Paulowna: 19.00 u. LOS '82 1-Tevoko 2 (d) Zaterdag 13 april 1985: Basketbal De Koninghal, Den Burg: 17.00 u. De Mareis-Zeemacht (j.kad.) Sportlaan, Den Helder: 19.00 u. De Mareis-Hoppers (d.sen.) Volleybal Ons Genoegen, Den Burg: 12.30 u. onderlinge wedstrijden mini's, adspiranten en overige jeugd. 13.30 u. Tevoko 2-WSOV 1 (h) 13.30 u. Tevoko 3- WSOV 2 (d) 13.30 u. Smash '68-HCSC 4 (d) 15.00 u. Tevoko 1-Simokos 1 (h) 15.00 u. Tevoko 4-Braaf 2 (d) 15.00 u. Tevoko-Juvoc 1 (m.asp.) Maandag 15 april 1985: Volleybal Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. Juvoc 2-Tevoko (m.asp.) De laatste SVC vrouwen wedstrijd van dit seizoen is op paasmorgen in Winkel gespeeld. Ook dit keer een oppermachtig SVC-team, dat geen genade kende met de tegen stander. Al in de eerste minuut werd er gescoord. Marianne van Heerwaarden kreeg na de aftrap direct en bal en kon simpel scoren. Cobi Boon kon na de volgende aftrap de bal alweer na enkele minuten ont vangen en ook rustig 0 2 aanteke nen. Mede dankzij de krachtige wind werd er alleen in en net buiten het strafschopgebied van Winkel gespeeld. Keeper Carola Brokken ging als laatste vrouw spelen en wist na twintig minu ten, na een mooie solo, voor 0 3 te zorgen. Mirjam van de Veen kon vlak voor rust nog een vierde goal maken. Ook na de rust vertoonde de wedstrijd hetzelfde beeld. De uitvallen van Win kel wareen iets makkelijker omdat de wind nu aan hun zijde was. Hermine Boon kon vanaf het middenveld echter makkelijk oprukken en voor 0 5 zor gen. De wedstrijd stond niet bol van techniek en conditie. Duidelijk was wel dat SVC de sterkste was en in het ge heel geen moeite had met Winkel. Toch maakte SVC onnodige foutjes en missers, die een sterkere tegenstander wel af zou straffen. Na een kwartier spelen in de tweede helft wist één van de betere speelsters van Winkel door te breken en Carola Brokken te omspe len. De eer van Winkel was gered met deze goal. De SVC dames waren me teen weer allemaal in stelling en Mari anne van Heerwaarden wist vlak voor tijd de zesde treffer voor SVC te ma ken. Zo had SVC toch het laatste woord in een wedstrijd die voor het grootste deel van de tijd op één helft werd gespeeld, De vrouwen staan nu op de tweede plaats en komen daar niet meer vanaf. Alleen ZAP kan nog gelijk komen, maar gezien hun doelsal- do zal dat niet meer lukken. Of de vrouwen een klasse hoger zullen gaan spelen is nog niet helemaal zeker. Dat wordt aan het einde van de competitie bekend gemaakt. De Texelse Boys hebben een goed voetbalweekend achter de rug. Uit de twee inhaalwedstrijden haalde de ploeg drie punten. Eén punt te gen het laagst geklasseerde MOC, en maar liefst twee punten bij de nummer twee Woudia. Hierdoor zijn de Boys op de goede weg naar handhaving in de tweede klasse. De wedstrijd tegen MOC was een echt degradatieduel, hard en rommelig met weinig goed voetbal. MOC startte overdonderend. Na vijf minuten keken de Boys al tegen een achterstand aan. Met een schitterende volley deponeer de Pieter Willemse de bal in de boven hoek, achter de verbaasde Frans Stolk. MOC leek de Boys te overdon deren en had het beste van het spel. MOC profitgeerde hier niet van en zak te gaandeweg de eerste helft wat te rug. Na rust wisten de Texelse Boys snel op gelijke hoogte te komen. Een indirecte vrije trap van Bert Witte, ver dween via een MOC speler in het doel. Nu kreeg het team van trainer De Vries wat meer greep op het spel, al behield MOC een licht veldover- wicht. Desondanks bleef de 1—1 stand gehandhaafd en konden de Texelse Boys weer een puntje bijschrijven. Cadeau De wedstrijd tegen Woudia vormde de klapper van het weekeinde. Woudia moest winnen om nog een kleine kans op de titel te maken. De Texelse Boys wensten hier niet aan mee te werken. Zij schonken hyn trainer een verjaar dagscadeau in de vorm van een over winning. In deze wedstrijd waren de hoofdrollen weggelegd voor scheids rechter Dekker en de harde wind. In de eerste helft hadden de Boys de wind schuin tegen. Door het vroegtij dig storen wist men de tegenstander ver van de goal af te houden. On danks veelvuldig balbezit creëerde Woudia weinig scoringskansen. Vlak voor rust zette Pieter Duin zijn ploeg onverwacht op voorsprong. Geheel vrijstaand bij de tweede paal kreeg hij de bal uit een corner van Jaap van Kranenburg voor de voeten. Hard schoot hij vanuit een moeilijke hoek raak. De vreugde leek echter van korte duur, want na de eerste de beste Woudia aanval lag de bal al in het Boys-net. Op aanraden van grensrech ter Veenstra keurde scheidsrechter het doelpunt echter af wegens buitenspel. Dit leidde tot veel opwinding bij Wou dia. Dekker floot echter voor rust en zo kon Woudia wat tot bedaren komen. Fanatiek Door dit voorval begon Woudia de tweede helft fanatieker en kwam de Boys-defensie onder grote druk. De verdediging onder leiding van Pieter Duin en Gerard Boogaard weerde zich echter uitstekend. Ook Frans Stolk keepte, na een paar mindere wedstrij den, een ijzersterke pot. Onverschrokken wierp hij zich telken male voor de Woudia aanvallers. Des ondanks kreeg Woudia een paar uitge lezen mogelijkheden. Gelukkig voor de Texelse Boys stond het vizier van de Woudia spelers niet op scherp. Zelfs voor open doel zagen zij geen kans om de bal in de touwen te werken. Door het verre opdringen van Woudia waren er voor de Boys mogelijkheden in de counter. Doorbraakpogingen van Dirk Roeper en Jaap van Kranenburg konden slechts ternauwernood verij deld worden. Vlak voor tijd was het wel raak. Alfred Bakker onderschepte de bal op rechts en bediende de ver- opgekomen Paul Witte. Deze maakte gretig gebruik van de mogelijkheid en scoorde beheerst. Hierna was de koers gelopen en behaalden de Texelse Boys twee punten. Dit deden zijdoor keihard te werken, waardoor het degradatiege vaar grotendeels afgewenteld is. Vol gende week kunnen zij tegen kampi oen Succes tonen dat ze terecht in de tweede klasse spelen. Beker: Gamma-Nissan 3—2 Oosterend-Mantje 5—5 Mantje w.n.p. A O 2000-Casino 6—2 JeNeboog-Tex.Boys 2 3 Oosterend 2-Gamma 2 2 5 Eerste klasse: Citroën-De Mok 3 5 Oosterend 3-.Casino 2 3 3 Texel-Nissan 3 1— 3 Gamma 3-Nissan 4 1 1 ZDH 2-Rab 3-1 Derde klasse: Nioz-Gamma 5 4—2 Oosterend 6-Ver.Schilders 1 1 Jelleboog 2-Gempo 0 1 Tex.Boys 3-De Muy 1—1 Nissan 4-Casino 3 3 1 Vierde klasse: Zaanderwijk-Oosterend 7 7—2 Ver.Schilders 3-Nioz 2 1 1 Tex.BOys 4-ZDH 3 3-3 Texel 2-Ver.Schilders 2 2—2 Rab 2-Topido 2 2—4 Junioren: Gamma-Nissan 1 —4 Ver.Schilders-Vissers bouwb. 3—4 NMS-Paracentrum 0—4 Tex.Boys 4-Gamma 4 0—0 Gamma 3-ZDH 2 4-2 Texel 2-ZDH 1 2-2 Dames: Gamma 2-Rentenaar 0—2 Tex.Boys 2-Texels Lamsvlees 2—6

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 13