Als de glasbak rinkeldekink zegt,bedoelt-ie dankjewel. „Purple Rain" Mafia Brothers het beste in para-Rotation Meet Glas, hup in de glasbak Geen Texels succes in toernooi van damesselecties Nieuwe trainingen bij atletiekvereniging Turkenburg groentezaden, bloemenzaden en kruidenzaden. BAKKERS IJZERHANDEL Programma zaalvoetbal Rommeltjesmarkt Den Hoorn Expositie over „Fijne motoriek" Ouderen richten fietsclub op Speets en Witte klaverjaskam pioen Vreemd geld Opbrengst collect Druk paasweeken voor wielerclub PAGINA 14 TEXELSE COURANT VRIJDAG 12 APRIL De Mafia Brothers tijdens de prijsuitreiking. In 1983 nog een omstreden artiest die het Amsterdamse Paradiso nauwelijks vol kreeg, in 1984 stak (de nog steeds omstreden) Prince Michael Jackson naar de kroon met hits als ,,1999", „Erotic City", ,,l would die for u" en uiteraard „Purple Rain", de titelsong van de film die van vrijdag tot en met maandag in City draait. Purple Rain is geen film bedacht door handige zakenbonzen maar een pro- dukt dat alles te maken heeft met Prince en de mensen die hij boeit. De internationale pers schreef „een film voor en door de jeugd" en dat motto vindt men terug in deze boeiende, ei genzinnige rolprent. Prince en zijn groep The Revolution spelen elke avond in „The First Ave nue Club on 7th Street Entry", een populaire discotheek in Minneanapolis. Hun muziek is luid en rauw en het pu bliek is dol op deze klanken. Een an dere groep die samen met hen op treedt is The Time, een groep die meer de disco-toer opgaat en die nog al „retro" gekleed gaat. Tussen die twee groepen heerst een soort gewa pende vrede; in elk geval een gezonde concurrentie. Op een avond komt de knappe Apollo- nia de stad en de discotheek binnen gedwarreld en zij valt meteen voor Prince, ledereen valt echter op haar, in het bijzonder Morris, de zanger van The Time. Dit wakkert de concurren tiestrijd nog aan, maar Prince gas met de knappe dame aan de haal Morris slaat echter onder de gord probeert haar van Prince weg tel door haar een plaats te geven ini nieuwe meidengroep Apollonia 6, zover de rode draad van het verhJ Wat je echter vooral bezig houdt; deze film is de persoonlijkheid van Prince. Hij leeft helemaal in zichzd lijkt de hele wereld te bekijken als buitenstaander. Prince leeft voor F ce en niemand geniet zijn vertroui of weet tot hem door te dringen.I jongen gaat duidelijk gebukt ondei zware problemen en uiteindelijk ko we te weten dat die te vinden zijn zijn ouders. Zijn vader was een vei lovend artiest maar hij heeft zichze en zijn carriere naar de bliksem pen. Nu ranselt hij zijn vrouw af er heeft geen aandacht voor zijn zoo' Prince is bang dat hij zal eindigen als pa en daarom sluit hij zich op' wereld van zijn muziek. De groteo mekeer in zijn leven komt als zijn' der onverwacht zelfmoord pleegt. In Amerika en Europa loopt het nc steeds storm voor deze film. Heti= regelmatig gebeurd dat mensen Ie nacht voor een bioscoop kamp* den om de volgende dag maar ee« kaartje te kunnen bemachtigenl Zo zanger als film werden een fenofli en vanaf vrijdag kan men zien en' ren wat er nu zo speciaal is aan F en aan Purple Rain. Een rolprent uiteraard gelardeerd is met de vele en bijna-hits die Prince afleverde. In Filmganger draait donderdag^1 „El Sor" van de Spaande regissei Victor Erice. Aanvang 20.00 uur, Vrijdag vond in sporthal De Beuke- kamp in Purmerend het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi plaats van de damesselecties van de afdeling Noordholland. Dit jaar deed voor het eerst de selectie van Texel mee, maar het niveau van dit toernooi was dermate hoog dat de Texelse dames weinig hadden in te brengen. Het toernooi werd gedomineerd door de selecties van Den Helder en Alk maar. De Helderse selectie bestond voornamelijk uit speelsters van de kampioen van Noordholland, Watervo gels, en Alkmaar steunde voornamelijk op de dames van AFC. Den Helder werd winnaar met slechts één neder laag tegen Zaanstreek en Alkmaar ein digde als tweede. De Texelse selectie eindigde onderaan zonder een winst punt. Wat de selectie van Texel voor namelijk te kort kwam was conditie en zelfvertrouwen. Keepster Angelique Beekhuis deed op het laatste moment afbericht zodat een beroep werd ge daan op de keepster van Gamma 2, José Coutinho. Zij deed het zeker niet slecht, maar het valt uiteraard niet mee om zonder enige voorbereiding te moeten invallen. De kern van Texel bestond uit vijf speelsters van Texelse Boys die nu mooi ervaring konden op doen voor de komende promotie wedstrijden. Van dit vijftal was Anita Witte een van de beste, niet alleen doordat ze het enige Texelse doelpunt scoorde, maar ook door haar harde werken en haar spelinzicht. Topspeelster Nicolien Keijser presteer de daarentegen beneden haar kunnen maar desondanks werd ze door de keuzecommissie van de afdeling Noordholland geschikt bevonden om te mogen uitkomen in de Noordhol landse selectie. Gamma-speelster Cor- rinne Timmer was tijdens het toernooi ziek geworden en kon daardoor niet voluit meedoen, terwijl de beide jeug dige Oosterend-speelsters Natascha van der Vis en Carolien Wetekamp zichtbaar onder de indruk waren van de entourage van het toernooi. Kor tom er is voor de coaches Janneke Kampstra en Frits Androg nog heel wat werk aan de winkel om het niveau van de Texelse selectie wat op te krik- In het kader van de lan- geafstandstraining start de atletiek vereniging Texel zondagochtend met een wekeiijke langeduurloop en fartlektraining. De aanvang is om half elf precies en men verza melt op het parkeerterrein nabij het Turfveld. De training staat on der leiding van Jan Knippenberg. Alle geïnteresseerde midden- en lange- afstandlopers kunnen meedoen. Voor nadere informatie kan men bellen met Jan Knippenberg (02220-2216) of met Ed van Bommel (02222-448). Tevens start op vfijdag 12 april de trai ning sprint en middenafstand. Deze trainingen vinden plaats op de velden van Texelse Boys. De trainingstijden zijn voor de sprinters van 19.00-20.00 uur en voor de middenafstandlopers van 20.00-21.00 uur. De trainingen staan onder leiding van Ed van Bom mel. Verder zijn de al bestaande trai ningen opnieuw ingedeeld. On derstaand het trainingsrooster zoals dat vanaf 10 april geldt. Maandag 19.00-21.00 uur: alg. condi tie, lopen, horden. 19.45-20.45 uur: werpen. Woensdag 14.30-16.30 uur: jeugdtraining. Donderdag 19.00-21.00 uur: loopscho ling, alg. conditie, springen. Vrijdag 19.00-20.00 uur: sprint 20.00-21.00 uur: middenafstand Zondag 10.30 uur: lan- geafstand/fartlek. mfy Telefoon 02220-2346 'N WINKEL VOL IDEEEN! heeft het plan om in juli deel te ne men aan de nationale kampioenschap pen koepelrelatiefspringen. Of het team de wereldkampioenschappen haalt is nog een open vraag maar als dat gebeurt is de kans op een wereld- plak bijzonder klein. Grootste kansheb ber is China. Herman Landsman: „Van die Chinezen hoor je in de parawereld heel weinig maar als ze meedoen hebben we een geduchte tegenstander. Die jongens zijn bijna niet te evenaren in het koe pelrelatiefspringen." Maandagmorgen werden de prijzen (bekers, medailles en champagne) uitgereikt in de hangar van het vliegveld. Donderdag 11 april 17.15 u. Nissan-Cafeetje 17.45 u. Tex.Boys 3-Texel 1 18.15 u. Alkema-Tex.Boys 2 18.55 u. A-t-0 2000 2-Oosterend 4 19.35 u. Ver.Schilders-De Muy 20.15 u. Gamma 5-Oosterend 6 20.55 u. Casino 3-Nioz 21.35 u. Rab 2-Zaanderwijk 22.15 u. Tex.Boys 3-Jelleboog 2 Zaaldienst: Nissan Vrijdag 12 april 17.00 u. ZDH 1-Oosterend (m) 17.30 u. Nissan-Gamma 2 18.00 u. Tex.Boys 5-Tex.Boys 2 18.30 u. Gamma 1-Vissers Bouwb. 19.05 u. PH Hotel-Pakhuus 19.45 u. ZDH 2-Nissan 3 20.25 u. Oosterend 5-Topido 21.05 u. ZDH 3-Ver.Schilders 2 21.45 u. Gamma 4-Rab 22.30 u. Tex.Boys-Mantje ZaaldienstfTex.Boys Zaterdag zullen leden van ZDH tussen 10.00 en 13.30 uur in Den Hoorn en 't Horntje huis aan huis artikelen ophalen die verkocht kunnen worden op de rommeltjesmarkt van de Hoornder donderdagen. Degenen die spullen kwijt willen voor dit doel kunnen ook bellen met de voetbalclub: 02226-556. De rommeltjes worden dan opgehaald. De schoolbegeleidingsdienst voor Den Helder en omstreken heeft momenteel in het gebouw Barkstraat 2in Den Hel der een tentoonstelling van ontwikke lingsmateriaal voor 4 tot 8-jarigen. De expositie geeft een indruk welke bestaande en nieuwe materialen door de leveranciers Rolf en Jegro in de handel zijn gebracht. De schoolbege leidingsdienst heeft de collectie aange vuld met informatiemateriaal. De ten toonstelling duurt tot half juni en is te bezichtigen op werkdagen (behalve vrijdags) van 8.30 tot 17.00 uur. De heer F. Haarsma, verbonden aan het ouderencentrum De Buure- ton, is bezig met het formeren.van een fietsclub voor vijftig plussers. De bedoeling is regelmatig tochten uit te stippelen en aldus lichaams beweging in gezellige sfeer te stimuleren. Natuurlijk zijn ouderen best in staat om individueel te fietsen, maar een feit is dat veel mensen daar in de praktijk toch niet toe komen. Bij geza menlijk en op afpraak op pad gaan, stimuleert men elkaar. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij De Buureton, telefoon 02220-2696. Bij voldoende belangstelling zal ook een zwemgroep voor ouderen van de grond worden gebracht. Doel is door middel van zwemles en „zwemgym- nastiek" lichamelijk en geestelijk fit te blijven. De club wil het hele jaar actief zijn, 's zomers in het gewone zwem bad en de overige tijd in een der over dekte kleine baden van Texel. Aanmel den kan via hetzelfde telefoonnummer. ken. Het zaalvoetbal voor dames staat op Texel nog in de kinderschoenen en dat kan alleen veranderen als meer meisjes gaan zaalvoetballen zodat de competitie uitgebreid kan worden. Contacten met teams van de overkant zijn in deze onontbeerlijk om vooruit te komen. De klaverjaskampioenen van het seizoen '84-85 zijn Gery Speets en Jaap Witte. Ze pakten tevens de eerste plaats in de derde periode. Na een spannende strijd wist het kop pel Willem Bakker en Nel Koomen de tweede plaats te bemachtigen. Het echtpaar Jan Spaans eindigde als der de, ze wisten het de tweede plaats niet te behouden. Peter en Riet van Heerwaarden wisten beslag te leggen op de vierde plaats. Als vijfde eindig den Freek en Gerda Veeger. De hoogste score van dit seizoen was voor George Eelman en Frans Bos met 8304 punten. De marsenprijs was voor Willem Koomen en Gusta Linneman met 64 marsen. Eindstand: G. Speets-J. Witte 170259 51 N. Koomen-W. Bakker 169470 44 Echtp. J. Spaans 168967 59 Echtp. P. v.Heerwaarden 166088 52 Echtp. F. Veeger 165988 55 G. Eelman-F. Bos 165780 46 C. Hoogeboom-J. Bakker 165469 59 H. Bakker-C. Vinke 154805 53 G. Smit-A. Bakker 164607 49 H. Zijm-J. Koomen 163930 49 Westduitse marken 100= f 111,25 Belgische franken 100= f 5,45 Franse franken 100= f 35,75 Zweedse-kronen 100= f 37,25 Zwitserse franken 100= f131,25 Deense kronen 100= f 30,— Amerikaanse dollars 1 f 3,50 Engelse ponden 1 f 4,14 Oostenrijkse schilling 100= f 15,86 Italiaanse lirés 10.000= f 16,80 Spaanse peseta's 100= f 1,96 De Sakor-collecte heeft op Texel f3612,55 opgebracht. De opbrengst per dorp was als volgt: Den Burg f2102,10, Den Hoorn f302,90, 't Horntje en Prins Hendrikpolder f127,95, De Koog f238,70, Oosters f462,55, De Cocksdorp f94,85 en( deschild f283,50. Zaterdag zijn alle jeugdrenners van wielervereniging Texel naar de paas ritten, georganiseerd door DOK Dj Helder, geweest. Hier kwamen alle tegorieën van 8 jaar tot en met 14 aan bod. De Texelse jeugd wist in categorieën naar kwaliteit te preste ondanks vele lekke banden. Na de wedstrijden kregen alle rennertjess doos met paaseieren. Eerste paasdag zijn de jeugdlicentis houders naar Olympia Amsterdam weest waar een gecombineerde wedstrijd werd gehouden van des tricten Noordholland met Zuidholls 1. Bij de 13-jarigen moest A.S. Koj man al in de tweede ronde met el lekke band afstappen, maar Desire Boks wist zich in deze wedstrijd iii peloton te handhaven. Bij de 14-jarigen reden Tymen Wit en Jat Vinke mee. In het grote peloton w de strijd geleverd wat uiteindelijk c) een massale einsprint uitliep. Tymi wist zich tot een goede derde plaaD te sprinten en als beste Noordholli der tevoorschijn te komen. Maand tweede paasdag werd er onder sti f achtige weersomstandigheden ven t ken naar de vereniging de Bataaf jr Zwanenburg, door dezelfde ren- ners/sters als die van zondag. Des Boks streed de strijd bij de 13-jarig maar ze moest vier ronden voor li einde stoppen wegens een lekke t De 14-jarigen gingen van start mei vrij grote groep (45 renners). Vanaf begin werd er door de renners fon getrokken, waar Jacco Vinke enl men Wit een groot deel van de k( hebben „gemaakt". Dat resulteerd een kopgroep van zes man. In de eindstrijd moest Tymen Wit het af gen in de sprint. Hij eindigde opee' knappe tweede plaats met Jacco ke als vijfde. Donderdag 11 en dinsdag 16 april er weer clubcompetitiewedstrijden3' het wielerparcours in Den Burg. Se' jeugd tot 14 jaar 18.30 uur en oude renners om 19.15 uur. koppige jury volgt met kijkers de verrichtingen van de koepelrelatiefspringers. Het Texelse parateam Mafia Bro thers is zaterdag en zondag over tuigend winnaar geworden in de door henzelf georganiseerde inter nationale Rotation Meet. Deze wedstrijd trok niet alleen negen andere parateams naar Texel, ook het publiek kwam goed aan haar trekken. Een Rotation Meet is een wedstrijdon derdeel van het sinds enkele jaren on der gevorderde para's populaire koepel relatiefspringen. Een team van vier personen moet na een korte vrije val een toren („stack") vormen en degene die boven op de toren staat (op de schute van de para onder hem) moet zich zo snel mogelijk losmaken en on deraan aansluiten. Dat roulatiesysteem mag men volhouden tot uiterlijk drie minuten nadat het team het vliegtuig heeft verlaten. Het aantal wisselingen in de stack wordt geteld door een drie-koppige jury met forse kijkers. De Mafia Brothers, bestaande uit de in structeurs Herman Landsman, Ernst en Simon Woerlee en Iwan Spilker, wisten in drie minuten tijd soms 13 keer te rouleren en konden in tien sprongen e.en forse voorsprong nemen op een team uit Zwitserland. Een vier- mansploeg uit België werd derde. Ver der waren er teams uit Finland en Duitsland. China Het springweer was zaterdag ideaal en zondag iets minder. De harde wind van zondag had weinig invloed op de prestaties, daar heeft men op grote hoogte weinig last van, maar de aan wezigheid van thermiek in de lucht kan het aantal „rotaties" in drie minu ten wel beïnvloeden. Zaterdag was er meer thermiek dan zondag. Het was voor het eerste dat een Rotation Meet op Texel werd gehouden en de. wedstrijden waren ook vooraf niet aan gekondigd. Desondanks was er veel publieke belangstelling. Mafia Brothers

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 14