+GIR06868 Thijsseschool is bang voor zwakke concurrentiepositie Paasattracties in De Koog zeer succesvol Voor het weekend GLASBAK van 13 t/m 14 april Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Gezinsverzorging Alcohol en drugs Dierenartsen Noodslachtingen Brand/ambulance 1985 Kerkdiensten Rijkspolitie Kustwacht Eierland imeur-beurs Oudeschild >rleg over toekomst zieknis Den Burg instsubsidie voor sisscholen Paviljoen 3 wordt Paviljoen 33 Veel gereedschap voor Scouting Sil de Strandjutter bij ANBO-toneel Muurkillers |9 DAG 12 APRIL 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Personeel en medezeggenschapsraad van de Thijsseschool in Den Burg vrezen voor een zwakke concurrentiepositie ten opzichte van andere scholen als de verbouwingen en aanpassingen van alle nieuwe basis scholen een feit zijn. Andere scholen gaan er na de verbouwingen op vooruit maar de Thijsseschool constateert vijf punten van achteruitgang. Men vreest met name voor kwaliteits verschil tussen de drie basisscholen in Den Burg omdat de onderwijsmoge lijkheden van de drie scholen na de aanpassingen niet meer gelijkwaardig zijn". Voor de onderbouw van de Thijsse school is er straks geen speelplein zo als dat nu bij de Woelige Hoek het ge val is en ook dé mogelijkheid om „ge- differenteerde leersituaties te schep pen" ontbreekt. Er is straks in de Thijsseschool geen goede berging en geen ruimte voor een documentatiecentrum. Ook een overzichtelijke ruimte voor kleutertoilet ten ontbreekt. Het college staat op het standpunt dat de integratie van kleuter en basison derwijs voor de gemeente geen extra kosten met zich mee mag brengen. De huidige aangedragen knelpunten wor den echter wel serieus genomen en gepoogd zal worden de wensen van de Thijsseschool te realiseren met ex tra rijkssteun. Als dat niet lukt en de realiteit gebiedt om daarvan uit te gaan, zou kunnen worden bezien in hoeverre de gemeente de wensen van de Thijsseschool kan inwilligen. Voordat dit eventueel gebeurt moet onderzocht worden of de Thijsse school inderdaad minder, bedeeld is dan de CVO en Jozefschool. Het colle ge merkt op dat de katholieke basis school ook worstelt met ruimteproble men ,,maar het behoud van onze be langrijkste openbare school verdient wel speciale aandacht". Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon (02223) 234. Dokter Coutinho is afwezig tot 27 april. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zuster M. Keijser-Duinker, De Houtmanstraat 55, Oudeschild, tel. (02220) 4132. Telefonisch bereikbaar zaterdag en zondag_van 13.00-14.00 en 18.30-_ -19.30 uur. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Maandag t/m vrijdag 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. (02220) 3241. Lidmaatschapskaart mee brengen. Voor zeer spoedeisende tandheelkundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies terecht in het tandheelkundig centrum in het Groene Kruisgebouw, Witte Krüislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m 1 vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur. Zondag van -11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed- j§ eisende gevallen. 1 Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. E Dit weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. C. de Kruyff, telefoon (02228) 643. Consultatiebureau voor alcohol en E drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: S telefoon (02226) 413. 1 Zelfhulpgroep voor partners van I verslaafden: overdag (02226) 413 of 593, vragen naar Lies of Carla; 's avonds (02223) 821 (Lies) Alleen voor spoedgevallen E telefoon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slachtplaats); na werktijden en in Ij het weekend (02220) 3541 via E TEM-centrale. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor 02230-22222. Voor niet E spoedeisend ambulance- vervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-22222. Zondag 14 april 1985 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar Den Hoorn 11.00 uur ds. Hoekstra De Koog 9.30 uur ds. Hoekstra De Waal 9.30 uur dienst in De Koog Oosterend 9.30 uur ds. De Jong Oudeschild 11.00 uur ds. De Jong De Cocksdorp 11.00 u. ds. Ter Haar GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur drs Sj. Runia 19.30 uur drs Sj. Runia Oosterend 10.00 uur drs. A. J. J. van Noord, uit Stellendam 19.30 uur drs. A. J. J. van Noord GEREFORMEERDE GEMEENTE Gebouw Schoolstraat. Oosterend 10.00 uur ds. B. v.d. Heiden, uit Woerden 16.00 uur ds. B. v.d. Heiden GEREFORMEERDE GEMEENTE Gebouw Schoolstraat Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur da. A. Kuit- Verbeek, uit Hippolytushoef BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur ds. Van de Vlugt Welkomstdienst m.m.v. een eigen zangkoor. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur, Dameskoor zondag: 10:45 uur, Herenkoor Oudeschild: zóndag 9.30 uur De Koog: zondag 9.30 uur Woord en Gebedsdienst De Cocksdorp: zondag 19.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 10.30 - 11.20 uur Openbare lezing: „Communicatie - binnen de ge zinskring en met God" 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie: Jehovah bespoedigt het" BAHA'I Weverstraat 106, Den Burg Iedere zondag bestuderen van en le zen uit de Bahé'i Héilige Geschrif ten, van 20.00-22.00 uur. Het politiebureau te Den Burg van de groep Texel van de Rijkspolitie is van maandag t/m vrijdag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en zaterdag en zondag van 9.00 tot 17.00 uur. Het bureau te De Koog is dinsdag en donderdag van 16.00 tot 18.00 uur geopend. Telefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. ondernemers-aktiviteiten^Sfr irde titel „Primeur-beurs voor I" wordt op 18, 19 en 20 april grote show in het Groothan- jentrum in Oudeschild gehou- door vijf bedrijven van de wal. jjf betrokken firma's noemen hun iin het voormalige pand van De ren braderie maar de opzet heeft ig overeenkomsten met de brade- die in De Koog worden gehou- Het is de eerste keer dat deze inemers de krachten bundelen, jns de initiatiefnemers, gebeurt dat r het motto „wij komen naar u en omdat vaste verkooppunten exel financieel niet haalbaar zijn. Iels een beurs wil men het winke len de vaste wal bevorderen. Zoals uikelijk hebben alle betrokken be en beursaanbiedingen en krijgen iekers een gratis kopje koffie. De eng is gratis. edrijven die zich op 18, 19 en 20 presenteren zijn: Reinders uit menhuizen met textiel en vakkle- de fa. Portas met renovatie van sns en deuren en uit Den Helder ro met kerkvloeren, Van de Barse- met piano's en orgels en de fa. sr met energiezuinige kachels. college wil met het Koninklijk ils Fanfarekorps overleg plegen rde toekomst van de muzieknis eWezentuin. De huidige staat de nis is het college een doorn et oog en ook KTF is als eige- rniet blij met het bekladde ouw. maakt eigenlijk nooit meer ge- tvan de muzieknis. De enige in de die de nis trouw een keer per gebruikt is Texelpop en verder is lis enkele malen geschilderd zonder dit er in resulteerde dat bekladden erwege bleef. In een ambtelijk ad- wordt gezegd dat het college het eeen wand voor het podium kan irengen en dat de nis dan nog een opgefleurd moet worden zoals dat torbeeld in Oosterend is gedaan, college wil echter nog geen offer- agen-voor-een-afslufting-maai imet eigenaar KTF bespreken wat 3t beste gedaan kan worden. KTF :erder in het verenigingsblad blij- geen eigen geld aan de nis te wil- ipenderen maar aan de andere werd ook toegegeven dat de tvan de muzieknis geen reklame het korps is. In 1982 werd het van de muzieknis door het Men- Zonder Werk projekt op kosten de gemeente opgeknapt en toen Ie KTF als voorwaarde dat de nis het korps moest blijven. Ook toen Idoor het fanfare al aangedrongen [sluiting van het podium. raadscommissie welzijn zal een deel moeten vellen over het rstel om een procent extra in erbouwkosten van de nieuwe isscholen op te nemen voor het brengen van stverf raaiingen. voorstel komt van de sektie kunst- ultuurbeleving. Door beperkingen Beeldende Kunstenaars Regeling it momenteel zeer moeilijk nog itwerken voor basisscholen te la- tervaardigen. De sektie is van me- dat de verbouwbegroting daarom ling moet houden met kunst en alle scholen met 1% moet wor- verhoogd. ifdeling Culturele Zaken adviseerde in 1982 gelanceerd ontwerp besluit opnieuw uit de kast te ha- h aan de gemeenteraad voor te sn. Dat ontwerp behelst de stelling van het principe van bij elk 'baar bouwwerk 1% van de bouw- tn te besteden aan kunst in of bij nieuwe gebouw. 'fdeling Financien ziet geen finan- ruimte om de culturele kunstzin- wens te honoreren. Het college igeen besluit genomen over het stel en vindt dat de raadscommis- ich daarover mag uitspreken. s ^Kondernemers-aktiviteiten]ljj^ Paal 33 heeft sinds zaterdag een strandpaviljoen. Het paviljoen „Pa viljoen drie" van Gerard Zoetelief is gekocht door de 25-jarige Hans Zuidema die de strandtent met een oppervlakte van ruim 100 m2 een voudig maar smaakvol heeft inge richt. In de komende weken zal bij het paviljoen een terras gebouwd worden. Zuidema denkt met de activiteiten van de Cocksdorper zeilvereniging naast zijn paviljoen en de afvaarten van de boot naar Vlieland en bootjesverhuur ter plekke voldoende klanten te kun- nen trekken om zijn strand restaurant financieel haalbaar te maken. Bij Paal 33 wordt ook gezwommen maar dit strandslag is nog geen officieel strand met badmeesters e.d. Volgens Zuidema heeft de gemeente wel het plan Paal 33 in de verre toe komst officieel te maken met alle voor zieningen die daar bij horen. Voor de bouw van het paviljoen moest een ar tikel 19 procedure gevolgd worden en De Scouting-actie „Red gereedschap" is afgelopen zaterdag een groot succes geworden. Er werden in Den Burg maar liefst ruim 800 stuks gereedschap opgehaald waaronder veel zagen, ha mers, schaven, nijptangen maar ook complete dopsleutelsets, harken en grasmaaimachines. Het gereedschap wordt door de Rotary gratis naar Amsterdam gebracht waar het wordt opgeknapt voor verzending naar ontwikkelingslanden. Scouting wil het niet bij deze ene ac tiedag laten. Mensen die gereedschap over hebben en het kwijt willen kun nen voortaan altijd bellen naar N. Slij- derink, tel. 02220-2374. De spullen worden dan opgehaald. dat heeft een jaar geduurd. Een maand geleden kwam de verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten. „Paviljoen drie" zal worden omgedoopt in „Paviljoen 33" en Zui dema verkoopt naast drank snacks en bescheiden vismaaltijden. Kleding Paviljoen 33 wordt 19 april officieel ge opend en daarmee vangt de exploitant meerdere vliegen in een klap want hij treedt op die dag ook in het huwelijk met Mabel Mantje. De bruiloft wordt derhalve in het paviljoen gevierd en op dezelfde dag opent Mabel Mantje een strand- en vrijetijdskledingzaak op het adres Kikkertstraat 5 in De Cocksdorp. In deze winkel worden ook artikelen van de vereniging Wees Wijs met de Waddenzee verkocht, zoals dat voor- heen gebeurde door mevrouw I. Zuide- ma. Mabel Mantje had vorig seizoen een kledingzaak in de Weverstraat, maar door het aanstaande huwelijk wordt het dagelijks heen en weer rij den naar Den Burg te bezwaarlijk. Zuidema exploiteert het paviljoen in zijn eentje met in het hoogseizoen ex tra hulp in de weekenden. De toneelgroep van de Algemene Bond voor Ouderen op Texel geeft een uitvoering op woensdag 24 april in de Waldhoorn in Den Hoorn. De voorstel ling is voor ANBO-leden en begint om 14.15 uur. Opgevoerd zal worden „Sil de Strandjutter" naar het bekende boek van Cor Bruin. Toegangskaarten van f5— (inbegrepen vervoerskosten en een kop koffie in de pauze) zijn verkrijgbaar in Den Burg en De Waal op 18 april in de Buureton van 14.30 tot 16.00 uur. Den Hoorn bij mevrouw Lap-Terpstra, Oudeschild bij mevrouw Van Beek, Oosterend bij A. Kalis, De Cocksdorp bij J.A. Brinks, De Koog bij C. J. Dalmeijer. Voor de afdeling Den Burg vertrekt de bus om 13.45 uur vanaf de Buureton. Het duo Pia Zadora en Germaine Jackson (Danielle van Hove en Esther Roodin aktie tijdens de play-back show. De evenementen die De Koog Promotion het afgelopen paasweekend voor toeristen en Texelaars organiseerde, zijn een groot succes geweest. Vooral de intocht van de paashaas en het eierzoeken door kinderen trok op eerste paasmorgen een enorme belangstelling. De play back en soundmix van tweede paasdag moest wegens harde wind en regen wor den uitgesteld tot woensdagmiddag. Toen trok de op muziek mimende jeugd echter ook veel belangstelling. De intocht van de paashaas werd in geluid met een sprong van drie para's, waarvan de duizenden toeschouwers aanvankelijk meenden dat zich onder dit drietal een paashaas zou bevinden. Dat bleek niet het geval te zijn. De paashaas kwam in een uit 1955 stam mende motor met zijspan het terrein aan de Nikadel opgereden. Ruim dui zend kinderen waren door grimeuses in de garage van Kikkert omgetoverd tot paashaasjes, compleet met oren en tanden. Die grote groep volgde de paashaas richting Boodtlaan, waar twee stukken bos waren afgezet voor het eierzoeken. De stoet werd aange voerd door het drummer-fanfarekorps „De Jutter" uit Den Helder. Na een rondgang door De Koog belandden de duizenden kinderen bij het zoekterrein. Er waren twee stukken bos afgezet, een voor kinderen tot en met zes jaar met hun ouders en een ander stuk voor oudere kinderen. In de terreinen waren 2000 eieren ver stopt, waaronder twee „gouden" kip- legsels. Die gouden eieren werden ge vonden door een jonge toerist uit Duitsland en Jeroen Gieles uit De Koog. Beiden kregen een prijs. Pruik Door uitstel van de play backshow moesten woensdag enkele acts verstek laten gaan en ook soundmixer Kees Klaassen kon niet optreden. De Texel se André Hazes, Jaap van Kranen burg, deed dat wel en zong ook een liedje van Koos Alberts. Dat laatste ging hem minder goed af dan zijn Hazes-imitatie, afgelopen woensdag zelfs met blauwe pruik en afwas- schort. Marcel van Egmond en Astrid van der Vis wonnen de play-backshow met hun uitvoering van het populaire nummer „Popie Jopie" uit Pisa. Enke le honderden mensen volgden de mi mende Texelaars en dat toonde aan dat play-back een attractie blijft. De Koog Promotion wil het komende sei zoen weer een reeks play-back shows houden, maar daar meer de campings in betrekken met bijvoorbeeld voorronden. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Komende za terdag wordt het oude papier etc. op gehaald in de volgende straten: De Zes, Jonkerstraat, Willem van Beierenstraat, Boogerd, Schoon- oordsingel, Witte Krüislaan, Wagemakerstraat. De Koog en omgeving Zaterdag wordt vanaf 10.00 uur oud papier opgehaald in De Koog en direk- te omgeving. Men wordt verzocht het papier tijdig aan de straat te zetten. Tijdens de Paasdagen is het architec tenbureau Visser aan de Burgwal be klad met verfspuitbussen. Onbekenden deponeerden de kreten 'Killer', 'Arbie' en 'Groet' op de witte muren De schade bedraagt F 250? Het is al meermalen voorgekomen dat dit pand aan de Burgwal werd beklad.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9