oetbalvooruitzichten SCOUTING SPEURT IN HET VERLEDEN ininginneloop nkbalprogramma Eilandcompetitie volleybal Voetbalprogramma Zware nederlaag SV Cocksdorp Veegpartij Mareis MST Programma Fraaie partijen bij En Passant Gyvo houdt fietspuzzeltocht Bridge Geslaagd Windsurfclub opent seizoen Bowlingseizoen afgesloten Badmintonclub houdt teamtoernooi Tevoko junioren besluiten met verlies Toertocht op koninginnedag Wereldprimeur van B&O het Master Control Link Systeem te zien bij: raa Jan Brouwer jDAG 26 APRIL 1985 TEXELSE COURANT Texel eerste moet naar de rode lantaarn- t pr Helder, dat alleen door te win- nog een kleine kans heeft om de- n- -atie te ontlopen. De enige uit- I* strijd die de Heidereen wonnen i Texel. De groenzwarten ii een sportief dus nog wat op te a ppen. Hét tweede ontvangt WGW iaarvan afgelopen zondag met Iwerd verloren. De kans op suc- klein. Het derde gaat naar Pet- 2waarvan thuis met 0 2 werd aren en toen kwamen de Pettena- taar met tien man naar het ei- Er is dus nog wat recht te zet- Het zesde krijgt WGW 8 op be- waarvan in Den Helder met 3—5 dgewonnen. Verwacht wordt weer ii. A1 gaat naar Vioz W A1. Op werd het een onverdiende 0—1 lerlaag. Het zal in Warmenhuizen spannende partij worden want A1 ft jaar nog ongeslagen en wil dit srd handhaven en de Tuutjere zijn ninst kampioen. Cocksdorp eerste speelt zijn laatste competi- edstrijd thuis, net als vorige week BKC. De SVC-ere zijn vastbeslo- om er niet zo'n verliespartij als de ca keer van te maken. Aanvang 5 uur. Ook het tweede speelt een iels voorgaande jaren wordt er nu j) april een koninginneloop gehou- die geldt als het Texels kampioen- iphardlopen. Dit jaar zal de sport- dit evenement voor het eerst in enwerking met de atletiekvereni- Texel organiseren. Het parcours weer dwars door het centrum van Burg, dat enige tijd voor het ver- afgeslöten zal moeten worden. Er gestart op de Groeneplaats. Ie dames, heren en veteranen aar en ouder) wedstrijdlopers is om 17.00 uur en voor de jongens ïeisjes (t/m 14 jaar) wedstrijdloop recreatieloop om 17.02 uur. De nden zijn voor de eerste groep km (vier ronden) en voor de de groep 5 km (twee ronden), intussen 16.00 en 16.45 uur inge- even worden bij de Sportraadbus Ie Groeneplaats. De kosten zijn de jeugd t/m 14 jaar 72,— en de ïren 74,—. Het parcours is iets ver- ird en loopt nu als volgt: Groene- ts, Parkstraat, Weverstraat, Achter- Wilhelminalaan, waalderstraat, Kruislaan, Schoonoordsingel, aistraat, Boogerd, Jonkerstraat, aistraat, Hogerstraat, Molenstraat, anstraat, Groeneplaats. Er zijn wisselbekers te verdienen voor de kampioenen bij de dames en i. Vorig jaar waren dit respectieve- lel bruining, wiens deelname dit nog steeds niet vast staat en Franchimon. Verder worden door iportraad prijzen beschikbaar ld voor de nummers 1, 2 en 3 bij lames, heren, veteranen, jongens ïeisjes wedstrijd loop. Al deze strijdlopere krijgen zo'n 2 a 3 we- na de loop een vaantje plus een dige uitslagenlijst thuisgestuurd, icreatielopers krijgen hun vaantje thuis gestuurd en ontvangen een met hun tijd meteen na omst. lonkbal- en softbalvereniging Texla voor de komende week de vol le wedstrijden op het programma •Rangers; honkbal, 12.00 u. ag: ijunTexIa sen., honkbal, 12.00 u. lag: •ODIZ Frogs B, honkbal, 14.30 u. lutbal-instuif van 13.00 tot 14.00 Bangere uit Schagen is een oude ede. Het team maakte vorig jaar "iet zo sterke indruk, maar zal on- «jfeld in de breedte zijn gegroeid. Frogs is een nieuwe tegenstander aandam, gegevens zijn niet be- Alle wedstrijden vinden plaats «t honkbalveld op de speelweide de Emmalaan. Koninginnedag peanutbalseizoen begint op konin- adag. Voor de lagere schooljeugd meisjes zowel als jongens) organi- Texla een instuif waar de kinde erns kunnen maken met peanut- Oe instuif is gratis en duurt van Itot 14.00 uur. return. Vorige week SVAP thuis en verloren met 3—4. Deze week SVAP uit en met betere voornemens zal ook het tweede op pad gaan. Vertrek Eier- landsche Huis 12.30 uur, boot 13.05 uur. Daarna moet het tweede nog één wedstrijd spelen, tegen BOL. De da tum hiervan is nog niet bekend. De pupillen spelen ook nog steeds en gaan zaterdag naar De Koog. Vertrek Eierlandsche Huis om 10.30 uur. S.V. De Koog Het zaterdagteam speelt zaterdag om 14.00 uur zijn laatste competitie wedstrijd thuis tegen het sterke Huis waard. Uit werd het een 1—0 overwin ning voor De Koog, maar nu zal Huis waard belust zijn op revanche. De B- junioren spelen om 12.30 uur thuis te gen Zeemacht B2. De D-pupillen spe len om 11.00 uur thuis tegen Cocks dorp en de F-pupillen vertrekken om 10.00 uur naar SV Texel. Het eerste speelt zondag de laatste competitiewedstrijd tegen Oudesluis. Oudesluis staat op gelijke hoogte als De Koog, dus een overwinning is hier erg belangrijk. Aanvang 14.00 uur. De dames gaan op bezoek bij Kolping Bous te Oudorp. Na de 3—0 thuisne derlaag mogen we er nu niet teveel van verwachten. Vertrek uit De Koog om 12.30 uur, boot 13.05 uur. Terrein- dienst: Cor de Boer en John List. Z.D.H. Zaterdag spelen de E-pupillen om 10.00 uur in Oosterend tegen de E1 pupillen van Oosterend en de D- pupillen moeten om 12.30 uur in Den Burg tegen Texel D2 voetballen. Zondag krijgt het eerste Callantsoog op bezoek. Dit is tevens de laatste thuiswedstrijd van deze competitie. Aanvang 14.30 uur. Terreindienst: Bram Brouwer en Marcel Witte. De seniorentraining van dinsdagavond (koninginnedag) is verschoven naar woensdag 1 mei. S.V. Oosterend Komend weekend spelen voor SV Oosterend opnieuw alleen de zaterdag senioren en de dames. De overige teams zijn uitgespeeld of hebben op nieuw vrij. Zaterdag 1 speelt thuis te-, gen SRC uit Schagen. SRC is evenals Oosterend een middenmoter. Ooster end maakt nog kans om als vierde te eindigen maar dan moet het zijn laatste twee wedstrijden winnen. Ge zien de resultaten van de laatste tijd maakt Oosterend een redelijke kans om deze wedstrijd winnend af te slui ten. Het tweede zaterdagteam speelt de return van afgelopen weekend. Nu speelt men uit tegen Alcmaria V 3. Af gelopen week kwam Oosterend 2 uit tegen acht spelers en behaalde een grote overwinning, nu moet men er op rekenen dat men tegenover een volle dig team komt te staan, zodat het een stuk moeilijker wordt om beide punten naar Texel mee terug te nemen. Ook de dames spelen de return van afgelo pen week. Uit wist men medekoploper AFC 3 op een 2—2 gelijkspel te hou den. Zondag moet het thuisvoordeel de doorslag geven. Uitslagen 23 april Mannen: Spanningzoekere-Branding 1—1 RWS-Dros Mag. 1—1 Teso-Vredelust 0—2 Grooten Slock-Smash 2—0 DGM-Super 1 1 Molenkoog-RSG 2—0 Bremakker-v.Wijngaarden 0—2 Eelman/SegTimmers bakk. 0—2 Drankencentrale-Moerbeek 2—0 Paal 9-Autocentrale 0—2 Vrouwen: Taxi Smidt-Ass.Bremer Retsina-Hema Zwaan 1-7 Prov. 2 Deja Vu-Goënga Casino-Smash 3 Antiekhuisje-WGD NCM-Drog. Mets Leydekkere-Smash 2 Expert-Gar. Kikkert 6 PK-Bruining Taveerne-SVC Drog.Mets-6 PK 7 Prov. 2-Vinke Casino-7 Prov. 2 Bruining-Deja Vu SVC-Cafeetje VW Audi-A O 2000 Cocky's-Retsina 0-2 0-2 0-2 1-1 2-0 1-1 1-1 0-2 1-1 2-0 2-0 0-2 1-1 0-2 0-2 0-2 0-2 0-2 Zaterdag 27 april 1985: KNVB, afd. Noordholland: SVO/Z-SRC, 14.30 uur Cocksdorp-BKC, 14.45 uur De Koog/Z-Huiswaard, 14.00 uur Alcm. Victrix 3-SVO/Z 2, 14.30 uur SVAP 3-Cocksdorp 2, 14.30 uur Junioren: De Koog B1-Zeemacht B2, 12.30 uur Pupillen: Texel D1-HCSC D1, 11.30 uur Afdeling D: Texel D2-ZDH D1, 12.30 uur De Koog D1-Cocksdorp D1, 11.00 uur Afdeling E: Texel E2-Texel E1, 12.30 uur Texel D3-Tex.Boys D1, 11.30 uur Afdeling F: Texel F1-De Koog F1, 10.45 uur Zondag 28 april 1985: KNVB vierde klasse: Helder-Texel, 14.30 uur KNVB afd. Noordholland: ZDH-Callantsoog, 14.30 uur De Koog-Oudesluis, 14.00 uur Texel 2-WGW 3, 14.00 uur Petten 2-Texel 3, 14.30 uur Texel 6-WGW 8, 12.00 uur Junioren: Vios W A1-Texel A1, 11.00 uur Dames: Kolping Boys-De Koog, 14.30 uur Oosterend-AFC 3, 12.30 uur In de wedstrijd tegen BKC bleek al gauw dat Cocksdorp zonder zijn snelle spitsen moeilijk tot scoren komt. Het werd 5—0 voor BKC. In de eerste helft was het Cocksdorp dat goed begon tegen het tiental van BKC, later weer compleet. BKC werd constant onder druk ge houden en kreeg weinig kans om gevaarlijk te worden. De spannendste momenten speelden zich af voor het doel van BKC. Cocks dorp maakte bij de opbouw van zijn aanval gebruik.van al zijn schijven maar zodra de 16 meter lijn in zicht kwam wist men zich met de bal geen raad meer. BKC, dat over een goede doelman beschikte, moest herhaaldelijk handelend optreden. Aan de andere zijde moest doelman Veltman maar één keer echt optreden toen de spits van BKC een bal onderschepte en al leen voor doel verscheen. In de twee de helft een totaal ander spelbeeld. Het leek wel of Cocksdorp al zijn goe de voornemens in de eerste helft ver bruikt had. Het was al na vijf minuten spelen dat BKC op een 2—0 voor sprong kwam door twee nonchalante fouten in de achterste linie. Na deze treffer leek Cocksdorp in eerste instan tie weer bij zijn positieven te zijn. Het was in de vijftiende minuut Hans Wit te die alleen in het strafschopgebied van BKC verscheen en tijdens het om spelen van de doelman onderuit werd gehaald. Deze penalty, die door Hein Paul Siebinga werd gemist omdat de doelman van BKC de bal eruit tikte, had het keerpunt in de wedstrijd kun nen zijn. Hierna zakte Cocksdorp ver der weg, ondanks dat er nog enkele spelers waren die zich nog niet gewon nen wilden geven. Na twintig minuten werd de bal aan de zijde van Cocks dorp slecht uitverdedigd en kreeg de middenvoor van BKC op de rand van het strafschopgebied de kans om uit te halen. Dit betekende 3—0. In de 28e minuut werd het uit een voorzet vanaf rechts 4 0 voor BKC en enkele minuten later was het de linksbuiten die een mislukte voorzet met behulp van de wind in het doel zag draaien en zodoende de eindstand op 5—0 be paalde. Cocksdorp krijgt zaterdag de kans om in de laatste wedstrijd van dit seizoen voor een waardige afsluiting te zorgen. Afgelopen zaterdag moesten de Mareis tegen Schoorl basketballen. Schoorl staat met twee winstpunten onderaan. Dat beloofde dus een makkelijke wedstrijd te worden. De Mareis oefen den grote druk uit op Schoorl zodat die niet meer van hun helft afkwamen. Resultaat eerste helft 58—0 voor de Mareis. Na de rust gingen de Mareis gewoon door met puntenmaken, maar door verdedigingsfouten kwam Schoorl toch tot scoren. De eindstand werd 114—10. Scoordere waren M. Tuntelder 32, N. Witte 22, R. Witte en B. de Vries 14, S. de Haan en J. Schuur 12 en B. den Haan 8 punten. Zaterdag 27 april 1985 Basketbal Sportlaan, Den Helder: 17.30 u. De Marels-'t Zwin (j.kad.) 18.30 u. De Marels-Drechterland (d.sen.) Nu het einde van de eilandelijke schaakcompetitie in zicht is, pro beren vele schakers van En Passant het seizoen nog met enkele fraaie partijen te verrijken. Paul Eelman en Bart Heijnen offerden maandagavond in De Lindeboom te gen respectievelijk M. Witte en W. Pranger beiden een paard. Het offer van Eelman zag er degelijk uit, maar de investering van Heijnen was op zijn zachtst gezegd verdacht. Desondanks werd in beide gevallen de moed be loond en moesten zowel Witte als Pranger na verloop van tijd de strijd staken. Wim Albers speelde Frans Eij- genraam vanuit de opening naar een hopeloze stelling. Maar Eijgenraam verdedigde met een pokerface zijn gammele ruïne en wist zich uit de greep van Albers los te werken, toen deze een serie matige zetten produ ceerde. Eijgenraam won een stuk en niet lang daarna de partij. Ferry van Tatenhoven kreeg geen vat op de posi tie van A. Terpstra die met een aantal uiterst effectieve zetjes zijn tegenstan der tot opgeven dwong. N. van Hee- ringen en E. de Visser braken af in een stelling waarin Van Heeringen de beste kansen heeft. Het zal echter nog een lastige technische klus zijn de winst binnen te halen. In de hoofdgroep voltrok zich aan het bord van Peter Bergman en J. Hooij- berg een kleine tragedie, althans voor Hooijberg. Met uitstekend spel had Hooijberg zijn jeugdige tegenstander de oren gewassen. Hij hoefde nog slechts de matzet uit te voeren, toen hij het verkeerde stuk pakte, waarmee hij meende ook mat te kunnen geven. Met een stuk minder speelde Hooij berg toen nog een tiental zetten verder alvorens zich gewonnen te geven. Rinus Vittali raakte tegen Gerard Zoe telief in ernstige moeilijkheden toen Zoetelief ten koste van een pion een stormaanval op de koning van zijn op ponent organiseerde. De verwikkelin gen waren enorm en Zoetelief de monstreerde opnieuw dat hij soms zeer inventief kan schaken. Vittali moest zich zeer nauwkeurig verdedi gen om niet onder de voet gelopen te worden. De partij werd na een span nend tijdnoodduel afgebroken in een positie waarin Zoetelief misschien op winst kan spelen. Frank van Lare werd direct vanuit de opening op nogal hardhandige wijze door Jaap Dros van het bord gezet. Uitslagen: A-groep: J. Dros-F. van Lare 1—0 P. Bergman-J. Hooijberg 1 —0 M. Vittali-G. Zoetelief afgebr. B-groep: P. Eelman-M. Witte 1—0 N. van Heeringen-E. de Visser afgebr. W. Albers-F. Eijgenraam 0 1 B. Heijnen-W. Pranger 1 —0 F. van Tatenhoven-A. Terpstr 0—1 Ter afsluiting van het gymnastieksei- zoen houdt de gymnastiek- en volley balvereniging Gyvo vrijdag (heden) een fietspuzzeltocht waaraan alle Gyvo- leden kunnen meedoen. Gestart wordt bij De Kaapsnol om 16.00 uur. Maandagavond werd door twaalf pa ren gestreden om het periodekam pioenschap. Dit waren de eerst ge plaatste paren over vier periodes van zes wedstrijden. Men speelde 22 spel len; twee spellen tegen ieder paar. De uitslag was als volgt: 1. Mevr. Bakker- hr. van Hoogen (kampioen); 2. heren Zevenhoven-Bakker, 3. heren Kellner- Ofrein, 4. dames Slijderink-Elzinga, 5. mevr. Van Hoogen- hr. Blonk, 6. heren Ruigrok-de Brok, 7. echtpaar Klip, 8. echtpaar Veenema, 9. heren Backer- Kooyman, 10. dames Rensebrink-Balk, 11. dames Empel-v.d. Molen, 12. mevr. Alderlieste-hr. Bakker. Maandag a.s. wordt gespeeld om de Henk Veenema-beker. Scouting Texel is bezig met de voorbereiding van de viering van het veertigjarig bestaan in oktober a.s. Er komt een expositie, een reü nie, een receptie en waarschijnlijk nog het een en ander. Scouting is voortgekomen uit de algemene padvindersgroep De Zwalkers en de katholieke Sint Jeroengroep. Beide verenigingen gingen kort na de oorlog van start; in de oorlog zelf was de padvinderij verboden. Groepsleider N. Slijderink is al geruime tijd bezig met het aanvullen van het verenigingsarchief. Er moet volgens hem nog veel foto- en ander materiaal in omloop zijn dat eigenlijk in dit ar chief thuishoort en dat tijdens de jubi leumviering in oktober kan worden tentoongesteld. Met betrekking tot de Sint Jeroengroep is al heel wat bijeen gebracht maar van de Zwalkers heeft men nog praktisch niets en ook van de geschiedenis van de gidsen is nog maar weinig boven water gekomen. Op vooral de oud-leden van genoemde verenigingen wordt het beroep gedaan de foto-albums en zolders nog eens na te speuren. Foto's en teksten kunnen worden gereproduceerd zodat men het origineel terug krijgt. Ook voor voor werpen (hoeden, riemen, stokken en andere uniformdelen of uitrustingsstuk ken) houdt men zich aanbevolen. Ge bleken is dat De Zwalkers en de Sint Jeroengroep niet de eerste padvinderij- organisaties waren op Texel. Voor de oorlog bestond de Texelse Padvinders Vereniging ,,De Eilanders" waarschijn lijk opgericht in 1938 naar aanleiding van de wereldjamboree die in Vogelen zang werd gehouden en die een grote stimulans was voor de padvinderij in Nederland. Op bovenstaande foto poseren ,,De Ei landers" en Niek Slijderink wil graag weten wie er op staan. Ongetwijfeld zijn er leeftijdsgenoten die geen moei te hebben de namen op te sommen en ze door te geven aan Slijderink, die overdag bereikbaar is in de herenmo dezaak van Zegel in de Weverstraat. Daar kan ook het archief van Scouting worden ingezien wat hopelijk stimu leert tot aan- en opmerkingen waar mee de archivaris zijn feitenmateriaal met betrekking tot de Texelse padvin derijgeschiedenis kan aanvullen. In Schagen slaagde Sacha Henstra uit De Koog voor het diploma zwemon- derwijzeres. Zij volgde te Alkmaar een 2-jarige cursus van de KNZB. Zondag opent de surfclub het seizoen met een long distance wedstrijd. Deze eerste wedstrijd telt niet mee voor het clubkampioenschap. De start is bij Dijkmanshuizen om 12.00 uur. Inschrij ving is mogelijk vanaf 11.00 uur. Deel name aan deze wedstrijd staat open voor iedereen, dus ook voor niet- clubleden. In de pauze is er voor iede re deelnemer soep en koffie. Bowlingbond Texel sloot afgelopen week het winterseizoen af met een zeer geslaagde feestavond en prijsuit reiking van de verschillende leagues. De zomerleague is intussen van start gegaan en daar hebben zich zeer veel leden voor ingeschreven. Bij de dinsdagleague werden Ben Pen- ha, Rudy Mattner en Henk Plaatsman van Team 6 eerste. Paal 19 werd twee de en Loodgieterebedrijf Zijm derde. De hoogste game en serie bij de heren was voor Dennis Beumkes met resp. 245 en 802. Karin Zijm werd met een zeer hoge game van 276 en een serie van 736 eerste bij de dames. De eerste plaats van de woensdaglea gue werd behaald door Loes van Zut- phen, Mieke Flens, Anneriet Keyzer en Kees Keyzer van het team de Luwe Boshoek. Tweede werd Reizenburo en derde Brügemann. De hoogste game van de dames was voor Anneriet Key zer met 214 en Loes van Zutphen haal de de hoogste serie, 723. Bij de heren haalde Harry van Splunter de hoogste game met 233 en Peter Veldman de hoogste serie van 776. Paal 19 met Klaas Veldman, Kees Key zer en Wop Rienks werden eerste op de donderdagleague. Tweede werd Wimpy en derde Graaf Spuiterij. De hoogste game bij de dames was we derom voor Karin Zijm met maar liefst 277 en een serie van 833. Bij de heren was het Wop Rienks met 247 en 843. Corrie Zijm, Mieke Eelman, Corrie van der Slikke werden eerste op de don derdagochtend bij de huisvrouwen, tweede De Stumpers en derde werden de T Fords. De hoogste game ging naar Lucy van Hoge met 194 en de hoogste serie zette Corrie van de Slik ke op haar naam met 515. Als afsluiting van het seizoen houdt badmintonclub Texel op de maanda gen 29 april en 6 mei een teamtoer nooi voor de leden in sporthal Ons Genoegen. Wie nog mee wil doen kan zich opgeven tot en met zaterdag 27 april bij Margriet Reij, tel. 2345. Na een bijzonder leerzaam seizoen besloten de meisjes junioren de com petitie met een 1—3 nederlaag tegen Braaf Seahawks. Wederom speelden de meiden één van hun betere wedstrijden in de voor hun nog nieu we competitie maar ze konden het 'toch niet bolwerken tegen Seahawks. Na dit jaartje wennen zal het team vol gend jaar ongetwijfeld hoger op de ranglijst eindigen. De jongens adspi- ranten haalden een leuk resultaat in het districtstoernooi. In de sterke B- poule werden ze vierde achter het ver bluffende sterk spelende Anto. Selectie Op 27 april start in Den Helder een reeks selectietrainingen voor adspiran- ten. Ook een aantal Tevoko jeugdleden zijn uitgekozen om hun kunnen te to nen en te verbeteren. Meisjes C: Mar leen Witte, Kerstin de Haan. Meisjes B: Lonneke Driehuis, Marnie Mevius. Jongens C: Frank Joosten, Martin Cadee. Jongens B: Sam Peter en Alfred bak ker, Simon Troost. De toerclub „Taxi 2000" houdt op ko ninginnedag een vijf of zeven dorpen- tocht waaraan door iedereen kan wor den meegedaan. Starten is mogelijk vanaf 11.00 uur; de sluitingstijd is 17.00 uur. De start-, stempel - en in- schrijfposten zijn Den Burg - Hotel De Lindeboom; Ou- deschild - D. J. Bakker, Loodssingel 37; De Waal - pension Rebecca, Ho- gereind 39; Oosterend - Café Strends- end. Achtertune 9; De Cocksdorp - Ei erlandsche Huis - Klimpstraat 12; De Koog - Kikkert Tweewielere, Badweg 1; Den Hoorn - Bakker Rijwielverhuur, Diek 5. De inschrijfkosten bedragen per per soon 75— met herinnering en 71,75 zonder herinnering. UiM DEN BURG Spinbaan 15. Tel. 02220-5130

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5