,lk ben er klaar voor als )lan Jellema niet lukt" IARINUS VAN DER SLIKKE WIL BOUWEN IN ART. 11 GEBIED ff Voor het weekend van 27 en 28 april 1985 Artsen Kerkdiensten v Groene Kruis Tandartsen Apotheek -| i' J li Gezinsverzorging Alcohol en drugs Dierenartsen Noodslachtingen Brand/ambulance Rijkspolitie Kustwacht Eierland JDAG 26 APRIL 1985 TEXELSE COURANT arinus van der Slikke van het Fitnesscentrum uit Den Burg is [uk bezig met het ontwikkelen van plannen voor een multifunctio- iel gebouw dat in het artikel 11 gebied in De Koog zou moeten imen. Van der Slikke is vol lof over het zwembadplan van Jelle- a, maar houdt er rekening mee dat het niet doorgaat. ,,lk heb re- inen om aan te nemen dat die kans aanwezig is en dan sta ik aar met een ander plan. Daar investeer ik momenteel tijd en geld Het plan van Van der Slikke omvat een zwembad, op min of leer dezelfde leest geschoeid als dat van Jellema maar eenvoudi- iren kleiner, een sportzaal, een fitnessruimte, een gemeen- ihapszaal/dorpshuis, een grote sauna en een medische post. oor de veelzijdigheid van het plan hoopt Van der Slikke diverse roepen aan te spreken, waaronder sportteams die hij hem een ainingskamp zouden kunnen boeken buiten het seizoen. imiddels heeft hij aan het college B en W gevraagd of hij het alleenvertoningsrecht" kan krijgen plannen van Jellema niet aliseerbaar blijken, een vraag die ook schriftelijk aan de gemeen- raad zal stellen. Een bijzonder- Bid is dat hij zegt al een particu- ir investeerder te hebben gevon- andie bereid is vijftig procent kosten te financieren. t is blijft een geheim, maar de ezeggingen zijn „keihard". Marinus "méér onderdelen van zijn plan nog it onthullen omdat hij vreest dat an- fen dan met zijn tactieken aan de al gaan. Zo zegt hij een manier te ibben gevonden om met weinig sala- ikosten een goede begeleiding voor gasten op touw te kunnen zetten, at is echter het geheim van de smid, Brlaat hij niets over los. Wel wil hij "ijt dat zijn plan, als het gerealiseerd aan ongeveer zes mensen vast efk zal bieden. Hun werkgever zal .Sporting Texel" heten, dat is de 'die momenteel in oprichting is en speciaal voor dit plan in het leven ordt geroepen. hvan de voordelen van het plan is t het veel aspecten biedt die destijds tor een multifunctioneel centrum in at artikel 11 gebied genoemd werden n behoeve van de Koger gemeen- ;hap. Een dorpshuis annex filmzaal een medische post zijn onder meer 11 deze reden in de plannen opgeno- tn. Een ander voordeel, dat ook in brief aan de raad benadrukt zal orden, is de locatie. ,,Als het plan Sterna wordt gerealiseerd kunnen we iwerking van het artikel 11 gebied 'der wel vergeten. Dan blijft de ge ënte wèl met die grond zitten." 11 der Slikke kwam in december Or het eerst bij de betreffende wet- !jder met zijn plannen. „Die vertel- me dat hij- net daarvoor een andere dernemer had gehad die hij bepaal- toezeggingen had gedaan. Dat was 15 Jellema. Toen heb ik mijn plan omakerij op een laag pitje gezet om- t Jellema het alleenvertoningsrecht d- Later kreeg ik toch aanwijzingen 11 zijn plan niet of slecht haalbaar o zijn en toen ben ik weer actief ge- Men". Jellema zegt desgevraagd het niet nodig te vinden commentaar te leveren. Twee jaar Marinus van der Slikke liep al twee jaar met het idee rond om „iets" met het artikel 11 gebied te doen. Onge veer acht maanden geleden begon hij daar echt over te „brainstormen" en met de resultaten van dat denkproces stapte hij onder meer naar zijn particu liere investeerder. Die zag wat in het plan. Van der Slikke ontwikkelt het echter zelf. Waarom is hij bezig met een plan, het bouwen van een multifunctioneel ge bouw, waarvan bijvoorbeeld Jellema zei dat geen haar op zijn hoofd eraan zou denken? Volgens Marinus is een dergelijke voorziening mogelijk als de „marktbenadering" goed is. „Zoals uit de naam van de BV al blijkt zal het sportief bezig zijn een belangrijk on derdeel vormen van de opzet. In het gebouw komt een sportzaal van onge veer 10 bij 15 meter, een fitnesscen trum en een groot saunagedeelte. Er zijn natuurlijk al sauna's op Texel, maar dat is eigen peanuts. Ik heb een ruimte geprojecteerd waarin twee sau- nakabines met in totaal plaats voor 16 man komen, plus zes solaria, een Turks stoombad, een hot whirlpool en een dompelbad. Dan is er het fitness gedeelte en er moet een medische staf aan het centrum verbonden worden waarin bjvoorbeeld een bewegingsfysi oloog en een fysiotherapeut en een arts samenwerken. Dat levert een idea le basis voor bijvoorbeeld trainings kampen voor sportteams, een basis die versterkt wordt door de rust en de na tuur van het eiland. Ik heb diverse sportbonden benaderd en die gaven duidelijk blijk van belangstelling. We kunnen deze lijn verder doortrekken naar bijvoorbeeld bejaarden en iets dat tegenwoordig in opkomst is: bejaar denfitness. Het gebouw zal geheel aangepast worden aan gebruik door gehandicapten, maar ik wil me niet beter voordoen dan ik ben: dat is commercieel aantrekkelijk door de uit stekende subsidieregelingen op dit ge bied. Een andere mogelijkheid in deze opzet is het samen met een hotel of een andere logiesverstrekker opzetten van een soort beautyfarm- vrij. Verder is bos, strand en duinen vlakbij. Van der Slikke wil binnenkort om tafel met de logiesverstrekkers om principe- afspraken te maken. De appartemen ten die in het gebied gepland zijn ho ren in ieder geval bij de afspraken die met Jarino lopen". Gemeente Volgens de gemeente hoort er meer bij die afspraken. Van ambtelijke zijde werd het volgende commentaar gege ven: „We zijn al tien jaar in gesprek met Jarino en daar kunnen we niet omheen. Bovendien zijn we in gesprek met Jellema. Van der Slikke heeft zijn plan nog niet officieel bij ons inge diend hoewel er al wel contact over geweest is, maar hij komt achteraan in de rij. Dat heeft gewoon juridische gronden, we zijn zeker welwillend te genover zijn plannen maar als we af spraken niet nakomen weten burgers over het algemeen de weg naar de rechter uitstekend te vinden." Van der Slikke verricht de benodigde onderzoeken zoveel mogelijk zelf, maar laat zich adviseren door mensen van het bureau Profit, een adviesbureau dat veel werkt voor fitnesscentra en dergelijke. Voor de exploitatie-opzet zal hij naar het Centraal Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf gaan. Plattegrond Een wandeling over de plattegrond leert dat de hoofdingang van hêt ge bouw, gelegen aan de westkant, de bezoeker twee mogelijkheden biedt: rechtsaf het restaurant in of rechtdoor richting andere attracties. Voor de be heerdersbalie linksaf wordt de sauna ruimte bereikt, terwijl rechtdoor leidt naar de wisselkabines voor het zwem bad. Via een garderobe en een dou chegang wordt het eigenlijke zwembad bereikt. Dat heeft de vorm van een grote acht. Onder water is sfeerverlich- Lees verder pagina 9 arrangement. Er zijn legio mogelijkhe den waarbij we ook de Texelse bevol king niet vergeten. We denken nu aan het instellen van een jaarkaart voor het hele gebouw, die dan een paar hon derd gulden zou moeten kosten. Denkbaar is ook een aparte jaarkaart, alleen voor de natte voorzieningen. De zwemvereniging zou natuurlijk welkom zijn, evenals het schoolzwemmen. In de ochtend komt er toch weinig of geen publiek en dan zijn de scholen dus welkom." Geheim Eén van de geheimen in de opzet is de personeelsbezetting. Voor restaurant en dergelijke zal die niet van het ge bruikelijke patroon afwijken, maar de begeleiding van de gasten op het sportieve vlak zal anders zijn. „Profes sioneel, goed en toch op heel lage kostenbasis. Wij hebben daar een constructie voor gevonden die abso luut niet zwart is maar die wel mensen op behoorlijk niveau voor weinig geld aantrekt. Ik vertel niet hoe ik dat ge dacht had want dan gaan anderen met het idee aan de haal." Een redelijk grote diversiteit aan spor ten is denkbaar. Naast bijvoorbeeld basketballen en volleybal die in de ei gen zaal passen is te denken aan wiel rennen, voetbal (op het in dit gebied geprojecteerde voetbalveld) en grotere zaalsporten: „Wij hebben de accom modatie voor krachttraining, binnen- training en zwemmen. Als we een gro tere zaal nodig hebben is die allicht te huren. Een trainingskamp zal bijvoor beeld veelal vroeg in de ochtend de sporthal in willen en die is dan vaak Uitsluitend voor spoedgevallen w Van vrijdagavond 18.00 uur tot maanHsnmiHHfln 13 00 uur l Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. Coutinho, Schilderend 40, Den Burg, telefoon (02220) 2023. Van maandagmorgen 8.00 uur tot woensdagmorgen 8.00 uur Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon (02223) 234. maandagmiddag 13.00 uur Zuster H. J. Nolting-Hilgers, Zeebries 7, Den Burg, tel. (02220) 3420. Vén maandagmiddag 13.00 uur tot woensdag 8.00 uur: Zuster E. M. de Visser, Schilderend 147, Den Burg, tel. (02220) 4820. Telefonisch bereikbaar zaterdag, zondag, maandag en dinsdag van 13.00-14.00 en 18.30-19.30 uur. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Maandag t/m vrijdag 16.30 - 17.30 +„i (Aoooni uur. Spoedgevallen tel. (02220) 3241. Lidmaatschapskaart mee brengen. nedag) is het magazijn voor uit gifte goederen gesloten. Voor zeer spoedeisende tandheelkundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies terecht in het tandheelkundig centrum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. yyj 29 en 30 april (vrije dag en koningin- Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur. Zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Dit weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, telefoon (02225) 446. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. Zelfhulpgroep voor partners van verslaafden: overdag (02226) 413 of 593, vragen naar Lies of Carla; 's avonds (02223) 821 (Lies) Alleen voor spoedgevallen telefoon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slachtplaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM-centrale. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht y* i civi-uenudie. Eierland, tel. (02222) 270. 40 i I Zondag 28 april 1985 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. De Jong Uitzending via De Lichtboei Den Hoorn 11.00 uur ds. Verbeek met jeugdorkest van de Almelose Chr. Harmonie De Koog 9.30 uur ds. Verbeek De Waal 19.30 uur ds. Verbeek m.m.v. Texels Chr. Mannenkoor Oosterend 9.30 uur ds. Ter Haar Oudeschild 11.00 uur ds. De Jong m.m.v. „Soli Deo Gloria" De Cocksdorp 11.00 u. ds. Ter Haar GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 u. drs. J. J. Salakay 19.30 uur drs. J. Donker Uitzending via De Lichtboei Oosterend 10.00 uur drs. J. Donker 19.30 uur drs. J. J. Salakay GEREFORMEERDE GEMEENTE Gebouw Schoolstraat Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Knipscheer Extra collecte voor het GDB BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur ds. S. van de Laan uit Bergum ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur, The Gospeltrain, Themadienst zondag 10.45 u., Herenkoor Oosterend: zondag 9.30 uur Oudeschild: zaterdag 18.00 uur R.K. Kerkkoor St. Jozef, Rozenburg. De Cocksdorp: zondag 10.00 uur Woord-Communiedienst JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 10.30 - 11.20 uur Openbare lezing. Dia-lezing: „Wat bijbelse landen u vertellen". 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie. „In eenheid met de schepper van de universele organisatie" BAHA'I Weverstraat 106, Den Burg Iedere zondag bestuderen van en le zen uit de Bahé'i Heilige Geschrif ten, van 20.00-22.00 uur. Het politiebureau te Den Burg van de groep Texel van de Rijkspolitie is van maandag t/m vrijdag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en zaterdag en zondag van 9.00 tot 17.00 uur. Het bureau te De Koog is dinsdag en donderdag van 16.00 tot 18.00 uur geopend. Telefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor 02230-22222. Voor niet spoedeisend ambulance vervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-?????. belr»ft

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7