Officieel ringsteken n alle dorpen The Terminator icknickrit op emelvaartsdag etscrossers gevraagd or concours Triest resultaat Tevoko mannen 3 Dressuurwedstrijden Kleppertjes Surfwedstrijd Videoclip van Slockhouseband Joop Rommets talentvolle schaakkampioen Zwemclub naar Enkhuizen Ruiterbewijzenexamen bij Bornrif Eilandcompetitie volleybal J. Dros gedeeld winnaar schaakkampioenschap Noordkop BeST start communicatieservice Goede resultaten in wielerjeugdwedstrijden yRlJDAG 10 MEI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 15 zomer worden op Texel voor het eerst in alle dorpen ringsteek- wedstrijden voor paarden en pony's aanspanningen gehouden die offi cieel gejureerd zullen worden met als mogelijkheid dat de uiteindelijke rinnaar deelneemt aan districtskampioenschappen of het Nederlands ampioenschap ringsteken. je organisatie van het Texelse kampioenschap ringsteken is een ver- ienste van de Texelse Folklore, Blijde Rijders en de vereniging Vrienden dn het Paard, die met elkaar om de tafel zijn gaan zitten om de wild- roei in de ringrijderij in rechtere banen te leiden en gezamenlijk ook ho en op een grote deelname. tganisator Gerrit Coevert: ,,De folklo- had in Den Burg dan altijd ringste- sn onder de naam Texels kampioen- :hap maar dat was meer een vlag die lading moest dekken omdat in ommige andere dorpen exact zulke ampioenschappen werden gehouden", oen voorzichtig het idee geopperd om alle dorpscommissies en de paardenverenigingen te benade- n voor een 'echt' Texels kampioen- ;hap met voorronden in alle buiten- orpen reageerden de dorps- ommissies en de verenigingen meteen nthousiast. Je finale van het kampioenschap wrdt op 14 augustus in Den Burg ge- ouden en de voorronden zijn op 28 ni in Oosterend, 7 juli in Oudeschild, 3 juli in De Waal, 22 juli in De Koog, augustus in De Cocksdorp en 8 au- jstus in en Hoorn. ke wedstrijd begint om 19.00 uur en elk dorp zijn diverse prijzen te win- en. Daarvoor is een vast bedrag uit- itrokken maar de betreffende dorps- ommissie bepaalt wat de winnaars ijgen. Veelbelovend irder zijn er per dorp prijzen voor de rootste pechvogel, de beste koetsier, et best verzorgde geheel, het spor- jefste geheel en veelbelovend talent, n de finale wordt door nog een prijs oor het schoonste geheel aan toege- oegd en de uiteindelijke winnaar krijgt en forse wisselbeker. Bij voldoende limo wordt in elk dorp ook ringste- m voor pony's gehouden. (ie mee wil tellen in de competitie- assement zal minstens vier wedstrij- in mee moeten rijden. Bij meer dan er wedstrijden tellen de vier beste sultaten. oor de organisatie is ook een regie ent voor het wedstrijdverloop op- steld dat overeenkomt met het reg- ment van regionale en landelijke edstrijden. In elke wedstrijd worden 'omlopen' gehouden van respec- velijk twee en drie ronden. De eerste iloop telt voor het totaalklassement in de tweede omloop kan men pun- n halen voor de dagprijs van het rp waar men op die dag strijdt. Totalisator Iklore, Paardenvrienden en Blijde Rij- rs hebben ook voor het hele seizoen nwedstrijdorganisatie gekozen. Hemelvaartsdag houden de Blij- Rijders een picknickrit voor arden, pony's en aanspanningen. is om 12.30 uur bij Garage isnigt aan de Bernhardlaan en deel- mers worden verzocht een lunch- ket en koffie mee te nemen. Ook Meden van de Blijde Rijders kunnen Inemen aan de rit. Als het donder- slecht weer is kan men contact emen met Arie Brans, (Eendekooi- g) over het al dan niet doorgaan de tocht. Blijde Rijders zoeken voor het «cours hippique dat op tweede iksterdag in De Koog wordt go uden, twintig Texelse fietscros- in de leeftijd van acht tot en «tien jaar. 20 crossertjes die zich het eerst knelden zullen in het concours een Strijd tegen elkaar rijden in hippi- stijl, waarbij men met de fiets de hindernissen moet nemen die gaans door ponys worden geno- Voor elke leeftijd is een prijs be daar en de Blijde Rijders zorgen "crossfietsen. Opgave bij mevrouw Spigt, telefoon (0222) 627. Voorverkoop sart ook de voorverkoop van Ken voor het concours hippique. entreebewijzen kosten fb en op oncoursdag f7,50. Kinderen tot en 12 jaar betalen in voor- en daqver- P f2,50. zijn verkrijgbaar bij: VW kantoor; Pension Ta- Wve; Hotel Opduin; Slagerij De La Casserole; Verhuurbedrijf RST-camping en Timmers "Brij. Hoorn: RST-camping en Super- Goënga. terend: Supermarkt Koot en 't «je. Baancommissaris is Piet Hin, punten- teller (,,zeg maar totalisator", aldus Coevert) is G. Coevert en ringmeesters zijn het echtpaar Van Neerden, G. Sla- man en R. Trap. De jury bestaat uit Bep van der Mèer-Langeveld en Loek van Bronkhorst. laatstgenoemde zal ook als speaker zijn verbale steentje bijdragen. Starter is H. Spigt sr. Paarden, pony's en rijtuigenbezitters die willen meedoen aan het Texelse kampioenschap ringsteken moeten een aanmeldingsformulier bestellen bij Ger rit Coevert, telefoon (02220) 5118. Daarop kan men invullen aan welke wedstrijden men mee wil doen. Deel name is gratis en voor vervoer van de paarden wordt desgewenst gezorgd. Voor 17 juni moeten alle aanmeldings formulieren bij de organisatie binnen zijn. Een keihard aankomende 3—0 ne derlaag tegen HPSV maakte een einde aan het verblijf van Tevoko 3 in de tweede klasse. Deze beslis singswedstrijd was nodig omdat beide teams gelijk op de laatste plaats waren geëindigd. Het Texelse mannenteam startte welis waar bijzonder gemotiveerd tegen de Helderse politieploeg maar moest voor al door persoonlijke fouten een achter stand dulden. Ondanks een redelijke passing kreeg het team te weinig lijn in het spel. HPSV ging stug door en behoudt daarmee zijn kansen op een positie in de tweede klasse. Geen promotie Dames 3 kwam ver maar net niet ver genoeg. Na de beslissingswedstrijd te gen Juvoc overtuigend te winnen met 1—3 was de tegenstand in de promotie-degradatiewedstrijden net te veel. Tegen potentiële degradant De Boemel liep het nog niet zoals het lo pen moet en bleek de routine van de ploeg uit Tuitjenhorn te groot: 2 0. Evenknie Advendo, nummer 2 uit Schagen bleek wel te verslaan. On danks de reeds vergooide promotiekan sen ging het Texelse team er fanatiek tegenaan en won met 2—1. Geen degradatie Ondanks de winst van HCSC in de promotieklasse bleef Tevoko 2 mannen in de eerste klasse. r Camping De Krim; Ho- i'kt en W. van der Linde. Schild: Duinker Watersport en ifmarkt Goënga. VVV en Timmers Bakkerij. Ponyclub De Kleppertjes heeft deelge nomen aan kringwedstrijden in dres suur en springen in Julianadorp. De uitslagen zijn als volgt: Marian Hoogerheide, Lora, 114 punten; Ingrid Dros, Hunter, 113 punten; Bea Timmer, Myra, 115 punten; Marieke v. d. Blaak, Polly, 119 punten, 4de prijs; Annet Kossen, Yellow, 121 punten, 3de prijs, 1 winstpunt; Marieke Dros, Luc ky, 109 punten; Dede Kikkert, Daan, 112 punten; Katja de Boer, Louisa, 113 punten; Hannita de Wit, Tavarez, 122 punten, 5de prijs, 1 winstpunt; Colette Kikkert, Patrick, 108 punten; Thirza Weel, Jonas, 117 punten, 6de prijs; Jeanet Welby, Jacky, 105 punten; Chloë Weel, Storm, 112 punten; Mag- da de Boer, Goodwill, 118 punten; Saskia Koopman, Wibo, 72 punten; Mariëlle Beers, Noëll, 96 punten; An- nemiek.van IJsseldijk, Hypos, 119 pun ten; Irma de Boer, Ynske, 120 punten, 1 winstpunt; Annie Dijkshoorn, Heidi, 111 punten; Marit de Leeuw, Askan, 103 punten; Ellis van Egmond, Cinde rella, 125 punten, 3de prijs, 1 winstpunt. Springen: Marieke Dros, Lucky, 0 fout, goed, 3 winstpunten, nu L springen 2de prijs; Magda de Boer, Goodwill, 4% fout, voldoende, 6de prijs; Bea Timmer, Myra, 3 fout, voldoende, 1 winstpunt, 3de prijs; Tineke Kossen, Martis, 7 fout, voldoende. Zondag houdt de Windsurfclub Texel bij Dijkmanshuizen een wedstrijd. De wedstrijdcommissie zal een course ra cing baan uitleggen; dat is een uit gestrekte driehoeksbaan met het ac cent op ruime en voor de windse rak ken, waarin bovendien een kleine boei- enslalom is opgenomen. Dit is de eerste wedstrijd die meetelt voor de competitie om het clubkampioenschap, maar ook niet-leden kunnen deelne men. De inschrijving is vanaf 11.00 uur. De start is om 12.00 uur. In de pauze is er voor iedere deelnemer soep en koffie. Geheel volgens de huidige wetten van de popmuziek heeft de Slockhouse band, het moderne zangkoor van café In den Grooten S/ock, begrepen dat het uitbrengen van een single zonder videoclip de kans op een plaats in de plaatselijkehitparade bijzonder klein maakt. Over enkele weken komt de single met de liedjes ,,De Slocksong" en Disco theken zijn wel leuk" op de markt en café-eigenaar Jan Koomen heeft zijn koor bijtijds warm gemaakt voor een optreden in een echte videoclip, waar bij de videoband desgewenst in pla tenzaken en in discotheek De Toe komst vertoond kan worden. Voor het maken van de dip werden Johan Hoo gerheide en Ricardo van den Berg ge vraagd, die geheel volgens de clip- rege/s enkele maffe" situaties op beeldband vastlegden om dat later lekker snelin elkaar te monteren. Vanaf afgelopen zaterdag zijn filmers en zangers druk bezig met de opna men. Als basis dient het ,,We are the wor/d'-idee waarvoor de 32 stam gasten van het café vijf keer hun sing letje moesten play-backen in de voor spee/ruimte van dorpshuis d'Ouwe ULO. Daarnaast werden opnamen ge maakt van een popgroep die zoge naamd het instrumentale gedeelte speelt maar de dip moet komisch wor den door de sketchjes die met de tekst van de liedjes te maken heeft. Daarvoor moest een deel van de Slockhouseband o.a. met een bar naar de duinen om de regelIk voel me zo maf a/s een konijn en de ober is zo traag" visuele achtergrond te geven. De foto getuigt van de opnamen in de duinen met twee konijnen aan de bar, waarvan er één zo maf is dat hij niet op zijn kruk kan blijven zitten. Texel heeft een nieuwe schaakkam pioen. De talentvolle Joop Rom mets uit Den Hoorn veroverde maandagavond in ,,De Lindeboom" de schaaktitel door remise te spe len met H. Broekema in de voor laatste ronde van het schaaksei zoen. Rommets werd aldus onbe reikbaar voor titelverdediger Jaap Dros, die in de loop van het sei zoen een punt op achter was geraakt. De 18-jarige Rommets heeft met dit kampioenschap zijn voorlopig laatste kans benut om daadwerkelijk ,,En Pas- sants" eerste speler te worden, want volgend jaar zal hij elders in het land gaan studeren. Het schaaktalent van Rommets werd al vroeg ontdekt en met behulp van de trainingen van A. C. Bakker, groeide hij snel uit tot een jeugdschaker van formaat, die in de provinciale jeugd- kampioenschapen reeds een voor aanstaande rol speelde. Ook bij schaakclub En Passant legde hij al snel beslag op een vaste plaats in het eerste achttal (,,En Passant" speelde toen nog met drie teams in de bonds- competitie). Na een kleine stagnering in de ontwikkeling van zijn speelsterk- te, voltrok zich vorig jaar een aangena me verandering; zijn partijen werden agressiever en interessanter van opzet. Bovendien kan hij bogen op een flinke kennis van de moderne schaaktheorie. Rommets heeft Jaap Dros enkele jaren voor moeten laten gaan, maar is er nu in geslaagd zijn periode bij ,,En Pas sant" met een verdiend kampioen schap af te sluiten. Voor de interne competitie van de club is het jammer dat Joop Rommets zijn titel volgend jaar niet zal verdedigen. ,,En Passant" heeft in deze schaker een waardig kampioen. Alsof het afgesproken werk was, open de maandagavond een drietal witspe- lers met het oude, romantische ko ningsgambiet, een opening die tegen woordig nog zelden wordt gespeeld. Rinus Vittali kwam er tegen Frank van Lare niet verder mee dan een punten- deling, en ook Bart Heijnen zal het niet gemakkelijk hebben om de afge broken stelling tegen E. de Visser tot winst te voeren. Jaap Dros won wèl met dit systeem, maar dat lag vooral aan J. Hooijbergs onnauwkeurige be handeling van het eindspel. Ferry van Tatenhove klopte Nico van Heeringen in een onderhoudend duel, terwijl Wim Albers profiteerde van de onveili ge positie van de dame van Wietse Pranger. Wim Hoekman bracht tegen Peter Bergman een volstrekt incorrect stukoffer, maar wist desondanks zijn tegenstander nog de hele avond bezig te houden, alvorens hij tenslotte toch verloor. Frans Eijgenraam is met een weinig indrukwekkende afsluiting van het seizoen bezig. Deze keer werd hij onderuit gehaald door M. Witte. Uitslagen A-groep: M. Vittali-F. van Lare Vz J. Dros-J. Hooijberg H. Broekema-J. Rommets W. Hoekman-P. Bergman B-groep: N. v. Heeringen-F. v. Tatenhove Zondag organiseert EZV uit Enkhuizen de laatste wedstrijd in de zg. vijfkamp- serie. Een zwemgebeuren waaraan de ZPC TX '71 de afgelopen maanden ook steeds heeft deelgenomen. Aan dit evenement doen vijf zwemvereni gingen uit de noordkop mee met in to taal zo'n tweehonderd deelnemers. De Texelse delegatie wordt om 10.30 uur bij zwembad Molenkoog verwacht. Boot heen 11.05 uur en terug om 16.35 uur. Door deze vijfkamp vervalt de waterpolotraining van zondagmorgen. Inmiddels is er op de woensdagavon den weer begonnen met het recreatief zwemmen, onder het motto „niets moet, alles mag". Dit ontspannen zwemhalfuurtje van 20.00 tot 20.30 uur is voor iedereen toegankelijk, de prijs is f3— per keer of f30,— voor een heel seizoen. Rommeltjesmarkt Nog steeds kunnen er allerlei spulletjes ingeleverd worden voor de op 1 juni te houden rommeltjesmarkt van de zwemclub. Alles is welkom, een tele foontje en het wordt opgehaald (02220) 3573. De Stichting Recreatieruiter uit Baarn organiseert al geruime ttijd overal in het land examens voor het ruiterbewijs en het koetsierbe- wijs. Ruitercentrum Bornrif in De Koog heeft op 9 juni zo'n examen op haar terrein georganiseerd. Op gave is mogelijk tot 15 mei. Het is niet uitgesloten dat in de toe komst ruiterbewijzen verplicht gesteld worden, dat beleid moet echter nog ingevuld worden. Voorlopig is het ha len van een dergelijk bewijs vrijwillig. De Stichting werkt onder auspiciën van de Nederlandse Hipppische Sport bond. Het bewijs bestaat uit twee de len. Elke twee jaar moet het verlengd worden door overmaking van een be drag naar de stichting. Het examen bestaat uit een practisch en een theoretisch (multiple choice) gedeelte. De (buiten)rit duurt ongeveer een half uur. De kosten bedragen ƒ50,als men met een eigen paard meedoet, een tientje meer als met een manegepaard wordt meegereden. De buitenrit voert langs de openbare weg, bijvoorbeeld door een dorpskern. Houders van het bewijs zijn WA verze kerd voor schade die ze met hun paard aanrichten. Programma afvaltoernooi Het toernooi neemt totaal 3 avonden in beslag: maandag 13 mei, dinsdag 14 mei en woensdag 15 mei. De wedstrij den duren 18 minuten, time-outs zijn niet toegestaan, wissels wel. Twee keer verliezen betekent uitschakeling. B. Heijnen-E. de Visser M. Witte-F. Eijgenraam W. Albers-W. Pranger Vz - Vz 1-0 Vz - Vz 0-1 0-1 afgebr. 1-0 1-0 18.50 u.: 19.10 u.: 19.50 u.: 20.10 u.: Dankzij een overwinning in de laatste ronde op koploper Siem Roet bereikte Jaap Dros zaterdagmiddag in Den Hel der in het toernooi om het personlijk schaakkampioenschap van Noordhol land-noord een gedeelde eerste plaats, tesamen met Arno de Visser en Siem Roet, beiden uit Schagen. Op basis van de zogenaamde weerstandspunten kreeg Arno de Visser de titel. De drie winnaars scoorden 4 punten uit 5 partijen. Het toernooi werd volgens Zwitsers systeem gespeeld, wat inhoudt dat spelers met ongeveer gelijke resultaten tegen elkaar uitkomen. Het kampioen schap van de Noordkop werd dit jaar voor het eerst georganiseerd en finan cieel gesteund door de Noordhollandse schaakbond. De deelnemende schakers gaven na afloop van het toernooi te kennen niet erg gelukkig te zijn met een toernooi van slechts 5 ronden. Bovendien was volgens co-winnaar Roet de Zwitserse formule niet correct toegepast, waar door fouten in het aantal weerstandspunten zouden zijn geslopen. De organisatie zegde toe volgend jaar naar een 7-rondig toernooi te streven. De eindstand aan de kop: 1. A. de Visser, J. Dros, S. Roet 4 punten uit 5; 4. N. Beganovic 3Vz punten; 5. S. Duinmayers 3 punten. Veld A, mannen: 18.30 u.: Autocentrale-SV Texel 40-plus Dros Magr40 plus Autocentr. Segerink/Eelman-De Zwaan- Dros Magazijn 19.30 u.: Teso-Bremakker Segerink/Eelman Smash-DGM Teso RSG-Spanningzoekers Smash 20.30 u.: Krimlust-Grooten Slock RSG 20.50 u.: v. Wijngaarden-Fam. Witte Krimlust 21.10 u.: Noordwést-Timmers bakk. v. Wijngaarden Veld B, mannen en vrouwen: 18.30 u.: Versluis-Kobeko CVI 18.50 u.: Taxi Toon Smidt-CVI NCM 19.10 u.: NCM-VW Audi Taxi Toon 19.30 u.: Cafeetje-Drog. MetsVW Audi 19.50 u.: Lindeboom-6 pk Cafeetje 20.10 u.: Taveerne-Bruining Lindeboom 20.30 u.: Ass. Bruining-Nokanto Taveerne 20.50 u.: Leijdekkers-Nokanto Ass. Bremer Veld C, vrouwen: 18.30 u.: A+O 2000-7 Prov. 1 Expert 18.50 u.: Grooten Slock-Expert A O ^Kondememers-aktiviteiteiTM^ De Beveligingsservice Texel is van start gegaan met een communica tieservice. Dat betekent dat op de centrale van dit bedrijf telefoontjes kunnen worden aangenomen voor anderen. De klant hoeft dus geen antwoordap paraat meer aan zijn telefoontoestel te koppelen. Als hij twee telefoonlijnen en een doorkiestoestel neemt kan in zijn afwezigheid automatisch worden doorverbonden met de centrale, waar het telefoontje dan met de naam van het bedrijf wordt opgenomen. Eventu eel kan het gesprek worden doorver bonden met de mobilofooninstallatie van de klant. De service kan verder gaan dan alleen het aannemen en doorgeven van telefoontjes. Er kunnen bestellingen worden opgenomen of ge plaatst, en er kan eventueel een deel administratie worden overgenomen. BeST kan ook zorgen voor een oproepsysteem met piepers en voor mobilofooninstallaties. Zondag werden wielerjeugdwedstrijden bij DOK Den Helder gehouden voor li centiehouders. In de categorie 11-jarigen reed Jordy Vinke voor de eerste keer mee. Bij deze 11-jarige ren ners viel in de eerste ronde het ren- nersveld al in twee stukken uiteen. Jordy wist zich in de eerste groep te handhaven en kwam met de 7de prijs naar huis. Bij de 13-jarigen werd vrij hard gere den, waardoor Desiré Boks al gauw werd gelost. In de volgende categorie de 14-jarigen startte Jacco Vinke en Tijmen Wit voor een afstand van 25 kilometer. Vanaf de start werd een flink tempo gereden, zodat het rennersveld snel in tweëen werd gereden. Na veel tempo versnellingen bleef vijf ronden voor het eind nog een kopgroep van tien man over, waar Jacco net niet meer bij kjon komen. In de eindsprint van deze tien renners kwam Tijmen Wit op een goede derde plaats. De nieuwelingen-renners van de Wie lervereniging Texel zijn zondag wezen koersen in Amstelveen. Van de vier Texelse nieuwelingen wisten zich twee renners in het peloton te handhaven. Bas Vaars bezette de 20ste plaats en Hans van Osch de 24ste plaats. Uitslagen van de clubwedstrijden op 2 mei zijn in de verschillende categoriën als volgt: Jeugdpoule: 1. Henk Broekman; 2. Stefan Kikkert; 3. Elmar Keijser. A-poule: 1. Edo Kooiman; 2. Cees Boks; 3. Evert Koopman. C-poule: 1. Jan Huydink; 2. Eveline van Arnham; 3. Piet Roeper. Elke dinsdag en donderdag zijn op het wielerparcours in Den Burg club wedstrijden waar ook gastrenners aan mee kunnen doen. Start jeugd tot en met 14 jaar 18.30 uur; 15 jaar en ouder 19.15 uur. 19.10 u.: 7 Prov. 2-Retsina Gr. Slock 19.30 u.: Molenkoog-Antiekhuisje 7 Prov 2. 19.50 u.: Gar. Kikkert-Goënga Molenkoog 20.10 u.: Dejavu-Smash 3 Gar. Kikkert 20.30 u.: Vinke-Hema Dejavu 20.50 u.: WGD-Loodsmanswelvaren Vinke Paal 28 is bij de mannen in de eerste ronde vrijgeloot, evenals Casino bij de vrouwen. Na de eerste ronde, afgelopen om 21.10 uur, spelen de winnaars en de vrijgelote ploegen verder in de win naarsronde. De verliezers zijn dinsdag vanaf 18.30 uur weer aan de beurt. Daarna vervolgt het toernooi tot en met woensdagavond. Tevens spelen woensdagavond een 4-tal ploegen een beslissingswedstrijd voor de klassering in de competitie, te weten om: 21.10 u.: Lindeboom-Cafeetje Molenaar 21.10 u.: Molenkoog-De Krim Joosten Tot slot volgt de prijsuitreiking. ren. Deze Kyle Reese is een guerrilla vechter, die de mooie Sarah maar al te graag wil beschermen. Confrontaties van uitermate gewelddadige aard vol gen elkaar in snel tempo op, waarbij Sarah en haar beschermer Reese ver liefd op elkaar worden, nadat zij aan vankelijk net zo bang voor hem was geweest als voor de uitroeier. Deze zeer spectaculaire film staat bol van de adembenemende knokpartijen en speciale effecten en wat je verder van het verhaal mag denken, indru kwekkend is het allemaal wel. Reese legt uiteindelijk het loodje, maar niet nadat hij Sarah zwanger heeft ge maakt, zodat de Terminator kan probe ren wat hij wil, fret mensdom op Aar de zal toch overleven, en daar gaat het in deze film tenslotte oml ,,The Terminator" is te zien van zater dag tot en met maandag 20.00 uur. Arnold Schwarzenegger (Conan) pre senteert zich in zijn nieuwste film ,,The Terminator" als de grote uitroei er. Een productie die een tijdlang in Amerika bovenaan op de lijst heeft gestaan met het grootst aantal bezoe kers. Schwarzenegger speelt in deze futuristische, grimmige film de rol van een zogenaamde Cyborg, een schepsel dat er als mens uitziet, maar dat in wezen een dodelijke moordmachine is. Begeleid door een verblindende licht flits en een enorme explosie arriveert dit wezen op een nacht in Los Ange les. Hij is geïnstrueerd om een jonge vrouw, Sarah Connor, te vermoorden. Daar heeft men namelijk in de toe komst gezien dat deze vrouw ooit een zoon zal baren die de leider zal worden van het laatste handjevol mensen dat de nucleaire oorlog op aarde heeft overleefd en dat willen de bewoners van een andere planeet niet. Kort daarop arriveert er een tweede sterke jongen die de taak heeft om de snode plannen van de terminator te verhinde-

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 15