n Spanning tot het aatste moment in /Vaalder wielerronde Forse nederlaag SVO tegen CSV NH kampioenschap zaalvoetbal ïoënga wint straten/oop 0*% )oede prestaties ugdwielrenners Toernooien van SV Texel Timmers Bakkerij won eigen toernooi eakkeru 'f- mcke? F w- S.V. De Koog Jaap Kooiman won uitwisselingswedstrijd Voorjaarsmarathon Paardenvrienden Oefenweekend brandingsurfen en Ie Noordzeecup- wedstrijd bij Paal 17 Eerste nederlaag honkballers Inschrijven voor avondvierdaagse Goede tijd Albert Hoven in Amsterdamse marathon 15 ME 1985 en snelheid tijdens de wielerronde van De Waal. TEXELSE COURANT «jaarlijkse wielerronde van De /aal schotelde de talrijke toe- jhouwers een enerverende ledstrijd voor. 48 renners en vier pies streden hun strijd in een Dog tempo waarbij de vele be- jhikbaar gestelde premies garan- as boden voor felle sprinten op «smalle stuk Hogereind bij de bishlijn. pk de Texelse favorieten zagen kans 5h nadrukkelijk met de strijd te be- oeien, waarbij de jeugdige Evert aopman steeds voorin was te vinden, de voorlaatste ronde moest hij zijn ins op een goede klassering prijsge- sn vanwege een lekke band. Pas in i slotfase zich zich een drietal ren- ers los te maken uit de hoofdgroep irwijl een tweede ploegje van drie ran met de Lintex- lassementaanvoerder Willem Wassen- urg en de Texelaar Paul van Aarnhem og wel probeerden aansluiting te vin- en bij de drie renners die ontsnapten. Overmacht Jet opvallende sterke rijden van de finnaar van 1984 Pink Tesselaar was chter de oorzaak van het groeien van voorsprong en hij bewees in een bloedvorm" te verkeren door in de atronde zijn medevluchters Hans aks en Hans van der Sloot te deklas- iren en met grote overmacht ook nu [overwinning voor zich op te eisen, erenners uit de Texelse IBS formatie »ishten in het peloton waarin de irint werd gewonnen door Edo Kooi en. De beide waalder vedetten Dirk ïlman en jan Buis betwistten op eni- iachterstand hun plaatsen. Dames de koers over 25 kilometer voor da- es was een jurybeslissing nodig om Ijuiste uitslag te bepalen, het wel of et zich mee laten rijden in het pelo- p bij de heren zorgde voor 'arring. .lagen: les: 1. Inge Pool, 2. Evelien van ihem, 3. Jolanda Tesselaar, 4. Ger- Limpers. 1. Pink Tesselaar, 2. Hans 3. Hans van der, Sloot, 4. Wil- Wassenburg, 5. Jan Spadder, 6. il van Arnhem, 7. Edo Kooiman, 8. m van Elk, 9. P. Zijlstra, 10. Hans ind Lintex-klassement: 1. Willem idag werden jeugdwieler- Istrijden door de wielervereni- West-Frisia uit Enkhuizen ge- tjaniseerd. WV Texel was met irjeugdleden present. Kooiman en D. Boks deden mee de 13-jarigen. Na twee weken afwe- jeid was het voor Anne Simone iman een hele toer om bij te blij- maar Desire Boks kon deze Istrijd goed in het peloton meeko- in. Bij de 14-jarigen reden Jacco en Tijmen Wit mee. Deze cate- ie was in twee groepen verdeeld "dat het rennersveld voor dit kleine toours (600 meter) te groot was. Tij en werd in zijn groep als tweede ge beerd en Jacco werd derde in zijn Wassenburg 27 pnt., 2. Hans Boks 25 pnt., 3. Jan Spadder 3 pnt. Stratenloop Voorafgaande aan de wielerronde hield de atletiekvereniging Texel een straten- loop voor recreanten. De deelnemers hadden een vrij sterke wind te over winnen. Norbert Eelman werd winnaar op de kortste afstand. Hij deed 9.35 min over één ronde. Mike Nolting werd tweede in 10.03 min. Over twee ron den moest Bram Bruin zijn meerdere erkennen in .Gauke van Lingen die een uitstekende tijd liep (20.22 min). De 9-jarige Douwe Hoekman waagde zich ook aan de ruim vijf kilometer en deed dat knap. Minne Goënga is momenteel niet te kloppen door de andere Texelse lopers. Hij finishte in 27.25 min. André Brouwer deed het déze keer duidelijk rustig aan. Pas in -de laatste ronde nam hij afstand van Willem Daman en \Willem Timmer. De volgende straten- loop in combinatie met wielrennen wordt gehouden op zaterdag 22 juni in Oosterend. Uitslagen: 1 ronde: 1, Norbert Eelman 9.35, 2. Zaterdag en zondag worden op de velden van SV Texel toernooien ge houden. Op zaterdag gebeurt dat voor de C-junioren en op zondag voor de A- en B-junioren. Aanvang van beide toernooien 9.45 uur en einde ±16.30 uur. Een groot aantal van de deelnemende teams komt van Texelse bodem maar ook ko men er teams van de overkant. Dat zijn uit Heerenveen Nieuwe Schoot, uit Landsmeer IVV en Watervogels uit Den Helder,i Mike Nolting 10.03, 3. Mare Kooiman 13.22, 4. Nanda Koopman 14.22, 5. Mark Maas 15.05. 2 ronden: 1. Gauke van Lingen 20.22, 2. Bram Bruin 21.04, 3. Matthias Smit 22.00, 4. Frank Plaatsman 22.15, 5. Douwe Hoekman (9 jr.) 26.47. 3 ronden: 1. Minne Goënga 27.25, 2. André Brouwer 30.21, 3. Willem Da- man 31.31, 4. Wim Timmer 31.52, 5. Niels Koorn 34.07. Zaterdag werd het Timmers Bakkerij volleybaltoernooi gehouden. Alle be trokkenen vonden het een geslaagde gebeurtenis, want er werd sportief gespeeld in een goede sfeer. De teams waren niet allemaal even sterk, waar door de spanning niet bijzonder groot was. Toch ontstond in de eerste wedstrijd sensatie toen Tevoko met 17—3 voor kwam te staan op Timmers Bakkerij. Niettemin wist Timmer de achterstand om te zetten in winst. Ook tegen Cors Polis wist Tevoko goed partij te geven. Jammer voor de aspiranten, maar ook Hema versloeg hen in een geode partij om de derde en vierde plaats. Ondanks dit verlies verdient Tevoko een pluim voor het goede spelpeil. Het Hema-team eindi ge dus op de derde plaats, omdat de wedstrijd tegen het sterke Cors Polis en Timmers Bakkerij verloren werd. De laatste wedstrijd bleek tevens de finale te zijn. Het werd een enorme strijd waarin soms Cors Polis en soms Tim mers Bakkerij een voorsprong had. Bij het eindsignaal stond Timmers Bakkerij met 29—28 voor op Cors Polis. Met deze winst nam het team revanche na een eilandcompetitienederlaag tegen hetzelfde Cors Polis. SAKKER!/ UKKERU Oosterend is in de nacompetitie voor een plaats in de tweede klas se in de uitwedstrijd tegen CSV uit Castricum tegen een grote neder laag opgelopen. Door maar met liefst 5—0 te winnen heeft CSV zich een riante uitgangspositie ver worven. Met de wedstrijden Wherevogels-CSV en Oosterend- Wherevogels nog voor de boeg lij ken de Oosterenders bij voorbaat kansloos om nog op promotie aan spraak te kunnen maken. Onder leiding van de uitstekende scheidsrechter K. Bergers ontspon zich een boeiende doch eenzijdige wedstrijd. Al in de eerste helft bouw den de Castricummers een veldover- wicht op dat aanvankelijk echter wei nig doelrijpe kansen opleverde. De Oosterend verdedigers speelden uiterst geconcentreerd en via enkele snelle counters kreeg Oosterend zelfs de be tere kansen. CSV hield, gesteund door een behoorlijk windvoordeel, de Ooste renders echter voortdurend onder druk. Halverwege de eerste helft lever de dat een doelpunt op. Henk Boersma kon een vrije schop volko men ongehinderd langs Oosterend doelman Doede de Vries koppen. Oostrend ging na deze tegenvaller niet bij de pakken neerzitten en de ploeg probeerde tijdig de bakens te verzet ten. Verder dan enkele afstandschoten van Gerard Legierse en Jitze Beintema kwamen de Oosterenders niet. Nog voor rust zou CSV daarentegen zijn voorsprong vergroten. Een hoge voor zet van rechts belandde bij de tweede paal en opnieuw was het Boersma die beheerst scoorde. Snel beslist Na rust was de wedstrijd al snel beslist. Oosterend dat zich nog lang niet kansloos achtte, had in de tweede helft duidelij kvoor een aanvallende strijdwijze gekozen. Geteund door het windvoordeel moesten vier spitsen proberen hun ploeg op winst te zet ten. Onmiddellijk na de aftrap leek dat succes te hebben. De Oosterenders kregen een schitterende kans om dich terbij te komen, maar de bal verdween juist naast het doel. Een minuut later was de wedstrijd beslist. Een snelle uitval van CSV leverde opnieuw een goal op. Weer was Henk Boersma de maker van het doelpunt. De Oosteren ders kwamen de klap niet meer te bo ven. CSV ging steeds makkelijker voet ballen en vooral op het middenveld werd SVO bij tijd en wijlen volkomen overspeeld. Halverwege de tweede helft trok Oosterend verdediger Erwin Daalder zijn tegenstander aan het shirt in een poging een doorbraak te voor komen. Scheidsrechter Bergers kon niet anders dan een strafschop toeken nen. Opnieuw was doelman De Vries kansloos. Dat CSV in de laatste se conden van de wedstrijd nog naar 5 0 uitliep was eigenlijk niet meer van belang. De Castricummers hadden hun klasse bewezen en zullen onget wijfeld de nog openstaande plaats in de tweede klasse gaan bezetten. Donderdag (morgen) houdt de rayoncommissie Texel voor de tweede keer het Noord-Hollands kampioenschap B-junioren zaalvoetbal in de sporthal Ons Genoegen. Dit toernooi begint om 9.30 uur en is omstreeks 17.30 uur afgelopen. Buiten Texel komen de selecties van Schagen, Den Helder, West- Friesland, Alkmaar, Amsterdam en titelverdediger Haarlem naar Texel. den omdat alleen de nationale zuivelgi- ganten zoals Mona daartoe in staat zijn. Maar door een bepaalde kwaliteit (roomboter, geen conserveermiddelen) en een zodanige aankleding dat de consument het produkt als „Texels" herkent, zou er plaatselijk markt kun nen zijn. Langeveld denkt dat er in dat geval ongeveer twee arbeidsplaatsen inzitten. Het team van Timmers Bakkerij'. Van links naar rechts staand: Marco Tuntelder, Niek Witte, Jan Timmer, Paul Schneider. Zittend: Kees Nan Dogger, Maurice Bakker en Erik van Bruggen. Voor de tweede keer dus het Noord hollands kampioenschap op Texel. Het eerste toernooi vorig jaar was een uit stekende ontmoeting. Kwalitatief ble ken de B-junioren van Noord-Holland een degelijke partij zaalvoetbal te kun nen spelen die niet onde hoefde te doen voor senioren zaalvoetbal. Ook bleek weer eens dat Noord-Holland gewoon tot de sterkste zaalvoetbal af delingen van Nederland gerekend mag woren. Favoriet is weer titelverdediger Haarlem, dat weer over een sterk team beschikt. Aardig detail is dat het hoogst geklasseerde Noord-Hollandse rayon mee gaat doen aan het Neder lands kampioenschap zaalvoetbal, twee dagen laten in Amsterdam als vertegenwoordiger van de afdeling Noord-Holland. Voor Texel komen de volgende spelers uit: Erwin Zoetelief, Arjan van der Knaap, Jasper Joosten en Ronald van de Wetering (Alkema), Robert Boogaard, Vincent van de Broeck (Oosterend) en Sidney de Haan en Bas Vaars van Nissan. Programma: 9.30-9.50 Den Helder-Texel 9.52-10.12 Schagen-Alkmaar 10.14-10.34 West-Friesland-Haarlem 10.36-10.56 Amsterdam-Den Helder 10.58-11.18 Texel-Schagen 11.20-11.40 Alkmaar-Haarlem 11.42-12.02 West-Friesland-Amsterdam 12.04-12.24 Den Helder-Schagen 12.26-12.46 Alkmaar-Texel 12.48;13.08 Haarlem-Amsterdam 13.10-13.30 Den Helder-West-Friesland 13.32-13.52 Schagen-Haarlem 13.54-14.14 Amsterdam-Alkmaar 14.16-14.36 Texel-West-Friesland 14.38-14.58 Haarlem-Den Helder 15.00-15.20 Amsterdam-Schagen 15.22-15.44 West-Friesland-Alkmaar 15,46-16.06 Haarlem-Texel 16.08-16.28 Alkmaar-Den Helder 16.30-16.50 Schagen-West-Friesland 16.52-17.12 Texel-Amsterdam Zaterdag gaan de pupillen op toernooi in Oosterend. De F-pupillen vertrekken om 9.45 uur en de D-pupillen om 10.00 uur. Zondag gaan de dames op toernooi in Oosterend. Vertrek bij Capri om 9.45 uur en de B-junioren gaan naar S.V. Texel. Vertrek om 10.30 uur. De veteranen gaan zondag op toernooi bij.Tex. Boys. Hiervoor zijnj nog enkele spelers nodig. Opgeven bij Peter No- vak (02220) 2204. Deze spelers dienen om 11.15 uur op het Boys-veld aanwe zig te zijn. De senioren trainen a.s. week op dins dag en donderdag. De jeugdtraining is inmiddels beëindigd. De uitwisselingswedstrijd van de sport vissersclub Texel met hengelsportvere niging De Karper uit Bergen is door de zes Texelse sportvissers gewonnen. Texel ving 13 vissen (2.79 m.) en Ber gen 12 vissen (3.00 m.). Eerste werd Japie Kooiman met 76 cm; 2. Dirk Roeper met 56 cm; 3. P. Duinmeijer (Bergen) 54 cm; 4. H. van der Steen, Bergen, 51 cm; 5. F. Turkstra, Bergen, 50 cm; 6. Th. Buren en Ad Souwer, beide 47 cm. De eerstvolgende wedstrijd van de sportvissersclub Texel is op 2 juni van 8.00 tot 10.00 uur bij het PH hotel. Op 7 juni gaat een grote groep Texelse sportvissers richting Schiermonnikoog voor de Waddenuit wisseling. Verzamelen om 13.30 uur bij het fanfaregebouw in de Wittekruis- laan, vertrek met de boot van 14.05 uur. Zondag 19 mei wordt door de Vrien den van het Paard de Voorjaarsmara thon gehouden, leder die wil meedoen met een aangespannen paard, pony of span kan zich tot vrijdagavond opge ven bij mevr. I. de Wit-Roeper, Den Hoorn, tel. (02226) 357. Starttijden en plaats worden na indeling opgegeven. De Noordzeecupcommissie van de Kustzeilvereniging Westerslag en de Windsurfclub Texel houden op zater dag 18 en zondag 19 mei een oefen weekend brandingsurfen bij paal 17. Dit weekend is bedoeld voor de gevor derde surfer die de kunst van het brandingsurfen nog niet machtig is. De commissie heeft gezorgd voor vol doende begeleiding. Tevens is er de mogelijkheid on de surfplank van za terdag op zondag op te bergen in de container. Na vier overwinningen achter elkaar hebben de honkballers van Texla de eerste nederlaag moeten incasseren. Het team kon deze keer de druk van het moeten presteren niet aan. Alcma- ria Victrix nam de punten mee naar huis. De nu geleden nederlaag kondigde zich reeds op de voorafgaande training aan. Ook toen veel slordige fouten. In de eerste inning wist werper Pepijn Wittop Koning de verdediging nog goed dicht te hgouden en gaf het veld goed steun. In de tweede inning deel de Alcmaria reeds de beslissende klap uit. Na een honkslag maakte het veld van Texla een serie fouten, die door de tegenstander zonder meer werd af gestraft. Bij de stand 0—6 had Texla pas weer de rust hervonden om voor de derde nul te zorgen. Vanaf dit mo ment ontwikkelde zich een meer gelijk opgaande strijd, met een iets makkelij ker scorend Alcmaria. Via de stand 4—9 eindigde de wedstrijd na zes in nings in een 7—16 nederlaag. Aan slag wisten Arnoud de Graaff en Paul Schneider zich te onderscheiden door een 2-honkslag. Toch werden zij over troefd door de korte stop van Alcma ria, Desmond Royer. Hij schreef ge schiedenis door als eerste een home run te slaan op het nieuwe honkbal- veld aan de Emmalaan. De cijfers: Pe pijn werd ondanks de cijfers verliezend werper. Texla: 4 keer 3-slag, 4 keer 4-wijd, 7 h.onkslagen tegen, 11 veld- fouten. Alcmaria: 2 keer 3-slag, 7 keer 4-wijd, 5 honkslagen tegen, 2 veldfou- ten, 1 keer geraakt werper. Nederlaag-serie softbal Op dit moment zijn de voorbereidingen volop in gang om binnen de MST een nederlaag-serie te starten. De soft- balsters hebben de andere afdelingen van de MST uitgenodigd tot het spe len van softbalwedstrijden. De eerste reacties zijn binnen. De verwachting is dat er zo veel reacties komen, dat er sprake is van een sportieve uitwisse ling binnen de MST. Peanutbal De peanutters zijn maandag 13 mei gestart met de play-offs. Er worden twee teams gemaakt die in een serie van drie wedstrijden om de eer gaan strijden. Nieuwkomers worden bij een van de teams ingedeeld en mogen meedoen. Aanvang van de trainings- en spelmiddag is 16.00 uur. Programma Het honkbalprogramma voor de ko mende week is: Donderdag 16 mei: veld Emmalaan, Texla-Flying Petrels, 14.30 uuri Zondag 19 mei, Schagen: Rangers-Texla, 11.00 uur. Vertrek boot 9.05 uur. Van 3 tot en met 6 juni wordt de 42ste avondvierdaagse gehouden. Voorin schrijving voor deze wandeltocht is mogelijk bij de volgende adressen, va naf 20 mei tot en met 31 mei: De Koog: fam. Klip, Brink 10; Ooster end: fam. Eelman, Mulderstraat 3; Den Hoorn: A. Bakker, Diek 21; Oude- schild: fam. Van Heerwaarden, Loods- singel 33. Dinsdag 31 mei en dinsdag 28 mei in De Cocksdorp bij fam. K. Druif, Kik- kertstraat 54. Voor Den Burg: vrijdag 31 mei van 19.00 tot 21.00 uur in De Lindeboom. Men wordt verzocht zich 's avonds op te geven. Het inschrijfgeld bedraagt f4— voor personen tot en met 13 jaar. Ouderen betalen f5,— Voor leden geldt een re ductie van resp. ƒ0,75 en ƒ1,—. Bij de start kost deelname ƒ1,— meer. Voor meerdere informatie kan men terecht bij de organisatoren: I. Gerritsen, Zee bries 19 (02220) 3464, of bij B. A. Roest, Ada van Hollandstraat 23 (02220) 4451. Ook dit jaar wordt de intocht vooraf gegaan door diverse muziekkorpsen. De Texelse langeafstandloper Al- bert Hoven liep dit weekend de Amsterdamse marathon in de tijd van 2.50;28. Dat is prima als in het achterhoofd gehouden wordt dat ongeveer alle tijden zo'n tien minu ten hoger uitvielen dan normaal, omdat de tweede helft van de ma rathon werd gekenmerkt door een zeer zware tegenwind. Cees Timmer liep ook zeer verdienste lijk met 3.05.55. Coby Bakelaar schreef historie door als eerste Texelse vrouw de marathon uit te lopen. Zij klokte 3.52.27. Piet Schuijl kwam opmerkelijk fit binnen na 3.10.25. Auke Brouwer ging weg op een schema dat hem on der de 2.30 moest doen finishen maar hij kreeg halverwege kramp, liep wel door maar finishte in 3.34.10. Daan Welboren moest halverwege opgeven. Hij werd duizelig en was gelukkig op dat moment in de buurt van de be zemwagen. Ron Daalder blesseerde zich op zaterdag, zodat hij niet mee kon doen hoewel hij er klaar voor was.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 17