SP*M?T I l AGEND4 Afscheid van outsiders M k dbö» i<sP itslag marathon aardenvrienden chaaktoernooi )or de jeugd CSubcompetitie motorcross Druk weekend voor Texla Texel in miniatuur >H-toernooi Kampioensteam Dit weekend buitentoernooi Tevoko Trainerswisseling A.V. Texel Zitting diëtiste Clubkampioenschappen Wielerclub Veldvoetbal geen eilandcompetitie Auto total loss Bliksem ingeslagen Geslaagd Onderdelen van motor gestolen Inbraak Ongeluk met gestolen brommer Feestmarkten De Cocksdorp Vreemd geld Vaste data hj jdAG 31 MEI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 15 zaterdagteam van sportvereniging Oosterend nam tweede pinkster- afscheid van twee outsiders: Jan Oosterhof en Dirk Trap. gebeurde tijdens een seniorentoernooi waar beiden de allerlaatste dstrijden voor SVO speelden. Oosterhof speelde vijftien jaar bij Aanvankelijk bij de junioren maar ikele jaren trad hij toe tot het steteam en ontpopte zich al snel aanvaller—aanvoerder. de in deze ploeg ruim 350 dstrijden en begon zijn 'carriere' op jarige leeftijd bij SV Texel. Trap, de kleine werker die overal ïtbaar was, maakte ruim 300 dstrijden vol bij de zaterdagploeg. speelde tien jaar in het eerste en akte samen met Oosterhof de op is mee van de derde naar de eerste sse. den blijven wel voetballen maar dan in de zaal. Oosterhof stopt wegens drukke werkzaamheden en Trap moet stoppen wegens rugklachten. SVO voorzitter Joop Koning omschreef bei den maandag als 'routeniers van een sterk team' die niet alleen binnen de witte lijnen goed presteerden. Jullie waren ook trouwe clubleden. Er werd geen training overgeslagen en aan bij zondere aktiviteiten deden jullie altijd mee. Dat is misschien nog wel belan grijker dan goed kunnen voetballen", aldus Koning. Der opstappers kregen een bos bloemen en een VVV ge schenkbon. Op de foto links Dirk Trap en rechts Jan Oosterhof. ide voorjaarsmarathon van de inden van het Paard werd door 10 spanningen deelgenomen. Door de fathoncommissie was met bos- :hter Zijm van Staatsbosbeheer een londer mooie rit, grotendeels door bos, uitgezet. Door het voorge- leven tempo, de schaapskooi en jelproef op het terrein van ,,Bornrif" deze marathon bepaald niet ge- kkelijk. Door de deelnemers werd hier zeer goed gereden, zodat het ital strafpunten doorgaans meeviel, minieme onderlinge verschillen id de uitslag: 1. Wil Siebeling; 2. rlo Witte; 3. Rein Eelman. geanimeerde prijsuitreiking vond 's plaats in „Dennenoord". aakclub En Passant hield dins- jmiddag in „De Lindeboom" de uiting van het jeugdschaken een toernoi. Er waren 8 deel aars, die naar leeftijd verdeeld twee vierkampen hebben speeld. i speelden drie partijen en na de sde partij was er een kleine pauze tn'n de organisatoren een frisdrankje coden. De strijd was zeer span- dwant zowel in de oudere als in jongere groep moest een beslis- wedstrijd gespeeld worden om de 5 en de tweede plaats. Voor de winnaars van de twee groepen ter een fraai schaakboek; voor de Ede prijs een dikke plan chocolade, lagen jeugd tot en met 12 jaar: 1. we Hoekman; 2. Johan Cnossen; •Ecco Kager; 4. Raymond indag. agen jeugd tot en met 15 jaar: 1. bert Kager; 2. Mark Cosslett; 3. ter van Oortmerssen; 4. Roland tnan. De MAB-club organiseert dit jaar weer een motorcrossclubcompetitie. De eerste wedstrijd daarvan is zondag 2 juni, op de crossbaan in Eierland. de inschrijving begint om 14.00 uur. De wedstrijden worden verreden tussen 15.00 en 18.00 uur. De volgende club wedstrijden zijn op 23 juni, 28 juli, 25 augustus, 22 september, 6 oktober en 27 oktober. Vrijwilligers die als baancommissaris willen fungeren tijdens de cross wedstrijden kunnen zich aan het begin van elke wedstrijd melden bij de wedstrijdleiding. De openingstijden van de baan zijn tot 1 oktober zaterdag van 16.00 tot 18.00 uur en zondag van 15.00 tot 18.00 uur. Er breekt een druk weekend aan voor honkbalvereniging Texla. Naast de normale competitiever plichtingen is er zaterdag een trai ningsstage. Bovendien krijgt de af deling softbal in het weekend be zoek van het hooggeplaatste Amstelland. De peanutters zijn ondertussen van start gegaan met de eerste play-offs. Twee teams spelen in een serie van drie wedstrijden tegen elkaar. De eerste uitslag was: Texla Tijgers-Texla Runners: 17-15. In de eerste inning wisten de Tijgers een ruime voor sprong te nemen. Door goed sa menspel in de tweede inning konden de Runners de achterstand bijna hele maal inhalen. Maandag 3 juni is de volgende wedstrijd om 16.00 uur. Nieuwe spelers of speelsters mogen aan de wedstrijd meedoen. Alc. Victrix-Texla: 20-10 Koploper Alcmaria is inderdaad met de eer gaan strijken. De overwinning kwam echter nogal 'ongelukkig' tot stand. Bij het inspelen verstapte Marijn de Wolf zich zodanig, dat meedoen onmogelijk werd. Dat betekende dat Texla met 8 spelers het veld in moest en elke negende slagbeurt een auto matische nul opleverde. De tweede te genvaller was het feit dat achtervanger Wijnand Baretta zich al snel vergooide. Yvo Zutphen nam nu de positie achter de thuisplaat verdienstelijk over. Tot overmaat van ramp werd Arnoud de Graaff aan slag tot twee maal toe on gelukkig geraakt door de bal. Intussen had Alcmaria al een ruime voorsprong genomen: 12-1. Toen Texla enigszins van de schrik was bekomen liet het Alcmaria niet nog meer afstand ne men. Vrmeld moet nog worden, dat Hayo Wolff een uitstekende wedstrijd speelde op het derde honk. trainingsstage Zaterdag 1 juni geven de Rayontrainers Jaap Muts en Cees Tiskauser een trai ningsstage op het honkbalveld aan de Emmalaan. Van 10.00 tot 16.00 uur worden de softbalsters en de honkbal lers onder handen genomen. Beide trainers zullen de vele facetten van de ze sporten de revue laten passeren. Om ongeveer 12.00 uur is er een ge meenschappelijke lunchpauze in de kantine van de Texelse Boys, met daaraan vastgekoppeld het theoreti sche gedeelte. Als afsluiting van déze dag wordt er van 16.30 tot 18.00 uur een softbal wedstrijd gespeeld tegen het damesteam van Amstelland. Zon dag 2 juni komen beide teams op nieuw in actie. Programma Zaterdag 1 juni: 10.00 - 16.00 uur: trainingsstage voor softbal en honkbal. 16.30 - 18.00 uur: softbalwedstrijd Texla-Amstelland. Zondag 2 juni: 14.00 - 16.00 uur: honkbalwed strijd Texla-Herons. Maandag 3 juni: 16.00 - 17.15 uur: Peanutbal, trai ning en wedstrijd. Ale activiteiten vinden plaats aan de Emmalaan. Jongens en meisjes van de Hervormde en Gereformeerde jeugdclubs uit Oos terend vermaakten zich zondag op het strand van Den Hoorn door Texel in miniatuur te maken. Het werd een zandfiguur van 25 meter, waarbij dui nen en dijken, maar ook allerlei beken de objekten, zoals de vuurtoren, het Hoornder kerkje, het bos e.d. op de juiste plaats werden aangebracht. Het was een van de vele aktiviteiten, waarmee de 35 kinderen en 6 leiders zich bezig hielden tijdens het jaarlijkse Pinksterkamp dat van vrijdag tot dins dagochtend werd gehouden. Een heel wat onschuldiger vermaak derhalve dan de zinloze vernielzucht waaraan sommigen van hun dorpsgenoten zich in de luilaknacht te buiten zijn gegaan. De Hervormde en Gereformeerde jeugdkampen worden al meer dan tien jaar gehouden. De kosten worden ge dragen uit de opbrengst van de heitje voor een karweitje-aktie en per kind moet dan nog een bijdrage van 725,— worden betaald. Tot dusver verbleef men elk jaar in „Hoorn en Burg"; de ze keer viel de keus op „Jon kersbergen". De dagen werden gevuld met allerlei spelletjes-aktiviteiten, ook 's nachts. Zondagmiddag was er een soort infor mele kerkdienst met medewerking van de twee predikanten van Oosterend. Maandag werd het juttersmuseum be zocht en 's avonds werden allerlei zelf gemaakte toneelstukjes e.d. gespeeld en was er voor de oudste categorie, die volgend jaar niet meer mee kan, een barbecue. Op de foto ziet men de kinderen bezig met het bouwen van miniatuur-Texel. dag houdt ZDH een toernooi op ei veld. Het programma ziet er als Stuit: *5u. ZDH-Oosterend 30 u. De Koog-Watervogels '5 u. ZDH-Sint Boys 30 u. De Koog-Oosterend 15 u. Watervogels-Sint Boys 30 u. ZDH-De Koog J5 u. Watervogels-Oosterend 30 u. De Koog-Sint Boys '5 u. ZDH-Watervogels 30 u. Oosterend-Sint Boys 'sindienst: Enno Drijver, Wilco ter, Piet Smits, Jan de Wit en Ge- 'Timmerman. Het Texelse voetbalseizoen heeft diver se kampioensteams opgeleverd. Een van de laatsten die we kiekten was het tweede zaterdagteam van SVO dat promoveert van de tweede naar de eerste klasse. Achterste rij v.l.n.r coach Eef Eelman, Fred Wiering, Louis van der Vis, Reggie Visser, Cor Bre mer, Ben Witte, Biem van Leeuwen. Voorste rij v.l.n.r. Arco Eelman, Kees Bremer, Rob Bakker, Gerrit Vlaming, Jaap Kooger en Ger Vlaming. Zaterdag en zondag houdt Tevoko haar veertiende volleybal buitentoernooi op de speelweide aan de Ploeglanderweg in de Den nen. Maar liefst 126 teams uit binnen— en buitenland hebben zich opgegeven voor deze immense sportontmoeting. Het grootste deel van de teams ver blijft twee dagen op camping De Bre makker. Op de speelweide zijn 17 wedstrijdvelden uitgezet en dat is het absolute maximum. Op die velden moeten in totaal 522 wedstrijden wor den verspeeld en tientallen medewer kers verzorgen traditiegetrouw een fors rekencentrum en een consumptiehoek. Publiek is op beide dagen van harte welkom. Zondagmiddag rond vijf uur is het buitentoernooi afgelopen. Als het slecht weer is worden de wedstrij den gespeeld in de sporthal en gymzalen. De atletiektrainingen op de maandag en donderdagavond staan vanaf 1 juni niet meer onder leiding van Nico Erwich. Ingaande maandagavond 3 juni wor den de trainingen op eerdergenoemde avonden verzorgd door Peter de Hoogh. Verder blijft het rooster ongewijzigd. Maandag 3 juni houdt de diëtiste, mevr. S. Goote, van 13.30 - 15.30 uur zitting in het Groene Kruis-gebouw, volgens afspraak. De Wielervereniging Texel houdt zater dag haar clubkampioenschappen. De jeugd start om 18.00 uur en de senio ren om 19.00 uur en de strijd zal zich afspelen op de wielerbaan aan de Haffelderweg. Het is de Texelse veldvoetbalverenigin- gen niet gelukt om voor het komende seizoen een Texel-competitie voor seni orenelftallen te starten. Tijdens een vergadering in de kantine van Texelse Boys bleek al spoedig dat niet elke vereniging een elftal kon formeren. ZDH uit Den Hoorn had zich al tegen verklaard omdat een Texels elftal ten koste zou gaan van het huidige twee de. Dezelfde situatie was aanwezig bij S.V. Texel waarvan de in aanmerking komende spelers liever wilden uitko men in de gewone competitie. Texelse Boys en De Koog zagen wel kans om een elftal voor de Texelse competitie af te vaardigen en S.V. Oosterend wil de wel meedoen mits het spelers be trof van 33 jaar en ouder. Cocksdorp tenslotte had ook wel kans gezien om een elftal te formeren. De Texelse competitie kan dus slechts rekenen op vier elftallen en dat is te weinig. De verenigingen hebben wel besloten dat ze komend seizoen afspraken zul len maken voor af en toe een onderlin ge wedstrijd speciaal bedoeld voor le den en mogelijk nieuwe leden die niet willen spelen in de gewone competitie. Deze wedstrijden kunnen dan plaats vinden in het voor- en najaar. Zondag ging een 19-jarige toerist uit Eist op het kruispunt Zuid Haffel-Schansweg over de kop nadat hij tegen de tuinwal was gebotst. Hij had vlak voor de bocht de macht over het stuur verloren. De wagen, die onherstelbaar werd be schadigd, wordt door de politie tech nisch onderzocht. De hevige onweersbui op de avond van eerste Pinksterdag heeft op enkele plaat sen schade veroorzaakt. De bliksem sloeg onder andere in het dak van de schuur van Sil Boon aan de Vuurtoren- weg. In het asbest dak sloeg een gat, een raamkozijn werd vernield en de elektrische installatie raakte defect. Ook bij de buren viel de elektriciteit uit als gevolg van het hemelvuur. Carolien Lap uit Den Hoorn slaagde aan de Streekschool Noordhollands Noorderkwartier in Heerhugowaard voor het diploma verkoopmede werkster detailhandel opleiding. Maandag werd ontdekt dat onbekenden hadden getracht een motorfiets, die op de parkeerplaats van camping „Ko- gerstrand" stond, weg te halen. Toen dat, ondanks het vernielen van het stuurslot, niet was gelukt, werden van de motor diverse onderdelen afgehaald, waaronder een kuip ter waarde van 71500,— en een gecombineerde km- teller/toerenteller van 7600,—. Tussen zaterdag en maandag werd inge broken in de Texelse Autocentrale op de hoek Schilderend-Emmalaan. Daarbij werden drie autoradio's ontvreemd, een set luidsprekers en een antenne. De da der is binnengedrongen via een wc- raampje aan de zijde van de Emmalaan. Dit kan ongemerkt zijn gebeurd omdat deze plek wordt afgeschermd door bomen. Een 16-jarige jongen uit Den Burg ont vreemdde vrijdag uit de Waalderstraat een brommer, eigendom van een even oude plaatsgenoot. Hij ging er samen met een vriend mee rijden maar kwam op het kruispunt De Staart-Westerboers- weg in Waalenburg te vallen. Daarbij werd onder meer de voorvork vernield. De brommer werd in de berm van de weg achtergelaten. Op het moment dat de gedupeerde eigenaar bij de politie aangifte deed was de brommer reeds op deze plek aan getroffen en slaagde de politie er snel in de verantwoordelijke jongens te achterhalen. Deze zomer wordt in De Cocksdorp op acht donderdagavonden feestmarkt ge houden. Dat gebeurt op 27 juni, 4, 11, 18 en 25 juli en 1, 8, 15 en 22 au gustus. Op de markten zijn traditionele attracties zoals balgooien, kop van Jut, doelschieten, etc. en nieuwe acti viteiten zoals optredens van drum bands, paarden beslaan, poppenkast, folkloristische dansen, ponyrijden en demonstraties van de brandweer. De feestmarkt begint steeds om 19.00 uur. Westduitse marken 100 7110,75 Belgische franken 100 7 5,45 Franse franken 100 7 35,75 Zweedse kronen 100 7 37,50 Zwitserse franken 100 7132,25 Deense kronen 100 7 30,00 Amerikaanse dollars 1 7 3,45 Engelse ponden 1 7 4,25 Oostenrijkse schilling 100 7 15,88 Italiaanse lires 10.000 7 16,90 Spaanse peseta's 100 7 1,92 Donderdag 30 mei De raadscommissie voor welzijnsbeleid heeft in het raadhuis een deels open bare en deels besloten vergadering, aanvang 19.30 uur. Gesproken wordt onder meer over de voorgenomen be noeming van directeuren aan de basis scholen. Dit gesprekspunt begint met een openbaar gedeelte, waarin alge mene beschouwingen kunnen worden gegeven. Daarna zullen persoonlijke aspecten in een besloten gedeelte aan de orde komen. Het advies van de commissie zal vervolgens weer in openbare vergadering worden behandeld. De Baptistengemeente heeft een Bij belstudie-avond, aanvang 19.30 uur, die toegankelijk is voor ieder, in de Doopsgezinde kerk in Den Burg. The ma: „Wordt je bekeerd of bekeer je jezelf?" Vrijdag 31 mei In de kelderbar van De Lindeboom wordt een gezelligheidsavond voor al leenstaanden gehouden, aanvang 21.00 uur. Vanuit De Lindeboom wordt van 11.30 tot 14.00 uur rechtstreeks het Vara- programma „In de Rooie Haan" uitgezonden. Zondag 2 juni Van 8.00 tot 10.00 uur wordt bij hotel „.Prins Hendrik" een wedstrijd van de sportvissersclub gehouden. Maandag 3 juni Vanaf paal 17 wordt live het radiopro- u^iionHs Glorie" uitgezon- TOEVOEGEN AGENDA Zaterdag 1 juni Bij paal 33 beginnen de open Cocks- dorper catamarankampioenschappen om 11.00 uur. Zondag 2 juni Bij paal 33 wordt om 11.00 gestart met de tweede serie wedstrijden voor de open Cocksdorper kampioenschappen voor catamarans. Uitslag na afloop. Maandag 3 juni In het clubhuis van de Cocksdorper Kustzeilvereniging is de inschrijving voor de Europese kampioenschappen in de Stampede klasse. Dinsdag 4 juni Om 9.00 uur vertrekken bij paal 33 de deelnemers aan de ronde om Vlieland. Om 10.00 uur is de briefing voor de eerste wedstrijden van de Stampede- kampioenschappen. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 uur, tel. (02220) 4887, het Groene Kruisgebouw, kamer A1, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Tevens bereikbaar: tel. (02220) 3842, Bernhardlaan 64, Den Burg. Spreekuren college van B en W: Burgemeester Engelvaart en wethou der Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Elke eerste donderdag van de maand (na het fractieberaad) houdt de VVD Texel in hotel Rebecca in De Waal een instuifavond voor leden en introducees. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielwaal in De Waal, aanvang 20.15 uur. Nieuwe le den zijn welkom. Informatie via tele foon 02220-3565. Trombosedienst. Iedere woensdag ochtend bestaat na afspraak van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisge bouw in Den Burg (ingang tandartsen-*

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 15