Grote feestweek voor Rondje Texel I I I I I I Europees topzeilen bij De Cocksdorp t Voor het weekend I I i P - I P Hollands Glorievanaf het strand Mariniers wonnen bijzonder toernooi Juni-maand aktiemaand bij iitc 1 en 2 juni 1985 Artsen Groene Kruis w Tandartsen A Apotheek Gezinsverzorging i Alcohol en drugs Kerkdiensten m Dierenartsen i Noodslachtingen Rijkspolitie Brand/ambulance Kustwacht Eierland PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 31 ME119$ :UD' De achtste catamaranronde om Texel wordt dit jaar voorafgegaan door een feestweek om zeilers en publiek in de juiste stemming te brengen voor de zeilrace, waarvoor op dit moment al meer dan 400 zeilers staan ingeschreven. ,,De sfeer op de wedstrijddag is door gaans uitstekend maar er komen de laatste jaren steeds vroeger zei lers naar Texel om te trainen en die willen we naast het strand en het trainingsgebied wat meer vermaak bieden, waarbij het de bedoeling is dat we langzaam toewerken naar het algehele hoogtepunt: de wedstrijd", aldus mede-organisator van de feestweek Kees Schoenmaker. Bij Paal 17 verschijnt dit weekend een tent van bijna vijfhonderd vierkante meter en in en rond die tent zullen de festiviteiten zich afspelen. De feest week van de Kustzeilvereniging Westerslag gaat maandagmiddag om 12.00 uur officieel van start met een live-uitznding van het populaire Avro- radioprogramma Hollands Glorie, ge- De mariniers van de Joost Dour- leinkazerne wonnen woensdag een toernooi dat werd gehouden tus sen ploegen van de Rijkspolitie, de Texelse sportleraren en de marine soldaten. Hoewel de gezelligheid een voornaam doel van dit treffen was werd er zeer fanatiek gesport. In zwembad Molenkoog werd op drie onderdelen gestreden: 10 meter vrije slag, 50 meter schoolslag en 4 maal 25 meter estafette. Op het Texelse Boys-terrein werden een drie kilometer, een 100 meter en een 4 maal 200 meter estafette gelopen. Hetzelfde veld was het toneel voor een voetbalwedstrijd tussen de militairen en de andere deelnemers. Tussen de middag werd een nasimaaltijd genut tigd in de kazerne, terwijl later op het marineterrein een 'amfibische' cross werd gehouden met onderdelen als peddelen, lopen met de boot en der gelijke. De overwinning op dit onder deel was overigens voor de leraren. Het programma werd gecompleteerd met een touwtrekwedstrijd. Na afloop was er een gezellig samen zijn waarbij kolonel De Korver de prij zen uitreikte. Hij sprak daarbij de hoop uit dat dit toernooi in het vervolg elk jaar gehouden zal worden. presenteerd door Krijn Torringa. In dit programma zit een spelletje waarin pu bliek de juiste snelheid van een plaat moet aangeven en er treden diverse artiesten live zingend met orkestband- begeleiding op.Maandag zijn dat in ie der geval de volgende artiesten: Nor maal, The Cats, New Four, The Shorts, Herman Brood, Danny Christi an, Trafassie, Gerard Joling en Fay Lovsky. Het programma duurt tot 14.00 uur en de kustzeilvereniging heeft leerlingen van het LBO en RSG uitgenodigd als publiek. De schoollei ding geeft de leerlingen enkele uren vrij om het programma mee te kunnen maken, maar ook ander publiek is (gratis) welkom. De tent gaat om 11.00 uur open. Talenten Maandagavond wordt de finale gehou den van de talentenjacht waarvoor eerder zeven Texelse popgroepen in ,,De Toekomst" optraden. De talenten jacht begint om 20.00 uur en de be trokken popgroepen worden verzocht om 18.00 uur aanwezig te zijn voor een soundcheck. De presentatie van de avond is in handen van Hans Ver snel en de prijzen zijn beschikbaar gesteld door Pernoid. Dinsdagavond presenteert Versnel een 'superbingo- avond' waarbij vele prijzen te winnen zijn. Versnel wordt door organisator Schoenmaker omschreven als een en tertainer 'met de stijl vën Tommy Coo per'. De bingo-avond begint om 20.00 uur. MARTIN TROMP JUWELIER Gouden oorknopjes ƒ19,95 Zilveren slavenarmbanden, rond model ƒ19,95 Casio horloges, waterwerend f39,95 en nog vele andere examen aanbiedingen. Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. Woensdagmiddag vanaf 14.00 uur kunnen zeilers deelnemen aan een tocht naar de Razende Bol en voor de achterblijvers start er om 16.00 uur een trial voor vierwielig aangedreven jeeps. Op het strand wordt met een shovel een heuvel- en kuilenparcours gemaakt en ook publiek dat in het be zit is van een rijbewijs mag gratis een trialronde rijden in één van de twee Mercedes-jeeps die beschikbaar zijn gesteld. De trial heeft ook een wedstrijdelement. De beste chauffeurs krijgen prijzen die 's avonds tijdens een feestavond in de tent worden uit gereikt. Op de feestavond zal zangeres Lida van Leersum optreden. Deze da me maakte als agente Kraan naam in het tv-programma Pisa. Kartzeilen Donderdag wordt terug gegrepen op een succes van vorig jaar: kartzeilra- ces. Deze wedstrijden voor wagens met een zeil beginnen om 15.00 uur en ook hier kan een deel van het pu bliek in een zeilwagen stappen om mee te doen. Deelnemers aan de zeil- ronde varen tegelijkertijd Olympische Baan wedstrijden vlak voor de kust. De prijzen van deze wedstrijden wor den 's avonds ook in de feesttent uit gereikt en daarnaast start om 20.00 uur een modeshow met miss verkiezing. Voor deze verkiezing heeft men al een aantal kandidates maar er kunnen er nog een paar bij. Inlichtingen via tele foonnummer (02220)5141. Het meisje dat uiteindelijk gekozen wordt, wordt uiteraard zaterdag Ronde-miss. Verder zijn er diverse prij zen te winnen. De modeshow wordt verzorgd door Mantje Mode en Coc- ky's Kapsalon. Gerard Joling, die mo menteel hoog in de hitparade staat ge noteerd en bekend werd via de play- backshow, zal de verkiezing muzikaal opluisteren. Barbecue Vrijdag 7 juni is een reprise van eerde re activiteiten met o.a. om 14.00 uur een Olympische Baan wedstrijd voor catamarans, om 16.00 uur cartzeilen en om 13.00 uur een voetbalwedstrijd tussen artiesten en Texelse voetballers op het strand. Rond zes uur 's avonds start een grote barbecue. Mensen die daar aan mee willen doen kunnen een barbecuepak ket kopen en dit vlees roosteren op di verse barbecues op het strand. Tijdens de barbecue wordt opgetreden door Renee Froger (zoon van smartlapzan ger Bolle Jan) met late-night music a la Tom Jones en Towers. De (internationale) pers krijgt tegelij kertijd de laatste informatie over de ronde en een koud buffet aangeboden in de feesttent. Wie zaterdagmorgen de start van de politi Texe :ble Herman Brood is óén van de vele artiesten, die maandag optreedt in het radio-programma Hollands Glorie, dat live wordt uitgezonden vanaf Paai 17. 'biggest catrace' wil meemaken moet uiterlijk om half elf op het strand zijn. De start staat, afhankelijk van wind richting en windkracht, gepland tussen dit tijdstip en elf uur. De startprocedu re met helicopter en starttoren op het strand is dezelfde als vorig jaar omdat toen duidelijk vastgesteld kon worden welke boten te vroeg over de startlijn voeren. De briefing voor de honderden zeilers is al om half negen 's morgens en organisatorisch krijgt de Kustzeilve reniging steun van het Koninklijk Ne derlands Watersport Verbond (KNMV) met internationaal erkende arbiters en erkenning van de Texel Yard Stick: de omrekeningsfactor om verschillende ty pen boten met elkaar te kunnen verge- liken om uiteindelijk een overall winnaar te kunnen aanwijzen. Protest De Kustzeilvereniging heeft zich na lang onderhandelen bij het KNWV aangesloten en is daarmee de eerste ir dit land. De KNWV erkent de yard stick en als zeilers protest indienen te gen beslissingen van de wedstrijdlei ding kunnen ze bij een afwijzende be schikking op dat protest in beroep gaan bij de KNWV en als dat niet lukt bij de Internationale Zeilraad. Het be meten van zeilen en boten gebeurt nu ook onder bondstoezicht en verder hoopt de Kustzeilvereniging in de toe komst ook sponsors via de zeilbond te werven. De organisatie hoopt, net als vorig jaar, dat belangstellenden zater dag 8 juni niet over het eiland gaan ra cen om overal een glimp van de zeilers op te vangen. Om dat tegen te gaan wordt bij Paal 17 gedurende de hele race regelmatig via een geluidsinstalla tie verslag gedaan van de strijd, waar bij een jeep met daarop commentator Kees Schoenmaker vanaf Paal 9 tot Paal 17 met de eerste zeilboten die het Molengat passeren mee zal rijden. Schoenmaker staat met een zender continue in contact met de centrale meldkamer bij de finish. In de feest tent zijn de hele week allerlei kramen en op de wedstrijddag worden zeilbeel- den getoond van cineast Tom' Poederbach. Uitreiking De uitslagen van de race worden dit jaar voor het eerst niet meer verwerkt via de Teso-computer maar om practische- en tijdsredenen is gekozs voor een computercentrum bij start finish. De apparatuur voor dit centru- wordt verzorgd door Wang-comput® In de afgelopen zeven jaar is de nisatie nog niet echt tevreden g< over de prijsuitreiking. Vorig jaarweij®8® die voor het eerst in de tent op het strand gehouden en dat beviel beter dan in Den Burg. Toch werd het uitreiken van de bekert en sponsorprijzen nog een langdurig; kwestie en dit keer hoopt men meer vaart in de uitreiking te brengen do&- die te laten plaatsvinden tussen de o; tredens van de artiesten door. ,,We willen om de zoveel tijd een paar win naars op het toneel de prijzen in ont vangst laten nemen. Die mensen sta; dan al klaar en daardoor wordt het niet wachten op zeilers met de vraag of ze al dan niet aanwezig zijn", aldt Schoenmaker. De muziek wordt zate dagavond verzorgd door het grote showorkest Terrific en na middemacl zal het sensuele damesduo ,,Ladys my" het slotstuk vormen van het ei trondje 1985. De slotavond met prijsu treiking begint om 20.00 uur. De yy. I litdiiitenH i Van vrijdag 18.00 uur tot maandag 8.00 uur A Dokter Van de Bent, A Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, A telefoon (02222) 234. Aanvragen A visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 A, 12.00-12.30 uur en van 17.00-17.30 A, Uitsluitend voor spoedgevallen A 8.00 uur A uur. Zaterdag en zondag apotheek A geopend en spreekuur van A 12.00-12.30 uur en van 17.01 A uur, zonder afspraak. A Dokter Eissen is tot 11 juni A. afwezig wegens vakantie. A van vrijdagavond 18.00 uur tot Vp maandagmiddag 13.00 uur rfy Zuster J. B. Mannessen, A Telefonisch bereikbaar zaterdag en A zondag van 13.00-14.00 en 'A 18.30-19.30 uur. A Uitleen van verplegings- A artikelen en informatie: A Dinsdag t/m vrijdag 16.30 - 17.v A uur. Spoedgevallen tel. (02220) A 3241. Lidmaatschapskaart mee- A brengen. A Voor zeer spoedeisende tandheelkundige hulp kan men A. zaterdag en zondag om 18.00 uur A een tweepersoons cat inschrijft. Zeilers die onverhoopt toch met een eenper soonsboot aankomen konden tot nog toe altijd bij een collega aan boord ge plaatst worden. De tocht wordt af gesloten met een barbecue op het strand bij paal 28. Informatie Woensdag is er een programma dat door de potentiële deelnemers aan de Texelronde altijd hogelijk wordt ge waardeerd: een bespreking van de rou te en uitleg over trimzeil en stroming. Deze colleges beginnen om 10.00 uur en ze worden waarschijnlijk gegeven door Gerard Loos en Tornadokampioen Van Bladel. Donderdag zal afhankelijk van het weer welicht nog een toertocht wor den gehouden. A precies terecht in het A tandheelkundig centrum in het A Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. yy. Kunstgebitreparatie. Spoedeisende A A gevallen ook in het weekend na A telefonisch overleg. Tandtechniek A Van Kralingen, tel. (02220) 2069. Weverstraat 95, telefoon (02220) A 2112. Open van maandag t/m A vrijdag van 8.30-18.00 uur. A Zaterdag van 11.00-12.30 uur en rf/. van 15.00-17.00 uur. Zondag van yy, 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 A yy Buiten die tijd alleen voor spoed- A eisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van A 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot y 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den A Burg, telefoon (02220) 4152. A Dit weekend kan op zaterdag en yy zondag tussen 17.00 en 19.00 uur yy gebeld worden met mevr. C. de yy, Kruijff, telefoon (02228) 643. Zondag 1 juni 1985 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Verbeek Uitzending via De Lichtboei Den Hoorn 11.00 uur ds. Verbeek bij mooi weer in ,,het paradijs" De Koog 9.30 uur ds. Ter Haar De Waal 11.00 uur ds. Ter Haar Oosterend 9.30 uur ds. Kattenburg Oudeschild 11.00 uur dhr. Wieten De Cocksdorp 11.00 uur ds. Kattenburg GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 u. ds. W. van Galen uit Heemstede 19.30 uur. ds. W. van Galen Uitzending via De Lichtboei Oosterend 10.00 uur drs. J. Donker Viering Heilig Avondmaal 19.30 uur drs. J. Donker viering Heilig. Avondmaal GEREFORMEERDE GEMEENTE Gebouw Schoolstraat Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 11.30 uur Student J. Holtland, van Kampen 16.30 uur Student J. Holtland, DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur dhr. C. de Booy van De Rijp BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur Voorganger Joh. Tensen ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur, Woord-Gebedsdienst, Herenkoor zondag 10.45 uur, Dameskoor Kindernevendienst De Koog: zondag 9.30 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 10.30 - 11.20 uur Openbare lezing: ,,Hoe behoort u God te dienen?" 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie: ,,De uitdaging om tot christelijke rijpheid te geraken, aanvaarden" BAHA'I Weverstraat 106, Den Burg Iedere zondag bestuderen van en le zen uit de Bahé'i Heilige Geschrif ten, van 20.00-22.00 uur. Consultatiebureau voor alcohol en P drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. A Spreekuur volgens afspraak: A telefoon (02226) 413. A Zelfhulpgroep voor partners van A verslaafden: overdag (02226) 413 W. of 593, vragen naar Lies of Carla; 'A 's avonds (02223) 821 (Lies) A Alleen voor spoedgevallen A telefoon (02220) 2527. yy Voor noodslachtingen bellen op yy werkdagen (02220) 2182 A (slachtplaats); na werktijden en in A het weekend (02220) 3541 via A TEM-centrale. Het politiebureau te Den Burg van de groep Texel van de Rijkspolitie is van maandag t/m vrijdag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en zaterdag en zondag van 9.00 tot 17.00 uur. Het bureau te De Koog is dinsdag en donderdag van 16.00 tot 18.00 uur geopend. Telefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor 02230-22222. Voor niet spoedeisend ambulance vervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-22222. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. Niet alleen bij Paal 17 zal er in de week voor de ronde veel gebeuren, ook de Kustzeilvereniging De Cocksdorp organi seert het nodige spektakel, waarbij de nadruk meer dan bij Paal 17 op zeilen komt te liggen. Zo worden van 3 tot en met 6 juni de Europese kampioenschappen Stampede gehouden en in het weekend van 1 en 2 juni de open Cocksdorper kampioenschappen. Waarschijnlijk zullen ook veel zeilers zich hier voorbereiden op de ronde. Maandag begint de inschrijving voor de Stampede-wedstrijden. Er worden teams uit heel Europa verwacht. De vorige twee locaties voor de kampi oenschappen in deze relatief nieuwe klasse waren de Middellandse Zee en het Comomeer. Voor zeilers uit zuidelij ker streken zullen deze wedstrijden dus bepaald een sfeerverandering beteke nen door de nieuwe elementen stroom en branding. De Texelse teams die waarschijnlijk inschrijven moeten dan ook tot de kanshebbers worden gere- - kend. Er wordt gerekend op Arie en Gina Langeveld en Martin Warnaar en Wop Rienks. Dinsdag begint zoals elke dag om 10.00 ur de briefing. Om streeks 10.30 uur is dan de eerste start en er worden dagelijks twee wedstrij den gevaren, tot en met donderdag. Woensdag na afloop van de wedstrij den dineren de equipes bij Arie en Gi na Langeveld in hotel Nieuw Breda en daar zal donderdag om 21.00 uur ook de prijsuitreiking plaatsvinden. Er zal worden gezeild op een Olympi sche Baan die waarschijnlijk dicht on der de kust zal komen te liggen. Andere zeilers kunnen zich meten tij dens de open Cocksdorper kampioen schappen. Ook hier dagelijks twee wedstrijden op zaterdag en zondag, al leen de briefing en dus ook de wedstrijden beginnen een uur later: 11.00 en 11.30 uur. De uitslagen van deze wedstrijden zullen met de Texel Yardstick worden gecorrigeerd, zodat ook hier de beste zeilers en niet de beste boten zullen winnen. De niet- Stampede-zeilers, volgens verwachting in de komende week bij paal 33 toch gauw een paar honderd, zullen dins dag deel kunnen nemen aan de inmid dels vrij populaire toertocht 'het rondje om Vlieland'. De briefing is om 9.00 uur en iedereen mag meedoen die met

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 2