kampioenen cksdorper kampioenschappen et uitstekend zeilweer Attic Tune won talentenjacht /M3END4 ZPC deed goede zaken Aanrijdingen jG 4 JUNI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Zelden zal een feestavond op Texel een slechter begin en een beter einde hebben gehad dan de talentenjacht die gistera vond in de strandtent bij Paal 17 werd gehouden. Het 'voor spel' werd gekenmerkt door spanning en moeilijke toestan den maar het leek wel of de prestaties van de deelnemers daar onder groeiden terwijl de organisatie vanaf het moment dat de eerste tonen hadden geklonken vlekkeloos verliep. Glansrijk winnaar van de avond werd de band van de Ooster- ender dominee Cees de Jong, Attic Tune. Een uitstekende tweede plaats was voor het zeer jeugdige ska-orkest The Gangsters. De beide andere Texelse bands die meededen, de Easy East Band en Forced Exposure, lieten een prima indruk achter maar vielen niet in de prijzen. De gedachte drong zich op dat de or ganisatie last had van plankenkoorts en daartussendoor speelden menings verschillen tussen de Texelse bands en Kees Schoemaker over hoe de voor ronden hadden moeten verlopen. De bands zouden eerst niet zijn gekomen, omdat er bijvorbeeld geen jury was geweest bij de voorronde. Uiteindelijk deelden vier van de zéven bands mee toch te zullen komen maar toen had de organisatie al gezorgd voor talenten van de overkant. De overkantse talen ten bleken entertainers met een wel haast professionele aanpak terwijl de Texelse bands uitblonken door eigen geluid en fris enthousiasme. Vooral At tic Tune, een band waarin zowel jong talent als routine in de vorm van Kees Geense, Kees de Jong en Lucas Tijs- sen vertegenwoordigd waren, klonk echter ook professioneel. De presentatie van de avond was bij Hans Versnel, een Helderse disco theekeigenaar, in goede handen. Met een constante aaneenschakeling van grappen en met behulp van een bonte verzameling hoedjes wist hij de sfeer er goed in te houden. De ploeg van organisatiebureau La Bastille bleek goed voor zijn taak bere kend te zijn. Met name het geluid en licht waren uitstekend. Eigen werk Diverse deelnemers durfden met eigen werk te komen. Dat was alweer Attic Tune, maar ook de overkantse deelne mers Barry de Wit en Ron en Bertina zongen werk van eigen hand. Deze laatste deelnemers lieten zich begelei den door een orkestband, die ze speci aal voor de gelegenheid hadden laten maken. Het is jammer dat er geen Texelaars aantraden die op deze ma nier werken. Attic Tune bracht twee nummers van Cees de Jong: ,,Moon" en .,,You should have come". Dat laatste werd opgedragen aan de drie bands die er die avond niet waren. Dit orkest brengt een duidelijk eigen geluid, dat zowel instrumentaal als vocaal uitste-. kend in elkaar zit. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de eerste prijs deze kant opging, geen enkele andere deel nemers had zoveel 'eigen gezicht'. The Gangsters zijn kennelijk geïnspi reerd door groepen als Madness, zowel voor de presentatie als voor de mu ziek. De geschatte gemiddelde groepsleeftijd is veertien jaar en de he ren staan met kennelijk plezier op het podium, in het minst niet geïntimi deerd door het ongeveer vierhonderd- koppige publiek. Over het algemeen stak hun muziek goed in elkaar, niet in de laatste plaats door de prestatie die drummer Wobbe Visser leverde, zoals door jurylid Liesbeth Ferdinandus werd opgemerkt. De fouten die gemaakt werden vielen in het niet bij het en thousiasme waarmee gespeeld werd. Covers The Easy East Band mag een bekende op het Texelse podium worden ge noemd, een groep die vaak covers van Engelse en Amerikaanse stukken brengt. Dit keer stonden nummers van Supertramp en van, Bronski Beat op het programma. De prestatie van deze band wordt altijd sterk gekleurd door het geluid dat zanger-sologitarist Nils Lely voortbrengt. Hij heeft veel in zijn mars, maar gisteravond was de span ning die aan de talentenjacht vooral ging kennelijk enigszins op zijn stem geslagen. Toch beet het Oosterender gezelschap goed de (Texelse) spits af. De vierde band was Forced Exposure, een groep die zwaar gehandicapt was door het ontbreken van de kundige zangeres Marieke Mast, die zaterdaga vond een zodanige schop van een wild geworden Texelaar kreeg dat ze met een hersenschudding het bed moest houden. Bassist Rob Vonk vond dat de man maar gauw een kilometer of vijftig in zee moest gaan zwemmen en voor die heilwens kreeg hij een luid applaus. De zang werd overgenomen door Ron Souwer, die over een prima stemgeluid bleek te beschikken. De muziek van Forced Exposure is duide lijk afkomstig van de 'betonkant' in de popmuziek, met name hun uitvoering van 'Many Rivers to cross' gaf daar blijk van. Als deze band meer routine opdoet en eventueel wat moeilijker re pertoire aanpakt kan er nog veel goeds uitgroeien. Soundmix De artiesten die van de overkant wa ren gekomen kwamen allemaal met een variatie op het 'soundmix' con- Ron Souwer bleek over een goed stemge luid te beschikken. cept. Vooral Dennis Tukke, die geheel bruingeschminkt een fraaie imitatie gaf van Stevie Wonder, compleet met blin de bewegingen, had zijn optreden geënt op de playbackshow. Barry de Wit kwam zoals gezegd met eigen werk in het momenteel heel populaire genre 'smartlap' en hij zong zeer ver dienstelijk. Hij deelde de derde plaats met Ellen Jansen, die Franstalig werk zong met veel overgave. Ron en Bertina bleken een goed op el kaar ingespeeld duo te zijn, met ken nelijke ervaring. Talenten waarop al eerder gejaagd is, met onder andere een liedje over milieuverontreiniging. Frans Schouten kwam pas aan het eind van de avond aan bod. Omdat het programma pas tegen tien uur be gon in plaats van om acht uur zoals op het rooster stond en omdat hij als laatste optrad kwam zijn zang er niet helemaal vlekkeloos meer uit. Sneu, omdat hij zich vanaf acht uur enthou siast had lopen voorbereiden. Dinsdag 4 juni In de feesttent bij paal 17 wordt een gratis toegankelijke ,,superbingo"avond gehouden; 20.00 uur. Van 20.00 tot 21.00 uur houdt Am nesty International schrijfavond in de openbare bibliotheek ten behoeve van politieke gevangenen. Woensdag 5 juni Om 14.00 uur begint op het strand bij paal 17 een jeeptrial. Rijbewijshouders kunnen gratis meedoen. Om 20.00 uur is in de grote feesttent bij paal 17 een feest, onder andere met medewerking van Lida van Leer- sum van ,,Pisa". Donderdag 6 juni Bij paal 17 worden zeilwedstrijden ge houden: om 12.00 uur volgens olympi sche baan. Om 15.00 uur kartzeilen en om 20.00 uur missverkiezing en mo deshow. Alles gratis mee te maken. Afgelopen week zijn alle beslissingen gevallen. In de eerste klasse werd Gamma 3 kampioen, in de tweede klasse PH. Hotel, in de derde klasse Jelle- boog en bij de junioren in de eerste klasse Nissan, in de tweede klasse Graaf Spuiterij en in de derde klasse Texel 2. In de eerste klasse had Gamma 3 nog een wedstrijd tegoed tegen het onbe rekenbare Citroën. Gamma moest winnen en dat lukte ook, omdat Citroën niet in zijn sterkste opstelling verscheen. De overwinning viel zelfs ruim uit dankzij driedoelpunten van Marcel Uriot, een speler die op Texel zeker in de hoofdklasse kan spelen, en twee doelpunten van René Kossen. Gamma kan helaas niet promoveren, omdat al twee teams van deze vereniging in de hoofdklasse spelen. De dag daarvoor was er een aanrijding geveest op de Ruijslaan in de bad plaats, waarbij zich evenwel geen per soonlijk letsel voordeed. Een 74-jarige Utrechtse kwam met haar wagen de uitrit van de Vogelmient uit en kwam daarbij op de verkeerde weghelft. Daardoor raakte zij een bus, die werd bestuurd door een 26-jarige inwoner van Den Burg. Beide wagens liepen lichte schade op. De zwemclub heeft goede zaken gedaan op de jaarlijkse rommel- tjesmarkt, die deze keer zaterdag werd gehouden. De bruto op brengst beliep 72800— wat een record is. Vorig jar bracht de markt 72600,- op. Vooral geduren de de eerste uren was er levendi ge handel. Bestuur, activiteitencommissie en een aantal leden hadden de han den vol. Dankzij activiteiten als deze rommeltjesmarkt kan de zwemclub de contributie laag hou den (al drie jaar is geen verhoging doorgevoerd) en dat is er mede de oorzaak van dat de vereniging nog steeds groeit. Bovendien blijkt het zeer goed voor de onderlinge band te zijn om af en toe geza menlijk de handen uit de mouwen te steken. Aan het eind van de markt was goed te zien dat er zaken waren gedaan, want de artikelenvoorraad was zeer geslonken. Wat overbleef is afgestaan aan de rommelt- jesmarkten van Den Hoorn en Oosterend. De foto geeft een in druk van de bedrijvigheid op de Groeneplaats. P.H. Hotel werd in de tweede klasse de kampioen ten koste van Oosterend 4. P.H. Hotel heeft dit kampioenschap voor een groot deel te danken aan Piet Koning die de meeste doelpunten voor zijn rekening heeft genomen. Ook deze speler kan een aanwinst zijn voor de hoofdklasse en dat gebeurt ook, omdat hij volgend seizoen in het eerste team van Oosterend gaat spe len. P.H. Hotel en Oosterend 4 kunnen nu promoveren naar de eerste klasse, maar P.H. Hotel stopt als zelfstandige vereniging en gaat op in Oosterend. In plaats van P.H. Hotel zal een ander team team dus promoveren. Jelleboog 2 heeft bewezen de beste van de derde klasse te zijn. Het team bestaat uit een groep jongens die al jaren me elkaar spelen en dat resul teerde dan ook in dit kampioenschap. Bij de junioren is Nissan terecht kam pioen van de eerste klasse geworden. In dit team spelen een paar leuke voetballers die echter niet altijd he team konden dragen, waardoor de re sultaten nogal wisselvallig waren. Mede-kampioenskandidaat Vissers Bouwbedrijf werd niet al te overtui gend verslagen. Nissan begon veel sterker maar door zenuwen en behou dend spel in de slotfase werd het maar een krappe overwinning. Graaf Spuite rij, kampioen van de tweede klasse, had alleen maar af te rekenen met concurrent Ratronics. De onderlinge resultaten bleken in evenwicht, zodat puntverlies tegen de relatief zwakkere andere teams in deze klassen beslis send zou zijn. Ratronics verspeelde met name aan Kikkers Supermarkt te veel punten en daardoor kon Graaf Spuiterij kampioen worden. In de derde klasse dacht kampioens- kandidat Texel 2 vrij gemakkelijk te kunnen winnen van NMS. Dat pakte iets anders uit, zodat de wedstrijd spannend werd tot de laatste minuut Gelukkig konden de reeds gekochte bloemen alsnog worden uitgereikt aan dit nieuwe team, dat heel leuk en vlot zaalvoetbal heeft gespeeld. Inmiddels zijn ook de voorrondes van de periodekampioenen gespeeld. De winnaars ontmoeten elkaar dinsdag 4 juni. Op deze dag worden ook de da meswedstrijden om de Bertus Heer schap trofee gespeeld alsmede de fina le van de P. L. Duinker-trofee. Gamma en Tex. Boys spelen nog eenmaal te gen elkaar om de eilandbeker. Woensdag zijn behalve een restant competitiewedstrijnden de junioren wedstrijden om de Nissantrofee. Na af loop van de finale worden de prijzen utgereikt. Donderdag tenslotte strijden de juniorenperiodekampioenen van de tweede klasse om de beker van de tweede klasse. De avond en daarmede het seizoen wordt besloten met een wedstrijd van de scheidsrechters tegen elkaar. \tndja bij peel 33 vlak voor de start op itede dag in vogelvlucht. neersomstandigheden waaron- laterdag en zondag de open- pioenschappen van de kust- hreninging De Cocksdorp wer- jehouden, hadden niet beter nen zijn. De deelnemers (zater- 24 en zondag iets minder) had- temaken met stralende zon en mooie bries met kracht 3% tot )e wedstrijdleiding besloot omstandigheden uit te n en hield totaal zes wedstrij- n plaats van de geplande vier. erd gevaren volgens olympi- waarbij telkens een oekige route van totaal onge- 15 kilometer moest worden egd. ngzeilen in de buurt van Texels punt is zeer aantrekkelijk wegens wisselende omstandigheden, owel wild als rustig water en de en platen in dit zeegebied dra- aan de avontuurlijke afwisseling digen uit tot het proberen' van zeiltechnieken. Deelnemen aan vedstrijd is dan ook prima trai- oor de ronde om Texel en wordt danig ook ervaren. Practisch alle emers zijn ook aktief in het grote dspektakel van zaterdag a.s. al vijf jaar traditie om de open dorper kampioenschappen een tevoren te houden en daarmee xelse brandingzeilweek in te lui- lamping De Krim biedt zelfs een al arrangement voor brandingzei- vaarvan dit jaar ongeveer zestig gebruik maakten, de Jichtweerspecialisten' onder Iers kwamen het afgelopen ïnd aan hun trekken, want zater- akte de wind enige tijd tot circa 2. Snelle reparatie verliep organisatorisch naar wens waren nauwelijks ongelukken, af- van een vervelende aanvaring ïh zaterdag voordeed tussen de do van Hans Boks en de Stam- van Arie Langeveld. De Stampe- «f daarbij nagenoeg onbescha- Het winnende team: Arie en Gina Langeveld. digd, maar de Tornado van Boks liep aan één der boegen een gat van 20 centimeter op, zodat hij de strijd moest staken. Dat hij de volgende dag toch weer van de partij kon zijn was te danken aan doortastend optreden van Keijser van Polybouw. Dit tot 's nachts vijf uuur aan de catamaran werkte en het lek daarbij keurig dicht te. De eerste zeildag bereikten Arie Langeveld en zijn vrouw Gina drie keer een tweede plaats zodat dit team eerste werd. Tweede werd toen het team Warnaar-Rienks met twee keer een eerste plaats en een keer een vijf de plaats en derde werden Gerard Mo- nen en zijn zoon André die een eerste, derde en zesde plaats bereikten. Op de tweede dag was de derde plaats voor het team Boltjes, de tweede plaats voor het team Monen en de derde plaats voor het team Arie en Gina Langeveld. De einduitslag dus over beide dagen: 1. Arie en Gina Langeveld met Stam pede; 2. Vader en zoon Monen met Dart; 3. Warnaar en Rienks met Supercat; 4. team Boltjes met Dart; 5. Donald Kenbeek met 12-jarige zoon Remco met Dart; 6. I.de Former en R. Kloot wijk met Prindle 18; 7. Dirk Pool met José Hoogenbosch met Prindle 18; 8. Bob v.d. Berg met Siebe Huitema met Dart; 9. Cor van Sijp en Bart Boon met Hobie 16; 10. De Engelsman Shatfield met Stampede., De Cocksdorper kustzeilvereniging or ganiseert nog meer activiteiten vooraf gaand aan de grote Ronde. Zoals een rondje om Vlieland dat vandaag wordt gevaren. Woensdag wordt door de na tionaal bekende zeilers G. Loos en W. van Bladel een lezing gehouden over eigenschappen van boten en wordt de route van zaterdag besproken aan de hand van kaarten, stroomatlas, e.d. Ook wordt een demonstratie zeiltrim- men gegeven. Een zestigjarige Texelaar raakte vrijdag met zijn auto in een bocht van de Randweg omstreeks 16.40 uur aan de verkeerde kant van de weg. Daardoor reed hij drie fietsers aan. Eén van hen, een twintigjarige Duitser, moest met een hersen schudding en verwondingen aan zijn rug naar het ziekenhuis ge bracht worden. De andere twee fietsers, Duitse meis jes van 19 jaar, raakten niet'ernstig ge- I m Mw^% I wond. Van de fietsen bleef niet veel I \M I I I ^1 I over.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 11