Oosterend sterkste bij SVC-toernooi Spuiterij Redelijke vangst sportviswedstrijd Uitslagen ZDH-toernooi Vakantiereis ouderen naar Sauerland Graaf Spuiterij kampioen Uitslagen zaalvoetbal Laatste programma zaalvoetbal Koppelwedstrijd turnen Training MST volleybal ssen GVT llen uit anchimon derde Kneesloop. buitentoernooi evenement HNSDAG 4 JUNI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 rjraat Ruiterij einig ihutte iuwers. reniging eelvelden gen als inbank. De wedstrijd van zondag nabij het PH-Hotel werd bezocht door 6 jeugd en 14 senioren vissers. In de afd. jeugd werd 1e. Niels Vinke met 54 cm. (2 vissen). 2e. Jan Nico v.d. Ploeg met 30 cm. (1 vis). 3e. Alexander Boks met 28 cm. (1 vis). Totaal in deze afd. 163 cm. 6 vissen. In de afd. senioren werd 1e. Andre de Geest met 83 cm. (3 vis sen). 2e. Herman Boks 81 cm. (4 vis sen). 3e. Map v.d. Zwaag 79 cm. (4 vissen). Totaal 532 cm. 21 vissen. De volgende wedstrijd is op 15 juni van 18.30 t.m. 20.30 uur aan de Ottersaat. Op vrijdag 7 juni verzamelen voor het vertrek naar Schiermonnikoog om 13.30 uur bij het fanfare gebouw. De zaterdagvertrekkers dienen met de boot van 8.05 uur naar Den Helder te gaan waar de bussen van de Sport raad klaarstaan. De Hoornder voetbalvereniging ZDH hield zondag op het eigen terrein een toernooi. De uitslagen waren: ZDH - Oosterend 2—2 De Koog - Watervogels 2 1 ZDH - Sint Boys 1 —1 De Koog - Oosterend 1—0 Watervogels - Sint Boys 1 —5 ZDH-De Koog 1-0 Watervogels - Oosterend 1—0 De Koog - Sint Boys 3 1 ZDH - Watervogels 2—1 Oosterend - Sint Boys 0 5 Eindstand: punten doelgem.: 1 De Koog 6 6—3 2ZDH 6 6-4 3 Sint Boys 5 12 5 4 Watervogels 2 4—9 5 Oosterend 1 2 9 Het ziet er naar uit dat de vakantiereis voor ouderen naar het Sauerland kan doorgaan. Het bleek echter nodig de data een week te verschuiven, zodat de reis nu plaats vindt van 13 t/m 20 juli. Dit is de 1e keer dat voor de ou deren van Texel een buitenlandse va kantie wordt georganiseerd. Gelet op het sukses met de dagtochten moet het ook mogelijk zijn van deze reis een sukses te maken. Het Sauerland - en met name het Waldeckerland - is een prachtig natuurgebied. Heuvels, veel bos, schilderachtige dorpjes en mooie vergezichten vanaf de bergen. De bus blijft bij het gezelschap voor het ma ken van excursie's en ook een boot- tbcht op het meer is mogelijk. Er wordt overnacht (vol pension) in hotel ,,Touric" bij Korbach. Een zeer goed en mooi gelegen hotel waar rekening wordt gehouden met de Hpllandse eetgewoonten en met diabeten. Sau erland is in één dag - met een onder breking voor lunch en koffiestop- goed bereikbaar. De reis wordt ge maakt in een luxe touringcar die 's morgens om 7.30 uur van Den Burg vertrekt, zodat vlot gèreisd kan wor den. Opgave (vrijblijvend) is nog mo gelijk bij W. Wassenaar, W.v.Beie- renstraat 34, Den Burg. Tel.nr. 02220-2181 Een voorbespreking (met korte film) wordt gehouden op: Vrijdagmiddag 14 juni in de ,,Bureton". Aanvang 14 uur, in de kapel (boven). Het juniorenteam Graaf Spuiterij is vo rige week zaalvoetbalkampioen gewor den in de tweede klasse voor junioren teams. De finalewedstrijd tegen Zeven Pronciën leverde een 1—1 gelijkspel op en dat was voldoende om de titel in de wacht te slepen. Staande v.l.n.r. verzorger Willem San ger, Pieter Dogger, Marco van der Knaap, Olivier de Koning, Jan Willem Kraay en coach Kees Betsema. Zit tend: Alwin Rootlieb, Arnout de Graaf en Barry Betsema. die we zondagmorgen maakten toen het Tevoko-toernooi aan de tweede speeldag begon. Afgelopen zondag is in De Cocksdorp het SVC-toernooi gehouden. Een dag met schitterend weer en sportieve strijd, waarbij Oosterend duidelijk de sterkere bleek. Bij de junioren traden S.V. Texel, De Koog, Oosterend (i.s.m. Tex. Boys) en SVC aan. Het gecombineerde team van Oosterend en Tex. Boys draai de naarmate het toernooi vorderde steeds beter. Toch werd er nog pittig weerstand geboden en waren er leuke wedstrijden te zien. De uitslagen bij de junioren: 1. Oosterend; 2. S.V. Texel; 3. SVC; 4. De Koog. Ook valt nog te vermelden dat SVC derde werd doordat Texel één doelpunt meer had, in punten waren ze gelijk gebleven. het Eierlandsche Huis. Door het ont breken van een eigen kantine heeft SVC duidelijk minder inkomsten dan andere clubs. De beheerder van het Eierlandsche Huis had echter financiële steun toegezegd, zodat dit toernooi toch gehouden kon worden. Bij de dames was de strijd nog veel spannenden. De Tex. Boys dames kwamen weer voor 't eerst met een team, ZDH bracht een gelegen heidsteam op de been, Oosterend en SVC stuurden hun competitieteams de wei in. De SVC dames brachten goede wedstrijden en leken van plan hun ei gen toernooi te winnen. Het gelegen heidsteam van ZDH was duidelijk niet aan het „elftal" gewend en was daar om ook minder sterk. Toch lopen er prima speelsters in Den Hoorn rond en misschien dat ook daar in de toekomst het damesvoetbal van de grond kan komen. De routine bleek uiteindelijk voordeel te geven. Zowel Oosterend als SVC hadden een hele competitie gespeeld en bleken dan ook de sterke ren van dit toernooi. Doordat Ooste rend met slechts 1—0 van ZDH in de laatste wedstrijd kon winnen, moesten er penalty's genomen worden. Een minder leuke manier om de beslissing te forceren, maar er werd sportief gestreden. Bij de eerste 5 schoten ble ven ze gelijk. Vervolgens ging men om beurten schieten en daarbij bleek Oosterend de sterkere. Uitslagen bij de dames: 1. Oosterend; 2. SVC; 3. Tex. Boys; 4. ZDH. Tussendoor werd er door alle deelne mers aan dit toernooi gestreden om de titel van beste strafschopne- mer/neemster. Het was een afval- wedstrijd en wie miste viel af. Uitein delijk kwamen in de damesfinale: Yvonne v.d. Vis (Oosterend), Nioolien Keijser (Tex. Boys), Yvette de Ruyter (ZDH) en Marianne van Heerwaarden (SVC). Nicolien Keijser had het beste schot in de benen en werd eerste. Bij de junioren ging de eindstrijd tus sen Ralph Koning (Oosterend), Sjoerd Eelman (Texel), Cees Mets (De Koog) en Dirk Boon (SVC). Bij deze mannen werd Ralph Koning de winnaar. Om 17.15 uur was de prijsuitreiking in het Eierlandsche Huis, waarin de orga nisatie iedereen bedankte, met name Competitie eerste klasse Citroën - Gamma 3 1 -5 Gamma 3 kampioen tweede klasse PH hotel - Mantje 2 5-2 PH hotel kampioen Oosterend 4-Zegel Modes 10-0 Tex.boys 2-Oosterend 5 7-2 Alkema - Mantje 2 2-2 Topido - A O 2000 2 3-4 derde klasse Oosterend 6-Tex.boys 3 3-2 Jelleboog 2-Gamma 5 2-0 Jelleboog kampioen Nissan 4- Nioz 8-0 vierde klasse Rab 2-Ver.schilders 5-0 Junioren klasse 1 Nissan - Vissers bouwbedr. 2-1 Nissan kampioen klasse 2 Graaf spuiterij-Zeven prov. 1-1 Graaf spuiterij kampioen Ratronics-Zeeaas Veldman 4-0 Kikkert superm. - Tex.boys 3 1-0 S.O.S. - Tex.boys 2 4-1 klasse 3 ZDH 2-Paracentrum 2-5 Tex.boys 4-ZDH 2-1 NMS-Texel 2 1 -2 Texel 2 kampioen Uitslagen periode kampioenen om de P.L.Duinkertrofee Casino 2 - Citroën 1 - 4 Gamma 3-Casino 2 1-0 Gamma 3 - Citroën 8-2 Gamma periodekampioen eerste klasse Tex.boys 2- Mantje 2 2-0 Texl.boys 2-Oosterend 4 0-4 Oosterend 4 - Mantje 2 3-0 Oosterend periodekampioen tweede klasse In deJjomen aan de rand van de speelweiden was met behulp van een tuinsproeier een douche gemaakt, die constant werd benut om het spelzweet van het lijf te spoelen en verkoeling te zoeken. Aan de opzet van dit veertiende toer nooi hoefde weinig gewijzigd te wor den. Meer dan 17 speelvelden kan men op de speelweide aan de Ploege- landerweg niet kwijt en vanwege de intieme sfeer denkt Tevoko er niet over om te verhuizen. Zaterdag werden wedstrijden van twee sets gespeeld en was men 's avonds om 20.00 uur vol gens planning klaar. Zondag mocht een wedstrijd niet langer duren dan 14 minuten en op die manier kon men om half vijf 's middags de prijzen uit reiken. Op dat moment had het reken centrum van het toernooi 522 wedstrij den afgewerkt. Dit jaar werden voor het eerst de prij zen na afloop uitgereikt. In andere ja ren werden de trofeeën naar het thuis- adres van de clubs gestuurd, maar zondag lagen de door Gerrit Dijkstra met de hand geschilderde borden klaar voor de kampioenen. De prijzen werd uitgereikt door Tevoko-voorzitster Jannie Koning- Kisteman, die deze officiële daad niet licht zal vergeten. Ze werd door leden van het brandweerteam Amsterdam (elk jaar present met een beddijfswa- gen) enkele malen in de lucht ge gooid. Die vreugde ontstond nadat dit team de eerste prijs in de promotie klasse in ontvangst had genomen. Overige uitslagen: Dames: 3e klass: 3. Serve '83 - 2; 2. Albatros; 1. ASVU. 2e klasse: 3. Brandweer; 2. Surf; 1. Lycurgus. 1e klasse: 3. G. en A., 2. Lycurgus, 1. Skania. Promotieklasse: 3. Actief; 2. Wierin- gen; 1. Dynamiek. Derde divisie: 3. A'dam Boemerang; 2. VC Gouda; 1. AB Originals. Heren: 3e klasse: 3. Winkhem 2; 2. G en A 2; 1. Juvoc 2. 2e klasse: 3. Starlift; 2. Shocj '82; 1. US. 1e klasse: 3. Krovo; 2. Bochum; 1. Hands up. Promotieklasse: 3. De Boemers 2; 2. Lycurgus; 3. Brandweer Amsterdam. Derde divisie: 3. Flash; 2. Asvu; 1. AB Originals. Winnaar wisselbeker: beste puntsaldo: Lycurgus dames 2e klasse. dinsdag 4 juni 18.30 Tex.Boys 4-Nissan4 18.50 Nissan 4-Oosterend 4 19.10 Oosterend 4-Tex.Boys 4 19.30 Gamma 3-Nissan 2 20.15 Tex.Boys-Tex.Lamsvlees(d) 20.35 Tex.Lamsvlees-Gamma(d) 20.55 Gamma-Tex. Boys (d) 21.20 Finale P.L.Duinkertrofee 22.05 Gamma-Tex. boys zaaldienst Casino woensdag 5 juni 17.15 Gamma 4-NMS 17.45 Tex.boys 2-Graaf spuiterij 18.15 ZDH 1 -ZDH 2 18.45 Nissan-Cafeetje 19.15 Vissers bouwbedr.-Gamma 19.45 Tex.boys 4-Gamma 3 20.15 3e-4e plaats Nissantrofee 20.45 Finale Nissantrofee 21.15 Uitreiking bekers aan juniorenkampioenen 21.20 Mantje 2-Pakhuus zaaldienst zegel modes donderdag 6 juni 17.15 Texel 2-Gamma 3 17.40 Gamma 3-ZDH 1 18.05 ZDH 1-Texel 2 18.35 Graaf spuiterij-Ratronics 19.00 Ratronics - S.O.S. 19.25 S.O.S.-Graaf spuiterij 20.00 scheidsrechterswedstrijd 21.00 einde seizoen 1984-1985 zaaldienst Pakhuus Afgelopen zondag organiseerden drie Helderse gymnastiekverenigingen een koppelwedstrijd in het O.K.Krgebouw in Den Helder. Een groot aantal top- en wedstrijdturners was aanwezig om daar als voorbereiding op diverse kam pioenschappen hun vorm te bewijzen. Ook Monique Kalk van GVT was pre sent wegens haar goede prestaties in de afgelopen jaren. Door middel van loting werden turners en turnsters aan elkaar gekoppeld. De heren kwamen uit op paardvoltige, brug gelijk, rekstok en ringen. De da mes turnden op sprong, brug, balk en vrije oefening. Het duo met de hoogste punten werd Martin Elesemulder/Claudia Werkho ven. Vooral Claudia liet prima werk zien, o.a. een gebükt Tsukahara op de paardsprong. Martin (lid van de natio nale ploeg) liet op het rek een niet Ne derlands onderdeel zien namelijk een „Gienger salto". Als tweede eindigde het koppel Anita van Santen/Joan Moraru. Als derde van de zes koppels eindigde de oudste wedstrijdsportturner van Nederland Hans ter Metz en de beste turnster van Texel Monique Kalk. Hans is een geroutineerde, lichte en sterke turner die al jaren in de top meedraait. Op de afgelopen nationale kampioen schappen eindigde hij op de derde plaats. Alleen op de brug maakte hij wat kleine foutjes maar voor de rest ging alles uitstekend. Monique had een uitstekende dag. Tij dens de wedstrijd zeker en bij sprong liet ze een goede halve en hele door zien. Alleen het afzweven kan nog iets hoger. De brug ongelijk- oefening was zeer goed. De balk was een vaste oefening zonder balans verstoringen en gespannen tot aan de landing. Alleen bij de losse radslag moest Monique even van de balk af. Jelleboog 2-Ver.schilders 6-1 Nissan 4-Jelleboog 2 2-1 Ver.schilders-Nissan 4 3-4 Nissan 4 periodekampioen derde klasse ZDH 3-Tex.boys 4 1-3 Tex.Boys 4-Topido 2 1-1 Topido 2-ZDH 3 2-0 Tex.Boys 4 periodekampioen vierde klasse. De afdeling dames recreanten van MST—volleybal traint donderdagavond van 19.30 tot 21.00 uur. Deze geza menlijke training blijft gehandhaafd tot donderdag 27 juni. irband met de Avondvierdaagse in de volgende lessen van GVT dag 4 juni insdag 5 juni derdag 6 juni half 5-8 uur half 5-8 uur half 6-8 uur ïrdag werd in Anna Paulowna de lijkse Kneesloop gehouden. Ook dit is er weer een Texels sukses te j den. Theo Franchimon van p - Texel kwam als derde over de 'streep, slechts 14 seconden na de ende Noordkopatleet Gerard Huy- 1 -.Fred Smit werd 2e. De omstan- ;i leden waren voor de lopers goed loemen. De harde wind drukte de •n enigszins. Theo's tijd was nu min. De door de organisatie op- even afstand bedraagt 8 km. Naast 230 deelnemers op deze afstand ten 155 lopers op de 3 km. De -Texelaar Eric Wassens was daar w inelste in 10.15. Eduard Dijker leg- leslag op de 5e plaats in de goede van 10.47 min. Theo Franchimon -én van de lopers zijn, die binnen- deelnemen aan de AV-Texel j isorloop over omstreeks 300 km. er het afgelopen weekend aardige bries over Texel waai- daar op het buitentoernooi volleybalvereniging Tevoko van te merken. Op de be- speelweide aan de Ploege- in de Dennen was prak- geen wind en brandde de zon de honderden spelers en jaar en in 1983 werd het immen- van de eilandelijke onder koelere omstandighe- afgewerkt, maar zaterdag en zon- benaderde de temperatuur op de het tropische toernooi van toen 360 liter karnemelk een snel- naar de deelnemers vond. weekend was het niet anders. Bier,-fris en zuivelproduk- haalden een omzet van honderden en zelfs broodjes warme worst als warme broodjes over de De ruim 30 vrijwilligers van bleven alleen met bij- schoongemaakte scharretjes Een net zo groot aantal werd maar de lust om dit zeeban- twee dagen felle zon te blij- eten, nam snel af. Het feit dat er vrijdag- als zaterdagavond groot was onder de deelnemende die bivakkeerden op de cam- De Bremakker en De Koornaar, zijn geweest aan de wat eetlust op zondag. Omzet ir schatting waren 1500 mensen be kken bij het toernooi. Die schatting edelijk nauwkeurig want er namen teams deel aan het spektakel en team bestond uit minstens tien sonen, waarbij de „aanhang" nog teens is meegerekend. Het Tevoko- ituur maakte aan het einde van het rnooi „voor de grap" een vrij se ize berekening van de omzet die ir toeloop van deze teams uit nen- en buitenland op Texel wordt naakt. Uitgerekend werd dat elke oeker van de vastë wal ongeveer 0- besteedt (inclusief overtocht, ipingverblijf, horecabezoek e.d.). zou betekenen dat het Tevoko- nooi Texel een half miljoen aan in- isten oplevert.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7