Cjroen TwarL-J'exeUin het harL, eerderheid raad kiest foor teamleiding Houd de ronde Texels ■□■□■□■□■mmn ïijsseschool en De Cocksdorp Raad evalueerde zeilfestijn JJjEBDfSIl WALTER NITA RAPPIN RAPSHOW „Wat je ver haalt is lekker Gemeente kan 40 ha grond verkopen Eerste kilometer zit erop! Molengat uit de vaart SM ,ou aU at me VRIJDAG 14 JUNI 1985 RICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 9988 ijs: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741, nwerktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, iOosterhof, Westerweg 14, Den Burg, tel. (02220) 4988 en Niek van der in, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393. .jvertenties, abonnementen, etc.: kid De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, jn (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs ƒ18,10 per kwartaal; los 80 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36 25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398 een vage en soms harde discussie heeft de gemeenteraad besloten de Thijsseschool in Den Burg en de school Het Eierlandse Huis in Cocksdorp een tweehoofdige leiding te kiezen. Dat gebeurde met (tegen zeven stemmen. Bij de overige vier basisscholen werd beslo- één schoolhoofd te benoemen en dat worden overeenkomstig het llegevoorstel de hoofden van de huidige lagere scholen. Wie de twee- - jfdige directies van de basisscholen in Den Burg en De Cocksdorp en worden kon in de raadsvergadering van dinsdagavond niet worden itgesteld. Het college zal inzake deze benoemingen nu met een voor- chtvan twee personen moeten komen. discussie over een één- of twee schoolleiding voor de nieuwe sscholen leek na de commissiever- jering welzijnsbeleid voorspelbaar, meerderheid van de commissie voor de Thijsseschool geadviseerd hoofd van de huidige lagere school direkteur te benoemen en alleen betreft De Cocksdorp week de nmissie af van het collegestand- fit. Op deze school was onderlinge reenstemming. over een dubbele loolleiding en de commissie oor- fde dat men daar „niet in moest n zitten wroeten", college had een andere mening ut het unanieme advies om in De cksdorp twee schoolhoofden te be nnen werd niet opgevolgd. Integen- I. In het oude collegevoorstel werd tegd dat in alle gevallen de hoofden de lagere scholen tot direkteuren basisscholen benoemd =$esten worden, maar na de commis- vergadering liet men dit standpunt Voor het Eierlandse Huis werd irgesteld het hoofd van de kleuter ooi tot basisschooldirekteur te noemen. laatste wijziging die door een ierderheid van de raad niet werd be ipen en waar wethouder Zegers ook antwoord op wilde geven. Alle ndidaten zijn gewogen en dit is onze wclusie", was zijn verweer op de waarom in e'en geval voor de sutersschoolleidster was gekozen, kwam geen duidelijk antwoord op vraag waarom het college het com- ssieadvies inzake De Cocksdorp ast zich neer had gelegd. Volgens wethouder waren de commissie- gumenten niet zo goed dat het colle- kon afwijken van het eerste gangspunt. feite voerde de commissie twee we maar één argument aan; hoolleiding, medezeggenschapsraad personeel willen een tweehoofdige ding en dat moeten we honoreren. Krijnen-Bays van Texels Belang rak namens een verdeelde fractie. Kikkert was voor teamleiding in Cocksdorp maar Van Asselt niet. Krijnen noemde de basisschool gedwongen Ipuwelijk en sprak haar 'keur uit voor e'en direkteur. Dat moet een soort manager zijn. we kapiteins op een schip mag vol- tos de wet nog steeds niet, mis ken alleen op de reddingboot". Met opmerking kreeg fractiegenoot Kikkert een sneer omdat hij in de inmissie welzijn beweerde dat grote diepen tegenwoordig vaak twee kapi- hs hebben. Het raadslid had zich wad gemaakt over de brief van de edezeggenschapsraad van kleuter- diool De Woelige Hoek. „Ze verwij- 1(1 de Thijsseschool dat de kleuter- diool niet serieus wordt genomen. brief is een soort motie van wan- iwen en dat heeft de Thijsseschool hst verdiend. Ik wil dan ook argumen- pi horen waarom er niet eerlijk samen Snerkt kan worden". Riet Huitema l5" het CDA zei zich geheel te confor- fontoorstraat 11, Den Burg - Texel Vrijdag 14 juni m.m.v. BEATFREAKS Gratis toegang. meren aan het collegebeleid en Daan Welboren van het PAKT vond dat het college „de schijn tegen zich heeft dat er onzorgvuldig gewerkt wordt". Die uitspraak had te maken met het feit dat het college een direkteur in De Cocksdorp wilde tegen alle adviezen in. „Ik snap daar niets van. Alle adviezen worden in de wind geslagen. Waarom doe je zoiets" aldus Welboren die geen antwoord kreeg op zijn vraag. Peter Bakker van de PSP was duidelijk geïrriteerd over het feit dat eerst het hoofd van de lagere school in De Cocksdorp was voorgedragen en twee weken later het hoofd van de kleuterschool. „Ik heb altijd begrepen dat de wet houder niet van onverwachte beleids wijzigingen houdt. Wat nu gebeurt is een voorbeeld van hoe je je personeel goed over de kling kunt jagen. Dit is zeer onzorgvuldig", aldus Bakker. Bakker noemde het argument 'twee kapiteins op een schip' zwak. „In 1956 had de man bij wet als enige handels bevoegdheid voor bijvoorbeeld het aankopen van onroerend goed. Toen mensen dat wilden veranderen had men het ook over die twee kapiteins. De gemeenteraad laat een deel van de verantwoordelijkheid over aan vier ka piteins, het college en de raad bestaqn als eindverantwoordelijke uit 15 kapiteins". Bakker vroeg zich af waar het college „het lef vandaan haalt om te oordelen dat een tweehoofdige leiding niet kan. Het is puur droog en pragmatisch den ken van partijen met de D van demo cratie in hun vaandel. Jullie kiezen de makkelijkste weg en de democratie wordt terug gedraaid tot 1956" aldus een boze Bakker. Zegers antwoordde dat het college nooit gezegd heeft dat een tweehoof dige leiding niet kan of niet mag. B en W hebben liever een schoolhoofd om voornamelijk praktische redenen. In een tweede discussieronde bleek Gelein Jansen het niet eens met zijn partijgenoten Rienstra en Huitema. Automatisch „Het gaat hier om een gedwongen sa menwerking en dan kun je niet vooraf automatisch bepalen wie de baas zal zijn. Er is er niet één automatisch de baas. Dat moeten betrokkenen samen uitzoeken op gelijkwaardige basis en dan komt er vanzelf een vorm uit de bus waarin die school goed functio neert. Er zijn wat dat betreft proble men en die zullen er nog wel komen ook. De wethouder zegt dat hij niets met die problemen te maken heeft maar het zou ook zo kunnen zijn dat hij er niets mee te maken wil hebben", aldus Jansen, die vond dat de raad in eerste instantie voor dubbele schoollei ding moet kiezen. Dan beginnen ze samen gelijkwaardig aan iets nieuws. Als later blijkt dat één schoolhoofd be ter is, is dat een beslissing die door de mensen die de basisschool hebben ge maakt is genomen. Dan begrijpt men elkaar". Tine Krijnen betoogde dat er voor een goede werksfeer op school geen twee direkteuren noodzakelijk zijn. „Dat redt één leider ook. Het gaat hier niet om macht". Daan Welboren bleef vragen waarom het commissieadvies niet was opgevolgd en Peter Bakker had tijdens de commissievergadering van Zegers begrepen dat hij het advies zeer se rieus nam. Dat laatste ontkende Ze gers niet maar de argumentatie van de commissie had b en w niet overtuigd. Gerbrand Poster en Joop van der Meer vertelden dat de VVD voor een meerhoofdige leiding is als de scholen dat wensen. Na de discussie wees Ti ne Krijnen op het feit dat de medezeg genschapsraad van de Thijsseschool geen meerhoofdige leiding wil maar het feit dat er tussen Thijsseschool en Woelige Hoek geen overeenstemming is over de nieuwe directie was voor een meerderheid van de raad blijkbaar reden voor een tweehoofdige leiding te stemmen. Dat deden Dirk Terpstra, Henk Beumkes, Daan Welboren, Peter Bakker, Joop van der Meer, Gerbrand Poster, Paul Kikkert en Gelein Jansen. Dezelfde raadsleden stemden ook voor het voorstel om in de school Het Eier landse Huis een tweehoofdige directie te benoemen. Wat betreft de andere vier scholen koos de raad voor éénhoofdige leiding, overeenkomstig de wens van college en medezeggenschapsraden. Voor de Thijsseschool en Het Eierlandse Huis zal een nieuwe benoemingsvoordracht van twee personen worden opge maakt, waarover de gemeenteraad in de volgende raadsvergadering moet stemmen. „Houd de ronde Texels. De zeilrace van grote klasse moet geen Veronica- achtig schreeuwerig geheel worden. We moeten ons blijven onderschei den van plaatsen als Scheveningen, Zandvoort of Valkenburg. Ik heb nogal moeite met de kermis die in de week voor het rondje bij Paal 17 werd gepresenteerd. Er moet wat vermaak zijn voor zeilers maar of dit de manier is en of het strand daarvoor de hele week gebruikt moet wor den betwijfel ik". Dat zei Peter Bakker in een discussie over het beschik baar stellen van tien mille garantiesubsidie aan de organisatoren van het catamaranrondje '85. Hij was niet de enige die in deze discussie, die het karakter kreeg van een evaluatie, kritiek had op enkele onderdelen van het evenement. Bakker had in de begroting van de or ganisatie gezien dat voor de feestweek op het strand F 15.000,- nodig was. Als men die strandaktiviteiten van vori ge week achterwege had gelaten was de vraag om garantiesubsidie niet no dig geweest, redeneerde Bakker. Hij vond het aan de andere kant terecht dat de organisatie de deelnemers die vroeg komen trainen iets wil bieden maar vroeg zich af of dat bijvoorbeeld Advertentie I.M. Voor een goed stukje vlees hoeft u ech ter niet zo ver. In Goönga's specialiteitenslagerij, vindt u van eigen slacht een keur aan heerlijkheden, waaronder de tot in alle hoeken van ons land beroemde lamsvleesgerechten. Maar natuurlijk kunt u er ook terecht voor een scherp geprijsde kg. var kenslappen voor slechts f8,98. Probeer het eens. Den Hoorn is dich ter bij dan u denkt. Tel. (02226) 252. niet beter in een tent in De Koog zou kunnen. „De Texelse horecabedrijven zullen ook niet gelukkig zijn geweest met de ze tijdelijke concurrent op het strand". Bakker vond dat de duinen bij Paal 17 in deze als rustgebied erkend moeten worden en dat er in het voorseizoen ook toeristen zijn die juist voor de Texelse rust naar het eiland komen. ,,'s Avonds was er bij Paal 17 weinig rust en veel herrie en ik heb de indruk dat de sponsors een te grote invloed op de race en het daarbij blijkbaar be horende feest krijgen. Dat vind ik jammer". De PSP-er had zich er ook over ver baasd dat publiek deel kon nemen aan jeep-trial wedstrijden op het strand ter wijl het voor iedereen verboden is met auto's op het Strang te komen. Ook plaatste hij vraagtekens bij de groei van het aantal deelnemers: „wanneer is het plafond bereikt Dirk Terpstra van het Pakt zei de PSP opmerkingen te onderschrijven. We hebben enorm veel waardering voor de organisatie en het is een prachtig eve nement met promotie voor Texel. Zo'n feestweek mag echter niet uit de hand lopen". Joop van der Meer vond de opmerkin gen overdreven omdat de drukte zich tot enkele dagen beperkt. „Het was een prima rondje georganiseerd door Texelaars". Gelein Jansen van het CDA had zich e'chter ook gestoord aan de sfeer en toestanden rond de feestweek. Het gecross met jeeps op het strand vond hij oneerlijk tegenover Texelaars die op een rustige winterdag" op dezelfde plaats geverbaliseerd worden wegens autorijden op het strand en het zinde Jansen ook niet dat men voor aktivi- teiten „schooljeugd als publiek moest inhuren en Texelse popgroepen mis bruikte om de tent te vullen". Burgemeester Engelvaart ging uitge breid in op de opmerkingen. Hij vertel de dat er elk jaar „in alle eerlijkheid" met de organiatie en alle betrokkenen wordt nagepraat over het rondje en dat dat elk jaar beleidswijzigingen oplevert. De burgemeester had ook kritiek ge hoord op de invloed van sponsors en zei dat er wat betreft het plafond van deelnemers steeds overleg wordt ge pleegd met de betrokken reddingorga nisaties. Dat de feestweek 'kermisach tig' was overgekomen kon Engelvaart zich voorstellen maar ook vond hij het begrijpelijk dat de organisatie hiervoor een gespecialiseerd bureau had inge huurd.„Daar hadden ze dan verder geen zorg over en he\ scheelde in de kosten". Engelvaart beloofde de kritiek te zullen doorgeven aan de organisatie en benadrukte dat het niet zo was dat alle organisatie-wensen waren ingewil ligd. Zo was het maken van rondvluch ten met de helikopter vooraf verboden, Lees verder pagina 2 Uit een overzicht van het grond bedrijf blijkt dat de gemeente zo'n veertig hectare grond kan verko pen. Afhankelijk van de markt omstandigheden zou dit tussen een half miljoen en een miljoen gulden kunnen opleveren, terwijl de jaarlijkse rentelast tussen een halve en een hele ton zou verminderen. Ongeveer een derde deel van de grond is nu verpacht en dat bete kent dat de pachters een voor keursrecht zouden moeten krijgen bij aankoop. Bovendien levert die ^grond dan minder op. Daar staat weer tegenover dat er ook een be hoorlijk deel „vrij" bollenland bij zit en dat levert weer meer op. Het is nu nog niet mogelijk pre cies in te schatten hoeveel de grond op zal leveren, daarom zijn de hierboven genoemde bedragen erg ruim gehouden. Bij het grond bedrijf is nog niet gekeken wat de totale boekwaarde van de te ver kopen percelen is, maar dat moet als norm genomen worden om te kijken hoeveel de rentelast zou te ruglopen. Normaal gesproken liggen de boekwaarde en de marktwaarde echter niet zoveel uit elkaar. De grondverkopen zullen ter spra ke komen in de raadscommissie voor financiëel. economisch en technisch beleid volgende week donderdag. De nieuwe zandsuppletie ver loopt tot dusver ongestoord en daardoor snel. Gisteren had Boskalis Oosterwijk de eerste kilometer klaar, wat betekent dat een half miljoen kubieke me ter zand op het strand is gespo ten. Men zit nu ter hoogte van paal 29.7. De luchtfoto van Nauta geeft een goede indruk van de huidige stand van zaken. Rechtsboven is in het Robben- gat de zandzuiger te zien. De pijl geeft de plaats aan waar het zand op het strand wordt gespo ten. Duidelijk is te zien dat het opgespoten strand aanzienlijk breder is. Rechtsvoor zijn de dui nen ter hoogte van de Manden vallei te zien, die door Rijkswa terstaat landinwaarts zijn ge schoven met daarop rietscher- men om stuivend zand vast te houden. De veerboot Molengat zal volgende week van maandag 9.00 tot donderdag 7.00 uur uit de vaart zijn. Er moeten nog enige werkzaamheden aan het schip verricht worden om de onderhoudsbeurt af te ronden. De Marsdiep zal in die periode dienstboot zijn terwijl de Texelstoom in de uren tussen 8.00 en 17.00 uur zonodig inge zet zal worden als tweede boot. A.s. zaterdagavond live optreden van: bekend van de hits: Cantara Pepe, I'm gonna shoot the D.J. Entree M,—

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1