ware Schuttevaerrace iet veel uitvallers lark Jan Mulder wint irnkam pioenschap Weinig animo voor fietscross Crossloop „De Koog" Zwemclub derde bij nachtmarathon Geslaagden EHBO YlIj joaG 18 JUNI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 [jjj, iiiuttevaerrace die donderdag, vrijdag en zaterdag werd gehouden, j, jvooral gekenmerkt door het zware weer. Op het traject van Kom mand naar Oudeschild waren wind en stroom scheidsrechter. lS[ i|fvan de deelnemende 51 jachten vielen uit. De „Nellie Hildegard" lenk Collou was de laatste die in Oudeschild aankwam. Later zeilde vej icht toch een prima race, maar een hoge klassering zat er door die jetappe niet meer in. De wielerronde op Texel oogstte alom waar zowel van de deelnemers als van de Schuttevaer-mensen. M al eerder werd vermeld is deze nijd een soort conditieslag voor fietsers en lopers. Aan boord «jachten bevindt zich een be ng van ten hoogste vijf perso- 8"i 0ke haven die wordt aangedaan le| ;nteen sportieve opgave op het Start en finish waren zoals elk Stavoren. De eerste etappe via Kornwerderzand naar Oude waar de Toerclub Taxi 2000 een had uitgezet voor een tijdrit. Het ometer lange parcours moest vijf gerond worden. In tegenstelling xig jaar, toen een honderd kilo- 'inge route over het hele eiland raakte geen enkele fietser de kwijt. De organisatie had namelijk op elk punt waar een fietser it afslaan een post te zetten. Dat een juiste keuze, het kwam re- itig voor dat wielrenners ondanks •er duidelijke bepijling die ook was 'ij lebracht de verkeerde kant op wil- "a benodigde mankracht voor de werd geleverd door de Toerclub oor Scouting Texel, die met een ■I oudere leden ruim de helft van sten voor haar rekening nam. cute voerde van de haven Spang ta8fvolgens via het Hogeberggebied terug naar de haven. Mede door wind werd het parcours als ervaren. De snelste renner, de Tino Tabak, kwam rond in de goede tijd van 2 uur en veertig ten. De langzaamsten hadden ruim vier uur voor nodig. Tabak de troef van het jacht „Silveren fen" dat net als vorig jaar verreweg snelst lopende schip was. Toen werd de strijd om de eerste plaats echter op handicap verloren en de overigens zeer snelle fietser die toen mee was werd geen eerste. Dit jaar deed dus de voormalige prof mee maar die bleek slecht tegen de deining te kunnen. Zette hij op Texel nog een fantastische tijd neer, in Harlingen was hij door zeeziekte zozeer verzwakt dat hij er niets van bakte. De „Silveren Swaen" eindigde uiteindelijk op de veertiende plaats. Haven Omdat de renners vijf keer rond moesten passeerden ze ook vijf keer het haventerrein in Oudeschild. Dat werd door de bijbehorende bemannin gen zeer op prijs gesteld, het gaf de mogelijkheid tot aanmoedigen en mee leven. Bovendien waren diverse posten langs de route weer voorzien van 27 MC apparatuur waarmee contact met de haven kon worden onderhouden. Daar stond niet zoals vorig jaar de Texeltruck omdat de geluidsinstallatie van deze wagen kort voor de race de geest gaf. Paul Kikkert van het Twee- wielercentrum Badweg bracht uit komst. Hij stelde op zeer korte termijn zijn truck en een marktkraam ter be schikking. Samen met de geluidsinstal latie van het zomerrecreatiewerk waren daarmee de verbindingen gewaarborgd en met name het doorgeven door de post op de Schilderweg van renners die aan hun laatste kilometers begon nen werd gewaardeerd. De jachtbe- manningen konden zich dan klaarma ken voor vertrek. Van Texel voerde de race naar Ter schelling en niet zoals oorspronkelijk de bedoeling was naar Vlieland. Deze verandering van route werd in Oude schild aan de deelnemers doorgege ven. Vlieland was door de wind slecht te bereiken. Op Terschelling zou een parcours van ongeveer tien kilometer voor de lopers zijn uitgezet. Het bleek echter een kleine vijftien kilometer te zijn en dat zorgde voor een forse men tale dreun. De eerste keer dat West- Terschelling werd aangedaan moesten de lopers het parcours twee keer afleg gen, de tweede keer één keer. Een ex tra complicatie vormde een boer die een hek waar de lopers langs moesten dicht zette. Omdat de eerste keer in het donker werd gelopen kwamen er nogal wat lopers onzacht in aanraking met het hek. De boer hield van een afstandje in de gaten of zijn afschei ding niet alsnog werd open gezet maar' hij verzuimde de lopers tijdig te waarschuwen. De volgende stop was Harlingen, van waaruit de fietsers heen en weer moesten naar Hindeloopen, een af stand van ongeveer zestig kilometer. Daarna ging het weer richting Stavo ren, waar de finish was. Texelaars Het deelnemende Texelse jacht deed het, afgezien van de eerste etappe, he lemaal niet slecht. Op weg naar Oude schild kreeg men te maken met een ongunstige stroom. Collou: „Op de een of andere manier was er geen vaart in te houden. Toen we de sluis uit gingen had ik een stuk of tien schepen achter me en die hebben alle maal opgegeven. Eén bleef er bij ons tot voor de IJzeren Kaap maar toen gaf hij alsnog op. Dat was voor ons een heel moeilijk moment maar we besloten door te knokken. Dat was achteraf prettig want op Texel hadden we rustig even de tijd om droge kleren aan te trekken en omdat we een tij wilden afwachten konden we nog sla- n goed gevulde sporthal Ons genoegen is afgelopen zaterdag de rige Mark Jan Mulder uit Den Hoorn (lid van GVT) Texels turn- pioen geworden. Met een gemiddeld cijfer van 8.16 bleef hij iêlle Vonk ver voor. ixelse Turnkampioenschappen wa- r voor het eerst in drie on- ilen opgesplitst, 's Ochtends wer- ie recreatiewedstrijden gehouden •araan deden de meeste kinderen I74 Kinderen deden in totaal 870 mngen. Alle dorpen waren verte- raordigd. Het deed er niet toe hoeveel deelnemers men kwam, Ihet totaal aantal punten werd eld door het aantal deelnemers, ntstond er een gemiddeld punten per deelnemer per vereniging, as een gezellige ochtend met goede publieke belangstelling, sfeningen waren verdeeld in 3 ien en de deelnemers konden zelf in welke klasse men meedeed, warderingen waren vrij hoog en Kramer (GVT) wist op de lange jen 9.3 te krijgen en Daniël Sleu- IDH) kreeg voor zijn rekoefening 5.2. Onvoldoendes zijn er niet ven. «ndklassering per vereniging was olgt: ZDH 35,6 punten, Oude en GVT 37,4 punten, GVO 37,5 o, SVC 37,8 punten en beste ■ging werd GYVO - De Koog met punten. Dat was een mooie voor De Koog, want hun sizoen is allang afgelopen omdat Ti akkomodatie hebben. Slechts Gyvo-leden konden in Ooste- ïainen. Selectie 13.00 uur kwamen 13 jongens en 'eisjes aan de beurt. Zij waren ge werd bij de diverse verenigingen ïbben 8 tot 10 extra-trainingen ge- Doel hiervan was om een bredere ,Jjp op Texel te krijgen. Vaak is in bendorpen geen gelegenheid of om extra training te geven. Aan ftamenlijke centrale training na- olle dorpen deel, behalve GVT. tongens en meisjes hadden ver te oefeningen. De moeilijkheids- Mag flink hoger dan bij de rekrea- Nstrijden, maar ook hier was de pul met cijfers. De hoogste cijfers Men gegeven waren voor Mar gining (Gyvo) met een 8.5. bij [Mnzwaaien en bij de meisjes M Sandra Bakker (GVT) met een •bet ringenzwaaien. Bij deze M ging het niet meer om de ^vereniging, maar om de hoogste Nele prestatie. Bij de jongens 'te eindklassering 1. Arjan Hemel- Jeroen Hemelrijk (beiden van Schild, 3. Arjen de Ruiter (SVC). Bij de meisjes werd Sandra Bakker (GVT) eerste. Tweede werd Marie Vis ser (GVO) en derde was Sandra Rou- wenhorst (Oudeschild). Even voor 15.00 uur kon men met het derde en tevens laatste deel van dit kampioen schap beginnen. Strijd In dit deel waren de oefeningen geheel vrij. Hierbij ging de strijd vooral tussen twee verenigingen GVO en GVT. Bij de meisjes tot en met 12 jaar was brug ongelijk het meest zware toestel en alleen Ingrid Brouwer en Martine Brugeman kwamen boven de 7. Er was geen echte zware concurrentie van de GVO - meisjes alhoewel Janne- ke van der Vis toch zeer dicht bij de GVT- turnsters wist te komen. Eerste werd Ingrid Brouwer 31.30 pun ten. Tweede werd Martine Brugeman 31.25 punten en derde was Henriëta Mulder met 29.20 punten. Bij de meisjes boven de 12 jaar was GVT duidelijk de sterkste. Dit houdt uiteraard verband met de grotere trai ningsfrequentie van de GVT-ploeg. Mariëlle Vonk werd eerste met 31.40 punten. Esther Witte werd tweede met 30.90 punten en Bianca v.d. Wetering werd derde met 30.15 punten. Monique Kalk deed in deze categorje mee buiten mededinging. Zij kreeg 36.10 punten op de 4 toestellen, waar van een 9.35 voor haar vrije oefening. Het was erg leuk om te zien dat op andere toestellen de aandacht verslap te toen Monique Kalk haar oefeningen presenteerde. De strijd bij de jongens ging vooral tussen Mark Jan Mulder en Joost Brugeman. Karei Dijker en Emile Keij- zer streden samen om de derde en vierde plaats. Op brug gelijk wist Joost een hoger cijfer te halen dan Mark Jan, maar op de andere toestel len was Mark Jan beter. Op het hoge rek wist Mark Jan zelfs 8.65 punten te halen. Einduitslag: 1. Mark Jan Mulder eerste met 40.80 punten. 2. Joost Brugeman met 39.20 punten en 3. Ka- rel Dijker met 35.05 punten. De gymnastiekleiders Stoter, Vos, Brui ning en Verseput toonden zich na af loop zeer tevreden over het verloop van deze wedstrijd en hopen dat het Texels Kampioenschap Turnen volgend jaar weer op dezelfde wijze georgani seerd kan 'worden. Een snel schip en de bijbehorende snelle fietser. De Silveren Swaen" was weer net als vorig jaar het eerst in Oudeschild. Door de zeilhan- dicap eindigde het fraaie schip van P. H. J. Bakker niet bovenaan. De fietser van dit schip, voorzien van stroomlijn, ging razendsnel maar werd later gevloerd door een andere handicap. Hij bleek gevoelig te zijn voor zeeziekte en dat vergde te veel van zijn krachten om hem de hoge eindklassering te brengen die hij ongetwijfeld verdiende. pen ook. Daar hebben we later plezier van gehad. Schepen die een uur eer der uit Oudeschild vertrokken hadden bij de finish nog maar een kwartier voorsprong, zodat die uren in Oude schild niet verloren zijn geweest". Die uren telden echter wel mee als zeiltijd zodat ook de tweede etappe geen hoge klassering bracht. De derde en vierde etappe brachten respectieve lijk een 12de en 14de plaats, zodat dui delijk van een inhaalwedstrijd gespro ken mag worden. Fietser Douwe Dros werd op Texel 15de en in Friesland zelfs 7de, terwijl loper Daan Welboren ook niet onverdienstelijk scoorde met een 8ste en een 19de plaats. Laat De enorme scheiding in het deelne mersveld was duidelijk te wijten aan een te late start. Het veld vertrok don derdagochtend om zeven uur uit Sta voren. Als dat twee uur eerder was geweest zou het tij niet zo'n genadelo ze scherprechter zijn geweest. De hele race waaide het bovendien hard, één jacht kreeg daardoor een mastbreuk. Vooral in de laatste etappe kon ronduit van storm gesproken worden. Twee jachten werden uit de race ge protesteerd. Het jacht waarmee de re dactie van de Waterkampioen zich in de strijd waagde en de nummer één uit het overall klassement, beiden om dat ze zeilen gebruikten waarin de niet toegestane kunststof Kevlar was verwerkt. Eén jacht, de „Louisa M", kwam Ou deschild binnen met een gescheurd grootzeil. Via de marifoon en de ha- r* venmeester van Oudeschild, die uitste kend aan de rece heeft meegewerkt, werd al vanaf het wad geregeld dat De Bolder het zeil zou maken. De repara tie heeft zich prima gehouden en hét jacht werd uiteindelijk dertiende over all. De schipper verklaarde na afloop bijzonder tevreden te zijn geweest over de vlotte en goede service van de so ciale werkplaats. Een ferme zweefduik tijdens de turnkampioenschappen. De Texelse jeugd toonde zaterdag morgen weinig belangstelling voor de open Texelse fietscrosskampi- oenschappen van de Sportraad op camping De Krim. De mooie nieuwe baan ten spijt schre ven slechts 25 kinderen in voor het kampioenschap en de kans op een prijs was voor hen (met vier wedstrijd- categoriën) dan ook groot. Twee jaar geleden deden maar liefst 168 kinderen mee aan het fietscross- kampioenschap in Den Burg en de or ganisatie oordeelde zaterdag dat De Krim te weinig centraal ligt voor veel potentiële deelnemers. Het kampioen schap kende wel enkele zeer spannen de manches. De fietsen waren beschikbaar gesteld door Bruining en Kikkert uit De Koog en Topido uit De Cocksdorp. Uitslagen: 6/7 jaar: 1. Martijn Smit 2. Mathijs Albers 3. Ben Rentenaar 4. Jeroen Huizinga 8/9 jaar: 1. Ewald Huisman 2. Pieter v. Hofwege 3. Jan Boyen Rienks 4. Dirk Westdorp 10/11 jaar: 1. Niels Huisman 2. Marcel Ris 3. Koert Vermeulen 4. Jos Brands 12/13 jaar: 1. Remco Verbeek 2. Erik Jan Vermeulen 3. Sill Warnaar Beste meisje: Jolanda van Hofwege. S.V. „De Koog" is zondag begonnen met de eerste van de elf crosslopen. De 100 deelnemers werden wegge schoten door wethouder Piet Zegers. De weersomstandigheden waren zeer gunstig en er werd dan ook snel gelo pen. Een prima prestatie leverde vete raan M. Nagel, hij passeerde als eerste wedstrijdloper het finishdoek in de tijd van 27.16 minuten. Nieuw is dat het eerst binnenkomende meisje met een aardige herinnering wordt beloond. Aanstaande zondag half acht gaat de tweede crossloop van start. Uitslagen: Recreanten: 1. Erik Wassens 2. Eduard Dijker 3. Otto Meertens Jeugd: 1. Nikolaas Schoo 2. Matthias Smit 3. Eric Hin Dames 1. Nel Bruining 2. Corrie Witte 3. Hannegriet Hin Meisje: 1, Nicole Bakker Wedstrijd: 1. André Brouwer 2. Auke Brouwer 3. Loek van Vliet Veteranen 1. Michael Nagel 2. Dirk J. Bakker 3. Willem Timmer 16.53 17.24 17.42 18.40 lé.02 20.07 22.15 24.31 24.46 28.31 29.47 30.35 27.16 31.42 32.18 Zaterdagnacht zwommen acht leden van Z.P.C. TX-71 mee in de nachtma rathon te Den Helder. Deze door de Helderse Reddingsbrigade goed geor ganiseerde marathon duurde van 20.00 uur zaterdaqavond tot zondaqmorqen 08.00 uur. In totaal waren er 43 ploegen aanwe zig, hoofdzakelijk Reddingsbrigades. De Texelaars moesten even wennen aan het 50 meter bad, maar lieten zien dat ze ook in een dergelijk bad goede resultaten kunnen behalen. Er werd „gebuffeld", de hele nacht. De inzet was optimaal. In totaal zwom de ploeg 41.200 km. Een zeer goed re sultaat, als men weet dat zowel. Nor- bert Eelman als Ingrid van Lubek voor het eerst een marathon in een buiten bad zwommen. De Texelaars presteer den als volgt: Peter Haker zwom de meeste meters (5800 meter) Adrian Verkaart 5700 m. Norbert Eelman 5500 m. Mark-Peter Graaf 5500 m. Robert-Jan Graaf 5100 m. Ingrid van Lubek 4900 m. Maarten Dijker 4500 m. Petra Boom 42.00 m. De volgende nachtmarathon is op Texel, de inmiddels bekende „Nacht van Texel" van 29 op 30 juni. Uitslag nachtmarathon Den Helder: 1. L.D.'s Medemblik 43.100 2. Kilometermakers I 42.400 3. Z.P.C. TX 71 41.200 4. Kilometermakers II 37.200 5. Reddingsbrigade Monster 36.100 „Kilometermakers" zijn wedstrijd zwemmers van „Noordkop" Den Helder. De volgende personen slaagden voor het EHBO-diploma, nadat zij een cur sus hadden gevolgd die in Den Burg werd gegeven door de afdeling Texel van het Rode Kruis: De dames: A. Witte, M. M. A. Bak ker, K. P. Beumkes, C. Timmer. V. de Jonge-de Pree, T. E. Geense-Krijnen, C. Boon, G. M. Boersen-Bakker, A. van Tatenhove-Eelman, J. Telman, B. v.d. Brink, A. Oskam, C. E. Beijert- Roodveldt, G. Moojen-Waaijer. De heren: G. Dekker, W. Boersen, G. Kooiman, A. Jongejan, J. Kiewiet, A. Smit en A. Lap

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7