reuk in Commissie ouwdorp Recreatiebestemming voor „onbruikbare" gebouwen Schimmelziekten in akkerbouwgewassen Taptoe met dansgroepen inflict met jeugdleider MT IK ZEGGEN WOU..' ierzien jp LAND BOUW Zon, maan en hoog water Winkeldiefstal Rijverbod Barbecue voor alleenstaanden Verleende bouwvergunningen TEXELSE COURANT PAGINA 5 Commissie Bouwdorp heeft in een brief aan het college en de Wei stichting laten weten zichzelf op te heffen wegens conflicten met jwerker Jan Kramer. Vijf van, de zeven leden van de commissie wil- meer meedoen aan het vakantiewerk voor de Texelse jeugd en mening dat dit werk nu in gevaar komt. Van dat laatste is echter sprake. De sterk ingekrompen commissie is doorgegaan met de or- satie van het bouwdorp, bouwkamp en de zeilweken op de Wadden- het gepresenteerde programma zal worden afgewerkt. om twee weken bouwdorp te houden en een week bouwkamp omdat daar vorig jaar maar 19 aanmeldingen voor waren. De commissie wilde twee we ken bouwkamp maar de sektie heeft dat afgewezen", aldus Jan Kramer die zegt dat het weglopen van de com missieleden voortkomt uit een „con flict tussen Johan en mij". ,,Dat conflict heeft met een deel van het uit te voeren werk te maken. Tij dens de vakantieweken voor de jeugd valt er niets op hem aan te merken. Dat doet hij uitstekend maar er moet nog meer gebeuren om goed met ie mand te kunnen samen werken". Waar het precies aan schort wil Jan Kramer liever niet meedelen. ,,Er zijn vertrouwelijke gesprekken met Johan en mij geweest en die ga ik niet naar buiten brengen". Johan Hoogerheide denkt daar anders over. Je zit een beetje voor piet snot in die commissie terwijl we toch zijn gevraagd om va kantieweken te organiseren". Hooger heide zegt dat Kramer niet goed tegen commissie-kritiek kan en zich vorig jaar tijdens een eveluatiebijeenkomst gepasseerd heeft gevoeld. ,,Na de bouwkampen vroeg de commissie om een snelle evaluatie en een vroege start van het nieuwe organisatie seizoen. De jeugdwerker ging op va kantie maar de commissie besloot door te gaan met de organisatie van de evaluatiedag en die werd gepland net na zijn vakantie". Volgens Hooger heide was de jeugdwerker kwaad over deze werkwijze en ook kon hij de eva luatiedag niet bezoeken wegens ander werk. „Hij dreigde de besluiten die tijdens die dag met de medewerkers waren genomen te zullen terugdraaien en dat is ook gebeurd". Hoogerheide zegt dat de commissie heeft beloofd Kramer niet meer te zullen passeren en aan hem werd het verzoek gedaan half no vember een volgende vergadering uit te schrijven, omdat hij administrateur van de commissie is. „Dat werd half maart en mijn kritiek die daarop kwam viel niet zo best". De sektie jeugd en jongerenwerk vond bovendien dat de jeugdwerkers minder tijd in de organi satie van het vakantiewerk moesten steken de sektie is tegen de college- eis dat Kramer en Huberts het vakan tiewerk begeleiden) en dat resulteerde en brief aan het college en de Wei ghting noemen de „opstappers" sdenen om de vakantiewerk-pijp .laarten te geven. hebben onszelf opgeheven om de inde redenen: de vergaande onde- latische houding van de door de eente aan de commissie verplicht pvoegde jeugdwerker, het gevoel geen eigen verantwoordelijkheid te hebben omdat de jeugdwerk- sider alle taken naar zLch toe zonder ze echter naar behoren voeren, het gevoel dat kritiek op unktioneren van de jeugdwerker of nauwelijks wordt geaccepteerd dus de boze commissieleden Si- Roskam Abbing, Johan en Liliane gerheide,lrma Huisman en Theo Ook wordt meegedeeld dat le- van de sektie jeugd- en jongeren- I de baas van Jan Kramer) de emen van hun personeelslid opblazen" en de kritiek van de missie „bagatalliseert". aag leert dat het opstappen van jrootste deel van de commissie ibij ten onrechte wordt gesugge- dat de commissie is opgeheven) ijten is aan een min of meer per- lijk conflict tussen jeugdleider Kra- voormalig commissielid Johan gerheide. van de kritiekpunten van de appers is dat Kramer „op eigen e" heeft besloten dat het aantal jn bouwdorp en bouwkamp dit moet verminderen. Jan Kramer wil evraagd niet op de kritiek ingaan irwijst naar de mededelingen die aan het bestuur van de Wel- itichting zal doen. Het feit dat het weken bouwkamp en bouwdorp rminderd is volgens hem echter solo-aktie. „De bedoeling was Links Johan Hoogerheide als leider van het bouwdorp toen die functie nog apart door de ge meente werd betaald. Rechts de huidige vakantiewerk-leider en jeugdwerker Jan Kramer. een uitnodiging krijgt voor een vind je dat wel leuk maar daar 'het bij. Maar als de datum nadert het overal kriebelen. Op de dag je niet meer te houden, je stapt in irretje en in twee uur rijden kom je uppie in Den Helder aan. Als ze bij de boot een beetje moeilijk vertrekt de boot voor je neus. maar wachten op de volgende, ssen koop je een bekertje koffie en naar de telefoon om naar huis te in dat je aangekomen bent. Dit is maar amper gebeurd of je ziet de ende boot binnenkomen, dat viel mee. Na de auto te hebben veria- om boven een kopje koffie te drin- kijk je al om je heen of je niet ie- ziet die ook naar Eierland moet nee hoor. Weer stap je in de au- rijd je het eiland op. Dan zie je joed hoe mooi het eiland is, de staan er best voor. tjes een bezoek brengen, bij een op Zuid-Haffel om in de sfeer te n, dat viel tegen want die was er Dan door Den Burg en Waal en richting Eierland. De ruige dijk in zicht, je rijdt er doorheen en ,wat leuk, een erepoort", uizinga hangt de vlag uit, overal en vlaggen uit, grote, kleine, ou- nieuwe. Dat bracht sfeer. Bij mbergen" aangekomen leek het ifdaar de „Bruid" was zoveel etjes hingen daar, ik moest daar bm mijn kaart op te halen. Terwijl sr bent zie je een hele stoet au- fsar ,,durp" gaan. Het wordt Is spannender, je voegt in en de laatste kilometers, parkeert rio en langzaam zie je bekenden, figen roepen al vanuit de verte, ifweg naar de tent wat zwaaien, iemand naar je toe die jou wel maar omgekeerd niet. Ze zegt naam waarop ik zeg: „wat ben jij geworden" (in die 40 jaar), tent aangekomen begroet je ie eigen familie en daarna al die leeftijdsgenoten, maar ook die enger of veel ouder zijn dan je tnt. Om een uur of vijf ben ik buiten gegaan, het werd mij te °P dat moment. Dit is geen reü- een „happening". Voor mij Feest" geslaagd, het kon ir kapot. Twee van de drie da- Bb ik mogen meemaken. Één fe.twee nachten heb ik een beetje ^slapen. Ik zou het voor geen *1" hebben willen missen en ik r dat zeer velen het met mij 2ijn. Organisatie je hebt een n" verdiend, bezoekers jullie ook. weer thuis ben zal ik alles nog angzaan de revue laten passeren, jezond, bedankt en tot ziens. Smit (van Zevenbergen) Breda. in het voorstel van Kramer om niet meer savonds te vergaderen vanwege de overuren die dan gecompenseerd moeten worden. Twee leden van de commissie werken overdag en die wa ren daar tegen. Er werd echter meege deeld dat er dan maar gezien de kor te voorbereidingstijd waar hij zelf mede-schuldig aan is, commissieleden moesten worden benoemd die overdag geen andere verplichtingen hadden." aldus Hoogerheide. Dat werden Mauri ce Marinus en Ricardo van den Berg die in het geschil de zijde van de jeugdwerker hebben gekozen en niet zijn opgestapt. Ondertussen had de sektie jeugd-en jongerenwerk besloten dat de samenwerking met Hoogerhei de opgezegd moest worden en dat riep protest op van de vier andere commissieleden. „Die vertelden dat ze niets meer zouden doen als ik aan de kant werd gezet" aldus Hoogerheide. Jan Kramer beaamt dat de sektie mid dels overleg poogde de problemen uit de weg te ruimen. Na een eerste brief van de sektie aan de commissie was er een gesprek tussen Johan en mij en daarna wilde ik de commissie zonder Johan er bij uitleggen wat ik van de hele toestand vond. Daarvoor had ik nog weinig kans gehad". Dat gesprek tussen sektie, Kramer en com missie ging echter niet door. De vier commissieleden wilden niet praten „zo lang de eis bleef Hoogerheide weg moest". Als dat gesprek wel was door gegaan was het de bedoeling geweest dat sektie en commissie samen een besluit zouden nemen over de conflic ten. Daarbij zouden Hoogerheide en Kramer dan niet aanwezig zijn. De brief van de commissie kwam woensdagavond ter sprake in het bestuur van de Welzijnsstichting. Sektie-vertegenwoordiger Siem van Wijngaarden vertelde dat de commis sieleden al sinds 21 mei hun werk heb ben opgeschort. „Er is geen sprake van dat de commissie is opgeheven. Dat is gewoon foute informatie. Er zijn verder helemaal geen problemen met de organisatie van de vakantieweken. De sektie heeft ze uitgenodigd om te praten maar toen kwamen ze niet op dagen. Daar kan je verder ook niet veel aan doen". Jo van Beek had de zelfde mening maar ambtenaar Gijs Oskam vond dat de ex-commissieleden wel een dankbrief moeten krijgen. Een aantal van hen is vrijwillig met grote inzet voor het bouwdorp bezig geweest" Gerard Zijm vond dat het bestuur het niet automatisch voor de jeugdwerker moest opnemen en Fridt Blanken zei dat het Stichtings-bestuur nog geen partij kan kiezen. Qe kri tiek op het functioneren van Kramer is ernstig genoeg maar het is moeilijk te beoordelen wie er gelijk heeft. Dat zal de sektie jeugd-en jongerenwerk toch eerst moeten uitzoeken". Het bestuur besloot de commissie een brief te schrijven met het verzoek samen met de sektie in de slag te gaan. Als dat niets oplevert kan men eventueel weer bij het bestuur van de Stichting aankloppen. De opgestapte commissieleden zien weinig heil in deze oplossing. In de brief wordt gezegd:,,De oplossing van dit probleem wordt door de sektie nogal simpel aangepakt door één lid naar huis te sturen en daarmee indi- reet de hele commissie. Wij maken ons ernstige zorgen over de goede voortgang van het vakantiewerk als men zo lichtvaardig met vrijwillig kader blijft omgaan". Daarover maken de twee overgebleven commissieleen en jeugdwerkers zich geen zorgen. „De organisatie voor de komende vakantie weken loopt voortreffelijk". De weersomstandigheden van de laatste week zijn erg gunstig ge weest voor de uitbreiding van schimmelziekten. In praktisch alle granen zien we dan ook een sterke uitbreiding van meeldauw. Het vochtige en soms broeierige weer was eveneens gunstig voor het op treden van aardappelziekte. Bij erwten kan bij het vochtig blijven van het gewas de grauwe schim mel zich uitbreiden. In zowel tarwe als gerst is reeds vrij veel meeldauw gevonden. Nu hebben granen elk hun eigen afzonderlijke vorm van meeldauw. Besmetting over en weer is uitgesloten. Wat betekent dat er een andere vorm van meeldauw in tarwe voorkomt dan in gerst. De schimmel is gebonden aan groen weefsel en is te vinden op stengel en blad en in ernstige gevallen op de aar. Meeldauw is gemakkelijk te herkennen aan het witte schimmelpluis met soms zwarte puntjes van vruchtlichamen. Een bestrijding wordt noodzakelijk geacht wanneer het derde blad van boven voor 10 a 15 met schimmel- pluis overdekt is. Tegelijk met een meeldauw-bestrijdingsmiddel is het raadzaam om een middel tegen afrij- pingsziekten toe te voegen. Dit dan in een stadium dat de aren van tarwe zichtbaar zijn. In de meeste percelen is deze ontwikkeling van de tarwe zover. Aardappelziekte De weersomstandigheden voor het op treden van aardappelziekte zijn op meerdere dagen gunstig geweest. Broeierig weer met een nat gewas. Bij het nat blijven van het gewas (en dit kan ook door een dauwnacht ont staan) zal regelmatige een gewas beschermingsmiddel in de aardappelen moeten worden toegepast. Deze ziekte begint vaak op plaatsen waar afgevallen bloemblaadjes wat blij ven kleven. Vooral in bladrijke gewas sen en bij vochtig weer ontwikkelt de schimmel zich gemakkelijk. Bij aan houdend vochtig weer tijdens de bloei kan het toepassen van éen gewasbe schermingsmiddel zinvol zijn. De zon komt 1 juli op om 5.23 uur en gaat onder om 22.03 uur. 2 juli V.M.; 10 juli L.K. Doodtij: 28 juni; springtij: 4 juli. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 28 juni 4.24 en 17.07 Zaterdag 29 juni 5.54 en 18.20 Zondag 30 juni 7.19 en 19.33 Maandag 1 juli 8.24 en 2.0.40 Dinsdag 2 juli 9.14 en 21.39 Woensdag 3 juli 10.04 en 22.30 Donderdag 4 juli 10.53 en 23.11 Vrijdag 5 juli 11.39 en 23.48 Zaterdag 6 juli 12.20 en De taptoe Texel die volgende week woensdag wordt gehouden zal dit jaar uitgebreid worden met een op treden van de Dansgroep Oude Dansen, de Kinderdansgroep van de folklore, een dansgroep van de MST-jazzgym-afdeling en de Oude- rendansgroep. Deze groepen, die gelijktijdig ieder op een eigen stuk van de Groeneplaats zullen dansen, worden begeleid door de gezamen lijke orkesten Margaretha Sinclair, Excelsior, KTF, DEK en Voorwaarts Mars. De taptoe, die als elk jaar weer vol gens een zeer strak tijdschema zal ver lopen begint om 19.45 uur en duurt tot ongeveer 21.10 uur. Speaker en regisseur is weer Dirk Ha- Een 18-jarige inwoner van Waalwijk is dinsdag door de politie aangehouden wegens het plegen van winkeldiefstal len in drie verschillende kledingzaken, waar hij kinder- en herenkleding en een grote boodschappentas wegnam. Een 24-jarige man uit Haaksbergen werd in de nacht van maandag op dinsdag met zijn wagen aangehouden in de Dorpsstraat te De Koog. Na bei de blaasproeven kreeg hij een rijverbod van 8 uur opgelegd. ker, die vanaf het balkon van de raads zaal zijn altijd enthousiaste commenta ren ten gehore zal brengen. Het muziekfeest wordt geopend met een signaal, gegeven door muzikanten van Excelsior. Daarna volgen optre dens van de hierboven genoemde or kesten afzonderlijk in de volgorde waar in ze opgenoemd zijn. Om 20.36 uur moet het hoogtepunt beginnen: alle orkesten samen met de dansgroepen. De opmars wordt begeleid door „Our director" onder leiding van Theo Me- dema van Excelsior, het dansen door de „Washington Post" onder leiding van DEK-dirigent Klaas Modder. Tijdens de afmars wordt de „Vetera- nenmars" gespeeld. Het volgende on derdeel is ook een spektakelstuk: alle majorettenpelotons gaan samen het plein rond, begeleid door alle drum bands. Het geheel staat onder leiding van Henny Hin—Witte. Gespeeld wordt de mars „Kleine Parade". Daar na komen weer alle deelnemende or kesten opmarcheren voor het spelen van de finale, die wordt afgesloten met een roffel van de drumbands. Daarna het eindsignaal door muzikan ten van KTF en het besluit van het programma is het Wilhelmus dat zal worden gespeeld door de fanfares KTF, DEK en Excelsior onder leiding van Albert Kuik, Excelsior-dirigent. Voor mensen die slecht ter been zijn zullen rond de taptoeruimte banken worden neergezet. De organisatoren raden hen echter wel aan tijdig aanwe zig te zijn, omdat de plaatsen anders waarschijnlijk bezet zijn. De gemeente wil mogelijkheden om gebouwen die nergens anders voor geschikt zijn, een recreatie bestemming te geven. B en W zijn bezig daarvoor beleidsregels op te stellen die uiteindelijk in de bestemmingsplannen zullen wor den verwerkt. Deze verruiming van mogelijkheden zal uitsluitend worden geboden in de dor pen, dus niet in het buitengebied. Daarbij wordt onder andere gedacht aan panden die uit cultuurhistorisch oogpunt van belang zijn (zoals de ou de stolpen in Den Hoorn), maar naar huidige economische maatstaven niet meer voor hun oorspronkelijke doel kunnen worden gebruikt. Uit de op somming van uitgangspunten die on langs aan de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid werd voorgelegd, blijkt echter dat het colle ge nog iets verder wil gaan en in som mige gevallen zelfs recreatieve nieuw bouw niet wil uitsluiten. De groep Texelaars die aktiviteiten voor en met alleenstaanden wil or ganiseren, houdt op vrijdagavond 5 juli een barbecue op de speelweide bij zwembad Molenkoog. De kennismakingsavond voor alleenstaanden die 31 mei in de kelder- bar van hotel De Lindeboom is gehou den werd een groot succes. Ruim 40 Texelaars, in leeftijd zeer verschillend, gaven te kennen aktiviteiten voor hen te zullen zoeken, ook al waren de ge wenste aktiviteiten zeer divers. Velen ervaarden de avond voor mensen die bewust of ongewild geen vaste partner hebben als een leuk avondje uit en het is de bedoeling na de zomer één keer per maand een dergelijke bijeenkomst te houden. Dan zullen ook andere za ken georganiseerd kunnen worden, zo als bijvoorbeeld schouwburgbezoek. Aan de barbecue bij zwembad Molenkoog kan iedereen van de „doelgroep" deelnemen (leef tijd 25 tot 55 jaar). De aanvang is 19.00 uur en de kosten bedragen 77,50 voor volwassénen, 75,— voor kinderen tot 12 jaar. Kinderen tot 4 jaar hoeven niets te betalen. Men wordt verzocht zelf drinken mee te ne men en opgave vooraf is noodzakelijk, telefoon 02220 - 2890 of 4903 (tussen 19.00 en 21.00 uur), via bovenstaande telefoonnummers zijn ook meer inlich tingen te verkrijgen over de zomerbarbecue. Rose Harmony Singers geven concert Ook deze zomer worden er door de Raad van het Zomerwerk van de Texelse Kerken verschillende concerten georganiseerd. Het eerste concert vindt dinsdagavond plaats, aanvang 20.15 uur in de Ne derlandse Hervormde Kerk in Oosterend. De Rose Harmony Singers zullen dit eerste concert verzorgen. De instru mentalisten op deze avond zijn: Hans Cadée—fluit; Jan Beijert gitaar; Cees de Jong bas en Peter Zwart— orgel. De dirigente van De Rose Har mony Singers is zoals bekend Hanny Roos. De volgende Texelaars zullen vo caal optreden: Dory Kuip; Marijke Wit te; Saskia Eelman en Lies Bremer sopranen. Renée Begeer, Milly Nauta, Lenie Bremer mezzo-alten. Alex Kroes; Anutos Hen tenoren, lemke Roos en Paul Bakker baritons. Met dit kerkconcert willen de Singers laten horen, dat zij meer pijlen op hun boog hebben dan het zo nauwkeurig mogelijk vertolken van klassieke wer ken. De veelzijdigheid komt namelijk al tot uiting in de repertoirkeuze met composities uit de 15e tot 20e eeuw, van geestelijk tot zeer lichtvoetig. Het concertprogramma is als volgt: 1. Te Deum Laudamus 1694 (12 delen) H. Purcell 2. uit: The Mikado: a. de troubadour b. wij zijn lieve jonge meisjes c. vers van de kostschool d. o, alsjeblieft, meneer e. mia sama, f. waarom ga je met die ander? g. in de gevangenis h. zie, het zwarte haar i. lied van de yum yum j. madrigaal A. Sullivan arr. en tekst. Hanny Roos 3. a. Weens refrein arr. H. Frey b. Bridge over troubled water P. Simon arr. Hanny Roos 4. uit: Orpheus in de onderwereld J. Offenbach a. de schaapherder b. wat doe ik hier? c. de muziekjuf gaat met vakantie arr. en tekst Hanny Roos Bovendien wordt dinsdag „The Rose Harmony Song" ten doop gehouden, een lied gemaakt door lemke Roos. De toegang is gratis. Na afloop wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. In ieder geval is het een mogelijkheid om gebouwen die er aardig uitzien, maar economisch niet meer te gebrui ken zijn, uiterlijk in stand worden ge houden. Oude bedrijfsruimte kan dus in aanmerking komen, maar het is niet de bedoeling dat verblijfsrecreatie op bedrijventerreinen zal worden toegela ten. Vaak zal het gaan om panden waarvoor een woonbestemming als al ternatief ontbreekt. De panden moeten naar redelijke kwaliteitseisen geschikt zijn voor het maken van verblijfsrecrea tie: de bouwverordening of de seizoen- woonverblijvenverordening zal worden toegepast. In ieder geval mag geen woonruimte worden opgeofferd en ook mag de toe te laten verblijfsrecreatie het woonkarakter van de omgeving niet aantasten. Soms zal alleen een combinatie van wonen en verblijfsre creatie acceptabel worden geacht. In het verdere en recente verleden is meerdere malen gebleken dat het rede lijk is om het verbod om in de dorpen recreatieve verblijfseenheden te stich ten wat af te zwakken. Zoals bij de behandeling van het bestemmingsplan beschermd dorpsgezicht Den Hoorn, waar men te maken heeft met boe renstolpen binnen de bebouwde kom die geen economische gebruiksmoge lijkheden bieden zodat ze zullen ver krotten. Onlangs liep het college op de nieuwe regels vooruit door aan de Heemskerckstraat in Oudeschild ver- blijfsrekreatie toe te staan, waarbij het duidelijk werd dat het college voor dit soort gevallen beleid op papier moet zetten zodat de burgers weten waar aan zij toe zijn. In de vergadering van de raadscom missie kwamen geen overwegende be zwaren tegen de nieuwe regels naar voren. Peter Bakker protesteerde tegen recreatieve nieuwbouw, omdat hij vreesde dat hierdoor straks op elk lapje grond een appartementje kan verrijzen. Dirk Terpstra wilde dat de nog bestaande open plekken in de dorpen voor woningbouw bestemd blijven en vond ook dat bij het verbouwen van bestaande panden tot recreatie eenheden, wordt voorzien in de extra parkeerbehoefte die dan ontstaat. Jan van Asselt wees op de noodzaak van kwaliteit van de toe te laten recreatie-eenheden in de dorpen, on der andere door het bepalen van een minimumoppervlakte. B en W willen bij het toepassen van de nieuwe regels enige vrijheid hebben, zodat kan wor den geweigerd als een aanvraag niet in de geest is van de regeling. De nieuwe regels zullen daarom geen recht voor de aanvrager, doch slechts wijzigings bevoegdheid voor het college inhou den, zodat elk geval op redelijkheid kan worden beoordeeld. B. en W. verleenden aan de navol gende personen en bedrijven bouwvergunningen. Stichting Samen Één, p/a Postbus 32, Den Burg voor het plaatsen van een tijdelijk gebouw aan de Molenstraat, Den Burg. M.J. den Boer, Rozendijk 37, Den Burg voor het vergroten van een recreatief opstal. Hooyschuur, p/a Postbus 215, De Cocksdorp voor het veranderen/vergroten van een winkel pand aan de Kikkertstraat 19, De Cocksdorp. H.C.J. Witte, Beatrixlaan 109, Den Burg voor het plaatsen van een portaal. Stichting Dorpsherstel Texel, p/a Noordwester, Den Burg voor het gedeeltelijk verbouwen van een stolp aan de Diek 23, Den Hoorn. J.D. Koopman, Molendwarsstraat 9, Den Burg voor het plaatsen van een erfaf- scheiding en deurkozijn. D.A. Oud, Crayenestersingel 25, Heemstede voor het gedeeltelijk veran deren van een woning aan de Veense- langweg 12, Den Burg. J. Boogaard, Hollewal 32, Den Burg voor het vernieuwen van een bijkeu ken, berging/douche/toilet. R. Hennecken, Umstrasse 33, Stolberg BRD voor het gedeeltelijk verande ren/vergroten vah een woonhuis aan de Ruyterstraat 109, Oudeschild. J.W. Bakker, Bernhardlaan 66, Den Burg voor het plaatsen van een woning garage aan de Bernhardlaan. J. Dros, Peperstraat 37—41, Oosterend voor het gedeeltelijk vergroten van een slagerij. A. Brans, Eendenkooiweg 1, Ooste rend voor het vergroten van een werktuigenberging W. Trap, Achtertune 28, Oosterend voor het plaatsen van een schuur schutting. G.T. Witte, Waalenburger- dijkje 7, Den Burg voor het vergro ten/vernieuwen van een stal. W. Weiffen, Donaustrasse 26, Solin gen voor het plaatsen van een dakka pel aan de Ruyslaan 29, De Koog. J.C.M. Hin, Hoornderweg 7, Den Burg voor het plaatsen van een stal. J.P.K. Witte, Herenstraat 14, Den Hoorn voor het plaatsen van een garage. Bakkerij Offrein, Weverstraat 12, Den Burg voor het gedeeltelijk/vernieuwen van een bedrijfspand. F. Langeveld, Dorpsstraat 4 De Koog voor het gedeeltelijk veran deren van een pui aan de Dorpsstraat te De Koog.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5