Stijgende kwaliteit bij oude trekkervereniging WIK ZEGGEN WOU.. dankt meester Winkeldiefstallen Diefstal kleding Aanrijding met lichte schade Rijverboden Vernieling op begraafplaats Diefstal uit tent Coopertesten bij atletiekvereniging Vakantiereis ouderen Amateurtje brengt Agatha Christie Marinebad gesloten Overdekt zwembad bij Bos en Duin Diefstallen uit auto's JU IDAG 2 JULI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 5 iHEZEHS BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID WN OE REOAK •e- dat ïeluli was meester Stoer 25 jaar ver en aan de Lubertischool. ledereen hij, zeker na alles wat in De is gebeurd, niet zo gesteld is op en publiciteit. Toch willen wij, leerlingen en leerkrachten van de na dit jubileum laten merken -rl>nze dank en waardering voor al- at meester Stoer heeft gedaan Koog, groot zijn. Talloze her ingen zijn er. Aan geslaagde en weken in Callantsoog (alles zelf leuk en educatief). Toneelavon- waaraan iedereen meewerkte en urlijk de geslaagde opening van ieuwe vleugel aan het schoolge- met Ko de Boswachter (wie an- krijgt een heel dorp zo gek om op zondagochtend in maart om 7 uur jrgens in school te gaan zitten?) Sinterklaasfeesten kwamen de ste ideëen van meester Stoer, bovendien verloor hij nooit uit oog dat een school een instituut is kinderen iets moeten leren, dat vervolgonderwijs nog altijd vraagt kennis, inzicht en zelfstandigheid, j om werd er ook hard gewerkt bij ster in de klas. Karaktervorming dhoog in het vaandel. Een klasse compleet met bestuur, vergade- snen stemmingen, gaf leerlingen kans op volwassen wijze besluiten n over zaken die de klas aan- zoals de bestemming van de ;week. Soms handelde de discus- iok wel over dingen het eiland be- bijvoorbeeld wel of geen rallye of de dubbeldekker, mening van de meester werd dan gegeven om de kinderen niet te hoeden. Ze moesten met eigen ar- lenten komen en zo hun mening oen en formuleren. Juist nu de Ko- O.L.S. verdwijnt, komen bij veel isen die herinneringen weer boven, jeft in het dorp veel waardering alles wat meester Stoer heeft ge- Wanneer gesproken wordt over belang van het kind, bij hem stond altijd voorop, of het nu ging om indeling van het nieuwe gebouw ttoneel) of een handenarbeidmid- voor hemzelf betekende het vaak uren extra werk, maar dat telde mee.- torn; bedankt meester Stoer voor iine schooltijd! Het is leuk om her ringen te hebben, nog leuker is met elkaar die herinneringen op te n tijdens een reünie. Daarom zijn van plan, in de herfst een bijeen- ist voor oud-leerlingen en leer- :hten van de Openbare Luberi- ool te organiseren. Namens oud-leerlingen O.L.S. De Koog S. Dijksen. isdag 2 juli inesty International houdt een irijfavond voor gevangenen in de bi- itheek van 20.00 tot 21.00 uur. Lokale Omroep houdt jaarvergade- I in dorpshuis d' Ouwe Ulo, aan- ig 20.00 uur. ledereen is welkom. Café De Pilaar wordt van 22.00 tot 00 uur de lokale omroep-praatshow e Samenkomst" opgenomen. De igang is gratis, ensdag 3 juli 113.30 uur start in het raadhuis een inbare hoorzitting over het geschil sen de gemeente en de Jacob slder-school betreffende het regle- itvoor de medezeggenschapsraad, iderdag 4 juli Ie aula van de Rijksscholengemeen- •ap is vanaf 20.00 uur de diploma- eiking met opvoering van een een erdoor scholieren. Vrienden en fa- evan de geslaagden zijn welkom, jdag 5 juli tZegers neemt in een receptie van 00 tot 17.30 uur afscheid van de Jozefschool. Het afscheidsfeest 'dt in de school gehouden, atletiekvereniging houdt een coo- test op de sportvelden van Texelse s, aanvang 19.00 uur. twembad Molenkoog wordt vanaf •O uur barbecue voor alleenstaan- gehouden. Inlichtingen telefoon 20) 2890 of 4903. f Steun de collecte. Giro 5^55, Den Haag. De leden van de oude trekker- en motorenvereniging kunnen steeds meer en steeds beter materiaal op de weg bren gen. Dat bleek tijdens de picknickrit die zondag werd ge houden. De rit werd bovendien opgeluisterd door een paar oude auto's en motorfietsen, een nieuwe ontwikkeling die getuige de naam van de club eigenlijk niet bij deze vereni ging thuishoort maar die er goed bij bleek te passen. De rit eindigde net als vorig jaar op het barbecueterrein van de Randweg. Daar werden de 26 trekkers, drie auto's en zes motorfietsen opgesteld. Bij de trekkers was het opvallend dat er ook deelnemers van de overkant bijwaren. Zij brachten drie trekkers mee, waarvan één wel heel bijzondere: een Mebo uit 1954. Dat is een trekker met aange bouwde laadbak en blijkens het merk- plaatje werd het geheel gebouwd in Schoorl. Een andere overkantse inzen ding viel ook op: een supersmalle Lanz die in absolute, nieuwstaat verkeerde. De kwaliteit van de Texelse inzending loog er overigens ook niet om. Zo was er een fraaie MAN-trekker te zien, het aantal Farmall's is weer uitgebreid met een paar bijzonder mooi gerestaureer de exemplaren en er reden diverse trekkers mee die kennelijk nog in de restauratiefase verkeren. De MAN- onderdelen lagen zaterdagavond nog bij eigenaar Hans Smit in de schuur te drogen. Deze trekker is echter op het laatste moment klaar gekomen, Smit heeft er zeer hard aan gewerkt om op tijd mee te kunnen doen. De start in Den Burg haalde hij niet, maar in Ou- deschild was hij van de partij. Bij de Farmall's waren onder meer een BM van Nico Mantje en een fraaie Super P-c van de gebroeders Uitgeest te be wonderen. Veel bekijks trok ook de nog niet opgeknapte maar al wel rij dende Vierzon HV2 uit 1941, van Maarten Koorn, niet in de laatste plaats omdat deze dikke één cilinder fraaie rookkringen uit zijn uitlaat blies en er was een Unimog uit 1956 te zien, eigendom van Piet Witte. Bij de auto's trok vooral de inzending van Hans Bremer de aandacht. Hij kwam met twee auto's die als nieuw oogden: een Citroën Traction Avant en een Chevrolet Bel Air. De A-ford van Jan Geus mag een bekende op Texels wegen worden genoemd, maar dat gold niet voor de Austin Cambridge van Jaap Kieviet. Bij de motoren viel het forse aandeel oude Engelse stampers op: BSA, AJS en Ariel, Voorts een fraaie Jawa en een niet minder mooie BMW. Dit feest van oude techniek-liefhebbers krijgt dit jaar nog één vervolg: tijdens de folklo- remarkt in Den Burg op 10 juli is er weer een optreden, inclusief dorsde- monstratie van de club. Daarbij zullen dan geen oude auto's en motorfietsen te zien zijn maar wel allerlei oude landbouwwerktuigen. Een 16-jarige jongen uit Bergüm werd zaterdag in een winkel in De Koog gesnapt toen hij een stripboek weg nam. Dezelfde dag werd uit een super markt in De Koog voor ƒ3,95 aan snoepgoed gestolen door een toerist uit Groningen. In beide gevallen werd de politie gealarmeerd. Donderdag werd uit twee supermark ten en een souveniershop in De Koog voor bijna 20 gulden aan spullen gestolen. De daders vier jongens en meisjes van rond de 16 jaar uit Roo senburg, werden bij de diefstal op he terdaad betrapt en overgeleverd aan de politie. Donderdag werd ook een trui met een waarde van ƒ189,-- gestolen van een waslijn bij een woning in De Koog. Uit een sportzaak in Den Burg werd zaterdagmiddag een jack met een waarde van ƒ289,— gestolen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd uit een discotheek in Den Burg een jas met een waarde van ƒ110, meegenomen. De jas is van- een 19-jarige toerist uit Lelystad. Donderdag werd uit de garderobe van het Natuurrecreatiecentrum een oranje regenjas gestolen met een waarde van 50,—. Dit kledingstuk is van een 22-jarige toerist uit Delft. Bij de parkeerplaats van Moerbeek aan de Warmoesstraat gebeurde maandag middag een aanrijding met lichte scha de. Een 23-jarige Duitse vrouw reed met haar auto achteruit de parkeer plaats af en gaf keurig voorrang aan een 45-jarige automobilist uit Borger die in de Warmoesstraat richting Ele ment reed. De man draaide de bocht Warmoesstraat-Elemert in, gevolgd door de Duitse wagen die hem een moment daarvoor voorrang verleende. Blijkbaar bedacht de automobilist zich want hij stopte links op de Elemert en draaide meteen weer achteruit de War moesstraat in: een botsing met de Duitse auto was onvermijdelijk. Zondagavond hield de politie een 19-jarige Texelaar aan die met teveel drank op in zijn auto reed. Hem werd een rijverbod van acht uur opgelegd en de blaasproeven wezen uit dat een bloedproef noodzakelijk was. Tegen de automobilist werd proces verbaal opgemaakt. Maandagmorgen vroeg kon de politie beletten dan een Texelaar met teveel alcohol in het bloed achter het au tostuur zou kruipen. Juist op het moment dat de man in zijn wagen wilde stappen werd meege deeld dat een rijverbod in dit geval wettelijk juist en veiliger was. Vermoedelijk in het begin van vori ge week zijn op de begraafplaats bij de kerk van De Waal acht zoge naamde „rozenbollen" vernield. Het betreft bollen op grafstenen waar in bloemen kunnen worden geplaatst. Van de daders ontbreekt elk spoor en de politie vraagt inlichtingen over dit vandalisme. Zondag werd een bedrag van ƒ210 en twee casettebandjes gestolen uit een tent op camping Kogerstrand. De gestolen waar is eigendom en een 17-jarig meisje uit Utrecht. Vanaf vrijdagavond 5 juli zal de atletiekver eniging Texel iedere eerste vrijdag van de maand weer een 12-minutentest, (een zgn. Coopertest) houden. Iedereen die zijn of haar conditie wil testen is op deze avonden welkom op de sportvelden van de Texelse Boys. Aanmelden is mogelijk vanaf 18.45 uur. De aanvang van de Coopertest is om 19.00 uur. Iedere deelnemer ontvangt bij inschrijving een gratis Coopertest- scoretabel waarin men de behaalde re sultaten kan aantekenen. Voor leden van de atletiek-vereniging is deelname gratis, niet leden betalen ƒ2,00 per keer. De vakantiereis voor ouderen naar het Duitse Sauerland is nog niet helemaal volgeboekt, maar gaat wel door. Het gezelschap vertrekt op 13 juli. De bus volgt die dag de volgende opstap- route: Oudeschild-bushalte AOT 7.05 uur. Den Burg Jonkerstraat 7.15 tot 7.20 uur. Wie alsnog mee wil naar Sauerland moet zich snel aanmelden bij W. Wassenaar, tel. 02220-2181. Toneelvereniging 't Amateurtje heeft moord in de pastorie" van Agatha Christie in studie genomen. Het span nende stuk zal 9 en 16 november in de Wielewaal worden opgevoerd. Het zwembad van MSV Zeemacht in Den Helder is wegens vakantie geslo ten van 15 juli tot 4 augustus. pndernemers-aktiviteiten Het vorige zomer in gebruik geno men zwembad van Hotel Bos en Duin is overdekt. De Fa. Daalder plaatste over het bad van 18 bij 6 meter en kleuterbad van 4 bij 4 meter een houten-puntdak- overkapping en het zwembad werd uitgebreid met twee kleedruimten, een douche, een toilet en een garderobe. Daarmee is het overdekte bad het grootste van het eiland en exploitant J. Hopster stelt zijn zwemakkomodatie niet alleen open voor eigen gasten. Passanten en Texelaars kunnen voor ƒ5,— ook in het bad terecht en de zwemtijd is niet aan tijdslimiet gebonden. De oppervlakte van het bad was te vens bijna de maximale uitbreiding die het hotel volgens het bestem mingsplan nog mocht ondergaan en daarom is de overkapping aan drie zij den op de rand van het zwembad ge plaatst. Aan één kant van het bad bleek ruimte voor een wandelpad en terras van twee meter breed en dit pad grenst aan een fors, beschut buitenterras. Door middel van schuifdeuren kan de ze wand geheel worden opengeschoven. Collectoren Op het dak van het bad zijn zonnecol lectoren aangebracht, zwarte rubber matten met duizenden kleine waterka naaltjes. De collectoren zorgen er vol gens Hopster voor dat de kachel die het badwater op temperatuur houdt in de zomer ,,af en toe een beetje moet bijstoken". De ervaring na enkele we ken draaien is dat de collectoren het water met tien graden verwarmen. Het terras langs het bad is voorzien van vloerverwarming. Door het bouwen op de rand van het bad kon de vorig jaar aangebrachte af zuiginstallatie niet meer gebruikt wor den. Het bad wordt nu van vuil ont daan door een stofzuiger die als een soort robot over de bodem van het bad loopt en omdraait als hij een wand „voelt". Het chloor en ph- gehalte in het water wordt automa tisch op peil gehouden met een appa raat dat steeds watermonsters neemt en tekorten ph of chloor doorgeeft aan een doseerapparaat. Het grote bad is over de hele oppervlakte anderhalve meter diep. Dat is bewust gedaan om dat er zonder toezicht wordt gezwommen. Afgeschermd Voor een dieper bad is een bad meester wettelijk verplicht. Het kleu terbad is 35 cm. diep en met een ho ge rand van betonnen blokken afge schermd van het diepere bad. J. Hopster wil zijn zwembad komende winter open houden voor zijn appartement-gasten en Texelaars. Het bad is dagelijks geopend van 8.00 tot 21.00 uur. Aan de bouw werd verder meegewerkt door de firma's Schoo, Oele en de VEM. Een groot deel van het werk is in eigen beheer uitgevoerd. Zaterdag werd de ruit van een in de Dennen geparkeerde auto in geslagen. Uit de auto werd ƒ250 en een groot aantal waardepapie ren meegenomen. De auto is eigendom van een 53-jarige Texelse vrouw, die ten tijde van de diefstal even met haar hond wandelde. Bij de gestolen spullen zaten naast rij bewijs, paspoort en kentekenbewijs, giropasje en girobetaalkaarten. Zondag werd uit een auto die bij het Westerslag stond geparkeerd een handtas gestolen met daarin rijbewijs en kentekenbewijs. De auto is van een 37-jarige Texelaar. De dader kon de spullen stelen door het slot van de au to te forceren. Zaterdag werd van een auto in De Koog een portierraam ingeslagen. De dader(s) vonden niets van hun gading. De auto is eigendom van een 31-jarige man uit Giethoorn. De politie verwacht dat het aantal diefstallen uit auto's de komende we ken enorm zal toenemen en daarom wordt geadviseerd waardepapieren zo veel mogelijk thuis te laten en rijbewijs e.d. mee te nemen als men de auto parkeert. Er waren nu ook motoren en auto's te bewonderen. De opkomst van de stoet op het barbecueveld. nadat een rondrit over het eiland was gemaal Het zwembad van Bos en Duin met achter de siertege/s het kleuterbad.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5