BIOTHERM oncours Hippique et fjordenpaarden zesspan „Belzen t ieede woning in erderij mag sdingscheurders na gepakt Vermist jongetje niet teruggemeld voor natuurlijke schoonheid. Drogisterij Dros' Magazijn Ida Mary bracht jacht buitengaats Ringsteken in De Koog Geen werkplaats bij garage Vernielingen aan auto's Driekleur tegen de kou Diefstallen uit tenten Burgemeesterswoning Harry slingerde door de lucht TEXELSE COURANT PAGINA 5 altijd weer de strijd om de door de ge meente uitgeloofde ereprijs „de Zilve ren Zweep" door de enkelingen in de open klasse. In vaktaal heet dat „eenspan Lux". Om 12.30 uur begint dit ongetwijfeld mooie nummer. De Texelse ponyjeugd is om 12.50 uur weer aan de beurt. Een achttal Klep- pertjes onder leiding van P. Kamper man tonen figuren. Een kwartier later trekken de Belzen een oogstwagen het parcours op. Dat is een model dat nogal wat „grofstoffelijker" is uitge voerd dan gebruikelijk en dat heeft weer te maken met de grote kracht van deze dieren. Om 13.20 uur wordt nog eens terug gegrepen op de verloting van het jubi leumconcours. Gitta Witte won toen een veulen, Carola, en ze zal dit dier nu tonen. Het programmaboekje geeft een mooie omschrijving voor het num mer dat om 13.30 uur begint: „Concours van eenspannen landbouw- tuigpaarden voor luxe rijtuig gereden c'jor dames zonder assistentie van de heer". Dit kennelijk profane program maonderdeel gaat om een prijs voor het schoonste geheel. Ruitercentrum Bornrif toont het paard als gymnastiektoestel in een de monstratie voltige die duurt van 13.50 tot 14.05 uur. Dan alweer ruim baan voor de pony's in het altijd enthousi aste onderdeel patrouillespringen. Om 14.25 uur is het dan tijd voor wat sommigen het mooiste nummer vin den: de tweespannen. Na dit onge twijfeld indrukwekkende gebeuren iets dat op een hele andere manier impo sant is: touwtrekken tussen mensen en trekpaarden. De mensen mogen het twintig minuten proberen. Dit on- mallen loerderij Diek 9 staat al vele jaren leeg; kopers zijn er niet. onti verzoek van eigenaar F. J. Bak- v heeft het college in principe oten dat het pand Diek 9 in Hoorn verbouwd mag worden tooning met daarnaast een ap- lent (tweede woning). De ei- ;ar had gevraagd Diek 9 geheel tweede woning vrij te geven. paatse is geen bestemmingsplan kracht en de afdeling ruimtelijke wing concludeert dan ook dat een mentarium ontbreekt om de toe van dit pand planologisch vast «igen. Diek 9 stact al geruime tijd i ambtelijk woidt geconstateerd leegstand opgegeven zou kun- worden in de ccmbinatie perma nente woning met appartement. De afdeling algemene zaken meende dat de boerderij wellicht geschikt is voor restauratie door de Stichting Dorps herstel. „Niet duidelijk is of de woning voldoende ter verkoop is aangeboden tegen een redelijke prijs (taxatiewaar de). Als dat niet is gebeurd moet dat alsnog om de belangstelling van de plaatselijke bevolking te peilen. Het lijkt ons niet gewenst de woning nu meteen vrij te geven als tweede wo ning, mede omdat in het verleden al leen in zeer uitzonderlijke gevallen werd toegestaan dat een pand tweede woning mocht worden." Het college meent in het compromis appartement met daarnaast een per manente woning recht te doen aan de eigen planologische ideëen en het ver zoek van Bakker. groepje jongjrs was dinsdagnacht 3 op het mesjesterrein van het Ko- snd kleding die daar hing te ver wen. Toen de gewaarschuwde po neerde, zloegen deze jonge hel- 'fe kanter op, maar de sterke <on er ééi inrekenen. Helaas niet bij de groep te horen. _J~ierende«l van deze vandalen zou btterdanr afkomstig zijn, terwij de •kende ,ongen uit de hoofdstad De politie heeft dinsdagavond met drie patrouillewagens gezocht naar een jon getje dat via de Kustwacht Eierland als vermist was opgegeven. Het elfjarige jongetje was met zijn broertje bij het reddingboothuis aan het spelen. Zij raakten elkaar kwijt. Om 23.00 uur kon de aktie worden afgelast omdat het kind al sinds 18.00 uur weer bij zijn ouders op de Sluftervallei was. Nie mand had er aan gedacht de instantie die gewaarschuwd was even op de hoogte te brengen. Verzorg uw huid op natuurlijke wijze. Met Biotherm. Samengesteld met het zeld zame zoetwater-plankton uit de warmwater bronnen van Molitg les Bains. Van maandag 22 t/m woensdag 24 juli 's er een specialiste van het huis Biotherm in onze zaak aanwezig. Zij is in staat u deskundig te adviseren over de juiste verzorging van uw huid. U krijgt van haar een gratis huiddiagnose met elektronische nauwkeurigheid. De motorreddingboot Ida Mary moest woensdagmiddag om 12 uur uitvaren voor het buitengaats bren gen van het 9,5 meter lange Deen se jacht Camilla, afkomstig uit Kertominde. De schipper van het jacht was van mening dat het Eierlandse Gat het Marsdiep was, maar toen hij met zijn schip even vast kwam te zitten, raakte hij in paniek en durfde de Deen niet op eigen kracht de Gronden te verlaten. Visser Peter de Grave alarmeerde de reddingboot en die sleepte de Camilla ver uit de kust. Aan boord van de Ida Mary waren Jaap Groen, Piet Jan Stolk en Teun den Braven. Aan de wal werd assisten tie verleend voor Jochem Inia en Peter Quartel. Maandagavond wordt de vierde ronde van het kampioenschap ringsteken in De Koog gehouden. De aanvang is om 19.00 uur. Bewoners en bezoekers van De Koog worden verzocht de route Brink, Ka merstraat, Epelaan, Ruyslaan vanaf 18.00 uur autovrij te houden. De deel nemers dienen zich te verzamelen te genover hotel De Koger Hoop. De uitslag van de derde ronde, die af gelopen zaterdagavond in De Waal werd verreden is als volgt: 1. Ja. de Graaf en mevr. A. Blom-de Graaf; 2. W.H. Zijm en Mevr. Van der Zwaag- Zijm; 3. Piet en Coby Daalder; 4. een zak paardenvoer voor Carlo Witte en C.Witte-van Tunen. De dorpsprijs voor de beste jonge koetsier ging naar Johnny van der Zwaag. Bij zijn woning Vloedlijn 46 wil R.J. Blok de garage uitbreiden tot 43 vier kante meter om naast de stalling van zijn auto een werkplaats te kunnen in richten. De werkplaats is nodig omdat Blok het onderhoud verricht aan va kantiebungalows. In het bestem mingsplan is bepaald dat een bijge bouw niet groter mag zijn dan 35m2. Het college oordeelt dat het werk van Blok „niet bedrijfsmatig" is. „Het gaat om onderhoud van zes bungalows wat als aanvulling op een baan hooguit twee dagen per week werk kan kosten." Ook de aard van het werk is mogelijk moeilijk te combineren met de woonomgeving. Het college wei gert daarom de gevraagde bouwvergunning. Een auto die in de Warmoesstraat stond werd dinsdagmiddag „aange pakt" door vernielers die de antenne, de achterruitenwisser en de rechterbui- tenspiegel kapotmaakten. De wagen van een Duitser werd in de nacht van zondag op maandag aan de achterzij de bekrast met een scherp voorwerp. De schade bedroeg ongeveer ƒ500,—. Een nacht later werd de wagen van een andere Duitser bekrast op de mo torkap. Dit keer stond de auto op het parkeerterrein aan de Nikadel. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten Schilderend, Keesomlaan, Emma- laan, Haffelderweg, Ada van Hol landstraat, Pieter van Cuyckstraat, Elemert. De politie nam dinsdagnacht een Ne derlandse vlag in beslag, Een badgast had zich daarin gewikkeld, naar zijn zeggen tegen de kou. Hij verklaarde het dundoek op het strand gevonden te hebben. De eigenaar kan de drie kleur terughalen bij het bureau. Diezelfde nacht werd een 20-jarige in woner van Heerenveen op de Ple vierstraat aangehouden in het bezit van een terrasstoel. Hij werd gesom meerd het ding terug te brengen naar de plaats waar hij hem vandaag had. Het de laatste tijd zeer actieve dieven gilde is veel bezig op kampeerterrein- nen. Uit een tent op Loodsmansduin werd in de nacht van dinsdag op woensdag een radiocassetterecorder ter waarde van f300,— gestolen. Een zelfde apparaat, een fototoestel en een 2onnebril met een gezamenlijke waarde van ongeveer ƒ700,— werden gestolen uit de tent van een Groninger, maan dag rond het middaguur op een onbe waakt ogenblik. Een Groningse merkte dat in de nacht van maandag op dinsdag haar toilettas met inhoud en een wollen trui uit haar tent op het Kogerstrand waren weggenomen. In het verslag in de vorige krant over de problemen rond de burgemeesters woning is ten onrechte gesteld dat Bongers en Room ruimte aan de Gast huisstraat hebben gezocht omdat de gemeente lang werk zou hebben ge had met de voorbereidingen van de verkoop. Dat is tijdens het proces ook aan de orde geweest en de rechter heeft bevestigd dat de gemeente zich aan de afgesproken termijnen heeft gehouden. concours hippique dat zaterdag gehouden wordt door de iiiging voor Vrienden van het Paard wordt gekenmerkt ieen goede deelname, voor het eerst een aparte rubriek aangespannen fjordenpaarden en het optreden van on- meer een zesspan Nederlandse koudbloed trekpaarden, cwandeing Belzen genoemd, voor de brouwerijwagen Bavaria. Die brouwerijwagen zal vrijdag door De Koog len Burg rijden en gratis bier tappen. leniging staal op het standpunt ik de paarderliefhebbers met een beurs of me1 echte trekpaarden n waarde meer in de praktijk leen tijdens concoursen bewijzen cd moeten komen. Die gedachte geleid tot he: instellen van een nermet fjordenpaarden, omdat trekdieren juiit bij de wat minder lalkrachtige paardenmensen in ijn. Bovendien hebben deze paar- en duidelijk eigen gezicht en zien ;de harige witte veulens er heel i uit. Een aider onderdeel dat igrijk meebepaald aan het gezicht litconcoun is het optreden dere maler) van ponyclub De ;ertjes en rjvereniging De lenruiters. rogramma begint zaterdag op het ;hter de A/ilsterstraat al om 9.00 uur met de keuringen door het WPN afdeling Noordholland. Om 11.00 uur volgt dan de opening van het con cours en tien minuten later komen de eenspannen landbouwtuigpaarden (nieuwelingen) in de ring. Om 11.30 uur volgt een parade door de Wadden- ruiters en de Kleppertjes onder leiding van mevrouw P. Kamperman en tien minuten later zal het zesspan „Belzen" gepresenteerd worden voor de brou werijwagen. De aangespannen pony's draven om 11.55 uur het veld op, bere den door kinderen tot 15 jaar. Zij wor den gevolgd door een shownummer. Vier dames en vier heren van de rijve- reniging Heiloo rijden een caroussel. Zilveren zweep Een hoogtepunt van het programma is Deze brouwerijwagen is vrijdagmiddag van 17.00 tot 18.00 uur in De Koog actief en van 19.00 tot 20.00 uur in Den Burg. Aan boord is een derdeel en de kortebaanrace zijn open voor deelname vanuit het publiek. Om tijdverlies te voorkomen is het echter wel nodig dat belangstellenden zich tevoren telefonisch opgeven bij me vrouw I. de Wit-Roeper, (02226) 357. Om 15.05 uur weer een shownummer, door de Waddenruiters en de Klepper tjes: een molenwiek. Fjordenpaarden Om 15.15 uur start de rubriek fjorden paarden voor de wagen. Negen aan spanningen met deze echte werkpaar den geven acte de presence. Daarna een altijd pittig onderdeel: om 15.35 uur komen de tweespannen pony's in de ring. De berijders moeten minstens achttien jaar oud zijn en bij de paard- jes doen onder meer de 12-jarige rui nen Henkie en Japie mee. De kortebaanrace op trekpaarden is door de organisatie omschreven als een „afvalrace'. Op de vraag of daar mee bedoeld werd dat de ruiters snel van de brede ongezadelde ruggen af vallen kwam alleen een brede grijns, maar het schijnt juist moeilijk te zijn voor mensen die al kunnen paardrij den. Er zijn dus heel wat Texelaars die deze handschoen kunnen opnemen en die moeten ook voor het concours even bovenstaand nummer bellen. Het fraaie afsluitende nummer heet „land- bouwnummer" en hiervoor zulen weer de tweespannen het veld in komen. Om 16.45 uur volgt dan de sluiting. Mensen die willen gaan kijken kunnen met beste met de fiets gaan en anders hun auto op het parkeerterrein bij Ga rage Grisnigt neerzetten. rtarry hunger net na zijn tandemlanding. Schuin achter hem instructeur/springer Charles Von Sury en rechts organisator Lange Ben". Vele tientallen Cocksdorpers konden woensdagavond een bekende nationale popster boven hun dorp zien hangen. Het was Harry Slinger, voorzanger van de Amsterdamse groep Drukwerk, die in navolging van inmiddels vele andere artiesten teen parachutesprong kreeg aangeboden van het Paracentrum Texel. Als voorbereiding van het suc cesvolle concert dat Drukwerk die avond in een overvol Eier/andsche Huis gaf maakte Harry een sprong die hij nog nooit op de planken had gemaakt en die illustere voorgangers a/s Rijk de Gooyer en Ron Brandsteder ook niet in het logboek van het Paracentrum konden schrijven: een tandemsprong. Deze manier van springen is nieuw voor het Paracentrum en in de Ameri kaanse springscene inmiddels een ra ge. Degene die zich inschrijft voor een tandemsprong hoeft niets te doen en kan al na enkele minuten de lucht in. De toekomstige held van het luchtruim wordt namelijk vastgegespt aan een ervaren instructeur en deze bedient een extra grote chute en stuurt zich zelf en zijn passagier naar de grond. Een tandemsprong kan ook in vrije-val vorm worden gemaakt. De vrije val van Harry Slinger die met riemen stevig vastzat aan instructeur Charles von Sury was beperkt maar de tocht Joor het luchtruim duurde enke le minuten omdat Sury tegen de wind geruime tijd boven het veld bleef han gen. Slinger gaf zijn indrukken via een microfoon met zender door aan de or ganisator van het concert en de tan demsprong: visboerLange Ben". Die indruk was positief ondanks het feit dat Harry en Charles enige tijd hevig slingerend boven het veld draaiden. ,,lk wist niet dat de wereld van boven bekeken zo mooi was", verklaarde de zanger na afloop van de sprong met een serieuze grimas voor de videoca mera van Daan Quartel. Die grimas was nodig omdat zelfs een Neder landstalige groep a/s Drukwerk regel matig in het vliegtuig stapt om zich van optreden naar optreden te laten vervoeren. Voor superfan Lange Ben waren het concert en de stunt die daaraan voorafging grootse momen ten". Ben is al jaren fan en wierp zich woensdagavond in de merchandising met de verkoop van t-shirts en aanste kers met de tekstVishandel Lange Ben, hofleverancier van Drukwerk". Samen aan een chute. Degene met de be nen opgetrokken is de Drukwerk-zanoer

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5