Cjrocn ^warLr Jexeh in het harL, lellema wil kennis maken iet Sporting's geldschieter Teveel regen voor autocross Schietende jongens door politie aangehouden AL DRIE BEZORGD HUILERS" BIJ NRC ïN Jas met veel geld gestolen Ongedeerd .itospullen uit ■jito gestolen zie voor cafédeur Dieven slopen onderdelen van bromfietsen Toeristen vluchtten voor slecht weer Uitstel tot 18 augustus Gestolen spullen teruggevonden Gasbedrijf extra soepel voor probleemgevallen Oplichting met girokaarten Bluesfeest gaat niet door jjrICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.003 DINSDAG 6 AUGUSTUS 1985 cue: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. r.verktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266 en Oosterhof, Westerweg 14, Den Burg, tel. (02220) 4988. ran der Heijden is met vakantie, advertenties, abonnementen, etc.: De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /18,10 per kwartaal; los 80 cent Postgiro 652 Bankrelaties: Amro Bank nr 46.99.17.63G Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. ipjellema heeft positief gereageerd op het aanbod van lien van der Slikke van Sporting Texel om te praten over lenwerkingsmogelijkheden bij het tot stand brengen van zwemparadijs in De Koog. Hij wil echter niet alleen con- imet Marien van der Slikke van Sporting Texel maar ral met de geldschieter die Van der Slikke zegt te heb- i Praten over de plannen heeft volgens hem geen enkele zolang er geen zekerheid bestaat over het bestaan van J geldschieter en over zijn bereidheid om geld beschikbaar stellen. het gemeentebestuur is zeer lieuwd naar de geldschieter van Slikke omdat het hier van angt of Sporting Texel na 1 sep- de kans krijgt zijn zwem- plannen tot ontwikkeling te ngen of dat men tot zaken et zien te komen met Jellema. al spoed achter de zaak moe- worden gezet want B en W len er niets voor om de termijn het alleenvertoningsrecht van erna opnieuw te verlengen. reacties van veel betrokkenen blijkt over de financiële mogelijkhe- van Sporting Texel. Zoals bekend 'an der Slikke een plan voor een overdekt zwembad met sport- en ssfaciliteiten ten koste van acht oen gulden in het artikel 11 gebied De Koog, te financieren door een ^Jaalkrachtige onbekende. Vorige liet Van der Slikke tegenover het eentebestuur blijken dat hij met ma wil samenwerken en dat hij itueel wil streven naar een zwem- dijs zoals Jellema wil, eventueel op het Kerckeland inplaats van artikel 11 gebied. Zekerheid nodig gemeentebestuur vindt dat bijna looi om waar te zijn, maar wil uit- td zo spoedig mogelijk zekerheid de houding jegens Jellema te kun- bepalen. B en W hebben Jellema bereid gevonden om met Van der Slik ke om de tafel te gaan zitten, als de geldschieter er tenminste ook bij is. Daarop heeft het college Van der Slik ke uitgenodigd om met Jellema in contact te treden. Van der Slikke stemde toe al vond hij het niet zo no dig om nu al zijn geldschieter ten to nele te voeren. Jellema vindt praten echter zinloos zo lang er geen verkennend contact met deze grote onbekende kan zijn. Even tueel gaat hij ermee akkoord dat de geldschieter zich nog niet persoonlijk bekend maakt, maar dat het contact wordt gelegd met een notaris als be middelaar. Als de notaris bevestigt dat Een uit Hamburg afkomstige vakantie ganger meldde de politie, dat van hem tijdens het bezoeken van een café in De Koog een jas was gestolen, waarin zich een paspoort, gouden armband, een geboortebewijs en papiergeld ter waarde van 71600,— bevond. I werd ontdekt dat een auto die parkeerplaats van camping Prins drik had gestaan, was opengebro- Het slot van de achterklep was rceerd, waardoor de dader in de en (een Renault 5) kon komen. De naar (een toerist) vermist onder een camera met flitser en een cassetterecorder. De gezamenlijke rde van een en ander is 71500,—. nacht van zaterdag op zondag de politie geroepen bij een uit de lopende ruzie in de Dorpsstraat De Koog. Een 20-jarige vakantie- jer uit Breda en zijn vriend uit Nam reageerden boos toen zij dat volgens de portier reeds rkvol was, niet binnen mochten. Een int, die zich met de kwestie be de, liep een klap op. De jongen eda schopte het glas naast de 'van het café kapot. De politie het tweetal mee naar het bureau. Een 19-jarige jongeman uit Schagen mag van geluk spreken na het ongeluk dat hem zaterdag rond 13.00 uur over kwam op de Ruigendijk. Ter hoogte van de Maaikeduinweg rijdend in de richting van De Koog, verloor hij na een inhaalmanoeuvre de macht over het stuur van zijn auto, slipte, schoot over de sloot, boorde zich dwars door een hek en kwam over de kop op het eiland terecht. De wagen kon total loss door garage Kaczor worden weg gesleept, maar de bestuurder mankeer de niets, wat hij vrijwel zeker te dan ken heeft aan zijn autogordels. de geldschieter inderdaad bestaat en bereid is kapitaal beschikbaar te stel len, dan kan men spoedig tot zaken komen. Van der Slikke heeft gisteravond met Jellema een afspraak gemaakt voor een ontmoeting die volgende week dinsdagmiddag zal plaats hebben. Beiden zullen vergezeld zijn van hun financiële adviseurs. De politie kreeg de afgelopen dagen opvallend veel aangiften van diefstal van onderdelen die van geparkeerde brommers werden gestolen. De brom fietsen hadden in bijna alle gevallen 's nachts in de buurt van uitgaansgele genheden in Den Burg gestaan. Car burateurs, maar ook andere vitale on derdelen werden eraf gehaald. In enke le gevallen waren de dieven blijkbaar gestoord, want er was aan de brom mers wel gesleuteld, maar er was nog niets verdwenen. Gedupeerden waren in alle gevallen, jeugdige toeristen. In De Cocksdorp werd gisteren het verzekeringsplaatje gestolen van een 16-jarige bromfietser uit Den Burg. Het plaatje had het nummer TGD 337. Als gevolg van het buitengewoon slechte weer hebben vooral kam peerders het eiland in grote drom men verlaten. Het aantal auto's van niet-ingezetenen op Texel was zon dagavond 6223 terwijl de stand op het vergelijkbare tijdstip vorig jaar 8555 was. De onverwacht grote uittocht veroor zaakte vrijdag, toen 1906 auto's het ei land verlieten, op 't Horntje wachttij den tot meer dan 3V2 uur. Een troost was dat het aantal toeristen dat richting Texel reisde ook groter was dan verwacht, waardoor zaterdag in Den Helder wachttijden ontstonden van ongeveer twee uur. Vrijdag gingen 1568 auto's richting Texel en zaterdag 1865. Op en bij Texel worden meer moederloze zeehondjes gevon den dan in vorige jaren, een be vestiging van het feit dat de zeehondenstand in het Neder landse deel van de Waddenzee weer iets toeneemt. Bij het Na- tuurrecreatiecentrum zijn al drie zeehondjes bezorgd. De eerste werd opgepikt door perso neel van de zandzuiger Sliedrecht 27 toen deze ten tijde van de zandsupple- tie in het Robbengat lag. Het toen nog maar drie dagen oude diertje hield zich op in de buurt van de zuigpijp en het andere materieel en dreigde te ver ongelukken. De jonge rob werd naar het Natuurrecreatiecentrum gebracht en maakt het daar uitstekend. De tweede zeehondebaby werd don derdagavond aangetroffen op het strand van Westerslag door de toe risten Tjeerd Kuiken uit Sint Jacobipa- rochie en Teun van Holland uit Ren- kum. Ze bezorgden het al enigszins vermagerde dier in het strandpaviljoen Voor het eerst in de geschiedenis van de MAB club kon een auto cross niet doorgaan wegens de slechte gesteldheid van de baan. Na veel keuringen en spitwerk besloten de baancommissarissen van de vereniging zondagmorgen de autocross van die middag af te gelasten, waarna meteen een per fect lopend systeem in werking trad om alle betrokkenen telefo nisch te vertellen dat de autocross niet doorging. De potentiele toeschouwers kregen die mededeling met een geluidswagen en de affiches langs de wegen naar het crossterrein werden overgeplakt met de mededeling „afgelast." Volgens MAB-club secretaris A. de Vries zou de cross bij wel doorgaan een fiasco zijn geworden. „De regen van zondagmiddag zou de baan in een badkuip hebben veranderd. Eerst dach ten we dat de hardere ondergrond bo- vengeploegd zou kunnen worden en dan had er misschien gereden kunnen worden als het verder niet geregend zou hebben. Spectaculair was de cross dan niet geweest." Ook bestuurslid C. Ran heeft die me- y-a~i 'i&fc1*- .ff*; ^sterrein zondagmiddag: Plassen op de baan en grond waar je tot je enkels in weg zakt. ning. „We wisten vooraf dat het een sof zou worden. De enige klasse die met een slechte baan nog tot iets in staat zou zijn geweest, de middenklas se, kon zondag ook niet uit de voeten." Het bestuur van de MAB club ver gaderde gisteravond over het op een latere datum door laten gaan van de tweede zomercross. Men heeft besloten deze cross „als het even kan" op zondag 18 augustus te houden. Hierbij is men vooral afhankelijk van de vergunninggevers en de daaruit voort vloeiende eisen zoals politie-assistentie, brandweer, ambulance, EHBO, e.d. Het bestuur hoopt op alle medewerking van de overheden om de cross op 18 augustus alsnog te laten doorgaan en dat geldt ook voor de ploeg vrijwilli gers die hand- en spandiensten verle nen. Penningmeester Dirk Westerla- ken: „Het wordt ondoenlijk om al deze mensen apart te benaderen en we ho pen gewoon dat ze de achttiende van de partij zijn." Het financiële verlies door het uitstel len van de cross kan door het bestuur nog niet exact becijferd worden. „De tweede cross valt nu buiten de top drukte en daar zal ook geld bij moe ten. Zondag hebben we een aantal ge huurde spullen moeten afzeggen. Mo gelijk dat de verhuurders clementie met de vereniging hebben. We kunnen pas na de tweede cross bepalen hoe veel verlies er is geleden". Volgens de baancommissarissen van de MAB-club is vier dagen mooi weer voldoende om de grasbaan weer in redelijke staat te brengen. van Jurr. Schuiringa, vanwaar het werd getransporteerd naar het NRC. De derde zeehond werd zaterdagoch tend gevonden door Duitse toeristen bij paal 22. De twee laatstgenoemde robben ble ken een tandvleesontsteking te hebben waarvoor zij inmiddels met succes zijn behandeld door de dierenarts. In ver band met het besmettelijke karakter van de aandoening worden de dieren wel in strenge quarantaine gehouden. De zeehonden worden verzorgd door mevrouw A. de Haan-Langeveld, Henk Brugge en Wiebe Sietsma. Op de foto de heren Kuiken en Van Holland met het zeehondje dat zij don derdagavond bij Westerslag vonden. Spullen die op 29 juni werden gestolen uit de aan de Ploeglanderweg gepar keerde auto van mevrouw W. de Vries- Panthus uit Den Burg zijn teruggevon den in een sloot van het Oude Dijkje bij De Koog. Daar werden een rijbe wijs, kentekenbewijs, sleutelbos en wat andere spullen aangetroffen. De giro- pas en girobetaalkaart die bij de in braak in de auto werden buitgemaakt, zijn nog spoorloos, zodat er rekening mee wordt gehouden dat de dader daarvan gebruik zal maken. Mensen die tot dusver hun gasreke- ning niet hebben kunnen betalen om dat het bedrag als gevolg van de wijzi ging in het tijdstip van meteropneming veel hoger is, zullen een soepele beta lingsregeling aangeboden krijgen. De betalingsregeling zal aan ieders per soonlijke omstandigheden worden aan gepast waarbij het mogelijk is dat de afbetaling van het verschuldigde wordt uitgesmeerd tot zelfs na 31 december. Zoals bekend had het gasbedrijf in eerste instantie aangeboden dat de af nemers die het bedrag ineens bezwaar lijk vinden, gespreid mogen betalen tot 31 december. De Pakt-fractie van de gemeenteraad die tegen de gevolgen van de gewij zigde meteropname in actie was geko men, nam daarmee nog geen genoe gen en is opnieuw met het gasbedrijf in contact getreden. Dat heeft het ge noemde resultaat opgeleverd. De men sen die op de actie hebben gereageerd door niet te betalen, krijgen een per soonlijke brief van het moederbedrijf in Tiel en daarmee kan men zich vervoe gen bij het Gasbedrijf Texel in Den Burg die de zaak verder zal afhandelen. Vrij veel mensen hadden wel gevolg willen geven aan de oproep Van de Pakt-fractie maar kregen daaryö'pr niet de gelegenheid omdat zij de gasreke- ning automatisch laten betalen en dat was dan meestal reeds gebeurd. Het gasbedrijf heeft bepaald dat ook deze mensen, als zij kenbaar maken dat zij in de problemen zitten, tegemoet wor den gekomen met een betalingsrege ling. Het automatisch overgemaakte geld zal dan in eerste instantie worden teruggeboekt. Een inwoner van De Koog is slachtof fer geworden van oplichting, gepleegd door een vakantieganger uit Amers foort. Deze betaalde met girokaarten, waarvan later bleek dat ze ongedekt waren, zodat de giro ze niet verzilver de. De schade bedraagt totaal 77110,—. Het voor 9 augustus aangekondige mini-blues en jazzfestival in de kantine van Loodsmansduin gaat niet door. Wegens het slechte weer loopt de RST-camping de laatste dagen leeg en organisator Rein van Veen wil niet het risico lopen vijf groepen voor een praktisch lege zaal te moeten laten optreden. De politie heeft zaterdag twee jon gens uit Driebergen aangehouden die vuurwapens bij zich hadden en daarmee tenminste een keer op mensen hebben geschoten. Een 18-jarige jongen uit Rijssenhout werd daarbij gewond. Dat laatste gebeurde woensdagavond in de Dorpsstraat in De Koog, al bestond er op dat moment nog veel twijfel of er werkelijk van een schiet partij sprake was geweest. De jonge- man lag op straat en klaagde over pijn in zijn bovenbeen. Hij beweerde dat een voorbijganger met een gaspistool op hem geschoten had; hij had een knal gehoord en een vuurstraal gezien en direct daarop een stekende pijn in zijn been gevoeld. Ambulance en arts werden erbij gehaald maar bij het on derzoek kon de dokter niets vinden dat op een schotwond leek. Het liet zich in ieder geval niet ernstig aanzien en de jongen werd door de politie naar zijn camping gebracht. Inmiddels had men de beschikking ge kregen over getuigenverklaringen en signalementen, zowel van de twee da ders als van hun auto. In de nacht van vrijdag op zaterdag zag de politie een auto die aan het signalement voldeed in de Parnassi- astraat staan. Na langdurig de wacht te hebben betrokken in de buurt van de verdachte wagen, zag men twee personen instappen die ook voldeden aan de beschrijving van de getuigen. De wagen werd gevolgd en op de Rui gendijk tot stoppen gedwongen. In de auto vond de politie echter slechts een imitatie revolver van plastic, maar de twee jongens werden toch meegeno men naar het bureau om te worden verhoord. In eerste instantie ontkenden ze iets met de schietpartij te maken te hebben gehad. Na een tijdje opgeslo ten te zijn geweest legden ze echter een bekentenis af. De auto van het tweetal werd vervolgens nog een keer nauwkeurig onderzocht, waarbij op verborgen plekken twee wapens wer den aangetroffen: een grote alarmre volver van Duits fabrikaat waarmee ha- gelpatronen kunnen worden afgescho ten en een kleine alarmrevolver waar van de eigenaar de loop had uitge boord waardoor hij er 6 mm kogelpa tronen mee kon afvuren. In de auto werden ook twee doosjes bijbehorende munitie aangetroffen. De eigenaar zei de wapens tijdens zijn vakantie in Frankrijk te hebben gekocht. Alles werd in beslag genomen. De techni sche recherche zal de wapens onder zoeken. Nadat proces verbaal was op gemaakt achtte de officier van justitie het wenselijk dat de jongens werden vrijgelaten.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1